Wlosy pod spodem nie farbuja sie na taki kolor jak te u gory - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-02, 19:17   #1
liptusia
Przyczajenie

Question

Wlosy pod spodem nie farbuja sie na taki kolor jak te u gory

Hej. Moj naturalny kolor wlosow to rudy, jednak farbuje sie na blond. Uzywam do tego farby ze sklepu fryzjerskiego, ktora mieszam ze specjalna woda rozjasniajaca. Nie jest to rozjasniacz, ale woda ma takie stezenie ze wloski robia sie blond Moj problem polega na tym, ze u gory przez caly czas mam ladny kolor, a troche glebiej ( pod spodem ) farba nie pokrwa tak moich wlosow, wiec po nastu razach mycia glowy z zewnatrz mam jeszcze ladny kolor , ale w srodku sa juz rude ... i tu wlasnie potrzebuje rady. Zastanawiam sie jak powinnam farbowac wlosy, zeby w srodku osiagnac taki kolor jak u gory. Moze jest to zwiazane z brakiem tlenu tam pod spodem? a jesli nie to moze powinnam zawijac wlosy pasmami w pazlotko tak jak to sie robi przy balejazu?
Dodam, ze podczas farbowania kilkukrotnie masuje glowe, zeby farba wszedzie dotarla
liptusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 21:40   #2
liptusia
Przyczajenie

Dot.: Wlosy pod spodem nie farbuja sie na taki kolor jak te u gory

halo? czy ktos moglby mi jednak pomoc
liptusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:16   #3
Moniczka96
Raczkowanie

Nigdy nie spotkałam się z taką wodą, o jakiej piszesz moze najtrafniej byłoby zapytać fryzjera, skoro farba jest z salonu fryzjerskiego? Pierwsza odpowiedź jaka nasuwa mi sie na myśl: moze odrosty mocniej łapią kolor jeśli takowe posiadasz

A tak na poważnie, to może powinnaś spróbować zacząć farbowanie od tych włosów, które najmniej łapią kolor - w ten sposób na tych pasmach dłużej pobędzie farba, a włoski osiągną wymarzony odcień
Moniczka96 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:39   #4
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Moniczka96 Pokaż wiadomość
Nigdy nie spotkałam się z taką wodą, o jakiej piszesz moze najtrafniej byłoby zapytać fryzjera, skoro farba jest z salonu fryzjerskiego? Pierwsza odpowiedź jaka nasuwa mi sie na myśl: moze odrosty mocniej łapią kolor jeśli takowe posiadasz

A tak na poważnie, to może powinnaś spróbować zacząć farbowanie od tych włosów, które najmniej łapią kolor - w ten sposób na tych pasmach dłużej pobędzie farba, a włoski osiągną wymarzony odcień
Z drugiej strony, nawet i to może nie uchronić przed dwoma kolorami Ja jak na ciemne farbowałam to nie miałam tego problemu, ale przy blondach mam zawsze spód ciemniejszy. Ale moja fryzjerka stwierdziła, że taka uroda moich włosów i nie mam się czym przejmować. Więc się nie przejmuję- moje naturalne blond włosy też zawsze były ciemniejsze pod spodem
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 21:47   #5
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ja mam tak zawsze i już dawno uznałam to za specyficzną cechę moich włosów i z tym nie walczę. To zależy w dużym stopniu od kondycji włosów, a ona bywa różna w różnych partiach. Wierzch i przód jest bardziej narażony na urazy mechaniczne, słońce, wiatr i może być zniszczony z tego powodu. Poza tym jaj mam jeszcze takie coś - nie wiem czy to norma, czy moja cecha osobnicza - że włosy z wierzchu mam grubsze (to znaczy każdy pojedynczy włos jest gruby) od tych pod spodem, które są cieńsze, ale liczniejsze.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:08   #6
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja mam tak zawsze i już dawno uznałam to za specyficzną cechę moich włosów i z tym nie walczę. To zależy w dużym stopniu od kondycji włosów, a ona bywa różna w różnych partiach. Wierzch i przód jest bardziej narażony na urazy mechaniczne, słońce, wiatr i może być zniszczony z tego powodu. Poza tym jaj mam jeszcze takie coś - nie wiem czy to norma, czy moja cecha osobnicza - że włosy z wierzchu mam grubsze (to znaczy każdy pojedynczy włos jest gruby) od tych pod spodem, które są cieńsze, ale liczniejsze.
O, to ciekawe. Jeśli chodzi o tę teorię, iż włosy z wierzchu są bardziej narażone na urazy mechaniczne czy słońce... to właśnie przy rozjaśnianiu włosów widać szczególnie, jeśli chodzi o ekspozycję słoneczną Włosy wiosną i latem dużo ładniej się rozjaśniają, bo w ogóle odrosty są jaśniejsze. Ale tylko tam, gdzie słońce ma dostęp

Ja nie wiem, czy moje włosy z tyłu są cieńsze (chyba nie), ale na pewno rosną szybciej, niż te z przodu i w ogóle z wierzchu
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 22:34   #7
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
O, to ciekawe. Jeśli chodzi o tę teorię, iż włosy z wierzchu są bardziej narażone na urazy mechaniczne czy słońce... to właśnie przy rozjaśnianiu włosów widać szczególnie, jeśli chodzi o ekspozycję słoneczną Włosy wiosną i latem dużo ładniej się rozjaśniają, bo w ogóle odrosty są jaśniejsze. Ale tylko tam, gdzie słońce ma dostęp

Ja nie wiem, czy moje włosy z tyłu są cieńsze (chyba nie), ale na pewno rosną szybciej, niż te z przodu i w ogóle z wierzchu
O, ja chyba mam podobnie. Myślałam, że to takie dziwactwo Widzę to zwłaszcza teraz, kiedy schodzę z trwałej i te włosy nad karkiem już odrosły proste, a te z wierzchu jeszcze się kręcą. Te proste pod spodem rosną szybko i przy włosach obciętych do połowy szyi szybko zaczynają "wyglądać" na świat spod tych kręconych. Wygląda to źle i muszę ich więcej podcinać.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości