Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-10-22, 19:07   #2521
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witam dziewczyny !!! Jestem nowa w tym wątku
Przyjmuję Isotec 3 miesiąc i jak do tej pory nie zauważyłam absolutnie żadnej poprawy a nawet pogorszenie stanu mojej skóry. Nie cierpię na jakiś mega trądzik ale mam wiele niedoskonałości na skórze twarzy, mnóstwo wągrów które zamieniają się w pryszcze i sporo wyprysków. Derm określiła jako trądzik różowaty. Natomiast mój główny problem to plecy. Są okropne, pełne blizn i także cały czas powstających nowych wyprysków. Po leczeniu antybiotykami i retinoidami w maściach derm zaproponowała mi kurację izotretinoiną doustną. Po wizycie dużo czytałam o tym i zdecydowałam się spróbować. Przyznam się że byłam pełna nadziei i entuzjazmu że w końcu skończy się mój problem, co naprawdę męczy mnie bardzo.. Jednak teraz już 3 miesiąc kończę przyjmować tabletki w dawce 40mg i nic...a nawet gorzej niż było ;( jestem załamana. na dodatek efekt uboczny w postaci suchej skóry jest potworny ! kupiłam zalecone przez dr dermokosmetyki do twarzy, do mycia całego ciała mam kurację lipidową, nie używam żadnych sztucznych czy perfumowanych balsamów, żeli, peelingów.. a skóra jest w stanie strasznym. od kiedy stosuję tabletki co jakiś czas pojawia mi się wysypka, w sumie nwet nie wiem o jakim to jest podłożu.. usta mam w strasznym stanie-pękają, krwawią, są spierzchnięte chociaż nie ruszam sie nigdzie bez pomadki. dziewczyny doradźcie mi jak sobie radziłyście/radzicie podczas tej terapii?? może macie jakieś sprawdzone sposoby ?? naprawdę nie wiem co już robić, nie chcę wydawać też fortuny na kosmetyki.. jutro mam wizytę u dr muszę jej to wszystko powiedzieć..
kokosowoczekoladowa jest offline  
Stary 2013-10-22, 19:28   #2522
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Ja mam cala twarz wlasciwie z blizn i przebarwien ale narazie nie przejmuje sie tym bardzo, licze na to, ze po kuracji to zejdzie, oczywiscie pomoge skorze jakimis kremami. Ja tez teraz bym nie wyszla bez makijazu
a ja wyszłam wczoraj bez (tylko przypudrowałam lekko cerę pudrem w kamieniu). I to nie do sklepu, tylko na cały dzień na uczelnię która jest bardzo oddalona ode mnie. No ale moja cera tak wygląda że mogę sobie na to pozwolić. I nawet dobrze się czułam ale będę jednak używać minimalnej ilości bo jednak skóra wgląda lepiej. Teraz podkład jest dla mnie przyjemnością a nie przymusem.
allex11 jest offline  
Stary 2013-10-22, 19:47   #2523
lone bird
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
I wykrakałam. Wylazł mi pryszcz na na policzku. A zarazem śmiać mi się chce, jak sobie przypomnę, że kiedyś pojawiało się ich kilka dziennie. Nie ulega wątpliwości, że człowiek przyzwyczaja się do dobrego.

Bez makijażu też nie wychodzę i w sumie to nie ma opcji, żebym wyszła. Blizny, przebarwienia, naczynka. Teraz ślady po każdy dotknięciu skóry. Ale ja stosuję minerały, więc żyję w przekonaniu, że jakoś bardzo nie szkodzę cerze, a i ich krycie nie jest wielkie, raczej dają efekt psychologiczny. Z "gołą" twarzą bym nie wyszła i w sumie, to wcale nie marzę o tym żeby wyjść. Po pierwsze wiem, że nigdy idealna nie będzie, a po drugie, nawet gdyby nagle cudownie zrobiła się ładna, to i tak "upiększałabym ją".
Ja też wykrakałam. Kilka dni temu pisałam, że minął mi miesiąc i obyło się bez wysypu, bo miałam jednego pryszcza, a tu 2 dni temu wysypało mnie na brodzie, policzku i czole. Na dodatek nie umiem się powstrzymać i wyciskałam, teraz mam czerwone plamy

Cytat:
Napisane przez kokosowoczekoladowa Pokaż wiadomość
Przyjmuję Isotec 3 miesiąc i jak do tej pory nie zauważyłam absolutnie żadnej poprawy a nawet pogorszenie stanu mojej skóry. Nie cierpię na jakiś mega trądzik ale mam wiele niedoskonałości na skórze twarzy, mnóstwo wągrów które zamieniają się w pryszcze i sporo wyprysków. Derm określiła jako trądzik różowaty. Natomiast mój główny problem to plecy. Są okropne, pełne blizn i także cały czas powstających nowych wyprysków. Po leczeniu antybiotykami i retinoidami w maściach derm zaproponowała mi kurację izotretinoiną doustną. Po wizycie dużo czytałam o tym i zdecydowałam się spróbować. Przyznam się że byłam pełna nadziei i entuzjazmu że w końcu skończy się mój problem, co naprawdę męczy mnie bardzo.. Jednak teraz już 3 miesiąc kończę przyjmować tabletki w dawce 40mg i nic...a nawet gorzej niż było ;( jestem załamana. na dodatek efekt uboczny w postaci suchej skóry jest potworny ! kupiłam zalecone przez dr dermokosmetyki do twarzy, do mycia całego ciała mam kurację lipidową, nie używam żadnych sztucznych czy perfumowanych balsamów, żeli, peelingów.. a skóra jest w stanie strasznym. od kiedy stosuję tabletki co jakiś czas pojawia mi się wysypka, w sumie nwet nie wiem o jakim to jest podłożu.. usta mam w strasznym stanie-pękają, krwawią, są spierzchnięte chociaż nie ruszam sie nigdzie bez pomadki. dziewczyny doradźcie mi jak sobie radziłyście/radzicie podczas tej terapii?? może macie jakieś sprawdzone sposoby ?? naprawdę nie wiem co już robić, nie chcę wydawać też fortuny na kosmetyki.. jutro mam wizytę u dr muszę jej to wszystko powiedzieć..
Kurcze, ja dopiero zażywam miesiąc i "odpukać" usta nie są w tragicznym stanie. Ja używam Blistexu, pomadki Lovely z kamforą (jak dla mnie bardzo dobra ), maści nagietkowej i wazeliny.
Skóra też wysuszona i wbrew pozorom, cera wygląda u mnie jeszcze gorzej jak nakładam jakiś podkład. Wtedy wszystkie suche skórki mi wyłażą i generalnie wyglądam okropnie Ale mimo to, nie umiem wyjść nieumalowana, bo wtedy wydaje mi się, że każdy się gapi. Dopiero minął miesiąc a ja mam już dość i jakoś straciłam wiarę, że to mi naprawdę pomoże

lone bird jest offline  
Stary 2013-10-22, 19:59   #2524
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie

Kurcze, ja dopiero zażywam miesiąc i "odpukać" usta nie są w tragicznym stanie. Ja używam Blistexu, pomadki Lovely z kamforą (jak dla mnie bardzo dobra ), maści nagietkowej i wazeliny.
Skóra też wysuszona i wbrew pozorom, cera wygląda u mnie jeszcze gorzej jak nakładam jakiś podkład. Wtedy wszystkie suche skórki mi wyłażą i generalnie wyglądam okropnie Ale mimo to, nie umiem wyjść nieumalowana, bo wtedy wydaje mi się, że każdy się gapi. Dopiero minął miesiąc a ja mam już dość i jakoś straciłam wiarę, że to mi naprawdę pomoże [/QUOTE]

u mnie usta dosłownie po 2 dniach stosowania tabletek były w fatalnym stanie, że nawet znajomi zwracali uwagę ;( witaj w klubie- mnie też już brakuje nadziei że to dla mnie odpowiednia pomoc
Stary 2013-10-22, 20:22   #2525
ursaliana
Rozeznanie

Luuudzie!! przez was to ja tez trace nadzieje, ale wezmy sie w garsc te pol roku to tak naprawde nie jest duzo Ja 4 miesiace temu myslalam sobie "oo moze izotek pomoze, a nawet w 3 miesiacu juz bedzie ladnie;D" no i nie jest ale nie trace nadzieji i czekam, czekam i czekam, cierpliwosci
ursaliana jest offline  
Stary 2013-10-23, 08:59   #2526
lone bird
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Luuudzie!! przez was to ja tez trace nadzieje, ale wezmy sie w garsc te pol roku to tak naprawde nie jest duzo Ja 4 miesiace temu myslalam sobie "oo moze izotek pomoze, a nawet w 3 miesiacu juz bedzie ladnie;D" no i nie jest ale nie trace nadzieji i czekam, czekam i czekam, cierpliwosci
Wiem, przepraszam za demotywację Ja jestem całkowicie świadoma tego, że efekty nie pojawiają się od razu. Czytałam historie dziewczyn na tym wątku, u większości rezultaty były widoczne po kilku miesiącach a nie od razu. Ale pisząc tamten post kierowana byłam wyłącznie przez mój zły humor i jakieś negatywne emocje, które ostatnio mnie prześladują. Pośrednio spowodowane jest to kuracją, ale także innymi przykrymi doświadczeniami z ostatniego okresu mojego życia. Także jeszcze raz przepraszam i postaram się już nie ględzić
Dziś idę do dermatologa, ciekawe jak tam moje wyniki badań

lone bird jest offline  
Stary 2013-10-23, 12:40   #2527
tulipanowapanienka
Raczkowanie

Wiitaam
W zeszłym tygodniu miałam wizytę u derma, niestety, trafiłam do kobiety o bardzo kiepskich poglądach, powiedziała, że w żadnym wypadku nie dostanę od niej recepty na kolejną kurację retinoidami, moje lamenty, że migdałki przebadane, że hormony ok nic nie dały. Zapisała mi Epiduo, jakąś maść, którą mam stosować miejscowo (nie pamiętam nazwy) i cynk... Argumenty, że Epiduo już kiedyś używałam nie pomogły... Wykupiłam co prawda receptę, ale jestem przekonana, że bez kolejnej kuracji się nie obędzie. Chciałabym trafić na kompetentnego lekarza, po wizycie u którego będę miała poczucie, że jest jakaś szansa wyleczenia tego dziadostwa ;/
tulipanowapanienka jest offline  
Stary 2013-10-23, 20:26   #2528
zxc000
Raczkowanie

Dziewczyny! Jesień już u Was zawitała, że tak narzekacie?! Ja codziennie budzę się z kilkoma nowymi pryszczami, niektórymi kolosami wypełnionymi ropą, a mimo tego nie poddaję się! Nie wolno się poddawać. Damy radę!
Stary 2013-10-23, 21:46   #2529
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zxc000 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Jesień już u Was zawitała, że tak narzekacie?! Ja codziennie budzę się z kilkoma nowymi pryszczami, niektórymi kolosami wypełnionymi ropą, a mimo tego nie poddaję się! Nie wolno się poddawać. Damy radę!

mam pytanie ile czasu już leczysz sie retinoidami ?? bo ja już 3 miesiąc a efektów nie ma dzisiaj byłam u lekarza i nawet sama dr jest zdziwiona że tak to wygląda
Stary 2013-10-24, 14:44   #2530
sokinky
Raczkowanie

Ja jestem jakieś 2 tyg po odstawieniu izoteku i miałam wczoraj mini panikę, bo mi jakieś krostki wyskoczyły na lewym policzku. Bez ropy, jakieś takie czerwone. Do tego plamki bardziej zaczerwienione. Boję się najgorszego.
Stary 2013-10-24, 17:32   #2531
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Ja jestem jakieś 2 tyg po odstawieniu izoteku i miałam wczoraj mini panikę, bo mi jakieś krostki wyskoczyły na lewym policzku. Bez ropy, jakieś takie czerwone. Do tego plamki bardziej zaczerwienione. Boję się najgorszego.
o kurcze i jak tam sprawy się mają u Ciebie ??
Stary 2013-10-24, 19:40   #2532
allex11
Raczkowanie

Cytat:
nie przejmuj się, to pewnie proces normalizacji skóry (musi się przyzwyczaić do odstawienia izo )
allex11 jest offline  
Stary 2013-10-25, 10:56   #2533
sokinky
Raczkowanie

Cytat:
o kurcze i jak tam sprawy się mają u Ciebie ??
Nie jest gorzej :P
Zaczęłam używać nowego kremu i nowego podkladu ( z tym że tego drugiego to rzadko i malutko) i się zastanawiam czy coś mnie może nie zapycha.

allex11 mam nadzieję Jak Twoje włosy?

Edytowane przez sokinky
Czas edycji: 2013-10-25 o 10:57
sokinky jest offline  
Stary 2013-10-25, 11:20   #2534
Beata_Batumi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Sokinsky- mi moja derma powiedziała że teraz żaden krem nie zapcha, nie ma takiej opcji przy tych proszeczkach i można sie smarować czym się chce. Ja używam co mi wpadnie w ręce- krem babino, nivea, lirene odżywczy i nie wiedzę różnicy, często też nakładam maseczki nawilżające albo odżywcze.

Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline  
Stary 2013-10-25, 11:22   #2535
sokinky
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Sokinsky- mi moja derma powiedziała że teraz żaden krem nie zapcha, nie ma takiej opcji przy tych proszeczkach i można sie smarować czym się chce. Ja używam co mi wpadnie w ręce- krem babino, nivea, lirene odżywczy i nie wiedzę różnicy, często też nakładam maseczki nawilżające albo odżywcze.
Proszeczkach? :p

A w ogóle to zmienili trochę No-scar, coś tam ulepszyli i już nie pachnie tak fajnie jak przedtem

Edytowane przez sokinky
Czas edycji: 2013-10-25 o 11:29
sokinky jest offline  
Stary 2013-10-25, 14:53   #2536
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Nie jest gorzej :P
Zaczęłam używać nowego kremu i nowego podkladu ( z tym że tego drugiego to rzadko i malutko) i się zastanawiam czy coś mnie może nie zapycha.

allex11 mam nadzieję Jak Twoje włosy?
wypadają cały czas, już się przyzwyczajam do myśli, że się to nie zmieni. Dziwnie tak, przed kuracją nigdy ani jeden nie wypadł.
dziś mija rok od zakończenia kuracji więc mam taką małą rocznicę
allex11 jest offline  
Stary 2013-10-27, 11:44   #2537
sokinky
Raczkowanie

Mi teraz po zakończeniu kuracji leca bardziej niż w trakcie
Stary 2013-10-28, 22:19   #2538
Cristilla_Tatia
Raczkowanie

Cytat:
Witaj kokosowa,
kuracja retinoidami jest bardzo długa. Piszesz, że na twarzy masz zaskórniki i małe niedoskonałości to właśnie postać trądziku, którą wyleczyć najtrudniej. Obawiam się, że na stałe się nie da. Po kuracji Twoja skóra się zmieni, gruczoły łojowe będą pracowały inaczej, co pozwoli łatwiej i skuteczniej doraźnie reagować na zmiany. Na plecach skóra jest dużo grubsza niż na twarzy, więc moim zdaniem potrzeba czasu. Moja skóra normalnie zaczęła wyglądać dopiero pod koniec kuracji.... a moje normalnie znacznie różni się od normalnie wielu osób. Miałam trądzik tak straszny, że bolała mnie twarz. Nie istniało na policzkach miejsce bez syfa. Pod nickiem Cristilla wstawiałam zdjęcia 2 lata temu w poprzednich częściach wątku może znajdziesz. Warto uzbroić się w cierpliwość. Moja dermatolog mówiła, że im mniej nawilżania, tym silniejsze złuszczanie. Wiem, że większość dziewczyn mizia się różnymi rzeczami, ale dermatolodzy mają różne opinie. Na ustach spróbuj balsamu Tisane albo balsamu do ust z Lawendowej Farmy. Trądzik różowaty jest bardzo ciężki i trudny do wyleczenia, poczytaj o tym.

---------- Dopisano o 22:19 ---------- Poprzedni post napisano o 22:17 ----------

Cytat:
Mi teraz po zakończeniu kuracji leca bardziej niż w trakcie
Też tak miałam i mam Skończyłam kurację 1,5 roku temu, ale moje włosy nie powróciły do dawnego stanu. Są cienkie i suche, inne niż kiedyś. Ostatnio fryzjerka powiedziała, że mam dużo nowych włosów "baby herów" podniosło mnie to na duchu.
Cristilla_Tatia jest offline  
Stary 2013-10-28, 22:44   #2539
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Cristilla_Tatia Pokaż wiadomość
Skończyłam kurację 1,5 roku temu
Hej. Mogłabyś napisać jak z cerą? Rozumiem, że trądzik nie wrócił, ale czy zupełnie czy jednak w lekkiej postaci pozostał? I czy skóra znowu bardzo się przetłuszcza? A włosy? I czy robiłaś coś z bliznami? Uff... Dziękuję za odpowiedź.

Btw u mnie coś dziwnie. Dotychczas miałam suchą skórę, a nagle zaczęła się trochę błyszczeć. Chyba efekt ogrzewania.

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-10-28 o 22:46
--Olka-- jest offline  
Stary 2013-10-29, 11:42   #2540
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie

Cristilla_Tatia dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli uważasz że nie należy się poddawać tylko kontynuować leczenie ? jestem prawie w połowie
Stary 2013-10-29, 13:03   #2541
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Cristilla_Tatia Pokaż wiadomość

Też tak miałam i mam Skończyłam kurację 1,5 roku temu, ale moje włosy nie powróciły do dawnego stanu. Są cienkie i suche, inne niż kiedyś. Ostatnio fryzjerka powiedziała, że mam dużo nowych włosów "baby herów" podniosło mnie to na duchu.
moje włosy też nie są tak ładne i zdrowe jak kiedyś, nie przetłuszczają się tak mocno. Ale to da się jeszcze przeżyć najgorsze jest to wypadanie które już się ciągnie tyle czasu. Na początku włosy wypadały garściami i dobrze, że to przynajmniej ustało bo zostałabym łysa.
allex11 jest offline  
Stary 2013-10-29, 16:48   #2542
sokinky
Raczkowanie

Moje włosy są calkiem zadbane, jedynie to wypadanie. Na szczęście mam ich mega dużo...na razie
To chwilowe pogorszenie cery, o którym pisałam minęło. Skóra nadal się nie przetłuszcza, przebarwienia dalej bledną (nowa formuła no-scaru super!! Łatwiej się masuje buzię jak to zalecają w ulotce). Skóra na nosie robi się coraz mniej gładka, więc możliwe, ze wągry powrócą. Ale nigdy jakoś nie były gigantyczne, więc się tym nie przejmuję. Spotkałam dzisiaj kolegę, którego nie widziałam jakiś czas, dał mi buziaka w policzek i powiedział "ale masz gładką buzię"
Stary 2013-10-29, 18:11   #2543
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Moje włosy są calkiem zadbane, jedynie to wypadanie. Na szczęście mam ich mega dużo...na razie
To chwilowe pogorszenie cery, o którym pisałam minęło. Skóra nadal się nie przetłuszcza, przebarwienia dalej bledną (nowa formuła no-scaru super!! Łatwiej się masuje buzię jak to zalecają w ulotce). Skóra na nosie robi się coraz mniej gładka, więc możliwe, ze wągry powrócą. Ale nigdy jakoś nie były gigantyczne, więc się tym nie przejmuję. Spotkałam dzisiaj kolegę, którego nie widziałam jakiś czas, dał mi buziaka w policzek i powiedział "ale masz gładką buzię"
moje też są ok dzięki pielęgnacji nawet nie myślę ile ich wypadło i jak ściągałam sobie garści (tak po prostu bez czesania ani nic) bo mnie ciarki przechodzą.
mi wągry trochę wróciły na nosie ale nigdy nie miałam z nimi dużego problemu więc nie jest źle. A ogólnie to ile jesteś po kuracji?
a ten komplement mega chyba najlepszy jaki może być dla osoby która borykała się z trądzikiem
allex11 jest offline  
Stary 2013-10-29, 18:56   #2544
Cristilla_Tatia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Hej. Mogłabyś napisać jak z cerą? Rozumiem, że trądzik nie wrócił, ale czy zupełnie czy jednak w lekkiej postaci pozostał? I czy skóra znowu bardzo się przetłuszcza? A włosy? I czy robiłaś coś z bliznami? Uff... Dziękuję za odpowiedź.

Btw u mnie coś dziwnie. Dotychczas miałam suchą skórę, a nagle zaczęła się trochę błyszczeć. Chyba efekt ogrzewania.
Moja cera nie jest idealnie i nigdy nie będzie, ale wyprysków doświadczam sporadycznie przed okresem, jak mnie coś zapcha, jak się najem czekolady Miałam też lekkie problemy po lecie. Mam natomiast zaskórniki, ale nie jest to duży problem.
Mam obecnie skórę raczej suchą, potrzebuje solidnego nawilżania i natłuszczania. Trudno jest przestawić i wyrzucić wszystkie anty trądzikowe kosmetyki. Na zapychanie oczywiście trzeba uważać. Moje włosy nigdy się jakoś specjalnie nie przetłuszczały, myję 2-3 razy w tygodniu. Sporo wypadło.

Blizny mam, to są takie bruzdy o średniej głębokości. Nie ma ich wiele. Chodziłam na laser IPL, szczerze mówiąc nie chce mi się już w tym babrać. Nie ma tragedii. Trądzik nauczył mnie właśnie takiego luzu w sprawach cery

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Cristilla_Tatia dziękuję bardzo za odpowiedź. Czyli uważasz że nie należy się poddawać tylko kontynuować leczenie ? jestem prawie w połowie
Jedź dalej, bez sensu jest teraz przerywać. Czasami trzeba powtórzyć kurację, bądź na to gotowa.
Cristilla_Tatia jest offline  
Stary 2013-10-29, 19:21   #2545
Selavie
Rozeznanie

Hej ja wkroczyłam w 4 miesiąc. U mnie sytuacja jest w ogólnie nie standardowa, bo przez pierwsze 3 miesiące było coraz lepiej, a teraz jakby się odwróciło i widzę coraz więcej takich małych, nieropnych krostek. Szyję mam dosłownie usianą, na twarzy ciągle się coś pojawia - głównie w okolicach oczu. Niby są małe, ale nie wiem skąd to się bierze - w moim przypadku trądzik zahamował sie już 11 dnia brania Izo i było coraz lepiej. A 4 miesiąc to chyba za późno na wysyp...
Stary 2013-10-30, 11:51   #2546
package
Raczkowanie

Selavie, poszukaj kilka stron wczesniej, chyba dodawalam zdjecie moich krostek wokol oczu. Tez pojawily sie ok 5-6 miesiaca.
Wydaje mi sie ze bylo to uczulenie
Wszystko na szczescie zniknelo. Odstawilam wszystkie kolorowe kosmetyki, mylam buzie zelem fizjologicznym z pharmaceris, krem z physiogel i wode termalna uriage

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2013-10-31, 12:35   #2547
sokinky
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
moje też są ok dzięki pielęgnacji nawet nie myślę ile ich wypadło i jak ściągałam sobie garści (tak po prostu bez czesania ani nic) bo mnie ciarki przechodzą.
mi wągry trochę wróciły na nosie ale nigdy nie miałam z nimi dużego problemu więc nie jest źle. A ogólnie to ile jesteś po kuracji?
a ten komplement mega chyba najlepszy jaki może być dla osoby która borykała się z trądzikiem
Jestem miesiąc po Buzia gładka jak pupcia, czasem pojedyncza krostka się pojawia i szybko znika. Fryzjer kazał mi olejować włosy przed i po myciu. Dzizys, nie mam na to ani czasu ani siły. Na szczęście myję raz na 4 dni.
Stary 2013-10-31, 17:19   #2548
--Olka--
Zakorzenienie

Cytat:
Jestem miesiąc po Buzia gładka jak pupcia, czasem pojedyncza krostka się pojawia i szybko znika.
Gratulacje! Ale ci zazdroszczę!
U mnie połowa kuracji, aktualnie nie mam na twarzy stanów zapalnych, więc jestem mega szczęśliwa. Napiszę wam tak szczerze, że obecny stan cery biorę w ciemno. Wiele bym oddała, żeby już taka pozostała na zawsze. Mimo przebarwień, mimo wielu sporych blizn ubytkowych, mimo pofalowania całej skóry - jak się umaluję wygląda to wszystko znośnie.
Niestety cały czas obawiam się, co to będzie po kuracji.

Cytat:
Fryzjer kazał mi olejować włosy przed i po myciu. Dzizys, nie mam na to ani czasu ani siły. Na szczęście myję raz na 4 dni.
Jak to po?
Ja miałam szczery zamiar przed, ale myję włosy co 2 dni rano (blady świt!) i opcji nie ma, żebym wstawała jeszcze wcześniej, żeby olejować włosy. Po prostu nie ma. A na całą noc to za długo. Przy wypadaniu lepiej nie ryzykować.
Stary 2013-11-04, 10:48   #2549
sokinky
Raczkowanie

To znaczy używać olejków odżywczych po myciu Ja używam dwóch i dają radę.
Stary 2013-11-05, 16:27   #2550
Beata_Batumi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Dziewczyny poratujcie mnie, zgubiłam wcześniejsze wyniki i karteczki od pani dermy a musze zrobić badania, podacie mi co się robi? Tylko krew czy tez mocz? Dziękuję bardzo!

Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości