Farbowanie henną - część III - Strona 161 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-10-23, 20:06   #4801
EbonyLuna
Zakorzenienie

Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja ostatnio myślę coraz częściej o poeksperymentowaniu.Chcę zakupić spray rozjaśniający joanny i farbować już czystą henna, najwyżej z dodatkiem kasji. Ale musze wypróbowac na końcówkach najpierw; i tak zamierzam je sporo skrócić, poza tym moje włosy są po wielu trudnych momentach, wiec nawet nie chcę traktować w ten sposób skalpu i kosmyków przy nasadzie. Ale mam dość powoli zabawy w naturalne rozjaśnianie, które i tak niewiele mimo wszystko daje na moich ciemnych włosach + kasztanowa poświata nie podoba mi się zupełnie, a uzyskuję ją od dłuższego czasu mimo, że hennowe mieszanki ocieplam znacznie dodatkami.
Stary 2013-10-25, 08:53   #4802
Mag1993
Madzia

Czy ktoś wie gdzie można dostać hennę eld albo venita w Łodzi? Sprawdzałam już w wielu małych drogeriach ale z marnym skutkiem.
Stary 2013-10-25, 09:52   #4803
hennaya
Raczkowanie

zapowiedziany eksperyment
http://polehenny.wordpress.com/2013/...dostawa-henny/

okazuje się, że czas uwalniania to (minimum?) 24 godziny. a wpływ cytryny opisany na blogu
hennaya jest offline  
Stary 2013-10-25, 11:12   #4804
Aarion
Zadomowienie

GG do Aarion

Cytat:
Napisane przez Mag1993 Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie gdzie można dostać hennę eld albo venita w Łodzi? Sprawdzałam już w wielu małych drogeriach ale z marnym skutkiem.
venita to nie henna
Stary 2013-10-25, 11:43   #4805
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
venita to nie henna ale jest u mnie w intermarche
Stary 2013-10-25, 15:58   #4806
edyta07
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 8

Zahennowałam tydzień temu w czwartek, do drugiego mycia coś na włosach było, myje co drugi dzień, dzisiaj, po czterech myciach na głowie nie ma nic, kolor mój idealnie
Nawet nie udało mi się zrobić zdjęcia włosów, bo ciągle to złe światło, to włosy mokre, to brak czasu, to aparat rozładowany... a teraz już brak różnicy jakiejkolwiek

udo:
60-58-54 cm

mój blog
edyta07 jest offline  
Stary 2013-10-25, 16:34   #4807
vyenna
Zadomowienie

Cytat:

Henna eld jest napewno na górniaku w zielarskim, venitę też mają na górniaku (tylko w innym sklepie). W tej części gdzie są mięsne etc. A jesteś pewna, że chcesz się bawić venitą i eld, nie lepiej kupić taką hennę bez domieszek, np. khadi?

I apropo właśnie Szukam w Łodzi henny Khadi, ktoś wie gdzie mogę dorwać?

szukam: http://wizaz.pl/forum/showthread.php...9#post33410649

zapuszczam włosy i okazjonalnie odchudzam
vyenna jest offline  
Stary 2013-10-25, 23:05   #4808
martuunia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez vyenna Pokaż wiadomość
I apropo właśnie Szukam w Łodzi henny Khadi, ktoś wie gdzie mogę dorwać?
kiedyś widziałam stoisko w manufakturze, ale nie wiem co z nim teraz sie stało wrzucę zdjęcie spisu z bloga blondhaircare.com
Udało mi się zrobić kiedyś print screen, teraz coś link nie działa www. iv.pl/images/87134191500271895197.jpg
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sklepy lodz .jpg (108,9 KB, 32 załadowań)

poszukuję Kylie Minogue Sexy Darling, może jeszcze ktoś ma?

Edytowane przez martuunia
Czas edycji: 2013-10-25 o 23:07
martuunia jest offline  
Stary 2013-10-26, 02:48   #4809
Melanchton
Zakorzenienie

Pytanie: mam zamiar dodać kasji do mojej mieszanki. Odstawić hennę razem z kasją czy dodać przed nałożeniem? Hm?
Stary 2013-10-26, 10:28   #4810
Jessenia
Raczkowanie

GG do Jessenia

uff. rozmieszalam henne (przyszła z pola henny) za kilka godzin dodam do niej indgyga, mam neem i bhringraj to też dodam, razem z glutem lnianym

5, 10, 21.975, 42.135
Jessenia jest offline  
Stary 2013-10-26, 12:07   #4811
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Pytanie: mam zamiar dodać kasji do mojej mieszanki. Odstawić hennę razem z kasją czy dodać przed nałożeniem? Hm?
możesz zrobić i tak i tak - jak dołożysz razem to też uwolni barwnik i trochę ozłoci rudość
Stary 2013-10-26, 15:29   #4812
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
możesz zrobić i tak i tak - jak dołożysz razem to też uwolni barwnik i trochę ozłoci rudość
Na taką odpowiedź liczyłam! Niech ozłaca, została zakupiona w tym właśnie celu
Stary 2013-10-26, 17:46   #4813
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Dziewczyny, ale serio pasowałoby zrobić ściągawkę w pigułce na pierwszej stronie

Edit: przepraszam, nie zauważyłam, że jest!

Edytowane przez _Tinkerbell
Czas edycji: 2013-10-26 o 18:00
_Tinkerbell jest offline  
Stary 2013-10-26, 17:58   #4814
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale serio pasowałoby zrobić ściągawkę w pigułce na pierwszej stronie
co racja to racja ale kto się tego podejmie
Stary 2013-10-26, 18:04   #4815
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

No wg mnie to wystarczy opisać pokrótce co JEST henną, a co nią NIE JEST, podstawowy przepis, technikę nakładania, kasja, indygo, żeby nie odżywkować przed nałożeniem, nie olejować itd.
Stary 2013-10-26, 18:18   #4816
sylwka37
koci świat

Cytat:
No wg mnie to wystarczy opisać pokrótce co JEST henną, a co nią NIE JEST, podstawowy przepis, technikę nakładania, kasja, indygo, żeby nie odżywkować przed nałożeniem, nie olejować itd.
no to do roboty ja takich rzeczy nie umiem robić
Stary 2013-10-26, 18:57   #4817
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

No dobra, postaram się coś naskrobać, najwyżej później ktoś rozbuduje, doda coś od siebie
Stary 2013-10-26, 19:09   #4818
sylwka37
koci świat

Cytat:
No dobra, postaram się coś naskrobać, najwyżej później ktoś rozbuduje, doda coś od siebie
super
Stary 2013-10-26, 19:50   #4819
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Henna
Henna to wysuszone i sproszkowane liście rośliny☠lawsonia inermis.☠
roślina posiada właściwości grzybo- i bakteriobójcze Henna jest więc naturalnym, ekologicznym i bezpiecznym środkiem służącym do pielęgnacji i koloryzacji włosów, doskonałą alternatywą dla chemicznych farb.☠

Sposób przygotowania:
Hennę można mieszać z ciepłą (nie gorącą!) wodą, lub z sokiem cytryny. Konsystencja ma być gęsta, jak śmietana. Przykrywamy folią (tak, żeby folia dotykała mieszanki) i odstawiamy na kilka godzin.
Najlepiej po 6 godzinach położyć kawałek papieru i zobaczyć jak się zabarwi - jeśli na mocno pomarańczowo, to henna jest gotowa.
Nakładamy na włosy metodą supełkową (zwijamy pohennowane pasemko w koczek, potem następne pohennowane pasmo dookoła tego pierwszego, i tak wszystkie pasma). Zawijamy w folię spożywczą (jest to wygodniejsze niż reklamówka, dokładnie przylega do włosów i nie szeleści), zakładamy ciepły ręcznik (a najlepiej czapkę spisaną na straty, jest lepsza). Po nie mniej niż 2 godzinach spłukujemy hennę.
Włosów po hennie nie myjemy, za to myjemy PRZED porządnie szamponem (zdzierakiem! Barwa np.), nie nakładamy odżywki! Chyba, że podoba nam się miedziano-pomarańczowy kolor, wtedy możemy umyć włosy po spłukaniu henny, barwnik nam się nie rozwinie. Jeśli nie umyjemy (a najlepiej nie myć tak z 48 godzin), kolor nam się przyciemni. Włosy po użyciu henny mogą być przesuszone, jednak nie nakładajmy żadnej odżywki ani oleju na włosy przez 48 godzin.
Mieszamy w plastikowej/szklanej miseczce drewnianą/plastikową łyżką/szpatułką/patyczkiem od lodów.
To był podstawowy przepis, hennę można mieszać z kasją, amlą, indygo w różnych proporcjach uzyskując różne odcienie.

Indygo
roślinny barwnik pokrywający siwe włosy, nadający włosom czarnym przepiękny połysk. Zmieszany z henną w równych proporcjach zafarbuje włosy na czekoladowe, chłodne odcienie brązu. Głęboko odżywia włosy.

Sposób przygotowania :
Jeśli preferujemy brązy – najpierw rozrabiamy hennę, potem przed samym nałożeniem dodajemy indygo. Dalej postępujemy jak z henną. Płuczemy dużą ilością wody.
Jeśli preferujemy czernie, farbujemy dwustopniowo – pierwszego dnia farbujemy henną, drugiego dnia nakładamy indygo.

Kasja
(cassia obovata) jest produktem 100% roślinnym, nazywanym także neutralną henną, ponieważ nie zabarwia ona włosów, a posiada wszelkie właściwości pielęgnacyjne henny, czyli głęboko odżywia włosy, zwalcza łupież, normalizuje skórę głowy,☠nadając włosom złotawy połysk.☠

Można dodawać ją do henny – rozjaśni kolor.

My preferujemy hennę z Pola Henny (allegro) lub hennę Khadi.

ELD czy Venita – TO NIE JEST HENNA.

informacje z www.polehenny.wordpress.pl
Stary 2013-10-26, 20:18   #4820
SugarbabyLove
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Henna
Henna to wysuszone i sproszkowane liście rośliny☠lawsonia inermis.☠
roślina posiada właściwości grzybo- i bakteriobójcze Henna jest więc naturalnym, ekologicznym i bezpiecznym środkiem służącym do pielęgnacji i koloryzacji włosów, doskonałą alternatywą dla chemicznych farb.☠

Sposób przygotowania:
Hennę można mieszać z ciepłą (nie gorącą!) wodą, lub z sokiem cytryny. Konsystencja ma być gęsta, jak śmietana. Przykrywamy folią (tak, żeby folia dotykała mieszanki) i odstawiamy na kilka godzin.
Najlepiej po 6 godzinach położyć kawałek papieru i zobaczyć jak się zabarwi - jeśli na mocno pomarańczowo, to henna jest gotowa.
Nakładamy na włosy metodą supełkową (zwijamy pohennowane pasemko w koczek, potem następne pohennowane pasmo dookoła tego pierwszego, i tak wszystkie pasma). Zawijamy w folię spożywczą (jest to wygodniejsze niż reklamówka, dokładnie przylega do włosów i nie szeleści), zakładamy ciepły ręcznik (a najlepiej czapkę spisaną na straty, jest lepsza). Po nie mniej niż 2 godzinach spłukujemy hennę.
Włosów po hennie nie myjemy, za to myjemy PRZED porządnie szamponem (zdzierakiem! Barwa np.), nie nakładamy odżywki! Chyba, że podoba nam się miedziano-pomarańczowy kolor, wtedy możemy umyć włosy po spłukaniu henny, barwnik nam się nie rozwinie. Jeśli nie umyjemy (a najlepiej nie myć tak z 48 godzin), kolor nam się przyciemni. Włosy po użyciu henny mogą być przesuszone, jednak nie nakładajmy żadnej odżywki ani oleju na włosy przez 48 godzin.
Mieszamy w plastikowej/szklanej miseczce drewnianą/plastikową łyżką/szpatułką/patyczkiem od lodów.
To był podstawowy przepis, hennę można mieszać z kasją, amlą, indygo w różnych proporcjach uzyskując różne odcienie.

Indygo
roślinny barwnik pokrywający siwe włosy, nadający włosom czarnym przepiękny połysk. Zmieszany z henną w równych proporcjach zafarbuje włosy na czekoladowe, chłodne odcienie brązu. Głęboko odżywia włosy.

Sposób przygotowania :
Jeśli preferujemy brązy – najpierw rozrabiamy hennę, potem przed samym nałożeniem dodajemy indygo. Dalej postępujemy jak z henną. Płuczemy dużą ilością wody.
Jeśli preferujemy czernie, farbujemy dwustopniowo – pierwszego dnia farbujemy henną, drugiego dnia nakładamy indygo.

Kasja
(cassia obovata) jest produktem 100% roślinnym, nazywanym także neutralną henną, ponieważ nie zabarwia ona włosów, a posiada wszelkie właściwości pielęgnacyjne henny, czyli głęboko odżywia włosy, zwalcza łupież, normalizuje skórę głowy,☠nadając włosom złotawy połysk.☠

Można dodawać ją do henny – rozjaśni kolor.

My preferujemy hennę z Pola Henny (allegro) lub hennę Khadi.

informacje z www.polehenny.wordpress.pl
super to napisałaś
Ja zalałam ostatnio wrzątkiem moze dlatego mi kolor nie chwycił zresztą pare rzeczy zrobiłam źle więc.. człowiek uczy się cały czas teraz czekam na paczke z nową henną od handlaża

PS z cytryną słyszałam i czytałam że nie trzeba dawać zresztą nie każdy ma w domu cytryne zawsze..
Stary 2013-10-26, 20:29   #4821
sylwka37
koci świat

Super to napisałaś tylko teraz by trzeba było chyba Modkę poprosić aby to wstawiła na pierwszą stronę albo pigułkę z tego zrobiła
Stary 2013-10-26, 21:09   #4822
vyenna
Zadomowienie

Skoro już trafiłam na wątek z hennowymi profesjonalistkami to chciałabym Was prosić o radę.
Hennuję włosy już od kilku lat, teraz miałam przerwę i kilka miesięcy temu znowu zaczęłam. Miałam hennę ciemny brąz rok temu na głowie, od tamtej pory sporo urosły i 2 miesiące temu zapragnęłam wrócić do rudości, pofarbowałam się henną khadi z amlą. Nie wiem dlaczego, ale mój "rudy" tylko w rudy wpada - jest raczej brązowy z rudą poświatą. Naturalnie mam włosy taki ciemny mysi blond, może jasno brązowe. Nie rozumiem, bo kiedyś nie miałam tego problemu i cieszyłam się rudą czupryną, bardziej co prawda wpadającą w czerwień niż w pomarańcz, ale napewno nie tak jak teraz - w brąz...
Liczyłam się, że włosy po czarnej hennie, te w niższych warstwach będą ciemniejsze - są sporo, one wpadają prawie w czarny, ale miałam nadzieję, że naturalki będą już normalnie rudę. A tu niespodzianka...

Ponieważ zależy mi na czystym rudym - bardziej miedzianym niż pomarańczowym, może być z tych rudych ciemniejszych, ale jednak, żeby to był RUDY - zastanawiam się co teraz zmienić. Czy zmieszać hennę z kasją - na ile to ma szansę rozjaśnić to co aktualnie mam na głowie? Czy pofarbować włosy na jasno rozjaśniaczem, a potem henna...
Co radzicie i jak myślicie, z czego może wynikać tak ciemny odcień?

vyenna jest offline  
Stary 2013-10-26, 22:45   #4823
Melanchton
Zakorzenienie

Cytat:

Eld ma też czystą hennę, więc chna Eldu to także henna.
Stary 2013-10-26, 22:49   #4824
sylwka37
koci świat

Cytat:
dokładnie - pozostałe kolory to mieszanka z chemicznymi barwnikami
Stary 2013-10-26, 22:55   #4825
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:

informacje z www.polehenny.wordpress.p l
Dzięki, jutro to edytuję i wstawię do pierwszej wiadomości zawsze można coś jeszcze dopisać. Jeśli ktoś coś sobie przypomni to piszcie.

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Super to napisałaś tylko teraz by trzeba było chyba Modkę poprosić aby to wstawiła na pierwszą stronę albo pigułkę z tego zrobiła
Zrobię to jutro, mogę edytować swój post

Cytat:
Yep, poprawi się i to

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2013-10-27, 06:09   #4826
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Dzięki, jutro to edytuję i wstawię do pierwszej wiadomości zawsze można coś jeszcze dopisać. Jeśli ktoś coś sobie przypomni to piszcie.
No hennową mistrzynią nie jestem, spisywałam to co wiem, toteż mogą być oczywiście błędy i proszę o poprawienie

Cytat:
Skoro już trafiłam na wątek z hennowymi profesjonalistkami to chciałabym Was prosić o radę.
Hennuję włosy już od kilku lat, teraz miałam przerwę i kilka miesięcy temu znowu zaczęłam. Miałam hennę ciemny brąz rok temu na głowie, od tamtej pory sporo urosły i 2 miesiące temu zapragnęłam wrócić do rudości, pofarbowałam się henną khadi z amlą. Nie wiem dlaczego, ale mój "rudy" tylko w rudy wpada - jest raczej brązowy z rudą poświatą. Naturalnie mam włosy taki ciemny mysi blond, może jasno brązowe. Nie rozumiem, bo kiedyś nie miałam tego problemu i cieszyłam się rudą czupryną, bardziej co prawda wpadającą w czerwień niż w pomarańcz, ale napewno nie tak jak teraz - w brąz...
Liczyłam się, że włosy po czarnej hennie, te w niższych warstwach będą ciemniejsze - są sporo, one wpadają prawie w czarny, ale miałam nadzieję, że naturalki będą już normalnie rudę. A tu niespodzianka...

Ponieważ zależy mi na czystym rudym - bardziej miedzianym niż pomarańczowym, może być z tych rudych ciemniejszych, ale jednak, żeby to był RUDY - zastanawiam się co teraz zmienić. Czy zmieszać hennę z kasją - na ile to ma szansę rozjaśnić to co aktualnie mam na głowie? Czy pofarbować włosy na jasno rozjaśniaczem, a potem henna...
Co radzicie i jak myślicie, z czego może wynikać tak ciemny odcień?
Może spróbuj tak jak ja - kup korzeń rzewienia i nałóż, a potem henna? Ja jeszcze nie próbowałam, ale również nie jjestem zadowolona z tego co mam na głowie (za ciemno mi). Poczytaj sobie na temat rozjaśniania korzeniem rzewienia u Blondhaircare ( http://www.blondhaircare.com/2013/07...-pierwsze.html ) rozjaśni ci o może 1-2 tony, zawsze to coś Ja czekam aż mi się odrosty pojawią, zamówię wtedy i hennę i kasję, nałożę na rozjaśnione części i może wyjdzie mi pomarańczka. Chociaż szczerze mówiąc, przestraszyłam się, bo podobno Pole Henny ma hennę, która daje czerwień, a ja bym chciała pomarańcz rozwieje ktoś moje wątpliwości?

Edytowane przez _Tinkerbell
Czas edycji: 2013-10-27 o 06:16
_Tinkerbell jest offline  
Stary 2013-10-27, 08:49   #4827
rousse
BAN stały

Cytat:
No hennową mistrzynią nie jestem, spisywałam to co wiem, toteż mogą być oczywiście błędy i proszę o poprawienie
Jest dobrze. Może tylko dopisz, że z ELD to tylko chna jest czystą henną, cassia może zabarwić włosy blond.
rousse jest offline  
Stary 2013-10-27, 12:37   #4828
vyenna
Zadomowienie

Cytat:

Może spróbuj tak jak ja - kup korzeń rzewienia i nałóż, a potem henna? Ja jeszcze nie próbowałam, ale również nie jjestem zadowolona z tego co mam na głowie (za ciemno mi). Poczytaj sobie na temat rozjaśniania korzeniem rzewienia u Blondhaircare ( http://www.blondhaircare.com/2013/07...-pierwsze.html ) rozjaśni ci o może 1-2 tony, zawsze to coś Ja czekam aż mi się odrosty pojawią, zamówię wtedy i hennę i kasję, nałożę na rozjaśnione części i może wyjdzie mi pomarańczka. Chociaż szczerze mówiąc, przestraszyłam się, bo podobno Pole Henny ma hennę, która daje czerwień, a ja bym chciała pomarańcz rozwieje ktoś moje wątpliwości?
Mam wątpliwości, czy u mnie ten rzewień w ogóle chwyci :P Zastanawiałam się już, czy chemicznie nie rozjaśnić włosów, a potem ich pohennować (zdarzało mi się - w pewnych odstępach - kłaść farbę na hennę i nie wypadły mi włosy, więc czuję się dosyć bezpieczna i nie boję się legend, że 'farbuje na zielono' farba chemiczna po hennie ;p ), ale też mam wrażenie, że może być ciężko - bo moje włosy są potwornie oporne na rozjaśnianie :/

Kiedyś miałam taki czerwony rudy, a teraz taki prawie brąz, dlaczego (

vyenna jest offline  
Stary 2013-10-27, 15:47   #4829
_Tinkerbell
Zakorzenienie

GG do _Tinkerbell

Cytat:
Mam wątpliwości, czy u mnie ten rzewień w ogóle chwyci :P Zastanawiałam się już, czy chemicznie nie rozjaśnić włosów, a potem ich pohennować (zdarzało mi się - w pewnych odstępach - kłaść farbę na hennę i nie wypadły mi włosy, więc czuję się dosyć bezpieczna i nie boję się legend, że 'farbuje na zielono' farba chemiczna po hennie ;p ), ale też mam wrażenie, że może być ciężko - bo moje włosy są potwornie oporne na rozjaśnianie :/

Kiedyś miałam taki czerwony rudy, a teraz taki prawie brąz, dlaczego (
Wiesz - rzewień kosztuje 4 zł w zielarskim, nie zbiedniejesz, włosy się nie popsują, spróbować możesz Jak dojdzie do mojego zielarskiego to spróbuję i zdam relację.
Stary 2013-10-27, 20:12   #4830
FelekBezSzelek
Rozeznanie

Wczoraj hennowałam i mam pytanie; niektórzy mówią, żeby 2-3 dni po nałożeniu henny nie używać protein i olei wnikających. Jakie jest wasze zdanie?

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości