Farbowanie henną - część III - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-09-06, 09:21   #4291
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell
Dot.: Farbowanie henną - część III

No to ja napiszę tak: mam w domu szampon Saponics Farmony, szampon Jantar, Babydream, Avea pokrzywowy i jakiś gliss kurr - którym umyć wlosy przed hennowaniem?
Stary 2013-09-06, 09:26   #4292
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Jeśli mówisz o tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...acych-sie.html
To on chyba jest OK, bo nie ma żadnych "odżywkowych bajerów" w składzie tylko zwykłe ścieracze do mycia.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-06, 09:27   #4293
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A to ja nie wiem. Wiem, że Eve dodaje glinki do indygo i to faktycznie działa, bo raz próbowałam. A ecliptą też farbuje? Tego nie widziałam u niej, ale przestałam czytać parę miesięcy temu (wypadłam z trybu )
Ja chyba tak zrobię - zagotować siemię, odcedzić (sitkiem to ja nie umiem, lepiej chyba w rajstopie ), dorzucić do mieszanki z indygo. Ja akurat te ziołowe mieszanki robię w raczej letniej wodzie albo w ogóle chłodnej. Kiedyś przeczytałam, że w indiach henne zalewają deszczówką ;P więc nie sądzę by pilnowały temperatury wody

A spiruliny nie planuje dodawać. Nie widziałam nigdy jakiś ekstra efektów. Tzn nie wiem, może z indygo daje jakiś efekt, ale nie podejrzewam.
Jej przepis, który sobie zapisałam:
13 łyżek indygo
4 łyżki eclipta alba
2 łyżeczki placenty
2 łyżeczki glinki
1 łyżeczka spiruliny

Nie dostałam tylko placenty, bo akurat nigdzie nie było. Myślę, że te algi to po to, żeby włosy nie były takie matowe po samym indygo. Czekam na paczkę i zobaczę co to mi na głowie powstanie Chciałabym się pozbyć rudawego refleksu i mieć ciemne, prawie czarne włosy
iLoNuS_ktl jest offline  
Stary 2013-09-06, 09:33   #4294
earthpace
Zakorzenienie

Placenta jest fajna - włosy są błyszczące i mięsiste. Rewelacja do hennowania. Też zauważyłam, że ciężko ją zdobyć. Ja raczej aż tyle indygo nie dam nie chcę uzyskać strasznie czarnych włosów [już mam ciemne], bo wyglądam wtedy jak marylin manson. Jeśli chodzi o pozbywanie się rudawego refleksu, bo też z tym walczyłam to myślę, że amla jest w tym całkiem dobra. Parę sesji z amlą i chociaż nie hennowałam pół roku nie mam żadnych rudawych/ciepłych odcieni na ciemnym brązie. Kolor jest super trwały. A nowe "indygowanie" muszę niestety zrobić, bo chociaż moje naturalsy są w miarę podobnym kolorze to niestety mają odcień popielaty a od słońca mam przy głowie jakieś wypłowiałe kosmyki i kolor wygląda jak sprany. Trzeba to naprawić kiedy planuejsz robić swoją mieszankę? Jestem ciekawa Twoich efektów!

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-06, 09:37   #4295
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Cytat:
Jeśli mówisz o tym:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...acych-sie.html
To on chyba jest OK, bo nie ma żadnych "odżywkowych bajerów" w składzie tylko zwykłe ścieracze do mycia.
ten no to teraz czekam aż mi henna przyjdzie.. Myślę, że jak wyśle dzisiaj, to na poniedziałek/wtorek powinno dojść :3
Stary 2013-09-06, 09:38   #4296
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
ten no to teraz czekam aż mi henna przyjdzie.. Myślę, że jak wyśle dzisiaj, to na poniedziałek/wtorek powinno dojść :3
No pole henny jest błyskawiczne Mi zawsze dochodziło na 2 dzień.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-06, 09:43   #4297
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Mieszankę chcę nałożyć na włoski jak najszybciej, wczoraj rano składałam zamówienia, może dziś coś jeszcze do mnie przyjdzie i wtedy jutro rano nakładam jeżeli paczki nie dotrą to jutro nałożę sobie samo indygo i z łyżkę khadi. Wieczorem postaram się wrzucić fotkę po ostatnim nałożeniu khadi ciemny brąz + indygo
iLoNuS_ktl jest offline  
Stary 2013-09-06, 09:53   #4298
earthpace
Zakorzenienie

Ja znalazłam post z ostatniego hennowania:
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2743
Pamiętam nie byłam z niego zbyt zadowolona, bo odrosty wyszły bardziej brązowe niż ciemno-brązowe. Ciężko niestety aby indygo złapało odrosty.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-06, 10:00   #4299
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Właśnie dlatego zazwyczaj dorzucam henny bo wtedy chyba lepiej łapie. Mimo wszystko i tak z końcówek i odrostów najszybciej kolor mi ucieka i zostaje brąz To chyba przez wcierki w skalp i wcieranie olejków w końcówki.
Bardzo ładny kolorek Ci wyszedł Moje w słońcu chyba bardziej kasztanowe są, wieczorem pokażę
iLoNuS_ktl jest offline  
Stary 2013-09-06, 10:15   #4300
earthpace
Zakorzenienie

2 farbowania przed tym używałam tylko indygo z amlą i wydaje mi się, że to mi najbardziej utrwaliło i ochłodziło kolor. Dlatego henne już wywalam z mieszanek najwyżej mi nie złapie, trudno Mam nadzieje, że w poniedziałek "się zrobię".

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-06, 10:55   #4301
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

No to muszę się postarać jeszcze zmyć kolor i przyśpieszyć porost, bo mi jeszcze 2 cm końcówek rozjaśnianych zostało... Ciekawe, na jaki kolor mi złapie ^^ taki ładny kolorek mam z tyłu <3
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0575.jpg (140,7 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0579.jpg (111,1 KB, 26 załadowań)
Stary 2013-09-06, 11:09   #4302
bajeczka000
Wtajemniczenie

Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość

Hm, coś musiało pójść nie tak... Na ile odstawiłaś hennę, czy barwnik ładnie się wydobył, użyłaś cytryny? Ile trzymałaś? I które to hennowanie?
Przy kolejnym proponuję:
- zrobić więcej papki (nakładać jak krem na tort obficie )
- odstawić na dłużej, dodać cytrynę (jeśli tego nie robiłaś)
- trzymać dłużej (ja trzymam całą noc)
- przed nałożeniem umyć włosy ciepłą wodą (otwarcie łusek)
- nakładać ciepłą papkę (ja podgrzewam trochę w mikrofali)
- trzymać w czapce pod folią
- spłukać i nie myć szamponem, odczekać ze dwa dni

To tyle porad

Dodałam sok z 2 cytryn, odstawilam na 12 godzin, ale trzymałam tylko 4. Resztę robiłam tak jak piszesz. To moje 3 hennowanie. Spróbuje teraz nałożyć na noc, zobaczymy czy wytrzymam Dziękuję za rady

Cytat:
Nierównomierny kolor może też wskazywać na to, że henna nierównomiernie łapie.. może niewystarczająco dobrze oczyszczasz włosy przed hennowaniem. Proponuje 2-3 mycia przed hennowaniem myć tylko szamponem z SLS (bez jakiś olejków i innych "bajerów") np. Joanna Rzepa [polecam], nie nakładać olejów. Poza tym nie wiem czy jest sens dodawać odżywkę do henny, może blokować jej działanie. Aby zapobiec wysuszeniu pomaga dodanie np. siemienia lnianego.
Dobrze oczyszczam, szamponem Barwy. A jak dodajesz siemie? Glutka dodajesz do gotowej mieszanki?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Stary 2013-09-06, 20:12   #4303
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Wrzucam moje włosiska, malowane 25 sierpnia, po pierwszym myciu szamponem Do tej pory używałam pół paczki khadi ciemny brąz + 4 łyżki indygo.
Czekam na przesyłki i będę kombinować dalej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0072.jpg (41,0 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0075.jpg (45,2 KB, 36 załadowań)
iLoNuS_ktl jest offline  
Stary 2013-09-06, 20:16   #4304
sylwka37
koci świat

Dot.: Odp: Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
Wrzucam moje włosiska, malowane 25 sierpnia, po pierwszym myciu szamponem Do tej pory używałam pół paczki khadi ciemny brąz + 4 łyżki indygo.
Czekam na przesyłki i będę kombinować dalej
Stary 2013-09-08, 01:13   #4305
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Pytanie do dziewczyn, które rozjaśniają czasem włosy przed hennowaniem, celem uzyskania marchewy (Sylwka?)

Czym rozjaśniasz, jak długo trzymasz, jak wygląda proces?

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-09-08, 09:27   #4306
kocurzyca
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Hej! Sto lat się nie odzywałam. Nadal jestem ruda, nadal z henną. Ale ponieważ moje wcześniej farbowane chemicznie juz prawie całkiem ścięłam, rudość jaką daje henna na moich naturalnych włosach jest dość ciemna. Dlatego podepnę sie do pytania. Rozważam delikatne rozjaśnienie w celu uzyskania bardziej marchewkowej rudości.
Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Pytanie do dziewczyn, które rozjaśniają czasem włosy przed hennowaniem, celem uzyskania marchewy (Sylwka?)

Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013

kocurzyca jest offline  
Stary 2013-09-08, 10:09   #4307
sylwka37
koci świat

Cytat:

Cytat:
Napisane przez kocurzyca Pokaż wiadomość
Hej! Sto lat się nie odzywałam. Nadal jestem ruda, nadal z henną. Ale ponieważ moje wcześniej farbowane chemicznie juz prawie całkiem ścięłam, rudość jaką daje henna na moich naturalnych włosach jest dość ciemna. Dlatego podepnę sie do pytania. Rozważam delikatne rozjaśnienie w celu uzyskania bardziej marchewkowej rudości.
wcześniej rozjaśniałam syoss 13,0 ale że on istny szatan był - proces rozjaśniania zaczynał się właściwie od momentu nałożenia i trzeba było uważać co się dzieje na głowie ja go trzymałam może góra 10 -15 min potem od razu kładłam hennę. Teraz przerzuciłam się na farbę profesjonalną echosline z oxy 9% i ta też ładnie rozjaśnia a tak nie niszczy i nie wysusza .
Stary 2013-09-08, 10:51   #4308
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Cytat:
No to muszę się postarać jeszcze zmyć kolor i przyśpieszyć porost, bo mi jeszcze 2 cm końcówek rozjaśnianych zostało... Ciekawe, na jaki kolor mi złapie ^^ taki ładny kolorek mam z tyłu <3
podnoszę - nikt nie przypuszcza jaki kolor mi wyjdzie? W ogóle, przeczytałam http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf tu, że jeśli dodam sok z cytryny, to wyjdzie mi krwisty rudy.. A ja bym chciała marchewę, czyli mam nie dodawać nic kwaśnego, samą ciepłą wodę?
Stary 2013-09-08, 11:10   #4309
sylwka37
koci świat

Cytat:
podnoszę - nikt nie przypuszcza jaki kolor mi wyjdzie? W ogóle, przeczytałam http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf tu, że jeśli dodam sok z cytryny, to wyjdzie mi krwisty rudy.. A ja bym chciała marchewę, czyli mam nie dodawać nic kwaśnego, samą ciepłą wodę?
ciężko jest przewidzieć jaki henna da kolor ja bym cytryny nie dodawała tylko ciepłą wodą zalała można też nałożyć od razu bez odstawiania
Stary 2013-09-08, 11:19   #4310
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

przewidzieć ciężko, owszem, po prostu się zastanawiam, czy duża różnica będzie między odroostem a resztą "czerwonych" kłaków
Stary 2013-09-08, 11:35   #4311
sylwka37
koci świat

Cytat:
przewidzieć ciężko, owszem, po prostu się zastanawiam, czy duża różnica będzie między odroostem a resztą "czerwonych" kłaków
dużego odrostu patrząc na twoje zdjęcia nie masz więc nie powinno być , końce sprawiają wrażenie jaśniejszych i na nich henna może mocniej chwycić ale mam wrażenie że to akurat fajnie wyjdzie takie iskierki we włosach
Stary 2013-09-08, 12:05   #4312
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Końce są po rozjaśniaczu, każda farba się zmywa. Na reszcie trzyma się skubańsko kolor -.- No i odrost ma 1 cm, mysi blond zapuszczam i ścinam systematycznie, aż pozbędę się rozjaśniacza. I wiesz końcówki to tam nic, bo za miesiąc ich już nie będzie, tylko czy za ten miesiąc nie zrobi mi się taki chamski pasek - naturalsy - farbowańce. Jutro powinna przyjść henna Ale pofarbuję się dopiero po dwudziestym, bo 27 chyba jadę na przysięgę do przyjaciela, i nie chciałabym mieć odrostu jakiegoś i tych końcówek
Stary 2013-09-08, 12:14   #4313
sylwka37
koci świat

Cytat:
Końce są po rozjaśniaczu, każda farba się zmywa. Na reszcie trzyma się skubańsko kolor -.- No i odrost ma 1 cm, mysi blond zapuszczam i ścinam systematycznie, aż pozbędę się rozjaśniacza. I wiesz końcówki to tam nic, bo za miesiąc ich już nie będzie, tylko czy za ten miesiąc nie zrobi mi się taki chamski pasek - naturalsy - farbowańce. Jutro powinna przyjść henna Ale pofarbuję się dopiero po dwudziestym, bo 27 chyba jadę na przysięgę do przyjaciela, i nie chciałabym mieć odrostu jakiegoś i tych końcówek
przy mysim blondzie nie powinno być tego paska
Stary 2013-09-08, 12:51   #4314
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

w czwartek będę pierwszy raz farbować włosy henną lepiej umyc włosy tym szamponem z BingoSpa http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50...-i-7-ziol.html czy tym z Avon http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,34...i-imbir.html?;)
Wiolkaa93 jest offline  
Stary 2013-09-08, 13:01   #4315
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
w czwartek będę pierwszy raz farbować włosy henną lepiej umyc włosy tym szamponem z BingoSpa http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,50...-i-7-ziol.html czy tym z Avon http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,34...i-imbir.html?;)
jeśli wybierać z tych 2 to ten z BingoSpa bo ten z Avonu z odżywką jest - a chodzi o to żeby włosy oczyścić ze wszystkiego co na nich jest żeby ułatwić przenikanie barwnika we włos.
Stary 2013-09-08, 13:21   #4316
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
wcześniej rozjaśniałam syoss 13,0 ale że on istny szatan był - proces rozjaśniania zaczynał się właściwie od momentu nałożenia i trzeba było uważać co się dzieje na głowie ja go trzymałam może góra 10 -15 min potem od razu kładłam hennę. Teraz przerzuciłam się na farbę profesjonalną echosline z oxy 9% i ta też ładnie rozjaśnia a tak nie niszczy i nie wysusza .

Jak długo trzymasz? Od razu potem kładziesz hennę?

To to? http://www.skarbyurody.pl/pl/p/Echos...-ml-/1477#tab1

Edytowane przez magyarparaszt
Czas edycji: 2013-09-08 o 13:24
magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-09-08, 14:13   #4317
Wiolkaa93
Zadomowienie

GG do Wiolkaa93

Cytat:
jeśli wybierać z tych 2 to ten z BingoSpa bo ten z Avonu z odżywką jest - a chodzi o to żeby włosy oczyścić ze wszystkiego co na nich jest żeby ułatwić przenikanie barwnika we włos.
Dzięki
Wiolkaa93 jest offline  
Stary 2013-09-08, 15:44   #4318
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
ciężko jest przewidzieć jaki henna da kolor ja bym cytryny nie dodawała tylko ciepłą wodą zalała można też nałożyć od razu bez odstawiania
IMHO barwnik się nie wyzwoli, kolor wyjdzie płaski, niejednolity i słabo złapie.
Stary 2013-09-08, 16:01   #4319
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

to żeś mnie nastraszyła ; o
Stary 2013-09-08, 18:15   #4320
sylwka37
koci świat

Cytat:
Jak długo trzymasz? Od razu potem kładziesz hennę?

To to? http://www.skarbyurody.pl/pl/p/Echos...-ml-/1477#tab1
ja kładę farbę nr 8,44 z oxy 9% i trzymam ok 45 min. gdzieś wyżej jest zdjęcie po tej farbie albo u mnie w galerii , jeszcze henny nie kładłam bo kolor wyszedł ok i zresztą dopiero czekam na przesyłkę.

to jest to http://www.skarbyurody.pl/pl/p/ECHOS...cy-100-ml/1475 do tego dokupujesz to co ty pokazałaś czyli oxydant w zależności od naturalnego koloru włosów i tego co chcesz otrzymać dajesz albo 6% albo 9%
Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
IMHO barwnik się nie wyzwoli, kolor wyjdzie płaski, niejednolity i słabo złapie.
wielokrotnie henny nie odstawiałam i kolor wyszedł bardzo dobry, cytryny też nie dodaję bo mi wysusza włosy i też nie zauważyłam aby bez cytryny był słabszy

Edytowane przez sylwka37
Czas edycji: 2013-09-08 o 18:20
sylwka37 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości