Farbowanie henną - część III - Strona 154 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-10-03, 11:28   #4591
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was moglaby mi krok po kroku napisac jak przygotowac taka henne ? w ogole sie na tym nie zna, wlosy farbowlaam dawno temu,raz i wlasnie wtedy wyszlo,ze mam alergie na PPD.
I jaka ilosc henny na wlosy do polowy plecow ?

BEDE WAM BARDZO WDZIECZNA!
Post nr 4566

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2013-10-03, 11:33   #4592
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

Znowu jesteście moja ostatnią deską ratunku. Farbowałam henną Khadi jasny brąz i jak juz tu kiedyś wspominałam troszkę przeszkadzało mi rude zabarwienie na siwych włosach (a mam ich sporo). No to zakupiłam Khadi orzechowy brąz wczoraj robiłam i troszkę jestem w szoku... Odrosty mam sino-niebieskie (nie tylko siwe ale cały odrost, reszta włosów, które były robione jasnym brązem jest w porządku). Na szczęście mam taką fryzurę, że przedziałka nie mam i mogłam normalnie pójść do pracy . Przeszukałam internet i nie znalazłam takiego przypadku (jakbym robiła indygo to szybciej bym się tego spodziewała ale nie po orzechowym brązie...). Dodam, że przed farbowaniem wszystko robiłam jak zawsze. Mycie szamponem oczyszczającym (barwa ze skrzypem na wypadanie), na wilgotne włosy, ciepła mieszanka. Już podejrzewałam nawet, że mieszanki zostały pomylone w opakowaniu, sama nie wiem... Jakieś pomysły co było nie tak?
magda*M jest offline  
Stary 2013-10-03, 11:45   #4593
sprezyna87
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Post nr 4566
Dziekuje,juz zagladam
Stary 2013-10-03, 12:05   #4594
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Dziekuje,juz zagladam
przygotowanie tak jak w tamtym poście, ale skoro chcesz uzyskać czerń to farbowanie powinno być dwu stopniowe, tak jak tu: https://polehenny.wordpress.com/2013...ium-przypadku/
Stary 2013-10-03, 22:22   #4595
MsZet25
Raczkowanie

Mam pytanie dotyczące henny ELD. Otóż od 10 miesięcy maluję włosy kolorem chna, niestety mocno widać odrosty, które farbują się na dużo ciemniejszy kolor niż reszta, przez co wyglądam jakbym miała ombre ;/ Takie efekt mi się nie podoba. Myślałam nad pomalowaniem samych odrostów, bez malowania końców, gdyż kolor na końcach jest bardzo intensywny. Niestety i tak widać znaczną różnicę ;/ Czy myślicie, że zafarbowanie całych włosów kolorem chna+ tycjan, ewentualnie sam tycjan zmieni coś ?
SAM_1382.jpg

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline  
Stary 2013-10-03, 23:33   #4596
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Raczej nie ma powrotu chyba, że się wypłucze...
Dobra, z tym jestem w stanie się pogodzić na rzecz mniej rzucających się w oczy odrostów (ciemny blond przy rudych jednak wygląda niechlujnie, a mniej więcej po dwóch tygodniach już go widać, co mnie niemożebnie irytuje...).

Pytanie za sto punktów. Chciałabym uzyskać mniej więcej, możliwe najdelikatniejszy, chłodny brąz, naturalki mam ciemnoblond, traktowane henną od lat paru. Mam na stanie jakieś 100g henaaryskład: Mehendi leaves (Lawsonia Alba) 36% Maka leaves (Eclipta Alba) 9% Shikakai fruit (Acacia Concinna ) 5% Amla fruit (Phyllanthus Emblica Linn) 5% Methi seed (Trigonalafinum greekum) 5% Narangi Chai (Citrus Aurantium) 5% Neem leaves (Azadirachta Indica ) 5% Kumari leaves (Barbodas Aloe) 5% Japakusum flower (Hibiscus Rosa) 5% Mandoor Powder 4% Behda fruit (Terminalia Belerica) 4% Kapur Kachli stem (Hedychium Spicatum ) 4% Brahmi leaves (Herpestis Monniera) 3% Harde fruit (Terminalia Chebula) 3% Chandan (Santalum Album) 2% Sugandhi Dravya (Q.S.)
W jakiej proporcji powinnam dosypać indygo, ewentualnie amli (o ile jest taka konieczność)?

Na mieszankach się nie znam, ale tyle wiem, że henna dla lepszych efektów powinna swoje odstać, a indygo wręcz przeciwnie, dlatego gotowe mieszanki typu khadi, póki co, odpuszczam.

Pomoże któraś?
Stary 2013-10-04, 01:19   #4597
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MsZet25 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące henny ELD. Otóż od 10 miesięcy maluję włosy kolorem chna, niestety mocno widać odrosty, które farbują się na dużo ciemniejszy kolor niż reszta, przez co wyglądam jakbym miała ombre ;/ Takie efekt mi się nie podoba. Myślałam nad pomalowaniem samych odrostów, bez malowania końców, gdyż kolor na końcach jest bardzo intensywny. Niestety i tak widać znaczną różnicę ;/ Czy myślicie, że zafarbowanie całych włosów kolorem chna+ tycjan, ewentualnie sam tycjan zmieni coś ?
Załącznik 5432870
Tycjan ma jakieś domieszki chemiczne chyba. Też kiedyś robiłam Eldem; to dosyć marna henna - teraz nakładam hennę z Pola i bardzo sobie chwalę, może też spróbuj? Odrosty łapią dużo lepiej, ale niestety ombre będzie zawsze. Ja mam w tym momencie jakieś 5cm odrostu, który odcina się nieco od części wcześniej farbowanej chemią, ale nie wygląda to tragicznie, jest po prostu trochę ciemniejszy, ale dobrze pokryty. Pozdrawiam.
Stary 2013-10-04, 08:53   #4598
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez magda*M Pokaż wiadomość
Znowu jesteście moja ostatnią deską ratunku. Farbowałam henną Khadi jasny brąz i jak juz tu kiedyś wspominałam troszkę przeszkadzało mi rude zabarwienie na siwych włosach (a mam ich sporo). No to zakupiłam Khadi orzechowy brąz wczoraj robiłam i troszkę jestem w szoku... Odrosty mam sino-niebieskie (nie tylko siwe ale cały odrost, reszta włosów, które były robione jasnym brązem jest w porządku). Na szczęście mam taką fryzurę, że przedziałka nie mam i mogłam normalnie pójść do pracy . Przeszukałam internet i nie znalazłam takiego przypadku (jakbym robiła indygo to szybciej bym się tego spodziewała ale nie po orzechowym brązie...). Dodam, że przed farbowaniem wszystko robiłam jak zawsze. Mycie szamponem oczyszczającym (barwa ze skrzypem na wypadanie), na wilgotne włosy, ciepła mieszanka. Już podejrzewałam nawet, że mieszanki zostały pomylone w opakowaniu, sama nie wiem... Jakieś pomysły co było nie tak?
Orzechowy brąz to przecież mieszanka henny z indygo

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-10-04, 09:57   #4599
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Orzechowy brąz to przecież mieszanka henny z indygo
No zwróciłam na to uwagę, ale naprawdę nie spodziewałam się aż takiego niebieskiego odcienia. A co wyjdzie jeśli teraz dokupię ten jasny brąz i przy następnym farbowaniu bym sobie połączyła pół na pół z tym orzechowym brązem. Nie mam pojęcia co może wyjść z takiego połączenia... Próbowała któraś z Was takie połączenie?
magda*M jest offline  
Stary 2013-10-04, 10:31   #4600
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
No zwróciłam na to uwagę, ale naprawdę nie spodziewałam się aż takiego niebieskiego odcienia. A co wyjdzie jeśli teraz dokupię ten jasny brąz i przy następnym farbowaniu bym sobie połączyła pół na pół z tym orzechowym brązem. Nie mam pojęcia co może wyjść z takiego połączenia... Próbowała któraś z Was takie połączenie?
Nie bardzo rozumiem jak obecnie wyglądają Twoje włosy. Jeśli dobrze rozumiem na siwe (tak? czy na blond?) położyłaś khadi orzechowy brąz. I wygląda na to, że henna Ci nie złapała zaś indygo Ci pofarbowało siwki i zmieniło ich odcień na zielonkawy. Dobrze rozumiem?
No więc ja bym przede wszystkim wzmocniła skuteczność łapania
1. porządne mycie SLS
2. żadnych olejów przed henną
3. mieszankę wymieszać i odstawić (pal licho indygo) albo zrób dwu - stopniowe. Najpierw henna, potem henna orzechowy brąz (może wtedy być rudawe, ale chyba to lepsze niż zielone ) Można użyć soku z cytryny. Rozrabiałabym w gorącej wodzie.
Na pole henny jest sporo tricków wzmacniania skuteczności i trwałości.
Może trzymaj też dłużej? Co najmniej 4 godziny. Z siwkami faktycznie jest historia ciężka

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-10-04, 22:52   #4601
magda*M
Rozeznanie

GG do magda*M

Cytat:
Nie bardzo rozumiem jak obecnie wyglądają Twoje włosy. Jeśli dobrze rozumiem na siwe (tak? czy na blond?) położyłaś khadi orzechowy brąz. I wygląda na to, że henna Ci nie złapała zaś indygo Ci pofarbowało siwki i zmieniło ich odcień na zielonkawy. Dobrze rozumiem?
No więc ja bym przede wszystkim wzmocniła skuteczność łapania
1. porządne mycie SLS
2. żadnych olejów przed henną
3. mieszankę wymieszać i odstawić (pal licho indygo) albo zrób dwu - stopniowe. Najpierw henna, potem henna orzechowy brąz (może wtedy być rudawe, ale chyba to lepsze niż zielone ) Można użyć soku z cytryny. Rozrabiałabym w gorącej wodzie.
Na pole henny jest sporo tricków wzmacniania skuteczności i trwałości.
Może trzymaj też dłużej? Co najmniej 4 godziny. Z siwkami faktycznie jest historia ciężka
Przede wszystkim bardzo dziękuję za tak wyczerpującą i pomocną odpowiedź. I tak: włosy farbowałam od chyba 9 lat farbami chemicznymi (właśnie ze względu na siwe-mam 33 lata...), hennę jasny brąz kładłam na częściowo po farbach chemicznych i odrost naturalny (czyli moje naturalny brąz i około 70 % siwych), po około 4 m-cach dopiero zmieniłam kolor na orzechowy brąz. Czyli odrost znowy naturalny brąz z siwymi i reszta włosów już po hennie. No i najbardziej zdziwiło mnie to, że właśnie cały odrost mi chwycił na granatowo nawet nie na zielono (na szczęście po dwóch myciach już się wypłukuje)
A co z tym połączeniem o które pytałam (henna jasny brąz i orzechowy brąz pół na pół)? Wiesz może jaki może wyjść kolor po takim połączeniu?
magda*M jest offline  
Stary 2013-10-05, 14:33   #4602
alternative1
Rozeznanie

macie jakies sposoby na:
spływającą hennę, za rzadka troche wyszła...
za rzadką hennę - co dosypać można. jak do rozwinietej z pola sypnę trochę heenary albo neem to nic jej nie zrobi? albo co innego można sypnąć łatwo dostępnego
alternative1 jest offline  
Stary 2013-10-05, 14:40   #4603
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
macie jakies sposoby na:
za rzadką hennę - co dosypać można. jak do rozwinietej z pola sypnę trochę heenary albo neem to nic jej nie zrobi? albo co innego można sypnąć łatwo dostępnego
możesz sypnąć neem włosy ci za to podziękują ale nawet możesz sypnąć tej henny z pola i też będzie dobrze możesz dodać też miodu to też lepiej się będzie henna trzymać
Stary 2013-10-05, 14:53   #4604
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Przede wszystkim bardzo dziękuję za tak wyczerpującą i pomocną odpowiedź. I tak: włosy farbowałam od chyba 9 lat farbami chemicznymi (właśnie ze względu na siwe-mam 33 lata...), hennę jasny brąz kładłam na częściowo po farbach chemicznych i odrost naturalny (czyli moje naturalny brąz i około 70 % siwych), po około 4 m-cach dopiero zmieniłam kolor na orzechowy brąz. Czyli odrost znowy naturalny brąz z siwymi i reszta włosów już po hennie. No i najbardziej zdziwiło mnie to, że właśnie cały odrost mi chwycił na granatowo nawet nie na zielono (na szczęście po dwóch myciach już się wypłukuje)
A co z tym połączeniem o które pytałam (henna jasny brąz i orzechowy brąz pół na pół)? Wiesz może jaki może wyjść kolor po takim połączeniu?
Na granatowo? Kurcze to tak jakbyś nie miała henny w mieszance A gdzie kupowałaś swoje khadi?
Henna jasny brąz i orzechowy brąz pół na pół to tak jakby 3/8 indygo i 5/8 henny. Ja na Twoim miejscu odstawiłabym indygo i mieszanki z indygo i zadziałała henna + amla (pół na pół na przykład).

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-10-05, 14:54   #4605
alternative1
Rozeznanie

dzieki .
mam zamiar się przemeczyć ze spływaniem do 18... przy glossie by nie przeszkadzało tak... wczoraj wydawało mi się, że była gęstsza :p
wczoraj rozjasniłam i mam nadzieję na wymarzony kolor
Stary 2013-10-05, 15:07   #4606
sylwka37
koci świat

Cytat:
dzieki .
mam zamiar się przemeczyć ze spływaniem do 18... przy glossie by nie przeszkadzało tak... wczoraj wydawało mi się, że była gęstsza :p
wczoraj rozjasniłam i mam nadzieję na wymarzony kolor
na pewno będzie daj znać co wyszło
Stary 2013-10-05, 15:34   #4607
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
macie jakies sposoby na:
Neem nawet fajnei odżywi włosy Heenara może nadać rudawo - miedziany odcień.

Mam pytanie o reetha, wydaje mi się, że gdy ostatnio ją nałożyłam z neem i indygo to włosy nabrały złotego połysku. Możliwe?

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-10-05, 15:43   #4608
sylwka37
koci świat

Cytat:

Mam pytanie o reetha, wydaje mi się, że gdy ostatnio ją nałożyłam z neem i indygo to włosy nabrały złotego połysku. Możliwe?
z ziołami wszystko jest możliwe
Stary 2013-10-05, 15:59   #4609
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
z ziołami wszystko jest możliwe
Nie strasz Ja póki co mam parę miesięcy przerwy po ostatnim indygowaniu Jak mnie zaczną odrosty denerwować to się zastanowię. Efekt zamierzam utrzymywać shikakai, przyciemnia ładnie i pogłębia kolor.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-10-05, 16:29   #4610
alternative1
Rozeznanie

Cytat:
właśnie chce ognisty rudy .

sama heenara u mnie wyszła taka przygaszona, wiec trzeba spożytkować inaczej jakos
Stary 2013-10-05, 16:30   #4611
sylwka37
koci świat

Cytat:
właśnie chce ognisty rudy .

sama heenara u mnie wyszła taka przygaszona, wiec trzeba spożytkować inaczej jakos
też taki lubię
Stary 2013-10-05, 16:37   #4612
alternative1
Rozeznanie

http://1.bp.blogspot.com/-Yfj3edc4ez...uY/s1600/7.jpg

taki mi się marzy ♥
Stary 2013-10-05, 16:39   #4613
sylwka37
koci świat

Cytat:
no i po co ten kolor pokazałaś teraz też taki chcę nie wybaczę ci tego kolor po prostu boooosssskiii
Stary 2013-10-05, 16:45   #4614
alternative1
Rozeznanie

we włosowej historii jest, że to khadi naturalny, wychodzący to był chyba spłukany rudy. zdjęcie z anwen.pl

ale piękne, boskie włosy ♥
Stary 2013-10-05, 16:49   #4615
sylwka37
koci świat

no kolorek boski
Stary 2013-10-05, 18:28   #4616
alternative1
Rozeznanie

spłukane...
ale przesuszu takiego chyba nigdy nie miałam :/
co można na to poradzic i nie zaszkodzic hennie? ktoś kiedyś wspominał coś o glutku z siemienia
Stary 2013-10-05, 18:31   #4617
sylwka37
koci świat

Cytat:
spłukane...
ale przesuszu takiego chyba nigdy nie miałam :/
co można na to poradzic i nie zaszkodzic hennie? ktoś kiedyś wspominał coś o glutku z siemienia
tak gdzieś było coś o glutku - ale ja tam zawsze od razu odżywkę daję
Stary 2013-10-05, 18:39   #4618
alternative1
Rozeznanie

boję się, że kolor mi się nie rozwinie ładnie, bo na razie jasny jest...
najwyżej przeczekam jutro i w poniedziałek zrobię maskę przed i po myciu, a później intensywne olejowanie
Stary 2013-10-05, 19:53   #4619
akna1102
Zadomowienie

Kolor wyjściowy ciemny brąz i sporo siwych nitek.
Jestem po farbowaniu dwustopniowym:
-najpierw henna (moje siwe włosy zrobiły się pomarańczowe)
-potem mieszanka henna+indygo (przewaga indygo -sypałam na oko)
Niestety nie chwyciło mi dobrze siwych nitek....nadal mam rudawe prześwity na skroniach...reszta włosów super...taki jakby gorzka czekolada - jestem po 24 h

Moje pytania?
- jak często mogę hennować/indygować włosy by im nie zaszkodzić??
-czy mogę teraz zrobić gloss z indygo by przyciemnić trochę niezłapaną siwiznę??
-czy lepiej znów położyć mieszankę henna+indygo i tym razem dodać sól, o której zapomniałam za pierwszym razem?
akna1102 jest offline  
Stary 2013-10-05, 20:05   #4620
bajeczka000
Wtajemniczenie

Rudzielce moje kochane, która śpi z henną na głowie? Dziś przede mną pierwszy raz Jakieś ostatnie porady? Bać się, że wyjdzie czerwono?

Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu

bajeczka000 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości