Wróć   Forum Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie nie związany z urodą ;-)

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-10, 22:46   #1
kasia1_dz
Przyczajenie

robaki w domu

Witam!
Ostatnio zauważyłam w moim domu niewielkie ( nie mają więcej niż 3mm długości ) robaki. Są jasne, beżowe i skaczą. Zastanawiam się czy mogą być to pchły? Pamiętam że jakieś 5 lat temu mój pies miał pchły i wyglądały one nieco inaczej. Bardzo ciężko te robaczki zgnieść, są twarde. Najwięcej zauważyłam ich w okolicach biurka ( mam tam bardzo grubą drewnianą deskę kreślarską, dywan i fotel z obiciem). Czytałam też o robakach zwanych gryzkami. Podobno lubią wilgotne miejsca, a w moim mieszkaniu właśnie niestety tak jest. Dodam że nie mam żadnych zwierząt domowych, a mieszkanie jest w dość starym bloku. Skąd się to mogło wziąć i jak zwalczać?
kasia1_dz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 23:26   #2
asiaaisa91
Raczkowanie

Dot.: robaki w domu

Chyba chodziło Ci o rybiki, a nie gryzki. Rybiki pojawiają się w wilgotnych pomieszczeniach, w łazienkach czy kuchniach, ale wyglądają całkowicie inaczej niż te, które Ty opisujesz i nie skaczą tylko pełzają. Nie mam pojęcia co za robale pojawiły się u Ciebie Kup jakiś środek na insekty, powinno pomóc.

Edytowane przez asiaaisa91
Czas edycji: 2012-06-10 o 23:27
asiaaisa91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 23:42   #3
Melanchton
Wtajemniczenie

...pluskwy?
Melanchton jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 09:11   #4
kasia1_dz
Przyczajenie

Nie to na pewno nie rybiki, wyglądają zupełnie inaczej. Pluskwy i inne pasożyty też mi się wydaje że nie bo nie mam żadnych ugryzień. Kupiłam środek oby pomógł.
kasia1_dz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:11   #5
nonameme
Raczkowanie

Podpinam się. Wiecie co to jest? Z tego co zauważyłam, ma skrzydełka. Boję się jak cholera, bo jest zima, nic nie ma na dworze i żeby to mi nie wylazło z materaca, albo Bóg wie skąd...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1174.jpg (6,3 KB, 23 załadowań)
nonameme jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:22   #6
honeycomb
Przyczajenie

broń Boże nie chcę Cię straszyć, ale to chyba karaluch zobacz sobie jakie są rodzaje w grafice google. Wiem, że ich odmian jest od groma - a wiem z doświadczenia, kiedyś mieszkałam w mieszkaniu studenckim gdzie łaziły wszędzie. Uciekłam stamtąd szybko.
honeycomb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:28   #7
nonameme
Raczkowanie

Takie malutkie, to może być to? Przerażenieeeeee. Właśnie w studenckim mieszkam, ale już kolejny rok i nie było tu problemów. Co prawda, wilgoć spora panuje i parter, no ale... Znalazłam go jak strzepywałam kołdrę. :O

To nie może być chyba karaluch. Ma skrzydełka i nic podobnego malutkiego w google nie znalazlam.

Edytowane przez nonameme
Czas edycji: 2013-03-15 o 22:33
Stary 2013-03-15, 22:44   #8
honeycomb
Przyczajenie

Oby, bo te karaluchy czy prusaki (nie wiem czy to, to samo) przenoszą choroby i są obrzydliwe :P najlepiej zapytaj przy okazji sąsiadów. U nas okazało się, że wszyscy w koło robią DEZYNSEKCJĘ, a nasza właścicielka stwierdziła, że przecież pojawiają się od czasu do czasu. I właściwie w dzień ich nie widywaliśmy tylko wieczorem albo ranem: w toalecie, w pokoju, kuchni ale biegały tak szybko, że w sumie nie zdążyłyśmy nigdy zrobić dobrego ujęcia, więc daje to nadzieję, że może to coś innego: jakiś niedźwiedź co się obudził z zimowego snu.

a wielkość naszych towarzyszy to taki mały, ładnie obcięty paznokieć u dłoni

Edytowane przez honeycomb
Czas edycji: 2013-03-15 o 22:49
Stary 2013-03-15, 22:50   #9
szarri
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez honeycomb Pokaż wiadomość
Oby, bo te karaluchy czy prusaki (nie wiem czy to, to samo) przenoszą choroby i są obrzydliwe :P najlepiej zapytaj przy okazji sąsiadów. U nas okazało się, że wszyscy w koło robią deratyzację, a nasza właścicielka stwierdziła, że przecież pojawiają się od czasu do czasu. I właściwie w dzień ich nie widywaliśmy tylko wieczorem albo ranem: w toalecie, w pokoju, kuchni ale biegały tak szybko, że w sumie nie zdążyłyśmy nigdy zrobić dobrego ujęcia, więc daje to nadzieję, że może to coś innego: jakiś niedźwiedź co się obudził z zimowego snu.

a wielkość naszych towarzyszy to taki mały, ładnie obcięty paznokieć u dłoni
Ale deratyzacja jest odszczurzaniem jak sama nazwa wskazuje, więc nie ma wiele wspólnego z robalami Może coś się obudziło za wcześnie, ja czasami w środku zimy widywałam np. biedronki. Niestety nie wiem co to jest
szarri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 22:52   #10
nonameme
Raczkowanie

Ale zobacz na zdjęcie. To wygląda jak biedronka, tylko bardziej owalne, brązowe, pancerzowate. Żaden karaluch, żaden prusak. Tylko dlaczego w kołdrze... Do tej pory nie mogę na łóżku usiąść .
Stary 2013-03-15, 22:52   #11
honeycomb
Przyczajenie

wiem... późna godzina człowiek nie myśli edytowałam. oczywiście chodziło o dezynsekcję.

Ja myślę, że jeśli nie ma tego więcej to może jakiś zbłąkany robaczek, a jak będzie więcej ... brrrrr.
P.S. Zabiłaś czy puściłaś wolno?

Edytowane przez honeycomb
Czas edycji: 2013-03-15 o 22:54
Odpowiedz

Tagi
inekty, robaki

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości