Farbowanie henną - część III - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-10-23, 13:19   #1261
iLoNuS_ktl
Zadomowienie

Dot.: Farbowanie henną - część III

Czarna Khadi jak już wiele dziewczyn tu pisało jest mniej czarna niż ciemny brąz
ja teraz daję 1/3 ciemnego brązu i dorzucam do tego indygo z mazideł. Z przesuszeniem nie walczę bo u mnie po hennie nie występuje Wcierki Jantar nigdy nie stosowałam, więc nie pomogę. A co do Amli to już dziewczyny też pisały kilka postów. Jej również nie mam i nie używam (tylko tyle co jest w ciemnym brązie khadi).
iLoNuS_ktl jest offline  
Stary 2012-10-23, 13:45   #1262
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez iLoNuS_ktl Pokaż wiadomość
Czarna Khadi jak już wiele dziewczyn tu pisało jest mniej czarna niż ciemny brąz
ja teraz daję 1/3 ciemnego brązu i dorzucam do tego indygo z mazideł. Z przesuszeniem nie walczę bo u mnie po hennie nie występuje Wcierki Jantar nigdy nie stosowałam, więc nie pomogę. A co do Amli to już dziewczyny też pisały kilka postów. Jej również nie mam i nie używam (tylko tyle co jest w ciemnym brązie khadi).
Czasem robię maski z amli (z odżywką itd), bo dobrze nawilża i ponoć ochładza kolor włosów. Zastanwiam się czy działa jakoś na indygo w zły sposób.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2012-10-25, 09:02   #1263
Jovanka85
Zadomowienie

Witajcie
Dziewczyny ja jestem załamana
Jestem w ciąży i postanowiłam odstawić wszystkie chemiczne świństwa... Nie farbowałam od dłuższego czasu włosów farbami chemicznymi- przynajmniej od pół roku. Odstawiłam wszystkie kosmetyki z SLS-ami i silikonami. Skuszona pozytywnymi opiniami o Hennie Khadi kupiłam Ciemny Brąz i wczoraj zafarbowałam nim włosy...Wszystko zrobiłam według przepisu+kilka ulepszeń z jednego bloga, który nomen omen bardzo cenię...Zamiast wody dodałam czarnej herbaty i odrobinę soku z cytryny. Trzymałam błotko na włosach ponad 4,5 godziny(pod folią i ręcznikiem, co pół godziny podgrzewałam suszarką do włosów), zmyłam letnią wodą i...NIC!!! Mam wrażenie, że farba nic a nic nie chwyciła...Moje włosy naturalnie/odrosty są ciemnobrązowe , ale takie wpadające pod jakąś brzydką szarość, włosy zawsze farbowane ciemnymi brązami, więc drastycznej różnicy w kolorystyce nie było...Odczekałam spokojnie jeden dzień, ale różnicy nie widzę wcale...
Nie wiem, co zrobiłam źle??? Może dodałam zbyt ciepłą herbatę (mogła mieć więcej niż zalecane 50 stopni)??? Nie mam pojęcia...
Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi

Edytowane przez Jovanka85
Czas edycji: 2012-10-25 o 09:15
Jovanka85 jest offline  
Stary 2012-10-25, 09:16   #1264
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Jovanka85 Pokaż wiadomość
Witajcie
Dziewczyny ja jestem załamana
Jestem w ciąży i postanowiłam odstawić wszystkie chemiczne świństwa... Nie farbowałam od dłuższego czasu włosów farbami chemicznymi- przynajmniej od pół roku. Odstawiłam wszystkie kosmetyki z SLS-ami i silikonami. Skuszona pozytywnymi opiniami o Hennie Khadi kupiłam Ciemny Brąz i wczoraj zafarbowałam nim włosy...Wszystko zrobiłam według przepisu+kilka ulepszeń z jednego bloga, który nomen omen bardzo cenię...Zamiast wody dodałam czarnej herbaty i odrobinę soku z cytryny. Trzymałam błotko na włosach ponad cztery godziny, zmyłam letnią wodą i...NIC!!! Mam wrażenie, że farba nic a nic nie chwyciła...Moje włosy naturalnie/odrosty są ciemnobrązowe , ale takie wpadające pod jakąś brzydką szarość, włosy zawsze farbowane ciemnymi brązami, więc drastycznej różnicy w kolorystyce nie było...Odczekałam spokojnie jeden dzień, ale różnicy nie widzę wcale...
Nie wiem, co zrobiłam źle??? Może dodałam zbyt ciepłą herbatę (mogła mieć więcej niż zalecane 50 stopni)??? Nie mam pojęcia...
Będę wdzięczna za Wasze podpowiedzi
Skąd pomysł z dodawaniem soku z cytryny? Indygo się nie zakwasza, bo wtedy nie działa (ciemny brąz Khadi składa się głównie z indygo). Nad sensem dodawania herbaty też bym się zastanowiła.
Takie rzeczy powinno się zalewać samą wodą, bardzo ciepłą i nie gorącą.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-10-25, 09:55   #1265
Jovanka85
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Skąd pomysł z dodawaniem soku z cytryny? Indygo się nie zakwasza, bo wtedy nie działa (ciemny brąz Khadi składa się głównie z indygo). Nad sensem dodawania herbaty też bym się zastanowiła.
Takie rzeczy powinno się zalewać samą wodą, bardzo ciepłą i nie gorącą.
Dziękuję Lisbeth
Myślałam, że tym poprawię efekt, a tylko go zepsułam...
Nie miałam bladego pojęcia, że indygo nie zadziała...
Kiedy mogę ponownie zafarbować włosy tą henną? Już mnie nerwy biorą jak widzę swoją czuprynę i najchętniej od razu nałożyłabym farbę według przepisu...

Jovanka85 jest offline  
Stary 2012-10-25, 10:07   #1266
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Jovanka85 Pokaż wiadomość
Dziękuję Lisbeth
Myślałam, że tym poprawię efekt, a tylko go zepsułam...
Nie miałam bladego pojęcia, że indygo nie zadziała...
Kiedy mogę ponownie zafarbować włosy tą henną? Już mnie nerwy biorą jak widzę swoją czuprynę i najchętniej od razu nałożyłabym farbę według przepisu...
Możesz farbować nawet dzisiaj. Częstotliwość jest dowolna.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-10-26, 14:08   #1267
martfa
Przyczajenie

Dziewczyny macie doświadczenie z dekoloryzacją hennowanych włosów?
Przerzuciłam się z chemicznego brązu na mieszankę henna/amla/indygo. Jednak nijak nie mogłam uzyskać chłodnego brązu, za każdym razem (szczególnie na mysich odrostach) kolor był rudy. Uznałam, że mimo szczerych chęci farbowanie ziołami nie jest dla mnie. Co z tego, że zdrowo, jak kolor mi nie odpowiadał.
Postanowiłam rozjaśnić włosy, poddałam je dekoloryzacji w salonie fryzjerskim i nałożyłam bardzo jasny brąz. Włosy odbarwiły się do pomarańczowych i bardziej nie chciały, pomarańczowy blask przebija przez farbę.
Nie ma szans na mocniejsze odbarwienie? Nie do końca jestem zadowolona z efektu... rudy prześladuje mnie
martfa jest offline  
Stary 2012-10-26, 19:03   #1268
sylvia_doll
Zakorzenienie

dziewczyny, zapomniałam wziąć z domu KHADI a muszę coś zrobić z odrostami na weekend wrrr... nabyłam koloryzujący szampon Delia nadający kolor rudy - ta chemia nie powinna bardzo moich włosów popsuć, prawda? Wypadały komuś po tym cholerstwie z Delii włoski?

Zmyje się po kilku myciach już, a nałożę hennę dopiero za miesiąc, tak zapobiegawczo dłużej...
sylvia_doll jest offline  
Stary 2012-10-26, 19:14   #1269
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dziewczyny, zapomniałam wziąć z domu KHADI a muszę coś zrobić z odrostami na weekend wrrr... nabyłam koloryzujący szampon Delia nadający kolor rudy - ta chemia nie powinna bardzo moich włosów popsuć, prawda? Wypadały komuś po tym cholerstwie z Delii włoski?

Zmyje się po kilku myciach już, a nałożę hennę dopiero za miesiąc, tak zapobiegawczo dłużej...
Delia szamponetka w saszetce czy to coś w tubie? Ja używam szamponetek Delia/Joanna/Marion co miesiąc na odrosty i nic mi się nie dzieje złego z włosami. Mam system farbowania co 2 tygodnie henną i szamponetką na zmiane - właściwie nigdy nie widać wyraźnego odrsotu.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-10-27, 13:16   #1270
little_eva
Raczkowanie

witam
proszę o pomoc
a mianowicie : chciałabym zafarbować włosy henną na orzechowy brąz, ale mam na włosach pozostałości po szamponie Palette (mahoń) i odrost. Czy jest ryzyko, że henna złapie tylko na odrostach? albo że wyjdą np. zielone?
little_eva jest offline  
Stary 2012-10-27, 18:02   #1271
katie100
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

Cytat:
Napisane przez little_eva Pokaż wiadomość
witam
proszę o pomoc
a mianowicie : chciałabym zafarbować włosy henną na orzechowy brąz, ale mam na włosach pozostałości po szamponie Palette (mahoń) i odrost. Czy jest ryzyko, że henna złapie tylko na odrostach? albo że wyjdą np. zielone?
jeżeli włosy ogólnie są ciemne (nie blond) to nie wyjdą zielone
mogą wyjść nieidealnie jednolite - jaki masz naturalny kolor odrostu, jest duży kontrast z długościami?
katie100 jest offline  
Stary 2012-10-27, 18:10   #1272
little_eva
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez katie100 Pokaż wiadomość
jeżeli włosy ogólnie są ciemne (nie blond) to nie wyjdą zielone
mogą wyjść nieidealnie jednolite - jaki masz naturalny kolor odrostu, jest duży kontrast z długościami?
naturalny kolor - jasny brąz jakieś 2 cm odrostu, chociaż jest mało widoczny, bo tak jak pisałam, farbowałam się szamponem koloryzującym... Gdy nałożę już hennę, to najpierw na odrost, a później na resztę, czy od razu pokryć całość?
dzięki za pomoc
little_eva jest offline  
Stary 2012-10-27, 20:44   #1273
katie100
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez little_eva Pokaż wiadomość
naturalny kolor - jasny brąz jakieś 2 cm odrostu, chociaż jest mało widoczny, bo tak jak pisałam, farbowałam się szamponem koloryzującym... Gdy nałożę już hennę, to najpierw na odrost, a później na resztę, czy od razu pokryć całość?
dzięki za pomoc
najpierw odrost, ale od razu jak skończysz nakładać na odrost kontynuuj nakładanie na całość i staraj się to zrobić szybko, żeby henna nie zrobiła się zupełnie zimna, lub nałóż na odrosty i szybko rozmieszaj nową porcję na długości
katie100 jest offline  
Stary 2012-10-27, 20:56   #1274
little_eva
Raczkowanie

Cytat:
najpierw odrost, ale od razu jak skończysz nakładać na odrost kontynuuj nakładanie na całość i staraj się to zrobić szybko, żeby henna nie zrobiła się zupełnie zimna, lub nałóż na odrosty i szybko rozmieszaj nową porcję na długości
ok, dzięki
little_eva jest offline  
Stary 2012-10-28, 17:01   #1275
Mini1991
Zakorzenienie

ja dzis pytałam sie kobiety ktora ma doktorat i pracuje własnie w laboratorium o henne a własciwie o dodawanie soli do henny zeby lepiej sie trzymała.. i stwierdziłam ze nigdy wiecej nie "osole" henny

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2012-10-28, 17:04   #1276
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
ja dzis pytałam sie kobiety ktora ma doktorat i pracuje własnie w laboratorium o henne a własciwie o dodawanie soli do henny zeby lepiej sie trzymała.. i stwierdziłam ze nigdy wiecej nie "osole" henny
A co takiego powiedziała?
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-10-28, 17:22   #1277
Mini1991
Zakorzenienie

ogólnie sol kuchenna jest składnikiem niepożądanym w kosmetykach. Sodium chloride pakowany jest do wiekszosci szamponów zeby zagęscic je.
Zapytałam jej co mysli o dodawaniu soli do henny aby utrwanic kolor powiedziała ze nie radzi jesli ktos dba o włosy.. sol wysusza i podrażnia
natomiast nie wykluczyła ze moze ona działac przedłuzajaco na kolor ale samo to ze jest agresywna w stosunku do włosów w moich oczach ja dyskwalifikuje

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2012-10-29, 09:57   #1278
Lara1980
Raczkowanie

Udało mi się zwalczyć przesusz pohennowy
Rozpuściłam masło kakaowe, zmieszałam z henną, dodałam ciepłej wody (masło i woda ok 45 stopni) odstawiałam w ciepłym na 4 godzinki, umyłam włosy barwą ze skrzypem. Na wilgotne włosy nałożyłam hennę, trzymałam 8 godzin. Spłukałam, umyłam odżywką kallos mleczny.
I nie mam przesuszu, włosy wilgotne, mięciutkie, odżywione, nietłuste. Kolor taki jak zwykle, kasztan. Mogę zrobić zdjęcie, ale chyba tylko z lampą mi się uda, bo ciemno dziś straszliwie.

http://www.pamietnik-malkontentki.blogspot.com mój misz-masz

Schudłam 24 kg i trzymam wagę
Lara1980 jest offline  
Stary 2012-10-29, 10:27   #1279
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lara1980 Pokaż wiadomość
Udało mi się zwalczyć przesusz pohennowy
Rozpuściłam masło kakaowe, zmieszałam z henną, dodałam ciepłej wody (masło i woda ok 45 stopni) odstawiałam w ciepłym na 4 godzinki, umyłam włosy barwą ze skrzypem. Na wilgotne włosy nałożyłam hennę, trzymałam 8 godzin. Spłukałam, umyłam odżywką kallos mleczny.
I nie mam przesuszu, włosy wilgotne, mięciutkie, odżywione, nietłuste. Kolor taki jak zwykle, kasztan. Mogę zrobić zdjęcie, ale chyba tylko z lampą mi się uda, bo ciemno dziś straszliwie.
Ciekawe Można zamiast masła kakaowego coś innego wrzucić? - shea?

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2012-10-29, 14:34   #1280
Suvia
Zakorzenienie

machnęłam sobie znów naturalną khadi, spłukałam ją przepisowo czystą wodą, a 3 godziny później umyłam szamponem włosy. No i wreszcie mam ładny ciemnorudy kolor, nie dałam szansy mu bardziej ściemnieć

~ Hank Moody
Suvia jest offline  
Stary 2012-10-29, 15:04   #1281
Lara1980
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ciekawe Można zamiast masła kakaowego coś innego wrzucić? - shea?
Nie wiem, miałam kakaowe tylko. Myślę że możesz spróbować.

Lara1980 jest offline  
Stary 2012-10-29, 19:26   #1282
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Można dawać inne oleje. Ja ostatnio łopaniowy użyłam.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-10-29, 19:55   #1283
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Można dawać inne oleje. Ja ostatnio łopaniowy użyłam.
to henne mozna mieszac z olejem?? wow... byloby to ratunkiem dla mnie bo ostatnio odstawilam khadi ze wzgledu m.in. na kosmiczny przesusz

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2012-10-29, 20:16   #1284
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość
to henne mozna mieszac z olejem?? wow... byloby to ratunkiem dla mnie bo ostatnio odstawilam khadi ze wzgledu m.in. na kosmiczny przesusz
No niby można, chociaż nie wiem jak zareaguje cokolwiek z indygo. Na pewno kostki z Lusha są dość "olejowe" a działają Możliwe, że to trochę osłabia moc nadawiania koloru, ale w ramach walki z przesuszem chyba warto sposób wypróbować. Ja ostatnio właśnie zrobiłam taki eksepryment Eld+olej łopianowy+jakaś maska aloesowa, a potem wszystko zmyłam balsamem Babydream dla kobiet w ciąży. Kolor był i jest nadal, chociaż zrobił się trochę blady. Za parę dni zrobię Khadi henna z amlą+cassia+jakiś olej i zmyję Hippem.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-10-29, 20:45   #1285
earthpace
Zakorzenienie

Ja mieszam khadi z odżywką alverde, ale to nie daje za dużo. A zmywam wodą i dopiero myje po 48h. To można zmyć odżywką? Może to by mi trochę uratowało włosy . Zaraz po wysuszeniu po hennie jest w miarę ok, ale po paru godzinach się zaczyna siano .

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2012-10-30, 13:11   #1286
Lara1980
Raczkowanie

Mam porównanie koloru henna bez oleju versus henna z olejem i zmyta odżywką. Henna Khadi z amlą

Zdjęcie kawałka włosów - bez oleju tuż po hennowaniu
Zdjęcie calych włosów - z olejem 24 godziny po hennowaniu
Oba zdjęcia z lampą błyskową.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.11.12.jpg (361,3 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN0245.jpg (324,3 KB, 48 załadowań)

Edytowane przez Lara1980
Czas edycji: 2012-10-30 o 13:14 Powód: dołączenie zdjęć ;)
Lara1980 jest offline  
Stary 2012-10-30, 13:40   #1287
moee
Zakorzenienie

Katie, na co się zdecydowałaś ?

Próbowałaś może ta czerwień naturalną Sante ? Zamówiłam ją, przyszła i się wlaśnie zastanawiam czy nakładać ..
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline  
Stary 2012-10-30, 15:57   #1288
katie100
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez moee Pokaż wiadomość
Katie, na co się zdecydowałaś ?

Próbowałaś może ta czerwień naturalną Sante ? Zamówiłam ją, przyszła i się wlaśnie zastanawiam czy nakładać ..
wzięłam w ogóle czerwień z innego źródła - ryzykantka
kupiłam TU, szybko przyszła w takim samym worku jak na foto, zapakowanym w drugi foliowy woreczek, wagowo 450g, podobno perska/irańska, czyli wg. ekspertów Lusha najczerwieńsza... prosto od importera, zobaczymy...
na razie czekam na dostawę 2giego etapu - dzisiaj wysłali mi Sante Terra - zamawiałam w pt, ale mieli jakieś braki magazynowe
boję się robić samą henną, póki nie dostanę tej Sante, bo nie wiem, co mi wyjdzie na głowie po 1 etapie i jak szybko będę musiała to kryć

Lara1980 - piękne włosy

Edytowane przez katie100
Czas edycji: 2012-10-30 o 15:58
katie100 jest offline  
Stary 2012-10-30, 16:39   #1289
moee
Zakorzenienie

Cytat:
wzięłam w ogóle czerwień z innego źródła - ryzykantka
kupiłam TU, szybko przyszła w takim samym worku jak na foto, zapakowanym w drugi foliowy woreczek, wagowo 450g, podobno perska/irańska, czyli wg. ekspertów Lusha najczerwieńsza... prosto od importera, zobaczymy...
na razie czekam na dostawę 2giego etapu - dzisiaj wysłali mi Sante Terra - zamawiałam w pt, ale mieli jakieś braki magazynowe
boję się robić samą henną, póki nie dostanę tej Sante, bo nie wiem, co mi wyjdzie na głowie po 1 etapie i jak szybko będę musiała to kryć

Lara1980 - piękne włosy

Oooo właśnie mi sie też klikneła , okazja fajna jak za taką pojemność a przy moim farbowaniu co dwu-tygodniowym jak w sam raz cenowo

Ja czerwieni też dzisiaj nie nakładałam, wykorzystałam to co mi zostało , zmieszałam kilka henn różnych Czerwień trzymam na następne farbowanie .
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline  
Stary 2012-10-30, 16:42   #1290
Mini1991
Zakorzenienie

farbowanie indygo z mazideł to jakis koszmar... mazidła chowaja sie do khadi..
mam nadzieje ze chociaz efekt mi to wynagrodzi

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości