Farbowanie henną - część III - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-09-10, 10:52   #4351
sylwka37
koci świat

Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
No więc dziewczęta to ja. Właśnie zrobiłam papkęz 75g henny, soku z 3 cytryn i 2 kieliszków ciepłej (przegotowanej, ale nie gorącej) wody. Jest bardzo gęsta, przy nakładaniu dodam trochę ciepłej wody. Nic nie pokręciłam? Wszystko ok? Mieszałam drewnianą łychą w plastikowej miseczce Miałam się farbować po dwudziestym, ale najprawdopodobniej na przysięgę nie pojadę Za to mój "ukochany"dzwoni codziennie, mówi że tęskni, no jak nie on, układ zaczynał się trochę inaczej... No ale ten, o 12-13 się pofarbuję, zobaczymy co z tego wyjdzie. Ładnie pachnie- sianem :3
nic nie pokręciłaś !!! daj znać jak wyszło
Stary 2013-09-10, 11:00   #4352
bajeczka000
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Tak.
Właśnie tak myślałam No nic czekam na odrosty i kładę hennę na całość i na całą noc o!
Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Skomplikowana sprawa, bo wymieszałam zwykłą hennę z ziółkami, które dostałam od Sylwki pocztą, a które z kolei u niej się nie sprawdziły. Ze 3-4 strony wcześniej jest opisany cały mój problem jak to borykałam się z 'wyblakłym' kolorem po khadi, który nie przypominał w ogóle tego co niekiedy dziewczyny uzyskują po tej samej hennie...

Odstawiłam na 8 godzin, dodałam trochę cytryny i trzymałam 3 godziny, więc receptura raczej standardowa Ale problemem z pewnością byłoby znalezienie tej henny, którą dostałam od Sylwki, została przywieziona z Norwegii i chyba zawiera jakieś chemiczne dodatki (w co nie chcę się wgłębiać ). W każdym razie nie sądzę, żebyśmy znalazły ją u nas, czego żałuję, bo zostało mi tylko na jedno hennowanie i znowu pewnie będę chodziła z jakimiś wypranymi pomarańczami na głowie...
Czyli to te zioła bo ja robię podobnie ale nie zdradzę tej od PoleHenny.
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Stary 2013-09-10, 11:02   #4353
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Mogę zostawić hennę na słonku? Tzn w domu mam dość chłodno i postawiłabym na parapecie na słońcu Nie popsuje się?
Stary 2013-09-10, 11:03   #4354
bajeczka000
Wtajemniczenie

Cytat:
gloss, henna? o so chozi, oświeci mnie ktoś?
Ja robiłam tak, że hennę nakładałam na odrosty a do reszty mieszanki dodawałam ze 2 łychy maski i dawałam na resztę włosów I ta mieszanka henny z maską/odżywką to gloss

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Stary 2013-09-10, 11:22   #4355
sylwka37
koci świat

Cytat:
Mogę zostawić hennę na słonku? Tzn w domu mam dość chłodno i postawiłabym na parapecie na słońcu Nie popsuje się?
nie popsuje, na słonku szybciej się barwnik uwolni
Stary 2013-09-10, 11:51   #4356
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez bajeczka000 Pokaż wiadomość
Ja robiłam tak, że hennę nakładałam na odrosty a do reszty mieszanki dodawałam ze 2 łychy maski i dawałam na resztę włosów I ta mieszanka henny z maską/odżywką to gloss
Rozumiem, że gloss ma prócz efektów kolorystycznych dawać nawilżenie/odżywienie włosa? : >
Widać poprawę po takiej mieszance?
jusianek jest offline  
Stary 2013-09-10, 12:21   #4357
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Moje włosy to samo Ciężko mi wpoić w nie właściwe dawki nawilżaczy i emolientów. Póki co dobry jedwab i garnier awokado jako odżywka b/s na długość dają najlepsze efekty, bo nie są takie sianowate.
Moje włosy też lubią tego garniera, ale nie próbowałam robić z niej b/s, nie wiem czy by za mocno nie obciążyła włosów. Moim ostatnim odkryciem są kosmetyki rosyjskie, moje włosy je pokochały

Cytat:
Rozumiem, że gloss ma prócz efektów kolorystycznych dawać nawilżenie/odżywienie włosa? : >
Widać poprawę po takiej mieszance?
Dokładnie, ja dodawałam odżywkę głównie po to, aby nie mieć mega siana po samej hennie, oprócz tego chyba troszkę łatwiej się taką mieszankę nakłada i troszkę mniej śmierdzi sianem
Stary 2013-09-10, 13:14   #4358
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Z rosyjskimi też się dogaduje bardzo chwalę sobie szampony Natura Siberica i Love2mic, balsam do włosów rasheenie, niestety balsam natura siberica jest chyba zbyt wysuszający. A Ty możesz coś polecić? Też mysłałam, że moje cienkie włosy ten garnier zestrąkuje i będą jak nie umyte, ale właśnie wtedy są fajne

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-10, 13:36   #4359
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Ja bardzo polubiłam szampony Baikal Herbals, z love2mix mam maskę z efektem laminowania, faktycznie włosy są prostsze, ale jakiegoś mega super efektu nie ma. Mam też maskę drożdzową babci Agafii, bardzo ładnie, ciasteczkowo pachnie , ale szukałam dalej. Następnie maska z Organic Shop - organic avocado & honey - baaardzo ją polubiłam i gościła u mnie bardzo długo, prześlicznie pachnie, zapach się utrzymuje, włosy mięciutkie i sypkie. Moim aktualnym hitem jest balsam odżywczy Aleppo , po nim czuje, że moje włosy są faktycznie nawilżone.
W ogóle zauważyłam, że moje włosy lubią awokado, więc kupiłam sobie olejek i wcieram w końce
Stary 2013-09-10, 13:44   #4360
earthpace
Zakorzenienie

Dokładnie to samo odkryłam parę miesięcy temu i akurat miałam w domu, więc go powoli zużywam. Poza tym widzę fajne efekty po masło shea, kokosowy mi służył, ale jakby ostatnio niespecjalnie. Mam wrażenie, że były niskoporowate, ale zrobiły się wysoko. Koleżanka mi ostatnio zwróciła uwagę, że mam beznadziejną suszarkę (suszę tylko przy głowie zimnym nawiewem) i okazało się faktycznie, że jak schną bez suszarki to są dużo lepsze.
Dzięki za te informacje, ten organic shop mnie zainteresował
Ja od siebie mogę polecić bingo spa - masło shea i algi oraz z glinką (taka czerwona). No i seboradin balsam z żeń - szeniem, rewelacja! A poza tym to niezawodny garnier awokado karite.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-10, 13:55   #4361
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Shea jeszcze nie próbowałam, ale mam zamiar Kokos nigdy mi nie służył. Kupiłam za to olej babassu i sprawdza się rewelacyjnie pozostawiony na noc. I od siebie polecam jeszcze sesę
Odżywkę avokado/karite też lubię - sprawdzę jako b/s. Z bingo spa mam maskę z keratyną i spiruliną (ale nie mogę o niej jeszcze nic powiedzieć bo użyłam tylko raz).
Nie mogę się już doczekać kiedy będę miała czas, żeby nałożyć nową mieszankę na bazie indygo. Paczki dotarły, a tu pies się rozchorował, w weekend na wesele...
Stary 2013-09-10, 14:43   #4362
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Ok. Henna leżała 7 godzin, nałożyłam, starałam się wszystko dokładnie pokryć. Skończyłam nakładać o 14:30, więc tak o 19-20 będę zmywać

A co z pielęgnacją PO hennowaniu? ( tzn nie bezpośrednio po, tylko tak później) Jakim szamponem najlepiej myć? Odżywką może? Można olejować? Jantarować skalp? Myć szamponami ziołowymi.

Edytowane przez _Tinkerbell
Czas edycji: 2013-09-10 o 16:27
_Tinkerbell jest teraz online  
Stary 2013-09-10, 19:49   #4363
sylwka37
koci świat

Cytat:
Ok. Henna leżała 7 godzin, nałożyłam, starałam się wszystko dokładnie pokryć. Skończyłam nakładać o 14:30, więc tak o 19-20 będę zmywać

A co z pielęgnacją PO hennowaniu? ( tzn nie bezpośrednio po, tylko tak później) Jakim szamponem najlepiej myć? Odżywką może? Można olejować? Jantarować skalp? Myć szamponami ziołowymi.
na pewno trzeba będzie je trochę nawilżyć bo henna trochę wysusza. Można olejować , jantarować skalp czyli wszystko co chcesz
Stary 2013-09-10, 20:30   #4364
201612280917
Konto usunięte

Ale nie od razu najlepiej wytrzymać te dwa dni bez czegokolwiek. Jak wyszło?
201612280917 jest offline  
Stary 2013-09-10, 20:37   #4365
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Ale nie od razu najlepiej wytrzymać te dwa dni bez czegokolwiek. Jak wyszło?
oczywiście !!!
no właśnie jak wyszło ???
ja dziś odebrałam moją hennę i kusi mnie nałożyć - boże maniaczka ze mnie jakaś uwielbiam ten zapach henny
Stary 2013-09-10, 20:38   #4366
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
oczywiście !!!
no właśnie jak wyszło ???
ja dziś odebrałam moją hennę i kusi mnie nałożyć - boże maniaczka ze mnie jakaś uwielbiam ten zapach henny
Wyobraź sobie jak silną mam wolę, jeśli moja leży już tydzień nieruszona codziennie o niej myślę, ale dopiero będę się chwytać w okolicy niedzieli. Zamierzam wytrzymać min. 4 godziny z nią
Stary 2013-09-10, 20:39   #4367
earthpace
Zakorzenienie

Ja zazwyczaj po hennie robię maskę nawilżajacą - siemie lniane, aloes, hydromanil, co Ci tam przyjdzie do głowy I problem z głowy

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-10, 20:44   #4368
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie jak silną mam wolę, jeśli moja leży już tydzień nieruszona codziennie o niej myślę, ale dopiero będę się chwytać w okolicy niedzieli. Zamierzam wytrzymać min. 4 godziny z nią
oj podziwiam ja aż tak silnej nie mam i chyba jutro rano nastawię aby wieczorem upajać się jej zapachem
Stary 2013-09-10, 21:35   #4369
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość

Dokładnie, ja dodawałam odżywkę głównie po to, aby nie mieć mega siana po samej hennie, oprócz tego chyba troszkę łatwiej się taką mieszankę nakłada i troszkę mniej śmierdzi sianem
O, to może się skuszę na to niedługo w ramach regeneracji

Ja ostatnio siedziałam w zamkniętym pokoju gdzie stała henna... Po trzech godzinach robiło mi się słabo już od zapachu, jak otworzyłam drzwi to mam wrażenie, że buchnęło oparem
jusianek jest offline  
Stary 2013-09-10, 21:40   #4370
201605170931
Konto usunięte

Cytat:
O, to może się skuszę na to niedługo w ramach regeneracji

Ja ostatnio siedziałam w zamkniętym pokoju gdzie stała henna... Po trzech godzinach robiło mi się słabo już od zapachu, jak otworzyłam drzwi to mam wrażenie, że buchnęło oparem
ja przy ostatnim hennowaniu siedziałam z głową owiniętą reklamówką i dziwiłam się co ja tego sianka nie czuje, gorzej było jak tę reklamówkę zdjęłam
201605170931 jest offline  
Stary 2013-09-10, 21:44   #4371
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
ja przy ostatnim hennowaniu siedziałam z głową owiniętą reklamówką i dziwiłam się co ja tego sianka nie czuje, gorzej było jak tę reklamówkę zdjęłam
Zapach obłędny.
Nawet mam wrażenie, że jak bezpośrednio po hennie jadę autobusem to ludzie się na mnie dziwnie patrzą No i mój TŻ, który nazywa mnie wtedy stajenką albo koniem...
jusianek jest offline  
Stary 2013-09-10, 22:00   #4372
sylwka37
koci świat

wynika z tego że ja jednak jakaś dziwna jestem bo ja ten zapach uwielbiam
Stary 2013-09-10, 22:04   #4373
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Wcale nie dziwna, znam też osoby, które go lubią Moja mama kiedyś stwierdziła, że jest piękny - całe życie miała alergię na pyłki i powiedziała, że to jedyna opcja, żeby czuła zapach skoszonej trawy ;>
jusianek jest offline  
Stary 2013-09-10, 22:09   #4374
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Mi też się podoba, bo kojarzy mi się z siankiem mojego króliczka mogę sobie powspominać mieszając
Stary 2013-09-11, 01:42   #4375
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Ja uwielbiam zapach henny Pachnie taką świeżo skoszoną trawą i herbatką cytrynową. Szkoda, że musiałam zrezygnować z henny...

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Stary 2013-09-11, 07:11   #4376
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Cytat:
No to ja też jestem dziwna. Wyszła mi taka śliczna marchewa, aż żal, że ściemnieje Wrzucę zdjęcie później. Właśnie się zastanawiam, czy jakbym umyła, to proces utleniania by się zatrzymał i ta marchewa by została, ale obawiam się, że wpłynie to też na trwałość koloru. No i włosy mam sztywne i suche, ale cóż - krótkie są, więc mi to nie przeszkadza
Dziewczyny, od dziś wyznaję hennę, nigdy nie wrócę do farb chyba.. Chociaż w blondzie mi ładnie, to jednak rudy a zwłaszcza moja jasna karnacja, krechy na powiekach, i długie rude kłaczki Trzymałam od 14:30 do 19, dłużej nie mogłam wytrzymać ^^ No kurde ogarnijcie to - założyłam koszulę, spódnicę, trampki, zrobiłam genialny makijaż i poleciałam do biblioteki i na zakupy - spotkałam jedną znajomą osobę (a naprawdę mam całe miasto do przelecenia). Wyszłam z psem PRZED BLOK, z ręcznikiem na głowie i kapturze - spotkałam 4 sąsiadki i takiego przystojnego nauczyciela wf, który mieszka naprzeciwko -.- No kurde, rozumiecie to? Pojutrze rano będę mogła już umyć włosy? Aha, z odżywek to póki co mam tylko resztkę awokado i karite, mojąukochaną rossmanowską granat i aloes a oprócztego bingo spa z drożdżami. Mówicie, że dobrze potem machnąć maskę z siemienia lnianego? Ja po niej zawsze miałam niemiłe w dotyku włosy, problem z rozczesaniem - ale mówię - miałam rozjaśniane włosy, a teraz mam resztki rozjaśniacza na końcówkach Tak że może będą się zachowywać inaczej
Stary 2013-09-11, 08:02   #4377
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
No to ja też jestem dziwna. Wyszła mi taka śliczna marchewa, aż żal, że ściemnieje Wrzucę zdjęcie później. Właśnie się zastanawiam, czy jakbym umyła, to proces utleniania by się zatrzymał i ta marchewa by została, ale obawiam się, że wpłynie to też na trwałość koloru. No i włosy mam sztywne i suche, ale cóż - krótkie są, więc mi to nie przeszkadza
Dziewczyny, od dziś wyznaję hennę, nigdy nie wrócę do farb chyba.. Chociaż w blondzie mi ładnie, to jednak rudy a zwłaszcza moja jasna karnacja, krechy na powiekach, i długie rude kłaczki Trzymałam od 14:30 do 19, dłużej nie mogłam wytrzymać ^^ No kurde ogarnijcie to - założyłam koszulę, spódnicę, trampki, zrobiłam genialny makijaż i poleciałam do biblioteki i na zakupy - spotkałam jedną znajomą osobę (a naprawdę mam całe miasto do przelecenia). Wyszłam z psem PRZED BLOK, z ręcznikiem na głowie i kapturze - spotkałam 4 sąsiadki i takiego przystojnego nauczyciela wf, który mieszka naprzeciwko -.- No kurde, rozumiecie to? Pojutrze rano będę mogła już umyć włosy? Aha, z odżywek to póki co mam tylko resztkę awokado i karite, mojąukochaną rossmanowską granat i aloes a oprócztego bingo spa z drożdżami. Mówicie, że dobrze potem machnąć maskę z siemienia lnianego? Ja po niej zawsze miałam niemiłe w dotyku włosy, problem z rozczesaniem - ale mówię - miałam rozjaśniane włosy, a teraz mam resztki rozjaśniacza na końcówkach Tak że może będą się zachowywać inaczej
To jest pewnie jakiś element prawa murphy'ego, tak się zawsze dzieje
2 dni po hennowaniu spróbuj "ugotować" nasionka z siemienia lnianego, odcedzić glutka (to jest bardzo ważne, bo jeśli maska nie jest z glutka to włosy są właśnie takie "trzeszczące" i do bani), zmieszać z maską (chyba bym zmieszała z alterrą, bo to fajnie nawilżająca maska), dodaj wedle uznania inne składniki - oleje odradzam, za wcześnie. Np. awokado jeśli masz w domu, pantenol, aloes..
Potrzymaj z godzinkę. Potem na 10 minut wrzuć garnier awokado - karite. Powinno być git a jak nie to daj znać, zastanowimy się wtedy co Twoje włosy potrzebują

Jestem leniem - miałam wczoraj zrobić mieszankę i nic! Nie mogę się nigdy zebrać, bo to strasznie dużo babrania :P

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-09-11 o 08:04
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-11, 08:20   #4378
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Cytat:
2 dni po hennowaniu spróbuj "ugotować" nasionka z siemienia lnianego, odcedzić glutka (to jest bardzo ważne, bo jeśli maska nie jest z glutka to włosy są właśnie takie "trzeszczące" i do bani), zmieszać z maską (chyba bym zmieszała z alterrą, bo to fajnie nawilżająca maska), dodaj wedle uznania inne składniki - oleje odradzam, za wcześnie. Np. awokado jeśli masz w domu, pantenol, aloes..
Potrzymaj z godzinkę. Potem na 10 minut wrzuć garnier awokado - karite. Powinno być git a jak nie to daj znać, zastanowimy się wtedy co Twoje włosy potrzebują
Chętnie wypróbuję Twój sposób, brzmi dobrze. Nigdy jeszcze nie robiłam glutka
Ja zazwyczaj robiłam tak: dzień wcześniej na noc olej sesa, a rano maska: żółtko jaja, łyżka odżywki/maski, łyżka miodu, łyżka oleju. Myślisz, że na olej za szybko po 2 dniach? Ja zazwyczaj nakładałam...
Stary 2013-09-11, 08:32   #4379
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
Chętnie wypróbuję Twój sposób, brzmi dobrze. Nigdy jeszcze nie robiłam glutka
Ja zazwyczaj robiłam tak: dzień wcześniej na noc olej sesa, a rano maska: żółtko jaja, łyżka odżywki/maski, łyżka miodu, łyżka oleju. Myślisz, że na olej za szybko po 2 dniach? Ja zazwyczaj nakładałam...
Ja zauważyłam, że jak dodaje olej świeżo po hennie albo myje szamponem z SLS to spłukuje sporo indygo, niebieska woda i te sprawy, ale jak odczekiwałam parę dni (zazwyczaj dawałam im tydzień) to już jakby henna się lepiej "osadzała" i nie było tego problemu.
Polecam maski z glutka, najlepiej go odcedzić rajstopą, bo ja nie wiem jak ludzie to robią za pomocą sitka I np. moje włosy też dobrze reagują na lanolinę, są wtedy super.
A jajo to proteiny, moje włosy protein nie lubią, bo się od nich puszą i suszą Miód je nawilża, ale obciąża. No i miód podrażnia skórę głowy. Robiłam taką maskę jak piszesz, bo to chyba trik którejś blogerki, ale ona była fatalna - najczęściej miałam w głowie resztki henny i miodu ;-) a włosy strąkowate, obciążone i wysuszone.
A glutek z siemienia lnianego dodawałam do mieszanki z henną i widziałam różnicę na plus, nie były tak wysuszone po ziołach.

BTW dziewczyny - czy orientujecie się który sklep ma obecnie najlepszą/największą/najtańszą ofertę kosmetyczną (oczywiście rosyjskie kosmetyki i inne naturalne)?

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-09-11, 10:12   #4380
alternative1
Rozeznanie

Cytat:
BTW dziewczyny - czy orientujecie się który sklep ma obecnie najlepszą/największą/najtańszą ofertę kosmetyczną (oczywiście rosyjskie kosmetyki i inne naturalne)?
jesli chodzi o oleje to kupuje je w deesis.pl mają duży wybór i tanie
alternative1 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości