Farbowanie henną - część III - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-01-26, 18:12   #2071
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja bym zmieszała wszystko razem
No może i tak zrobię

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-01-26, 19:46   #2072
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie wyszło Podoba mi się.
dziękuję

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
No może i tak zrobię
zrób zrób !!! ja mam też ciemne włosy i zaczynałam hennowanie od jasnego brązu a potem przeszłam na naturalną
Stary 2013-01-27, 00:43   #2073
Maqua
Zakorzenienie

Co mi grozi po nałożeniu henny na rozjaśniane włosy? Zrobiłam kilka pasemek i lubię je takie jakie są, wolałabym nie mieć zielonych ani niebieskich Na razie wiem tylko, że hennowanych włosów rozjaśniacz nie rusza
Maqua jest offline  
Stary 2013-01-27, 11:20   #2074
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Maqua Pokaż wiadomość
Co mi grozi po nałożeniu henny na rozjaśniane włosy? Zrobiłam kilka pasemek i lubię je takie jakie są, wolałabym nie mieć zielonych ani niebieskich Na razie wiem tylko, że hennowanych włosów rozjaśniacz nie rusza
Na stronie khadi są swatche dziewczyn z tlenionymi włosami po hennie. Wychodzi po prostu jaśniejszy kolor
201607231719 jest offline  
Stary 2013-01-27, 16:01   #2075
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Jeśli chodzi o stricte hennę (ruda, lawsonia), to nic nie grozi. Będzie po prostu jaśniejszy rudy kolor. Zielone czy niebieskie wyszłyby po nałożeniu indygo na bardzo jasne włosy. Podobnie - niebieski/zielony uwidacznia się przy próbie rozjaśniania indygo, a nie henny.
Rozjaśniacz jak najbardziej rusza hennowane włosy, ale w pierwszej kolejności wypłukuje się pierwotny naturalny pigment. Lawson czy indygo padają dopiero po zerwaniu mostków siarczkowych w keratynie.
Lisbeth jest offline  
Stary 2013-01-27, 17:20   #2076
Dink
Rozeznanie

Mam pytanie odnośnie farbowania khadi. Po pierwszym farbowaniu kolor wyszedł ładnie, ale chciałabym trochę jaśniejszy. Czy jak wymieszam tą farbę z Cassią to wyjdzie mi jasniejszy kolor, czy lepiej wymieszać ją np z czystą henną?
Dink jest offline  
Stary 2013-01-27, 17:26   #2077
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Mam pytanie odnośnie farbowania khadi. Po pierwszym farbowaniu kolor wyszedł ładnie, ale chciałabym trochę jaśniejszy. Czy jak wymieszam tą farbę z Cassią to wyjdzie mi jasniejszy kolor, czy lepiej wymieszać ją np z czystą henną?
A której Khadi używałaś?
Ogólnie żadna naturalna farba nie rozjaśnia, więc jeśli teraz masz zbyt ciemne włosy, to dodatek cassji niewieli zmieni (chyba, że na odrostach). Natomiast jeśli farbowałaś jakimś brązem, indygo się wypłukało i następnym razem chcesz po prostu uzyskać efekt jaśniejszy niż poprzednio, to chyba lepiej pomieszać brąz z cassią niż z henną.
Lisbeth jest offline  
Stary 2013-01-27, 17:32   #2078
Dink
Rozeznanie

Użyłam tej http://www.khadi.pl/henna-amla. Włosy naturalne mam jasny brąz, farbowałam już kilka razy jasnym brązem Khadi, potem mieszałam jasny brąz z czystą henną, chciałam uzyskać taki kasztanowy kolor, a wyszły takie bardziej brązowe i trochę za ciemne.
Dink jest offline  
Stary 2013-01-27, 17:38   #2079
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Użyłam tej http://www.khadi.pl/henna-amla. Włosy naturalne mam jasny brąz, farbowałam już kilka razy jasnym brązem Khadi, potem mieszałam jasny brąz z czystą henną, chciałam uzyskać taki kasztanowy kolor, a wyszły takie bardziej brązowe i trochę za ciemne.
Jeśli masz włosy naturalnie brązowe, a chcesz mieć kasztanowe, to najlepiej używaj henny czystej albo z amlą i jatrophą. Henna z amlą (ta z linka) ma jakiś tam ślad indygo, więc może trochę ciemnieć przy kolejnych farbowaniach, chyba że będziesz farbować same odrosty.
Jeśli teraz masz kolor zbyt ciemny, to wina indygo z jasnego brązu. Spróbuj przez pewien czas używać kosmetyków z miodem albo rumiankiem. One trochę mogą rozjaśnić włosy. Oprócz tego umyj chociaż raz włosy szamponem z sodą oczyszczoną. To może trochę wywabić indygo, choć nie wiadomo czy coś pomoże
Lisbeth jest offline  
Stary 2013-01-27, 18:10   #2080
Dink
Rozeznanie

Dzięki za rady. Kolor nie jest zły, jak się nie da rozjaśnić to trudno. Ja mam jeszcze 2/3 opakowania tej farby co starczy mi jeszcze jakoś na 2 razy, nie chcę wyrzucać, teraz chcę jeszcze dokupić coś do mieszania, żeby już nie ciemniały, więc chyba wezmę czystą hennę. Dzięki za rady, będę próbować.
Dink jest offline  
Stary 2013-01-27, 19:12   #2081
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o stricte hennę (ruda, lawsonia), to nic nie grozi. Będzie po prostu jaśniejszy rudy kolor. Zielone czy niebieskie wyszłyby po nałożeniu indygo na bardzo jasne włosy. Podobnie - niebieski/zielony uwidacznia się przy próbie rozjaśniania indygo, a nie henny.
Rozjaśniacz jak najbardziej rusza hennowane włosy, ale w pierwszej kolejności wypłukuje się pierwotny naturalny pigment. Lawson czy indygo padają dopiero po zerwaniu mostków siarczkowych w keratynie.
Dziękuję za odpowiedź. Nakładałam rozjaśniacz na hennowane włosy (czarny/ciemny brąz) i nie ruszyło, może coś tam o pół tonu.
Maqua jest offline  
Stary 2013-01-27, 19:45   #2082
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Cytat:
Dziękuję za odpowiedź. Nakładałam rozjaśniacz na hennowane włosy (czarny/ciemny brąz) i nie ruszyło, może coś tam o pół tonu.
A jaki to był rozjaśniacz?
I czy miałaś na włosach oprócz tego farbę chemiczną?
Lisbeth jest offline  
Stary 2013-01-27, 23:37   #2083
Maqua
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
A jaki to był rozjaśniacz?
I czy miałaś na włosach oprócz tego farbę chemiczną?
Resztki farby i to chyba było pół tonu. Rozjaśniacz z drogerii, włosy bez henny mocno wybarwił
Maqua jest offline  
Stary 2013-01-29, 09:52   #2084
EbonyLuna
Zakorzenienie

Koło mnie stoi już mieszanka i czeka na dzisiejsze farbowanie
Skład wygląda następująco:
2/3 henna khadi jasny brąz i 1/3 kasji; /to tyle, jeśli o kolor chodzi;
rozmieszałam z wywarem z rumianku, odrobiną kurkumy i miodu oraz maską alterry. Przed samym nakładaniem dodam jeszcze kilka kropel ekstraktu z aloesu
Już nie mogę się doczekać efektu.
Stary 2013-01-29, 10:05   #2085
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
rozmieszałam z wywarem z rumianku, odrobiną kurkumy i miodu oraz maską alterry. Przed samym nakładaniem dodam jeszcze kilka kropel ekstraktu z aloesu
Cyknij fotkę po
Stary 2013-01-29, 10:23   #2086
Milena_12
Rozeznanie

Cześć dziewczyny
Wczoraj przeleciałam mniej więcej wszystkie "hennowe" i mam do was pytanio-prośbę.
Chciałabym spróbować po raz pierwszy farbowania henną, ale zastanawiam się nad efektem jaki chcę uzyskać i jaki ostatecznie zobaczę
Moje włosy były farbowane wielokrotnie chemicznymi farbami, ale są w dość dobrej kondycji (czego na zdjęciach nie widać, bo są wilgotne i trochę poplątane - czeszę na sucho). Jedyne co w nich mi przeszkadza to kolor. Jest to ciemny brąz przebłyskami rudości, karmelowego brązu, czerwieni... Wszystkiego Do tego farba schodzi mi nienaturalnie, bo włosy odbarwiają się w poziomych pasach...
Więc co chciałabym osiągnąć. Przede wszystkim równomierny kolor, tylko nie zbyt ciemny. Podoba mi się też taka miedziana czerwień na granicy z brązem
Po tym jak "liznęłam" temat, który jest mi bardzo słabo znany, myślałam o spróbowanie mieszanki henny z amlą i jatrophą oraz indygo w proporcjach 2:1 (?) Co o tym sądzicie?

Dołączam zdjęcia - przepraszam za ogólny rozgardiasz na głowie, ale sesja
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image201301290003.jpg (9,0 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg image201301290004.jpg (13,6 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg image201301290005.jpg (7,6 KB, 10 załadowań)
Milena_12 jest offline  
Stary 2013-01-29, 12:02   #2087
Dallila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
A której maski Alterry użyłaś?
Wczoraj pierwszy raz farbowałam henną i rozprowadzanie to koszmar Jestem w łaty i zastanawiam się po pierwsze, jak poprawić rozprowadzanie papki, a po drugie, jak szybko mogę ponownie nałożyć hennę...? Farbowałam khadi z amlą i jartophą.
Dallila jest offline  
Stary 2013-01-29, 14:20   #2088
EbonyLuna
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Cyknij fotkę po
Dysponuję niestety jedynie aparatem w telefonie, więc jakość pewnie będzie mierna, ale zrobię, tylko już jutro, bo jeszcze siedzę z tym wszystkim na głowie, a wolę zrobić zdjęcie w świetle naturalnym

Cytat:
Napisane przez Milena_12 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny
Wczoraj przeleciałam mniej więcej wszystkie "hennowe" i mam do was pytanio-prośbę.
Chciałabym spróbować po raz pierwszy farbowania henną, ale zastanawiam się nad efektem jaki chcę uzyskać i jaki ostatecznie zobaczę
Moje włosy były farbowane wielokrotnie chemicznymi farbami, ale są w dość dobrej kondycji (czego na zdjęciach nie widać, bo są wilgotne i trochę poplątane - czeszę na sucho). Jedyne co w nich mi przeszkadza to kolor. Jest to ciemny brąz przebłyskami rudości, karmelowego brązu, czerwieni... Wszystkiego Do tego farba schodzi mi nienaturalnie, bo włosy odbarwiają się w poziomych pasach...
Więc co chciałabym osiągnąć. Przede wszystkim równomierny kolor, tylko nie zbyt ciemny. Podoba mi się też taka miedziana czerwień na granicy z brązem
Po tym jak "liznęłam" temat, który jest mi bardzo słabo znany, myślałam o spróbowanie mieszanki henny z amlą i jatrophą oraz indygo w proporcjach 2:1 (?) Co o tym sądzicie?

Doświadczenie w hennowaniu mam naprawę niewielkie, ale z autopsji mogę powiedzieć Ci, że jeśli masz kolor położony nierównomiernie, to raczej henna tego nie zniweluje niestety Sama mam jakieś 3-4 cm jeszcze pozostałości po czerni na końcach, a farbuję głównie henną khadi jasny brąz. Myślę, że jedynie ciemny brąz bądź czyste indygo mogłoby to zakryć, a z tego, to napisałaś, chcesz jaśniejsze kolory, więc oba odcienie odpadają. Co do mieszanki, to może lepiej jasny brąz właśnie z czystą henną bądź z amlą i jatrophą? Indygo może być za mocne, tak mi się wydaje. Albo sama henna lub amlą i jatrophą, na brązie raczej nie uzyskasz intensywnej czerwieni/miedzi Najlepiej przeszukaj zdjęcia w internecie, jaki efekt wychodzi, choć to raczej kwestia indywidualna.
Ale jak już wspomniałam, nie jestem w temacie oblatana, wiec niech się lepiej wypowiedzą doświadczone Wizażanki
Stary 2013-01-29, 14:29   #2089
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Milena_12 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny

Jasnego koloru nie da się uzyskać, henna nie rozjaśnia. A Twoje włosy są ciemne, więc szanse pogrzebane.
Możesz spróbować naturalnej henny khadi, albo BAQ [obie wyjdą ciemno, masz ciemne włosy] zmieszanej z neem, jeśli chcesz żeby były rude i w lepszej kondycji. Jestem ciekawa czemu kolor Ci tak dziwnie schodzi
Stary 2013-01-29, 17:06   #2090
201612280917
Konto usunięte

Stwierdziłam, że w rudych włosach mi nie do twarzy, lepiej było w takich czerwono-brązowych. Tylko chyba zwykłą henną nie uzyskam czerwieni (moja baq dała pomarańczowy kolor, wypłukiwała się na żółto), dlatego kupię chyba tą hennę z eld (szkoda, że ma chemiczne barwniki, no ale nie znajdę nic tak nieszkodzącego włosom)
201612280917 jest offline  
Stary 2013-01-29, 17:27   #2091
Milena_12
Rozeznanie

Dzięki za odpowiedzi
Właściwie nie chodzi mi o rozjaśnienie moich włosów, ale o równomierny kolor. Za jakiś czas spróbuję i dam znać o efektach.

tisiphone - też mnie zastanawia dlaczego w ten sposób włosy mi się odbarwiają... To chyba zaczęło się kiedy sama użyłam farby w zbyt ciemnym kolorze, która baj de łej, zawierała ileś tam olejków, dzięki którym nie mogłam domyć włosów przez tydzień :x Prawdopodobnie był to Garnier Nutrisse
Milena_12 jest offline  
Stary 2013-01-29, 17:33   #2092
Lucjana19
Raczkowanie

Dziewczyny, czy na brązowych włosach na poziomie IV (do połowy naturalny chłodny brąz, od połowy jaśniejszy rudawy po farbowaniu sprzed 2 lat) Khadi ciemny brąz da efekt NAPRAWDĘ ciemnego brązu, niemal czerni/jeśli tak, to ile ją trzymać? czy lepiej dodać indygo/rozejrzeć się za inną farbą/mieszanką? Nigdy nie farbowałam henną, cała "wiedza" to przejrzenie tego wątku i kilka filmików na youtube, ale z tego, co widziałam na zdjęciach, ten ciemny brąz jest na ogół po prostu taką średnią czekoladą - dla mnie to za jasno...
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline  
Stary 2013-01-29, 17:39   #2093
michasiamini4
Raczkowanie

Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie... czy na pewno wystarczy mi jedno opakowanie khadi na włosy, które sięgają za zapięcie stanika?

Dawniej robiłam już zwykłą heenarą jak wspominałam i kolor nie wyszedł zbyt intensywny, zużyłam całe jedno opakowanie. Na początku wystraszyłam się, ze nie wystarczy mi jej na całe włosy, ale jakoś się udało.
michasiamini4 jest offline  
Stary 2013-01-29, 18:08   #2094
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez michasiamini4 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie... czy na pewno wystarczy mi jedno opakowanie khadi na włosy, które sięgają za zapięcie stanika?

Dawniej robiłam już zwykłą heenarą jak wspominałam i kolor nie wyszedł zbyt intensywny, zużyłam całe jedno opakowanie. Na początku wystraszyłam się, ze nie wystarczy mi jej na całe włosy, ale jakoś się udało.
Na moje (właśnie sięgające 2 cm za zapięcie) 100 gram nie starczyło. Nie starczyło też 120. Idealnie dla mnie byłoby ok. 150 gram.
Stary 2013-01-29, 19:08   #2095
michasiamini4
Raczkowanie

RozowaKotka, a gdzie kupowałaś hennę? Przez internet? Mnie osobiście trochę odstrasza cena, kiedy muszę wydać powyżej 50 zł na ok. jedno farbowanie..
michasiamini4 jest offline  
Stary 2013-01-29, 21:01   #2096
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
RozowaKotka, a gdzie kupowałaś hennę? Przez internet? Mnie osobiście trochę odstrasza cena, kiedy muszę wydać powyżej 50 zł na ok. jedno farbowanie..
Kupowałam od naszej Hennayi w sumie cena to ok. 22,50 zł + wysyłka. Za farbę drogeryjną też trzeba dać około tyle. Chyba, że planujesz kupić khadi, to fakt, jest to drogie.
Stary 2013-01-29, 21:24   #2097
201605170931
Konto usunięte

Cytat:

moim włosom brakuje 3 centymetrów przed zapięcie, są dość gęste, ale wycieniowane i jedno opakowanie khadi spokojnie mi starczyło
201605170931 jest offline  
Stary 2013-01-29, 22:12   #2098
cuxia
Raczkowanie

Dziewczyny, zastanawiam sie nad zafarbowaniem henna khadi na orzechowy braz... myslicie ze cos z tego wyjdzie na moich wlosach??

intensywna pielegnacja wloskow od listopada 2012

Z kwasami zaprzyjaźniam się od 11.2014
cuxia jest offline  
Stary 2013-01-30, 13:53   #2099
EbonyLuna
Zakorzenienie

Obiecane zdjęcia:
P290113_13-tile.jpg
Aczkolwiek, jak wspomniałam, robiłam telefonem, więc nie radze sie sugerować...
Swoja droga, na zdjęciu kolor przed farbowaniem jest totalnie inny, niz był w rzeczywistości, z kolei po włosy wyglądają na dużo ciemniejsze, a nie wydaje mi się, aby faktycznie tak było, może troszeczkę... Natomiast, co mogę stwierdzić z całą pewnością to to, że kolor się znacznie ochłodził, poza tym, wcześniej miałam kasztanową poświatę [może przez to zdjęcie wyszło takie?], a teraz pod światło włosy nabrały złotego połysku. Zobaczę, jak zmieni się do następnego mycia
Widzę także, że aparat bardzo uwydatnił czarne pozostałości po szamponie koloryzującym, a normalnie tak tego nie widać.

Edytowane przez EbonyLuna
Czas edycji: 2013-01-30 o 13:54
EbonyLuna jest offline  
Stary 2013-01-30, 13:54   #2100
Dallila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
Chyba, że planujesz kupić khadi, to fakt, jest to drogie.
Czemu drogie...? Ja za Khadi z amlą i jatrophą zapłaciłam 26 zł (plus przesyłka, kosztowało jakoś ponad 30 zł). To drogo dałam? Ale ktoś wyżej pisze o 50 zł, więc już nie wiem, chyba nie kupiłam podróbki jakiejś Farbuje dobrze, zapach ma hennowy... I na moich włosach (ciut poniżej ramion) wystarcza na 2 farbowania.
Dallila jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości