Jaką dobrać fryzurę do mojego kształtu twarzy? Jaki kolor do mojej karnacji? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-01-28, 22:17   #61
Holly85
Zadomowienie

Dot.: Jaką dobrać fryzurę do mojego kształtu twarzy? Jaki kolor do mojej karnacji?

Zorac jest dużo droższy i na innej bazie, bo to maść, czy krem, Retin A nawet nie wiem czy jest dostępny w Polsce, ale wiem, ze ludzie sobie sprowadzają z zagranicy ( też wychodzi drożej) natomiast Atrederm jest tani i jest płynem, w związku z tym wchłania się dużo skuteczniej od maści czy kremów, które są zrobione najczesciej na parafinie.

jesli zdecydujesz się na atrederm wybierz najmniejsze stężenie (0,025%), bo jego działanie i tak jest na początku mocne.
takie rzeczy jak czerwona lekko piekąca skóra, mocne złuszczanie warstwy rogowej naskórka czy zaczerwienienie nie powinny Cię martwić, to po prostu efekt działania retinoidów.
pomaga na trądzik, na blizny i przebarwienia, one się po prostu złuszczają!
nie zrażaj się odchodzącą skórą, bo taki gwałtowny efekt jest przez około 2 pierwsze tygodnie, dla dobrego efektu trzeba postosować lek regularnie około 6 - 8 tygodni. po tym czasie można tez stosować doraźnie.
receptę może wypisać nawet lekarz pierwszego kontaktu, poproś zwyczajnie na problemy z cerą i tyle. a jak dobrze zagadasz to pani w aptece sprzeda bez problemow. jesli jednak chcesz konsultacji dermatologa to idź, ja jednak kurację wyszukałam sobie sama a żaden dermatolog nawet nei wspomnial o tak skutecznym leku jak Atrederm.

podczas stosowania nie wolno się opalać, zajść w ciążę i nie pamietam czy coś jeszcze.

tu masz zdjęcia z japońskiej strony po leczeniu tretinoiną:
http://www.cosmetic-medicine.jp/engl...ult/index.html
Holly85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 08:35   #62
ewa_r
Raczkowanie

Dot.: Jaką dobrać fryzurę do mojego kształtu twarzy? Jaki kolor do mojej karnacji?

Cytat:
Napisane przez Magi91 Pokaż wiadomość
Też myślałam o bobie, wczoraj pod prysznicem i nawet się na niego poważnie nastawiłam.
Moja jedyna obawa - czy będę potrafiła go układać - moje włosy nie są zbyt grube, z tendencją do kręcenia się i puszenia. Teraz już nie są takie złe - chyba przyzwyczaiły się do tego ciągłego układania i zrozumiały, że nie chcę loków

Juz dawno miałam kupić podkład mineralny, tylko nie wiem jaki odcień zawsze miałam z tym problem, na ogół nie używam niczego na twarz, tylko odrobinę korektora jak wychodze i ewentualnie puder, a to wszystko przez nieumiejętność dobrania podkładu ...

Bardzo podoba mi się fryzura blondynki ze zdjęcia, a kolor do tego ten brązowy (no może odrobinkę ciemniejszy)
jak myślicie?

A i jeszcze dobrze by było, gdyby ten bob nie była taki gładki, tylko z pazurkiem
bardzo fajna fryzura tej blondynki ode mnie takie rady:
1) jeśli chcesz fryzurę 'z pazurem' polecam puder do włosów got2b albo taft, kosztuje to około 20zł, w sumie trochę drogo, ale starcza na ponad pół roku, więc nie jest źle, a naprawdę zmienia życie Ja stosuję do u nasady włosów i i dzięki temu nigdy nie są "przylizane"
2) Bardzo dobry podkład to Pharmaceris (od Ireny Eris) z apteki - mocno kryje, ale nie tworzy efektu maski, jako osoba z bardzo wrażliwą cerą muszę powiedzieć, że jeszcze lepszego nie miałam
3) Jeśli chodzi o brwi - łatwo jest je podkreślić jasnobrązowym (matowym!) cieniem do powiek nakładając ukośnie ściętym pędzelkiem. miałam też kiedyś taki 'pisak' do brwi i to było świetne, ale nie pamiętam jakiej firmy i co to dokładnie było
4) Łączę się z tobą w bólu, jeśli chodzi o cerę, kiedyś też miałam dosyć spore problemy z nią. Spytaj u dermatologa o Zineryt - mi to coś bardzo pomogło
Pozdrawiam
Stary 2013-02-02, 20:10   #63
softnells
Raczkowanie

hej ; ) No więc włąsnie mam pytanie jaką fryzurkę dla mnie proponujecie? a moze zapuszecznie wlosów ? no i kolorek... nie mam juz pojęcia w jakim mi ładnie.. na zdjęciu jestem blada ale zazwyczaj szybko sie opalam, raczej na brązowo . z góry dziękuje za rady;** DSC_1373.jpg
softnells jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-08, 20:45   #64
milenecek29
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez AnnetteK Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o fryzury, to wstawiam propozycje.
Skoro masz zaczerwienienia na twarzy to również radziłabym unikać wszelkich mocnych czerwieni i odcieni bordo na włosach, bo niepotrzebnie je podkreślą.
Tak w ogóle ładna dziewczyna z Ciebie, może dodaj troszkę różu/bronzera na policzki aby dodać cerze świeżości

Ktoras z dziewczyn zna program gdzie mozna sie pobawic i poprobowac z kolorkiem wlosow i fryzura, tak jak AnnetteK to zrobila?
milenecek29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-24, 16:38   #65
mon_sty91
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez softnells Pokaż wiadomość
hej ; ) No więc włąsnie mam pytanie jaką fryzurkę dla mnie proponujecie? a moze zapuszecznie wlosów ? no i kolorek... nie mam juz pojęcia w jakim mi ładnie.. na zdjęciu jestem blada ale zazwyczaj szybko sie opalam, raczej na brązowo . z góry dziękuje za rady;** Załącznik 5094293
Hej Według mnie mogłabyś obciąć się na boba, ładnie wyprostowany byłby idealny dla Ciebie. A jeśli nie chcesz radykalnej zmiany (i oczywiście męczenia włosów prostownicą) to może styling?? Masz cienkie włosy z tego co widzę, styling podniesie Ci je i nie będą takie przyległe. Oczywiście to niszczy włosy, ale potem systematyczna regeneracja i będą śliczne. Sama robiłam styling i niestety przy moich grubych włosach nie było takiego świetnego efektu, ale moja koleżanka ma właśnie identyczne włosy jak Twoje i wyglądało to bombowo. Za każdym razem to robi. efekt utrzymuje się od 2-4 miesięcy. Koszt to ok 50-100 zł, w zależności jaki salon. Ja robiłam raz, 4 lata temu i do dziś włoski same mi się kręcą.
mon_sty91 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości