Korektor kontra baza - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-11, 20:09   #1
Smerfetka 24
Raczkowanie

GG do Smerfetka 24

Korektor kontra baza

Witam wszystkie wizazanki
Dziewczyny, mam problem gdyż nie wiem co będzie lepsze.
Mam cere naczynkowa z tendencją do zaczerwieniania. Uzywam zielonego korektora (KOBO) pod podklad by zniwelowal oznaki czerwonosci. Zastanawiam sie nad kupnem bazy pod podklad ale nie wiem czy poradzi sobie z moimi policzkami i czy bedzie skuteczna.
Uzywam podkladu REVLON colorstay no i mysle nad kupnem bazy z tej samej firmy lub l'oreal.
Nigdy nie uzywalam bazy, zawsze mialam korektor a nie chce wyrzucac kasy jakby mial to byc bubel.

Patrzalam na forum ale nie mam zbytnio czasu a potrzebuje szybko odpowiedzi

Z gory dzieki dziewczyny za odpowiedzi )))
Smerfetka 24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 20:20   #2
PannaEwelina
Zakorzenienie

Dot.: Korektor kontra baza

Cytat:
Napisane przez Smerfetka 24 Pokaż wiadomość
Witam wszystkie wizazanki
Dziewczyny, mam problem gdyż nie wiem co będzie lepsze.
Mam cere naczynkowa z tendencją do zaczerwieniania. Uzywam zielonego korektora (KOBO) pod podklad by zniwelowal oznaki czerwonosci. Zastanawiam sie nad kupnem bazy pod podklad ale nie wiem czy poradzi sobie z moimi policzkami i czy bedzie skuteczna.
Uzywam podkladu REVLON colorstay no i mysle nad kupnem bazy z tej samej firmy lub l'oreal.
Nigdy nie uzywalam bazy, zawsze mialam korektor a nie chce wyrzucac kasy jakby mial to byc bubel.

Patrzalam na forum ale nie mam zbytnio czasu a potrzebuje szybko odpowiedzi

Z gory dzieki dziewczyny za odpowiedzi )))

Revlon CS jest b. kryjący, więc jeśli mimo tego nie ukrywa Twoich naczynek to baza moim zdaniem bedzie zdecydowanie za słaba, ona tylko ujednolica i z zasady ma dużo słabsze działanie niwelujące zaczerwienienia niż korektor. Postaw na dobrze napigmentowany zielony produkt, na rynku jest sporo dobrych Może ten Kobo jest za słaby Na sam podkład możesz jeszcze dać żółty puder, bo taki dobrze niweluje różowe tony, np. Redness Solution z Clinique.

Blog

Kolekcje makijażowe wiosna/lato 2014

PannaEwelina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 22:23   #3
Caramelli
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Revlon CS jest b. kryjący, więc jeśli mimo tego nie ukrywa Twoich naczynek to baza moim zdaniem bedzie zdecydowanie za słaba, ona tylko ujednolica i z zasady ma dużo słabsze działanie niwelujące zaczerwienienia niż korektor. Postaw na dobrze napigmentowany zielony produkt, na rynku jest sporo dobrych Może ten Kobo jest za słaby Na sam podkład możesz jeszcze dać żółty puder, bo taki dobrze niweluje różowe tony, np. Redness Solution z Clinique.
Dokładnie, jeżeli CS nie kryje, to uzywałabym go na twarz, a na bardzo czerwone miejsca Dermacol. Dermacol kryje wszystko.
Ja też mam cerę naczynkową, podstawa przy takiej cerze to używanie bardzo wysokich filtrów-uzywasz?
Później kładę zielony korektor i podkład (Revlon Photoready), sypki puder bez jakiś szalonych składników (np. bambusowy) i róż.

KEEP GOING, DON'T STOP.

Caramelli jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 11:18   #4
kolciag
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do kolciag

Cytat:
Napisane przez PannaEwelina Pokaż wiadomość
Jak kupi dobrą zieloną bazę, to baza pomorze. Z zielonymi korektorami trzeba uważać, bo jak kupi bardzo mocno napigmentowany, to mogą zielone plamy prześwitywać.
Stary 2012-06-12, 19:21   #5
Smerfetka 24
Raczkowanie

GG do Smerfetka 24

Do Caramelli:
używam filtrów, na krem dzień mam z 15, a na słońce i lato (jak wychodze z domu) 30 lub 50

Po nałożeniu zielonego korektora, fluidu i na to perełek brązujących po kilku godzinach widoczne są różowe poliki, najbardziej w okolicach nosa.

A może jest jakiś korektor który mogłybyście mi polecic??

A co do tej zielonej bazy to pierwsze słysze. Mieszkam w Anglii więc w drogeriach raczej powinnam znalezc ten produkt.
Znacie rowniez jakis najlepszy??

Edytowane przez Smerfetka 24
Czas edycji: 2012-06-12 o 19:22
Stary 2012-06-12, 21:51   #6
Smerfetka 24
Raczkowanie

GG do Smerfetka 24

Dziewczyny a co powiecie na temat polączenia bazy z korektorem???
Mam na mysli L'oreal Studio Secrets zielony korektor i z tej samej serii baze
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,33...nie-skory.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,39...wienienia.html

Czy to za duzo i moze wyjdzie efekt maski???
Stary 2012-06-13, 13:56   #7
Caramelli
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Smerfetka 24 Pokaż wiadomość
Do Caramelli:
używam filtrów, na krem dzień mam z 15, a na słońce i lato (jak wychodze z domu) 30 lub 50
Żebyś miała ochronę SPF 15 z tego kremu, to trzeba nałożyć dość dużą ilość-mniejsza ilość to mniejsza ochrona. Poza tym, nakładanie makijażu destabilizuje częśc filtrów. Nie mówiąc o tym, że jeżeli masz kłopot z cerą o SPF a5 jest stanowczo za niski.
Ja używam SPF 50+ codziennie, przez cały rok, nawet jak nie wychodzę z domu (UVA działa również w pomieszczeniach). polecałabym Ci wyższe filtry.

Co do bazy L'Oreal, to nie podpowiem Ci nic, bo jej nie używałam. Na zaczerwienienia uzywam tylko zielonego korektora. Nie wiem czy ta baza kryje, czy tylko ujednolica skórę.

KEEP GOING, DON'T STOP.

Caramelli jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości