Farbowanie henną - część III - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-08-11, 10:38   #4081
fallen_apple
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
teoretycznie amla przyciemnia hennę więc papierek mógł nie być pomarańczowy tylko rdzawy , czy brązowawy
Uff to może jednak coś wyjdzie na tym kosmyku. Potrzymam jeszcze trochę chociaż chętnie bym już zmyła bo niecierpliwa jestem.
Stary 2013-08-11, 13:48   #4082
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Ja dziś robiłam odrosty i mieszanki trochę zostało, to mi mama chlapnęła po całości. Rozważam, czy aby nie ufarbować włosów chemią (kolor typu mango) we wrześniu, bo mi kudły ciemnieją, a ja nie chcę!

Myję je szamponem z rumiankiem, ale to nic nie daje. Jakieś rady?
A może jakiś psikany rozjaśniacz typu Joanna?
Z nie-chemicznych jeszcze olejek Babydream w niebieskiej butelce rozjaśnia trochę włosy po kilku użyciach (przynajmniej u mnie).
Lisbeth jest offline  
Stary 2013-08-11, 21:06   #4083
khloe
Strzelaj lub emigruj!

dziewczyny a co myślicie o ponownym pofarbowaniu tą samą henną kilka dni po? Chciałabym zafarbowac tą różnicę pomiędzy końcówkami a resztą, ale z drugiej strony boję się, że osiągnę odwrotny efekt...

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
2 155 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline  
Stary 2013-08-11, 21:10   #4084
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
dziewczyny a co myślicie o ponownym pofarbowaniu tą samą henną kilka dni po? Chciałabym zafarbowac tą różnicę pomiędzy końcówkami a resztą, ale z drugiej strony boję się, że osiągnę odwrotny efekt...
poczekaj chociaż tydzień , może te końcówki jednak się wypłuczą i kolor się wyrówna
Stary 2013-08-12, 08:31   #4085
maymay6
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Dziękuję ale jak to baba mam ochotę na zmiany po dwóch latach...

Już nawet nie pamiętam ile razy nakładałam hennę, z 10-15 razy? Z pełną mocą oczywiście
Dziękuję za odpowiedzi dziewczyny! Czyli nie ma odwrotu od henny... Lubię ten kolor ale ja już pisałam na innym wątku, po prostu mi się już trochę znudził i nie jestem pewna czy mnie nie postarza zależy od światła, ale w świetle dziennym przypomina bardziej mahoń niż rudy.
To skoro tak to musisz czekać aż odrośnie. Ja bym serio nie próbowała rozjaśniać. Masz piękne, gęste włosy (troszeczkę Ci ich zazdroszczę).... szkoda by było je zniszczyć. Ja po sobie wiem, że mi dopiero teraz odrastają połamane kikutki, a włosy dopiero wracają do życia i przestają się łamać - po 1,5roku od mojego eksperymentu. Co z tego, że miałam kolor jak naturalny jak musiałam obcinać bez przerwy.
Wolałabym chyba dwa kolory na głowie niż zniszczone włosy. Ale mądra jestem po szkodzie

Zostaw je - z czasem henna trochę zblednie. A potem powoli to wszystko odrośnie. Ombre chyba nadal w modzie więc nikt dziwnie nie będzie patrzył
maymay6 jest offline  
Stary 2013-08-12, 08:37   #4086
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
Zostaw je - z czasem henna trochę zblednie. A potem powoli to wszystko odrośnie. Ombre chyba nadal w modzie więc nikt dziwnie nie będzie patrzył
to do mnie? bo jeśli tak, to musisz być moją sąsiadką, bo ona tak samo mi powiedziala!

różnica jest widoczna na 'starych', farbowanych chemią włosach... Tam, gdzie miałam już naturalny odrost- czyli do wysokości ucha nie było takiego problemu

-33 kg khloe mniej!

2 155 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline  
Stary 2013-08-12, 08:54   #4087
maymay6
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
to do mnie? bo jeśli tak, to musisz być moją sąsiadką, bo ona tak samo mi powiedziala!

różnica jest widoczna na 'starych', farbowanych chemią włosach... Tam, gdzie miałam już naturalny odrost- czyli do wysokości ucha nie było takiego problemu
To było akurat do arachnea .
Ale tak poczytałam i widzę, że wyszły Ci ciemne końcówki. Zostaw... zaczekaj tydzień, dwa. Mi orzechowy brąz zaaaaawsze wychodził ciemny a po tygodniu, maks dwóch indygo się spłukiwało i nie było już wielkiej czerni. Więc myślę, że po kilku myciach ta różnica pomiędzy ciemnymi i jasnymi sie troche wyrówna. Końcówki mogą być zniszczone dlatego lepiej przyjmują indygo (u mnie tak było). Po prostu po kilku myciach się to wyrównuje Ja bym narazie nie farbowała ponownie.
maymay6 jest offline  
Stary 2013-08-12, 09:09   #4088
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:
Napisane przez maymay6 Pokaż wiadomość
To było akurat do arachnea .
Ale tak poczytałam i widzę, że wyszły Ci ciemne końcówki. Zostaw... zaczekaj tydzień, dwa. Mi orzechowy brąz zaaaaawsze wychodził ciemny a po tygodniu, maks dwóch indygo się spłukiwało i nie było już wielkiej czerni. Więc myślę, że po kilku myciach ta różnica pomiędzy ciemnymi i jasnymi sie troche wyrówna. Końcówki mogą być zniszczone dlatego lepiej przyjmują indygo (u mnie tak było). Po prostu po kilku myciach się to wyrównuje Ja bym narazie nie farbowała ponownie.
spoko, to na razie nie będę nic grzebać

-33 kg khloe mniej!

2 155 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline  
Stary 2013-08-12, 12:52   #4089
arachnea
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Przygotowywałam sobie wczoraj mały mix (na jedno pasemko żeby spradzić kolor) henny z amlą, wszystko zalane zaparzoną herbatą z goździkami. Odstawiłam na noc przykryte folią, papierem i obciążone spodeczkiem. Dzisiaj rano patrzę a po ok. 9 godz. papier w ogóle się nie zabarwił. Papka zmieniła się co prawda z khaki na bardziej brązową, ale nie wiem czy barwnik prawidłowo się rozwinął (jak dotknęłam papierem to zabarwił się na taki rdzawy kolor)? Ostatnio jak przygotowywałam papkę (tylko to była sama henna) to papier miałam zabarwiony na pomarańczowo.
Czy możliwe, że to dodatek amli sprawił, że po tylu godz. barwnik jest trochę inny? Czy przygotować jeszcze raz?
Na razie siedzę z tym pasemkiem. Nałożyłam papkę na włosy, ale jak się okaże, że niepotrzebnie siedzę to mnie chyba coś trafi.

Nie wiem czy zaglądałaś na blog mysi. U jedenej dziewczyny poprawiała włosy, które po rozjaśnianiu wyszły zielone, a u drugiej ściągała z rudego i farbowała na blond. Jednak sama przyzanła, że to trudna sprawa. Zobacz tutaj i tu
dzięki!
arachnea jest offline  
Stary 2013-08-12, 17:46   #4090
Ninti88
Raczkowanie

jak zmyć hennę z włosów?

Pytanie jak w temacie. W sumie 3 razy farbowałam włosy henną Khadi jasny brąz z domieszką orzechowego, zauważyłam, że szampony z sls i przeciwłupieżowe zmywają hennę, jednak niestety tylko do rudości... naturalnie mam jasny blond... macie jakieś sprawdzone sposoby?
Ninti88 jest offline  
Stary 2013-08-12, 22:11   #4091
201701300929
Konto usunięte

Dot.: jak zmyć hennę z włosów?

Cytat:
Napisane przez Ninti88 Pokaż wiadomość
Pytanie jak w temacie. W sumie 3 razy farbowałam włosy henną Khadi jasny brąz z domieszką orzechowego, zauważyłam, że szampony z sls i przeciwłupieżowe zmywają hennę, jednak niestety tylko do rudości... naturalnie mam jasny blond... macie jakieś sprawdzone sposoby?
henna sie nie zmywa
201701300929 jest offline  
Stary 2013-08-12, 23:21   #4092
izajasz
Raczkowanie

hej!
mam prośbę jutro chciałabym zafarbować włosy henną, ale mam problem z proporcjami. mogłybyście mi pomóc i napisać mi ile powinnam wsypać henny, a ile całej reszty (ile cytryn wycisnąć?)? mam czystą hennę Khadi, 100 g, a moje włosy mają mniej więcej taka długość jak te na zdjęciu poniżej. są właśnie tak krótko ścięte w związku z czym nie mam zielonego pojęcia ile tej henny dać żeby nie przesadzić. proszę pomóżcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (11,0 KB, 15 załadowań)
izajasz jest offline  
Stary 2013-08-13, 01:17   #4093
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez izajasz Pokaż wiadomość
hej!
mam prośbę jutro chciałabym zafarbować włosy henną, ale mam problem z proporcjami. mogłybyście mi pomóc i napisać mi ile powinnam wsypać henny, a ile całej reszty (ile cytryn wycisnąć?)? mam czystą hennę Khadi, 100 g, a moje włosy mają mniej więcej taka długość jak te na zdjęciu poniżej. są właśnie tak krótko ścięte w związku z czym nie mam zielonego pojęcia ile tej henny dać żeby nie przesadzić. proszę pomóżcie
50 g. wystarczy a jak zostanie to resztę możesz zamrozić. Ile cytryn to ci nie napiszę bo ja nie zakwaszam konsystencja musi być taka żeby ci z głowy nie spływało , ja dolewam wody stopniowo , trochę gęstsza niż ciasto naleśnikowe
Stary 2013-08-13, 09:25   #4094
rousse
BAN stały

Cytat:
hej!
50g , 1 dużą cytrynę rozcieńcz ciepłą wodą przegotowaną, pewnie nie wiecej niż szklanka wejdzie na 50g

---------- Dopisano o 09:25 ---------- Poprzedni post napisano o 09:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Ninti88 Pokaż wiadomość
Zmywają indygo, nie henną, dlatego rudość pozostaje.
rousse jest offline  
Stary 2013-08-13, 14:36   #4095
201612280917
Konto usunięte

Kupiłam już farbę, ciemny brąz. Czytam na opakowaniu "nie stosować na włosy farbowane henną". Myślę - pewnie chodzi im o pseudo-hennę z solami metalu, ale wolałam się upewnić, czy mi się włosy nie rozpuszczą Zrobiłam próbkę na włosach ze szczotki, wyszło bardzo ładnie.
Swoją drogą producenci powinni dbać o dokładnie informowanie klientek.
201612280917 jest offline  
Stary 2013-08-13, 18:20   #4096
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Przyszła mi dziś henna. Chcę ją rozrobić razem z indygo. Mam do niej coś dodać? Cytrynę? A mogę w plastikowej miseczce?

Edytowane przez Wiolkaa93
Czas edycji: 2013-08-13 o 18:27
Wiolkaa93 jest offline  
Stary 2013-08-13, 21:19   #4097
izajasz
Raczkowanie

dzięki za pomoc
a jesteście pewne, że jedna cytryna na 50g wystarczy? nie za mało?
szczerze mówiąc ja już się trochę pogubiłam w tym jak mam przygotować tę miksturę. chyba za dużo o tym czytałam i mi się pomieszało
upewnijcie mnie proszę, że dobrze robię: naturalną henne khadi(w moim przypadku 50 g bo krotkie wlosy) wsypuje do porcelanowej miseczki, dodaje gorącą wodę (jakieś pół szklanki?) w temperaturze 80 stopni, trochę soku z cytryny (jednej, tak?), mieszam do konsystencji gęstego jogurtu, a potem odstawiam na 12 h w ciepłe miejsce (wystarczy temperatura pokojowa?)

i jeszcze tylko takie pytanie - czy henne nakłada się na umyte i wysuszone włosy, czy umyte i mokre? znajduje jakieś sprzeczne informacje na ten temat i już sama nie wiem.

proszę doradźcie, bo boje się, że sobie włosy zniszczę jakimś cudem

Edytowane przez izajasz
Czas edycji: 2013-08-13 o 21:20
izajasz jest offline  
Stary 2013-08-13, 21:24   #4098
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Przyszła mi dziś henna. Chcę ją rozrobić razem z indygo. Mam do niej coś dodać? Cytrynę? A mogę w plastikowej miseczce?
najpierw rozrób hennę i odstaw na ok 12 godzin , jak chcesz możesz dodać cytrynę a przed samym położeniem rozrób indygo zmieszaj razem i na głowę . Miseczka może być plastikowa

---------- Dopisano o 21:24 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
dzięki za pomoc
szczerze mówiąc ja już się trochę pogubiłam w tym jak mam przygotować tę miksturę. chyba za dużo o tym czytałam i mi się pomieszało
upewnijcie mnie proszę, że dobrze robię: naturalną henne khadi(w moim przypadku 50 g bo krotkie wlosy) wsypuje do porcelanowej miseczki, dodaje gorącą wodę (jakieś pół szklanki?) w temperaturze 80 stopni, trochę soku z cytryny (jednej, tak?), mieszam do konsystencji gęstego jogurtu, a potem odstawiam na 12 h w ciepłe miejsce (wystarczy temperatura pokojowa?)

i jeszcze tylko takie pytanie - czy henne nakłada się na umyte i wysuszone włosy, czy umyte i mokre? znajduje jakieś sprzeczne informacje na ten temat i już sama nie wiem.

miseczkę z rozrobioną henną zakryj woreczkiem foliowym albo włóż do siatki foliowej , temperatura pokojowa wystarczy. Możesz na mokre jak i na suche byleby oczyszczone ze wszystkiego co na nich miałaś np silikonów które nie pozwolą hennie wniknąć we włos
Stary 2013-08-14, 14:27   #4099
rousse
BAN stały

Cytat:
dzięki za pomoc

wodę podgrzej, dodaj sok z cytryny i to wlej do miski z prochem, pomieszaj (będą grudki ale się rozpuszczą jak postoi). Wystarczy pokojowa temp.
Możesz na i mokre i suche jak ci wygodniej, byle były umyte szamponem bez silikonów i bez odżywki.
rousse jest offline  
Stary 2013-08-14, 19:32   #4100
Onnaa88
Tymczasowo zablokowana

Zrobiłam sobie dzisiaj dwa pasemka henna,ale nic nie wyszło.Skóra głowy tylko lekko mrowila,a henne chyba ze zbyt duża ilością wody rozdrobnilam,bo mieszanka wyszła mi wodnista.Ale to tylko próba jutro całe włosy sobie zrobię tylko mieszankę spróbuje zrobić bardziej gęsta.
Onnaa88 jest offline  
Stary 2013-08-15, 09:41   #4101
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

dzieffczenta! Podoba mi się czerwony (dziabłam się farbą), ale nie chcę niszczyć kłaków. Czy któraś henna da mi kolor czerwony/bordo na włosach takich jak w załączniku?
Stary 2013-08-15, 10:48   #4102
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
dzieffczenta! Podoba mi się czerwony (dziabłam się farbą), ale nie chcę niszczyć kłaków. Czy któraś henna da mi kolor czerwony/bordo na włosach takich jak w załączniku?
Moim zdaniem uzyskasz płomienną rudą czerwień (pod pomarańcz). Polecam czystą hennę z pola henny do kupienia na allegro
Stary 2013-08-15, 12:47   #4103
Belushi
Raczkowanie

Dziewczyny, wie któraś z was czy amla się wypłukuje z włosów? Zamiast nałożyć na włosy czystą henne nałożyłam przez pomyłkę henne z amlą i przygasiła mi mój kolor jaki miałam po samej hennie. Jest jakiś sposób, żeby to naprawić?

Piotruś
Belushi jest offline  
Stary 2013-08-15, 15:23   #4104
Onnaa88
Tymczasowo zablokowana

I ktoś może mi doradzić co zrobiłam zle?

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Kurcze wrzaca woda zalalam henne i teraz kolor na pewno nie wyjdzie
Muszę wywalić cała mieszankę 40 zł zmarnowane
Onnaa88 jest offline  
Stary 2013-08-15, 17:23   #4105
gusia825
Raczkowanie

A co konkretnie z nią zrobiłaś? Opisz to w kilku słowach, może będę w stanie coś doradzić. Widziałam, że kupiłaś ciemny brąz. Jest też opcja, że za słabo oczyściłaś włosy
z sylikonów przed farbowaniem. Co do zalewania wrzątkiem to faktycznie chyba klapa. Indygo lubi letnią wodę max 50*C.
Stary 2013-08-15, 18:29   #4106
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja widzę blond w załączniku

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-08-15, 18:44   #4107
Onnaa88
Tymczasowo zablokowana

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość

A co konkretnie z nią zrobiłaś? Opisz to w kilku słowach, może będę w stanie coś doradzić. Widziałam, że kupiłaś ciemny brąz. Jest też opcja, że za słabo oczyściłaś włosy
z sylikonów przed farbowaniem. Co do zalewania wrzątkiem to faktycznie chyba klapa. Indygo lubi letnią wodę max 50*C.
Jednak skusilam sie i pofarbowalam włosy.Wyszedł śliczny czekoladowy brąz
Jestem w szoku,ze tak ładnie mi kolor wyszedł
Jestem ciekawa ile sie teraz na włosach utrzyma.Za dwa miesiące chciałabym znów pofarbowac na ten sam kolor tylko nie zaleje wrzatkiem.Chociaz z kolorem nic złego sie nie stało
Onnaa88 jest offline  
Stary 2013-08-15, 19:08   #4108
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Mam pytanie: jutro rozrabiam hennę, odstawiam ją na 8 godzin. I do tego po tym czasie mam dodać indygo. Tylko to indygo mam najpierw rozrobić w wodzie i potem połączyć czy do henny wsypać proszek i wymieszać?
Wiolkaa93 jest offline  
Stary 2013-08-15, 19:18   #4109
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Mam pytanie: jutro rozrabiam hennę, odstawiam ją na 8 godzin. I do tego po tym czasie mam dodać indygo. Tylko to indygo mam najpierw rozrobić w wodzie i potem połączyć czy do henny wsypać proszek i wymieszać?
osobno w letniej wodzie wymieszać i połączyć z henną i od razu na włosy
Stary 2013-08-15, 19:48   #4110
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
osobno w letniej wodzie wymieszać i połączyć z henną i od razu na włosy
dzięki za odpowiedź

A tą hennę z Pola Henny zamierzam trzymać 4 godziny na włosach. To nie za długo?
Wiolkaa93 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości