Farbowanie henną - część III - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-10-01, 21:07   #4561
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
chcę farbować zwykłą henną taką w proszku.. zwykła bez dodatków.. aa to ciekawe samą wodą mówisz? a odzywki po myciu tez sie nie daje?? to by był aż grzech.. zreszta ja bez mycia szamponem mam przyklap..;/ hmm zobaczymy co to wyjdzie. ja zawsze myje tym dla dzieci.. no prawie zawsze, raz na jakis czas zwykłym szamponem z sls..
Po hennie przyklap ci nie grozi polecam lekturę: http://polehenny.wordpress.com/ znajdziesz tam wszelkie potrzebne informację.
Ja nie stosuje odżywki i mimo, że po spłukaniu henny z włosów nie da rady wbić w nie grzebienia to jak je wysuszę bez problemu dają się rozczesać
Stary 2013-10-01, 21:37   #4562
201605170931
Konto usunięte

Cytat:
chcę farbować zwykłą henną taką w proszku.. zwykła bez dodatków.. aa to ciekawe samą wodą mówisz? a odzywki po myciu tez sie nie daje?? to by był aż grzech.. zreszta ja bez mycia szamponem mam przyklap..;/ hmm zobaczymy co to wyjdzie. ja zawsze myje tym dla dzieci.. no prawie zawsze, raz na jakis czas zwykłym szamponem z sls..
odżywkę lepiej sobie odpuścić, tak samo jak szampon, bo kolor się utlenia. A przyklapu na pewno miała nie będziesz, ja też go często mam, ale po nałożeniu henny i przez tydzień mam efekt push up
201605170931 jest offline  
Stary 2013-10-01, 22:51   #4563
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
henne niedługo zamówię żeby sie nie wycofac, z farbowaniem trochę bede sie musiała wstrzymac. oczywiscie daam znac co i jak,
Zawsze możesz zafarbować jakieś niewidoczne pasemko na próbę albo kilka z różnymi proporcjami mieszanki...jak się kolor spodoba to zrobisz całość. Na szczęście to proszek, więc możesz odsypać tyle ile potrzebujesz.
Po co hennować się "w ciemno"?

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2013-10-02, 07:28   #4564
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

No niewiem umyć niemyte włosy samą wodą.. to jakoś strasznie brzmi.." brudno" sztywne?? wy mnie nie straszcie,,, ja mam loki i to dość problematyczne.. bez pomocy jakichkolwiek kosmtyków cięzko bedzie je rozczesać czy ułożyć po myciu.. chyba że je od razu zepne i nie bede ruszać az wyschną.. a potem ew,, dam olejek albo cuś.. hmm troche mnie przerażą coraz bardziej ta henna.. sztywne siano.. mycie bez mycia.. bez olejów.. kurde..
Stary 2013-10-02, 08:27   #4565
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
No niewiem umyć niemyte włosy samą wodą.. to jakoś strasznie brzmi.." brudno" sztywne?? wy mnie nie straszcie,,, ja mam loki i to dość problematyczne.. bez pomocy jakichkolwiek kosmtyków cięzko bedzie je rozczesać czy ułożyć po myciu.. chyba że je od razu zepne i nie bede ruszać az wyschną.. a potem ew,, dam olejek albo cuś.. hmm troche mnie przerażą coraz bardziej ta henna.. sztywne siano.. mycie bez mycia.. bez olejów.. kurde..
Myjesz przed nałożeniem henny i to koniecznie mocnym szamponem oczyszczającym. Po spłukaniu henny włosy nie będą ani tłuste, ani nijak obciążone Ja po spłukaniu, na mokro w ogóle ich nie rozczesuję, nie ma to sensu, bo są mocno splątane. Po suszeniu jest już lepiej. Olejek powinno się dać dopiero po kilku dniach od hennowania (2-3 dni utrwala się kolor).
Stary 2013-10-02, 08:40   #4566
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
W takim skrócie to wygląda tak:
Rozrabiasz henne z wodą, przykrywasz folią i odstawiasz w ciepłe miejsce do czasu uwolnienia barwnika.
Myjesz włosy mocno oczyszczającym szamponem bez silikonów
Nakładasz henne (najłatwiej metodą supełkową), pamiętaj, że to nie farba i nie będzie się tak łatwo rozprowadzać. Nie zapomnij o rękawiczkach bo będziesz miała pomarańczowe ręce
Na nałożoną hennę nakładasz folię/czepek oraz ręcznik albo starą czapkę, możesz też podgrzać co jakiś czas suszarką
Trzymasz na głowie minimum 2 godz (można dłużej, krócej nie zaleca się bo kolor może nie chwycić równo)
Spłukujesz samą wodą, nie ma sensu ich na mokro rozczesywać bo pewnie będą mocno splątane, ale po wysuszeniu nie ma z tym problemu.
Jeśli kolor po wyschnięciu ci się podoba i nie chcesz ciemniejszego, najlepiej od razu umyć głowę szamponem żeby zahamować rozwój barwnika, bez tego kolor henny dojrzewa jeszcze przez jakieś 3 dni
Mam nadzieję, że nic nie pominęłam
Stary 2013-10-02, 09:47   #4567
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
W takim skrócie to wygląda tak:
Rozrabiasz henne z wodą, przykrywasz folią i odstawiasz w ciepłe miejsce do czasu uwolnienia barwnika.
Myjesz włosy mocno oczyszczającym szamponem bez silikonów
Nakładasz henne (najłatwiej metodą supełkową), pamiętaj, że to nie farba i nie będzie się tak łatwo rozprowadzać. Nie zapomnij o rękawiczkach bo będziesz miała pomarańczowe ręce
Na nałożoną hennę nakładasz folię/czepek oraz ręcznik albo starą czapkę, możesz też podgrzać co jakiś czas suszarką
Trzymasz na głowie minimum 2 godz (można dłużej, krócej nie zaleca się bo kolor może nie chwycić równo)
Spłukujesz samą wodą, nie ma sensu ich na mokro rozczesywać bo pewnie będą mocno splątane, ale po wysuszeniu nie ma z tym problemu.
Jeśli kolor po wyschnięciu ci się podoba i nie chcesz ciemniejszego, najlepiej od razu umyć głowę szamponem żeby zahamować rozwój barwnika, bez tego kolor henny dojrzewa jeszcze przez jakieś 3 dni
Mam nadzieję, że nic nie pominęłam
OO dzięki o takie wytłumaczenie mi właśnie chodziło.. czyli myć włosy normalnie przed hennowaniem no to wtedy wiadomo że mogę zmyć tylko ciepłą wodą.. dobra czepek trza kupić w takim razie, rekawiczki zawsze mam do jakichlowiek farb, pianek, tonerów itp.. Pytanie co to jest metoa supełkowa..?? ja nakładam przewaznie partiami

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Myjesz przed nałożeniem henny i to koniecznie mocnym szamponem oczyszczającym. Po spłukaniu henny włosy nie będą ani tłuste, ani nijak obciążone Ja po spłukaniu, na mokro w ogóle ich nie rozczesuję, nie ma to sensu, bo są mocno splątane. Po suszeniu jest już lepiej. Olejek powinno się dać dopiero po kilku dniach od hennowania (2-3 dni utrwala się kolor).
ojej.. to moje włosy będą spięte i rozczochrane kilka dni w takim razie.. moje loki sie nie chcą układać bez czegokolwiek a co dopiero rozczesać.. A TO CIEKAWE.. bo na tym blogu co posaliście mi link pisze ze mozna dac olejek do wlosow do henny tak samo jak te inne skladniki.. mocno oczyszczający czyli ten dla dzieci bez sls chyba bedzie ok? albo facelle mam tez zel do mycia..
Stary 2013-10-02, 10:00   #4568
alternative1
Rozeznanie

mocno oczyszczający znaczy z sls, taki zwykły ziołowy szampon. ja myje nim ze 2 razy, zadnych odzywek.
podobno glutek z siemienia mozna zrobić i nawilzy wlosy, ale nie wiem, nie robiłam.
alternative1 jest teraz online  
Stary 2013-10-02, 10:28   #4569
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
OO dzięki o takie wytłumaczenie mi właśnie chodziło.. czyli myć włosy normalnie przed hennowaniem no to wtedy wiadomo że mogę zmyć tylko ciepłą wodą.. dobra czepek trza kupić w takim razie, rekawiczki zawsze mam do jakichlowiek farb, pianek, tonerów itp.. Pytanie co to jest metoa supełkowa..?? ja nakładam przewaznie partiami

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:43 ----------

ojej.. to moje włosy będą spięte i rozczochrane kilka dni w takim razie.. moje loki sie nie chcą układać bez czegokolwiek a co dopiero rozczesać.. A TO CIEKAWE.. bo na tym blogu co posaliście mi link pisze ze mozna dac olejek do wlosow do henny tak samo jak te inne skladniki.. mocno oczyszczający czyli ten dla dzieci bez sls chyba bedzie ok? albo facelle mam tez zel do mycia..
tu masz metodę supełkową: http://polehenny.wordpress.com/categ...oda-supelkowa/
olejku czy odżywki można użyć przy glossie

Edytowane przez Aarion
Czas edycji: 2013-10-02 o 10:29
Aarion jest offline  
Stary 2013-10-02, 11:41   #4570
SugarbabyLove
Zakorzenienie

nie mam cierpliwości do takiego bawienia się.. dam sobie radę swoimi sposobami.. albo poproszę koleżankę zeby mi nałożyła i tyle.. no to szamponem z sls ok spoko wszystko juz chyba wiem nic tylko czekac az paczka mi przyjdzie
Stary 2013-10-02, 13:16   #4571
201612280917
Konto usunięte

Nie wiem, czy dasz radę innym sposobem, henna jest ciężka. Supełkowo jest najlatwiej.
201612280917 jest offline  
Stary 2013-10-02, 13:24   #4572
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy dasz radę innym sposobem, henna jest ciężka. Supełkowo jest najlatwiej.
ja mam sobie sama dać rade wy sobie dałyście rade same?? i jak tył sama zakryje?? farbą zawsze bylejak napaćkałam i sie dało rade ale teraz jak to takie trudne zawijanie i bawienie się to potrwa godzine dwie.. kurcze no ciężko to widzę tą waszą metodą .. wiem wiem maruda ze mnie ale to moj 1 raz
Stary 2013-10-02, 13:49   #4573
alternative1
Rozeznanie

ja dziele włosy na 3czesci, tyl + przód na pół. spinam kazda czesc. i pozniej warstwami paćkam, jak przy zwyklej farbie, ale bez przeczesywania, po skonczeniu wszystko wcieram, owijam folia spozywcza, czepek i cieply recznik z mikrofalowki.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf opracowanie przydatne . przy farbowaniu samej lepiej polozyc na podloge troche gazet, bo moze sie kruszyc, a henna lubi znaleźć się wszędzie . to nie jest takie straszne wbrew pozorom, ja uwielbiam nakładać henne, jej zapach i włosy po zmyciu.
alternative1 jest teraz online  
Stary 2013-10-02, 14:09   #4574
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
ja dziele włosy na 3czesci, tyl + przód na pół. spinam kazda czesc. i pozniej warstwami paćkam, jak przy zwyklej farbie, ale bez przeczesywania, po skonczeniu wszystko wcieram, owijam folia spozywcza, czepek i cieply recznik z mikrofalowki.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf opracowanie przydatne . przy farbowaniu samej lepiej polozyc na podloge troche gazet, bo moze sie kruszyc, a henna lubi znaleźć się wszędzie . to nie jest takie straszne wbrew pozorom, ja uwielbiam nakładać henne, jej zapach i włosy po zmyciu.
do brudzenia jestem akurat przyzwyczajona.. haha farbowalam sie wiele lat na jaskrawą czerwien., ktora tez uwielbia byc wszedzie.. noo to juz brzmi łatwiej nić zawijanie pasma po pasmie.. zobaczymy jak bedzie w praktyce.. no wlasnie chce sprobowac wlasnie ze wzgledu na wlosy zeby ich nie meczyc to raz a dwa zeby wrocily do zdrowia i mialy fajny kolor a ze itak chcialam zmienic na cos ciemnego to wlasnie mi henna wpadla do glowy.. oby wszystko poszło dobrze.. a pytanie jeszcze co ile sie powinno farbować? tzn jak mniej wiecej sie wyplukuje henna? co 3-5 tygodni czy częściej? trzeba tez uważać na slsy jak w przypadku zwykłych farb pewnie.. coś jeszcze specjalnego..?
Stary 2013-10-02, 15:00   #4575
201605170931
Konto usunięte

Cytat:
do brudzenia jestem akurat przyzwyczajona.. haha farbowalam sie wiele lat na jaskrawą czerwien., ktora tez uwielbia byc wszedzie.. noo to juz brzmi łatwiej nić zawijanie pasma po pasmie.. zobaczymy jak bedzie w praktyce.. no wlasnie chce sprobowac wlasnie ze wzgledu na wlosy zeby ich nie meczyc to raz a dwa zeby wrocily do zdrowia i mialy fajny kolor a ze itak chcialam zmienic na cos ciemnego to wlasnie mi henna wpadla do glowy.. oby wszystko poszło dobrze.. a pytanie jeszcze co ile sie powinno farbować? tzn jak mniej wiecej sie wyplukuje henna? co 3-5 tygodni czy częściej? trzeba tez uważać na slsy jak w przypadku zwykłych farb pewnie.. coś jeszcze specjalnego..?
henna łączy się z budulcami włosa i raczej się nie wypłukuje. Zdarza się to właściwie tylko na początku, potem nie wypłukuje się wcale. Nie musisz zwracać uwagi na sls, bo on Ci henny z włosa nie wyżre
201605170931 jest offline  
Stary 2013-10-02, 15:36   #4576
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
henna łączy się z budulcami włosa i raczej się nie wypłukuje. Zdarza się to właściwie tylko na początku, potem nie wypłukuje się wcale. Nie musisz zwracać uwagi na sls, bo on Ci henny z włosa nie wyżre
Ja akurat mam taką obserwację, że po hennowaniu lepiej 1-2 mycia nie używać sls, bo wypłukuje mocno Ale potem to już hulaj dusza.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-10-02, 17:13   #4577
SugarbabyLove
Zakorzenienie

aha no to wporządku.. bo jakoś moje włosy się bardziej lubią ze zwykłymi szamponami typu nivea czy gliss kur.. ale dziecięcy zawsze mam w domu bo mam dzieciaka hehe
ale się już nie mogę doczekaććććć ahh hehe jak dziecko.
wgl byłam dziś z ciekawości popatrzeć w BIO sklepie.. ajjjć aż mnie oczy zabolały od cen.. Kosmetyki mają mega drogie a te z henną szampony, odżywki czy hennę z amlą albo samą hennę.. dajcie se pokój.. to wolę kupić u turków czy indyjczyków na ebay czystą zwykłą hennę bez fikuśnego opakowania i marki.. ktora niewiadomo czy by lepsza była.. i dać za pół ceny.. niż bulić po 8-12 euro..
Stary 2013-10-02, 21:33   #4578
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie

Farbuję włosy henną od dawna, rudy mi się znudził i mam chrapkę na orzechowy brąz khadi. Czy ktoś wie jak wyglądałby ewentualny powrót do rudego przy pomocy henny, z orzechowego brązu? Ktoś coś?
Stary 2013-10-02, 23:49   #4579
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Naprawdę wszystkie te tematy były tu już wałkowane milion razy plus dziewczyny podały Ci też link do bloga pola henny, ale z tego co widzę nic stamtąd nie przeczytałaś...
Stary 2013-10-03, 01:22   #4580
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Farbuję włosy henną od dawna, rudy mi się znudził i mam chrapkę na orzechowy brąz khadi. Czy ktoś wie jak wyglądałby ewentualny powrót do rudego przy pomocy henny, z orzechowego brązu? Ktoś coś?
henną w żaden sposób włosów nie rozjaśnisz, więc po przyciemnieniu do brązu zostaje ci potem tylko ewentualnie rozjaśnienie chemiczne, ale nie wiem jak to wyjdzie na włosach bo te mieszanki zawierają indygo
Stary 2013-10-03, 06:18   #4581
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Naprawdę wszystkie te tematy były tu już wałkowane milion razy plus dziewczyny podały Ci też link do bloga pola henny, ale z tego co widzę nic stamtąd nie przeczytałaś...
no to zróbcie jakąś pigułę na 1 stronie w skrócie dla żółtodziobów takich jak jak i nie musisz być taka nieuprzejma, nie wszyscy mają cały dzień czas żeby tyle wyczytać i do tego żeby wszystko od razu zrozumieć..

a poza tym ja juz wiem to co chciałam wiedziec, dziekuje innym dziewczynom za pomoc.. zycze milego dnia papa
Stary 2013-10-03, 08:28   #4582
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie

Cytat:
henną w żaden sposób włosów nie rozjaśnisz, więc po przyciemnieniu do brązu zostaje ci potem tylko ewentualnie rozjaśnienie chemiczne, ale nie wiem jak to wyjdzie na włosach bo te mieszanki zawierają indygo
Właśnie absolutnie nie chcę rozjaśniać.
Tak sobie kombinuję co by mogło wyjść po tym orzechowym brązie. Naturalnie mam włosy w kolorze ciemnego blondu, jednak startuję z hennowej rudości. Obawiam się, że końcowy efekt będzie zbyt ciemny...
Stary 2013-10-03, 08:58   #4583
sprezyna87
Raczkowanie

Hej dziewczyny!
Wlasnie przymierzam sie do zrobienia sobie proby henny KHADI. Pokrote napisze,ze od 10 lat ejstem alergiczka (PPD) i po niedawnej probie farby Kevina Murphiego (ktora , jak wszytskie inne...miala okazac sie naturalna) zwatpilam, ze kiedykolwiek bede mogla zmienic kolor wlosow lub chociabzy przykryc siwki
Jednak przeczytalam tu, na forum, ze niektore z Was- te, co takze maja uczulenie na PPD- uzywaja tej henny i nie maja zandych powiklan oraz wysypek.
Powiedzcie mi prosze,czy zanim zakupie cala farbe, jest mozliwosc otrzymania gdzies probki ?
Stary 2013-10-03, 10:05   #4584
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Wlasnie przymierzam sie do zrobienia sobie proby henny KHADI. Pokrote napisze,ze od 10 lat ejstem alergiczka (PPD) i po niedawnej probie farby Kevina Murphiego (ktora , jak wszytskie inne...miala okazac sie naturalna) zwatpilam, ze kiedykolwiek bede mogla zmienic kolor wlosow lub chociabzy przykryc siwki
Jednak przeczytalam tu, na forum, ze niektore z Was- te, co takze maja uczulenie na PPD- uzywaja tej henny i nie maja zandych powiklan oraz wysypek.
Powiedzcie mi prosze,czy zanim zakupie cala farbe, jest mozliwosc otrzymania gdzies probki ?
Henna to nie farba tylko zioła, standardowo pakowane w paczuszki po około 100g, Khadi chyba 90, najmnijsze paczuszki ma ELD po 25g ale to akurat henna wątpliwej jakości, z próbkami nigdy się nie spotkałam. Jeśli kupujesz sprawdzoną henne to nie ma tam żadnej chemii tylko zmielone liście
Stary 2013-10-03, 10:26   #4585
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Ja sobie jutro odrosty zrobię :3
Stary 2013-10-03, 10:35   #4586
sprezyna87
Raczkowanie

Cytat:
Henna to nie farba tylko zioła, standardowo pakowane w paczuszki po około 100g, Khadi chyba 90, najmnijsze paczuszki ma ELD po 25g ale to akurat henna wątpliwej jakości, z próbkami nigdy się nie spotkałam. Jeśli kupujesz sprawdzoną henne to nie ma tam żadnej chemii tylko zmielone liście
Dzieki piekne za odp ! Coz, zaryzykuje i kupie..jak bedzie uczulenie, to moze oddam komus lub odsprzedam.. Czy wiecie jak najlepiej wykonac probe ? Jakies instrukcje ?
Moje wlosy (naturalne) to kolor ciemnje czekolady, a chcialabym miec czarne- co byscie mi doradzily ?
Stary 2013-10-03, 11:02   #4587
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Raczej nie ma powrotu chyba, że się wypłucze...

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2013-10-03, 11:08   #4588
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Dzieki piekne za odp ! Coz, zaryzykuje i kupie..jak bedzie uczulenie, to moze oddam komus lub odsprzedam.. Czy wiecie jak najlepiej wykonac probe ? Jakies instrukcje ?
Moje wlosy (naturalne) to kolor ciemnje czekolady, a chcialabym miec czarne- co byscie mi doradzily ?
henna + indygo
Stary 2013-10-03, 11:16   #4589
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
henna + indygo
najpierw henna a potem samo indygo
Stary 2013-10-03, 11:24   #4590
sprezyna87
Raczkowanie

czy ktoras z Was moglaby mi krok po kroku napisac jak przygotowac taka henne ? w ogole sie na tym nie zna, wlosy farbowlaam dawno temu,raz i wlasnie wtedy wyszlo,ze mam alergie na PPD.
I jaka ilosc henny na wlosy do polowy plecow ?

BEDE WAM BARDZO WDZIECZNA!
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości