Farbowanie henną - część III - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-10-20, 10:10   #4771
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez metice Pokaż wiadomość
hej, dziś niedziela więc nie wiem, czy ktoś tu zajrzy, ale bardzo liczę na waszą pomoc.
Dzisiaj pierwsze farbowanie henną z hennowego pola - wcześniej od kilku lat uzywałam khadi. I teraz tak - wiem, że nie trzeba odstawiać tej henny na 12 godzin, wystarczą 2-3, wiem też że nie trzeba dodawać do niej cytryny.

Zaczęłam się tylko zastanawiać nad jedną kwestią - zawsze farbowałam na mokre włosy, tym razem chciałam spróbować na suche. I teraz mam małą zagwostkę - do tej pory zawsze przed farbowaniem henną używałam mocnego szamponu z SLS, żeby wypłukać ewentualne silikony i jakieś produkty do stylizacji i NIE nakładałam już odżywki, kierując się logiką, że henna lepiej mi "wsiąknie" w nieodżywiony wcześniej włos. I tu pytanie do Was - umyć włosy samym szamponem, wysuszyć i nakładać, czy mogę spokojnie jak zwykle nałożyć odżywkę i efekt będzie taki sam? Zaznaczam, że nie używam odżywek z silikonami, stosuję tylko naturalną pielęgnacje
ja bym nie dawała odżywki przed hennowaniem
Stary 2013-10-20, 10:17   #4772
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
hej, dziś niedziela więc nie wiem, czy ktoś tu zajrzy, ale bardzo liczę na waszą pomoc.
Dzisiaj pierwsze farbowanie henną z hennowego pola - wcześniej od kilku lat uzywałam khadi. I teraz tak - wiem, że nie trzeba odstawiać tej henny na 12 godzin, wystarczą 2-3, wiem też że nie trzeba dodawać do niej cytryny.

Zaczęłam się tylko zastanawiać nad jedną kwestią - zawsze farbowałam na mokre włosy, tym razem chciałam spróbować na suche. I teraz mam małą zagwostkę - do tej pory zawsze przed farbowaniem henną używałam mocnego szamponu z SLS, żeby wypłukać ewentualne silikony i jakieś produkty do stylizacji i NIE nakładałam już odżywki, kierując się logiką, że henna lepiej mi "wsiąknie" w nieodżywiony wcześniej włos. I tu pytanie do Was - umyć włosy samym szamponem, wysuszyć i nakładać, czy mogę spokojnie jak zwykle nałożyć odżywkę i efekt będzie taki sam? Zaznaczam, że nie używam odżywek z silikonami, stosuję tylko naturalną pielęgnacje

Ja też bym nie zastosowała odżywki. Co do tych 2-3godzin to lepiej zrób test z papierem i przenikaniem barwnika przez folię, bo wydzielanie koloru zależy też od temperatury i u Ciebie też może być to też nieco inny czas, np 4 godziny. W ten sposób będziesz miała pewność i zrobisz włosy w najlepszym momencie.
Stary 2013-10-20, 13:22   #4773
_Angelina_
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
ja bym nie dawała odżywki przed hennowaniem
a ja dałam odżywkę hmm ale jak inaczej miałam je rozczesac ;/
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-10-20, 13:23   #4774
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Ale ze mnie.. Pi****** cholera... Kupiłam przeterminowaną henne... nie wiedziałam o tym ani ja ani sprzedawczyni.. Obie głupie nie spojrzałyśmy.. teraz patrze na opakowanie bo mam jedzie hennę machoniową.. a tam do 6.10 ważność i to był miesiąc i rok na bank! kurde.. pewno dlatego mi kolor nie chwycił jak trzeba.. a poza tym jestem 3 mycia po hennowaniu i dupa już mam rude znowu.. oby ta dobra henna od sprzedawny handlowca z ebay była lepsza..

PS a ciekawe z tą odżywką.. w paru filmikach na YT i w ogóle gdzieś na blogu czytałam że dziewczyny myły odżywką albo dawały ją do henny...

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2013-10-20 o 13:26
SugarbabyLove jest offline  
Stary 2013-10-21, 06:41   #4775
metice
Rozeznanie

dzięki za rady, faktycznie lepiej chyba nakładać na włosy bez odżywki.
Ale. Coś mi się popsuło z henną. Zalałam ją wczoraj o 18. Położyłam sobie ten kawałek ręcznika papierowego na folii - czekam dwie godziny - nic, czekam 3 - nic. O północy sobie darowałam. Przed chwilą wstałam - papier jak był biały tak dalej jest No kurde CO JEST ?
Stary 2013-10-21, 06:58   #4776
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
dzięki za rady, faktycznie lepiej chyba nakładać na włosy bez odżywki.
Ale. Coś mi się popsuło z henną. Zalałam ją wczoraj o 18. Położyłam sobie ten kawałek ręcznika papierowego na folii - czekam dwie godziny - nic, czekam 3 - nic. O północy sobie darowałam. Przed chwilą wstałam - papier jak był biały tak dalej jest No kurde CO JEST ?
moj po całej nocy nadal byl biały
Stary 2013-10-21, 07:13   #4777
metice
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
moj po całej nocy nadal byl biały
i co i co? Nałożyłaś mimo wszystko? Chwyciło?
Stary 2013-10-21, 07:17   #4778
_Angelina_
Zadomowienie

o co chodzi z tym papierem? przez folię ma przejść? cuda
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-10-21, 08:14   #4779
metice
Rozeznanie

no też mi się w to wierzyć nie chciało, aż trzy razy czytałam na stronie pole henny instrukcje, ale jak byk stoi, że najpierw folia a na folię papier i czekamy aż papier się zabarwi.

Nałożyłam przed chwilą hennę z pola i już wiem, że nic z tego nie będzie. Skóry w ogóle mi nie zabarwiła, a pobrudziłam sobie mocno ramiona - khadi się nie dało domyć nawet jak miała kontakt ze skórą tylko przez kilka sekund. Tę hennę równie dobrze mogłabym nakładać gołymi rękami, bo w ogóle nie barwi. Stała sobie w ciepełku 12 godzin (rzekomo miała mieć takiego kopa, że po dwóch godzinach miał puścić barwnik) i duuupa. Dodatkowo potwornie to niewydajne jest - zużyłam na swoje włosy do połowy pleców 200 gram, przy khadi mieściłam się w 100.

Teraz sobie pluję w brodę, że uwierzyłam że nie potrzeba dodawać soku z cytryny. Może jakbym dała jak zwykle to by było gites.
Jeszcze poczekam na efekty, ale mam wrażenie, że nic z tego nie będzie - ot kasa poszła na kompres z ziółek.
Stary 2013-10-21, 09:04   #4780
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
no też mi się w to wierzyć nie chciało, aż trzy razy czytałam na stronie pole henny instrukcje, ale jak byk stoi, że najpierw folia a na folię papier i czekamy aż papier się zabarwi.

Nałożyłam przed chwilą hennę z pola i już wiem, że nic z tego nie będzie. Skóry w ogóle mi nie zabarwiła, a pobrudziłam sobie mocno ramiona - khadi się nie dało domyć nawet jak miała kontakt ze skórą tylko przez kilka sekund. Tę hennę równie dobrze mogłabym nakładać gołymi rękami, bo w ogóle nie barwi. Stała sobie w ciepełku 12 godzin (rzekomo miała mieć takiego kopa, że po dwóch godzinach miał puścić barwnik) i duuupa. Dodatkowo potwornie to niewydajne jest - zużyłam na swoje włosy do połowy pleców 200 gram, przy khadi mieściłam się w 100.

Teraz sobie pluję w brodę, że uwierzyłam że nie potrzeba dodawać soku z cytryny. Może jakbym dała jak zwykle to by było gites.
Jeszcze poczekam na efekty, ale mam wrażenie, że nic z tego nie będzie - ot kasa poszła na kompres z ziółek.
Przyznaję, że nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, a mam za sobą ładną historię hennowania. Od dawna także nigdy nie używałam cytryny i wszystko działało lepiej niż dobrze Jeśli chodzi o papierek, to ten pomarańcz na nim powinien być baardzo jasny, taki jak od wysypanego pudru. W pozostałych kwestiach jestem raczej w szoku i nie wiem co się stało, że nie zadziałało Przychodzi mi do głowy tylko, że może henna się zagotowała na kaloryferze i straciła swoje właściwości Może ktoś inny będzie mieć jakiś pomysł lepszy..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0476.jpg (14,9 KB, 17 załadowań)

Edytowane przez gusia825
Czas edycji: 2013-10-21 o 09:08
gusia825 jest offline  
Stary 2013-10-21, 09:10   #4781
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
Tak przechodzi przez 1 warstwę folii i barwi papier.
Stary 2013-10-21, 09:44   #4782
metice
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Przyznaję, że nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło, a mam za sobą ładną historię hennowania. Od dawna także nigdy nie używałam cytryny i wszystko działało lepiej niż dobrze Jeśli chodzi o papierek, to ten pomarańcz na nim powinien być baardzo jasny, taki jak od wysypanego pudru. W pozostałych kwestiach jestem raczej w szoku i nie wiem co się stało, że nie zadziałało Przychodzi mi do głowy tylko, że może henna się zagotowała na kaloryferze i straciła swoje właściwości Może ktoś inny będzie mieć jakiś pomysł lepszy..
Na pewno się nie zagotowała, bo nie stała bezpośrednio na kaloryferze też po raz pierwszy coś takiego mi się zdarzyło, a hennuje się z małymi przerwami od 9 lat.
Mój papier był zupełnie biały
Teraz jak mi wycieka trochę papki spod folii i zmywam, to widzę, że leci pomarańczowa woda... może jednak cos się ruszyło... Ale skóry nie zabarwia...hm..
Stary 2013-10-21, 09:51   #4783
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Na pewno się nie zagotowała, bo nie stała bezpośrednio na kaloryferze też po raz pierwszy coś takiego mi się zdarzyło, a hennuje się z małymi przerwami od 9 lat.
Mój papier był zupełnie biały
Teraz jak mi wycieka trochę papki spod folii i zmywam, to widzę, że leci pomarańczowa woda... może jednak cos się ruszyło... Ale skóry nie zabarwia...hm..
Oj to bijesz mnie na głowę, u mnie w sumie są 4 lata doświadczeń Trzymam kciuki żeby jednak ruszyło
Stary 2013-10-21, 11:07   #4784
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
zakrywasz hennę folią, na folię kładziesz chusteczkę i dociskasz np miską by folia stykała się z mieszanką, barwik z henny przenika przez folię spożywczą i barwi chusteczkę, żadne cuda zwykła fizyka
Stary 2013-10-21, 14:19   #4785
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
zakrywasz hennę folią, na folię kładziesz chusteczkę i dociskasz np miską by folia stykała się z mieszanką, barwik z henny przenika przez folię spożywczą i barwi chusteczkę, żadne cuda zwykła fizyka
to sie nie dziwie ze u mnie nic nie farbowalo.. ja dalam tylko papierowy recznik na miske z henną na noc wtedy i nic zafarbowalo
wlosow tez nie.. juz sama nie wiem czy z przeterminowania czy ze nie zafarbowalo husteczki nie mam pojecia haha smieszne normalnie az..

a poza tym to "cuda" właśnie.. mam folię dać na miskę czy DO miski wcisnąć skoro ma mi aż do mieszanki dojść żeby ją dotknęła..

Edytowane przez SugarbabyLove
Czas edycji: 2013-10-21 o 14:21
SugarbabyLove jest offline  
Stary 2013-10-21, 14:28   #4786
rousse
BAN stały

Cytat:
nie zdarzyłam poolejowac,
a mam jeszcze jedno pyatnie; kłaść odżywkę przed położeniem henny ( po myciu) ?

dziewczyny, nic a nic nie złapało;/ poczekamy do poniedziałku i zerkne w innym świetle.
chyba dodam więcej henny do cassi i zostawie na 2h - ale jak znowu nic nie złapie
Cytat:

Czyli nie tylko ja mam takie odczucia co do tej nowej polowej henny? U mnie tez złapała bardzo słabo, musiałam poprawiać, a nie zdarzyło mi się to od roku. Poza tym czy wasz proszek też wydawał wam się jaśniejszy i bardziej żółtawy niż zwykle? Może po prostu słaby zbiór, może była tego lata susza w Indiach , siła wyższa itd. Poprzednie henny z pola były bardzo dobre.
rousse jest offline  
Stary 2013-10-21, 15:24   #4787
_Angelina_
Zadomowienie

Ja zrobie jeszcze jedna probe i naloze na pasemko, potrzymam troszke dluzej. Moze do 3h a jak to nie zadziala to mieszam reszte co zostanie i klade na cala glowe na kilka h

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Stary 2013-10-21, 15:28   #4788
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Czyli nie tylko ja mam takie odczucia co do tej nowej polowej henny? U mnie tez złapała bardzo słabo, musiałam poprawiać, a nie zdarzyło mi się to od roku. Poza tym czy wasz proszek też wydawał wam się jaśniejszy i bardziej żółtawy niż zwykle? Może po prostu słaby zbiór, może była tego lata susza w Indiach , siła wyższa itd. Poprzednie henny z pola były bardzo dobre.
Może niektóre opakowania są jakieś felerne Za 2 tygodnie będę kłaść kolor kolejny raz, dam znać. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze..
Stary 2013-10-21, 19:42   #4789
sylwka37
koci świat

buuuu zasmucacie mnie tym że ta nowa henna jednak słaba jest mi poprzednia partia się niedługo kończy i czas kupić nową ale teraz dylemat mam
Stary 2013-10-21, 21:20   #4790
michasiamini4
Raczkowanie

Wcześniej już zadawałam pytanie, ale żadnej odpowiedzi nie dostałam, więc jestem w jeszcze większej kropce.
(Wiem, męczę, ale sama nie mogę się ni w .. ząb zdecydować)

Taki jest mój obecny kolor włosów. Do tej pory farbowałam je naturalną henną red, ale mam już dość odrostów i ich wiecznego poprawiania. Zastanawiałam się nad przejściem do naturalek.

Mam do Was jednak pytanie, jaki kolor (na oko oczywiście z http://www.khadi.pl/jasny-braz-farba-do-wlosow tej strony np.) by mi wyszedł, jakbym nałożyła na nie jasny brąz?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
Stary 2013-10-22, 06:37   #4791
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez michasiamini4 Pokaż wiadomość
Wcześniej już zadawałam pytanie, ale żadnej odpowiedzi nie dostałam, więc jestem w jeszcze większej kropce.
(Wiem, męczę, ale sama nie mogę się ni w .. ząb zdecydować)

Taki jest mój obecny kolor włosów. Do tej pory farbowałam je naturalną henną red, ale mam już dość odrostów i ich wiecznego poprawiania. Zastanawiałam się nad przejściem do naturalek.

Mam do Was jednak pytanie, jaki kolor (na oko oczywiście z http://www.khadi.pl/jasny-braz-farba-do-wlosow tej strony np.) by mi wyszedł, jakbym nałożyła na nie jasny brąz?

Z góry dziękuję za odpowiedź!
wiem moze sie nie znam na hennach ale na kolorach juz bardziej.. farbowalam sie z 6-7 lat na czerwono kolor zostaje zawsze troszke na wlosie.. i mysle zed braz moze wyjsc ale moze miec poswiate czerwoną/ rudawą..

PS masz piękne długie lśniące włosy
Stary 2013-10-22, 08:13   #4792
hennaya
Raczkowanie

mi papierek zabarwia, chociaż nie tak intensywnie.
na kaloryferze to stanowczo za ciepło jednak, i w ciągu 12 godzin mogło się przedobrzyć.

Nakładałam na włosy tą hennę z dostawy monsunowej i skórę głowy mi zabarwiła, chociaż przyznaję że odcień nie był tak intensywny. Nie próbowałam jej jeszcze do body art.
Spróbuję z cytryną i nie będę jej popędzać, może ma dłuższy czas uwalniania barwnika- niektóre henny mogą mieć 24 godzinny cykl albo i dłuższy. Zdam dokładną relację na blogu, po kolei- dwie próbki z cytryną i bez, co się będzie działo po 4 godzinach, po 8, 12 i ewentualnie dalej.

Kolorem proszku niekoniecznie trzeba się sugerować-byleby nie był brązowy czy szary.

Susza akurat świetnie wpływa na hennę i zawartość barwnika, właściwie im większa, tym więcej barwnika. Ten zbiór jest letni i zawsze letni zbiór zawiera trochę mniej barwnika niż monsunowy (który sprowadzałam zazwyczaj).
Chyba ostatni raz sprowadzam zbiór letni, chciałam żeby było jak najbardziej świeżo w opakowaniach. Następnym razem sprowadzę monsunowy i w ilości dużo większej, tak na zapas.
hennaya jest offline  
Stary 2013-10-22, 11:39   #4793
sylwka37
koci świat

Hennaya to czekam na relację
Stary 2013-10-22, 13:42   #4794
Melanchton
Zakorzenienie

Ja też nieługo hennuję tym, z kasją!
Stary 2013-10-22, 15:51   #4795
michasiamini4
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove
wiem moze sie nie znam na hennach ale na kolorach juz bardziej.. farbowalam sie z 6-7 lat na czerwono kolor zostaje zawsze troszke na wlosie.. i mysle zed braz moze wyjsc ale moze miec poswiate czerwoną/ rudawą..

PS masz piękne długie lśniące włosy
Dziękuję . W sumie ciężko mi odchodzić od rudości, ale z drugiej strony powoli mi się już nudzą.
Ucieszyła mnie jednak wiadomość, że lekkie refleksy pozostają.
Stary 2013-10-22, 15:58   #4796
paula.cw
Wtajemniczenie

Ja też nakładałam z nowej dostawy i mi się papierek nie zafarbował ale pewnie dlatego że położyłam na folię z reklamówki a nie spożywczą

A henna na pewno chwytała i to mocno bo a) zafarbowała ładnie odrosty
b) zafarbowała mi skórę głowy i jak się maznęłam na ramieniu to też mi się trzymało jeden dzień pomimo tego że od razu wytarłam
paula.cw jest offline  
Stary 2013-10-22, 18:26   #4797
_Angelina_
Zadomowienie

dziewczyny a jak robie tylko jedno pasemko na próbę to też muszę głowę folią zawijać????
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-10-22, 19:04   #4798
sylwka37
koci świat

Cytat:
dziewczyny a jak robie tylko jedno pasemko na próbę to też muszę głowę folią zawijać????
to pasemko zawiń - żeby henna nie wyschła
Stary 2013-10-22, 19:21   #4799
_Angelina_
Zadomowienie

o widzisz, ostatnio nie zawinęłam - może dlatego nic nie złapało

po2,5h widzę delikatna poswiate, jutro zostawiam na dłużej )

Edytowane przez _Angelina_
Czas edycji: 2013-10-22 o 21:03
_Angelina_ jest offline  
Stary 2013-10-23, 19:39   #4800
khloe
Strzelaj lub emigruj!

czy mogę henne odsstawić na 24 h? czy to nie zmieni jej właściwości farbujących?

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
2 155 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości