Farbowanie henną - część III - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-08-25, 22:04   #4201
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez stokrotka170 Pokaż wiadomość
henna może i nie rozjaśnia ale własnie w jednym z tych linków jest pokazane jak dziewczyna z brązu uzyskała rudy, podoba mi się ten kolor.

Czy w takim odcieniu rudawym dobrze by mi było czy celować w inne odcienie? Myslicie,że nie ma co mieszać?

druga sprawa jest też taka,że ciągle się zastanawiam czy wrócić do swojego naturalnego koloru włosów ( jak to przypadło na standardową polkę mam mysi kolorek i tak się zastanawialam czy robiąc henną jakbym robiła w może jakimś podobnym odcieniu do naturalnego po jakimś czasie zeszlabym z tamtych odcieni które mam na głowie.
będe Wam wdzięczna za porady, bo zielona jestem w tym temacie
czysta henna, czy mieszanka henny z cassiaą da ci rudości, ale czy to będzie ciemniejszy czy jaśniejszy rudy zależy od twoich włosów. Dobrze jest sprawdzić kolor np na próbce włosów ze szczotki, jeśli ci odpowiada to nałożyć na cała głowę.
Henną nie uzyskasz koloru zbliżonego do naturalnego, zwłaszcza jeśli twój naturalny to mysi blond. A co do Eldu to osobiście nie polecam, swoje pierwsze hennowania robiłam właśnie Chną z Eld i strasznie się wypłukiwała.
Stary 2013-08-25, 22:45   #4202
stokrotka170
Raczkowanie

informacji na temat wracania do naturalnego odcienia też sporo szukałam....niektóre nawet fiolet stosują na glowę by odbarwić...hardkorowe to dla mnie troszkę, trochę boje się róznicy odrostów a tego co mam aktualnie na głowie.
ciężka decyzja...
Stary 2013-08-26, 16:33   #4203
lusianna
Queen Of Darkness

Hej a ja mam takie pytanie- oczywiście uwielbiam hennę khadi bez dodatków, ale mam ciemny blond odrosty a pofarbowane na długości miałam farbą fryzjerską na poziomie 8 i tak teraz myślę, co tu może w tani sposób rozjaśnić te odroty, zebym pokryła je henną znow i by wyszedł podobny kolor? jakaś tanią farbą typu Londa czy coś ? (wiem, że to się może mija z celem ale kocham kolor po hennie, jest naturalny i super i wgl ) czy jakies utleniacze al ja sie na tym akurat kompletnie nie znam, jak myslicie? Pomóżcie wkurzaja mnie te czarne jak na tle tych rudych włosów odrosty. A henna ich nie łapie tak jak bym chciala :/

http://psychodive.tumblr.com
lusianna jest offline  
Stary 2013-08-26, 17:25   #4204
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez lusianna Pokaż wiadomość
Hej a ja mam takie pytanie- oczywiście uwielbiam hennę khadi bez dodatków, ale mam ciemny blond odrosty a pofarbowane na długości miałam farbą fryzjerską na poziomie 8 i tak teraz myślę, co tu może w tani sposób rozjaśnić te odroty, zebym pokryła je henną znow i by wyszedł podobny kolor? jakaś tanią farbą typu Londa czy coś ? (wiem, że to się może mija z celem ale kocham kolor po hennie, jest naturalny i super i wgl ) czy jakies utleniacze al ja sie na tym akurat kompletnie nie znam, jak myslicie? Pomóżcie wkurzaja mnie te czarne jak na tle tych rudych włosów odrosty. A henna ich nie łapie tak jak bym chciala :/
Próbowałam siostrze ujednolicić kolor (miała popielaty brąz odrostający na farbowanych chemicznie rudy) i nic z tego Uzyskałam bardziej naturalny kolor, ale nie dało się ich ujednolicić, bo jej naturalny był za ciemny. Dodam, że nawet nakładałam mieszankę z indygo na długość a bez indygo na odrosty

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Jaką glinkę dawałaś? Ja mam w domu białą i zieloną.
Myślałam jeszcze, żeby dodać soli do mieszanki, może wreszcie mi chwyci. Chociaż mam wrażenie, że na moich włosach nic się nie trzyma.
Kurczę, nie pamiętam. To było 100 lat temu. Wydaje mi się, że glinkę białą a może zieloną? Teraz kupiłam ghassoul i ja się generalnie poleca. No i sól też. Ja dodam jeszcze od siebie wodę demineralizowaną i robienie mieszanki w chłodnej wodzi (mieszanki indygo). Mi sie indygo utrzymuje od 8 miesięcy - ciemny brąz/w czarny. Żadnych brązowych, ciepłych akcentów nawet mimo słońca i soli. Ale niestety! Odrosty!

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-08-26, 17:59   #4205
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Kurczę, nie pamiętam. To było 100 lat temu. Wydaje mi się, że glinkę białą a może zieloną? Teraz kupiłam ghassoul i ja się generalnie poleca. No i sól też. Ja dodam jeszcze od siebie wodę demineralizowaną i robienie mieszanki w chłodnej wodzi (mieszanki indygo). Mi sie indygo utrzymuje od 8 miesięcy - ciemny brąz/w czarny. Żadnych brązowych, ciepłych akcentów nawet mimo słońca i soli. Ale niestety! Odrosty!
Dziękuję bardzo. Wodę demineralizowaną mam, następnym razem chyba zmieszam tylko 20g henny z 100g indygo i dosypię soli.
201612280917 jest offline  
Stary 2013-08-26, 18:23   #4206
earthpace
Zakorzenienie

Ja po paru khadi zaczęłam robic samo indygo i wydaje mi się, że to ono mi tak utrwaliło na długości kolor (przyciemniło też). Kolejne khadi = henna = ciepłe tony. A ja już sama nie wiem czy ta henna tak świetnie trzyma indygo, bo nie zauważyłam tego robiąc w kwietniu odrosty. Wydaje mi się, że bardziej ta glinka.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-08-26, 19:18   #4207
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
Napisane przez stokrotka170 Pokaż wiadomość
informacji na temat wracania do naturalnego odcienia też sporo szukałam....niektóre nawet fiolet stosują na glowę by odbarwić...hardkorowe to dla mnie troszkę, trochę boje się róznicy odrostów a tego co mam aktualnie na głowie.
ciężka decyzja...
ciężko przewidzieć jak to będzie, u mnie niestety kolor nie wychodzi jednolity bo henna inaczej łapie mi naturalne na odroście (wychodzą ciemniejsze), a inaczej wychodzi na tej części która wcześniej była mocno rozjaśniana.
Stary 2013-08-26, 20:44   #4208
rzezucha
Przyczajenie

Dziewczyny nie wiem czy padło już tego typu pytanie ale przekopanie tego wątku jawi mi się wręcz z pielgrzymka do Częstochowy...

Otóż zastanawiam sie czy aby uzyskać jak najjaśniejszy kolor - miedziany blond do jasnego miedzianego blondu lepiej będzie użyć henny hesh heenara (tam jest dosć sporo dodatkków) czy czystej henny wymieszanej z cassia 3:1 (ewentualnie w jakiejs innej proporcji)? Obie zalałabym naparem z rumianku z dodatkiem miodu.

Moje wlosy na długosci były rozjasnione do w miare jasnego blondu, od pół roku sa rude (farbowane płomienna iskra Joanny) teraz mam jeszcze z 2 cm odrostu kolor naturalny mmysi blon wchodzący w szatyn standard polski kolor...
rzezucha jest offline  
Stary 2013-08-26, 23:04   #4209
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
Napisane przez rzezucha Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie wiem czy padło już tego typu pytanie ale przekopanie tego wątku jawi mi się wręcz z pielgrzymka do Częstochowy...

Otóż zastanawiam sie czy aby uzyskać jak najjaśniejszy kolor - miedziany blond do jasnego miedzianego blondu lepiej będzie użyć henny hesh heenara (tam jest dosć sporo dodatkków) czy czystej henny wymieszanej z cassia 3:1 (ewentualnie w jakiejs innej proporcji)? Obie zalałabym naparem z rumianku z dodatkiem miodu.

Moje wlosy na długosci były rozjasnione do w miare jasnego blondu, od pół roku sa rude (farbowane płomienna iskra Joanny) teraz mam jeszcze z 2 cm odrostu kolor naturalny mmysi blon wchodzący w szatyn standard polski kolor...
skoro masz rude to żadną mieszanką nie uzyskasz blondu, henną nie da się rozjaśnić włosów
Stary 2013-08-26, 23:33   #4210
rzezucha
Przyczajenie

w tym momencie po wypłukaniu farby to już jest właśnie taki miedziany jasny blond i chetnie bym przy nim została ale nie chce już włosów katować farbą chemiczną, zresztą bardzo podoba mi sie blask jaki daje henna. Dość długo byłam naprawdę jasną blondynką i nie chcę radykalnie zmieniać "ciemności" włosów a jedynie kolor jasny rudy po prostu mi się podoba. Stąd pytanie. Zastanawiam sie w jaki sposób uzyskac jak najjasniejszy kolor na bazie tego co mam aktualnie na głowie i żeby przy okazji przykryło/ zrównało naturalne odrosty...
rzezucha jest offline  
Stary 2013-08-27, 05:26   #4211
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
w tym momencie po wypłukaniu farby to już jest właśnie taki miedziany jasny blond i chetnie bym przy nim została ale nie chce już włosów katować farbą chemiczną, zresztą bardzo podoba mi sie blask jaki daje henna. Dość długo byłam naprawdę jasną blondynką i nie chcę radykalnie zmieniać "ciemności" włosów a jedynie kolor jasny rudy po prostu mi się podoba. Stąd pytanie. Zastanawiam sie w jaki sposób uzyskac jak najjasniejszy kolor na bazie tego co mam aktualnie na głowie i żeby przy okazji przykryło/ zrównało naturalne odrosty...
może cassią z niewielką domieszką henny, ale nie wiem jak ci odrost złapie, bo jeśli masz ciemniejszy niż resztę włosów to henna ci go nie rozjaśni.
Stary 2013-08-28, 10:00   #4212
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
jeśli łagodność to z odrostami sobie nie poradzi- może odrosty potraktuj chemią, a do pielęgnacji i łagodniej koloryzacji lepsze będą glossy henna+kasja -pół na pół, po dwie łyżki do ulubionej odżywki i tak co tydzień albo dwa.
Włosy będą odżywione, błyszczące. po kilku aplikacjach można zmniejszyć ilość henny w mieszance, bo efekty kolorystyczne glossów lubią się na siebie nakładać i henna może zacząć dominować kolor.

a u mnie przedsprzedaż http://polehenny.wordpress.com/2013/...przedsprzedaz/
hennaya jest offline  
Stary 2013-08-28, 10:15   #4213
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Jak z tą przedsprzedażą jest dokładnie? Chodzi o 1 lub 2 kg np samej henny, czy mozna wybierać spośród wszystkich ziół aby osiągnąć 1 lub 2 kg?
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
xxdisturbedxx jest offline  
Stary 2013-08-28, 19:53   #4214
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że się załapię właśnie proch mi się skończył
rousse jest offline  
Stary 2013-08-28, 21:46   #4215
sylwka37
koci świat

ooo a ja przed pensją a tu taka okazja !!!!! a chciałam właśnie zamówić po pensji
Stary 2013-08-28, 23:20   #4216
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Powiedzcie mi co w mieszankach dają ziółka takie jak: bhringraj i reetha ?
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
xxdisturbedxx jest offline  
Stary 2013-08-29, 09:43   #4217
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez xxdisturbedxx Pokaż wiadomość
Powiedzcie mi co w mieszankach dają ziółka takie jak: bhringraj i reetha ?
bhringraj - odżywia włosy. przeciwdziała wypadaniu i siwieniu
reetha - to tzw orzechy piorące sproszkowane czyli naturalny szampon do włosów
Stary 2013-08-29, 10:53   #4218
EbonyLuna
Zakorzenienie

Wczoraj było farbowanie A dziś mi włosy śmierdzą Starałam się tak wzbogacić mieszankę, aby zneutralizować rudawy połysk i jak najbardziej ocieplić kolor. I tym razem pokusiłam się o dodatek olejków imbirowego i rozmarynowego. Jak już trzymam te cztery godziny na głowie, to niech działa na wypadanie/porost
Tęskniłam za tym blaskiem i objętością pohennową.
Stary 2013-08-29, 13:59   #4219
jusianek
Raczkowanie

Cześć dziewczyny!
Ponownie przychodzę do Was po poradę, bo sama już zwątpiłam czy można z tym coś zrobić...

Otóż farbuję włosy henną od około roku. Używam tylko czystej henny Khadi (red). Mój wyjściowy kolor, który miałam ten rok temu to sprany rudy, henna była kładziona na rozjaśniane włosy. Od tamtego czasu włosy odrastały i hennę kładłam na swój naturalny kolor i oczywiście mam teraz piękne "ombre"

Zdaję sobie sprawę, że kolor henny na rozjaśnianych włosach będzie inny od tego na naturalnych, ale zastanawia mnie co innego. Czy mogę jakoś wyrównać kolor do tego na górze? Chciałabym jakoś pozbyć się tej różnicy, bo jest dość widoczna... Wiem, że henna mi nie rozjaśni żadnym sposobem, ale zadowolona byłabym gdyby chociaż dół zbliżył się kolorystycznie do góry...

Jakiej mieszanki proponujecie użyć, aby kolor się nieco ujednolicił BEZ zbędnego dodatkowego przyciemniania góry? może położyć hennę tylko na tą jaśniejszą część włosów...?

A kolejna moja wątpliwość - to czy przy obecnym moim kolorze tej dolnej partii włosów dałoby się którąś z mieszanek nadać włosom czerwony kolor? Wtedy góra zostałaby taka brązowo-mahoniowa, a dół byłby czerwonawy, a nie taki pomarańczowy...

Z góry dziękuję Wam za pomoc, dorzucam zdjęcia dla ułatwienia i przepraszam, że się tak rozpisałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1070774.jpg (75,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070776.jpg (123,8 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070778.jpg (73,7 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070783.jpg (112,3 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1070786.jpg (92,6 KB, 15 załadowań)
jusianek jest offline  
Stary 2013-08-29, 14:18   #4220
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny!
Ponownie przychodzę do Was po poradę, bo sama już zwątpiłam czy można z tym coś zrobić...

Otóż farbuję włosy henną od około roku. Używam tylko czystej henny Khadi (red). Mój wyjściowy kolor, który miałam ten rok temu to sprany rudy, henna była kładziona na rozjaśniane włosy. Od tamtego czasu włosy odrastały i hennę kładłam na swój naturalny kolor i oczywiście mam teraz piękne "ombre"

Zdaję sobie sprawę, że kolor henny na rozjaśnianych włosach będzie inny od tego na naturalnych, ale zastanawia mnie co innego. Czy mogę jakoś wyrównać kolor do tego na górze? Chciałabym jakoś pozbyć się tej różnicy, bo jest dość widoczna... Wiem, że henna mi nie rozjaśni żadnym sposobem, ale zadowolona byłabym gdyby chociaż dół zbliżył się kolorystycznie do góry...

Jakiej mieszanki proponujecie użyć, aby kolor się nieco ujednolicił BEZ zbędnego dodatkowego przyciemniania góry? może położyć hennę tylko na tą jaśniejszą część włosów...?

A kolejna moja wątpliwość - to czy przy obecnym moim kolorze tej dolnej partii włosów dałoby się którąś z mieszanek nadać włosom czerwony kolor? Wtedy góra zostałaby taka brązowo-mahoniowa, a dół byłby czerwonawy, a nie taki pomarańczowy...

Z góry dziękuję Wam za pomoc, dorzucam zdjęcia dla ułatwienia i przepraszam, że się tak rozpisałam
Jak kładziesz hennę? Bo kolor wygląda u Ciebie dość hmm... blado?
Jestem w podobnej sytuacji tylko mój naturalny odrost ma dopiero jakieś 3cm, jednak różnica nie jest aż tak widoczna jak u Ciebie, bo zafarbowana część "łapie" mi na dużo ciemniej, mimo, że włosy były wcześniej rozjaśniane. Kładę hennę z Pola i śpię z nią. Ostatnio robię już nawet sam odrost, bo boję się, że włosy na długości za bardzo mi się przyciemnią.
Stary 2013-08-29, 14:26   #4221
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Jak kładziesz hennę? Bo kolor wygląda u Ciebie dość hmm... blado?
Jestem w podobnej sytuacji tylko mój naturalny odrost ma dopiero jakieś 3cm, jednak różnica nie jest aż tak widoczna jak u Ciebie, bo zafarbowana część "łapie" mi na dużo ciemniej, mimo, że włosy były wcześniej rozjaśniane. Kładę hennę z Pola i śpię z nią. Ostatnio robię już nawet sam odrost, bo boję się, że włosy na długości za bardzo mi się przyciemnią.
A więc robię wszystko tak jak w ulotce dołączonej do Khadi (cytryna, odstawienie jej na noc itp), rano myję włosy mocnym szamponem oczyszczającym i kładę hennę zawsze na trzy godziny... Może za krótko?
Te włosy na zdjęciach były farbowane miesiąc temu, henna mogła już się nieco wypłukać, ale masz rację, zawsze kolor wychodzi raczej przygaszony, nie mam pojęcia jak uzyskać coś bardziej czerwonego tam na dole.
jusianek jest offline  
Stary 2013-08-29, 14:39   #4222
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
A więc robię wszystko tak jak w ulotce dołączonej do Khadi (cytryna, odstawienie jej na noc itp), rano myję włosy mocnym szamponem oczyszczającym i kładę hennę zawsze na trzy godziny... Może za krótko?
Te włosy na zdjęciach były farbowane miesiąc temu, henna mogła już się nieco wypłukać, ale masz rację, zawsze kolor wychodzi raczej przygaszony, nie mam pojęcia jak uzyskać coś bardziej czerwonego tam na dole.
Spróbuj henny z Pola, jest naprawdę bardzo dobrej jakości i wychodzi chyba taniej niż Khadi. Ile razy dotychczas robiłaś hennę?
Ja trzymam zwykle całą noc, może to też od tego zależy...? Wrzucam zdjęcie wyjściowego i obecnego koloru w dziennym świetle. Teraz włosy są ciemniejsze, na zdjęciu mają za sobą jakieś 3-4 hennowania. Szybko odrastają w ostatnim czasie więc robię hennę co jakieś 3 tygodnie. Naturalnie mam ciemne włosy, z lekkim "ombre" trzeba się będzie jednak pogodzić... bardziej niż różnica w kolorze przeszkadza mi jednak różnica w kondycji włosów, te farbowane kiedyś chemią są w zdecydowanie gorszej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosie.jpg (9,3 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg na wietrze włosy.jpg (89,2 KB, 45 załadowań)
Stary 2013-08-29, 16:56   #4223
MsZet25
Raczkowanie

Hej
Mam do was pytanie, który dręczy mnie praktycznie od pierwszego hennowania. Od stycznia maluję włosy henną Eld w kolorze Chna. Jestem z niej bardzo zadowolona, ze względu na to, że nie niszczy włosów, a kolor prawie wcale się nie wypłukuje. Problem polega na tym, że na odrostach henna prawie wcale nie chwyta koloru Nie mam pojęcia czym jest to spowodowane ;/ Mój naturalny kolor włosów to jsny blond, jednak na odrostach wyglądają na mysio brązowe. Cała długość włosów ma piękny rudy kolor, odrosty są po prostu brzydkie ;/
Zastanawiałam się na malowaniem samych odrostów, żeby henna nie wchodziła w głębsze partie włosów na całej długości a kolor się tak nie wybijał.
Czy któraś z Was miała tak samo ? Proszę o pomoc, bo już nie wiem co mam robić

Na załączonym zdjęciu dobrze widać tę różnicę. Dodam, że zdjęcie jest zrobione zaraz po hennowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_0830.jpg (117,7 KB, 18 załadowań)

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline  
Stary 2013-08-29, 17:28   #4224
201612280917
Konto usunięte

MsZet25, mi ELD też nie chwytała odrostów, moim zdaniem to "gorszy" gatunek i dlatego tak jest. Spróbuj farbować henną BAQ.

Dziewczyny, mam pytanko.
Zrobię wszystko, żeby mi się wreszcie nie wypłukało, chcę nałożyć 30g henny i 100g indygo + trochę białej glinki (na oko ok. 20g), dodać soli (ile?) i spać z tą mieszanką. Ile czasu indygo działa? Bo być może spanie z tym nie ma sensu, bo barwnik po jakimś czasie i tak traci na sile?
201612280917 jest offline  
Stary 2013-08-29, 18:26   #4225
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
MsZet25, mi ELD też nie chwytała odrostów, moim zdaniem to "gorszy" gatunek i dlatego tak jest. Spróbuj farbować henną BAQ.
Dokładnie tak, miałam ten sam problem z Eldem, który teraz zniknął. Problem, nie Eld.
Stary 2013-08-29, 21:07   #4226
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Spróbuj henny z Pola, jest naprawdę bardzo dobrej jakości i wychodzi chyba taniej niż Khadi. Ile razy dotychczas robiłaś hennę?
Ja trzymam zwykle całą noc, może to też od tego zależy...? Wrzucam zdjęcie wyjściowego i obecnego koloru w dziennym świetle. Teraz włosy są ciemniejsze, na zdjęciu mają za sobą jakieś 3-4 hennowania. Szybko odrastają w ostatnim czasie więc robię hennę co jakieś 3 tygodnie. Naturalnie mam ciemne włosy, z lekkim "ombre" trzeba się będzie jednak pogodzić... bardziej niż różnica w kolorze przeszkadza mi jednak różnica w kondycji włosów, te farbowane kiedyś chemią są w zdecydowanie gorszej.

Hmmm, kładłam Khadi ok 10 razy. Właśnie zamierzałam przerzucić się na Pole Henny, czytałam dużo pozytywnych opinii
Wiem, że nigdy nie będzie idealnie, też zdecydowanie wolę jakość włosów hennowanych - w dotyku są tysiąc razy gładsze, milsze i ładniejsze (w wyglądzie z resztą też )
I nie zamierzam tykać chemii nawet gdybym miała czekać dwa lata aż całe odrosną

MsZet25 - co do Eldu - kładłam go pierwsze dwa razy na początku przygody z henną, kiedy myślałam, że ma spoko skład - sądziłam, że mi się nie wypłukuje, dopóki nie spróbowałam faktycznie henny - różnica jest bardzo duża.
jusianek jest offline  
Stary 2013-08-30, 21:47   #4227
_MAMA_
Zakorzenienie

GG do _MAMA_

dziewczyny, zostało mi 250 ml rozrobionej henny khadi ciemny brąz (na wodzie po gotowanym siemieniu lniany) zamroziłam - nada sie to jeszcze ?
_MAMA_ jest offline  
Stary 2013-08-30, 22:11   #4228
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez _MAMA_ Pokaż wiadomość
dziewczyny, zostało mi 250 ml rozrobionej henny khadi ciemny brąz (na wodzie po gotowanym siemieniu lniany) zamroziłam - nada sie to jeszcze ?
chyba już się nie nadaje - indygo straci moc ale może jakiegoś glossa da się z tego jeszcze przygotować ale chyba tylko henna będzie miała w farbowaniu udział
Stary 2013-08-30, 23:12   #4229
MsZet25
Raczkowanie

Wow, nawet nie miałam pojęcia o istnieniu takiej henny jak henny jak BAQ. Nie wiem czy się na nią zdecyduję gdyż, w Białymstoku jest bardzo słabo jeśli chodzi o tego typu kosmetyki, ledwo dostałam hennę ELD, a co dopiero jakąś inną. Ale poszukam Jaka jest cena takiej henny ?

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline  
Stary 2013-08-30, 23:12   #4230
akna1102
Zadomowienie

Dziewczyny zgłupiałam całkowicie W końcu zdecydowałam się na pierwszą przygodę z henną Mam nadzieję, że załapie się na kg na "pole henny" I tu pojawia się problem bo nie wiem jakie wziąć proporcje ziół by były mi najbardziej przydatne.

Mam naturalnie ciemnobrązowe włosy z siwymi nitkami, do tej pory stosowałam farby chemiczne "ciemny brąz" a ostatnio "hebanowa czerń" by ukryć siwe kosmyki. Chcę uzyskać ciemny, chłodny odcień na granicy ciemnego brązu/czerni.

Wiem,że z racji siwych włosów powinna pomalować dwustopniowo: jednego dnia henna, drugiego dnia indygo. Wyczytałam również, że indygo żeby dobrze się trzymać potrzebuje henny. Czyli co.....powinnam drugiego dnia zrobić mieszankę indygo+henna, ale w jakiej proporcji by nie było ciepłych refleksów?? Wyczytałam również, że naprawdę ciemne włosy nie potrzebują indygo tylko wystarczy sama henna+kawa rozpuszczalna dla zniwelowania czerwonych refleksów czyli wychodzi, że w ogóle nie potrzebuję kupować indygo?? Trochę się pogubiłam w tym wszystkim...przypominam, że efektem końcowym ma być zimny kolor tzw "czarny brąz"
akna1102 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości