Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2014-01-04, 14:03   #2851
ursaliana
Rozeznanie

Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Z tym latem, to nie jest tak zle Ja zeczelam kuracje 1 lipca, uzywalam filtr +50 i unikalam slonca(na wakacje akurat nie jechalam jakies zeby sie opalac, ale np. po gorach chodzilam)i dalam rade, nie bylo tak zle
ursaliana jest offline  
Stary 2014-01-04, 16:34   #2852
Szefowa_harpii
Pozdrawiom wos wszyskich

Ja bym wolała ominąć lato bo nie lubię unikania słońca. Lubię się powygrzewać na słoneczku. Poza tym w wakacje planuję praktyki albo pracę więc to raczej wyklucza unikania słońca w moim przypadku. Ale do lata jeszcze dużo czasu.
Szefowa_harpii jest offline  
Stary 2014-01-04, 17:14   #2853
--Olka--
Zakorzenienie

Ja zaczynałam w maju, dermatolog chciała czekać do jesieni, ale uspokoiłam ją, że to nie problem, bo akurat za słońcem nie przepadam. Do 16:00 siedziałam w pracy (okna od północy), a tak to koniecznie filtr na twarz i nie zauważyłam, żeby jakichś przebarwień od słońca przybyło.
Zresztą to nie chodzi tylko o lato, słońce jest i zimą.
Stary 2014-01-04, 22:03   #2854
Szefowa_harpii
Pozdrawiom wos wszyskich

W związku z tym, że leci mi już drugi miesiąc kuracji pozwolę sobie na miesięczne podsumowanie.
Efekty:
- twarz: widzę poprawę, jak nie dotykam buzi jest dobrze (jak dotykam to już gorzej ), zdecydowanie widać efekty.
- plecy: z tego co jestem w stanie zobaczyć w lustrze są znaczne efekty. Nie wiem jak z małymi krostkami itp. bo nie jestem w stanie tego zobaczyć, ale ogólnie jestem bardzo zadowolona ze stanu placów.
Skutki uboczne:
- usta: spodziewałam się, że będzie gorzej. Cały czas potrzebują nawilżenia, ale nie pękają, ani jakoś nadmiernie się nie czerwienią.
- włosy: nie potrzebują już codziennego mycia, potrzebują za to nawilżenia, ale nie mam łupieżu ani też nie są jakoś masakrycznie suche. Jestem z nich zadowolona.
- skóra: czuć, że jest suchsza niż wcześniej, ale nie jakoś bardzo sucha.
- skóra twarzy: potrzebuje nawilżenia, ale nie jest jakoś mega sucha. Podoba mi się za to, że się w ogóle nie przetłuszcza i nie muszę już co chwila używać chusteczek matujących. Jedyne co mnie dziwi to to, że mam ciepłą twarz, ale nie jest przy tym czerwona, nie wiem z czego to wynika.
- plecy: mam bóle pleców, ale wcześniej też już miałam, więc nie jestem w stanie powiedzieć czy to wina tabletek.
- oczy: wysychają i pieką, muszę je nawilżać kroplami.
- inne: mam twardsze i ładniejsze paznokcie, pojawiło mi się dużo nowych włosów na głowie. Za to okres jest bardzo nieprzyjemny i mam nadzieję, że to minie.

Ogólnie jestem zadowolona, nawet niektóre skutki uboczne wychodzą na plus. Mam nadzieję, że dalej będzie szło w dobrą stronę.
Szefowa_harpii jest offline  
Stary 2014-01-05, 10:36   #2855
Karolka1989
Raczkowanie

[QUOTE=marcys255;44422540]A na jakiej ulicy jest ta apteka?Orientujesz się czy mają opcje wysyłki? Cena nawet,nawet,30zł różnicy. Szkoda że mam tak daleko do kraśnika:-S
Najbliżej mam do tomaszowa lubelskiego,zamościa,biłg oraja.
Może jest na forum ktoś z tych okolic?

Apteka "Na Wesołej" ul. Narutowicza 1. Nie wydaje mi się, żeby mieli opcje wysyłki ale zadzwoń i zapytaj: 81 884 51 15
Karolka1989 jest offline  
Stary 2014-01-05, 11:39   #2856
sokinky
Raczkowanie

Co od kuracji w trakcie ciepłych miesięcy - bądźcie ostrożne Ja w maju byłam w parku w dzień umiarkowanie słoneczny, siedziałam pod drzewem w cieniu z 3-4 h a na następny dzień miałam poparzony nos (a filtr był na pysku). W ciągu lata bez filtra w ogóle nie wychodźcie na zewnątrz, bo sobie zamordujecie skórę Ja używam filtrów cały rok, tyle że zimą jest to 30

U mnie leci 4 miesiąc po kuracji:

- skóra gładka, przebarwienia bledną (po raz setny w tym wątku: No-Scar )
- zmarszczki, które pojawiły się w trakcie kuracji też zaczynają się wygładzać
- pojawiają się mini krosteczki, ale szybko znikają
- raz na jakiś czas wyskoczy jakiś głębszy i większy cymbał, ale po posmarowaniu na następny dzień praktycznie zagojony
- włosy w końcu powoli zaczynają dochodzić do siebie, teraz jest już tylko 1 garść po myciu pod prysznicem a nie 200
- mimo, że skóra twarzy mi się nie przetluszcza, to głowy jak najbardziej. Mam wrażenie, ze 2x mocniej i szybciej niż przed kuracją, ale to może wina kosmetyków. Zmienię i zobaczę, co będzie.
- Paznokcie cudowne, a przypomnę że w trakcie kuracji nie miałam ich prawie wcale
- Żadnych innych utrzymujących się skutków ubocznych poza włosami nie zauważam Znów zaczęłam więcej ćwiczyć i wszystko jest jak przed kuracją.

Jestem mega zadowolona i to była najlepsza decyzja w moim życiu
Stary 2014-01-05, 13:10   #2857
krolowa zurawin
Zadomowienie

sokinky ja półtora miesiąca po kuracji,cały czas szukam dobrego nawilżacza (Sylveco chyba,bo próbowalam od współlokatorki)
z włosami jest super(myję co 2. dzień,tak też miałam przed kuracją,w trakcie co 5 dni mogłam)
u mnie żadne zmarszczki się nie zrobiły,wręcz skóra się bardziej wygładziła
ostatnio narzekałam, że średnio z cerą(ale to chyba tylko chwilowe było)
myślę powoli nad włączeniem suplementacji -Zincas mam akurat,a chyba nie będę jeszcze nic typowo przeciwtrądzikowego stosować (typu Acne-derm) dam jeszcze skórze czas,niech sama dochodzi do siebie
boję się Noscar,ale też myślę nad nim cały czas ...
krolowa zurawin jest offline  
Stary 2014-01-05, 17:42   #2858
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sokinky Pokaż wiadomość
Jestem mega zadowolona i to była najlepsza decyzja w moim życiu
kurczę, widzę, ze jestem jedną z nielicznych osób które żałują kuracji ;P
gdyby nie te krosty na przedramionach to całkiem inaczej bym się czuła. Bo z tego co czytałam to z wypadającymi włosami duużo osób się zmaga więc to da się przeżyć. Zresztą teraz już wypada ich tylko kilka dziennie więc najgorszy okres minął, są w super kondycji. Koleżanki chwalą, że ładnie błyszczą a kiedyś nie dostawałam takich komplementów (to pewnie zasługa olejków).
A te krosty na udach obok trądziku też były moim wielkim kompleksem. A teraz jeszcze cale przedramiona, fatalnie się z tym czuję i kiepsko to wygląda. Ale skąd miałam wiedzieć, ze izotek takie coś powoduje

mi też się włosy przetłuszczają jak dawniej ale dopiero niedawno to nastąpiło, ponad rok po kuracji ;P myję tak jak kiedyś co 2 dni bo inaczej się nie da. Ale to mnie cieszy oczywiście
a cera jest jakaś dziwna, niby się przetłuszcza ale jak jej nie nawilżę to się robi strasznie sucha (zwłaszcza to widać gdy nałożę podkład). Pryszczy nadal oczywiście brak
to znowu sobie pomarudziłam, jak zwykle

aha i jeszcze zauważyłam, że np: jak bardzo szybko idę czy biegnę to strasznie się męczę. Kiedyś tak nie miałam, brałam udział w zawodach w bieganiu itd. No ale jakoś wybitnie mi to nie przeszkadza

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2014-01-05 o 17:45
allex11 jest offline  
Stary 2014-01-05, 18:02   #2859
marcys255
Raczkowanie

[QUOTE=Karolka1989;4443724 4]
Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
A na jakiej ulicy jest ta apteka?Orientujesz się czy mają opcje wysyłki? Cena nawet,nawet,30zł różnicy. Szkoda że mam tak daleko do kraśnika:-S
Najbliżej mam do tomaszowa lubelskiego,zamościa,biłg oraja.
Może jest na forum ktoś z tych okolic?

Apteka "Na Wesołej" ul. Narutowicza 1. Nie wydaje mi się, żeby mieli opcje wysyłki ale zadzwoń i zapytaj: 81 884 51 15
Ok,dzięki za info,szkoda że u mnie nie ma takich cen:-S

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2014-01-05, 20:23   #2860
marcys255
Raczkowanie

I jeśli ktoś ma nieużywane izo to chętnie przygarne

Stary 2014-01-05, 23:00   #2861
pallstre
Raczkowanie

alex11 ja też mam te dziwne krostki. Wspominałam dermatologowi o tym, poleciła, abym smarowała maścią sterydową raz na pare dni i mocno natłuszczała to miejsce. Robiłam tak przez jakiś czas - zeszło. A teraz znowu się pojawiły. Cały czas wyskakują albo w skupiskach albo pojedynczo na przedramionach, raz czy dwa swędziały mnie. Wątpie aby był to objaw przesuszonej skóry... Sama nie wiem. No a co do zadyszki, to też tak mam, idąc szybciej łapię niemałą zadyszkę
pallstre jest offline  
Stary 2014-01-06, 21:57   #2862
aniiaa123
Raczkowanie

Hej dziewczyny, sledze ten watek już chwile i postanowiłam ze podziele się z wami moja historią, otóż zażywam Aknenormin od września i musze wam powiedzieć ze dopiero pod koniec grudnia zaczełam widzieć jakiekolwiek efekty, przez parę miesięcy miałam na prawde duży wysyp, wstyd było mi się pokazać na ulicy. Teraz jest już lepiej, zostało jednak mnóstwo śladów mam nadzieje ze jakos to będzie znikac widze ze zrobilo się też pare dziurek no i zauważyłam kilka nowych zmarszczek ale licze ze po kuracji jakos to wroci do normy. Życze wam wytrwałości bo na efekty trzeba czekac
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-01-06, 22:05   #2863
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
alex11 ja też mam te dziwne krostki. Wspominałam dermatologowi o tym, poleciła, abym smarowała maścią sterydową raz na pare dni i mocno natłuszczała to miejsce. Robiłam tak przez jakiś czas - zeszło. A teraz znowu się pojawiły. Cały czas wyskakują albo w skupiskach albo pojedynczo na przedramionach, raz czy dwa swędziały mnie. Wątpie aby był to objaw przesuszonej skóry... Sama nie wiem. No a co do zadyszki, to też tak mam, idąc szybciej łapię niemałą zadyszkę
pytałam kiedyś dermy z czego to się wzięło. Nie wiedziała także spoko i bez komentarza...
podejrzewam, że od hiperwitaminozy wit. A.
nie dość, że te krosty już wyglądają okropnie to jeszcze kot mnie mocno ugryzł w przedramię i chyba zostanie mi blizna (już 3 miesiące się to nie zagoiło) także jestem mega szczęśliwa, tego mi było trzeba. W ogóle mam załamkę przez ostatnie dni i znowu przeklinam izo. Kiedyś nie miałam aż takich problemów z psychiką, nawet trądzik przez te wszystkie lata mnie tak nie dobił jak te skutki. np wszystko jest w porządku a potem nagle mi się zbiera na płacz.
allex11 jest offline  
Stary 2014-01-07, 07:24   #2864
maiia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
boję się Noscar,ale też myślę nad nim cały czas ...
Wypróbuj nową wersję, z kwasem hialuronowym. Jest lżejsza, nie ma w składzie oleju mineralnego.
maiia jest offline  
Stary 2014-01-07, 18:47   #2865
pallstre
Raczkowanie

Jutro mam wizytę u dermatolog to wypytam jeszcze od czego i jak sobie radzić z tymi krostkami. Pytałam znajomej, która również aknenorminem się leczyła, to mówiła, że też miała te krostki, a później przeobrażały się w czerwone plamki- smarowała je specjalną maścią. Chciałabym zapytać się Was jakie kosmetyki dokładnie stosujecie (nazwa, cena etc) W książeczce (broszura informacyjna aknenormin) jest napisane o podładzie - stoswać bezolejowe idealnie z faktorem zawierającym czynnik ochronny przed słońćem. Byłabym wdzięczna gdybyście mi napisały czy stosujecie się do tego, jeśli tak to jaki konkretnie używacie
pallstre jest offline  
Stary 2014-01-08, 11:46   #2866
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Jutro mam wizytę u dermatolog to wypytam jeszcze od czego i jak sobie radzić z tymi krostkami. Pytałam znajomej, która również aknenorminem się leczyła, to mówiła, że też miała te krostki, a później przeobrażały się w czerwone plamki- smarowała je specjalną maścią. Chciałabym zapytać się Was jakie kosmetyki dokładnie stosujecie (nazwa, cena etc) W książeczce (broszura informacyjna aknenormin) jest napisane o podładzie - stoswać bezolejowe idealnie z faktorem zawierającym czynnik ochronny przed słońćem. Byłabym wdzięczna gdybyście mi napisały czy stosujecie się do tego, jeśli tak to jaki konkretnie używacie
daj koniecznie znać co lekarz powiedział o tych krostach to jest rogowacenie mieszkowe i wiem jak z tym postępować, interesuje mnie dlaczego izotek to świństwo powoduje....
też mam pełno czerwonych plam bo wtedy byłam w takim szoku, że wszystko zdrapałam, teraz już tego nie ruszam ale ślady i tak pozostają.
ja do nawilżania twarzy używalam tylko cetaphil. Dla mnie super krem, nadal się z nim nie rozstaję a co do podkładu używałam takiego jak zawsze, nie zwracałam uwagi czy jest jakiś bezolejowy itd. Podczas kuracji miałam akurat pharmaceris intensywnie kryjący. Pod to oczywiście krem z filtrem 50 bo leczyłam się latem. Zresztą gdybym brała izo zimą to też bym stosowała na pewno filtry może nie 50 ale 30.
allex11 jest offline  
Stary 2014-01-08, 18:29   #2867
pallstre
Raczkowanie

Niedawno wróciłam od dermatologa Z racji tego, że te krostki są pojedyncze należy je cały czas obserwować, smarować raz na jakiś czas tą maścią sterydową, ale nie przesadzać. A tak to natłuszczać również nie za mocno, po kąpieli - balsam wystarczy. Dermatolog powiedziała, że gdyby jednak coś dalej nie pokoiło to dzwonić i kontaktować się z nią. Dlaczego izotek to powoduje - zależy od organizmu, każdy inaczej reaguje i trudno przewidzieć jak będzie się to objawiać u jednej, drugiej osoby. Tak czy siak powiedziała, aby obserwować, nawilżać i w razie czego kontaktować się. Więc gdyby coś się pogorszyło (odpukać :P) to wykonam telefon i będę informować o tym co przekazała mi dermatolog. A propo tego rogowacenia to napisałaś, że wiesz jak z tym postępować :P napiszesz mi coś więcej o tym, tzn co robisz, aby to zmniejszyć etc? Chyba, ze pisałaś o tym wyżej, a ja ominęłam? :P Wiem, że moja znajoma na takie czerwone plamy używała bodajże maść pimafucort.
pallstre jest offline  
Stary 2014-01-08, 19:43   #2868
allex11
Raczkowanie

Cytat:
Niedawno wróciłam od dermatologa Z racji tego, że te krostki są pojedyncze należy je cały czas obserwować, smarować raz na jakiś czas tą maścią sterydową, ale nie przesadzać. A tak to natłuszczać również nie za mocno, po kąpieli - balsam wystarczy. Dermatolog powiedziała, że gdyby jednak coś dalej nie pokoiło to dzwonić i kontaktować się z nią. Dlaczego izotek to powoduje - zależy od organizmu, każdy inaczej reaguje i trudno przewidzieć jak będzie się to objawiać u jednej, drugiej osoby. Tak czy siak powiedziała, aby obserwować, nawilżać i w razie czego kontaktować się. Więc gdyby coś się pogorszyło (odpukać :P) to wykonam telefon i będę informować o tym co przekazała mi dermatolog. A propo tego rogowacenia to napisałaś, że wiesz jak z tym postępować :P napiszesz mi coś więcej o tym, tzn co robisz, aby to zmniejszyć etc? Chyba, ze pisałaś o tym wyżej, a ja ominęłam? :P Wiem, że moja znajoma na takie czerwone plamy używała bodajże maść pimafucort.
u mnie to nie były pojedyncze krostki, jak odstawiłam izo to jakoś po tygodniu wysypało mi całe przedramiona i z przodu i z tyłu. teraz już ich tak dużo nie ma ale i tak źle to wygląda.
walczę z tym typowo czyli peelingi, kremy z mocznikiem, maść z wit. A. Kiedyś przed kuracją izo jak miałam tylko ten problem na udach łykałam wit. A+E ale jakiegoś super efektu nie zauważyłam. Czytałam, że olej z wiesiołka ponoć też pomaga, nie próbowałam jeszcze niestety to jest walka z wiatrakami i nie da się tego wyleczyć.
allex11 jest offline  
Stary 2014-01-09, 07:37   #2869
marcys255
Raczkowanie

Kochani szukam IZo!Może ktoś ma?

Stary 2014-01-09, 10:06   #2870
sokinky
Raczkowanie

Ja z kremów to używam:

- niezmiennie od początku kuracji Cetaphil Dermoprotektor i to jest najlepszy jak dla mnie krem. Absolutnie niezastąpiony. Zapłaciłam za niego jakies 20 zł chyba (250ml) i szczerze powiedziawszy nie widziałam nigdy wydajniejszego kosmetyku.

- Effaclar H, ale coraz rzadziej, bo mam dziwne wrażenie, że mnie zapycha i powoduje krostki. Dostałam całe pudełko próbek od dermatolog, ale kosztuje ponoć jakieś 4ozł/40 ml. Opinie o nim sa wyjątkowo sprzeczne

-jak wyjdzie słońce to używam albo SVR Lysalpha 50 (ok 65 zl/50ml) albo Aknicare SUN 30 (ok 60 zł za tę samę pojemność) w zależności od pory roku oczywiście. Aknicare SUN jest cudowny i dobrze się nadaje do skóry problemowej

- jak jest mocniejszy mróz to jakiegoś kremu ochronnego dla dzieci

- No-Scar na noc Z ceną różnie bywa, ale jak się trafi to można 50 ml za 30 zł dostać

Na szczęście do makijażu używam jedynie korektora i odrobiny podkładu żeby zakryć przebarwienia i tuszu do rzęs. Nie wyobrazam sobie tej gladkiej skóry pokrywać teraz jakimiś szpachlami

Kilka dni temu myślałam, że wyjdę z siebie, bo mi nagle jakiś mini wysyp wyszedł na gębie. Tu 1 tam 1. Lewy policzek, który zawsze miałam najgorszy miał 2 podskórne duże bąble. Panika 100 % Posmarowalam cudownym kolagenem od mamy i ni ma, wszystko się goi i znika, więc mam nadzieję, ze fałszywy alarm

Edytowane przez sokinky
Czas edycji: 2014-01-09 o 10:08
sokinky jest offline  
Stary 2014-01-09, 16:07   #2871
marcys255
Raczkowanie

Ale fajnie,też chciałabym móc nie nakładać na twarz tonymakijażu<3Może i mi się uda pozbyć tego obrzydlistwa w końcu

A tak z innej beczki,czy jeśli zamienie izotek na axotret to nie będzie jakiejś różnicy??

Stary 2014-01-09, 16:38   #2872
aniiaa123
Raczkowanie

błagam dziewczyny pomozcie ! co na piekącą skóre wokół ust, alantan i tribiotic nie działają, co może pomóc ???
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-01-09, 17:56   #2873
pallstre
Raczkowanie

ja stosuję na przemian: pomadkę La Roche, URIAGE, Linomag i czasami krem NIVEA i pomaga póki co Może spróbuj Uriage albo ten Linomag ?

Edytowane przez pallstre
Czas edycji: 2014-01-09 o 19:11
pallstre jest offline  
Stary 2014-01-09, 19:57   #2874
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie

jak jestem w domu smaruje usta "na bogato" ziają oliwkową

kokosowoczekoladowa jest offline  
Stary 2014-01-09, 20:21   #2875
pallstre
Raczkowanie

o właśnie, ziaja i jeszcze ten balsam mam i sprawdza się bardzo dobrze na wysuszone usta, zwłaszcza jak jestem poza domem(kiedy nie mogę nałożyć warstwy czegoś co dziwnie wygląda na ustach -nivea czy linomag Mam na myśli ten: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,26...am-do-ust.html, chociaż nie wiem czy kokosowaczekolada masz ten sam balsam na myśli co ja hihih
pallstre jest offline  
Stary 2014-01-09, 22:04   #2876
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie

pallstre dokładnie ten albo też zwykły krem do twarzy, też z tej serii oliwkowej

kokosowoczekoladowa jest offline  
Stary 2014-01-10, 00:04   #2877
b_domi
Raczkowanie

Ja w takiej piekącej sytuacji nakładam po prostu furę wazeliny, jest to jedyna rzecz która mi wszystkiego nie pogarsza.
b_domi jest offline  
Stary 2014-01-10, 09:06   #2878
marcys255
Raczkowanie

Jestem po 10 tabsie, na razie efektów ubocznych za dużo nie mam,większe pragnienie i parę dni ból pleców,łykam na razie 20mg i chcę zwiększyć dawkę aby w miarę wyrobić się przed latem którego się boję gdyż kocham słońcebadania mam me wtorek zlecone przez rodzinnego do dermy koniec lutego i też myślę czy czekać czy przejść na 40mg.
Czekam na to wysuszenie skóry czy wysyp ze sporą obawą,na razie pojedyńcze pryszcze na brodzie,i gigant między oczami,aż mnie korci do wyciśnięcia i cisza przed burzą chyba:-S

Mam sporo blizn po pryszczach i zastanawiam się izotek je wyleczy?
Czy w zímie używacie filtru na twarz?

Stary 2014-01-10, 11:31   #2879
aniiaa123
Raczkowanie

marcys255 troche szkoda zebys przez dwa miesiace brała dawke 20mg, lepiej by było zwiększyc moze wybierz sie wczesniej do dermatologa i ustalcie jakąs wieksza dawke, co do plecow to tylko na poczatku kuracji bolą najbardziej, pozniej juz niee
aniiaa123 jest offline  
Stary 2014-01-10, 12:33   #2880
marcys255
Raczkowanie

Też mi się tak wydaje że większa dawka byłaby lepsza ale bałam się od razu zacząć z grubej rury,pierwszą tabletkę brałam z wielkim strachem ale już jest coraz lepiej Zobaczę jak mi wyjdą wyniki.A przy mojej madze 48kg to chyba dawka 40mg nie będzie za duża?
Nie wiem kiedy będzie najgorszy wysyp a najgorsze że zapomniałam że ma wesele w czerwcu i w kwiętniu chyba też i jak ja będę wyglądała to aż strach.
Kiedy się spodziewać tego nagorszego okresu?

Tagi
acnenormin, isotrex, izotek, retinoidy doustne, roaccutane

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości