kolor podkładu (fluidu) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2003-10-27, 18:21   #1
Moni
Przyczajenie

kolor podkładu (fluidu)

Zauważyłam, że fluidy większości firm są w 3 tonacjach:
- beżowej (np. fluidy I 20,I 40 - z Shiseido)
- wpadającym w róż
- wpadającym w żółty (jak nr. fluidy O 20, O 40 - z Shiseido)
Ja mam cerę o odcieniu lekko oliwkowym.
Nie wiem jaka tonacja byłaby dla mnie najlepsza. (Panie w Seforze w zależności od miejsca różnie mi doradzały).
Wydaje mi się, że beżowy jest najbardziej neutalny, ale mam wrażenie, że moja cera wygląda nieco szaro. Boję się podkładów w z żółtawym odcieniem, bo nie wiem czy nie będę wyglądać nienaturalnie.
Proszę o pomoc z tymi kolorami.
Jaki będzie dla mnie najlepszy, a czego się wystrzegać.
Z góry dziękuję
Moni
Moni jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-27, 19:01   #2
lejka
Zakorzenienie

Re: kolor podkładu (fluidu)

Niestety, obawiam sie, że nie ma innej rady, niż samej testować, np. przez próbki... W czym Ci najładniej, musisz chyba sama wybadać.

Albo przynajmniej daj fotę, bo bez niej to niewiele da się zrobić.
lejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 10:44   #3
Sam
Zadomowienie

Czesc Monia,
czy masz cere oliwkową ciepła czy zimną?
jeśli ciepłą - polecam ciepły beż, zimną - zimny beż (poznasz je po tym, że jeden z nicj bedzie miał drobinke pomarańczu, drugi - różu).
Najlepszym jedak sposobem jest testowanie kosmetyku na twarzy - zupełnie inaczej bedzie wygladał ten kolor w Sephorze czy innym sztucznie oświetlonym pomieszczeniu, a inzczej w dziennym świetle. Możesz także sprawdzić podkłady La Roche Posay - ostatnio mieli jeszcze próbki w aptece w Wola Park. Czasami kolor podkładu może nieco zmieniac swój kolor na twarzy, więc warto to sprawdzic, a przy okazji zobaczyc jak długo trzyma sie na twarzy, czy maskuje to co chcemy zamaskować i czy spełnia nasze oczekiwania.
Jezeli pomalujesz się juz podkładem, w którym Twoja twarz wydaje się nieco zszarzała, a nie masz czasu na zmycie make-up'u muśnij kości policzkowe ciepłym brązem.

Jezeli masz jakies zdjatko - prześlij

pozdrawiam
sam
Sam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-28, 15:49   #4
Moni
Przyczajenie

Dołączam zdjęcia, nie są co prawda super aktualne - sprzed 2 lat. Zmiany w tym czasie dotyczą przede wszystkim fryzury - teraz mam nieco krótsze włosy (łatwiej je opanować), kolor ten sam. Ale chętnie poznam ewentualne propozycje co do fryzury.

Jeśli chodzi o twarz, to obecnie zostawiam nieco szersze brwi i raczej nie używam zielonych cieni. Kolor mojej cery jest troszkę cieplejszy niż na zdjęciach.

Przy okazji poproszę o jakieś porady dotyczące modelowania twarzy podkładem i różem. I oczywiście propozycje co do makijażu.

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki, które pomogą mi popatrzeć na siebie z nieco innej perspektywy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moni2.jpg (26,2 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg moni3.jpg (102,8 KB, 2 załadowań)
Stary 2003-10-29, 11:40   #5
Sam
Zadomowienie

Z tego co widzę Moniko powinnaś używać raczej chłodnych tonacji. Powiem Ci, ze staram się unikać podziałów na tzw. 'pory roku' bo jest to dość schematyczne - jednak w jakims tam stopniu pomocne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z makijażem. Z czasem same zaczynamy wyczuwać jakie kolorki są dla nad dobre.
ja bede uzywała tylko podziału: ciepłe, zimne.

Ja widze Cię raczej w barwach chłodnych: różu, błękicie, fiolecie, brązie, chłodnej czerwieni. Podkład w kolorze zimnawego beżu. Jeżeli chcesz nieco 'ocieplić' skórę musnij policzki różem w kolorze beżu z dodatkiem brązu.
Włosy wyprostuj na szczotke i zaczesz nieco na twarz (cześć końcówek możesz wywinać na zewnatrz) - zobacz jak czujesz sie w takiej fryzurce. Przedziałek zaczesz na bok.

Pozdrawiam
Sam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg poldl.jpg (10,8 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dlugie1.jpg (57,7 KB, 1 załadowań)
Stary 2003-10-29, 14:47   #6
Moni
Przyczajenie

Muszę przyznać, że faktycznie w brązowych, fioletowych i różowych cieniach czuję się dobrze.

Co do różu to mam pewien problem, może udałoby się wrzucić jakieś zdjęcie ze zbliżonym kolorem?

Moja obecna fryzurka w sumie pasuje do zaproponowanej (tylko na krótsze włosy

Mam jeszcze prośbę o porady dotyczące modelowania twarzy kolrem (żeby nadać jej "przestrzenności", by nie sprawiała wrażenia "płaskiej").

I oczywiście bardzo dziękuję za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
Moni
Stary 2003-10-29, 15:42   #7
Sam
Zadomowienie

Jeżeli chodzi o róże do policzków wybieraj na początek (do póki nie nabierzesz wprawy) kolorki jak najbardziej naturalne (czyli nienp. ostre róże). Może spróbuj taki chlodniejszy beż - ciemniejszy kilka tonów od pudru, ale nie bardzo ciemny, póżniej mozesz zakupić cos w kolorze delikatnego różu (jak juz nabierzesz wprawy w nakładaniu tego specyfiku). Możesz na początek poćwiczyć na koametykach Inglot czy Paloma - jako, że są niedrogie, a jakoś maja nawet wyższą od ceny.
Co do modelowania buzi to naprawdę trudna sztuka i raczej się tego nie praktykuje. Wystarczy jednak, że nałozysz róz na policzki, a już twarz będzie wygladała korzystniej. Tak samo możesz modelować kolorami powiekę.
Modelowanie całej twarzy odradzam bo jeżeli zrobi się to nieumiejętnie twarz będzie cała w plamach.

Pozdrawiam
Sam
Stary 2003-10-29, 17:08   #8
darka
Przyczajenie

GG do darka

a ja Ciebie widzę tak(montaż amatorski więc mało efektowny,ale mniej więcej widać co i jak...).Pozdrawiam..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg moni2.jpg (30,8 KB, 4 załadowań)
darka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2003-10-30, 11:21   #9
Moni
Przyczajenie

Jestem pod wrażeniem, właśnie ostatnio rozważałam jakiś delikatny baleyage i zastanawiałam się nad kolorem pasemek... Makijaż też niezły, podoba mi się ten wyrazisty fiolet na oczach. Tylko, że teraz nie mam fioletowych bluzek do jakich kolorów poza fioletem pasuje fioletowy makijaż?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości