Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj mo瞠sz zada pytanie kosmetyczce, wymieni si do鈍iadczeniem, opowiedzie o swojej piel璕nacji.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-06-03, 11:46   #1
pozytywka123
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 94
Pomocy - wypadaj帷e w這sy

Mam takie , niesamowicie wa積e pytanie : Jaki znacie najlepszy spos鏏 na masowo wypadaj帷e w這sy?
A teraz sytuacja : W這sy zacz窸y mi masowo wypada jaki miesi帷 temu, trac je na ka盥ym kroku - podczas k徙ieli z 10, na szczotce to ich nie zlicz, ale przy zwyk造m pojedynczym przeci庵ni璚iu palcami po w這sach wypada ca豉 gar嗆... Wychodzi na to, 瞠 dziennie gubi full w這s闚
W這sy mam d逝gie...Zawsze mia豉m grube, silne i g瘰te w這sy, a teraz zacz窸y nie do嗆, 瞠 wypada, to si 豉ma i rozdwaja...
Od ponad 2 miesi璚y jestem wegetariank, wi璚 galaretki nie wchodz w gr.
Od ok. p馧 miesi帷a bior tabletki Bio Garden - Wyci庵 ze skrzypu i pokrzywy, ale z marnym rezultatem....
Nie pijam te herbaty li軼iastej, mog by jednak owocowe i zio這we.
Prosz o pomoc, bo nied逝go zostan 造sa ! ;(
pozytywka123 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-03, 11:56   #2
edka_85
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 1
Dot.: Pomocy - wypadaj帷e w這sy

A co ma galaretka do Twojego wegetarializmu:PPP Ja zazywa豉m tabletki Vitapil a oprocz tego ampu趾i radical,wciera sie je we w這sy przez minimum miesiac ale efekty widac,zmienilam szampon i teraz myje szamponem z czarnej rzepy,nie susze nie prostuje))I pomoglo juz tak nie wypadaja
edka_85 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-03, 12:52   #3
e_liska
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 334
GG do e_liska

A dobrze si od篡wiasz? Piszesz 瞠 od 2. miesi璚y nie jesz mi瘰a- mo瞠 brakuje ci jaki sk豉dnik闚, np. 瞠laza? Wiem, 瞠 wiele os鏏 przechodz帷ych na wegetarianizm od篡wia si kanapkami z d瞠mem i ziemniakami z sur闚k, potem si dziwi 瞠 maj problemy zdrowotne, a w spo貫cze雟twie rozwija si mit, 瞠 wegetarianizm grozi kalectwem . Sama jestem wege od dw鏂h lat i wiem,jak wa積e jest prawid這we komponowanie posi趾闚.
Stary 2012-06-03, 13:13   #4
pozytywka123
Raczkowanie

.

Edytowane przez pozytywka123
Czas edycji: 2012-06-04 o 17:12
Stary 2012-06-03, 13:19   #5
pozytywka123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez e_liska Poka wiadomo嗆
A dobrze si od篡wiasz? Piszesz 瞠 od 2. miesi璚y nie jesz mi瘰a- mo瞠 brakuje ci jaki sk豉dnik闚, np. 瞠laza? Wiem, 瞠 wiele os鏏 przechodz帷ych na wegetarianizm od篡wia si kanapkami z d瞠mem i ziemniakami z sur闚k, potem si dziwi 瞠 maj problemy zdrowotne, a w spo貫cze雟twie rozwija si mit, 瞠 wegetarianizm grozi kalectwem . Sama jestem wege od dw鏂h lat i wiem,jak wa積e jest prawid這we komponowanie posi趾闚.
Nie, nie! Od篡wiam si (wed逝g mnie) wspaniale Ca貫 bogactwo warzyw i owoc闚,mn鏀two zb騜 itd. Mam bardzo zr騜nicowan diet.
A 瞠laza mi na pewno nie brakuje, bo w tych瞠 tabletkach jest 100% zapotrzebowania dziennego na 瞠lazo, a jak doliczy jeszcze to w posi趾ach, to jestem 瞠lazn dziewczyn ! xD
Stary 2012-06-03, 15:45   #6
versatille
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 3 822

Po tym co napisa豉 a z ciekawo軼i otwar豉m stary zeszyt z biologii

I wynika z niego, 瞠 przy wypadaniu w這s闚 powinno si je嗆 du穎 jajek i MI邘A.
A najwa積iejszym pierwiastkiem nie jest 瞠lazo, ale siarka - S :p

Gdy schudniesz b璠ziesz fajnie wygl康a w ubraniu,
gdy 獞iczysz - 鈍ietnie wygl康asz we wszystkim, zw豉szcza nago!
versatille jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-03, 17:17   #7
pozytywka123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez versatille Poka wiadomo嗆

C騜 mi瘰a nie tkn - to pewne. Jajek te nie jem. Jedyne co jest pochodzenia zwierz璚ego w mojej diecie to mleko pite na masow czasem skal xD
A co do siarki to ciekawe, tylko co z t siark ? Tabletki jakie s z siark? Nie chce te z ni przesadzi, bo to raczej toksyczny pierwiastek.
Stary 2012-06-03, 17:20   #8
pozytywka123
Raczkowanie

.

Edytowane przez pozytywka123
Czas edycji: 2012-06-04 o 17:12
Stary 2012-06-03, 20:35   #9
Bursztyna
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 4

Zr鏏 mo瞠 badania hormon闚 tarczycy + przeciwcia豉 i zbadaj poziom prolaktyny.
Bursztyna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-04, 11:55   #10
xTync
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 881

Codziennie, czlowiek traci nawet 150 wlosow.
Lysa nie zostaniesz, bo w momencie gdy 1 wypada zaczyna rosnac drugi .
Stary 2012-06-04, 16:23   #11
Dziumdzia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 295
Smaczny profil Dziumdzia
Smaczne przepisy2

Nie jestem specjalistk, ale gdzie wyczyta豉m, 瞠 je郵i w這sy wypadaj gar軼iami to trzeba jeszcze rozgraniczy czy s przy tym t逝ste (w闚czas brakuje witaminy B6 - je郵i nie jesz mi瘰a to B6 jest jeszcze w produktach skrobiowych i bananach) czy suche (wtedy trzeba dostarczy kwas闚 omega-3 i omega-6 - najlepsze proporcje tych瞠 ma olej rzepakowy). A
Dziumdzia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-04, 17:14   #12
versatille
Zakorzenienie

Wszystko o siarce:
http://www.nutrivitality.pl/skadniki...ne/siarka.html
(najbardziej mi si ten rekin podoba )

Wydaje mi si, 瞠 z tymi 150-cioma w這sami to jest lekka przesada.
Mi np. na dzie nie wypadnie wi璚ej ni 20 w這s闚, a moim kole瘸nk wypada jakie 300/400 nawet!
Te 150 to mo瞠 jaka 鈔ednia wyliczona przez NAUKOWC紟.

Stary 2012-06-04, 17:23   #13
pozytywka123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez edka_85 Poka wiadomo嗆
A co ma galaretka do Twojego wegetarializmu:PPP Ja zazywa豉m tabletki Vitapil a oprocz tego ampu趾i radical,wciera sie je we w這sy przez minimum miesiac ale efekty widac,zmienilam szampon i teraz myje szamponem z czarnej rzepy,nie susze nie prostuje))I pomoglo juz tak nie wypadaja
Galaretka do wegetarianizmu:
W galaretce jest 瞠latyna, a to ona ma mie zbawienny wp造w na w這sy i paznokcie, PONIEWA - jest robiona ze zmielonych ko軼i, kopyt i rog闚 zwierz璚ych Reszta chyba jest jasna, skoro nie jadam zwierz徠 pod 瘸dn postaci XD

---------- Dopisano o 17:18 ---------- Poprzedni post napisano o 17:16 ----------

Cytat:
Napisane przez xTync Poka wiadomo嗆
Codziennie, czlowiek traci nawet 150 wlosow.
Lysa nie zostaniesz, bo w momencie gdy 1 wypada zaczyna rosnac drugi .
No c騜 造sa to mo瞠 nie, ale przestraszy豉m si, bo zauwa篡豉m znaczne "odchodzenie" mojej czupryny. Po prostu si zaniepokoi豉m. Nigdy mi A tak nie wypada造... Poza tym wszystkich wko這 denerwuj moje wsz璠obylskie 'wylinki' Czasem znajduj moje w這sy nawet tam, gdzie mnie nie by這 xD

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Wszystko o siarce:
http://www.nutrivitality.pl/skadniki...ne/siarka.html
(najbardziej mi si ten rekin podoba )

Wydaje mi si, 瞠 z tymi 150-cioma w這sami to jest lekka przesada.
Mi np. na dzie nie wypadnie wi璚ej ni 20 w這s闚, a moim kole瘸nk wypada jakie 300/400 nawet!
Te 150 to mo瞠 jaka 鈔ednia wyliczona przez NAUKOWC紟.
Artyku ciekawy, dowiedzia豉m si dzi瘯i niemu, 瞠 nie brak mi siarki Wszystkie produkty o wysokiej zawarto軼i siarki s przeze mnie spo篡wane (szczeg鏊nie orzechy HIHI - oczywi軼ie te nie s這ne) ,te nie odzwierz璚e. Tak瞠 raczej siarka w wersji suplementu nie jest mi niezb璠na
Stary 2012-06-04, 17:27   #14
anyulcia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23

a mo瞠 powinna uda si do trychologa i sprawdzi jaka jest przyczyna wypadania w這s闚, koszt takiego badania to mniej wi璚ej 50 z
anyulcia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-04, 17:37   #15
pozytywka123
Raczkowanie

Na razie wol popr鏏owa sama (ostro積ie), a poza tym w mojej okolicy to raczej ci篹kie, co oznacza這by doliczenie koszt闚 paliwa itd. a p騧niej jeszcze by mo瞠 leczenia... Na razie odpuszcz, bo a tak zdesperowana nie jestem
Stary 2012-06-04, 18:40   #16
OriAnia
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3
Send a message via Skype™ to OriAnia

Cytat:
Napisane przez pozytywka123 Poka wiadomo嗆
Mam takie , niesamowicie wa積e pytanie : Jaki znacie najlepszy spos鏏 na masowo wypadaj帷e w這sy?
A teraz sytuacja : W這sy zacz窸y mi masowo wypada jaki miesi帷 temu, trac je na ka盥ym kroku - podczas k徙ieli z 10, na szczotce to ich nie zlicz, ale przy zwyk造m pojedynczym przeci庵ni璚iu palcami po w這sach wypada ca豉 gar嗆... Wychodzi na to, 瞠 dziennie gubi full w這s闚
W這sy mam d逝gie...Zawsze mia豉m grube, silne i g瘰te w這sy, a teraz zacz窸y nie do嗆, 瞠 wypada, to si 豉ma i rozdwaja...
Od ponad 2 miesi璚y jestem wegetariank, wi璚 galaretki nie wchodz w gr.
Od ok. p馧 miesi帷a bior tabletki Bio Garden - Wyci庵 ze skrzypu i pokrzywy, ale z marnym rezultatem....
Nie pijam te herbaty li軼iastej, mog by jednak owocowe i zio這we.
Prosz o pomoc, bo nied逝go zostan 造sa ! ;(
Kochana, nie jestem specjalistk, ale skoro od niedawna jestes wegetariank, winika z tego 瞠 wypadanie w這s闚 jest reakcj na zmiane diety. Mo瞠 wydaje ci sie 瞠 sie dobrze od篡wiasz ale organizm czuje inaczej? Wiem jedno - wlosy i paznokcie dostaja jako ostatnie w kolejce swoja porcje zywieniowa, dlatego tak wiele osob ma problem ze slabymi paznokciami i wlosami. Ciagly pospiech i nie za dobra dieta, brak ruchu i stres powoduja ze mamy z tym klopoty. Taki to urok dzisiejszych czasow. Ja bym Ci polecila, choc piszesz ze lykasz cos, suplement diety ale ze skladnikow naturalnych. Ryby jesz? Bo jak tak to Omega 3 bedzie tez super, odzywi skore ktora ci te wlosy daje.. A mowie ogolnie o WellnessPack Oriflame'u. Wiecej poczytasz tu: http://www.ori-kontakt.pl/zdrowie/we...plement-diety/
OriAnia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-04, 18:48   #17
e_liska
Raczkowanie

GG do e_liska

Cytat:

Ach,no tak-zapomnia豉m ju 瞠 martwe tkanki zwierz璚e to najwi瘯sze dobrodziejstwo tego 鈍iata

Skoro dobrze si od篡wiasz i nie masz innych problem闚 zdrowotnych to mo瞠 to po prostu czasowe zwi瘯szenie wypadania i minie Zawsze mo瞠sz popr鏏owa r騜nych wcierek do sk鏎y g這wy, np. kultowego ju Jantara
Stary 2012-06-05, 00:21   #18
paulinkka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 873

jajka to raczej nie zwierz皻a
paulinkka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-05, 07:33   #19
Savanoja
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 345

Polecam Radical do wcierania
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=1982

Mia豉m problem z wypadaniem w ubieg造m roku i w豉郾ie ta wcierka okaza豉 si zbawienna. Po 2 tygodniach ju by造 efekty, wypadanie si zmniejszy這!
Odstawi dra積i帷e SLS-owe szampony. Dodatkowo pryska豉m mgie趾 z tej samej serii. Szampon te maj, ale wprowadzi豉m go znacznie p騧niej (g堯wnie u篡wam Babydreama rosmanowego).
I nie przejmuj si nie jedzeniem mi瘰a. Dokona豉 zmiany w 篡wieniu, organizm si przestawia, ale to minie...
Savanoja jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-05, 12:43   #20
ElRita
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 241

Mog napisa co pomog這 mi: Vitapil, Dermena, p逝kanki z pokrzywy po umyciu w這s闚, maska z 鄴速ka i olejku rycynowego. Dadatkowo kupi豉m lepszy grzebie z szeroko rozstawionymi z瑿ami.

Z pewno軼i w這sy mog wypada je郵i dostarcza si w po篡wieniu za ma這 protein. Wegetarianie z tego co wiem, 瞠by mie 豉dne w這sy jedz fasol czarn, czerwon, ciecierzyc i inne str帷zkowe oraz np. orzechy celem uzupe軟ienia diaty w kwasy omega, korzystna jest tak瞠 wegetaria雟ka galaretka chia.

Edytowane przez ElRita
Czas edycji: 2012-06-05 o 13:01
ElRita jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-05, 16:10   #21
pozytywka123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulinkka Poka wiadomo嗆
jajka to raczej nie zwierz皻a
Prosze, przeczytaj sobie gdziekolwiek co to jest jajko, je郵i tego jeszcze nie wiesz, bo mo瞠 si tego nie douczy豉 czy co. ale mi si tego nie chce t逝maczy ... Chc tylko wyja郾i, 瞠 nie jadam zarodk闚 i p這d闚 (jajek)

---------- Dopisano o 16:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
Napisane przez ElRita Poka wiadomo嗆
Mog napisa co pomog這 mi: Vitapil, Dermena, p逝kanki z pokrzywy po umyciu w這s闚, maska z 鄴速ka i olejku rycynowego. Dadatkowo kupi豉m lepszy grzebie z szeroko rozstawionymi z瑿ami.

Z pewno軼i w這sy mog wypada je郵i dostarcza si w po篡wieniu za ma這 protein. Wegetarianie z tego co wiem, 瞠by mie 豉dne w這sy jedz fasol czarn, czerwon, ciecierzyc i inne str帷zkowe oraz np. orzechy celem uzupe軟ienia diaty w kwasy omega, korzystna jest tak瞠 wegetaria雟ka galaretka chia.
Warzywa str帷zkowe w sezonie jem, a orzechy kocham i jem jako przek御k mniej wi璚ej 1-2 razy dziennie na zmian z suszonymi owocami, wi璚 kwas闚 jak ju wcze郾iej pisa豉m mi nie brakuje
Stary 2012-06-05, 17:03   #22
paulinkka
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 873

Nagle pogorszyl Ci sie stan wlosow i dziwisz sie od czego. To chyba logiczne, przestalas jesc mi瘰o.
Tylko "2 miesiace temu" jeszcze jad豉, bo nie bylas wegetariank i Ci to nie przeszkadzalo, a teraz nagle jestes wra磧iwa na "p這dy i zarodki" w jajkach. 妃ieszy mnie to.
I to nie ja jestem douczona tylko Ty Bo w jajkach sklepowych nie ma zarodk闚, ani tym bardziej p這d闚, bo nie s zaplodnione
sorry za ot.

Edytowane przez paulinkka
Czas edycji: 2012-06-05 o 17:09
paulinkka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-05, 17:33   #23
pozytywka123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez paulinkka Poka wiadomo嗆
Nagle pogorszyl Ci sie stan wlosow i dziwisz sie od czego. To chyba logiczne, przestalas jesc mi瘰o.
Tylko "2 miesiace temu" jeszcze jad豉, bo nie bylas wegetariank i Ci to nie przeszkadzalo, a teraz nagle jestes wra磧iwa na "p這dy i zarodki" w jajkach. 妃ieszy mnie to.
I to nie ja jestem douczona tylko Ty Bo w jajkach sklepowych nie ma zarodk闚, ani tym bardziej p這d闚, bo nie s zaplodnione
sorry za ot.
Ot騜 sprostujmy :
1. Jajek nie jem praktycznie od zawsze, o tym 瞠 w sklepowych nie ma zarodk闚 wiem doskonale!! Ale nie tylko dlatego, 瞠 s w nich zarodki ich nie jem, ale te dlatego 瞠 kury s w nieludzki spos鏏 traktowane w tyk klatkach http://www.youtube.com/watch?v=gHepWyDV0Xw

2. Mi瘰a nie jem d逝瞠j ni 2 miesi帷e i odstawia豉m je stopniowo.

3. A co do mi瘰a to zn闚 k豉nia ci si podstawowa wiedza, o kt鏎ej wie ma這 kto i nawet nie przyjmuje jej do 鈍iadomo軼i (dlatego Ci wybaczam )
Tu jest ciekawy artyku dotycz帷y zabobon闚 mi瘰nych, bo mi瘰o jest zb璠ne cz這wiekowi. Cz這wiek nie jest mi瘰o瞠rc !!! Nie wiem jak mo積a popiera zabijanie=z這=brak moralno軼i i tego co nazywa sie cz這wiecze雟twem, jednostki wy窺zej ni zwierz皻a....
http://cia.media.pl/o_zdrowotnych_wa...egetarianskiej

A to konieczny do obejrzenia film: http://www.youtube.com/watch?v=RB0lLlFxft8
(jest po niemiecku, ale to nie szkodzi, bo jest animowany i pojmowalny)
Stary 2012-06-05, 21:45   #24
magdalajna
Przyczajenie

Witam Mi r闚nie masowo wypadaj w這sy. Ci庵le szukam w豉軼iwego sposobu na ich wzmocnienie itp. No ale.. zmiana miejsca zamieszkania, stres, inna dieta, brak witamin, 幢e dobrany szampon, farbowanie, problemy zdrowotne czy nawet zmiana wody kt鏎 si myjemy... takie to "oklepane" ale to s g堯wne czynniki powoduj帷e ten problem (jak i zreszt wiele innych). Zmiana diety, niekoniecznie na gorsz czy lepsz i ju organizm szaleje. Czytaj帷 ten w徠ek, odnios豉m wra瞠nie 瞠, pozytywko123, negujesz ka盥ego kto chce przedstawi sw鎩 punkt widzenia. Gratuluj Ci 瞠 podj窸a tak decyzj i zdecydowa豉 si zosta wegetariank, osobi軼ie uwa瘸m 瞠 niekt鏎e zwierz皻a hoduje si w豉郾ie po to aby cz這wiek m鏬 je zje嗆, i nie jest to okrutne a raczej naturalne. Po prostu te nie ka盥emu musi to samo smakowa, nie ka盥y musi mie takie same przekonania. Szczerze to wydaje mi si 瞠 to jest w豉郾ie problemem: zmiana diety. Je瞠li w dalszym ci庵u b璠ziesz stosowa豉 suplementy (2 tygodnie to troch za ma這 瞠by stwierdzi jakiekolwiek efekty) i od篡wia豉 si tak jak przez te ostatnie 2 miesi帷e to powinno wszystko wr鏂i do normy. A poza tym jeszcze co, na co niedawno natrafi豉m i co te mo瞠 by przyczyn: cz這wiek 鈔ednio co 7 lat "wymienia" w這sy. Zapewne nie w tym samym czasie wszystkie ale pewnie troch ten proces trwa. A tak w豉軼iwie to szlag mnie trafia przez te wszystkie problemy z cer, w這sami, paznokciami itp itd Dba cz這wiek o siebie a tu i tak zazwyczaj jest jaki problem... ehhhh
magdalajna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-05, 22:42   #25
pozytywka123
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez magdalajna Poka wiadomo嗆
Witam Mi r闚nie masowo wypadaj w這sy. Ci庵le szukam w豉軼iwego sposobu na ich wzmocnienie itp. No ale.. zmiana miejsca zamieszkania, stres, inna dieta, brak witamin, 幢e dobrany szampon, farbowanie, problemy zdrowotne czy nawet zmiana wody kt鏎 si myjemy... takie to "oklepane" ale to s g堯wne czynniki powoduj帷e ten problem (jak i zreszt wiele innych). Zmiana diety, niekoniecznie na gorsz czy lepsz i ju organizm szaleje. Czytaj帷 ten w徠ek, odnios豉m wra瞠nie 瞠, pozytywko123, negujesz ka盥ego kto chce przedstawi sw鎩 punkt widzenia. Gratuluj Ci 瞠 podj窸a tak decyzj i zdecydowa豉 si zosta wegetariank, osobi軼ie uwa瘸m 瞠 niekt鏎e zwierz皻a hoduje si w豉郾ie po to aby cz這wiek m鏬 je zje嗆, i nie jest to okrutne a raczej naturalne. Po prostu te nie ka盥emu musi to samo smakowa, nie ka盥y musi mie takie same przekonania. Szczerze to wydaje mi si 瞠 to jest w豉郾ie problemem: zmiana diety. Je瞠li w dalszym ci庵u b璠ziesz stosowa豉 suplementy (2 tygodnie to troch za ma這 瞠by stwierdzi jakiekolwiek efekty) i od篡wia豉 si tak jak przez te ostatnie 2 miesi帷e to powinno wszystko wr鏂i do normy. A poza tym jeszcze co, na co niedawno natrafi豉m i co te mo瞠 by przyczyn: cz這wiek 鈔ednio co 7 lat "wymienia" w這sy. Zapewne nie w tym samym czasie wszystkie ale pewnie troch ten proces trwa. A tak w豉軼iwie to szlag mnie trafia przez te wszystkie problemy z cer, w這sami, paznokciami itp itd Dba cz這wiek o siebie a tu i tak zazwyczaj jest jaki problem... ehhhh
Hmmm... Nie, nie! Przepraszam, 瞠 mo瞠 niejasno sie wyra瘸m, ale nie mam z造ch zamiar闚 ani z貫go podej軼ia ! Naprawd C騜 przez napisanie czego na komputerze nie przeka輳 intonacji s堯w ich intencji i EMOCJI i to jest zdecydowanie wad, bo p騧niej wynikaj takie przykre sprawy, co mnie smuci Ale nie ukrywam 瞠 mam inne zdanie (ale nie chc go narzuca innym - ka盥y otrzyma woln wol dzia豉nia) z這軼i mnie tylko nie鈍iadomo嗆... Bo cz這wiek (tak si wydaje) jest m康ry i wsp馧czuj帷y. Uczy si nas,瞠 zabijanie i cierpienie jest z貫, wi璚 jakiekolwiek by to nie by這 stworzenie - nie dane nam jest odbiera mu 篡cia (a co tu m闚i o jedzeniu). Je郵i jeste鄉y w stanie zabi zwierz, to zabicie cz這wieka nie stanowi problemu. Mo瞠 to bardziej przemawia do ludzi - 鄉ier drugiej OSOBY ni zwierz璚ia, co jest dziwne, bo zwierz皻a to r闚nie cz窷ci Boga obda穎ne tym samym pierwiastkiem boskim co cz這wiek, tyle, 瞠 cz這wiek potrafi analizowa i stwierdzi b陰d i pora磬, rozr騜nia co dobre, a co z貫. Jak wida jednak nie daje tego przyk豉du, jakby gdzie t wiedz zgubi....

~Ale si zrobi這 filozoficznie HIHI~
Stary 2012-06-05, 23:30   #26
magdalajna
Przyczajenie

Oj tak hehe Oczywi軼ie nie zgadzam si z cierpieniem. Zdaje sobie spraw z tego w jakich warunkach niekt鏎e zwierz皻a, przeznaczone na ub鎩, s hodowane albo raczej "przechowywane". Wi瘯szo嗆 ludzi zapewne uwa瘸 瞠 zwierz皻a nie my郵 ani nie czuj, uwa瘸m inaczej. Ale z drugiej strony taki jest ju 豉鎍uch pokarmowy. Hoduje je si po to aby je嗆, ale za ich 篡wota niech sobie swobodnie biegaj. No ale w豉郾ie chodzi這 o w這sy. Ja przecie jem mi瘰o, warzywa, owoce, ale zmieni豉m miejsce zamieszkania, wod kt鏎 te w這sy myj, no i stres te zrobi swoje. Wydaje mi si 瞠 ka盥a zmiana odbija si na organizmie, kwestia tylko kiedy organizm si do niej przyzwyczai.
magdalajna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-06, 20:44   #27
versatille
Zakorzenienie

A ja chcia豉bym si jeszcze odnie嗆 do tych jajek
(bo si troszk ubawi豉m)

Mieszkam na wsi i jako takie poj璚ie o tym mam.
No wi璚 istniej 2 RODZAJE JAJEK i jedne z drugimi nie maj nic wsp鏊nego.

1. Jajka kt鏎e powstaj 'przy pomocy koguta' (zap這dnienie).
Takich jajek w 瘸dnym wypadku si nie je, bo z nich rodz si ma貫 kurcz徠ka

2. Jajka kt鏎e znosz kury prawie na codzie. S w nich tylko: bia趾o i 鄴速ko I NIE MA MOWY O 涉DNYM 'ZARODKU'!

Bez koguta w jajku, kt鏎e zniesie kura nie ma nic 篡wego!
I uwierz mi, kura znosz帷 jajko wcale nie cierpi.

Co do nieludzkiego traktowania kur: 豉膨 sobie ca造 dzie i skubi traw (innego gospodarstwa jeszcze nie widzia豉m jak 篡j).
Ewentualnie mo瞠 jakie wyj徠ki (cho zapewne na potrzeby filmu)

___
Przepraszam je瞠li kogo obrazi豉m

Stary 2012-06-06, 21:12   #28
pozytywka123
Raczkowanie

Cytat:
(bo si troszk ubawi豉m)

2. Jajka kt鏎e znosz kury prawie na codzie. S w nich tylko: bia趾o i 鄴速ko I NIE MA MOWY O 涉DNYM 'ZARODKU'!

Co do nieludzkiego traktowania kur: 豉膨 sobie ca造 dzie i skubi traw (innego gospodarstwa jeszcze nie widzia豉m jak 篡j).

___
Wszystko co napisa豉 jest mi znane ! Wiem to wszystko, naprawd A to瞠 kura nie cierpi jak znosi jajko, to chyba oczywiste )
"Co do nieludzkiego traktowania kur: 豉膨 sobie ca造 dzie i skubi traw (innego gospodarstwa jeszcze nie widzia豉m jak 篡j).
Ewentualnie mo瞠 jakie wyj徠ki (cho zapewne na potrzeby filmu)"
Niestety w filmie pokazana jest rzeczywisto嗆... Tak (a czasem gorzej) traktowane s kury chowu klatkowego - tzw, "3" , kt鏎e s najbardziej dost瘼ne. Nikt nie m闚i tu o kurach z gospodarstwa, gdzie kury biegaj wolno (s to "1" lub "0") - takie jajka s drogie i dla gospodarki 篡wno軼iowej nieop豉calne.... Nie jest to wymys autora filmu... Radz poczyta wi璚ej o kurzej rzeczywisto軼i

~~W mojej wypowiedzi nie ma oburzenia, ani z這軼i , zapewniam ! ;> ~~
Stary 2012-06-06, 21:17   #29
e_liska
Raczkowanie

GG do e_liska

Cytat:
(bo si troszk ubawi豉m)

___
To w豉郾ie tu jest problem- w gospodarstwach "przemys這wych" kury traktuje si nie jak 篡wy organizm tylko maszyn do sk豉dania jajek. Pewnie wiesz,瞠 na jajku s oznaczenia m闚i帷e o, 瞠 si tak wyra輳, warunkach przechowywania kur- cyferki od 0-3(chyba ) przy czym ta ostatnia,najcz窷ciej stosowana, oznacza ch闚 klatkowy.

Edit:
Oj, widz 瞠 w po軼ie wy瞠j autorka w徠ku ju mnie ubieg豉

Edytowane przez e_liska
Czas edycji: 2012-06-06 o 21:20
e_liska jest teraz online   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-06-06, 22:28   #30
versatille
Zakorzenienie

Zamiast o w這sach gadamy o kurach

Macie racj oczywi軼ie.
Pewnie was to zdziwi, ale NIGDY NIE JADxM JAJKA ZE SKLEPU.

Pozytywka 123: czy naprawd nie zjad豉by jajka prosto z kurnika od kury hodowanej w normalnych warunkach?

Odpowiedz

Tagi
wypadaj帷e w這sy

Nowe w徠ki na forum Piel璕nacja - Pytania do kosmetyczki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:43.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a