Farbowanie henną - część III - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-09-22, 16:34   #4501
@g@t@90
Raczkowanie

Dot.: Farbowanie henną - część III

Cześć dziewczyny, mogę dołączyć?

Jutro chciałam zrobić moje pierwsze farbowanie w życiu henną, ale pojawiły się wątpliwości, mam nadzieję że pomożecie

Mam włosy koloru ciemnego brązu, na końcach trochę jaśniejsze (załączam zdjęcie ) i zamarzył mi się odcień kasztanowy/mahoniowy, więc kupiłam naturalną czerwoną hennę khadi, ale dopiero teraz doczytałam że miesza się ją z sokiem z cytryny a nie z wodą - czego się boję, bo moje włosy są z natury suche i zniszczone, a cytryna może tylko pogorszyć sprawę czy mogę ją wymieszać z wodą zamiast cytryną? Czy odcień jaki chcę uzyskać jest w ogóle możliwy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy.jpg (57,9 KB, 32 załadowań)
@g@t@90 jest offline  
Stary 2013-09-22, 18:00   #4502
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez @g@t@90 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, mogę dołączyć?

Jutro chciałam zrobić moje pierwsze farbowanie w życiu henną, ale pojawiły się wątpliwości, mam nadzieję że pomożecie

Mam włosy koloru ciemnego brązu, na końcach trochę jaśniejsze (załączam zdjęcie ) i zamarzył mi się odcień kasztanowy/mahoniowy, więc kupiłam naturalną czerwoną hennę khadi, ale dopiero teraz doczytałam że miesza się ją z sokiem z cytryny a nie z wodą - czego się boję, bo moje włosy są z natury suche i zniszczone, a cytryna może tylko pogorszyć sprawę czy mogę ją wymieszać z wodą zamiast cytryną? Czy odcień jaki chcę uzyskać jest w ogóle możliwy?
nie musisz mieszać z cytryną , odcień jaki chcesz uzyskać jest możliwy do uzyskania na twoich włosach
Stary 2013-09-23, 11:18   #4503
Mayithe
Przyczajenie

Hej
Właśnie dostałam paczkę z Henną Khadi z Amlą i Jantrophą
I tu pytanie do was, jak myślicie, co mi "wyjdzie" na głowie? ;> Po prostu im więcej czytam o farbowaniu włosów henną tym mam więcej wątpliwości...
Załączam zdjęcie moich włosów. Farbowane były w maju Casting Creme Gloss 743 ognisty bursztyn. Tak w ogóle, myślałam, że zmyje się po tych 28 myciach, no ale coś tam jeszcze zostało
I przepraszam za moje niepoczesane włosy, korzystam jeszcze z ostatniego wolnego tygodnia ;D
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000046.jpg (111,0 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000048.jpg (97,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_000050.jpg (98,1 KB, 16 załadowań)
Mayithe jest offline  
Stary 2013-09-23, 12:57   #4504
Hanako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mayithe Pokaż wiadomość
Hej
Właśnie dostałam paczkę z Henną Khadi z Amlą i Jantrophą
I tu pytanie do was, jak myślicie, co mi "wyjdzie" na głowie? ;> Po prostu im więcej czytam o farbowaniu włosów henną tym mam więcej wątpliwości...
Załączam zdjęcie moich włosów. Farbowane były w maju Casting Creme Gloss 743 ognisty bursztyn. Tak w ogóle, myślałam, że zmyje się po tych 28 myciach, no ale coś tam jeszcze zostało
I przepraszam za moje niepoczesane włosy, korzystam jeszcze z ostatniego wolnego tygodnia ;D
spekuluję, że albo marchew, albo taki miedziany.
a co byś chciała uzyskać? czego się boisz? tak naprawdę masz dosyć jasne włosy, więc henna daje ci dużo możliwości.
Stary 2013-09-23, 13:01   #4505
Mayithe
Przyczajenie

Właśnie myślałam o rudościach
A ile trzymać na włosach? Na opakowaniu pisze, że do dwóch godzin, ale z tego co czytałam na różnych blogach, to niektóre dziewczyny nawet po 4h.
I jeszcze jedno pytanie: Dodawać coś do tej mieszanki? Cytrynę albo kurkumę?
Mayithe jest offline  
Stary 2013-09-23, 13:15   #4506
Hanako
Zadomowienie

im krócej będziesz trzymać, tym większa szansa na jaśniejsze rudości - ale też, być może, na mniejszą trwałość koloru. ja, ponieważ mam już wywalone i jestem czerwona tak czy owak, to siedzę jak mi wygodnie, raz 2 godziny, raz 4. ale generalnie dziewczyny raczej nie zauważyły różnicy w kolorze i trwałości przy trzymaniu powyżej 2 godzin.
cytryny dawać nie musisz, ja nie zalecam, zalej po prostu ciepłą wodą. kurkuma z doświadczeń dziewczyn zupełnie nie zmienia koloru włosów, za to cudownie zażółca skórę i wannę, więc też bym się wystrzegała.

pamiętaj, że henna ciemnieje nawet do 48 h, u mnie to były ogromne przeskoki koloru. jeśli więc stwierdzisz, że to, co masz na głowie, to wymarzony i jedyny kolor, umyj włosy szamponem.
i pamiętaj, że zbyt jasny kolor zawsze można bez szkody henną przyciemnić, natomiast od zbyt ciemnego nie ma innego odwrotu niż rozjaśniacz.

powodzenia!
Stary 2013-09-23, 13:19   #4507
Mayithe
Przyczajenie

Dobrze, dziękuję za rady Zrobię tak, jak piszesz
Mayithe jest offline  
Stary 2013-09-23, 20:28   #4508
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Mayithe Pokaż wiadomość
Dobrze, dziękuję za rady Zrobię tak, jak piszesz
zrób tak jak pisze Hanako - bo dobrze pisze
Stary 2013-09-24, 16:07   #4509
Mayithe
Przyczajenie

Już po Oto co mi wyszło
W sumie to w każdym świetle kolor wygląda inaczej ;p I to mi się podoba
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_000063.jpg (117,0 KB, 65 załadowań)
Mayithe jest offline  
Stary 2013-09-25, 11:59   #4510
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

A mi się te cudne pomarańczowe tony wymyły, i co prawda nadal jest rudy, ale już nie taki cudny tzn na czubku są nadal jakieś takie w miarę fajne, pomarańczowawe, ale już pod spodem mahoń. czy gdybym nałożyła jeszcze raz hennę, i umyła po spłukaniu, to zrobiłby mi się na tych ciemnych pomarańcz od nowa, chyba nie? No cóż, mam już 3 mm odrostów, dość jasne, następnym razem umyję wcześniej, po 5-6 godzinach, obiecuję!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie0676.jpg (40,0 KB, 53 załadowań)

Edytowane przez _Tinkerbell
Czas edycji: 2013-09-25 o 12:08
_Tinkerbell jest teraz online  
Stary 2013-09-25, 12:02   #4511
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
A mi się te cudne pomarańczowe tony wymyły, i co prawda nadal jest rudy, ale już nie taki cudny tzn na czubku są nadal jakieś takie w miarę fajne, pomarańczowawe, ale już pod spodem mahoń. czy gdybym nałożyła jeszcze raz hennę, i umyła po spłukaniu, to zrobiłby mi się na tych ciemnych pomarańcz od nowa, chyba nie? No cóż, mam już 3 mm odrostów, dość jasne, następnym razem umyję wcześniej, po 5-6 godzinach, obiecuję!
ja myję od razu bo i tak henna mimo mycia zawsze trochę ciemnieje
Stary 2013-09-25, 15:36   #4512
Hanako
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
ujmę to tak: bawi mnie twoja wizja mahoniu
w takiej nomenklaturze to ja mam chyba czerń z czerwonym refleksem
natomiast jestem w stanie zrozumieć ból związany z ciemnieniem henny i faktycznie, jak mówi sylwka, lepiej umyj od razu.
Stary 2013-09-26, 11:57   #4513
Hanako
Zadomowienie

dziewczyny, ogłaszam ararm i katastrofem, ufarbowałam sobie twarz.
po pierwsze zapomniałam zabezpieczyć twarzy kremem, po drugie zrobiłam ciut za rzadkie błoto i jak się rozgrzało po godzinie w czepku, to zaczęło zjeżdżać.
i niestety, na czole i obok uszu mam cudowne, intensywnie pomarańczowe zacieki.

(mam też pomarańczowe ręce i pojęcia bladego nie mam, jak to się stało, bo jedyny moment gołych rąk z henną to było spłukiwanie. może po prostu henna z pola łapie w ułamku sekundy.)

więc pytanie brzmi: czy macie pomysł, jak się tego pozbyć? na razie w ruch poszło szare mydło, dużo peelingu i sok z cytryny, jest lepiej, ale nie idealnie. a ja bym chciała jednak wrócić do normalnego koloru cery
Stary 2013-09-26, 16:05   #4514
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

w sobote miałam wesele rodzonej siostry mojego TŻ-ta i czesała mnie na nie fryzjerka. I jej pytanie: jaką farbą włosy malujesz, że są takie błyszczące i zdrowe? henna <3
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
xxdisturbedxx jest offline  
Stary 2013-09-26, 19:43   #4515
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
po pierwsze zapomniałam zabezpieczyć twarzy kremem, po drugie zrobiłam ciut za rzadkie błoto i jak się rozgrzało po godzinie w czepku, to zaczęło zjeżdżać.

(mam też pomarańczowe ręce i pojęcia bladego nie mam, jak to się stało, bo jedyny moment gołych rąk z henną to było spłukiwanie. może po prostu henna z pola łapie w ułamku sekundy.)

więc pytanie brzmi: czy macie pomysł, jak się tego pozbyć? na razie w ruch poszło szare mydło, dużo peelingu i sok z cytryny, jest lepiej, ale nie idealnie. a ja bym chciała jednak wrócić do normalnego koloru cery
z twarzy zejdzie szybko ale z rąk trochę potrwa hmm żeby tylko nie z ciemniało i ręce jakbyś marchew tarła prze rok też kiedyś spłukałam hennę bez rękawiczek i niestety kilka dni były pomarańczowe
Stary 2013-09-27, 14:46   #4516
daruszka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość

Powinna się utlenić po trzech dobach.
daruszka jest offline  
Stary 2013-09-28, 15:10   #4517
_Angelina_
Zadomowienie

hej dziewczęta od dłuższego czasu wertuje stronice tego wątku.
chyba sie zdecyduje na henne. mam nadzieje że mi pomożecie w wyborze odpowiedniego koloru.

po krótce; dosyc długo rozjasniałam włosy ( moje naturalne - ciemny blond), teraz farbuje co mies po długości złoty miedziany blond i wychodzi mo coś takiego; zdj 5 ( po farbowaniu - jestem bardzo zadowolona z tego koloru ale wiadomo - niszczy włosy i szybko sie spiera) a tak wyglądają po ok 2 tyg zdj nr 1,4 ( z lampą i bez lampy, masakra).

poniszczyły mi sie włosy. Chciałabym przejsc na henne, czy mam szanse uzyskać takie miedzine odcienie na moich włosach? (2,3 w przybliżeniu kolor jaki chce uzyskac- mniej wiecej , wiem że nigdy nie wiadomo co wyjdzie)
http://imgx.wizaz.pl/forum/images/sm...nowe/torba.gif
a może dobrym pomysłem byłoby hennowanie mojego włosia henna bezbarwną?
wacham się między henna czystą (naturalną) i henna z amlą i jatrophą ( ale nie chce marchewki na głowie)

przepraszam że zdjęcia tak pomieszane ale nie mogłam ich zamieścić
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_5622.jpg (112,1 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (12,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c2_500x640.jpg (39,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07511.jpg (80,2 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2013-10-01 o 20:25
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-09-28, 20:38   #4518
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
hej dziewczęta od dłuższego czasu wertuje stronice tego wątku.
chyba sie zdecyduje na henne. mam nadzieje że mi pomożecie w wyborze odpowiedniego koloru.

po krótce; dosyc długo rozjasniałam włosy ( moje naturalne - ciemny blond), teraz farbuje co mies po długości złoty miedziany blond i wychodzi mo coś takiego; zdj 5 ( po farbowaniu - jestem bardzo zadowolona z tego koloru ale wiadomo - niszczy włosy i szybko sie spiera) a tak wyglądają po ok 2 tyg zdj nr 1,4 ( z lampą i bez lampy, masakra).

poniszczyły mi sie włosy. Chciałabym przejsc na henne, czy mam szanse uzyskać takie miedzine odcienie na moich włosach? (2,3 w przybliżeniu kolor jaki chce uzyskac- mniej wiecej , wiem że nigdy nie wiadomo co wyjdzie)
http://imgx.wizaz.pl/forum/images/sm...nowe/torba.gif
a może dobrym pomysłem byłoby hennowanie mojego włosia henna bezbarwną?
wacham się między henna czystą (naturalną) i henna z amlą i jatrophą ( ale nie chce marchewki na głowie)

przepraszam że zdjęcia tak pomieszane ale nie mogłam ich zamieścić
hmm masz dosyć jasne włosy może wyjść marchewa po czystej hennie ale mi byś się w tym kolorze podobała znowu amla może trochę przyciemnić i iść w stronę bardziej brązowego rudego ale co naprawdę wyjdzie to dopiero się okaże po spłukaniu henny z włosów to są uroki henny że do końca nie wiadomo co wyjdzie - jedno jest pewne włosy będą super na pewno nie zniszczone
Stary 2013-09-29, 12:08   #4519
_Angelina_
Zadomowienie

hm ciekawe, myslałam że ta naturalna ( czysta) nie daje odcienia. Bo mowa tu o bezbarwnej, prawda??
henna z amlą - wydawało mi się że to po niej wlasnie moge mieć pomarańcz.

sama nie wiem. w osatecznosci jesli wyjdzie pomarancz zawsze moge przyciemnic, prawda?

nie chce katowac włosów chemia bo i tak są w opłakanym stanie. Widziałam włosy po hennie jak ja bym miała takie mieć to hmmm chce ją już teraz.

postaram sie zamiescic wiecej moich obecnych zdjec, w koncu moze cos wybiorę z khadi

Czas edycji: 2013-09-29 o 12:10
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-09-29, 12:17   #4520
sylwka37
koci świat

Cytat:
hm ciekawe, myslałam że ta naturalna ( czysta) nie daje odcienia. Bo mowa tu o bezbarwnej, prawda??
henna z amlą - wydawało mi się że to po niej wlasnie moge mieć pomarańcz.

sama nie wiem. w osatecznosci jesli wyjdzie pomarancz zawsze moge przyciemnic, prawda?

nie chce katowac włosów chemia bo i tak są w opłakanym stanie. Widziałam włosy po hennie jak ja bym miała takie mieć to hmmm chce ją już teraz.

postaram sie zamiescic wiecej moich obecnych zdjec, w koncu moze cos wybiorę z khadi
naturalna czyli czysta henna to sama lawsonia , bezbarwna to kasja ewentualnie mogłabyś połączyć właśnie czystą hennę z kasją nie powinien wyjść wtedy taki ostry kolor ale wpadający bardziej w złoty rudy - tak myślę
Stary 2013-09-29, 13:04   #4521
_Angelina_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
naturalna czyli czysta henna to sama lawsonia , bezbarwna to kasja ewentualnie mogłabyś połączyć właśnie czystą hennę z kasją nie powinien wyjść wtedy taki ostry kolor ale wpadający bardziej w złoty rudy - tak myślę
mówimy tu o hennie khadi?
przepraszam ale dla mnie to czarna magia, mimo że tyle juz przeczytałam
robiłam własnie zdjecia moich włosów, jestem załamana. Są tragiczne. Nigdy juz nie położe na nie farby.

złoty rudy ale rudy.nie moge sobie tego wyobrazić.

nie wiem czy nie zaryzykowac od razu z almą.
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-09-29, 13:12   #4522
sylwka37
koci świat

Cytat:
mówimy tu o hennie khadi?
przepraszam ale dla mnie to czarna magia, mimo że tyle juz przeczytałam
robiłam własnie zdjecia moich włosów, jestem załamana. Są tragiczne. Nigdy juz nie położe na nie farby.

złoty rudy ale rudy.nie moge sobie tego wyobrazić.

nie wiem czy nie zaryzykowac od razu z almą.
henna to henna nie ważne jakiej firmy tak samo kasja to kasja . Ogólnie khadi to bardzo dobra firma.
tylko pamiętaj że jeśli ci wyjdzie za ciemno to już nic z tym nie zrobisz
przez złoty rudy to wyobrażam sobie coś takiego jak miałaś chyba na ostatnim zdjęciu
Stary 2013-09-29, 13:34   #4523
_Angelina_
Zadomowienie

złoty rudy - nie marchewka
skoro i tak zdecydowałam sie na henne to może najpierw spróbuje tego co proponujesz.
pytam o khadi bo nie kojarzę w tej palecie jakiejs lawsomi i kasji albo ślepa jestem.

rozumiem że muszę kupić dwie. a jakie one maja numerki , nie wiem na które patrzec

...juz doszłam o co chodzi.
wchodzę juz na allegro i zamawiam;
henna naturalna; lawsonia
henna bezbarwna cassia

zdaje się na Ciebie ewentualnie przyjade do Ciebie heheheh

Czas edycji: 2013-09-29 o 13:47
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-09-29, 13:41   #4524
Suvia
Zakorzenienie

myślicie, ze dodanie kurkumy do bezbarwnej henny coś moze dac?

bezbarwną nakładam na długość (czerwoną na same odrosty). Ale tak chciałabym trochę ten kolor podkręcić, ale bez przyciemniania. Nie będę mieszac bezbarwnej nawet z odrobiną czerwonej, bo zawsze efektem jest nawet lekkie przyciemnienie koloru, a tego już nie chcę.

~ Hank Moody
Suvia jest offline  
Stary 2013-09-29, 18:19   #4525
sylwka37
koci świat

Cytat:
złoty rudy - nie marchewka
skoro i tak zdecydowałam sie na henne to może najpierw spróbuje tego co proponujesz.
pytam o khadi bo nie kojarzę w tej palecie jakiejs lawsomi i kasji albo ślepa jestem.

rozumiem że muszę kupić dwie. a jakie one maja numerki , nie wiem na które patrzec

...juz doszłam o co chodzi.
wchodzę juz na allegro i zamawiam;
henna naturalna; lawsonia
henna bezbarwna cassia

zdaje się na Ciebie ewentualnie przyjade do Ciebie heheheh
dokładnie o te chodzi !!!
hehehehehe przyjeżdżaj przyjeżdżaj spoko będzie dobrze
Stary 2013-09-29, 20:29   #4526
_Angelina_
Zadomowienie

nie chce już Tobie głowy zawracac, ale tak sobie mysle, czytam, oglądam...
a nie lepiej tą bezbarwną wymieszać z henną amla i jan...coś tam??
nie chce agresywnego odcienia;/
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-09-29, 20:55   #4527
sylwka37
koci świat

Cytat:
nie chce już Tobie głowy zawracac, ale tak sobie mysle, czytam, oglądam...
a nie lepiej tą bezbarwną wymieszać z henną amla i jan...coś tam??
nie chce agresywnego odcienia;/
pewnie że możesz tylko pamiętaj żeby przed nałożeniem porządnie włosy oczyścić jakimś dobrym rypaczem z slsem żeby henna mogła dobrze złapać
Stary 2013-09-29, 22:00   #4528
alternative1
Rozeznanie

np barwą ziołową
no i nie nakładać odzywki :P

aaa! już niedługo przyjdzie paczuszka z przedsprzedaży . to bedzie mój pierwszy raz z baq . już nie mogę się doczekać
alternative1 jest offline  
Stary 2013-09-30, 14:56   #4529
_Angelina_
Zadomowienie

a ja sie rozchorowałam ;( muszę poczekać aż choróbsko minie. ;/
poki co ma duzo czasu żeby czytac o hennie
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-09-30, 19:01   #4530
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Hej dziewczyny! Od X czyli wielu lat farbowałam włosy na czerwienie.. nieraz szamponetkami i piankami ale też farbami.. teraz chciałabym dac im że tak powiem odpocząć i wybrać coś co im będzie pasowało i mi.. w sęsie koloru.. chciałabym zacząć farbować się henną.. nie chcę juz jasnej czerwieni myślałam o czerwonym brązie typu machoń albo burgund.. Czy henna złapie moje włosy z wypłukaną farbą do jasnej rudej czerwieni...??i czy złapie odrost?? Pytanie też jak się ją miesza... słyszałam że z odżywką, z wodą.. z herbatą gdzieś słyszałam... Hennę planuję kupić albo w necie (ebay) albo w sklepie.. pytanie kolejne.. ile? ile jej potrzeba..? mam włosy ciut za ramiona..

Dziękuję z góry za jakąkolwiek pomoc pozdrawiam

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości