Farbowanie henną - część III - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-11-28, 20:42   #1561
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Kociasta Pokaż wiadomość
Lisbeth - w jakim sklepie w Sopocie można dostać khadi? Mają tam jeszcze jakieś przyjemne kosmetyki/półprodukty/zioła itp.?Ceny ok?
Na Bohaterów Monte Cassino koło McDonalda jest taki budynek z boxami w środku. Coś jakby pasaż handlowy. Na piętrze jest ten sklep.
Mają tam dużo przyjemnych kosmetyków na wystawie widziałam półprodukty, były też marki z helfów np. Hesh, jak tam przyszłam, to akurat była dostawa tych ruskich kosmetyków, na które był szał w blogosferze ostatnio. Nie wiem jak się kształtują dokładnie ceny, bo ja tam weszłam tylko po farbę. Kosztowała dokładnie tyle co w Internecie. Innym rzeczom się specjalnie nie przyglądałam.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-11-28, 20:53   #1562
Kociasta
Raczkowanie

magyarparaszt Super, dzięki
Lisbeth - dziękuję teraz to już kieszeń opustoszeje

Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-28, 22:14   #1563
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Na Bohaterów Monte Cassino koło McDonalda jest taki budynek z boxami w środku. Coś jakby pasaż handlowy. Na piętrze jest ten sklep.
Mają tam dużo przyjemnych kosmetyków na wystawie widziałam półprodukty, były też marki z helfów np. Hesh, jak tam przyszłam, to akurat była dostawa tych ruskich kosmetyków, na które był szał w blogosferze ostatnio. Nie wiem jak się kształtują dokładnie ceny, bo ja tam weszłam tylko po farbę. Kosztowała dokładnie tyle co w Internecie. Innym rzeczom się specjalnie nie przyglądałam.
Może Cię kiedyś tam spotkam

magyarparaszt jest offline  
Stary 2012-11-28, 22:21   #1564
Kociasta
Raczkowanie

Aż strach pomyśleć, jak to się skończy może jakąś wymianką

Kociasta jest offline  
Stary 2012-11-28, 22:36   #1565
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Może Cię kiedyś tam spotkam
Jakby co następną wizytę planuję za jakieś 2 miesiące, jak już mi się skończy poprzednia porcja Khadi
Cytat:
Napisane przez Kociasta Pokaż wiadomość
Aż strach pomyśleć, jak to się skończy może jakąś wymianką
Ja tam sie nie mam na co wymieniać. Obecnie posiadam tak z 5-6 kosmetyków do włosów
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-11-28, 23:36   #1566
sylwka37
koci świat

Lisbeth a może wiesz gdzie w Gdyni można dostać ???? Jeśli nie to będę musiała zrobić sobie wycieczkę do Sopotu.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-29, 09:34   #1567
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez _Angelina_ Pokaż wiadomość
skoro sa jakiekolwiek szanse otrzymania takiego koloru rozpoczynam lekturę tego wątku
Nie musisz czytać całego wątku, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło henna
http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf
http://www.hennapage.com/henna/trans.../polishmix.pdf

---------- Dopisano o 09:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:54 ----------

Znalazłam ciekawą informację dotyczącą mieszanek hindigo na angielskich stronach poświęconych hennie. Postarałam się trochę przetłumaczyć, może komuś się przyda:

Cytat:
Indygo najlepiej zmieszać z ciepłą wodą oraz małą ilością soli, aby uzyskać kremową pastę. Teraz można je dodać do rozrobionej henny. Indygo lubi zasychać, należy je rozrabiać, aby nie odpadało w kawałkach. Można dodawać wody jednakże ważne jest aby nie mieszać nadmiernie, aby nie dopuścić do mieszanki za dużo powietrza.
Dłuższe trzymanie mieszanki daje intensywniejszy kolor.
Użycie amli w hennie pozwoli uzyskać maksymalne rezultaty przy farbowaniu indygo (ciemniejszy kolor) z mniejszą ilością czerwonych tonów oraz słabiej bladnącym kolorze indygo.
Należy wziąć ok. ¼ amli oraz ¾ henny, zmieszać destylowaną wodą oraz odłożyć pastę na 12 godzin. Można też przygotować hennę zaś amlę zmieszać z wodą a następnie wymieszać rozrobioną amlę z henna. I następnie dodać tę mieszankę do indygo. Nie dodajemy amli w proszku bezpośrednio do indygo (proszku lub pasty) ponieważ kwaśność zahamuje puszczenie barwnika.
http://forums.hennapage.com/node/22

Następnym razem chyba rozrobię khadi ciemny brąz, dodam rozrobioną amlę i następnie taką mieszankę dodam do rozrobionego indygo.
Ciekawi mnie to użycie wody destylowanej - może ktoś coś o tym powiedzieć? Ciekawe czy nie warto użyć wody destylowanej nie tylko do henny i amli, ale przede wszystkim do indygo?

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2012-11-29, 14:32   #1568
inkaska37
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
dodałaś post na galerii hennowej?
jeśli nie a masz trochę czasu, opisz tam cały proces farbowania wraz z załączeniem zdjęć koloru wyjściowego. może komuś się to przydać.
a gdzie jest ta galeria? to jakis osobny wątek?
inkaska37 jest offline  
Stary 2012-11-29, 15:00   #1569
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez inkaska37 Pokaż wiadomość
a gdzie jest ta galeria? to jakis osobny wątek?
KLIK!

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2012-11-29, 15:09   #1570
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość

Ooo dzięki

magyarparaszt jest offline  
Stary 2012-11-29, 15:58   #1571
CleoDuquesne
BAN stały

Farbowałyście kiedykolwiek henną ELD ?
Jakie wrażenia ?
CleoDuquesne jest offline  
Stary 2012-11-29, 16:34   #1572
rousse
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Lavendowa91 Pokaż wiadomość
Widziałam galerię,ale boję się,że może z tego wyjść jakiś brąz. Ja brązów niestety nie lubię. Miałam kiedyś też ciemne włosy i nawet czekoladę i tak średnio to wyglądało.

Zdjęcie po lewej,to właśnie taki kakaowy brąz. /kompletnie nie podobał mi się
Zdjęcie po prawej to coś wpadające w rudość :P Taki kolorek podbity czerwienią może bym preferowała a wy jak myślicie ??
Nie wiem jak to wyjdzie...
A powiedz jesteś pewna, że jesteś uczulona na rozjaśniacz? Czy na farbę sklepową? Bo to różne rzeczy. I jak się to uczulenie objawiło? Najczęściej uczula substancja zawarta w farbie (w tubce z farbą, p-fenylenodiamina = PPD). Mówiłaś coś jeszcze, że farby fryzjerskie mogłabyś stosować, czyli one cię nie uczulają?

Edytowane przez rousse
Czas edycji: 2012-11-29 o 16:38
rousse jest offline  
Stary 2012-11-29, 20:57   #1573
jusianek
Raczkowanie

Ja byłam dziś zachwycona kiedy przechodząc sobie przez środek łódzkiej Manufaktury zobaczyłam świąteczne stoisko z henną Khadi i różnymi olejkami... Khadi wyglądała pięknie, ładne opakowanie, prezentowała się świetnie i chyba się skuszę i zrobię sobie prezent świąteczny

Cytat:
Farbowałyście kiedykolwiek henną ELD ?
Jakie wrażenia ?
Farbowałam dwa razy i jak do tej pory to moje jedyne doświadczenia z henną więc nie jestem zdecydowanie znawcą tematu no i nie mam żadnego porównania... Ale powiem tak: byłam zaskoczona, bo wbrew różnym komentarzom o trudnościach w nakładaniu henny ja nie miałam z tym problemu, dość łatwo poszło mi jej rozmieszanie i nałożenie. Co do koloru - mi osobiście wyszedł miedziano-rudy, swoje włosy miałam jasno brązowe. Kolor po trzech tygodniach jakby nieco wyblakł, ale nadal jest wyraźnie inny niż ten co był przed farbowaniem. Zapach utrzymywał się dłuuugo, nawet po myciu miałam wrażenie, że go jeszcze czuję.
Oczywiście z pewnością henna takich marek jak Khadi jest dużo lepsza, ale wiadomo - mnie skusiła cena i to, że za 3,50 mogę kiedy tylko chcę kupić ją w budce przed blokiem i nie muszę czekać na wysyłkę. Teraz ze względu na to, że znalazłam Khadi na stoisku zamierzam kupić i sprawdzić, wtedy będę miała porównanie i będę mogła na sobie ocenić różnice w jakości
jusianek jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:15   #1574
CleoDuquesne
BAN stały

Cytat:
Napisane przez jusianek Pokaż wiadomość
Ja byłam dziś zachwycona kiedy przechodząc sobie przez środek łódzkiej Manufaktury zobaczyłam świąteczne stoisko z henną Khadi i różnymi olejkami... Khadi wyglądała pięknie, ładne opakowanie, prezentowała się świetnie i chyba się skuszę i zrobię sobie prezent świąteczny

Farbowałam dwa razy i jak do tej pory to moje jedyne doświadczenia z henną więc nie jestem zdecydowanie znawcą tematu no i nie mam żadnego porównania... Ale powiem tak: byłam zaskoczona, bo wbrew różnym komentarzom o trudnościach w nakładaniu henny ja nie miałam z tym problemu, dość łatwo poszło mi jej rozmieszanie i nałożenie. Co do koloru - mi osobiście wyszedł miedziano-rudy, swoje włosy miałam jasno brązowe. Kolor po trzech tygodniach jakby nieco wyblakł, ale nadal jest wyraźnie inny niż ten co był przed farbowaniem. Zapach utrzymywał się dłuuugo, nawet po myciu miałam wrażenie, że go jeszcze czuję.
Oczywiście z pewnością henna takich marek jak Khadi jest dużo lepsza, ale wiadomo - mnie skusiła cena i to, że za 3,50 mogę kiedy tylko chcę kupić ją w budce przed blokiem i nie muszę czekać na wysyłkę. Teraz ze względu na to, że znalazłam Khadi na stoisku zamierzam kupić i sprawdzić, wtedy będę miała porównanie i będę mogła na sobie ocenić różnice w jakości
A na jedno farbowanie ile "paczuszek" na jaką długość?
CleoDuquesne jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:20   #1575
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
A na jedno farbowanie ile "paczuszek" na jaką długość?
Mam włosy z centymetr za zapięcie stanika, ale dość mocno wycieniowane. Pierwszy raz kupiłam dwie saszetki (czyli 50 g) i mimo, że nałożyłam dość porządną warstwę to na dnie i ściankach miseczki zostało trochę henny, więc za drugim razem rozrobiłam jedną całą i połowę drugiej saszetki (tak około 35 g) i starczyło mi idealnie.
jusianek jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:40   #1576
sylwka37
koci świat

Mi elda nie podpasowała !!! Ciężko się rozprowadzała i potem na włosach prawie zaschła ( być może dodałam za mało wody to był mój pierwszy raz z henną ) ciężko się spłukiwała a efekt na włosach właściwie żaden. po ok tygodniu zrobiłam khadi i zupełnie inne doznania- super się rozprowadziła, nic nie zaschło, kolor się ładnie przyciemnił a połysk taki że każdy się pyta co zrobiłam z włosami
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:44   #1577
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
Mi elda nie podpasowała !!! Ciężko się rozprowadzała i potem na włosach prawie zaschła ( być może dodałam za mało wody to był mój pierwszy raz z henną ) ciężko się spłukiwała a efekt na włosach właściwie żaden. po ok tygodniu zrobiłam khadi i zupełnie inne doznania- super się rozprowadziła, nic nie zaschło, kolor się ładnie przyciemnił a połysk taki że każdy się pyta co zrobiłam z włosami
Właśnie słyszałam, ze Khadi jakieś cuda wyczynia z włosami A jakim kolorem robiłaś?
jusianek jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:48   #1578
sylwka37
koci świat

Jasny brąz ale wyszedł ciemniejszy i ma lekko rudą poświatę ale o to mi nie przeszkadza. Ten połysk na włosach jest niesamowity nigdy nie myślałam że moje włosy będą kiedyś taki miały po tylu przejściach
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:51   #1579
jusianek
Raczkowanie

Kusicie coraz bardziej
Ja celuję w jak najbardziej rudy, chyba powinnam zakupić czystą hennę red, prawda?
jusianek jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:54   #1580
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Kusicie coraz bardziej
Ja celuję w jak najbardziej rudy, chyba powinnam zakupić czystą hennę red, prawda?
Dokładnie Farbuję nią w niedziele. Dodaje goździki i cynamon. Zdam relację jak wyszło.
201607231719 jest offline  
Stary 2012-11-29, 21:59   #1581
jusianek
Raczkowanie

A Khadi też ma sianowo-chomikowy zapach?
jusianek jest offline  
Stary 2012-11-29, 22:04   #1582
sylwka37
koci świat

Ostatnio też mi rudy marzy !!!! Zaczynam wariować z tą henną po obejrzeniu galerii zdjęć !!!

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

Cytat:
A Khadi też ma sianowo-chomikowy zapach?
tak ale nie tak mocny jak eld i po myciu nic już nie było czuć choć mi akurat ten zapach nie przeszkadza.
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-30, 16:04   #1583
Fryne
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 12

Witajcie
ponieważ 'nawróciłam' się na naturalną pielęgnację postanowiłam też zacząć naturalnie farbować włosy.
Wczoraj zrobiłam pierwsze testy henną Lush (zmieszałam Caca Noir i Caca Brun) bo chcę kolor jak najbardziej brązowy, a jak najmniej czerwony/miedziany.
Nałożyłam sobie toto na pasemko jedno na 4 godz. i nic. Więc nałożyłam na drugie pasemko na noc (jakieś 7 godz.) i zero zmiany koloru.

Od razu powiem, że nie umyłam włosów tuż przed nałożeniem henny na pasemka (miałam za to myte rano tego samego dnia szamponem naturalnym z naturalną odżywką, bez żadnych pianek, czy innych utrwalaczy). Zalałam po prostu gorącą, lekko odstaną wodą (bez cytryny, kawy, czy herbaty) okruszki i paluchami w rękawiczce pomaziałam włosy wcierając lekko hennę.

Włosy mam farbowane, dodatkowo rozjaśnione słońcem, ale zabarwienia po hennie nie było też na świeżutkich odrostach.

Macie jakiś pomysł, co zrobić?
Fryne jest offline  
Stary 2012-11-30, 17:15   #1584
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Lisbeth a może wiesz gdzie w Gdyni można dostać ???? Jeśli nie to będę musiała zrobić sobie wycieczkę do Sopotu.
Nie mam pojęcia, nigdy nie bywam w Gdyni.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-11-30, 18:36   #1585
sylwka37
koci świat

Nie pozostaje mi więc nic innego jak poczekać na pensję i udać się na zakupy do Sopotu
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-11-30, 20:17   #1586
little_eva
Raczkowanie

witam, nie wiecie, czy to prawda, że torebkę z henną po otwarciu trzeba trzymać w lodówce?
little_eva jest offline  
Stary 2012-12-01, 20:21   #1587
jusianek
Raczkowanie

Cytat:
witam, nie wiecie, czy to prawda, że torebkę z henną po otwarciu trzeba trzymać w lodówce?
Hmm, nie słyszałam o takim zaleceniu, ale w hennowaniu jestem nowicjuszką, więc lepiej niech bardziej doświadczeni pomogą

Lisbeth i inni eksperymentujący z różnymi markami: Jakiej firmy henna jest najbardziej "czysta", bez dodatków chemii? Khadi na pewno, lecz jest dość drogie, zastanawiam się czy są jakieś inne marki, które mają dobrej jakości hennę? Bo naczytałam się sporo o tym, że niestety nie wszystkie "100% henna" to to samo :/
jusianek jest offline  
Stary 2012-12-01, 20:52   #1588
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Hmm, nie słyszałam o takim zaleceniu, ale w hennowaniu jestem nowicjuszką, więc lepiej niech bardziej doświadczeni pomogą
Lepiej trzmać otwarte opakowania w lodówce.
Cytat:
Lisbeth i inni eksperymentujący z różnymi markami: Jakiej firmy henna jest najbardziej "czysta", bez dodatków chemii? Khadi na pewno, lecz jest dość drogie, zastanawiam się czy są jakieś inne marki, które mają dobrej jakości hennę? Bo naczytałam się sporo o tym, że niestety nie wszystkie "100% henna" to to samo :/
Wszystkie z certyfikatem BDIH (ja znam Khadi, Sante i Logona). One mają wypisane szczegółowe składy i nawet jeśli farba nie składa się z samej henny, to i tak nie ma tam nic chemicznego.
Lisbeth jest offline  
Stary 2012-12-02, 09:23   #1589
Tercet96
Przyczajenie

jaki kolor i firmę henny wybrać aby włosy wyszły bardzo ciemne, prawie czarne jednak nie takie kruczo czarne?
Tercet96 jest offline  
Stary 2012-12-02, 15:27   #1590
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Napisane przez Tercet96 Pokaż wiadomość
jaki kolor i firmę henny wybrać aby włosy wyszły bardzo ciemne, prawie czarne jednak nie takie kruczo czarne?
A wystarczyło przeczytać ostatnie strony wątku...
Khadi ciemny brąz, albo czarna Khadi.

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości