Rozwód a matka chrzestna - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Dziecko - Mama z klasą

Notka

Dziecko - Mama z klasą Blaski i cienie macierzyństwa - staramy się o dziecko, leczenie niepłodności, ciąża, poród, wychowanie dziecka, wszystko co z dzieckiem i byciem mamą i tatą związane.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-05-31, 19:22   #1
marta3333
Przyczajenie

Rozwód a matka chrzestna

Witajcie! Wkrótce rozwodzę się z mężem. To znaczy nadal mieszkamy razem i jeszcze nie złożyłam papierów o rozwód, ale od około pół roku żyjemy prawie jak obcy sobie ludzie. Nie ma szans na uratowanie małżeństwa. Za jakieś 2-3 miesiące mąż ma wyjechać za granicę. Do tego czasu napewno złożę pozew. Na chwilę obecną mam już zasądzone alimenty i rozdzielność majątkową, bo wymagała tego sytuacja.

Najbliższa rodzina wie o tym wszystkim. Siostra męża urodziła dziecko i ... poprosiła mnie o zostanie chrzestną. Mimo, że zna sytuację. Odmówiłam, tłumacząc całą sprawę. Moim zdaniem to bez sensu. A ona cały czas swoje. Żebym to przemyślała itd., że ona też jest chrzestną naszej córki (ale to było przecież przed rozkładem naszego związku), że to że się rozwodzimy to nic nie szkodzi itp. Jak to nic nie szkodzi?

Nie jesteśmy z siostrą męża jakimiś przyjaciółkami. W ogóle w rodzinie sytuacja jest dosyć napięta, bo mój mąż nieźle nawywijał. Myślę, że po rozwodzie to już w ogóle bardzo rzadko będę się widywać z jego rodziną - jeśli już będą jakieś wizyty to chyba tylko ze względu na dziecko, żeby znało wujka i ciocię oraz kuzynostwo.

Po co to wszystko? Wiem, że chyba nie mają już nikogo z rodziny na chrzestną, ale niech wezmą kogoś bliskiego ze znajomych. To chyba lepiej niż już prawie była żona brata?! Wiadomo jak to potem jest - chrzestni są mile widziani na urodzinach, komuniach itd. itp. - nie wiem czy będę miała ochotę do końca życia widywać całą rodzinę męża na tych imprezach.

Co sądzicie? Co zrobiłybyście na moim miejscu? Czy postąpiłam jakoś niegrzecznie?
marta3333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 20:08   #2
Starlett
Wtajemniczenie

Dot.: Rozwód a matka chrzestna

Myślę że podjęłaś odpowiednią decyzję, oprócz względów towarzyskich spróbuj odwołać się w rozmowie z siostrą męża do względów religijnych - będąc po rozwodzie albo w jego trakcie nie byłabyś dobrym "religijnym" wzorem dla dziecka, ksiądz mógłby robić problemy.

Starlett jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 06:12   #3
_vixen_
Zakorzenienie

Może dobrze zarabiasz i to jest ten powod ?
_vixen_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 08:29   #4
NibyNic
Zakorzenienie

Smaczny profil NibyNic
Smaczne przepisy1

Tez uwvzam, ze powinnas powiedziec ze po rozwodzie nie powinnaś być chrzestną ze względów religijnych

NibyNic jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 08:55   #5
kropka75
Zakorzenienie

Smaczny profil kropka75
Smaczne przepisy43

A Ty się rozwodzisz z mężem czy jego rodziną?

Jeśli z rodziną, to odmów.

Osobiście nie widzę powodu, żeby urywać kontakt z siostrą męża czy kim tam jeszcze, jeśli ma się dobre relacje. Choć jakoś tak między wierszami wyczytuję, że Wasze relacje są raczej chłodne...

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."
-------------------------------

"Masz świra to go hoduj."
"Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

Jajko mądrzejsze od Kury

Edytowane przez kropka75
Czas edycji: 2012-06-01 o 09:57