Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-11-25, 21:46   #751
lagerfeldised
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Ja również biorę Aknenormin i za 5 dni kończę drugi miesiąc, cały czas na dawce 40 mg/dobę, ponieważ jak to okresliła pani doktor "dopóki jest stan zapalny, jedziemy na 40-stce" Dawka 10 mg jest bardzo mała jak na początek..może Twój dermatolog chce żeby organizm przystosował się do leku?
Co do skutków ubocznych to 2 dni temu dopadły mnie bóle kości i stawów, czuję się bajecznie No i wyskoczył mi fantastyczny bąbel na policzku, ktory od wielu dni był praktycznie gładki...trądzik moje love
Ja jestem przy 9 dniu drugiego miesiąca, cera wcześniej trochę się poprawiła, teraz jest w zasadzie taka jak przed rozpoczęciem kuracji, czyli fatalna.
Mam dawkę 30mg od początku.

Super, że napisałaś o tych bólach kości, bo ja wysypki i parę innych rzeczy automatycznie wytłumaczyłam acne, natomiast od jakiegoś czasu boli mnie kręgosłup i żebra, jak się kładę, jak wstaję itp., zaczynałam się już martwić, a zapomniałam zupełnie, że to też jeden z możliwych skutków ubocznych, nawet tam coś było w broszurce o aktywności fizycznej w związku z tym, ale ta kwestia jakoś wyleciała mi z głowy. Ulżyło mi trochę
Stary 2012-11-25, 22:39   #752
malaga20
Raczkowanie

hej dziewczyny ja od kilku dobrych dni mam bardzo przesuszona twarz, cala czerwona i baaardzo swędzaca;/ no czasy czas moglabym sie drapac;/ Tez tak macie? smarujecie to czyms?
malaga20 jest offline  
Stary 2012-11-26, 00:45   #753
sokinky
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny ja od kilku dobrych dni mam bardzo przesuszona twarz, cala czerwona i baaardzo swędzaca;/ no czasy czas moglabym sie drapac;/ Tez tak macie? smarujecie to czyms?
O rany, nie drap! Posmaruj kremem nawilżającym - cetaphil np. Tylko nie drap, bo sobie zrobisz masakrę na buzi.
sokinky jest offline  
Stary 2012-11-26, 00:48   #754
malaga20
Raczkowanie

no staram sie jak moge;/ smaruje teraz dermalibourem z a-dermy, mam tez Alantan plus, jak nie podzialaja, to kupie cetaphil. W ogole to zrobily mi sie dziurki w buzi, takie blizny glebsze..a w zyciu takich nie mialam!;/ takze po kuracji czeka mnie jeszcze zlusszczanie oster, zeby sie ich pozbyc i wyrownac buzie...;/
malaga20 jest offline  
Stary 2012-11-26, 08:35   #755
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ja brałam Axotret 7 mies. Pomógł.
7 miesięcy? strasznie długo.. mi derma mówiła o 3-4 miesiacach....

---------- Dopisano o 08:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Ja również biorę Aknenormin i za 5 dni kończę drugi miesiąc, cały czas na dawce 40 mg/dobę, ponieważ jak to okresliła pani doktor "dopóki jest stan zapalny, jedziemy na 40-stce" Dawka 10 mg jest bardzo mała jak na początek..może Twój dermatolog chce żeby organizm przystosował się do leku?
no to mnie dobiłas ... tak myslałam że ta dawka jest mała a jeszcze 2 tyg mi na niej zostało... jesli juz czuję suchość przy tak niewielkiej dawce to co to będzie przy 30-40 mg? a wogóle czy taka mała dawka cos daje o to jest pytanie
A czy dawka nie zalezy tez od wagi? ja waże 57,5 kg
Na prawde nikt z was nie zaczynał od 10 mg??????

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

czy któras zwas miała tez takie mdłości zwłaszcza poranne po lekach? strasznie mi to przeszkadza normalnie jak w ciaży wrrrr

czyli teraz niczym sie nie wpomagac nie smarowac niczym ani na blizny ani na trądzik? TYLKO NAWILŻAĆ TAK? żadnych peelingów ani nic?

a czy podczas kuracji nie mozna nic wyciskać? tzn wiem że ogólnie sie nie powino ale czy podczas kuracji jakoś szczególnie jest to zakazane?

---------- Dopisano o 08:35 ---------- Poprzedni post napisano o 08:24 ----------

sprawdził┼am ceny tych 3 leków tzn mojego izoteku i aknenormin - i mój jest połowe tańszy... bo kosztuje 30 szt 45 zł...

Edytowane przez Beth77
Czas edycji: 2012-11-26 o 08:26
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 08:58   #756
trafficjam
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
7 mięsięcy to jest normalny czas kuracji, tutaj najważniejsze jest przyjęcie skumulowanej dawki 120-150mg/kg. skoro ty bierzesz po 10mg i tak masz brać przez całą kurację przez 3-4 miesiące to jest to chyba bezsensu, bo nie zjesz całej dawki.

Cytat:
no to mnie dobiłas ... tak myslałam że ta dawka jest mała a jeszcze 2 tyg mi na niej zostało... jesli juz czuję suchość przy tak niewielkiej dawce to co to będzie przy 30-40 mg? a wogóle czy taka mała dawka cos daje o to jest pytanie
A czy dawka nie zalezy tez od wagi? ja waże 57,5 kg
w którym miesiącu kuracji jesteś? być może derma zaczęła u ciebie od 10mg, a potem przejdziesz na coś mocniejszego.

Cytat:
czyli teraz niczym sie nie wpomagac nie smarowac niczym ani na blizny ani na trądzik? TYLKO NAWILŻAĆ TAK? żadnych peelingów ani nic?

a czy podczas kuracji nie mozna nic wyciskać? tzn wiem że ogólnie sie nie powino ale czy podczas kuracji jakoś szczególnie jest to zakazane?
nic nie musisz używać, bo lek jest wystarczająco mocny, poza tym skóra staje się pergaminowa, więc jakakolwiek interwencja pozostawi ślady i podrażnienia.

nie, nie wolno wyciskać, bo zostaną ślady i blizny.

Cytat:
sprawdził┼am ceny tych 3 leków tzn mojego izoteku i aknenormin - i mój jest połowe tańszy... bo kosztuje 30 szt 45 zł...
być może właśnie dlatego derma przypisała ci ten zamiennik
trafficjam jest offline  
Stary 2012-11-26, 09:47   #757
Beth77
Raczkowanie

trafficjam ja dopiero zaczynam - jestem po 2 tygodniach brania leku. Po pierwszym opakowaniu mówiła że przejde na większą dawkę tylko jak patrze jakie wy bierzecie to nie wiem jaką ona chce mi zaproponowac tą większa?

a ten lek to nie jest zamiennik bo zawiera dokładnie to samo co ziotek choćby - czyli w opakowaniu jest 30 tabl po 10 mg izo lub po 20 mg skład ten sam tylko cena inna...

poczytałam na necie że neiktóre dziewczyny tez startowały od 10 mg może żeby sie organizm przyzwyczaił? Nie wiem ale jaką dawkę mi zaproponuje potem? i jesli piszesz że trzeba zjeść tą górna dawkę 120-150 mg na kg? (to ile ja bym miała tego brać jak mam 58 kg? 2 razy dziennie po 30 mg? czy jak to się przelicza?)

Pamiętam że mówiła że kuracja trwa od 3 do 6 mcy ale że jak chodzi o mnie to ok 4 mce. Nie wiem może to zalezy od nasilenia trądziku?

Ja jeszcze smaruję jakims antybiotykiem policzki - zapisała mi na receptę taki recznie robiony w aptece roztwór. Ale po tych 2 tyg poprawy nie ma nic (może krostkie sa bledsze), A trądzik mam tylko na policzcha a raczej rzuchwach....

Edytowane przez Beth77
Czas edycji: 2012-11-26 o 09:48
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 11:20   #758
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malaga20 Pokaż wiadomość
Iwostin lipidia na noc! http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,22...n-lipidia.html
Na dzień jest za tłusty ale po nocy skóra jest wyraźnie mniej sucha.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Cytat:
10mg dziennie przez 3-4 mies? G*wno ci to pomoże... zmień dermatologa jak najszybciej...

---------- Dopisano o 11:15 ---------- Poprzedni post napisano o 11:13 ----------

Cytat:
Chyba żartujesz... ja axotret od początku do końca 40mg na dobę brałam

---------- Dopisano o 11:18 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Pamiętam że mówiła że kuracja trwa od 3 do 6 mcy ale że jak chodzi o mnie to ok 4 mce. Nie wiem może to zalezy od nasilenia trądziku?

Ja jeszcze smaruję jakims antybiotykiem policzki - zapisała mi na receptę taki recznie robiony w aptece roztwór. Ale po tych 2 tyg poprawy nie ma nic (może krostkie sa bledsze), A trądzik mam tylko na policzcha a raczej rzuchwach....
Nie ma poprawy bo bierzesz dopiero 2 tyg, ale i nie spodziewałabym się poprawy przy tak małej dawce...

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Płacisz 45 zł za 30 tabletek po 10mg dobrze zrozumiałam? To normalna cena, ja płaciłam 70zł za 30tab po 20mg. Zjadałam 2 opakowania miesięcznie. Zamiennik jest tak samo skuteczny jak izotek, tym się nie martw.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-11-26 o 11:17
Visez jest offline  
Stary 2012-11-26, 11:26   #759
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
10mg dziennie przez 3-4 mies? G*wno ci to pomoże... zmień dermatologa jak najszybciej...

Chyba żartujesz... ja axotret od początku do końca 40mg na dobę brałam
nie przez 4 mce po 10 mg - maiłam skończyc pierwsze opakowanie 10 mg i potem mi miała zwiększyć dawkę ale nie wiem do jakiej..... może do niej napisze maila? kurcze zdołowałam się.... wiem że 2 tyg to krótko ale dolegliwości jakieśtam mam wiec jak sobie pomyśle że to nic nie daje te 10 mg to mi sie płakac chce.... napisze że czytałam sobie o tych kuracjach i czy te 10 mg to nie za mała dawka nie chciałabym jej urazic jakoś bo to naprawde dobry lekarz ma super dobre opinie i oststnio jako jedyna spośród chyba 5 dermatologów prez te 10 lat mi pomogła...

co radzicie dziewczyny - skończyc te 10 mg pójść do niej i zobaczyc do jakiej dawki mi zwiększy? czy nie tracic kolejnych 2 tygodni na dawce 10 mg i nbapisac do niej pytanie?

a wg waszej wiedzy - jesli teraz biore te 10 mg to jaka jest bastępna dawka 20 czy 30 mg?

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

Visez od razu od 40 mg zaczęłaś? o kurcze...
a powiedz mi kochana czy miałas tez rano mdłości?
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 11:29   #760
trafficjam
Raczkowanie

Cytat:
trafficjam ja dopiero zaczynam - jestem po 2 tygodniach brania leku. Po pierwszym opakowaniu mówiła że przejde na większą dawkę tylko jak patrze jakie wy bierzecie to nie wiem jaką ona chce mi zaproponowac tą większa?

a ten lek to nie jest zamiennik bo zawiera dokładnie to samo co ziotek choćby - czyli w opakowaniu jest 30 tabl po 10 mg izo lub po 20 mg skład ten sam tylko cena inna...

poczytałam na necie że neiktóre dziewczyny tez startowały od 10 mg może żeby sie organizm przyzwyczaił? Nie wiem ale jaką dawkę mi zaproponuje potem? i jesli piszesz że trzeba zjeść tą górna dawkę 120-150 mg na kg? (to ile ja bym miała tego brać jak mam 58 kg? 2 razy dziennie po 30 mg? czy jak to się przelicza?)

no to nie ma się czym martwić. niektórzy dermatolodzy wprowadzją retinoidy zaczynac od małej dawki, a potem ją zwiększają. skoro ważysz 58 to pewnie będziesz brać 30mg lub 40mg. jedyne co to zapytaj się swojej dermy czemu masz brać tak krótko i czy w tym czasie wyjesz te 120mg/kg.
trafficjam jest offline  
Stary 2012-11-26, 11:34   #761
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
od razu od 40 mg zaczęłaś? o kurcze...
a powiedz mi kochana czy miałas tez rano mdłości?
Tak od razu. Nie miałam mdłości, może od czegoś innego je masz.
Stary 2012-11-26, 11:42   #762
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez trafficjam Pokaż wiadomość
no to nie ma się czym martwić. niektórzy dermatolodzy wprowadzją retinoidy zaczynac od małej dawki, a potem ją zwiększają. skoro ważysz 58 to pewnie będziesz brać 30mg lub 40mg. jedyne co to zapytaj się swojej dermy czemu masz brać tak krótko i czy w tym czasie wyjesz te 120mg/kg.
aaaa czyli te 120 mg na kg to jest cała kuracja tak? czyli powinnam w całej kuracja zjeść 6960 mg czyli wychodzi mi 23 opakowania po 10 mg lub 7 opakowań po 30 mg czyli wychodzi jak w pysk strzelił 7 miesięcy.... no to teraz kumam)

a skąd wiesz o tej dawce 120/kg? gdzie to jest napisane?

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

acha a powiedz mi czy jak sie bierze dawkę 30 lub 40 mg to sie bierze 2 razy dziennie czy na raz wtedy całość?
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 11:51   #763
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
]acha a powiedz mi czy jak sie bierze dawkę 30 lub 40 mg to sie bierze 2 razy dziennie czy na raz wtedy całość?
To nie ma znaczenia.
Stary 2012-11-26, 12:01   #764
Beth77
Raczkowanie

dzięki dziewczyny, dobrze że tu trafiłam poczytam sobie co jeszcze ciekawego pisałyście wczesniej i musze sie zastanowic czy pisac do drmy czy zjeść to 1 opakowanie jak mi zapisała i gadać z nia później - wątpię żeby mi teraz w trakcie pierwszego opakowania nagle pozwoliła zwiększyc dawkę do 20 mg....
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 12:07   #765
Visez
Zakorzenienie

Poczytaj sobie forum izotek.pl
Stary 2012-11-26, 12:16   #766
Lacturia
Wtajemniczenie

GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia

Cytat:
Tak od razu. Nie miałam mdłości, może od czegoś innego je masz.
Ja tak samo, od razu dawka 40, nie mialam zadnych objawów nieporzadanych oprocz suchych ust i tak jest wlasciwie do teraz... Wyjadłam juz... Nie wiem nawet ile Musialabym się zastanowić, ale biorę od 27 sierpnia. Jeszcze pobiore okolo 1,5 miesiaca.

---------- Dopisano o 12:16 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Pierwsza recepte mialam chyba na 3 opakowania czyli 90 tabletek, a kolejna na 4 czyli 120 tabletek.

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline  
Stary 2012-11-26, 12:44   #767
Beth77
Raczkowanie

mi wypisała tylko na to jedno, pójde teraz do niej i znowu 120 zł za wizyte zapłace po to żeby mi kolejna receptę zapisała....
oki - poczytam sobie forum, dzieki jeszcze raz

Po tych 2 tygodniach pisałam że nic nie lepiej - ale kurcze gorzej jest - nie wiem czy od kosmetyków czy jak bo mam takie gulepodskórne ależ ja zła jestem i taka bezradna na tą buzię moją, człowiek sie stara maseczki sreczki mikro kwasy i inne pierdy a tu takie dziady powyłażą ni chu chu wyplenic sie tego nie da, teraz jeszcze na tą suchość cierpie a na buzi nie dość że nie lepiej to jeszcze gorzej dzisiaj mam.
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 14:54   #768
espanolanat
Przyczajenie

Witajcie wszyscy forumowicze!!!
Dziś zaczynam brać aknenormin. 20 mg na dzień, 10 mg na noc, waga 55 wzrost 175. Co myślicie o dawce na początek? Chyba w miarę rozsądna?
Fajnie, że jest takie miejsce, gdzie można podyskutować na temat trądziku, chorób skórnych, można się wspierać w trudnych chwilach i motywować.
Jak myślicie, czy to możliwe, żeby po jednej tabletce 20 mg były już suche usta?
Wysłałabym zdjęcia swojej cery, ale nie chce straszyć:P
espanolanat jest offline  
Stary 2012-11-26, 14:58   #769
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez espanolanat Pokaż wiadomość
Dziś zaczynam brać aknenormin. 20 mg na dzień, 10 mg na noc, waga 55 wzrost 175. Co myślicie o dawce na początek? Chyba w miarę rozsądna?
Fajnie, że jest takie miejsce, gdzie można podyskutować na temat trądziku, chorób skórnych, można się wspierać w trudnych chwilach i motywować.
Jak myślicie, czy to możliwe, żeby po jednej tabletce 20 mg były już suche usta?
Witaj Jak na moje oko dawka ok A ile masz brać? Nie wystraszysz nas zdjęciami, wszyscy tutaj mamy/mieliśmy ten sam problem
Stary 2012-11-26, 15:48   #770
allex11
Raczkowanie

Cytat:
dawka jak najbardziej ok, też tyle miałam na początek przy podobnej wadze z tymi ustami to trochę dziwne, mi zaczęły wysychać tak około 9 dnia jak dobrze pamiętam i pamiętaj żeby przyjmować izo z czymś tłustym, może być nawet kromka z masłem bo lepiej się wchłania
allex11 jest offline  
Stary 2012-11-26, 15:56   #771
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
no nie..... kolejne dobicie z dawkami ja nie mogę chyba napisze jednak do tej dermy czy nie moge drugiej połowy opakowania brac już 20 mg ...... wrrrrr
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-26, 16:00   #772
Visez
Zakorzenienie

Cytat:
no nie..... kolejne dobicie z dawkami ja nie mogę chyba napisze jednak do tej dermy czy nie moge drugiej połowy opakowania brac już 20 mg ...... wrrrrr
Zadzwoń będziesz spokojniejsza.
Stary 2012-11-26, 17:59   #773
trafficjam
Raczkowanie

Cytat:
moim zdaniem, weź do końca już to opakowanie. naprawdę nie trzeba od razu brać 40mg. jak kupowałam pierwszy raz izotek w aptece i powiedziałam, że będę brać 30mg, to aptekarka się nieco zdziwiła i powiedziała, że często zaczyna się od 10mg. także nie panikuj.
trafficjam jest offline  
Stary 2012-11-26, 20:15   #774
espanolanat
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
dawka jak najbardziej ok, też tyle miałam na początek przy podobnej wadze z tymi ustami to trochę dziwne, mi zaczęły wysychać tak około 9 dnia jak dobrze pamiętam i pamiętaj żeby przyjmować izo z czymś tłustym, może być nawet kromka z masłem bo lepiej się wchłania
Alex11, dzięki za cenną wskazówkę! Mam nadzieje, że kuracja przyniesie jakiś pozytywny skutek, bo czasem nie można na siebie w lustrze patrzeć. Co do ust, to może tylko mój wymysł, bo bardzo chcę, żeby aknenormin już zaczął działać.
espanolanat jest offline  
Stary 2012-11-26, 20:32   #775
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Alex11, dzięki za cenną wskazówkę! Mam nadzieje, że kuracja przyniesie jakiś pozytywny skutek, bo czasem nie można na siebie w lustrze patrzeć. Co do ust, to może tylko mój wymysł, bo bardzo chcę, żeby aknenormin już zaczął działać.
oj, jeszcze się ciesz póki nie doskwierają Ci skutki uboczne moje usta są już w normalnym stanie i teraz doceniam jak to jest gdy nie trzeba non stop się smarować pomadkami. Na pewno Ci pomoże, zobaczysz jaką można mieć gładką skórę i gdy żaden pryszcz nie boli przy myciu. Tylko przygotuj się na pogorszenie, ale to minie Ja jestem póki co zadowolona z kuracji, w sumie to nic mi nie wyskoczyło od zakończenia (może coś tyci, tyci). Tylko niestety z włosami jest tragedia, ale mam nadzieję, że za parę miesięcy się zregenerują i wrócą moje kudły sprzed kuracji Bo niestety straciłam dużo włosów i wciąż bardzo mocno wypadają...
allex11 jest offline  
Stary 2012-11-26, 21:20   #776
nata_sha
Raczkowanie

Cytat:
ważę dokładnie tyle co Ty i zaczęłam od 60 mg i tyle mam mieć cały czas (oczywiście zależy od wyników badań)

moja derma powiedziała, że skuteczniejsze są kuracje krótkie i z max wysoką dawką, na izotek.pl też coś takiego czytałam
nata_sha jest offline  
Stary 2012-11-27, 08:09   #777
Beth77
Raczkowanie

hej dziewczyny, napisałam do dermy wczoraj - tak aby czasem jej nie urazic że jestem madrzejsza od niej czy moge dawke zwiększyc do 20 mg ale jeszcze mi nie nie odpisała. Dam znać!
Rozumiem że przy kuracji wszystkie suplementy diety które maja wit A sa zakazane a jak z kosmetykami? czy kremy z wit A lub retinolem tez trzeba odstawić chciałam sobie kremik kupic ale widze w składzie wit A no i nie wiem właśnie....
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-27, 08:10   #778
AlexSandra3
Raczkowanie

Byłam wczoraj u dermatolog, jestem załamana..... Pisałam wam że na początku miesiąca byłam u ginekologa, zdefiniował zaburzenia hormonalne, ale napisałyście że izotek działa na każdą przyczynę trądziku. Byłyście w błędzie..... Izotek działa na każdy SKUTEK przyczyny, a nie przyczynę! Dermatolog powiedziała, że tak, izotek wygładzi mi buzie podczas kuracji, ale jak go odstawie i nie wyleczę hormonów to trądzik wróci! Zapytałam jej co mam robić w takim wypadku, bo przecież jak zacznę jednocześnie leczyć teraz hormony to zrujnuję wątrobę. Powiedziała że ok 2-3 msc przed końcem kuracji powinnam zacząć walkę z hormonami, ale mimo wszystko niczego mi nie gwarantuje.... Mało tego bardzo ją dziwiło że będąc już prawie 2 msc na 40mg dziennie mam nadal nowe wykwity na twarzy i że nie mam skrajnie przesuszonej buzi i ust. Pomimo tego że ALAT wyszedł mi prawie 37 (norma: do 30) to zwiększyła mi dawkę do 60 mg na dobę (i kazała brać Esseliv do posiłków). Zapytałam jej również czy to prawda ze ACNONERMIN ma bardziej oczyszczoną formę niż IZOTEK i że szybciej się wchłania itp itd. Powiedziała że nie widzi żadnej różnicy bo są to dwa absolutnie takie same leki, ale żeby zaspokoić moją ciekawość jeśli chce może mi teraz na 2 msc wypisać ACNONERMIN, zgodziłam się. I to tyle z wczorajszej wizyty......
AlexSandra3 jest offline  
Stary 2012-11-27, 08:30   #779
Beth77
Raczkowanie

a jakie hormony sa odpowiedzialne za trądzik w Twoim przypadku?

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

mi nigdy nikt nie kazał hormonów badać pod katem trądziku....
Beth77 jest offline  
Stary 2012-11-27, 08:43   #780
AlexSandra3
Raczkowanie

Cytat:
a jakie hormony sa odpowiedzialne za trądzik w Twoim przypadku?

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

mi nigdy nikt nie kazał hormonów badać pod katem trądziku....
Androstendion. Rzadko badany hormon, wielu ginekologów sprawdzało już czy mój trądzik nie jest hormonalny, zawsze badając testosteron, prolaktyne, progesteron, hormony tarczycy.... Zawsze wszystko miałam w normie. Dobiero jak poszłam do ginekologa-endokrynologa to zlecił mi badanie na Androstendion, wyszło że jest podwyższony i odpowiada za androgenizację w moim organiźmie.....
AlexSandra3 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości