Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-11-11, 17:02   #2581
ursaliana
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej, z trądzikiem zmagam się ok. 10 lat, nic mi nie pomogło, biegałam od dermatologa do dermatologa. Wszyscy od niedawna sugerują mi branie Izoteku. Broniłam się przed nim rękami i nogami, ale chyba nie ma innej opcji na ładną buzię. Strasznie się boję tych częstych pobierań krwi - zawsze mdleję, a to jest bardzo nieprzyjemne. Nadmierna suchość mnie jakoś nie razi tak bardzo jak te badania.

Powiedzcie mi co ile trzeba pobierać krew?
Czy dodatkowo trzeba też brać pigułki hormonalne?
Jak sobie radzicie z bliznami które zostały po zaleczeniu trądziku?

Będę wdzięczna za odpowiedź. Może wreszcie się zdecyduję na kurację. Jest jakaś preferowana pora roku, żeby zacząć kurację?

Pobierać krew trzeba niestety co miesiąc.
Większość bierze tabletki antykoncepcyjne.
A na blizny jest dużo sposobów, maseczki, kremy i zabiegi u kosmetyczki. Ja jeszcze nie wiem jak będe z nimi walczyć, mam zamiar sie zająć bliznami dopiero po zakończeniu kuracji
ursaliana jest offline  
Stary 2013-11-11, 17:21   #2582
izusek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Koko Szanelll Pokaż wiadomość
Ja bardzo często z braku laku, połknięcie tabletki poprzedzałam łyżką stołową oliwy z oliwek
Ja łyżeczką oleju lnianego.

Cytat:
Hej, z trądzikiem zmagam się ok. 10 lat, nic mi nie pomogło, biegałam od dermatologa do dermatologa. Wszyscy od niedawna sugerują mi branie Izoteku. Broniłam się przed nim rękami i nogami, ale chyba nie ma innej opcji na ładną buzię. Strasznie się boję tych częstych pobierań krwi - zawsze mdleję, a to jest bardzo nieprzyjemne. Nadmierna suchość mnie jakoś nie razi tak bardzo jak te badania.

Powiedzcie mi co ile trzeba pobierać krew?
Czy dodatkowo trzeba też brać pigułki hormonalne?
Jak sobie radzicie z bliznami które zostały po zaleczeniu trądziku?

Będę wdzięczna za odpowiedź. Może wreszcie się zdecyduję na kurację. Jest jakaś preferowana pora roku, żeby zacząć kurację?
Badania trzeba zrobić przed rozpoczęciem kuracji oraz co miesiąc w trakcie jej trwania.
Pigułki trzeba łykać, jeśli współżyjesz. Najlepiej stosować wtedy dwie metody antykoncepcji równolegle, np. jeszcze dodatkowo prezerwatywy. Aczkolwiek ja nie biorę, brałam tabletki latami i strasznie źle na mnie działały, nie będę się więcej z nimi męczyć. Dzieci mieć nie chcę więc ewentualną ciążę i tak bym usunęła. Póki co metoda prezerwatywa + globulka nie zawiodła mnie (od 6 lat) a i moja dermatolog nie nalegała na branie pigułek.
Na blizny najlepsze moim zdaniem domowe kwasy.
Kurację najlepiej przeprowadzić jesienią i zimą, ponieważ należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne.

Nie przeżywaj tak tego pobierania krwi

Dziwię się, że nie kupujecie Axotretu, on wychodzi najtaniej. Dermatolodzy przepisują Wam to, co im się najbardziej opłaca (mają z tego profity od firm farmaceutycznych).

Edytowane przez izusek
Czas edycji: 2013-11-11 o 17:26
izusek jest offline  
Stary 2013-11-11, 18:52   #2583
zywieczdroj
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Pobierać krew trzeba niestety co miesiąc.
Większość bierze tabletki antykoncepcyjne.
A na blizny jest dużo sposobów, maseczki, kremy i zabiegi u kosmetyczki. Ja jeszcze nie wiem jak będe z nimi walczyć, mam zamiar sie zająć bliznami dopiero po zakończeniu kuracji
Cytat:
Napisane przez izusek Pokaż wiadomość

Badania trzeba zrobić przed rozpoczęciem kuracji oraz co miesiąc w trakcie jej trwania.
Pigułki trzeba łykać, jeśli współżyjesz. Najlepiej stosować wtedy dwie metody antykoncepcji równolegle, np. jeszcze dodatkowo prezerwatywy. Aczkolwiek ja nie biorę, brałam tabletki latami i strasznie źle na mnie działały, nie będę się więcej z nimi męczyć. Dzieci mieć nie chcę więc ewentualną ciążę i tak bym usunęła. Póki co metoda prezerwatywa + globulka nie zawiodła mnie (od 6 lat) a i moja dermatolog nie nalegała na branie pigułek.
Na blizny najlepsze moim zdaniem domowe kwasy.
Kurację najlepiej przeprowadzić jesienią i zimą, ponieważ należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne.

Nie przeżywaj tak tego pobierania krwi

Dziwię się, że nie kupujecie Axotretu, on wychodzi najtaniej. Dermatolodzy przepisują Wam to, co im się najbardziej opłaca (mają z tego profity od firm farmaceutycznych).
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
W teorii to ja wiem, że jest mnóstwo sposobów na blizny, ale ja pytam o ten skuteczny, bo sama testowałam już mnóstwo. Domowe peelingi kwasowe również.

Ile trwała u Was kuracja?
Który okres jest najgorszy?
Czy na początku jest wysyp?
zywieczdroj jest offline  
Stary 2013-11-11, 19:38   #2584
maiia
Rozeznanie

Cytat:

dziwię się, że nie kupujecie axotretu, on wychodzi najtaniej. Dermatolodzy przepisują wam to, co im się najbardziej opłaca (mają z tego profity od firm farmaceutycznych).

dokładnie.
maiia jest offline  
Stary 2013-11-11, 19:55   #2585
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:

Ile trwała u Was kuracja?
Który okres jest najgorszy?
Czy na początku jest wysyp?
Moja kuracja ma trwac 6 miesiecy, a jestem w 5.

U mnie najgorszy był pierwszy miesiąc, wtedy miałam mały wysyp, i bardzo sucha skura i usta... Teraz też mam suche usta i skóre, ale nie tak bardzo jak w pierwszych tygodniach
ursaliana jest offline  
Stary 2013-11-11, 20:36   #2586
izusek
Rozeznanie

Cytat:
W teorii to ja wiem, że jest mnóstwo sposobów na blizny, ale ja pytam o ten skuteczny, bo sama testowałam już mnóstwo. Domowe peelingi kwasowe również.
Mnie właśnie peelingi nie pomogły, pomogło codzienne, długotrwałe (około roku) używanie toników z kwasem migdałowym i mlekowym wg Mazideł
izusek jest offline  
Stary 2013-11-11, 21:37   #2587
allex11
Raczkowanie

a mi derma mówiła, ze aknenormin jest najtańszy
u mnie z cerą dalej super
allex11 jest offline  
Stary 2013-11-11, 23:27   #2588
lone bird
Rozeznanie

Cytat:

Moja dermatolog przy pierwszej recepcie nie wypisała mi konkretnego leku, tylko w aptece mieli mi dać ten, który wychodzi najtaniej. U mnie jest to Aknenormin. Kolejną receptę wypisała mi na ten lek.
Mi dziś minął 56 dzień. Policzki są nawet w miarę dobre, ale broda cały czas wysypana. Jak coś się zagoi to wychodzi następne i tak w kółko

lone bird jest offline  
Stary 2013-11-12, 11:32   #2589
izusek
Rozeznanie

U mnie akurat Akneromin jest trochę droższy niż Axotret. Za 30 szt. Axo 20 mg płacę 63 zł. Niestety wiele osób kupuje Izotek za 2 razy tyle a to przecież ten sam lek.
izusek jest offline  
Stary 2013-11-12, 18:12   #2590
chindarella
Zadomowienie

Ja ostatnio kupiłam Axotret 20mg 60tabl za 99zl
chindarella jest offline  
Stary 2013-11-12, 18:23   #2591
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
U mnie akurat Akneromin jest trochę droższy niż Axotret. Za 30 szt. Axo 20 mg płacę 63 zł. Niestety wiele osób kupuje Izotek za 2 razy tyle a to przecież ten sam lek.

O to nawet nie wiedziałam.. Ja płace za izotek 20mg 77zł za 30sztuk..
Musze nastepnym razem sie zapytac o ten Axotret, tylko szkoda, ze sie o tym dowiedzialam dopiero pod koniec kuracji A dermatolog mi powiedziala tylko o izoteku i aknenormin, ze tez jest o innych zamiennikach nic nie wspominala
ursaliana jest offline  
Stary 2013-11-12, 18:52   #2592
aaaania1989
Zakorzenienie

Dziewczyny czy dużo z Was próbowało Tetralysalu albo innych antybiotyków doustnych przed Izotekiem i innymi retinoidami ? z jakim efektem ?
Stary 2013-11-12, 19:48   #2593
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy dużo z Was próbowało Tetralysalu albo innych antybiotyków doustnych przed Izotekiem i innymi retinoidami ? z jakim efektem ?

Ja łykałam tetralysal ale tylko przez miesiac i do tego mialam jakas masc z retinoidami.. ale efektow nie mialam, ale tez wiadomo, ze po miesiacu nie bedzie jezcze efektów..
ursaliana jest offline  
Stary 2013-11-12, 20:23   #2594
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Ja łykałam tetralysal ale tylko przez miesiac i do tego mialam jakas masc z retinoidami.. ale efektow nie mialam, ale tez wiadomo, ze po miesiacu nie bedzie jezcze efektów..
no właśnie ja miałam efekty bardzo szybko , po 2 tygodniach niecałych brania tetralysalu i smarowanie duac wszystko zniknęło , teraz jestem po 3 opakowaniu tetralysalu , jeszcze 3 przede mną
Stary 2013-11-12, 21:27   #2595
maiia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam Axotret 20mg 60tabl za 99zl
Gdzie ?
maiia jest offline  
Stary 2013-11-12, 21:28   #2596
chindarella
Zadomowienie

Apteka Zdrowie (ja akurat kupiłam w Szczecinie)
chindarella jest offline  
Stary 2013-11-12, 21:29   #2597
maiia
Rozeznanie

Cytat:
Miałam świetną cerę, ale tylko w trakcie brania. Przeszłam trzy kuracje, w tym jedna półroczna, przedłużana na własną rękę. Potem jeszcze summamed i jakiś którego nie pamiętam. Po odstawieniu problem wracał.
maiia jest offline  
Stary 2013-11-12, 21:40   #2598
aaaania1989
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Miałam świetną cerę, ale tylko w trakcie brania. Przeszłam trzy kuracje, w tym jedna półroczna, przedłużana na własną rękę. Potem jeszcze summamed i jakiś którego nie pamiętam. Po odstawieniu problem wracał.

od razu wracał czy po kilku miesiącach ?
z takim samym nasileniem ?
Stary 2013-11-13, 09:10   #2599
maiia
Rozeznanie

Gdyby wracał dopiero po kilku miesiącach pewnie zostałabym na antybiotyku do końca życia

Niemal od razu.

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:08 ----------

Cytat:
Napisane przez chindarella Pokaż wiadomość
Apteka Zdrowie (ja akurat kupiłam w Szczecinie)

W moim mieście nie ma. Bardzo żałuję, muszę jeszcze kupić trzy opakowania...
maiia jest offline  
Stary 2013-11-13, 09:30   #2600
gosiaczek6
Zakorzenienie

dziewczyny przede mną jeszcze 2 miesiace do zakończenia kuracji, ale to jaką mam suchą skórę teraz to przechodzi ludzkie pojęcie nic mi nie pomaga, wcześniej było źle, ale nie było tragedii a teraz się łuszczę jak jakiś wąż, normalnie aż takie otwarte ranki mi się robią, już nie wiem co kupić, żeby pomogło!? i jeszcze te czerwone policzki juz nie mogę sie doczekać kiedy pójdę na laser
gosiaczek6 jest offline  
Stary 2013-11-13, 09:31   #2601
sokinky
Raczkowanie

Cytat:
Brałam Tetralysal ponad pół roku z tego co pamiętam, do tego smarowalam retinoidami zewnętrznie. Buźka była czyściutka, ale po ok 3-4 miesiącach wszystko wróciło. Derma zapisała mi jakiś inny wspomagający antybiotyk i pomógł, ale po odstawieniu znowu wróciło i było tylko gorzej Dlatego w koncu zdecydowałyśmy się na izotek

A u mnie włosy lecą i zaczęły się bardziej przetłuszczać. Coś czasem wyskoczy, ale ogólnie jest bardzo dobrze
Stary 2013-11-13, 09:48   #2602
ursaliana
Rozeznanie

Mi włosy ostatnio zaczely strasznie wypadac musze zaczac opic pokrzywe
A włosy ciagle mam suche, tylko jak @ mi sie zbliza to sie szybciej przetluszczaja
ursaliana jest offline  
Stary 2013-11-13, 09:54   #2603
chindarella
Zadomowienie

Ja jestem dopiero w 9 dniu, ze skutków ubocznych: troszkę sucha skora na twarzy minimalnie na ustach. Moze dlatego ze mam narazie niską dawkę 20mg. Za 5 dni przechodzę na 30mg, zobaczymy co się wydarzy

Jesli chodzi o antybiotyk to brałam 2 razy Tetralysal. Ale dosyć krótko. W zeszłym roku miałam kurację antybiotykiem Unidox (około 5,5 miesiąca o ile dobrze pamietam) + retinoidy zewnętrznie. Niestety lepiej nie było. Do tego kilka zabiegów peelingiem Jessnera. Żałuje, ze od razu nie wzięłam retinoidow

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

Cytat:
Mi włosy ostatnio zaczely strasznie wypadac musze zaczac opic pokrzywe
A włosy ciagle mam suche, tylko jak @ mi sie zbliza to sie szybciej przetluszczaja
O nieeemam nadzieje, ze mnie to nie dopadnie a propo pokrzywy... Przed rozpoczęciem kuracji Axotretem pilam pokrzywe, ale jak podpisywałam oświadczenie u dermatologa, ze nie zajdę w ciążę itd, to była tam klauzula o ziolach (ze nie mozna pić m.in. dziurawca)
chindarella jest offline  
Stary 2013-11-13, 11:21   #2604
makie
Przyczajenie

witam
zastanawiam się czy sie na to w koncu nie zdecydowac, trochę się jednak boje
mam prawie 25 lat, tradzik mam mniejszy lub wiekszy od 12roku zycia, takze lata walki i kupa kasy poszla
ostatnie lata nie jest tragicznie, syfki wciaz mi sie robia, jednego dnia 1, innego 5 nowych, stosuje zawsze szybkie wysuszanie, akneroxid, punktowy zel barwy i to w miare szybko znika, kojąco i lecząco zwykly krem alantan. mialam tetralysal, differin i rozne takie nic nie dajace rzeczy
przez wszystkie lata tylko raz, pare lat temu jakas dermatolog wspomniala o acnenormin, ale wtedy to bylo lato, nie bralam jeszcze tabletek anty, dostalam ulotke i mialam pomyslec i kiedys wrocic. z anty bralam diane, zero reakcji na twarzy, cilest i teraz yasminelle.
do dermatologow chodze przez te lata od czasu do czasy, czy z twarza czy z nadmiernym owlosieniem :/ (hormony mialam przebadane-cholera wszystko w normie o.0 o dziwo:/) ale nikt juz tych retinow nie wspominal
chce wreszcie przestac zasuszac nowe syfki, zaraz studia skoncze a te wciaz sie robia /o\ chce je wyleczyc! takze przypomnial mi sie acnenormin.
jednakze panicznie boje sie pogorszenia i wysypu, wreszcie po latach samotnosci mam chlopaka (ktory skubany z cera nie ma zadnych problemow -.-) i nie chce nagle zaczac straszyc. ale z drugiej strony jak jest tez dobrze nie jest, bo zwykle jak sie budze obok niego to pierwsza mysl to "idz do lustra zobacz czy nie ma czegos nowego i zniszcz/zamaskuj'
takze pytania; czy mimo ze nie mam bardzo ciezkiej postaci to retiny moga byc dla mnie, skoro nic innego przez lata nic nie dalo? bo chyba bede musiala o to sama dermatolog spytac skoro się sami z tym nie wyrywaja
czy jak ktos wczesniej cyst nie mial tylko troche zaskornikow i te biale paskudne kropki na twarzy (i ciut dekolt i plecy) to moze mu sie na pare miesiecy pogorszyc? czy ktos poza twarza tez mial wysyp ? (sa tu 3 watki po setki postow nie dalam rady przejrzec wszystkiego)
nie chce zyc jak zyje do 30tki:/ albo dluzej

Edytowane przez makie
Czas edycji: 2013-11-13 o 16:10
makie jest offline  
Stary 2013-11-13, 16:06   #2605
Beata_Batumi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Makie- warto spróbować, ja mam 28 lat, cerę miałąm mega tłusta, nie miałam dużo krost ale dużo zaskórników podskórnych i otwartych i biorę teraz akne, jest dużo lepiej, chociaz jeszcze nie zeszło wszystko ale mam nadzieje ze będzie lepiej. Ja biorę niską dawkę 20 mg wiec nie ma strasznych efektów ubocznych

Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline  
Stary 2013-11-13, 16:10   #2606
makie
Przyczajenie

czyli i na slabsze wersje tradziku zapisują, to dobrze
makie jest offline  
Stary 2013-11-13, 22:58   #2607
karolka86
Przyczajenie

Hej wszystkim, będzie to moj pierwszy wpis na forum, ale postanowiłam się podzielić radosną nowiną. 2 dni temu zakończyłam kurację Aknenorminem!!! Cieszy mnie to ogromnie, ponieważ kuracja trwała 10 miesięcy. Mam 27 lat i z trądzikiem walczyłam odkąd pamiętam. Nic nie pomagało, tzn wszystkie antybiotyki, maści i przeróżne cuda wianki pomagały w momencie stosowania. Aż w końcu trafiłam na dermatolog, która namówiła mnie na Aknenormin.
Przyznam, że stracha miałam ogromnego, ale jak nie teraz to już nigdy. I jak na razie nie żałuję wcale. Przez pierwsze 3-4 miesiące przyjmowałam po jednej tabl. 20mg, później do końca kuracji brałam 2x20mg dziennie. Należę raczej do szczupłych osób, więc obawiałam się bardzo skutków ubocznych. Suchość skóry była spora, ale po pewnym czasie wszystko idzie opanować (no może poza łuszczącymi się ustami ). Wyniki badań miałam zaskakująco dobre, jedynie co mi dokuczało to bóle kręgosłupa, więc musiałam odpuścić jakikolwiek większy wysiłek fizyczny. Za to teraz nadrabiam
Trądzik zniknął mi całkowicie!! Wiadomo, że blizny zostały, ale żadnych zaskórniaków, żadnych wągrów!! skóra czysta i gładka. Największą radością było wyjście na bal, gdzie podczas szalonych tańców poszłam do łazienki i w lustrze zamiast rozpalonej czerwonej i spływającej skóry zobaczyłam śliczną, jasną cerę!!!! To był chyba najcudowniejszy moment!!
Może troszkę przynudziłam, ale dawno nie byłam tak szczęśliwa. I wreszcie będzie można to oblać, bo niestety podczas kuracji nie szalałam z alkoholem
karolka86 jest offline  
Stary 2013-11-13, 23:39   #2608
makie
Przyczajenie

karolka gratulacje takie historie dają nadzieje
makie jest offline  
Stary 2013-11-14, 16:53   #2609
ursaliana
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karolka86 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim, będzie to moj pierwszy wpis na forum, ale postanowiłam się podzielić radosną nowiną. 2 dni temu zakończyłam kurację Aknenorminem!!! Cieszy mnie to ogromnie, ponieważ kuracja trwała 10 miesięcy. Mam 27 lat i z trądzikiem walczyłam odkąd pamiętam. Nic nie pomagało, tzn wszystkie antybiotyki, maści i przeróżne cuda wianki pomagały w momencie stosowania. Aż w końcu trafiłam na dermatolog, która namówiła mnie na Aknenormin.
Przyznam, że stracha miałam ogromnego, ale jak nie teraz to już nigdy. I jak na razie nie żałuję wcale. Przez pierwsze 3-4 miesiące przyjmowałam po jednej tabl. 20mg, później do końca kuracji brałam 2x20mg dziennie. Należę raczej do szczupłych osób, więc obawiałam się bardzo skutków ubocznych. Suchość skóry była spora, ale po pewnym czasie wszystko idzie opanować (no może poza łuszczącymi się ustami ). Wyniki badań miałam zaskakująco dobre, jedynie co mi dokuczało to bóle kręgosłupa, więc musiałam odpuścić jakikolwiek większy wysiłek fizyczny. Za to teraz nadrabiam
Trądzik zniknął mi całkowicie!! Wiadomo, że blizny zostały, ale żadnych zaskórniaków, żadnych wągrów!! skóra czysta i gładka. Największą radością było wyjście na bal, gdzie podczas szalonych tańców poszłam do łazienki i w lustrze zamiast rozpalonej czerwonej i spływającej skóry zobaczyłam śliczną, jasną cerę!!!! To był chyba najcudowniejszy moment!!
Może troszkę przynudziłam, ale dawno nie byłam tak szczęśliwa. I wreszcie będzie można to oblać, bo niestety podczas kuracji nie szalałam z alkoholem
Gratulacje nie zanudzialas, super sie czyta takie historie
ursaliana jest offline  
Stary 2013-11-14, 17:09   #2610
sokinky
Raczkowanie

A mi sie pojawiają pojedyncze wypryski na policzkach i sama się sobie dziwię, ze nie panikuję

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości