Farbowanie henną - część III - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-05-01, 21:22   #3121
powrotdozrodel
Przyczajenie

Dot.: Farbowanie henną - część III

Witam Was dziewczyny!

Z góry przepraszam jesli jestem "kolejną osobą pytającą o to samo" ale wątek jest bardzo rozbudowany a ja jestem kiepska w szukaniu...;-)

moje włosy są pokryte jasnym blondem i obecnie mam jakiś 5mm odrostu (ciemny blond + bardzo dużo siwych włosów).

Chciałabym przejść na hennę aby nie niszczyć już włosów zwykłą farbą.

Poradzcie mi proszę od czego zacząć? Czy w związku z odrostem pół na pół siwo-mysim muszę pofarbować włosy henną dwa razy? Rozumiem, że blondu nie jestem w stanie uzyskać więc najchętniej dążyłabym do kolorku taki jak tu:

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1303133707 lub

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1326968492

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1326968492

a może jest tutaj jakaś poznanianka, która zajmuje się farbowaniem henną? Bardzo proszę o pomoc!!

Pozdrawiam Was
powrotdozrodel jest offline  
Stary 2013-05-01, 21:55   #3122
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez powrotdozrodel Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny!

Z góry przepraszam jesli jestem "kolejną osobą pytającą o to samo" ale wątek jest bardzo rozbudowany a ja jestem kiepska w szukaniu...;-)

moje włosy są pokryte jasnym blondem i obecnie mam jakiś 5mm odrostu (ciemny blond + bardzo dużo siwych włosów).

Chciałabym przejść na hennę aby nie niszczyć już włosów zwykłą farbą.

Poradzcie mi proszę od czego zacząć? Czy w związku z odrostem pół na pół siwo-mysim muszę pofarbować włosy henną dwa razy? Rozumiem, że blondu nie jestem w stanie uzyskać więc najchętniej dążyłabym do kolorku taki jak tu:

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1303133707 lub

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1326968492

http://wizaz.pl/forum/attachment.php...5&d=1326968492

a może jest tutaj jakaś poznanianka, która zajmuje się farbowaniem henną? Bardzo proszę o pomoc!!

Pozdrawiam Was
czysta henna BAQ na jasnych włosach powinna dać taki efekt jak na zdjęciach
Stary 2013-05-01, 22:06   #3123
powrotdozrodel
Przyczajenie

czysta henna BAQ na jasnych włosach powinna dać taki efekt jak na zdjęciach

Bardzo dziękuję!!

tylko komplikator mi się załącza... hennę rozrobić z wodą/sokiem z cytryny?

czysta henna równomiernie pokryje moje blond włosy i odrosty?
powrotdozrodel jest offline  
Stary 2013-05-01, 22:37   #3124
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

to jest właśnie najpiękniejsze w hennie, że nigdy do końca nie wiadomo jak wyjdzie na włosach
Stary 2013-05-01, 23:07   #3125
paprif
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
to jest właśnie najpiękniejsze w hennie, że nigdy do końca nie wiadomo jak wyjdzie na włosach
Najpiękniejsze ?
Ja się zawsze boję

Dziewczyny, farbuję henną kolor czarny, skład(Indigofera Tinctoria (Indigo), Lawsonia Inermis (Henna), Emblica Officinalis (Amla )) co mogę dodać żeby mi dobrze złapało odrost ?
Dodawałyście może glinkę zieloną ? Koleżanka z forum poleciła mi glinkę.

Kiedy jest się samemu, nie można mieć pewności, że np. się nie zwariowało.
We dwóch-co innego. Dwóch daje pewność, obiektywną gwarancję. We dwóch nie ma wariacji!
W. Gombrowicz

Edytowane przez paprif
Czas edycji: 2013-05-01 o 23:12
paprif jest offline  
Stary 2013-05-01, 23:26   #3126
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

a mi się właśnie najbardziej podoba to że kolor nie jest jednolity tylko mieni się kilkoma odcieniami rudości
Stary 2013-05-01, 23:53   #3127
luboczka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez shinaya Pokaż wiadomość
Tak utleniałam odstawiłam go na 24 h.

---------- Dopisano o 22:45 ---------- Poprzedni post napisano o 22:41 ----------

[/COLOR]

Nikt nigdy nie pisał że trzeba przed położeniem henny nie używać produktów z silikonami tylko przed nałożeniem henny dobrze włosy oczyścić. To że ci się nie przesuszyły zawdzięczasz właśnie dodaniu odżywki do henny. Henna nie ma ci zaschnąć na głowie - ma być taka glutowata- dlatego nakładamy czepek na głowę i ręcznik żeby właśnie nie dopuścić do wyschnięcia. Fajnie że ci służy. Pochwal się włoskami i wrzuć zdjęcia

Na ulotce od producenta jest napisan ze zaleca sie przez kilka tyg nie stosowanie szamponów i odżywek z silikonem

Jeśli chodzi o przesuszenie to ludzie rożnie piszą. czytałam wpis gdzie dziewczyna dołożyła odzywkę do papki i później nie mogła sobie z nimi poradzić.

Więc po tym wszystkim czego się naczytałam była bardzo zadowolona ze wszystko poszło dobrze [/QUOTE]

dzięki za info

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
pierwsze słyszę żeby mieszanki z indygo odstawiać na noc ??? Żeby lepiej pokryć siwki i ogólnie żeby lepiej się henna trzymała można dodać trochę soli.
no ja natknęłam się na ą informację na blogu idalii, chyba nie pomyliłam nicku...
zaraz wkleję link:

http://www.idaliablog.com/2013/02/ws...niu-henna.html

ja już jestem po...jutro napiszę jak efekty
luboczka jest offline  
Stary 2013-05-02, 10:08   #3128
Polinezyjka
Zakorzenienie

Cytat:
a mi się właśnie najbardziej podoba to że kolor nie jest jednolity tylko mieni się kilkoma odcieniami rudości
Aarion Twój opis mnie najbardziej zachęcił różne odcienie rudości masz może gdzieś zdjęcie swoich włosów bym mogła zobaczyć efekt? Ale jak nie to napisz jaki masz naturalny kolor?
Polinezyjka jest offline  
Stary 2013-05-02, 11:23   #3129
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Muszę zrobić zdjęcie mojej siostry, nakombinowała tak z szamponami i farbami rudymi, że 5 henna jeszcze tego nie wyrównała. Boje się przesadzać z indygo aby jej nie przyciemnić włosów Ale masakra, ma ciemny odrost, później jakiś czerwony brąz a na końcu rude

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-05-02, 11:39   #3130
hahihehy
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

hahah, "ombre"
teraz jej włosy są w dobrych rękach

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-05-04, 12:53   #3131
Paulincia1234
CzekoladoweLove

Wizażanki to znowu ja

Proszę Was o radę ; dwa razy malowałam włosy henną (naturalna i jasny brąz 1:1), kolor wyszedł mi ładny - miedziany, taki jak chciałam. Po 2 farbowaniu odrosty które są brązowe tylko trochę się pomalowały, teraz różnica jest widoczna. Jak mam pomalować włosy następnym razem, żeby odrosty i włosy na długości miały taki sam kolor. Najpierw nałożyć samą hennę naturalną, a na drugi dzień brązową?

Proszę o rady
Paulincia1234 jest offline  
Stary 2013-05-04, 14:15   #3132
fallen_apple
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

Cześć dziewczyny,

to mój pierwszy post w tym wątku i na początku chciałam się przywitać.
Podczytuję już wątek jakiś czas i postanowiłam się odezwać w końcu. W środę zrobiłam pierwszą próbę z henną (zakupionej u Hennaya). Przygotowałam ją tak jak poleca właśnie Hennaya na blogu - ciepła woda + henna i odstawienie do czasu aż uwolni się barwnik. Pomalowałam na jednym pasemku i trzymałam przez 3h. Efekt prawie mnie zadowolił. Prawie, bo wolałabym żeby kolor był z 1-1,5 tonu ciemniejszy. Załączam zdjęcie z efektem jaki uzyskałam. Pasemko podpisane, reszta to mój naturalny kolor włosów. Chciałam prosić o poradę co dodać żeby przyciemnić włosy. Amlę? Tylko w jakiej proporcji?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg page.jpg (30,6 KB, 52 załadowań)
Stary 2013-05-04, 20:12   #3133
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny,

to mój pierwszy post w tym wątku i na początku chciałam się przywitać.
Podczytuję już wątek jakiś czas i postanowiłam się odezwać w końcu. W środę zrobiłam pierwszą próbę z henną (zakupionej u Hennaya). Przygotowałam ją tak jak poleca właśnie Hennaya na blogu - ciepła woda + henna i odstawienie do czasu aż uwolni się barwnik. Pomalowałam na jednym pasemku i trzymałam przez 3h. Efekt prawie mnie zadowolił. Prawie, bo wolałabym żeby kolor był z 1-1,5 tonu ciemniejszy. Załączam zdjęcie z efektem jaki uzyskałam. Pasemko podpisane, reszta to mój naturalny kolor włosów. Chciałam prosić o poradę co dodać żeby przyciemnić włosy. Amlę? Tylko w jakiej proporcji?
ja bym spróbowała pół na pół. Ten kolor to już po 48 godzinach ? Czy od razu po zrobieniu ? Bo henna jeszcze przez ok 2 dni ciemnieje , chyba że od razu umyłaś szamponem.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulincia1234 Pokaż wiadomość
Wizażanki to znowu ja

Proszę Was o radę ; dwa razy malowałam włosy henną (naturalna i jasny brąz 1:1), kolor wyszedł mi ładny - miedziany, taki jak chciałam. Po 2 farbowaniu odrosty które są brązowe tylko trochę się pomalowały, teraz różnica jest widoczna. Jak mam pomalować włosy następnym razem, żeby odrosty i włosy na długości miały taki sam kolor. Najpierw nałożyć samą hennę naturalną, a na drugi dzień brązową?

Proszę o rady
możesz najpierw samą hennę i nawet tego samego dnia brązową
Stary 2013-05-04, 20:48   #3134
Melanchton
Zakorzenienie

Chna nie złapała mi odrostu. Albo może złapała, ale różnicę widać i tak sporą. Zrobić sam odrost chemiczną farbą czy może dać Eldowi jeszcze jedną szansę...? Myślałam o pokryciu chną włosów praktycznie tylko przy skórze na całą noc. Co sądzicie:?
Wcześniej trzymałam chnę prawie 5 godzin i efekt na długości włosa jest bardzo ładny...
Stary 2013-05-04, 21:56   #3135
khloe
Strzelaj lub emigruj!

a jak to jest u was z trwałością henny?

Bo ja jestem dopiero po tygodniu farbowania i widzę, że już w następnym tygodniu po hennie na moich włosach będzie tylko wspomnienie

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
2 155 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline  
Stary 2013-05-04, 22:07   #3136
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

Bo ja jestem dopiero po tygodniu farbowania i widzę, że już w następnym tygodniu po hennie na moich włosach będzie tylko wspomnienie
Im więcej razy zrobisz tym trwalszy i trudniej wypłukujący się jest kolor.
Stary 2013-05-04, 22:11   #3137
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość

a takie buty dobrze wiedzieć

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
2 155 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline  
Stary 2013-05-04, 23:41   #3138
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Ja już mam na tyle trwały kolor, że od 4 miesięcy nie farbuję po długości bo nadal są rude

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Stary 2013-05-05, 08:03   #3139
Sandrika
Zadomowienie

Hej dziewczyny Mam do was pytanie bo nigdzie nie znalazłam na ten temat odpowiedzi Mam spłukany ciemny blond na głowie który jest rudo paskudny i mam z 6cm odrostów w kolorze mysiego blondu, raz farbowałam henną Cassia i efektu kolorystycznego brak i nawet blasku brak.. Jedynie grubsze włosy mi się zrobiły.. Myślicie że jak dodam do Cassi henne Jasny Brąz w proporcji 3:1 to wyjdzie bardziej ciemny blond niż brąz?

A i jeszcze pytanie.. co to jest ta cała henna gloss?

Edytowane przez Sandrika
Czas edycji: 2013-05-05 o 08:08
Sandrika jest offline  
Stary 2013-05-05, 08:54   #3140
Chardon
Zadomowienie

sandrika gloss to henna/cassia dodana do dużej ilości Twojej ulubionej maski czy odżywki (bezsilikonowej). Taka mieszanka wychodzi zazwyczaj jaśniej niż "czysta" henna i pozwala uniknąć suchości na włosach po ziołach.
Stary 2013-05-05, 08:58   #3141
Sandrika
Zadomowienie

ChardonA trzyma się na włosach to w miarę jak normalnie zrobiona henna? Czy to po prostu chwilowy efekt?
Sandrika jest offline  
Stary 2013-05-05, 09:50   #3142
fallen_apple
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja bym spróbowała pół na pół. Ten kolor to już po 48 godzinach ? Czy od razu po zrobieniu ? Bo henna jeszcze przez ok 2 dni ciemnieje , chyba że od razu umyłaś szamponem.
W środę rano pomalowałam i zmyłam tylko wodą. Włosy umyłam w piątek późnym wieczorem. Czekałam właśnie aż kolor ściemnieje. Tylko dla mnie właśnie za mało ściemniał.
Poczekam aż Hennaya wystawi amlę i zamawiam w takim razie. Spróbuję tej proporcji co podałaś.
Stary 2013-05-05, 23:37   #3143
luboczka
Raczkowanie

zgodnie z obietnicą parę postów temu załączam efekty swojej pierwszej przygody z henną

kolor wyjściowy, na jednej z fotek ale to parę miesięcy temu:

przed1.jpg,

naturalny mam ciemno-średni brąz z pasmami siwych odrostów z przodu.
Do tej pory koloryzowałam szamponetkami (ze względu na alergię) Delii czarny brąz albo czekoladowa czerń.

Farbowałam 4 dni temu orzechowym brązem khadi, efekt widzicie na zdjęciach - na całości ładny brąz, na odrostach - marchewa

po.jpg

po1.jpg

teraz już wiem, że źle dobrałam odcień, powinnam farbować dwustopniowo - henną a potem ciemnym brązem.
żeby zneutralizować marchewę nakładałam tą mieszankę khadi jeszcze dwa razy, lekko może przyciemniły, jednak nadal to jest zdecydowana rudość.
niestety ze względu na majowy weekend nigdzie nie udało mi się zakupić czystej henny i nałożyłam indygo z jakąś chemią z hebe na te odrosty, już po raz drugi,
jak nie chwyci, nie idę jutro do roboty
luboczka jest offline  
Stary 2013-05-05, 23:46   #3144
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez luboczka Pokaż wiadomość
zgodnie z obietnicą parę postów temu załączam efekty swojej pierwszej przygody z henną

kolor wyjściowy, na jednej z fotek ale to parę miesięcy temu:

Załącznik 5237488,

naturalny mam ciemno-średni brąz z pasmami siwych odrostów z przodu.
Do tej pory koloryzowałam szamponetkami (ze względu na alergię) Delii czarny brąz albo czekoladowa czerń.

Farbowałam 4 dni temu orzechowym brązem khadi, efekt widzicie na zdjęciach - na całości ładny brąz, na odrostach - marchewa

Załącznik 5237486

Załącznik 5237487

teraz już wiem, że źle dobrałam odcień, powinnam farbować dwustopniowo - henną a potem ciemnym brązem.
żeby zneutralizować marchewę nakładałam tą mieszankę khadi jeszcze dwa razy, lekko może przyciemniły, jednak nadal to jest zdecydowana rudość.
niestety ze względu na majowy weekend nigdzie nie udało mi się zakupić czystej henny i nałożyłam indygo z jakąś chemią z hebe na te odrosty, już po raz drugi,
jak nie chwyci, nie idę jutro do roboty
jak dla mnie to nie wygląda źle , nie widać jakiejś mega różnicy- chyba że zdjęcia tego nie odzwierciedlają
Stary 2013-05-06, 12:44   #3145
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość

U mnie po dwoch miesiacach nie jest to juz super intensywne ale roznica w kolorze nadal jest...widac to po odrostach
quleczka jest offline  
Stary 2013-05-06, 16:13   #3146
Mini1991
Zakorzenienie

a ja jestem zawiedziona ost "farbowaniem" czarnią khadi ;/
odrost nic nie złapało..;/ i w ogole ani tego odżywienia koloru nie było;/

wczesniej robiłam samym indygo z mazideł i super pokryło włosy.. az byłam zaskoczona

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2013-05-06, 16:49   #3147
EbonyLuna
Zakorzenienie

Jutro farbowanie Ostatni raz z khadi jasny brąz
Teraz zamówiłam hennę miedzianą za iherb. Zobaczę, co z tego wyniknie na moich ciemnobrązowych włosach [kasztanowy połysk? ]
Stary 2013-05-06, 18:59   #3148
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
a ja jestem zawiedziona ost "farbowaniem" czarnią khadi ;/
odrost nic nie złapało..;/ i w ogole ani tego odżywienia koloru nie było;/

wczesniej robiłam samym indygo z mazideł i super pokryło włosy.. az byłam zaskoczona
mnie chna z Eld nie złapała odrostu, ale dam jej jeszcze jedną szansę...

Inna rzecz, że kolor w ogóle prawie się nie wypłukuje tzn. woda przy myciu jest bardzo lekko zabarwiona, lżej niż przy trwałej chemicznej farbie... jestem zdziwiona.
Stary 2013-05-06, 19:18   #3149
Mini1991
Zakorzenienie

ja chyba postawie znowu na samo indygo.. nie wiem sama kurde..
eve tez "farbuje" samym

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2013-05-06, 22:33   #3150
lipstick
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
sandrika gloss to henna/cassia dodana do dużej ilości Twojej ulubionej maski czy odżywki (bezsilikonowej). Taka mieszanka wychodzi zazwyczaj jaśniej niż "czysta" henna i pozwala uniknąć suchości na włosach po ziołach.
czyli jesli dodam np łyżeczkę suchej henny ciemny brąz do 3 łyżeczek maski i potrzymam to tak z godzine to włosy będą miekkie jak po farbowaniu a kolor nie ulegnie znacznej zmianie? Sama henna ciemny brąz była dla mnie za ciemna...

Edytowane przez lipstick
Czas edycji: 2013-05-06 o 22:38
lipstick jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości