Farbowanie henną - część III - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-10-13, 07:20   #4711
hahihehy
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Farbowanie henną - część III

Wczoraj dostałam w łapki hennę od PoleHenny. Dzisiaj hennuję 1:1 z amlą. Ciekawa jestem jak to wyjdzie, bo zawsze jeszcze dodawałam indygo. Oby nie było zbyt ogniście Wrzucę foty później

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-10-13, 09:49   #4712
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

henna z pola henny nie robi rudzielca tylko czerwony łeb ; o NIEEEEEEEE i co ja teraz zrobię ((((( poradźcie mi coś, dobrze, że przeczytałam bo właśnie miałam zamawiać -.-
Stary 2013-10-13, 10:03   #4713
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
henna z pola henny nie robi rudzielca tylko czerwony łeb ; o NIEEEEEEEE i co ja teraz zrobię ((((( poradźcie mi coś, dobrze, że przeczytałam bo właśnie miałam zamawiać -.-
Ja tej czerwieni chciałam Żeby był rudy można dodać cassi, albo/i cytryny Zresztą efekt zależy zawsze w dużej mierze od włosa, a ja zawsze miałam czerwone tony po każdej hennie, a nie rude
Stary 2013-10-13, 10:18   #4714
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

No właśnie chyba kupię hennę i kasję, jak mam ryzykować czerwień, kupowałam od niej 2 miesiące temu i wyszedł mi ładny rudzioch A rozrabiałam 3 cytryny i woda, potem tylko 1,5 cytryny i więcej wody (odrosty). Ile powinnam dodać kasji, żeby mi wyszedł ładny rudy?mam włosy średni - ciemny blond.
Stary 2013-10-13, 10:24   #4715
_Angelina_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam w łapki hennę od PoleHenny. Dzisiaj hennuję 1:1 z amlą. Ciekawa jestem jak to wyjdzie, bo zawsze jeszcze dodawałam indygo. Oby nie było zbyt ogniście Wrzucę foty później
czekam
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-10-13, 11:55   #4716
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

ooo a ja wlasnie chcialam czerwone tony z brazami taki machon.. a wyszlo mi rudy braz jasny.. z nadzieja patrze moze jeszcze sciemnieja.. ale watpie.. nie znosze rudości.. brr dobrze ze nie zostalo mi duzo tego rudzielca
Stary 2013-10-13, 18:00   #4717
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
oj czekam na foty
Stary 2013-10-13, 19:09   #4718
alternative1
Rozeznanie

moich fot nie bedzie, bo mam tylko słaby aparat w telefonie.
ale potwierdzam, nowa henna z pola jest bardziej czerwona niż płomienno ruda
alternative1 jest offline  
Stary 2013-10-14, 09:59   #4719
hahihehy
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Jest ładnie! Dzisiaj wieczorem lub jutro fotki i relacja

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-10-14, 13:16   #4720
paula.cw
Wtajemniczenie

Hej od jakiegoś pół roku farbuję henną z pola henny. Teraz też czekam na przesyłkę. Jako że zapuszczam włosy i nie mogę eksperymentować z fryzurą strasznie korci mnie przefarbowanie się na brąz. Zazwyczaj miałam brązowe włosy, od dwóch lat marchewa z jakąś 3 miesięczną przerwą na kasztan. Powiedzcie mi czy ma któraś doświadczenia z przefarbowania z marchewy na brąz za pomocą henny.
I główne pytanie. Jeśli by mi się jednak nie podobało vel znudziło, to rozumiem że opcja powrotu do marchewy to tylko mocne rozjaśnianie i na to henna?

Wątpliwości mam bo ostatnio kosmetyczka (zaufana) powiedziała mi że powinnam mieć raczej chłodne odcienie więc nie wiem czy ten rudy to nie moja fanaberia
paula.cw jest offline  
Stary 2013-10-14, 14:27   #4721
Juonitar
Przyczajenie

Witajcie

Jakiś czas temu pisałam do Was z prośbą o opinię na temat otwarcia salonu /sklepu z mieszankami henny organicznej. Na tę chwilę wystawiam dwie aukcje na allegro z czystą indyjską henną po 250 i 500 gr. Henna wypróbowana, BAQ, od producenta ekologicznych kosmetyków i zdrowej żywności. W najbliższym czasie zamierzam też sprowadzić indygo, amlę i kasję tego samego producenta.

Trochę się też rozejrzałam i faktycznie we Wrocławiu nie ma salonu, w którym można by zafarbować włosy z pomocą profesjonalisty i bez bałaganu w domu :P Myślę więc, że pomysł wypali.

Tymczasem zapraszam na moje aukcje
Pozdrawiam
Ania

Edytowane przez Juonitar
Czas edycji: 2013-10-15 o 18:38
Juonitar jest offline  
Stary 2013-10-14, 15:38   #4722
edyta07
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 8

Przyszła moja henna-ciemny brąz
Czytam o farbowaniu tyle, że sama już nie wiem co i jak. Chyba po prostu na początek będę trzymać się instrukcji.
Mam jednak do Was pytania.

Czy ten szampon nadaje się na oczyszczenie przed hennowaniem?
W analizie dziewczyny napisały, że dobrze oczyszczający, bez silikonów, ale wolę się upewnić.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Rosmarinus Officinalis Extract, Equisetum Arvense Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

No i czy ciemny brąz powinnam odstawić do utlenienia? Jedni piszą, że tak, inni, że utlenia się tylko czystą hennę, ciemniejsze nie potrzebują tego.
Zależy mi na intensywnym kolorze.

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline  
Stary 2013-10-14, 16:37   #4723
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
Przyszła moja henna-ciemny brąz
Czytam o farbowaniu tyle, że sama już nie wiem co i jak. Chyba po prostu na początek będę trzymać się instrukcji.
Mam jednak do Was pytania.

Czy ten szampon nadaje się na oczyszczenie przed hennowaniem?
W analizie dziewczyny napisały, że dobrze oczyszczający, bez silikonów, ale wolę się upewnić.
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Glycereth-2 Cocoate, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-7, Rosmarinus Officinalis Extract, Equisetum Arvense Extract, Propylene Glycol, Alcohol Denat., Panthenol, Citric Acid, Disodium EDTA, Parfum, Hexyl Cinnamal, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

No i czy ciemny brąz powinnam odstawić do utlenienia? Jedni piszą, że tak, inni, że utlenia się tylko czystą hennę, ciemniejsze nie potrzebują tego.
Zależy mi na intensywnym kolorze.
Szampon jest ok. Jeśli chcesz mieć ciemny brąz to zalewasz letnią wodą i od razu kładziesz na głowę.
Stary 2013-10-14, 20:27   #4724
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

A ja dziś byłam w tureckim sklepie zajrzeć czy mają zwykłą hennę.. mają.. 100gr kosztuje 2 euro.. mają jasną, ciemną i neutralna..
No a moje włosy po ostatnim tym już dobrym hennowaniu henna+indygo.. wyszły jasno brązowo rudawe.. ze względu na tą czerwoną hennę ktora mi sie ruda trafiła.. blee na szczescie troszke ściemniało i oto fotki.
Pierwsze dwie- zaraz po wypłukaniu henny gdy wlosy byly juz na pol suche- reszta dziś robiona czyli prawie 3 dni po hennowaniu

Kolor jak widac zależny od światła.. ni to braz ni to rdzawy..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2021.jpg (87,0 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2030.jpg (84,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2055.jpg (90,5 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2048.jpg (62,9 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2056.jpg (85,0 KB, 19 załadowań)
Stary 2013-10-14, 20:38   #4725
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
A ja dziś byłam w tureckim sklepie zajrzeć czy mają zwykłą hennę.. mają.. 100gr kosztuje 2 euro.. mają jasną, ciemną i neutralna..
No a moje włosy po ostatnim tym już dobrym hennowaniu henna+indygo.. wyszły jasno brązowo rudawe.. ze względu na tą czerwoną hennę ktora mi sie ruda trafiła.. blee na szczescie troszke ściemniało i oto fotki.
Pierwsze dwie- zaraz po wypłukaniu henny gdy wlosy byly juz na pol suche- reszta dziś robiona czyli prawie 3 dni po hennowaniu

Kolor jak widac zależny od światła.. ni to braz ni to rdzawy..
no i całkiem dobrze wyszło
Stary 2013-10-14, 20:55   #4726
paula.cw
Wtajemniczenie

Robiłyście już może hennę z nowej dostawy pola henny? (ta która jest teraz na allegro to ta nowa? Ile czasu Wam dojrzewała? Bo muszę sobie rozplanować farbowanie a wiem że czas dojrzewania może wynieść od 4 do 12 godzin więc rozpiętość spora.
paula.cw jest offline  
Stary 2013-10-14, 22:44   #4727
edyta07
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 8

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Szampon jest ok. Jeśli chcesz mieć ciemny brąz to zalewasz letnią wodą i od razu kładziesz na głowę.
A co z dodatkiem czarnej herbaty? Mogę użyć wody z herbatą w proporcjach 1:1 czy to za dużo? W instrukcji pisze, że można jej dodać w celu zwiększenia intensywności koloru (czy jakoś tak).
Zależy mi na jak najciemniejszym kolorze.

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline  
Stary 2013-10-15, 09:20   #4728
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez edyta07 Pokaż wiadomość
A co z dodatkiem czarnej herbaty? Mogę użyć wody z herbatą w proporcjach 1:1 czy to za dużo? W instrukcji pisze, że można jej dodać w celu zwiększenia intensywności koloru (czy jakoś tak).
Zależy mi na jak najciemniejszym kolorze.
Możesz dodać, ja bym zalała po prostu jednym kubkiem herbaty po zaparzeniu i wystudzeniu Apropo trwałości, to u mnie ciemny brąz był w pełni trwały po 3 farbowaniu i wtedy właściwie mi się nie wypłukiwał. Nawet kiedy już chciałam się go pozbyć

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Cytat:
Napisane przez paula.cw Pokaż wiadomość
Robiłyście już może hennę z nowej dostawy pola henny? (ta która jest teraz na allegro to ta nowa? Ile czasu Wam dojrzewała? Bo muszę sobie rozplanować farbowanie a wiem że czas dojrzewania może wynieść od 4 do 12 godzin więc rozpiętość spora.
Tak robiłam, dojrzewała około 3 godzin zaledwie i była gotowa Tym razem to niezła petarda Na 156 str. jest to co mi wyszło

Edytowane przez gusia825
Czas edycji: 2013-10-15 o 09:32
gusia825 jest offline  
Stary 2013-10-15, 10:07   #4729
paula.cw
Wtajemniczenie

[Tak robiłam, dojrzewała około 3 godzin zaledwie i była gotowa Tym razem to niezła petarda Na 156 str. jest to co mi wyszło[/QUOTE]

No to dobrze wiedzieć, bo normalnie przed wyjściem do pracy mieszałam a po powrocie nakładałam ale to ok 10 godzin więc mogłaby mi nie wyjść tak fajnie. Już mi przyszła aż się boję co z tego wyjdzie
Przynajmniej będę miała zmianę której chciałam (zapytałam delikatnie mojego faceta co on na zmianę na brąz powiedział że będzie musiał kochać :P Wiem że uwielbia moje rudości, zresztą sam mnie namówił)

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:02 ----------
paula.cw jest offline  
Stary 2013-10-15, 10:54   #4730
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez Juonitar Pokaż wiadomość
Witajcie

Jakiś czas temu pisałam do Was z prośbą o opinię na temat otwarcia salonu /sklepu z mieszankami henny organicznej.
Usuń z wiadomości linki i nr telefonu, bo możesz zostać zbanowana...reklama na wizażu jest płatna...

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2013-10-15, 12:17   #4731
pro90
Przyczajenie

Farbowanie henną

Jak w tytule- jaką hennę polecacie? Zależy mi na kolorze typu średni brąz, (mój kolor to dosyć jasny brąz) czyli chciałabym osiągnąć efekt naturalny- nadać włosom połysk, aniżeli drastycznie zmieniać ich kolor. Polećcie coś
pro90 jest offline  
Stary 2013-10-15, 12:25   #4732
czikicziki
Zakorzenienie

Dot.: Farbowanie henną

Taki wątków jest tu już sporo, poszukaj w wyszukiwarce

Transport zorganizujemy jak będzie trzeba
czikicziki jest offline  
Stary 2013-10-15, 13:26   #4733
SceneQueene
Zakorzenienie

Dot.: Farbowanie henną

Zajrzyj do całego wielkiego wątku o hennowaniu.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, %, przedłużanie, pielęgnacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline  
Stary 2013-10-15, 13:45   #4734
martuunia
Zadomowienie

Hej dziewczyny chciałabym Was zapytać czy po cassi również są odrosty jak po hennie czy efekt schodzi rownomiernie. Obecnie mam praktycznie po całej długości swój naturalny kolor (brąz) i nie chciałabym żeby ze wzrostem włosów było widać odkąd coś z nimi majstrowałam Zależy mi jedynie na odżywieniu i blasku.

poszukuję Kylie Minogue Sexy Darling, może jeszcze ktoś ma?

Edytowane przez martuunia
Czas edycji: 2013-10-15 o 13:46
martuunia jest offline  
Stary 2013-10-15, 13:54   #4735
paula.cw
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Możesz dodać, ja bym zalała po prostu jednym kubkiem herbaty po zaparzeniu i wystudzeniu Apropo trwałości, to u mnie ciemny brąz był w pełni trwały po 3 farbowaniu i wtedy właściwie mi się nie wypłukiwał. Nawet kiedy już chciałam się go pozbyć

---------- Dopisano o 09:20 ---------- Poprzedni post napisano o 09:17 ----------

Tak robiłam, dojrzewała około 3 godzin zaledwie i była gotowa Tym razem to niezła petarda Na 156 str. jest to co mi wyszło
Podpowiedz jeszcze ile trzymałaś??

Cytat:
Napisane przez martuunia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny chciałabym Was zapytać czy po cassi również są odrosty jak po hennie czy efekt schodzi rownomiernie. Obecnie mam praktycznie po całej długości swój naturalny kolor (brąz) i nie chciałabym żeby ze wzrostem włosów było widać odkąd coś z nimi majstrowałam Zależy mi jedynie na odżywieniu i blasku.
Wydaje mi się (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) że kasja minimalnie zmienia ton. Nie powinno być to jednak rzucające się w oczy. Totalnie bez efektów kolorystycznych a odżywiające i nadające blasku jest neem.
paula.cw jest offline  
Stary 2013-10-15, 13:59   #4736
martuunia
Zadomowienie

Cytat:
Wydaje mi się (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) że kasja minimalnie zmienia ton. Nie powinno być to jednak rzucające się w oczy. Totalnie bez efektów kolorystycznych a odżywiające i nadające blasku jest neem.
Czytałam, że zmiana koloru widoczna jest tylko na jasnych włosach, natomiast na ciemniejszych widoczne mogą być jedynie złotawe refleksy, które po paru myciach się wypłukują.
Jeśli ktoś by wiedział lub jest osoba, która kładła bezbarwną cassię na ciemniejsze włosy proszę o odpowiedź

poszukuję Kylie Minogue Sexy Darling, może jeszcze ktoś ma?
martuunia jest offline  
Stary 2013-10-15, 14:18   #4737
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Podpowiedz jeszcze ile trzymałaś??
Około 3,5 godziny, potem już mnie kark za mocno bolał i stwierdziłam, że mam dość Będziesz robić własną mieszankę brązową?
Stary 2013-10-15, 14:50   #4738
paula.cw
Wtajemniczenie

Na razie nie odważyłam się na zmianę koloru, może mi przejdzie
Więc nakładam czystą henną znowu. Ale jak mi wyjdzie coś podobnego do Twoich to będę miała odmianę Znacie to jak się zapuszcza włosy, nie można ich ściąć, a coś by się chciało zmienić...
paula.cw jest offline  
Stary 2013-10-15, 22:42   #4739
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Na razie nie odważyłam się na zmianę koloru, może mi przejdzie
Więc nakładam czystą henną znowu. Ale jak mi wyjdzie coś podobnego do Twoich to będę miała odmianę Znacie to jak się zapuszcza włosy, nie można ich ściąć, a coś by się chciało zmienić...
W zeszłym roku zrobiłam z rudości brąz ... i ... żałuję do teraz, bo nadal mam łaciate włosy, a brąz nie dorównał rudym włosom w niczym. Indygo mi się nie wypłukało do końca, a bez chemicznej ingerencji pewnie w ogóle by nie zbladło. Masakra Czekam aż włosy odrosną Co do zapuszczania to ja znam to, kiedy nie można ściąć Póki co zmieniłam przedziałek na środek żeby chociaż jakąś odmianę mieć no i choruję na różne ozdoby, i spinki, które pomogą mi zakamuflować moje niedoskonałości kolorystyczne
Stary 2013-10-16, 08:44   #4740
Natuś-77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Juonitar Pokaż wiadomość
Witajcie

Jakiś czas temu pisałam do Was z prośbą o opinię na temat otwarcia salonu /sklepu z mieszankami henny organicznej. Na tę chwilę wystawiam dwie aukcje na allegro z czystą indyjską henną po 250 i 500 gr. Henna wypróbowana, BAQ, od producenta ekologicznych kosmetyków i zdrowej żywności. W najbliższym czasie zamierzam też sprowadzić indygo, amlę i kasję tego samego producenta.

Trochę się też rozejrzałam i faktycznie we Wrocławiu nie ma salonu, w którym można by zafarbować włosy z pomocą profesjonalisty i bez bałaganu w domu :P Myślę więc, że pomysł wypali.

Tymczasem zapraszam na moje aukcje
Pozdrawiam
Ania
Będę jedną z pierwszych klientek nawet gdybym miała siedzieć 5 godz. i czekać na upragniony ciemny brąz, którego sama niestety nie potrafię uzyskać za pomocą roślinnych mazideł.
Natuś-77 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości