Farbowanie henną - część III - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-12-29, 16:28   #1801
sylwka37
koci świat

Dot.: Farbowanie henną - część III

Już po zmyciu i wysuszeniu. Wytrzymałam 3 godz. W trakcie nic nie spływało jak przy poprzednim kiedy za bardzo rozrzedziłam hennę. Zmycie nie sprawiło problemu. Zdjęcia nie oddają do końca efektu, nie widać tego super połysku. Encanto dalej na włosach jest - zobaczę jeszcze jak wyjdę na dwór czy się nie zmechacą.Głowa znaczy skóra też się zafarbowała mam nadzieję że jak umyję szamponem to zejdzie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 013.jpg (36,3 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 012.jpg (40,0 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 014.jpg (32,7 KB, 12 załadowań)
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-29, 17:32   #1802
paprif
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
podobno najlepszy efekt da w takim przypadku hennowanie dwuetapowe. Jednego dnia czysta henna jako baza a drugiego indygo. Niech się jednak wypowiedzą dziewczyny hennujące na ciemno.
Czyli mam kupić hennę naturalną + indygo.
Indygo tak jakby pogłębi kolor ?
Mało kumata jestem jeśli chodzi o hennę...muszę poczytać coś więcej na ten temat.
Myślałam, że wystarczy czarna henna.

Kiedy jest się samemu, nie można mieć pewności, że np. się nie zwariowało.
We dwóch-co innego. Dwóch daje pewność, obiektywną gwarancję. We dwóch nie ma wariacji!
W. Gombrowicz

Edytowane przez paprif
Czas edycji: 2012-12-29 o 17:35
paprif jest offline  
Stary 2012-12-29, 18:28   #1803
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

Cytat:
Już po zmyciu i wysuszeniu. Wytrzymałam 3 godz. W trakcie nic nie spływało jak przy poprzednim kiedy za bardzo rozrzedziłam hennę. Zmycie nie sprawiło problemu. Zdjęcia nie oddają do końca efektu, nie widać tego super połysku. Encanto dalej na włosach jest - zobaczę jeszcze jak wyjdę na dwór czy się nie zmechacą.Głowa znaczy skóra też się zafarbowała mam nadzieję że jak umyję szamponem to zejdzie
kolor wyszedł chyba ciemniejszy niz ostatnio. Połysk widać , może nie tak jak w rzeczywistości, ale jest super.
Czy robiłaś jakąś mieszankę czy samą henne? Mi sie podoba , jestem ciekawa jak wyjdzie pgdy sie utleni kolor i jak umyjesz szamponem. A ze skóry się zmyje- bez obaw

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Czyli mam kupić hennę naturalną + indygo.
Indygo tak jakby pogłębi kolor ?
Mało kumata jestem jeśli chodzi o hennę...muszę poczytać coś więcej na ten temat.
Myślałam, że wystarczy czarna henna.
może to Ci pomoże http://www.helfy.pl/henna-indygo/art...enna-wskazowki

i gdzieś jest post na temat takiego farbowania, musze go odnaleźć

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

tu masz post dziewczyny która farbuje indygo #1026
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-12-29, 19:04   #1804
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Ja zaraz hennuję odrosty.

Pytanie do dziewczyn z długimi włosami, które hennują czystą - jak często robicie odrosty a jak często dajecie hennę na całość?

magyarparaszt jest offline  
Stary 2012-12-29, 19:49   #1805
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość

Pytanie do dziewczyn z długimi włosami, które hennują czystą - jak często robicie odrosty a jak często dajecie hennę na całość?
odrosty- zalezy od tego jak szybko rosna. A całość - wszytsko zalezy jak sie wypłukuje henna. Jedne dziewczyny bardzo rzadko farbują, bo nie wypłukuje się henna a inne co miesiąc półtora tak jak farba chemiczna. Więc to sprawa indywidualna
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-12-29, 21:02   #1806
paprif
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez RUDAkaska Pokaż wiadomość
kolor wyszedł chyba ciemniejszy niz ostatnio. Połysk widać , może nie tak jak w rzeczywistości, ale jest super.
Czy robiłaś jakąś mieszankę czy samą henne? Mi sie podoba , jestem ciekawa jak wyjdzie pgdy sie utleni kolor i jak umyjesz szamponem. A ze skóry się zmyje- bez obaw

---------- Dopisano o 18:23 ---------- Poprzedni post napisano o 18:22 ----------

może to Ci pomoże http://www.helfy.pl/henna-indygo/art...enna-wskazowki

i gdzieś jest post na temat takiego farbowania, musze go odnaleźć

---------- Dopisano o 18:28 ---------- Poprzedni post napisano o 18:23 ----------

tu masz post dziewczyny która farbuje indygo #1026
Dzięki.
Piękny efekt uzyskała ta dziewczyna.

Przeraża mnie trochę jakieś podwójne farbowanie. Zastanawiam się czy tak na sprobowanie, nie zamówić tylko czarnej henny.
Spróbuję położyć ją na odrost i zobaczę jaki efekt będzie.

We dwóch-co innego. Dwóch daje pewność, obiektywną gwarancję. We dwóch nie ma wariacji!
W. Gombrowicz
paprif jest offline  
Stary 2012-12-30, 09:04   #1807
Suvia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość

Ja od jakiegoś czasu robię tylko glossa raz na miesiąc. Farbuje mi elegancko odrosty i odżywia całość. A koszty relatywnie małe, jedno opakowanie czerwonej khadi mi starcza na 4 miesiące

ogólnie mogłabym zrezygnować z malowania całości, bo henna się mi nie wypłukuje. Ale hennowanie chyba uzależnia

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2012-12-30 o 09:05
Suvia jest offline  
Stary 2012-12-30, 11:59   #1808
201612280917
Konto usunięte

Dziewczyny, postanowiłam zafarbować henną
TU pokazywałam mój kolor, obecnie mam Casting Gloss Owoc Granatu. Chciałabym uzyskać mniej więcej taki kolor; jakiej khadi mam użyć? Naturalnej, czy z amlą i jantrophą? O resztę (temperatura wody i dodatki będę pytać, jak henna przyjdzie)
I czy na pewno starczy 100 g? farby Loreala było tak na styk moim zdaniem (160 ml)

Edytowane przez 201612280917
Czas edycji: 2012-12-30 o 12:04
201612280917 jest offline  
Stary 2012-12-30, 12:17   #1809
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ja od jakiegoś czasu robię tylko glossa
Co to gloss?

magyarparaszt jest offline  
Stary 2012-12-30, 17:19   #1810
Suvia
Zakorzenienie

robisz hennę jak zwykle, ale w dużo mniejszej ilości, tak żeby trochę tego błotka było. A potem dowalasz dużo odżywki (najlepiej jakąś o prostu składzie, cuś takiego).

Warto spróbować, bo henny na to idzie tak 1/3 tego coprzy zwykłym farbowaniu, a efekt kolorystyczny może być jak przy normalnym hennowaniu Ja sobie zrobiłam pierwszy raz glossa, "tak o" dla odżywienia i lekkiego odświeżenia koloru, a tu niespodzianka - pofarbowało mi włosy jak przy normalnym hennowaniu

~ Hank Moody
Suvia jest offline  
Stary 2012-12-30, 17:28   #1811
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez paprif Pokaż wiadomość
Dzięki.
Piękny efekt uzyskała ta dziewczyna.

Przeraża mnie trochę jakieś podwójne farbowanie. Zastanawiam się czy tak na sprobowanie, nie zamówić tylko czarnej henny.
Spróbuję położyć ją na odrost i zobaczę jaki efekt będzie.
podobno ładniejszy wychodzi ciemny brąz, nie wychodzi brąz ale właśnie czarny ale bardziej naturalny.
Mi się dziś trochę kolor zmienił- mój 4-letni siostrzeniec powiedział że mam włosy jak wiewiórka. Położyłam dziś siostrze jasny brąz o dziwo nawet się nie sprzeciwiała . Powiedziała że też chce taki blask na włosach. Bardzo ładnie jej wyszedł. Prawdziwy brązik.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Ja od jakiegoś czasu robię tylko glossa raz na miesiąc. Farbuje mi elegancko odrosty i odżywia całość. A koszty relatywnie małe, jedno opakowanie czerwonej khadi mi starcza na 4 miesiące

ogólnie mogłabym zrezygnować z malowania całości, bo henna się mi nie wypłukuje. Ale hennowanie chyba uzależnia
Masz racje hennowanie uzależnia !! Następnym razem też będę robić glossa. Myślę też o odżywce neem. Oj duże zakupy włosowe mi się szykują po Nowym Roku
sylwka37 jest offline  
Stary 2012-12-30, 18:10   #1812
paprif
Zakorzenienie

Cytat:
podobno ładniejszy wychodzi ciemny brąz, nie wychodzi brąz ale właśnie czarny ale bardziej naturalny.
Mi się dziś trochę kolor zmienił- mój 4-letni siostrzeniec powiedział że mam włosy jak wiewiórka. Położyłam dziś siostrze jasny brąz o dziwo nawet się nie sprzeciwiała . Powiedziała że też chce taki blask na włosach. Bardzo ładnie jej wyszedł. Prawdziwy brązik.

---------- Dopisano o 17:28 ---------- Poprzedni post napisano o 17:26 ----------

Masz racje hennowanie uzależnia !! Następnym razem też będę robić glossa. Myślę też o odżywce neem. Oj duże zakupy włosowe mi się szykują po Nowym Roku
Kurcze, tak właśnie myslałam, że farbując brązem może wyjść czerń...ale skoro już chemiczną farbą farbowałam na czerń, to moja czerń jest intensywna i raczej powinna być też czarna henna.
Jest tutaj ktoś kto farbuje na czarno ?

W. Gombrowicz
paprif jest offline  
Stary 2012-12-30, 21:02   #1813
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Gotowe mieszanki można zamrażać, więc lepiej zrobić od razu z tych 200g, nie martwić się, że nie wystarczy, to, co zostanie włożyć do foliowego woreczka, szczelnie go zawiązać i do zamrażarki.
Ale dotyczy to tylko czystej henny? Nie mieszanek z indygo...

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2012-12-31, 08:38   #1814
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Ale dotyczy to tylko czystej henny? Nie mieszanek z indygo...
jak najbardziej wszystkie mieszanki można zamrażać- ale od razu, a z indygo- wręcz błyskawicznie

Dwufazowe farbowanie henna+indygo (w skrócie można to nazwać henndigo ) jest jedyną gwarancją trwałej czerni. Indygo potrzebuje solidnej bazy z henny, żeby w ogóle móc się trzymać włosów. Inaczej szybko się wypłucze.
Mieszanki pod nazwą 'czarna henna' warto sprawdzić skład. powinny zawierać poza samym indygo choć trochę henny. Ale i tak najlepsze jest dwufazowe henndigo.

Edytowane przez hennaya
Czas edycji: 2012-12-31 o 08:42
hennaya jest offline  
Stary 2012-12-31, 11:53   #1815
RUDAkaska
BAN stały

GG do RUDAkaska

brak odpowiedzi - więc już nie aktualne

Edytowane przez RUDAkaska
Czas edycji: 2013-01-03 o 19:45
RUDAkaska jest offline  
Stary 2012-12-31, 22:37   #1816
alunkaa
Przyczajenie

czarne końcówki włosów?

Witam, mam włosy brązowe, raczej proste, długie i lekko pocieniowane. Zastanawiam sie nad zafarbowaniem końcówek henną na czarno.. czy będzie to dobrze wyglądało?? bo nie moge znaleźć nic takiego w googlach ;/ nie chce fabować farbą, szkoda włosów, a z tego co słyszałam henna odżywia :)
aha, moje włosy cieniowałam sama (zrobiłam kucyka zaraz nad czołem i obcięłam na równo). efekt dosyć fajny, więc tak samo chciałabym je zafarbować. jak myślicie? :))) dołączam zdjęcie. troche stare.na zdjeciu włosy pofalowane po warkoczu, i teraz troszke bardziej pocieniowane :))) pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wlosy1.jpg (26,4 KB, 141 załadowań)

Edytowane przez alunkaa
Czas edycji: 2013-01-06 o 00:48
alunkaa jest offline  
Stary 2013-01-01, 10:17   #1817
vatha
Przyczajenie

Czy ktoś wie ile zmywa się henna? Ile czasu zajmuje powrót do naturalnego koloru?
vatha jest offline  
Stary 2013-01-01, 11:18   #1818
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez vatha Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie ile zmywa się henna? Ile czasu zajmuje powrót do naturalnego koloru?
Henna farbuje na stałe.
201607231719 jest offline  
Stary 2013-01-01, 13:00   #1819
v-x-n
Zadomowienie

Dot.: czarne końcówki włosów?

Nie farbuj końcówek na czarno. Według mnie będzie to wyglądać okropnie, szczególnie, że naturalne włoski masz bardzo ładne (kolor też fajny). Szkoda włosów. Wątpię, żeby komuś takie ciemne końcówki dodały uroku - raczej wyglądałoby to jak nieścięta resztka włosów po daaawnym, nieudanym farbowaniu..
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline  
Stary 2013-01-01, 13:39   #1820
sylwka37
koci świat

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!!!!
sylwka37 jest offline  
Stary 2013-01-01, 13:55   #1821
Hanan26
Zakorzenienie

nie podoba mi się takie malowanie końcówek, ale co kto lubi według mnie źle by to wyglądało na twoich włosach, bo naturalne masz boskie
Stary 2013-01-01, 15:06   #1822
alunkaa
Przyczajenie

więc chyba zrezygnuję.. i dzięki wielkie za pomoc
! ))
alunkaa jest offline  
Stary 2013-01-01, 18:50   #1823
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku !!!!!
Nawzajem Pięknych włosów
Stary 2013-01-01, 21:37   #1824
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, postanowiłam zafarbować henną
TU pokazywałam mój kolor, obecnie mam Casting Gloss Owoc Granatu. Chciałabym uzyskać mniej więcej taki kolor; jakiej khadi mam użyć? Naturalnej, czy z amlą i jantrophą? O resztę (temperatura wody i dodatki będę pytać, jak henna przyjdzie)
I czy na pewno starczy 100 g? farby Loreala było tak na styk moim zdaniem (160 ml)
Bardzo proszę o pomoc
zależy mi bardziej na "czerwono-fioletowym" odcieniu włosów, niż pomarańczowym (np na tym: http://i2.pinger.pl/pgr76/797a55e90004592d4e430478 a nie na tym: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...gAiJ4eWLOF19fw )
201612280917 jest offline  
Stary 2013-01-02, 09:29   #1825
201607231719
Konto usunięte

Czy im dłużej trzymam henne na włosach tym mniej się wypłukuje i lepiej "trzyma włosa"? Trochę obawiam się trzymać dłużej niż 2 godziny, bo wydaje mi się, że będzie bardzo ciemny kolor. Ale jeśli nie będzie dużej zmiany w kolorze, a kolor będzie trwalszy zarazem to chętnie spróbuję.

[ostatnio po nizoralu kolor się wypłukał, ale i tak jest trwalszy niż farb chemicznych]
Stary 2013-01-02, 10:03   #1826
Suvia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc
zależy mi bardziej na "czerwono-fioletowym" odcieniu włosów, niż pomarańczowym (np na tym: http://i2.pinger.pl/pgr76/797a55e90004592d4e430478 a nie na tym: http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...gAiJ4eWLOF19fw )
Kotko, nikt Ci nie odpowie wprost, bo efekt hennowania nie jest z zasady aż tak przewidywalny jak Ci dojdzie henna to po prostu zrób próbę na włosach zebranych ze szczotki. Ale raczej nastawiałabym się na efekty rudo-bordowo-miedziane itd., a nie "podfioletowe". Może ktoś ma inne doświadczenia, ale takiego koloru jak z pierwszego linku (albo nawet podobnego) nie uzyskałam nigdy, nawet mieszając w różnych proporcjach henny czerwone z hennami z indygo. Po prostu wychodził brąz przełamany czerwonościami

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-01-02 o 10:05
Suvia jest offline  
Stary 2013-01-02, 13:38   #1827
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Mam dziewczyny pytanie: każda pewnie ma jakieś swoje doświadczenia co wzmaga wypłukiwanie indygo. Mogłybyście wypisać jakieś swoje spostrzeżenia?

Zauważyłam, że zdecydowanie wypłukują kolor szampony z SLS, olejowanie (im dłużej olej zostaje na włosach tym gorzej) oraz bardzo ciepła woda (ale to kilka dni po hennie, nie przy każdym myciu).

Co myślicie o robieniu masek z amlą i indygo, aby utrwalić kolor - czy to ma jakikolwiek sens?

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-01-02, 14:48   #1828
Celestyn3k
Zakorzenienie

Witajcie, dziewczyny

Mam do Was zapytanie, zapewne jak większość osób, które tu się pojawiają.
Dotychczas farbowałam włosy Kadi na orzechowy brąz. Farba niezbyt dobrze się trzymała, więc zakupiłam indygo, jamilę i hennę na mazidłach. Chciałam uzyskać ciemny brąz, jednak po dodaniu henny, kolor wychodził lekko czerwonawy, ale ciemny. Przy świetle dziennym jest to odcień rudawy, niezbyt mi się podoba, bo wygląda jak sprana farba. Innym razem, gdy dodałam niewielką ilość henny, o wiele mniejszą niż zalecano, uzyskałam ciemny kolor, ale utrzymał się tylko kilka dni, po czym znów wrócił poprzedni stan rzeczy.
Zastanawiam się, czy któraś z Was farbuje włosy na ciemny brąz henną i indygo- tak jak ja - chce uzyskać chłodny odcień. Jakich powinnam użyć proporcji powyższych składników, by uzyskać taki odcień?

"Dążcie więc do tego co w górze
- nie do tego co na ziemi."
[Kol 3,2]
zupa
Celestyn3k jest offline  
Stary 2013-01-02, 14:57   #1829
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Celestyn3k Pokaż wiadomość
Witajcie, dziewczyny

Mam do Was zapytanie, zapewne jak większość osób, które tu się pojawiają.
Dotychczas farbowałam włosy Kadi na orzechowy brąz. Farba niezbyt dobrze się trzymała, więc zakupiłam indygo, jamilę i hennę na mazidłach. Chciałam uzyskać ciemny brąz, jednak po dodaniu henny, kolor wychodził lekko czerwonawy, ale ciemny. Przy świetle dziennym jest to odcień rudawy, niezbyt mi się podoba, bo wygląda jak sprana farba. Innym razem, gdy dodałam niewielką ilość henny, o wiele mniejszą niż zalecano, uzyskałam ciemny kolor, ale utrzymał się tylko kilka dni, po czym znów wrócił poprzedni stan rzeczy.
Zastanawiam się, czy któraś z Was farbuje włosy na ciemny brąz henną i indygo- tak jak ja - chce uzyskać chłodny odcień. Jakich powinnam użyć proporcji powyższych składników, by uzyskać taki odcień?
Chyba najlepiej zamienić jamilę na amlę. Dzięki amli indygo jest trwalsze i amla ochładza kolor włosów.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-01-02, 15:25   #1830
Celestyn3k
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Chyba najlepiej zamienić jamilę na amlę. Dzięki amli indygo jest trwalsze i amla ochładza kolor włosów.
O przepraszam, używam henny jamili, a do ochłodzenia mam właśnie amlę.

"Dążcie więc do tego co w górze
- nie do tego co na ziemi."
[Kol 3,2]
zupa
Celestyn3k jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości