Farbowanie henną - część III - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-11-17, 13:03   #1411
Kociasta
Raczkowanie

Dot.: Farbowanie henną - część III

Dziewczyny, mam szybkie pytanie.
Będę pierwszy raz farbować i chciałabym wiedzieć, czy po farbowaniu henną - przed pierwszym myciem szamponem - da się pokazać ludziom?
Chciałam farbować jutro rano, a w pon. mam spotkanie biznesowe. Zepnę włosy, ale czy będą one w kondycji do pokazania ludziom? Nie pobrudzę ubrań?
Będę Wam b. wdzięczna za odpowiedź.

Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-17, 13:54   #1412
Afiore
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kociasta Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam szybkie pytanie.
Będę pierwszy raz farbować i chciałabym wiedzieć, czy po farbowaniu henną - przed pierwszym myciem szamponem - da się pokazać ludziom?
Chciałam farbować jutro rano, a w pon. mam spotkanie biznesowe. Zepnę włosy, ale czy będą one w kondycji do pokazania ludziom? Nie pobrudzę ubrań?
Będę Wam b. wdzięczna za odpowiedź.
Nie pobrudzisz ubrań, aczkolwiek henna ma niezbyt przyjemny zapach. Kiedy farbowałam Khadi, włosy pachniały intensywnie mokrym sianem. Za to przy lushu zapach był słodki, raczej do zniesienia. Co do innych firm sie nie wypowiem, bo nie próbowałam

Długość od karczku do końcówek
32-34-✄-31-...-37-✄-30-32-34-36-38-40-42-44-46-48-50
Afiore jest offline  
Stary 2012-11-17, 13:59   #1413
Kociasta
Raczkowanie

Afiore -dzięki, czyli nie polecasz? Osoba siedząca obok faktycznie czuje to siano?
Czyli farbowanie trzeba zaplanować na weekend, w którym nie wychodzimy z domu

Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-17, 14:27   #1414
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Myślę, że osoby obok mogą czuć zapach henny, ale
1. On jest przyjemny (dla mnie)
2. Po myciu i tak go czuć.
Także ja sobie nie zawracam głowy ustalaniem farbownia na przedzień siedzenia w domu.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-11-17, 15:10   #1415
Kociasta
Raczkowanie

Dzięki, czyli ryzyk-fizyk.
A powiedzcie - czy po farbowaniu jakiś czas brązem da się przejść ew. na czerwoną hennę? Części z Was henna się spłukuje jak szamponetka, a innym trzyma jak farba olejna

Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-17, 15:17   #1416
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Dzięki, czyli ryzyk-fizyk.
A powiedzcie - czy po farbowaniu jakiś czas brązem da się przejść ew. na czerwoną hennę? Części z Was henna się spłukuje jak szamponetka, a innym trzyma jak farba olejna
Jak sama zauważyłaś- u niektórych jest to możliwe, u niektórych nie. Nie wiadomo jak będzie u Ciebie.

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Stary 2012-11-17, 15:22   #1417
Kociasta
Raczkowanie

Dikej -słuszna uwaga

Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-17, 16:44   #1418
hennaya
Raczkowanie

W Indiach i Pakistanie henną leczy się bóle głowy, szczególnie migreny. Sama odkąd regularnie stosuję hennę nie miałam migreny ani razu więc w moim przypadku, zadziałało
Henna w ogóle ma sporo zastosowań w leczeniu, np w Indiach płucze się nią gardło przy infekcjach.

Tak że nie wiem skąd ten ból głowy- zapewne nie henna tu zawiniła. Może zbyt wysoka temperatura, może któryś ze składników mieszanki?

Dziewczyny, ostrożnie z zakwaszaniem henny. Sok z cytryny potrafi nieźle podrażnić- dodatkowo te cytrynki są pryskane rozmaitą chemią.
Zmieszanie henny z czystym, samym sokiem z cytryny- jak dla mnie, zbyt wielki hardcore.

Można trochę dodać, można hennę rozrobić herbatą z cytryną- ale nie samym sokiem tak bez niczego... I potem trzymać ten kwas na głowie kilka godzin jeszcze. Nic dziwnego że taka mieszanka wysusza.

A jeszcze dodać soku z cytryny do mieszanki a amlą czy indygo... Amla jest najbogatszym w wit C owocem świata- ma jej dużo, dużo więcej niż cytryna, więc po co dodatkowo taką mieszankę zakwaszać?

Fajne efekty daje dodanie pasty z tamaryndowca, jeśli ktoś ma- jest trochę łagodniejsza od cytryny.

W ogóle henna powinna na włosy zadziałać wymieszana z woda po prostu- i koniecznie odstawiona do czasu uwolnienia barwnika (piszę o hennie nie o mieszankach).
hennaya jest offline  
Stary 2012-11-17, 17:25   #1419
rousse
BAN stały

Cytat:
Afiore -dzięki, czyli nie polecasz? Osoba siedząca obok faktycznie czuje to siano?
Czyli farbowanie trzeba zaplanować na weekend, w którym nie wychodzimy z domu
Dla mnie khadi pachnie herbatą , jest to przyjemny zapach.

hennaya jakie działanie mają goździki dodane do henny? Kolor jest bardziej rudy, czerwony, bardziej mahoniowy , czy bardziej brązowy?

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-11-17 o 17:30
rousse jest offline  
Stary 2012-11-17, 17:33   #1420
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Jak dla mnie goździki nie mają żadnego wpływu na kolor, tylko zmieniają zapach mieszanki (podobnie cynamon)
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-11-17, 18:03   #1421
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Jak dla mnie goździki nie mają żadnego wpływu na kolor, tylko zmieniają zapach mieszanki (podobnie cynamon)
A ja własnie różne opinie czytałam, że zmieniają, nie zmieniają, powodują głębsze wnikanie henny, włosy sa ciemenijsze, lub czerwień jest jaśniejsza/jaskrawsza . Nigdzie nie znalazłam fotek porównawczych henny z /bez goździkami (takich na próbkach wlosów)
rousse jest offline  
Stary 2012-11-17, 18:46   #1422
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Jakoś nie chce mi się wierzyć w takie działanie goździków. Musiałyby mieć jakiś konkretny barwnik. Gdyby tak było, to pewnie od dawna stosowanoby jest do barwienia czegokolwiek.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-11-17, 19:15   #1423
Captain Cook
Raczkowanie

Cześć dziewczyny .
Czy któraś z Was farbowała brwii Naturalną Henną Khadi? Za parę godzin będę nakładać ją na włosy i zastanawiam się czy nie nałożyć jej na godzinę na brwi (mam w kolorze grafitowym).

- Karl Lagerfeld
Captain Cook jest offline  
Stary 2012-11-17, 19:22   #1424
201607231719
Konto usunięte

Dzięki za odpowiedź, katie100

Skoro henna ma tak antybakteryjne właściwości, zastanawiam się, czy nie zrobić maseczki bratu, który ma trądzik Nauczycielka chemii mojej przyjaciółki leczyła henna liszaj.

Mogę Wam zakłócić jeszcze dyskusję?

Ile dodać tej herbaty z cytryną? Łyżeczkę, dwie? Bo henna generalnie ma mieć konsystencję gęstej śmietany - uzupełniłabym czystą ciepłą wodą. Farbuję naturalną khadi.

Henna nie brudzi ubrań na czerwono/pomarańczowo, prawda?

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Captain Cook Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny .
Czy któraś z Was farbowała brwii Naturalną Henną Khadi? Za parę godzin będę nakładać ją na włosy i zastanawiam się czy nie nałożyć jej na godzinę na brwi (mam w kolorze grafitowym).
Można, ale raczej kolor się nie utrzyma
201607231719 jest offline  
Stary 2012-11-17, 19:29   #1425
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź, katie100

Skoro henna ma tak antybakteryjne właściwości, zastanawiam się, czy nie zrobić maseczki bratu, który ma trądzik Nauczycielka chemii mojej przyjaciółki leczyła henna liszaj.

Mogę Wam zakłócić jeszcze dyskusję?

Ile dodać tej herbaty z cytryną? Łyżeczkę, dwie? Bo henna generalnie ma mieć konsystencję gęstej śmietany - uzupełniłabym czystą ciepłą wodą. Farbuję naturalną khadi.

Żartujesz z tą maseczką, prawda? henna barwi przecież mniej lub bardziej skórę
W sensie mokra henna oczywiście brudzi nie spiera się, sprawdziłam osobiście , na włosach niby już nie, ale przed 1. myciem po wyschnięciu włosów zafarbowała mi szczotkę do włosów...
rousse jest offline  
Stary 2012-11-17, 19:36   #1426
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Żartujesz z tą maseczką, prawda? henna barwi przecież mniej lub bardziej skórę
W sensie mokra henna oczywiście brudzi nie spiera się, sprawdziłam osobiście , na włosach niby już nie, ale przed 1. myciem po wyschnięciu włosów zafarbowała mi szczotkę do włosów...
Uwalnia barwnik po 3 minutach, więc ekspresowa 2 minutowa może być
Stary 2012-11-17, 20:12   #1427
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Captain Cook Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny .
Farbowałam. Bardziej widać na skórze niż na brwiach.

Cytat:
Lawson barwi też naskórek, więc maseczka to kiepski pomysł.
Cytat:
Raczej całą szklankę. Łyżeczka nie będzie miała żadnego wpływu.
Cytat:
Brudzi.
Cytat:
Uwalnia barwnik po 3 minutach, więc ekspresowa 2 minutowa może być
Tylko po co kombinować z henną, skoro jest o wiele więcej środków bakteriobójczych, które nie niosą za sobą ryzyka pomarańczowej twarzy?
Poza tym jeśli chodzi o hennę, to nie wiem czy te informacje są w ogóle prawdziwe. Nie widziałam żadnej publikacji naukowej na ten temat (ani o uwalnianiu barwnika po 3 minutach, ani o działaniu bakteriobójczym)
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-11-18, 10:56   #1428
201607231719
Konto usunięte

Dzięki za odpowiedzi Lisbeth. Czyli po pierwszym myciu szamponem, kiedy wyjdę w deszczu na dwór moja biała kurtka będzie pomarańczowa... Musze uważać

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Tylko po co kombinować z henną, skoro jest o wiele więcej środków bakteriobójczych, które nie niosą za sobą ryzyka pomarańczowej twarzy?
Poza tym jeśli chodzi o hennę, to nie wiem czy te informacje są w ogóle prawdziwe. Nie widziałam żadnej publikacji naukowej na ten temat (ani o uwalnianiu barwnika po 3 minutach, ani o działaniu bakteriobójczym)
Nauczycielka chemii mojej przyjaciółki od lat farbuje henna włosy. Był nawet taki okres, kiedy brała w niej "kąpiele". I metodą empiryczną doszła do tego, że barwnik uwalnia się po trzech minutach. A działało to świetnie na skórę Stąd pytania.
Stary 2012-11-18, 11:35   #1429
rousse
BAN stały

Cytat:
Dzięki za odpowiedzi Lisbeth. Czyli po pierwszym myciu szamponem, kiedy wyjdę w deszczu na dwór moja biała kurtka będzie pomarańczowa... Musze uważać

Nauczycielka chemii mojej przyjaciółki od lat farbuje henna włosy. Był nawet taki okres, kiedy brała w niej "kąpiele". I metodą empiryczną doszła do tego, że barwnik uwalnia się po trzech minutach. A działało to świetnie na skórę Stąd pytania.
Po pierwszym myciu szamponem nie powinna barwic na deszczu ale szamponem myje się po 24-48 h zazwyczaj, więc do tego czasu może barwić.

ta nauczycielka chyba solarium sobie tak zastępowała
rousse jest offline  
Stary 2012-11-18, 11:43   #1430
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez rousse Pokaż wiadomość
Po pierwszym myciu szamponem nie powinna barwic na deszczu ale szamponem myje się po 24-48 h zazwyczaj, więc do tego czasu może barwić.

ta nauczycielka chyba solarium sobie tak zastępowała
Uff, to dobrze Do pierwszego mycia nie będę nigdzie wychodzić, więc w porządku. Właśnie chodziło mi o to mycie po dwóch dniach

Nie Ale rozumiem rozbawienie Zmywała zanim barwnik się uwolnił. Ot, szybko się natrzeć i spłukać.
Zainteresowałam się tym, po przeczytaniu , że niektórym dziewczynom świetnie działa na skórę głowy.
Stary 2012-11-18, 15:05   #1431
katie100
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3

ja teraz krótkim pytaniem z doskoku - ile trzymacie glossa? standardowo pod jakąś folię i czapkę/ręcznik? zaraz będę robić
katie100 jest offline  
Stary 2012-11-18, 16:11   #1432
Kociasta
Raczkowanie

Kilka dni temu zmyłam 1. hennę. Zapach do zniesienia. W tym momencie odrosty nie chwyciły (trzymałam 3h ciemny brąz khadi), czy jest szansa, że przez 2 dni ściemnieją?

Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-18, 16:59   #1433
katie100
Wtajemniczenie

Cytat:
Kilka dni temu zmyłam 1. hennę. Zapach do zniesienia. W tym momencie odrosty nie chwyciły (trzymałam 3h ciemny brąz khadi), czy jest szansa, że przez 2 dni ściemnieją?
nie do końca rozumiem - robiłaś dwuetapowo, najpierw rudym a potem brązem i ten brąz odrostu nie wziął? jeśli tak, to może trochę ściemnieć jeszcze, ale różnica będzie widoczna, jeśli już po zmyciu widzisz, że to nie do końca "to"
w takim przypadku odczekaj dla pewności te 2 dni i jeśli będzie "nie tak", to machnij jeszcze raz same odrosty - ja tak zrobiłam mc temu i dopiero uzyskałam to co chciałam... odrost to najświeższy i najzdrowszy włos i może po prostu być mniej porowaty od reszty i przez to potrzebować więcej barwnika, żeby chwycić

natomiast jeśli te kilka dni temu to właśnie ten brąz robiłaś, to on nie ściemnieje już dodatkowo (24-48h po hennowaniu, potem już kolor co najwyżej może blaknąć...)
katie100 jest offline  
Stary 2012-11-18, 17:08   #1434
Kociasta
Raczkowanie

katie100 - przepraszam, pomyliłam się - miało być "kilka godzin temu"
Farbowałam jednoetapowo - cała mieszanka od razu na włosy.

Edytowane przez Kociasta
Czas edycji: 2012-11-18 o 17:20
Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-18, 17:15   #1435
katie100
Wtajemniczenie

Cytat:
rousse - przepraszam, pomyliłam się - miało być "kilka godzin temu"
Farbowałam jednoetapowo - cała mieszanka od razu na włosy.
to odczekaj te 2 dni dla pewności (chyba, żeś ryzykantka, to rób od razu ) i wtedy daj na sam odrost - skupiając się na tych najbardziej widocznych miejscach, czyli linia włosów wokół twarzy - mi to pomogło...
katie100 jest offline  
Stary 2012-11-18, 17:56   #1436
201607231719
Konto usunięte

Gdybym dolała sok z cytryną zmieszany z gorącą wodą [1 szklanka] to po ostawieniu - na kaloryfer, opatuloną ręcznikiem - muszę dodać jeszcze odrobinę gorącej wody? Temperatura jest ważna. I na ile zostawić? Na stronie khadi są podane 2h, ale dziewczyny odstawiają na 8, 12h.

I - już chyba ostatnie pytanie - na jednym blogu dziewczyna pisała, że tworzyła się jej skorupa z henny na głowie, taki - jak to określiła - hełm. Rzeczywiście tak ciężko nakłada się henne? Czy generalnie tak, jak zwykłą farbę?
Stary 2012-11-18, 22:30   #1437
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Gdybym dolała sok z cytryną zmieszany z gorącą wodą [1 szklanka] to po ostawieniu - na kaloryfer, opatuloną ręcznikiem - muszę dodać jeszcze odrobinę gorącej wody? Temperatura jest ważna. I na ile zostawić? Na stronie khadi są podane 2h, ale dziewczyny odstawiają na 8, 12h.

I - już chyba ostatnie pytanie - na jednym blogu dziewczyna pisała, że tworzyła się jej skorupa z henny na głowie, taki - jak to określiła - hełm. Rzeczywiście tak ciężko nakłada się henne? Czy generalnie tak, jak zwykłą farbę?
Ja zostawiam na 12 godzin (bo mieszam na noc i rano nakładam). Ostatnio trzymałam jakieś 5 przy kaloryferze i różnicy nie widziałam. I przed nałożeniem nic nie dolewam, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale kolor wychodzi ładny.

Jak farbowała mi mama, to narzekała bardzo, bo faktycznie henna zastyga na włosach. A przyzwyczajona była do farb chemicznych i tego, że sobie to potem rozczesze. Potem próbowała od dołu, pasmo po pasmie, ale znowu czasowo ciężko.

Ostatnio próbowałam sama- pasmo na czubku głowy, zawinęłam w ślimaczka, potem pasma dookoła tego i zawijałam kolejne wokół tego ślimaczka. Szybko, łatwo i przyjemnie. Sposób z bloga jednej z użytkowniczek (hennaya?), którą ciepło pozdrawiam i dziękuję za ułatwienie.

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)

Edytowane przez Dikej
Czas edycji: 2012-11-18 o 22:31
Dikej jest offline  
Stary 2012-11-19, 08:51   #1438
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Ja zostawiam na 12 godzin (bo mieszam na noc i rano nakładam). Ostatnio trzymałam jakieś 5 przy kaloryferze i różnicy nie widziałam. I przed nałożeniem nic nie dolewam, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale kolor wychodzi ładny.

Jak farbowała mi mama, to narzekała bardzo, bo faktycznie henna zastyga na włosach. A przyzwyczajona była do farb chemicznych i tego, że sobie to potem rozczesze. Potem próbowała od dołu, pasmo po pasmie, ale znowu czasowo ciężko.

Ostatnio próbowałam sama- pasmo na czubku głowy, zawinęłam w ślimaczka, potem pasma dookoła tego i zawijałam kolejne wokół tego ślimaczka. Szybko, łatwo i przyjemnie. Sposób z bloga jednej z użytkowniczek (hennaya?), którą ciepło pozdrawiam i dziękuję za ułatwienie.

Dzięki Mi właśnie chyba mama pomoże. I też od lat pracuje na farbach chemicznych, więc dopilnuje, żeby nie było frustracji
Stary 2012-11-19, 11:10   #1439
hennaya
Raczkowanie

od początku na ile pamiętam

goździki same w sobie nie zawierają żadnych barwników które mogą wpłynąć na kolor. Zawierają natomiast olejki eteryczne, które z kolei zawierają tzw 'monoterpeny'
http://pl.wikipedia.org/wiki/Monoterpeny

monoterpeny mają rozmaite właściwości. Te, które dodaje się do henny mają właściwości rozgrzewające- dzięki czemu barwnik zawarty w hennie może głębiej wnikać we włosy (czy skórę jeśli chodzi o body art). W goździkach ten olejek jest bardzo silny, ale inne olejki też wspomagają działanie henny -m. in lawendowy, geraniowy, kardamonowy, kajeputowy, z drzewa herbacianego czy eukaliptusowy. Olejek lawendowy czy kajeputowy dają niesamowite efekty w body art.

Co do właściwości antybakteryjnych, anty-grzybiczych to istnieje szereg wyników naukowych badań, które to potwierdzają.
np
http://www.omjournal.org/OriginalArt...aExtracts.html

Wystarczy w google wpisać 'antibacterial henna properties' (czy antifungal) i wyskoczy takich stron wiele.

Henna jest też naturalnym filtrem przeciwko szkodliwemu promieniowaniu słonecznemu
http://www.hennapage.com/henna/encyc.../sunblock.html

Temperatura wody- nie zalewałabym henny gorącą wodą, przynajmniej nie taką, do której nie mogę włożyć palca
Odstawia się hennę do czasu uwolnienia barwnika. więcej http://polehenny.wordpress.com/2012/...ieszamy-henne/

Zaznaczam, że powyższe uwagi oraz wpis odnoszą się do czystej henny, bez dodatków, a więc nie do mieszanek z indygo na przykład

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Twój ślimaczek lepszy od mojego 'supełka'

Może się powtórzę, ale im lepszej jakości henna, tym jest bardziej 'mazista' i nie wysycha na kask. Musi być naprawdę drobniutko zmielona, chociaż np HST (marokańska Henna Sahara Tanzarine) jest super mazista a nie tak drobno mielona jak indyjskie henny BAQ.

Żeby henna nie wysychała, można zastosować pewien trick- dodać do mieszanki 1-2 łyżki miodu albo zwykłego cukru. Pasta będzie bardziej mazista i nie będzie wysychać.
hennaya jest offline  
Stary 2012-11-19, 11:21   #1440
201607231719
Konto usunięte

Właśnie skończyłam czytać Twojego bloga hennaya i znalazłam wiele pożytecznych informacji
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości