Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-04-01, 20:37   #1591
Lacturia
Wtajemniczenie

GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Sissi_W Pokaż wiadomość
trzeba z tego powodu, że w żadnym wypadku nie można zajść w ciążę, a tabletki są chyba najbardziej pewnym środkiem antykoncepcji
Ja też nie brałam i jestem niecały miesiac po kuracji i nadal nie biore i nigdy nie bede. Hormony to gorszy syf niz caly ten Izotek, więc radze sie zastanowić 100x czy na pewno KONIECZNE JEST je brać. Bo jesli nie, to polecam sobie darować.
Na opakowaniach hormonalnej antykoncepcji niestety nie ma zdjęć tego jak wygląda brzuch po resekcji wątroby, a żadna z nas nie chciałaby takiej pamiątki mieć ;/

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
ja tam nie wiem co na ten teamat piszą a co nie. Ale widzę sama po sobie, że zmarszczki z czoła z którymi się zmagałam od ponad roku to nagle za sprawą tego leku rozprostowały się zauważalnie. A co do leku to brzuch mnie od 2 dni boli w taki dziwny dość sposób nie wiem czy to od miesiączki bo za parę dni spodziewam się jej ale to taki dziwny ból- jak wciągam brzuch to boli. Całkiem do zniesienia, nie sięgam po żadne przeciwbólowe ale taki dyskomfiort. Czytałam, że tak czesto się ma przez jakiś tydzień bo organizm się przyzwyczaja do leku a to w sumie mój 11 dzień dopiero. No nic w razie czego łykam bioprazol jako osłonkę na żołądek. No chyba, żę znacie jakąś lepszą osłonkę to chętnie się zaopatrzę

Nie ma sensu brać nic oslonowego na żoładek bo lek w ogole nie wplywa na uklad trawienia
Lepiej kup sobie esselive forte na watrobe i obowiazkowo omega 3.

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911

Edytowane przez Lacturia
Czas edycji: 2013-04-01 o 20:35
Lacturia jest offline  
Stary 2013-04-01, 20:57   #1592
krolowa zurawin
Zadomowienie

Lacturia mi anty też nie są potrzebne aktualnie,a jednak biorę bo takie są wymagania dermatologów,bez tego mi recepty na Izotek nie wypisze i z tego co wiem wielu dermatologów tak postępuje.
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2013-04-02, 00:07   #1593
Miisia92
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Lacturia mi anty też nie są potrzebne aktualnie,a jednak biorę bo takie są wymagania dermatologów,bez tego mi recepty na Izotek nie wypisze i z tego co wiem wielu dermatologów tak postępuje.

też właśnie tak słyszałam ale chciałam zobaczyć jak to było z Wami
do Allex 11 a ile dawałaś za te tabletki? i co ile miałaś robione badania?
Miisia92 jest offline  
Stary 2013-04-02, 02:02   #1594
acapella
Zadomowienie

Ja też mam nakaz brania tabletek anty. I tak je brałam więc żadna różnica, ale powiedziała, że bez nich nie dostanę recepty. W sumie nie wie czy je biorę czy nie :P no ale podpisywałam oświadczenie
acapella jest offline  
Stary 2013-04-02, 13:33   #1595
sokinky
Raczkowanie

Wielu dermatologów nie wypisze, ale są tacy co wypisują Ja też nie biorę tabletek, bo jestem za granicą, a mój chłopak w Polsce, więc potrzeby takiej nie ma.

Rozpoczęłam właśnie 7-my miesiąc kuracji i cera sie pogarsza
Stary 2013-04-02, 13:51   #1596
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Miisia92 Pokaż wiadomość
też właśnie tak słyszałam ale chciałam zobaczyć jak to było z Wami
do Allex 11 a ile dawałaś za te tabletki? i co ile miałaś robione badania?
badania miałam robione przed kuracją a potem tak co miesiąc chyba, może trochę rzadziej, nie pamiętam już. POtem jeszcze miałam na koniec po zakończonej kuracji jedno. A za tabletki płaciłam (wydaje mi się, ze dużo ale nie miałam wyboru bo w sumie to była jedyna apteka w moim mieście gdzie aknenormin był dostępny a nie chciało mi się niewiadomo gdzie jeździć i szukać ) za 30 tabletek 20 mg płaciłam chyba 89 zł też nie pamiętam dokładnie, za 10 mg to było około 70 zł a potem płaciłam mniej chyba 60 zł. Nie wiem skąd ta zmiana ceny ale pasowało mi to oczywiście

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

sokinky a ile Ci zostało do końca? i jak to się pogarsza? ja w 7 miesiącu już kończyłam kurację i nic mi się nie pojawiało ;d

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

sokinky a ile Ci zostało do końca? i jak to się pogarsza? ja w 7 miesiącu już kończyłam kurację i nic mi się nie pojawiało ;d
allex11 jest offline  
Stary 2013-04-02, 14:07   #1597
lagerfeldised
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Ja też nie brałam i jestem niecały miesiac po kuracji i nadal nie biore i nigdy nie bede. Hormony to gorszy syf niz caly ten Izotek, więc radze sie zastanowić 100x czy na pewno KONIECZNE JEST je brać. Bo jesli nie, to polecam sobie darować.
Na opakowaniach hormonalnej antykoncepcji niestety nie ma zdjęć tego jak wygląda brzuch po resekcji wątroby, a żadna z nas nie chciałaby takiej pamiątki mieć ;/

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Nie ma sensu brać nic oslonowego na żoładek bo lek w ogole nie wplywa na uklad trawienia
Lepiej kup sobie esselive forte na watrobe i obowiazkowo omega 3.
Ja odstawiłam IZO jakoś dwa, trzy tygodnie temu i do tej pory wyskoczyła mi tylko jedna gula, jakoś zaraz po, od tamtej pory (żebym nie wykrakała) nic, nawet malutkie syfki się nie pojawiają.

Dermatolog przepisała mi epi duo 3x w tygodniu do smarowania i antykoncepcję. Moja mama wykupiła dwa opakowania tabletek, ale właśnie zastanawiam się czy jak przyjdzie pora, to mam wziąć tabletkę... Boję się tego, nie chciałabym przytyć ani obciążać organizmu (jeżeli chodzi o zajście w ciążę, to nie ma takiej opcji, więc w tym celu są zbędne).
Lekarka bardzo nalegała i namawiała mnie, że to ma podtrzymać efekt i tak dalej, ale jestem bardzo sceptycznie nastawiona i w sumie nie wiem co robić. Kurację IZO mogę podobno powtórzyć jakoś za dwa miesiące, więc nie wiem czy nie lepiej darować sobie te tabletki i po prostu jeżeli znowu zacznie coś wychodzić, to powtórzyć kurację. Jak myślicie?

Szkoda tylko kasy za te dwa opakowania, ale już trudno. Datę ważności mają 4 lata, więc może po prostu kiedyś się przydadzą, jak będę miała inne powody żeby je brać.
Stary 2013-04-02, 14:28   #1598
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
Ja żałuję i to bardzo. Na dokładeczkę, do włosów jeszcze te okropne krosty, które były moim drugim kompleksem po trądziku ale pocieszałam się, że przynajmniej ręce mam normalne. Szukałam jakiś info o tym i nic w sumie nie znalazłam (w ulotce też o tym nie pisało) czyli pewnie bardzo rzadko się to zdarza żeby izo powodował rogowacenie mieszkowe. No ale jak zwykle ja to musiałam dostać bo jakby inaczej, miałam to na nogach to czemu by na rękach tego nie miało też być.
Gdybym miała całą twarz i plecy w pryszczach to przyznaje, ze bym nie żałowała. Ale w tej sytuacji to była moja najgorsza decyzja jaką podjęłam w życiu. Trzeba się ogarnąć i żyć dalej ;d mam dni, że już tracę nadzieję, ze włosy przestaną wypadać..

nie moge sie powtrzymac ale to co piszesz to kompletna bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura! sama jestem po kuracji izo. wlosy prawie nie wypadaly- jesli teraz po odstawieniu tak Ci leca to znaczy ze musi byc inny powod a nie izo. co do rogowacenia ujsc mieszkow wlosowych - tez mam to. z tym ze po izo juz wlasciwie nie jest to problem bo wystarczy peeling z kwasem salicylowym. skoro masz ropne cystki napewno nie jest to rogowacenie. bo bys miala to wygladalo by to jak zrogowaciale koreczki z ktorych robia sie stany zapalne. a nawet jesli masz to rogowacenie to nie ma mozliwosci ze izo je nasililo. podczas kuracji napewno by problemu nie bylo ale po odstawieniu nic nie stoi na przeszkodzie by wrocilo. i prosze tutaj bajek nie rozpowiadac ze izo powoduje rogowacenie ujsc mieszkow wlosowych. wybaczcie ale strasznie mnie drazni jesli ktos takie bajki pisze nie wiedzac wlasciwie jaka dokladnie ma przypadlosc( teoretyzuje ) i ja przypisuje pierwszej lepszej rzeczy ktora mu wpadnie do glowy- a jesli jest juz taki demoniczna substancja jak izo to bedzie doskonalym pionkiem ktorego obarcze odpowiedzialnoscia za swoje dolegliwosci. od wypadania wlosow po bezplodnosc ( widzialam w necie ze takie przeswiadczenia tez sa) dlatego proponuje zamiast snuć teorie udac sie do specjalisty i porobić badania, bo ja obstawiam ze chodzi albo o hormony albo uczulenie.

dziekuje za uwage.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
I tak patrząc na to jak włosy mocno wypadają (chociaż jest lepiej niż 4 miesiące temu) to jeszcze dużo ich mam, wszyscy mówią, ze nie widać tak mocno, ze straciłam tyle włosów.
odstawilas 5 mies temu, od 4 Ci wypadaja wlosy- . ja nie widze wypadania wlosow w jakimkolwiek zwiazku z izo- jesli juz to problemem beda tu androgeny ktore m. in. powoduja tez to rogowacenie. podczas brania izo czesto skutki zbyt wysokiego poziomu androgenow (objawy) zanikaja- wiadomo gruczoly lojowe przestaja pracowac skora sie na bierzaco luszczy , niektorym nawet wlosy przestaja wypadac i nowe rosna - tak jak ja mialam . po odstawieniu niestety wszysto wrocilo z nimi do normy;p

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

Cytat:
myślę, że spokojnie możesz brać 30 mg, a nawet jakby nie dokuczały Ci tak skutki uboczne to 40 mg. Ja ważę 52-53 kg i łykałam 40 mg i nie było źle, tylko usta dawały w kość i czasem wysypka się pojawiła. Chociaż 7 kg to dość duża różnica... Pomóc pomoże tylko jakbyś brała większe dawki to kuracja krócej trwa, a czytałam, ze lepsza jest właśnie krótka kuracja z dużymi dawkami niż dłuższa z mniejszymi.
zalezy jaki tradzik chce sie leczyc. nie zawsze szybka kuracja bedzie skuteczna . przy tradziku grudkowo krostkowym i rozowatym lepsza jest dluga i malymi dawkami

mi tez wypadaly wlosy , przetluszczaly sie jak szalone nawet po kuracji,tez mi robily sie zaskorniki mimo ze wlasciwie cera sie nie przetluszczala - okazalo sie ze mam problem z hormonami. reguluje je teraz i mam z glowy dodatkowo biore teraz cynk. wlosy wytrzymuja dodatkowo 1 dzien bez mycia( teraz to bedzie wiec juz 3 wczesniej ledwie dobe) drobne problemy skorne zniknely.

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2013-04-02 o 14:37
olkie jest offline  
Stary 2013-04-02, 14:55   #1599
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
nie moge sie powtrzymac ale to co piszesz to kompletna bzdura, bzdura i jeszcze raz bzdura! sama jestem po kuracji izo. wlosy prawie nie wypadaly- jesli teraz po odstawieniu tak Ci leca to znaczy ze musi byc inny powod a nie izo. co do rogowacenia ujsc mieszkow wlosowych - tez mam to. z tym ze po izo juz wlasciwie nie jest to problem bo wystarczy peeling z kwasem salicylowym. skoro masz ropne cystki napewno nie jest to rogowacenie. bo bys miala to wygladalo by to jak zrogowaciale koreczki z ktorych robia sie stany zapalne. a nawet jesli masz to rogowacenie to nie ma mozliwosci ze izo je nasililo. podczas kuracji napewno by problemu nie bylo ale po odstawieniu nic nie stoi na przeszkodzie by wrocilo. i prosze tutaj bajek nie rozpowiadac ze izo powoduje rogowacenie ujsc mieszkow wlosowych. wybaczcie ale strasznie mnie drazni jesli ktos takie bajki pisze nie wiedzac wlasciwie jaka dokladnie ma przypadlosc( teoretyzuje ) i ja przypisuje pierwszej lepszej rzeczy ktora mu wpadnie do glowy- a jesli jest juz taki demoniczna substancja jak izo to bedzie doskonalym pionkiem ktorego obarcze odpowiedzialnoscia za swoje dolegliwosci. od wypadania wlosow po bezplodnosc ( widzialam w necie ze takie przeswiadczenia tez sa) dlatego proponuje zamiast snuć teorie udac sie do specjalisty i porobić badania, bo ja obstawiam ze chodzi albo o hormony albo uczulenie.

dziekuje za uwage.

---------- Dopisano o 12:25 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

odstawilas 5 mies temu, od 4 Ci wypadaja wlosy- . ja nie widze wypadania wlosow w jakimkolwiek zwiazku z izo- jesli juz to problemem beda tu androgeny ktore m. in. powoduja tez to rogowacenie. podczas brania izo czesto skutki zbyt wysokiego poziomu androgenow (objawy) zanikaja- wiadomo gruczoly lojowe przestaja pracowac skora sie na bierzaco luszczy , niektorym nawet wlosy przestaja wypadac i nowe rosna - tak jak ja mialam . po odstawieniu niestety wszysto wrocilo z nimi do normy;p

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:25 ----------

zalezy jaki tradzik chce sie leczyc. nie zawsze szybka kuracja bedzie skuteczna . przy tradziku grudkowo krostkowym i rozowatym lepsza jest dluga i malymi dawkami

mi tez wypadaly wlosy , przetluszczaly sie jak szalone nawet po kuracji,tez mi robily sie zaskorniki mimo ze wlasciwie cera sie nie przetluszczala - okazalo sie ze mam problem z hormonami. reguluje je teraz i mam z glowy dodatkowo biore teraz cynk. wlosy wytrzymuja dodatkowo 1 dzien bez mycia( teraz to bedzie wiec juz 3 wczesniej ledwie dobe) drobne problemy skorne zniknely.
sama piszesz bzdury. Wiem co to jest rogowacenie mieszkowe, jak wygląda bo mam je na udach od 7 roku życia. Na rękach nie miałam nic, może z tyłu parę kropek, wiele ludzi to ma w tym miejscu. Podczas kuracji nawet skóra się tam wygładziła a zaraz po kuracji wysypało mi całe ręce. I co, że niby z nieba się to wzięło? Izo musi być przyczyną skoro od 21 lat miałam normalną skórę na rękach i nic tam się nie działo.
a co do włosów to nie wypadają mi od 4 miesięcy czy 5 tylko od ośmiu. Zaczęły wypadać (to za mało powiedziane bo leciały pełnymi garściami) w 4 miesiącu kuracji. Lepiej czytaj dokładnie a nie pisz głupot, nigdzie nie napisałam, ze zaczęły wypadać PO kuracji. I tak samo jak w przypadku rąk nigdy w życiu nie miałam problemów nawet najmniejszych z wypadaniem. Pewnie, wzięło się to wszystko znikąd a ja głupia obwiniam za to wszystko izo. Nie twierdzę, że on jest za to wszystko winny w 100% ale na pewno się do tego przyczynił.
allex11 jest offline  
Stary 2013-04-02, 15:42   #1600
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
[...]Wiem co to jest rogowacenie mieszkowe, jak wygląda bo mam je na udach od 7 roku życia. Na rękach nie miałam nic, może z tyłu parę kropek, wiele ludzi to ma w tym miejscu. Podczas kuracji nawet skóra się tam wygładziła a zaraz po kuracji wysypało mi całe ręce. I co, że niby z nieba się to wzięło?
a stad kolezanko ze sama napisalas ze od dziecka masz rogowacenie . raz pojawi sie tu raz tam. co nie zmienia faktu zemasz taka przypadlosc.

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2013-04-02 o 15:45
olkie jest offline  
Stary 2013-04-02, 15:46   #1601
allex11
Raczkowanie

w poniedziałek idę do dermatologa, pokażę mu jeszcze raz te ręce i powiem, ze to nie są tylko takie drobne krostki ale też duże stany zapalne i czy na pewno to jest to rogowacenie.
allex11 jest offline  
Stary 2013-04-02, 15:49   #1602
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
w poniedziałek idę do dermatologa, pokażę mu jeszcze raz te ręce i powiem, ze to nie są tylko takie drobne krostki ale też duże stany zapalne i czy na pewno to jest to rogowacenie.
dermatolog to nie wszytko. wypadanie wlosow i rogowacene u kobiet to sa przypadlosci powodowane najczesciej przez nadmiar androgenow albo jesli sie nie myle cos z tarczyca moze byc. trzeba poszukac tez endokrynologa-ginekologa ktory zrobi odpowiednie badania bo obstawiam ze tutaj cos sie dzieje z hormonami. teraz to co 2ga kobieta ma z nimi problem ja o swoich sie dowiedzialam po 25

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2013-04-02 o 15:51
olkie jest offline  
Stary 2013-04-02, 15:52   #1603
palinkaaa13
Raczkowanie

Lepiej kup sobie esselive forte na watrobe i obowiazkowo omega 3.[/QUOTE]

hej hej essentiale forte już mam zakupione bo wcześniej też nad tym myślałam. Dokładnie osłonki są zbędne nie kupuje ich a zastanawia mnie to omega 3. Tomam brac razem z tym essentiale? czy może jak esentiale mi sie skonczy to to omega 3 zaczac??? w ogole do czego to słuzy to omega ??? dzięki za info
Jestem w 14 dniu kuracji aknenorminem (zakupuje go po 75 zł ) i narazie poki co usta zaczęły sie buntować ale smaruje caly czas tisane, bebe i carmexem. Brzuch mnie od 4 dni boli. Ale już dzisiaj mniej niż wczoraj. Najgorszy problem natomiast mam z suchym nosem i suchym gardłem się zaczyna. Już 5ty raz obudziłam się z krwia w nosie czasem to delikatnie - skrzep a czasem jak smarkam to dość dlugo widze tą krew na chusteczce. Co poradzicie na to procz nozoila bo go stosuje ale średnio daje radę.
palinkaaa13 jest offline  
Stary 2013-04-02, 15:58   #1604
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
dermatolog to nie wszytko. wypadanie wlosow i rogowacene u kobiet to sa przypadlosci powodowane najczesciej przez nadmiar androgenow albo jesli sie nie myle cos z tarczyca moze byc. trzeba poszukac tez endokrynologa-ginekologa ktory zrobi odpowiednie badania bo obstawiam ze tutaj cos sie dzieje z hormonami. teraz to co 2ga kobieta ma z nimi problem ja o swoich sie dowiedzialam po 25
w takim razie zapytam też o te hormony. Właśnie dostałam od dermatologa skierowanie na badanie tarczycy i w pon idę z wynikami. Tylko nie rozumiem jednego- jeśli to by miało jakiś związek z hormonami (te włosy i ręce) to izotek jakoś je pobudził czy on nie ma nic z tym wspólnego? może głupio to napisałam ale nie wiem jak to sformować. Skoro nigdy w życiu nie miałam problemu z wypadaniem włosów ani z takimi krostami na rękach, stało się to dopiero jak miałam do czynienia z aknenorminem...
allex11 jest offline  
Stary 2013-04-02, 16:17   #1605
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
w takim razie zapytam też o te hormony. Właśnie dostałam od dermatologa skierowanie na badanie tarczycy i w pon idę z wynikami. Tylko nie rozumiem jednego- jeśli to by miało jakiś związek z hormonami (te włosy i ręce) to izotek jakoś je pobudził czy on nie ma nic z tym wspólnego? może głupio to napisałam ale nie wiem jak to sformować. Skoro nigdy w życiu nie miałam problemu z wypadaniem włosów ani z takimi krostami na rękach, stało się to dopiero jak miałam do czynienia z aknenorminem...
malo prawdopodobne. po odstawieniu dosc szybko wszytko wraca do normy . moje przedramiona po odstawieniu tez pokryly sie na jakis czas takimi suchymi krostami. pewnie chodzi o to skora znow zaczela pracowac jak pracowala wczesniej. tak jak pisalam retinoid w pewien sposob hamuje objawy problemow z hormonami pluciowymi. czesto przestaja wlosy wypadac ( choc nie musza) a nawet nowe rosna, brak tradziku, brak zaskornikow nie ma tez przetluszczania . osobiscie sama tak sie przyzwyczailam do tej bezproblemowosci ze po odstawieniu i gdy zaczela twarz i wlosy sie znow przetluszczac ( mniej co prawda ale jednak) i powstawac gdzieniegdzie zaskorniki prawie wpadlam w lekka panike - dodam ze ja juz wtedy wiedzialam ze mam cos nie tak z hormonami i moja dermatolog juz w polowie kuracji kazala szukac endokrynologa-ginekologa. wlosy tez zaczely mi znow wypadac bardziej bo sporo mialam "dodatkowych" wyhodowanych na izo . jest jeszcze mozliowsc taka ze wlosy wypadaja na wiosne podobno czesto spowodowane jest to tez przesileniem wiosennym. mojej znajomej zawsze tak leca na wiosne ze dziwne ze cokolwiek jej na glowie zostaje. ja doswiadczalam wypadania tylko po odstawieniu izo ( nie dziwne skoro podczas brania wlasciwie wsystkie siedzialy w skorze- trzeba nadrobic) i przy braku regulacji hormonow. ze skora to moze byc tak ze przyzwyczailas sie do bezproblemowosci podczas kuracj. wydaje mi sie se po czasie spokoju z jakimikolwiek krostkami stan obecny moze rowniez wydawac sie tragiczny.ja by sobie przypomniec co mialam na twarzy wczesniej ogladam sobie to foto. i teraz juz zaden obecny wysyp mi nie straszny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fotosky 058.jpg (63,5 KB, 82 załadowań)
Stary 2013-04-02, 16:31   #1606
allex11
Raczkowanie

już nie wiem co mam robić, mam tego wszystkiego dosyć. Pogadam z dermatologiem, zapytam o wszystko jeszcze raz dokładnie. Żałuję, ze nie szukałam przyczyny gdzieś indziej jeszcze tylko tak szybko się wpakowałam w izo a teraz mam tysiące problemów. Mogłam właśnie zbadać przed kuracją hormony bo nigdy tego nie robiłam. Nie wiem czy nie napiszę teraz czegoś głupiego ale chyba kiedyś czytałam, ze jak się ma właśnie problemy z hormonami to trądzik jest najczęściej w okolicach żuchwy? ja miałam tylko w strefie T...
allex11 jest offline  
Stary 2013-04-02, 19:22   #1607
olkie
Zakorzenienie

GG do olkie

Cytat:
już nie wiem co mam robić, mam tego wszystkiego dosyć. Pogadam z dermatologiem, zapytam o wszystko jeszcze raz dokładnie. Żałuję, ze nie szukałam przyczyny gdzieś indziej jeszcze tylko tak szybko się wpakowałam w izo a teraz mam tysiące problemów. Mogłam właśnie zbadać przed kuracją hormony bo nigdy tego nie robiłam. Nie wiem czy nie napiszę teraz czegoś głupiego ale chyba kiedyś czytałam, ze jak się ma właśnie problemy z hormonami to trądzik jest najczęściej w okolicach żuchwy? ja miałam tylko w strefie T...
izo raczej krzywdy nie zrobilo. watroba jest jednym organem ktory ma zdolnosc regeneracji. objawy zazywania izo znikaja juz po ok miesiacu a zachodzic w ciaze mozna juz po pol roku( teoretycznie juz po miesiacu mozna a te 6 miesiecy jest na wszelki wypadek") wiec nie jest to az takie zlo. mi dermatolog powiedziala ze teraz ona leczy skore ale hormonami musi sie kto inny zajac. nie odeslala mnie z kwitkiem kazac na poczatku leczyc hormony. po pol roku po odstawieniu izo zaczelam przechodzic u mojego endokrynologa-ginekologa badania tak jak zalecila . nie zaluje ze zaczelam od izo. zaoszczedzilo mi to duzo nowych blizn i splycilo stare. na jesieni planuje kolejna kuracje tym razem malymi dawkami taka "odnawiajaca". nie pale , nie pije, nawet na izo mialam cholersterol w normie a czyms potruc sie trzeba;D juz wole takie "trucie"

Edytowane przez olkie
Czas edycji: 2013-04-02 o 19:25
olkie jest offline  
Stary 2013-04-02, 19:49   #1608
sokinky
Raczkowanie

Nie wiem ile do końca, ale trochę. No nic, zobaczymy co dalej, może się poprawi.
Stary 2013-04-02, 23:14   #1609
Miisia92
Przyczajenie

Cytat:
badania miałam robione przed kuracją a potem tak co miesiąc chyba, może trochę rzadziej, nie pamiętam już. POtem jeszcze miałam na koniec po zakończonej kuracji jedno. A za tabletki płaciłam (wydaje mi się, ze dużo ale nie miałam wyboru bo w sumie to była jedyna apteka w moim mieście gdzie aknenormin był dostępny a nie chciało mi się niewiadomo gdzie jeździć i szukać ) za 30 tabletek 20 mg płaciłam chyba 89 zł też nie pamiętam dokładnie, za 10 mg to było około 70 zł a potem płaciłam mniej chyba 60 zł. Nie wiem skąd ta zmiana ceny ale pasowało mi to oczywiście

---------- Dopisano o 13:50 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:50 ----------

Dziękuję za odpowiedź ja tak w połowię kwietnia zaczęłabym kurację jeśli wszystkie badania wyjdą dobrze, tylko boję się i zastanawiam się już od roku nad tym. Teraz nie jest aż tak najgorzej z moja twarzą ale cały czas po kilka większych bolących się pojawia i do tego ta tłusta czerwona skóra i czoło w zaskórnikach :/ najgorzej bo kurację będę mieć latem a podobno trzeba unikać słońca. A wiesz może czy izo wpływa na późniejsza płodność?

---------- Dopisano o 23:14 ---------- Poprzedni post napisano o 23:11 ----------

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Wielu dermatologów nie wypisze, ale są tacy co wypisują Ja też nie biorę tabletek, bo jestem za granicą, a mój chłopak w Polsce, więc potrzeby takiej nie ma.

Rozpoczęłam właśnie 7-my miesiąc kuracji i cera sie pogarsza
w 7 miesiącu sie cera pogarsza? A jaką dawkę brałaś cały czas?
Miisia92 jest offline  
Stary 2013-04-03, 08:08   #1610
Beth77
Raczkowanie

a ja nie do końca się zgodze z tym że wypadanie włosow po odstawieniu izo zawsze sie unormuje. Co do alex to tez pisałam że jak na mnie to nie izo tylko hormony - pisałam to. I wg mnie to nawet nie drmatolog tylko ginekolog sie kładnia. Wydaje mi sie że rozregulował ci sie jakis i to jest dośc prozaiczny powód- porobic badanuia, wykryc ten który jest ponad norme uzupełnic niedobory jakis mikroelementów i szybko wrócisz do stanu "przed" ale grunt to dobry lekarz i wszystkie mozliwe badania.

Cop do włosów - czytałam oststnio dość obszerny artykuł w którym było o skutach ubocznych oraz o tym że izo pomaga tylko w 80% że pozostałe 20% maja nawroty. jak chodzi o skutki uboczne w tym bardzo częste wypadanie włosów - niestety sa przypadki - i to nie odosobnione - że nawet po odstawieniu leków organizm się nie zrezgenruje a więc konkretnie nawet po odstawieniu izo mozna przewlekle cierpiec na bóle kręgosłupa czy właśnie na wypadanie włosów, ponoc nawet wysuszenie okna na długo pozostawia swój ślad. Nie wiem czy na zawsze czy na kilka miesięcy - ale chodzi o to że w przypadku niektórych skutków ubocznych - pozostaja one na długo.
Więc niestety ale w przypadku wypadania włosów - mozna wrócic do normalności ale pewne to nie jest.

A z innej beczki - przyszedł mój BB Więc tak plusy - konsystencja faktycznie inna nic te nasze, fajnie sie rozprowadza, dośc ładnie kryje, i widac że jest lepszy jakościowo. Minusy - dla mnie trochę za jasny - ale to może kwestioa przyzwyczajenia, bo wszystkie BB miałam do ciemnej karnacji wiec i skóra była ciemniejsza. No i niestety suche skórki widac. Ale to tez poczekam z osądem bo jestem po katarze i pod nosem po p rostu skóra sie łuszczy. Zobaczymy jak długo będzie sie utrzymywał na twarzy. Ale chyba przerzucę się na azjatyckie kosmetyki. Dostałam próbke kremu ze slimaka i próbkę innego BB.

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

zastanawima się jeszcze na dtym od czego zalezy dawka na kg ciała bo piszą że od 120 do 150. Ale licząc 150 mg na kg to jest miesiąc dłużej.. ide w tym tygodniu do dermy - jesli mi przypisze 120 mg to jeszcze 1,5 mca około i koniec!

Acha - kupiłam ten olejek marchewkowy - reweacja. Ten poecam z ręka na sercu w kilka dni cera promienieje bo nadaje ładny kolorek.
Beth77 jest offline  
Stary 2013-04-03, 09:07   #1611
krolowa zurawin
Zadomowienie

ja słyszałam,że 150 mg się bierze w mega ciężkich przypadkach,gdy dotyczy to twarzy,pleców,dekoltu,a minimum żeby kuracja była skuteczna to 120 mg.
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2013-04-03, 10:09   #1612
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
ja słyszałam,że 150 mg się bierze w mega ciężkich przypadkach,gdy dotyczy to twarzy,pleców,dekoltu,a minimum żeby kuracja była skuteczna to 120 mg.
no to mnie mega pocieszyłaś! jejku to do końca maja bede miała z głowy!

Edytowane przez Beth77
Czas edycji: 2013-04-03 o 10:17
Beth77 jest offline  
Stary 2013-04-03, 10:53   #1613
sokinky
Raczkowanie

40 mg, a potem 30 mg. To znaczy to nie jest tak, że mnie wysypuje tu prycholami Ale tak jak wcześniej nic nic, tak teraz w ciągu tygodnia 2-3 wypryski się pojawią. Ale co dobre to to, że te 2 gulki podskórne, co siedziały tam od tygodni, zaczynają wychodzić na wierzch. Może to skóra się tak oczyszcza w końcu
Stary 2013-04-03, 11:56   #1614
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
a ja nie do końca się zgodze z tym że wypadanie włosow po odstawieniu izo zawsze sie unormuje. Co do alex to tez pisałam że jak na mnie to nie izo tylko hormony - pisałam to. I wg mnie to nawet nie drmatolog tylko ginekolog sie kładnia. Wydaje mi sie że rozregulował ci sie jakis i to jest dośc prozaiczny powód- porobic badanuia, wykryc ten który jest ponad norme uzupełnic niedobory jakis mikroelementów i szybko wrócisz do stanu "przed" ale grunt to dobry lekarz i wszystkie mozliwe badania.

Cop do włosów - czytałam oststnio dość obszerny artykuł w którym było o skutach ubocznych oraz o tym że izo pomaga tylko w 80% że pozostałe 20% maja nawroty. jak chodzi o skutki uboczne w tym bardzo częste wypadanie włosów - niestety sa przypadki - i to nie odosobnione - że nawet po odstawieniu leków organizm się nie zrezgenruje a więc konkretnie nawet po odstawieniu izo mozna przewlekle cierpiec na bóle kręgosłupa czy właśnie na wypadanie włosów, ponoc nawet wysuszenie okna na długo pozostawia swój ślad. Nie wiem czy na zawsze czy na kilka miesięcy - ale chodzi o to że w przypadku niektórych skutków ubocznych - pozostaja one na długo.
Więc niestety ale w przypadku wypadania włosów - mozna wrócic do normalności ale pewne to nie jest.

A z innej beczki - przyszedł mój BB Więc tak plusy - konsystencja faktycznie inna nic te nasze, fajnie sie rozprowadza, dośc ładnie kryje, i widac że jest lepszy jakościowo. Minusy - dla mnie trochę za jasny - ale to może kwestioa przyzwyczajenia, bo wszystkie BB miałam do ciemnej karnacji wiec i skóra była ciemniejsza. No i niestety suche skórki widac. Ale to tez poczekam z osądem bo jestem po katarze i pod nosem po p rostu skóra sie łuszczy. Zobaczymy jak długo będzie sie utrzymywał na twarzy. Ale chyba przerzucę się na azjatyckie kosmetyki. Dostałam próbke kremu ze slimaka i próbkę innego BB.

---------- Dopisano o 08:08 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

zastanawima się jeszcze na dtym od czego zalezy dawka na kg ciała bo piszą że od 120 do 150. Ale licząc 150 mg na kg to jest miesiąc dłużej.. ide w tym tygodniu do dermy - jesli mi przypisze 120 mg to jeszcze 1,5 mca około i koniec!

Acha - kupiłam ten olejek marchewkowy - reweacja. Ten poecam z ręka na sercu w kilka dni cera promienieje bo nadaje ładny kolorek.
zapytam o te hormony dermatologa. Muszę wszystko zrobić żeby pomóc tym włosów bo i tak jak na takie wypadanie mam ich dużo ale w końcu ich zabraknie i wyłysieję. Na prawdę nigdy w życiu nie byłam tak przerażona. I chyba będę musiała je ściąć... nie daję już rady z takimi długimi przy tym wypadaniu. Myślałam, ze te tabletki sprawią, ze będę wreszcie szczęśliwa ale się myliłam. Co z tego, że na twarzy zero pryszczy skoro mogę nie mieć włosów?
allex11 jest offline  
Stary 2013-04-03, 13:29   #1615
palinkaaa13
Raczkowanie

beth77 : polecam dawać go dosyć sporo na zmarszczki codziennie i tak cały dzień chodzić z tym - jeżeli tylko nie wymaga dzień wyjścia gdzieś. Naprawdę potrafi dobrze na nie wpłynąć
palinkaaa13 jest offline  
Stary 2013-04-03, 14:54   #1616
Beth77
Raczkowanie

Lightbulb Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez palinkaaa13 Pokaż wiadomość
beth77 : polecam dawać go dosyć sporo na zmarszczki codziennie i tak cały dzień chodzić z tym - jeżeli tylko nie wymaga dzień wyjścia gdzieś. Naprawdę potrafi dobrze na nie wpłynąć
ja nawet na noc chętnie bym go dużo kładła tyle że nie moge znieść tego zapachu, jak za duzo go nałożę to zapach mimo że w małych dawkach jest bardzo ładny to jak jest go za dużo to mnie mdli aż.... ale jest naprawde boski
Beth77 jest offline  
Stary 2013-04-03, 15:04   #1617
Sissi_W
Rozeznanie

dziewczyny a jak to jest z kosmetykami, możemu używać kremy odżywcze czy tylko stricte nawilżające?

btw. jestem w 1,5 msc kuracji i strasznie mnie wysypało na polikach, modlę się żeby w końcu mi to zeszło

i jeszcze jedno pytanko, może trochę głupie, miała któraś z Was problem z zaparciami w trakcie brania izo?
Sissi_W jest offline  
Stary 2013-04-03, 18:02   #1618
acapella
Zadomowienie

Nie wiem w sumie jakie można kremy, mi kazała odstawić wszystko...
A poza tym mam pytanie... Byłam dzisiaj u dermatologa po pierwszym opakowaniu Izoteku. Brałam 20 mg dziennie, dostałam na następne opakowanie taką samą dawkę, a myślałam, że zwiększy, więc pytam ile potrwa taka kuracja (w domyśle "słaba" :P). No i powiedziała, że jeszcze ten miesiąc 20 mg, a kolejny 10 mg i koniec.
Tak więc sumarycznie 2 miesiące-20mg i 1 miesiąc-10 mg.
Wiem, że trądziku jako takiego dużego nie miałam, głównie nierówna skóra, dziurki, przebarwienia i blizny... ale martwię się, że po takiej dawce nie tyle nie pomoże mi, ale może powróci Ona jest specjalistką i wie co robie, ale jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś brał w taki sposób izotek :P Wiecie coś na ten temat? :P
acapella jest offline  
Stary 2013-04-03, 18:15   #1619
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Nie wiem w sumie jakie można kremy, mi kazała odstawić wszystko...
A poza tym mam pytanie... Byłam dzisiaj u dermatologa po pierwszym opakowaniu Izoteku. Brałam 20 mg dziennie, dostałam na następne opakowanie taką samą dawkę, a myślałam, że zwiększy, więc pytam ile potrwa taka kuracja (w domyśle "słaba" :P). No i powiedziała, że jeszcze ten miesiąc 20 mg, a kolejny 10 mg i koniec.
Tak więc sumarycznie 2 miesiące-20mg i 1 miesiąc-10 mg.
Wiem, że trądziku jako takiego dużego nie miałam, głównie nierówna skóra, dziurki, przebarwienia i blizny... ale martwię się, że po takiej dawce nie tyle nie pomoże mi, ale może powróci Ona jest specjalistką i wie co robie, ale jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś brał w taki sposób izotek :P Wiecie coś na ten temat? :P
super podejście ma ta Twoja dermatolog, nie wiem co chce tym osiągnąć. Przecież wiadomo, że trzeba przyjąć 120mg/kg żeby ryzyko nawrotu było jak najmniejsze... u mnie to wyszło jeszcze więcej około 135mg/kg chyba (kiedyś to sobie liczyłam). Jak dla mnie taka kuracja jest bezsensu.
allex11 jest offline  
Stary 2013-04-04, 08:07   #1620
Beth77
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez acapella Pokaż wiadomość
Ona jest specjalistką i wie co robie, ale jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś brał w taki sposób izotek :P Wiecie coś na ten temat? :P
chyba jednak nie jest - przede wszystkim wiadomo że trzeba wyjeśc odpowiednią dawkę- zapytaj jej jak jej leczenie sie ma do tego żeby wyjeść 120mg/kg? Zmien lepiej dermatologa bo tylko kase wydasz na leki i wizyty a nic z tego nie będzie.

co do kremów to odzywcze wg mnie jak najbardziej mozna stsować. ja jestem zwolenniczka nawilżania i odzywiania, maseczek i innych zewnętrznych wspomagaczy żeby skórze pomóc zewnętrznie jesli dostaje kopa od wewnątrz.
Beth77 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości