Farbowanie henną - część III - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-07-18, 13:00   #3931
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
hehehe dokładnie tak jak piszesz - zawsze na odwrót
jak miałam kolor ze zdjęcia 3 to mnie kobiety na ulicy pytały czym farbuję i podziwiały a ja rudy pragnęłam
Teraz masz super kolor

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-07-18, 16:51   #3932
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
No generalnie jakis rudo-braz powinien Ci wyjsc Ale jaki dokladnie to zadna z nas nie powie

Mi na taka dlugosc starcza 100g - ale wszystko zalezy od gestosci wlosow i techniki nakladania Generalnie jak ktos Ci naklada, a nie samodzielnie to mniej idzie

Tu masz przyklady co moze wyjsc z dosc ciemnych wlosow po hennie

http://www.khadi.pl/mahoniowy-kolor-wlosow

Jesli masz jasniejsze to efekt tez bedzie jasniejszy i bardziej widoczny Ale generalnie nie beda jasniejsze niz to co masz Tylko tak jakbys swoj kolor potraktowala innym...bez rozjasniania
Właśnie chce takie rudo- brązowe

Cytat:
mi na moje naturalne ciemne czysta henna wychodziła tak
Ale czerwień

A co wyjdzie jak zmieszam 100 g henny i 50 cassi?
Wiolkaa93 jest offline  
Stary 2013-07-18, 19:58   #3933
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
tak, są rozjaśnione przez słońce
chciałam uzyskać coś takiego, trochę ciemniejszego
http://m.ocdn.eu/_m/b98b6e769c081719...9dcf,62,37.jpg
generalnie licz się, że nie będzie jasniejszy niż masz, tylko o 1-2-3 tony ciemniejszy niż masz. Może iść trochę w czerwień, albo w miedź, tego nikt nie przewidzi.
rousse jest offline  
Stary 2013-07-18, 21:05   #3934
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Teraz masz super kolor
dzięki
dzisiaj widziałam na ulicy takiego śmiesznego babola z marchewą na głowie i ubraną w jaskrawo zieloną sukienkę - i pomyślałam sobie boziu to ja za trzydzieści lat - aż się przeraziłam
Stary 2013-07-19, 02:54   #3935
uca
Rozeznanie

Cześć dziewczyny, mam takie pytanie czy używacie czasem prostownicy/lokówki/gorącego nawiewu suszarki? Pytam, bo znalazłam na long hair community informację że hennowane włosy mogą pod wpływem gorąca ściemnieć (z rudego do bordo, a hendigo z brązu do czerni)no i zastanawiam się jak to jest w praktyce, czy to prawda?
uca jest offline  
Stary 2013-07-19, 09:35   #3936
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mam takie pytanie czy używacie czasem prostownicy/lokówki/gorącego nawiewu suszarki? Pytam, bo znalazłam na long hair community informację że hennowane włosy mogą pod wpływem gorąca ściemnieć (z rudego do bordo, a hendigo z brązu do czerni)no i zastanawiam się jak to jest w praktyce, czy to prawda?
apage!
rousse jest offline  
Stary 2013-07-19, 11:57   #3937
Denriada
Raczkowanie

sylwka37, piękną miałaś tę czerwień. Właśnie taką jaz z trzeciego zdjęcia chciałabym uzyskać henną. Oczywiście, teraz masz kolorek również niczego sobie.

Właśnie przyszła do mnie Naturalna Henna Khadi. W poniedziałek ją położę. Jestem strasznie ciekawa, co też mi wyjdzie, bo to mój pierwszy raz z Khadi.
Though we may deserve it
It will be worth it"
Denriada jest offline  
Stary 2013-07-19, 12:18   #3938
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez uca Pokaż wiadomość
Ja zawsze po myciu prostuję grzywkę i nie zauważyłam przyciemnienia ani po samej, czystej hennie ani po mieszance z indygo
201612280917 jest offline  
Stary 2013-07-19, 22:13   #3939
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Denriada Pokaż wiadomość
sylwka37, piękną miałaś tę czerwień. Właśnie taką jaz z trzeciego zdjęcia chciałabym uzyskać henną. Oczywiście, teraz masz kolorek również niczego sobie.

Właśnie przyszła do mnie Naturalna Henna Khadi. W poniedziałek ją położę. Jestem strasznie ciekawa, co też mi wyjdzie, bo to mój pierwszy raz z Khadi.
to trzymam kciuki aby ci wyszedł taki kolor o jakim marzysz
daj znać jak poszło i zdjęcia oczywiście też
Stary 2013-07-20, 01:06   #3940
pannawiosna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Czy mogę o coś zapytać?
Od stycznia nie używam henny - teraz tylko cassia lub inne ziółka, które po prostu uwielbiam nakładać, babrać się mazią i oglądać efekty ale zostało mi pół opakowania henny Khadi ciemny brąz... na jakimś blogu o hennie znalazłam informacje, że miód dodany do henny neutralizuje jej barwnik, przez co henna ma jedynie właściwości pielęgnacyjne, a traci walory koloryzujące... czy możecie mi powiedzieć coś więcej w tym temacie ?? szkoda mi wyrzucać połowę opakowania, a nie chcę też farbować już włosów, natomiast marzy mi się taki, jak po hennie, efekt zagęszczenia i pogrubienia
A może znacie jakiś inny sposób na zużycie henny jako odżywki niekoloryzującej ??
pannawiosna jest offline  
Stary 2013-07-20, 03:58   #3941
uca
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Ja zawsze po myciu prostuję grzywkę i nie zauważyłam przyciemnienia ani po samej, czystej hennie ani po mieszance z indygo
Dziękuję, pytałam sie jeszcze jednej osoby i też potwierdza że nic się nie dzieje. Może te osoby z lhc co to pisały po prostu bardzo nadużywały gorąca :conf used:.
uca jest offline  
Stary 2013-07-20, 10:12   #3942
Jessenia
Raczkowanie

GG do Jessenia

Caly dzień mialam miec na farbowanie, ale chyba będzie na raty, bo musze wyjść.
Siedxe właśnie z przygotowana wczoraj henna naturalna, jakoś dwie godzjny i pluczę, susze i wychodzę, pod wieczór poloze khadi orxechowy brąz, co też prxygotowalam wczoraj, pewnie z glutkiem z siemienia.

Myslicie ze mogę ja zostawić do rana??

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline  
Stary 2013-07-20, 11:00   #3943
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
Caly dzień mialam miec na farbowanie, ale chyba będzie na raty, bo musze wyjść.
Siedxe właśnie z przygotowana wczoraj henna naturalna, jakoś dwie godzjny i pluczę, susze i wychodzę, pod wieczór poloze khadi orxechowy brąz, co też prxygotowalam wczoraj, pewnie z glutkiem z siemienia.

Myslicie ze mogę ja zostawić do rana??
hmm w orzechowym brązie jest indygo które z czasem traci swoją moc, tego typu mieszanki kładzie się od razu po przygotowaniu.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Czy mogę o coś zapytać?
Od stycznia nie używam henny - teraz tylko cassia lub inne ziółka, które po prostu uwielbiam nakładać, babrać się mazią i oglądać efekty ale zostało mi pół opakowania henny Khadi ciemny brąz... na jakimś blogu o hennie znalazłam informacje, że miód dodany do henny neutralizuje jej barwnik, przez co henna ma jedynie właściwości pielęgnacyjne, a traci walory koloryzujące... czy możecie mi powiedzieć coś więcej w tym temacie ?? szkoda mi wyrzucać połowę opakowania, a nie chcę też farbować już włosów, natomiast marzy mi się taki, jak po hennie, efekt zagęszczenia i pogrubienia
A może znacie jakiś inny sposób na zużycie henny jako odżywki niekoloryzującej ??
ja dodawałam miodu do henny i kolor był -gdzieś kiedyś wyczytałam że zalanie wrzątkiem zabija barwnik lawsoni i indygo ale czy to prawda to nie wiem
Stary 2013-07-20, 11:44   #3944
Jessenia
Raczkowanie

GG do Jessenia

Cytat:
hmm w orzechowym brązie jest indygo które z czasem traci swoją moc, tego typu mieszanki kładzie się od razu po przygotowaniu.
Hm. Wiedziałam że coś namieszam, ale to nic, najwyżej szybciej będę robić na nowo
Ale czy mogę te mieszankę z glutkiem z Siemienia zostawić na noc, czy zmyć po 4godzinach lepiej?

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline  
Stary 2013-07-20, 12:38   #3945
Denriada
Raczkowanie

Dziewczyny, mam pytanie.
Czy mogę pacnąć trochę tej maski http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37980,crema-di-essenza-i-idratante-capelli-lisci.html lub tej odżywki http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,38...aloe-vera.html do Naturalnej henny? Bo boję się trochę tego przesuszenia, a końce moich włosów "lubią" być suche.
Though we may deserve it
It will be worth it"

Edytowane przez Denriada
Czas edycji: 2013-07-20 o 12:44
Denriada jest offline  
Stary 2013-07-20, 14:37   #3946
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
ja dodawałam miodu do henny i kolor był -gdzieś kiedyś wyczytałam że zalanie wrzątkiem zabija barwnik lawsoni i indygo ale czy to prawda to nie wiem
miod bodajze sprawia, ze mniej czerwono powinno byc, a bardziej brazowawe ( w tym sensie, ze 'ostrosc' kolor traci)...ale na pewno nie jest tak, ze henna z miodem zupelnie straci moc

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

traci kolor wlasnie bodajze potraktowana wrzatkiem i generalnie chyba jak duzo za dlugo stoi...ale tez bym nie ryzykowala...bo pewnie nie straci jej "do zera"
quleczka jest offline  
Stary 2013-07-20, 22:12   #3947
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Jessenia Pokaż wiadomość
Hm. Wiedziałam że coś namieszam, ale to nic, najwyżej szybciej będę robić na nowo
Ale czy mogę te mieszankę z glutkiem z Siemienia zostawić na noc, czy zmyć po 4godzinach lepiej?
jak dasz radę z tym zasnąć to możesz zostawić na noc

---------- Dopisano o 22:12 ---------- Poprzedni post napisano o 22:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Denriada Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie.
Czy mogę pacnąć trochę tej maski http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,37980,crema-di-essenza-i-idratante-capelli-lisci.html lub tej odżywki http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,38...aloe-vera.html do Naturalnej henny? Bo boję się trochę tego przesuszenia, a końce moich włosów "lubią" być suche.
tej pierwszej nie dawałbym bo olej jest i henna może dobrze nie wniknąć do włosa a druga ok.
Stary 2013-07-21, 07:06   #3948
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Można kłaść henne na rozjaśnione włosy? Moja siostra ma taki sam kolor włosów jak ja i chce zrobić sobie pasemko na grzywce. Chce rozjaśnić włosy zwykłym rozjaśniaczem i później na to henna. Można zrobić to w jeden dzień czy trzeba czekać?
Wiolkaa93 jest offline  
Stary 2013-07-21, 08:45   #3949
quleczka
Zakorzenienie

Jest tutaj o tym na ostatnich paru stronach, ze sylwka37 rozjasnia przed nakladaniem henny by miec taka wlasnie fajna marchewe jak ma na zdjeciach
quleczka jest offline  
Stary 2013-07-21, 19:32   #3950
pannawiosna
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
miod bodajze sprawia, ze mniej czerwono powinno byc, a bardziej brazowawe ( w tym sensie, ze 'ostrosc' kolor traci)...ale na pewno nie jest tak, ze henna z miodem zupelnie straci moc

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:37 ----------

traci kolor wlasnie bodajze potraktowana wrzatkiem i generalnie chyba jak duzo za dlugo stoi...ale tez bym nie ryzykowala...bo pewnie nie straci jej "do zera"
Dzięki za odpowiedź
O tym miodzie przeczytałam na blogu "pole henny", ale skoro to jednak niepotwierdzony fakt, a tylko przypuszczenie które może dać nieoczekiwane efekty, to chyba nie będę ryzykować.
Albo faktycznie zaleje odrobinę henny wrzątkiem, dodam miodu i odżywki i taką maskę a'la gloss sobie zrobię, potrzymam z godzinkę.. może nie wyjdzie rudo
pannawiosna jest offline  
Stary 2013-07-22, 13:20   #3951
Denriada
Raczkowanie

Cytat:

tej pierwszej nie dawałbym bo olej jest i henna może dobrze nie wniknąć do włosa a druga ok.
Dziękuję za odpowiedź.

Właśnie położyłam hennę. Porozkładałam pełno starych gazet w łazience żeby nie pobrudzić podłogi, a okazało się, że niepotrzebnie, bo henna się w ogóle nie kruszyła przy nakładaniu, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Ładnie się rozprowadzała w porównaniu do ELD. Jednak kiedy zobaczyłam, że mam dopiero górę zrobioną, a henny aż tak dużo już nie jest, to zaczęło mi się robić słabo.. Ale siostra się wkurzyła, odstawiła pędzelek i zaczęła normalnie samymi dłońmi nadkładać. I tak oto czekam do 16 z umyciem włosów.
Though we may deserve it
It will be worth it"
Denriada jest offline  
Stary 2013-07-22, 13:20   #3952
Paulincia1234
CzekoladoweLove

Dziewczyny proszę o radę henna nie przykryła mi naturalnego odrostu, kolor "złapał" tylko tam, gdzie miałam włosy pomalowane farbą. co zrobić żeby teraz włosy pokryły się kolorem w całości? nałożyć hennę na same odrosty? najpierw na odrosty, a po jakimś czasie na resztę włosów?> pomocy !!!
Paulincia1234 jest offline  
Stary 2013-07-22, 15:29   #3953
Chardon
Zadomowienie

Na Twoim miejscu spróbowałabym teraz położyć tylko na odrosty i zobaczyć czy chwyci
Stary 2013-07-23, 00:05   #3954
Avadaa
Raczkowanie

Kobietki
W zeszłym tygodniu coś mnie podkusiło i wybrałam się do fryzjera po upragnione od dawna ombre hair. Babeczka zapewniała, że robiła to wielokrotnie, wie co i jak i że przejście między kolorami będzie płynne. To było dla mnie najważniejsze, kolor mógł wyjść różnie, od blondu po wszelkie rudości, wiadomo jak to z rozjaśniaczem bywa. Jedynie sam zabieg zaczynać się miał wyżej niż zazwyczaj, chciałam efekt rozjaśnionych od słońca włosów, który miał starczyć na dłużej, bo je zapuszczam.
Pani potraktowała mi je więc rozjaśniaczem, niestety zdecydowanie za wysoko, grubo powyżej linii uszu, a przejście mimo zapewnień absolutnie nie było płynne. Tak oto zostałam z wyraźną linią na tyle wysoko, że wyglądam jak typowa hodowczyni odrostu i już mnie to nawet nie bawi Nie mam pojęcia co z tym zrobić, odcięcie jest przeokropne. Bogu dzięki, że rozjaśnione 'końce' są jedynie o 1-1,5 tona jaśniejsze, może jakoś to uratuję.
Stąd moje pytanie do Was, co mi poradzicie? Na prawdę nie chcę farbować chemicznie całych włosów, od dłuższego czasu myślę o hennie dlatego zastanawiam się czy w tym wypadku jestem w stanie uzyskać jednolity kolor czy zbyt dużo jednak ryzykuje bawiąc się Khadi?

Na zdjęciu na (nie)szczęście nie widać tego paskudnego przejścia aż tak wyraźnie, ale w rzeczywistości zapewniam, że jest zdecydowanie gorzej...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1165.jpg (58,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1166.jpg (69,3 KB, 52 załadowań)
Avadaa jest offline  
Stary 2013-07-23, 09:47   #3955
quleczka
Zakorzenienie

a na jaki kolor ewentualnie chcialabys sie bawic henna? bo to podstawowe pytanie

moim zdaniem dalej bedzie pewna roznica gory i dolu...tylko mniej wyrazna niz jest teraz

swoja droga nie jest chyba tak zle z tym nie plynnym przejsciem...bo ja nie widzie w ktorym miejscu ono jest
quleczka jest offline  
Stary 2013-07-23, 10:21   #3956
sylwka37
koci świat

dokładnie - wszystko zależy jaki kolor chcesz uzyskać.
Ja też nie widzę ombre

henna rozbełtana i dojrzewa sobie do wieczora

Edytowane przez sylwka37
Czas edycji: 2013-07-23 o 12:23
sylwka37 jest offline  
Stary 2013-07-23, 13:18   #3957
iron666
Raczkowanie

Cześć dziewczyny. Parę dni temu zdecydowałam że w końcu pofarbuje się henną, wybrałam rudy. Mam długie włosy więc myślę że będzie to fajnie wyglądało Niestety jestem w tym wszystkim zielona, przejrzałam i poczytałam od nadmiaru informacji kompletnie zgłupiałam... moje włosy to średni brąz, chciałabym taki prawdziwy rudy bez odcieni czerwonego ani marchewkowego...Pomożecie ?
iron666 jest offline  
Stary 2013-07-23, 13:23   #3958
quleczka
Zakorzenienie

A co to znaczy prawdziwy rudy? Bo dla mnie to wlasnie taki w marchewke wpadajacy

Inna sprawa, ze nikt nie da 100% gwarancji jaki dokladnie wyjdzie

Aha i na srednim brazie ( o ile tak samo rozumiemy sredni braz) to taki mocno rudy to raczej nie wyjdzie

W sensie bedziesz miala cos na pewno nie jasniejsze niz to co masz, a raczej o 1-2 odcienie ciemniejsze
quleczka jest offline  
Stary 2013-07-23, 13:41   #3959
iron666
Raczkowanie

chodzi mi o coś takiego: http://www.khadi.pl/rudosci-na-wlosach-problemowych A teraz jak przeglądam kolory to może to jest ciemny blond Zawsze mam problem z określeniem koloru, jestem jak facet Tak też myślę że od razu pewnie mi taki nie wyjdzie, czy na początek henna z amlą będzie ok? za pare dni wyjeżdzam chciałabym się z tym uporać, za późno się ocknełam...

Edytowane przez iron666
Czas edycji: 2013-07-23 o 13:42
iron666 jest offline  
Stary 2013-07-23, 13:50   #3960
quleczka
Zakorzenienie

no ale to dla mnie wlasnie idealna marchewka

z tym, ze moim zdaniem przy srednim brazie nie masz szans sama henna na tak jasny kolor...

tu nie chodzi o to, ze na poczatek - henne juz po jednym razie daje wyjsciowy kolor...tylko, ze nie da sie uzyskac jasniejszego koloru niz sie ma

aha i henna z amla daje jeszcze nieco ciemniejsze i idace w braz... wiec moim zdaniem jak chcesz rudosc-rudosc to odpusc sobie dodatek amli i wez czysta henne

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-07-23 o 13:51
quleczka jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości