Farbowanie henną - część III - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-13, 20:28   #2281
sylwka37
koci świat

Dot.: Farbowanie henną - część III

Na szczęście mojej mamie już dzisiaj kolor trochę ściemniał i całkiem jej się podoba. Stwierdziła że nie chce żadnych mieszanek ta jej odpowiada !!!Uff odetchnęłam - wydziedziczenia nie będzie
Hennaya bardzo dziękuję za sugestie będę miała je na uwadze gdyby jednak coś mamie się nie podobało !!

Edytowane przez sylwka37
Czas edycji: 2013-02-13 o 20:59
sylwka37 jest offline  
Stary 2013-02-13, 21:40   #2282
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kamilanet_pl Pokaż wiadomość
Pozwólcie, że się podłączę...

Jak zrobić swoją mieszankę - jakie proporcje itp - by uzyskać odcień ciemnego brązu?
henna+amla+indygo - i czy to wystarczy, czy trzeba coś jeszcze dołożyć.
Zależy od Twojego koloru wyjściowego. Jeśli jest dość ciemny- zmniejsz ilość indygo. Nie wiem jakie proporcje mają mieszanki khadi, więc trudno mi określić.

1:1:1 jeśli chcesz przyciemnić swój naturalny kolor.
hennaya jest offline  
Stary 2013-02-14, 04:41   #2283
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam na zbyciu kilka opakowań henny z Francji, która daje bardzo ładny i mocny odcień czerwieni. Sama powracam do brązu także chętnie bym się pozbyła tych czerwonych Gdyby któraś była zainteresowana to zapraszam na priv.

PS. Mój efekt był taki:
Skład 100% naturalny?

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Stary 2013-02-14, 09:03   #2284
201607231719
Konto usunięte

Hennowanie dziś, mieszanka dojrzewa

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Oleczka12345 Pokaż wiadomość
Ale Twoimi przyjaciółmi są oleje wnikające, maski nawilżające, bądź proteinowe pod czapkę i szampony przeciwłupieżowe. - pozbędziesz się szybko barwnika
Dziękuję za odpowiedz,a który olej wnikający będzie najlepszy [/QUOTE]

Np. kokosowy.

Zapraszam na wątek olejowy i do pigułki - tam jest wszystko napisane.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
Brnę przez wątek, czytam o wszystkim jednak już troszkę brak mi cierpliwości. Ostatnio farbowałam włosy kremem ziołowym na bazie henny z firmy Delia w kolorze mahoniu. Włosy uzyskały taki śliczny, chłodny brąz i lśniły delikatnym mahoniem. Zastanawiałam się czy brązowa henna z odrobiną czerwieni też da taki efekt? Ten krem się wypłukuje szybko jak szamponetka, a mnie chodzi o coś trwałego
Drogeryjne pseudo-henny to zwykłe farby chemiczne z minimalnym dodatkiem wyciągu z henny - cokolwiek to jest

Czysta henna daje dużo refleksów moje włosy po czystej hennie BAQ

Zobacz swatche w internecie, na stronie khadi.

Henna farbuje trwale. U mnie kolor po pierwszym hennowaniu się szybko wypłukiwała, ale po drugiej trzymał mocno. To kwestia indywidualna.
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-14, 09:07   #2285
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Dikej Pokaż wiadomość
Skład 100% naturalny?

Zawiera sodium picramate (to nie barwnik ani nie sole metali), poza tym 100% lawsonia. U mnie to działało tak, że lepiej rozchylało łuski włosa i dawało mi duuuużo mocniejszy odcień od khadi Farbowałam tak około roku, w międzyczasie również chemią i nie mam nic popalone, włosy się nie łamią, a henna była jest (bo ciągle mi przebija spod brązu) trwała
gusia825 jest offline  
Stary 2013-02-14, 09:15   #2286
201607231719
Konto usunięte

sodium picramate - chemiczny wzmacniacz koloru, może wywoływać alergie [wiadomo, wszystko może, ale tu prawdopodobieństwo jest wyższe]. Wg niektórych źródeł rakotwórcze.

Dużo jest różnych henn z jego dodatkiem.
Czy zwykła lawsonia z amlą nie działa tak samo? A obywa się bez chemii. Amla mocno wybija kolor w kierunku czerwieni.

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2013-02-14 o 09:17
Stary 2013-02-14, 09:29   #2287
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
sodium picramate - chemiczny wzmacniacz koloru, może wywoływać alergie [wiadomo, wszystko może, ale tu prawdopodobieństwo jest wyższe]. Wg niektórych źródeł rakotwórcze.

Czy zwykła lawsonia z amlą nie działa tak samo? A obywa się bez chemii. Amla mocno wybija kolor w kierunku czerwieni.

U mnie było wszystko znakomicie, co do henny z khadi i henny z amlą na mnie - to odsyłam do naszej galerii kolor jak można zauważyć był ledwo widoczny na jasno brązowych włosach można łatwo porównać mój efekt. Nie mniej jednak ja tylko zaoferowałam i nikogo nie zmuszam absolutnie! W każdym bądź razie mi nie zaszkodziło nijak W sumie też wolałabym samą naturę bez absolutnie żadnej chemii jednakże po prostu ona nie dała mi satysfakcji z koloru.
gusia825 jest offline  
Stary 2013-02-14, 09:42   #2288
sylwka37
koci świat

Cytat:
Hennowanie dziś, mieszanka dojrzewa

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Dziękuję za odpowiedz,a który olej wnikający będzie najlepszy
Np. kokosowy.

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:58 ----------

Drogeryjne pseudo-henny to zwykłe farby chemiczne z minimalnym dodatkiem wyciągu z henny - cokolwiek to jest

Henna farbuje trwale. U mnie kolor po pierwszym hennowaniu się szybko wypłukiwała, ale po drugiej trzymał mocno. To kwestia indywidualna.[/QUOTE]

Tisipfone - oddawaj mi te swoje śliczne włosiska !!!!!
Stary 2013-02-14, 10:53   #2289
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Np. kokosowy.

Henna farbuje trwale. U mnie kolor po pierwszym hennowaniu się szybko wypłukiwała, ale po drugiej trzymał mocno. To kwestia indywidualna.
Tisipfone - oddawaj mi te swoje śliczne włosiska !!!!![/QUOTE]

Cały czas nad nimi pracuję
Choć teraz moja pielęgnacja jest raczej minimalistyczna - to też im służy. Od czasu do czasu olejowanie. Maska na skalp i włosy. I sobie żyją. Dziś ścinanko i hennowanko. Cieszę się, bo:Absolutnie nie wytrzymałabym z długimi włosami, nerwicy natręctw bym chyba dostała b) moje włosy są takie fajne po hennie
Stary 2013-02-14, 11:02   #2290
sylwka37
koci świat

Cytat:
Tisipfone - oddawaj mi te swoje śliczne włosiska !!!!!
Cały czas nad nimi pracuję
Choć teraz moja pielęgnacja jest raczej minimalistyczna - to też im służy. Od czasu do czasu olejowanie. Maska na skalp i włosy. I sobie żyją. Dziś ścinanko i hennowanko. Cieszę się, bo:Absolutnie nie wytrzymałabym z długimi włosami, nerwicy natręctw bym chyba dostała b) moje włosy są takie fajne po hennie [/QUOTE]

poproszę po wszystkim o zdjęcia - niech chociaż oczy nacieszę pięknymi włosami i twoim cudnym kolorem
Stary 2013-02-14, 14:12   #2291
201612280917
Konto usunięte

Cytat:

Czy zwykła lawsonia z amlą nie działa tak samo? A obywa się bez chemii. Amla mocno wybija kolor w kierunku czerwieni
O, naprawdę? Zawsze myślałam, że takie połączenie daje chłodniejszy odcień, bardziej brązowy, niż czerwony. W takim razie będę musiała spróbować, bo moja czysta henna dała totalnie rudy kolor, a zależało mi bardziej na takim wiśniowym, mahoniowym
201612280917 jest offline  
Stary 2013-02-14, 15:34   #2292
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez RozowaKotka Pokaż wiadomość
O, naprawdę? Zawsze myślałam, że takie połączenie daje chłodniejszy odcień, bardziej brązowy, niż czerwony. W takim razie będę musiała spróbować, bo moja czysta henna dała totalnie rudy kolor, a zależało mi bardziej na takim wiśniowym, mahoniowym
Skoro amla ma więcej witC niż cytryna, a w kwaśnym środowisku henna uwalnia więcej barwnika to na chłopski rozum powinno tak właśnie być z tą czerwienią
Stary 2013-02-14, 20:05   #2293
sylwka37
koci świat

A mi z amlą czy bez z cytryną czy bez czy czysta henna daje właśnie wiśniowo- burgundowy kolor a marzy mi się taki rudy jak u Tisiphone - ach te jej włosy
Stary 2013-02-15, 09:27   #2294
goldika
Zakorzenienie

zgodnie z Waszymi radami kupiłam Neem do nabłyszczenia włosów, wzięłam też spontanicznie Amle. Mogę je zmieszać? Ile trzymać taką mieszankę na włosach?

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2013-02-15, 10:54   #2295
kamilanet_pl
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to kamilanet_pl

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Zależy od Twojego koloru wyjściowego. Jeśli jest dość ciemny- zmniejsz ilość indygo. Nie wiem jakie proporcje mają mieszanki khadi, więc trudno mi określić.

1:1:1 jeśli chcesz przyciemnić swój naturalny kolor.
Mój kolor wyjściowy to naturalny ciemny brąz z minimalną siwizną. Własnie o tą siwiznę chodzi, by ją jak najlepiej pokryć.

I jeszcze jedno - bardzo szybko rosną mi włosy - obawiam się, że 2 tygodnie między farbowaniami to max jaki będę mogła wytrzymać.
kamilanet_pl jest offline  
Stary 2013-02-15, 22:51   #2296
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Cytat:

Zdaję sobie sprawę z tego, że drogeryjne pseudo-henny są chemiczne. Nigdzie nie pisałam, że nie Po prostu bardzo spodobał mi się efekt i chciałabym uzyskać coś takiego, tylko już naturalnie i trwale. O to mi chodziło, jednak dziękuję za odpowiedź.
Śliczne masz włosy.

Edit.
Po obejrzeniu swatchy mam teraz problem z decyzją czy bawić się ciemnym brązem czy orzechowym Długa droga przede mną

język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

Edytowane przez plastikowabiedronko
Czas edycji: 2013-02-15 o 23:09
plastikowabiedronko jest offline  
Stary 2013-02-16, 13:10   #2297
lexie42
Zakorzenienie

Cześć dziewczyny od czerwca tamtego roku farbuję włosy henną khadi naturalną i mam takie pytanko. Wczoraj po południu zafarbowałam włosy i podoba mi się taki odcień jak wyszedł, a wiem, że po kilku dniach ściemnieje. Odrosty są jak narazie odrobinę innego koloru jak reszta włosów. Prawidłowo powinnam umyć włosy dopiero 48h po farbowaniu, ale myślę czy nie umyć ich już dzisiaj żeby tak mocno nie ściemniały, bo czytałam że jak umyje się je od razu to wtedy kolor zostanie taki jak jest. No i mam pytanie czy jeżeli umyję je dzisiaj to czy zrównają mi się odrosty z resztą włosów nie chciałabym żeby zostały takie jak są teraz
lexie42 jest offline  
Stary 2013-02-16, 15:11   #2298
judge
Zadomowienie

Kobietki podpdowiedzcie proszę
Farbuję khadi orzechowy brąz Czy mogę dodać szczypte sody oczyszczonej?

Edytowane przez judge
Czas edycji: 2013-02-16 o 15:20
judge jest offline  
Stary 2013-02-16, 19:52   #2299
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Zdaję sobie sprawę z tego, że drogeryjne pseudo-henny są chemiczne. Nigdzie nie pisałam, że nie Po prostu bardzo spodobał mi się efekt i chciałabym uzyskać coś takiego, tylko już naturalnie i trwale. O to mi chodziło, jednak dziękuję za odpowiedź.
Śliczne masz włosy.

Edit.
Po obejrzeniu swatchy mam teraz problem z decyzją czy bawić się ciemnym brązem czy orzechowym Długa droga przede mną
Nie chciałam Ci zwrócić uwagi, ani niczego wytykać, czy potępiać - wiele dziewczyn tego nie wie, a potem się dziwią, że włosy lecą im jak szalone,potem mówią,że to wina henny Albo sądzą, że henna rozjaśnia.

Dziękuje za miłe słowa

Oj, z kolorem zawsze tak jest

---------- Dopisano o 19:50 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Wybaczcie,ale dam zdjęcie jakoś później.Dopiero dojechałam do domu. Zmęczona jestem. Zachciało mi się zdawać drugi raz na lekarski. Czuję już lekki stres.

Powiem tylko...
Moje włosy są niskoporowate, gęste, ciężkie, półdługie, mocno wycieniowane, skalp jest bardzo wrażliwy.
mieszanka pół na pół henny BAQ i neem.
Przesusz znikomy. Włosy po hennie schły same niedotykane. Fale podkreślone. Odbite od nasady. Przez dwa dni nie przetłuściły się, choć miewam z tym problem.
Kolor niezwykle intensywny, wyszedł równiutko.
Zadowolona jestem.

Na koniec zastosowałam płukankę z octem.

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny od czerwca tamtego roku farbuję włosy henną khadi naturalną i mam takie pytanko. Wczoraj po południu zafarbowałam włosy i podoba mi się taki odcień jak wyszedł, a wiem, że po kilku dniach ściemnieje. Odrosty są jak narazie odrobinę innego koloru jak reszta włosów. Prawidłowo powinnam umyć włosy dopiero 48h po farbowaniu, ale myślę czy nie umyć ich już dzisiaj żeby tak mocno nie ściemniały, bo czytałam że jak umyje się je od razu to wtedy kolor zostanie taki jak jest. No i mam pytanie czy jeżeli umyję je dzisiaj to czy zrównają mi się odrosty z resztą włosów nie chciałabym żeby zostały takie jak są teraz
Możesz umyć od razu. Między odrostem, a długością będzie delikatna różnica.
Stary 2013-02-16, 22:02   #2300
DMkAnia
Strażnik Wizażu

Cytat:
Edit.
Zacznij od orzechowego łatwiej przyciemnić niż rozjaśnić...

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline  
Stary 2013-02-16, 22:36   #2301
plastikowabiedronko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Zacznij od orzechowego łatwiej przyciemnić niż rozjaśnić...
W sumie racja A przecież henna mi włosów nie rozjaśni co najwyżej odcień się trochę zmieni. Znając mnie to jeszcze w tym tygodniu zamówię i się będę chwalić efektem!

język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline  
Stary 2013-02-17, 00:53   #2302
admeytal
Przyczajenie

Exclamation włosy farbowane HNĄ a powrót do jasnego blondu

Witam..szukałam podobnego wątku na forum,ale nie mogłam się doszukać stąd też moje zapytanie...
Mój naturalny kolor to bardzo jasny,ciepły blond,który pod wpływem zachcianki potraktowałam rudym szamponem koloryzującym,który w założeniu "miał się z myć po 8 myciach"...ale tak się nie stało. Kolor schodził,ale włosy były żółte. Miałam już dosyć,więc zdecydowałam się na stałe farbowanie,tym bardziej,że zawsze chciałam mieć rude włosy. Postawiłam na HNĘ (nie hennę),gdyż nie niszczy ona tak włosów a i ma idealny dla mnie kolor. Przy kolorze utrzymuję się już od 4 lat. Raz próbowałam wrócić do naturalnego koloru,ale fryzjerka powiedziała "ze nic nie da sie zrobić" Przez pół roku chodziłam z odrostami,ale jako niecierpliwa osoba znowu użyłam hny. Było to 2 lata temu. Teraz jako zdeterminowana osoba zapragnęłam wrócić do blondu,ale jasniejszego niż mój naturalny kolor(który z resztą i tak trochę ściemniał).
Pytanie tylko jak to zrobić,bo słyszałam,że dekoloryzacja,rozjaśniacz e nie za bardzo chcą działać,bo chemia kontra natura przegrywa... Dlatego też chciałam się poradzić...bardzo zależy mi na powrocie do blondu,ale nie do końca wiem jak osiągnąć mój wymarzony efekt. Dodam,że mam cienkie,kruche i bardzo podatne na farbowanie włosy,które absorbują pigmenty. Bardzo proszę o pomoc
admeytal jest offline  
Stary 2013-02-17, 10:43   #2303
opl
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Nie wiem co robić. Od prawie roku używam hennę Khadi Ciemny brąz ale nie jestem zadowolona z efektów. Odcień na samym początku jest ładny, ciemny, nieco chłodny. Ale bardzo szybko (nawet do 15 dni) wypłukuje mi się indygo i zostaje taki wiewiórkowy ciepły brąz. Bardzo mi się to nie podoba. Zastanawiam się czy dokupić czerń lub indygo by schłodzić ten kolor. Tylko co jak to i tak nie powstrzyma tego szybkiego wypłukiwania? Najbardziej wypłukuje mi się on przy odrostach - potrafi się pojawić mój naturalny ciemny blond/jasny brąz już po pierwszym myciu z szamponem!
Czy wyrabiając hennę Ciemny Brąz muszę dosypać do niej Indygo lub Czerń czy każdy odcień wyrobić oddzielnie i nałożyć razem czy jak?

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:28 ----------

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
jak najbardziej wszystkie mieszanki można zamrażać- ale od razu, a z indygo- wręcz błyskawicznie

Dwufazowe farbowanie henna+indygo (w skrócie można to nazwać henndigo ) jest jedyną gwarancją trwałej czerni. Indygo potrzebuje solidnej bazy z henny, żeby w ogóle móc się trzymać włosów. Inaczej szybko się wypłucze.
Mieszanki pod nazwą 'czarna henna' warto sprawdzić skład. powinny zawierać poza samym indygo choć trochę henny. Ale i tak najlepsze jest dwufazowe henndigo.
A co jeśli to indygo wypłukuje mi się z farby Khadi Ciemny Brąz? Tak zgaduję, że tam jets indygo bo sam kolor jets dość ciemny i chłodny a przy myciu mam niebieską pianę i wodę a na włosach zostają rudości
Cytat:
Henna farbuje na stałe.
To chyba nie mnie. Wiadomo na długości już coraz mniej się wypłukuje ale to co zostaje to taki rudy, czerwonawy brąz z przebłyskami mojego naturalnego odcienia. Jest to straszne wizualnie. Tak jakbym nie potrafiła się równo i regularnie farbować a robię to średnio co miesiąc.

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Celestyn3k Pokaż wiadomość
Witajcie, dziewczyny

Mam do Was zapytanie, zapewne jak większość osób, które tu się pojawiają.
Dotychczas farbowałam włosy Kadi na orzechowy brąz. Farba niezbyt dobrze się trzymała, więc zakupiłam indygo, jamilę i hennę na mazidłach. Chciałam uzyskać ciemny brąz, jednak po dodaniu henny, kolor wychodził lekko czerwonawy, ale ciemny. Przy świetle dziennym jest to odcień rudawy, niezbyt mi się podoba, bo wygląda jak sprana farba. Innym razem, gdy dodałam niewielką ilość henny, o wiele mniejszą niż zalecano, uzyskałam ciemny kolor, ale utrzymał się tylko kilka dni, po czym znów wrócił poprzedni stan rzeczy.
Zastanawiam się, czy któraś z Was farbuje włosy na ciemny brąz henną i indygo- tak jak ja - chce uzyskać chłodny odcień. Jakich powinnam użyć proporcji powyższych składników, by uzyskać taki odcień?
Widzę, że mamy podobny problem z tymi rudymi niby spranymi włosami.

Edytowane przez opl
Czas edycji: 2013-02-17 o 10:41
opl jest offline  
Stary 2013-02-17, 11:16   #2304
201607040946
Konto usunięte

Dot.: włosy farbowane HNĄ a powrót do jasnego blondu

Cytat:
Napisane przez admeytal Pokaż wiadomość
Witam..szukałam podobnego wątku na forum,ale nie mogłam się doszukać stąd też moje zapytanie...
Mój naturalny kolor to bardzo jasny,ciepły blond,który pod wpływem zachcianki potraktowałam rudym szamponem koloryzującym,który w założeniu "miał się z myć po 8 myciach"...ale tak się nie stało. Kolor schodził,ale włosy były żółte. Miałam już dosyć,więc zdecydowałam się na stałe farbowanie,tym bardziej,że zawsze chciałam mieć rude włosy. Postawiłam na HNĘ (nie hennę),gdyż nie niszczy ona tak włosów a i ma idealny dla mnie kolor. Przy kolorze utrzymuję się już od 4 lat. Raz próbowałam wrócić do naturalnego koloru,ale fryzjerka powiedziała "ze nic nie da sie zrobić" Przez pół roku chodziłam z odrostami,ale jako niecierpliwa osoba znowu użyłam hny. Było to 2 lata temu. Teraz jako zdeterminowana osoba zapragnęłam wrócić do blondu,ale jasniejszego niż mój naturalny kolor(który z resztą i tak trochę ściemniał).
Pytanie tylko jak to zrobić,bo słyszałam,że dekoloryzacja,rozjaśniacz e nie za bardzo chcą działać,bo chemia kontra natura przegrywa... Dlatego też chciałam się poradzić...bardzo zależy mi na powrocie do blondu,ale nie do końca wiem jak osiągnąć mój wymarzony efekt. Dodam,że mam cienkie,kruche i bardzo podatne na farbowanie włosy,które absorbują pigmenty. Bardzo proszę o pomoc
Nie ma czegoś takiego, jak HNA, jest CHNA, a to to samo co HENNA
201607040946 jest offline  
Stary 2013-02-17, 11:19   #2305
hahihehy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez opl Pokaż wiadomość
Najbardziej wypłukuje mi się on przy odrostach - potrafi się pojawić mój naturalny ciemny blond/jasny brąz już po pierwszym myciu z szamponem!
Indygo żeby dobrze trzymało, musi mieć mocny podkład z czystej henny. Ponieważ na odrostach czystej henny masz najmniej, więc tam najszybciej Ci się wypłukuje indygo.
Cytat:
Czy wyrabiając hennę Ciemny Brąz muszę dosypać do niej Indygo lub Czerń czy każdy odcień wyrobić oddzielnie i nałożyć razem czy jak?
A może farbowanie dwustopniowe pomoże uzyskać ciemny brąz? Najpierw czysta henna, a potem na to Khadi "ciemny brąz"?

Cytat:
A co jeśli to indygo wypłukuje mi się z farby Khadi Ciemny Brąz? Tak zgaduję, że tam jest indygo bo sam kolor jest dość ciemny i chłodny a przy myciu mam niebieską pianę i wodę a na włosach zostają rudości
To jest jeden z minusów farbowania roślinkami, że zarówno kolor, jak i jego trwałość są nieprzewidywalne.

Cytat:
Henna farbuje na stałe.
Cytat:
To chyba nie mnie. Wiadomo na długości już coraz mniej się wypłukuje ale to co zostaje to taki rudy, czerwonawy brąz z przebłyskami mojego naturalnego odcienia. Jest to straszne wizualnie. Tak jakbym nie potrafiła się równo i regularnie farbować a robię to średnio co miesiąc.
U Ciebie też henna farbuje na stałe, skoro po wymyciu indygo zostaje Ci rudoczerwony brąz.
Wg. mnie powinnaś raz a dobrze zagruntować włosy czystą henną, a potem ewentualnie na to jakieś mieszanki z indygo

Poprawcie mnie, jeśli się mylę

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-02-17, 11:22   #2306
opl
BAN stały

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Indygo żeby dobrze trzymało, musi mieć mocny podkład z czystej henny. Ponieważ na odrostach czystej henny masz najmniej, więc tam najszybciej Ci się wypłukuje indygo.

A może farbowanie dwustopniowe pomoże uzyskać ciemny brąz? Najpierw czysta henna, a potem na to Khadi "ciemny brąz"?

To jest jeden z minusów farbowania roślinkami, że zarówno kolor, jak i jego trwałość są nieprzewidywalne.

U Ciebie też henna farbuje na stałe, skoro po wymyciu indygo zostaje Ci rudoczerwony brąz.
Wg. mnie powinnaś raz a dobrze zagruntować włosy czystą henną, a potem ewentualnie na to jakieś mieszanki z indygo

Poprawcie mnie, jeśli się mylę
Nie ukrywam, że przeraża mnie wizja "podstawy" z czystej henny - czyli rudość. Boję się, że indygo i tak by się wypłukało po byle myciu i ukazało tę podstawę. Sama się zastanawiałam czy nie lepiej najpierw indygo a potem ciemny brąz Khadi. Ale co ja tam wiem
opl jest offline  
Stary 2013-02-17, 14:06   #2307
Leany
Raczkowanie

Cześć dziewczyny! Mam do Was pytanie jako do ekspertek w dziedzinie henny. Dwa dni temu pofarbowałam moje naturalne włosy (średni blond) mieszanką henny Khadi, pół na pół Cassia i Orzechowy Brąz. Wyszła mi taka wiewióra, nie brzydka, ale nie za bardzo mi pasuję. Wiem, że henna jest dosyć nieprzewidywalna, ale zastanawiam się czy warto pociągnąć włosy jeszcze raz samym orzechowym brązem (bo mi dość sporo zostało). Myślicie, że jest szansa, iż odcień wyjdzie ciemniejszy i przede wszystkim chłodniejszy ? Czy lepiej sobie już odpuścić hennowanie i spróbować zmyć to co mam na głowie ?
Leany jest offline  
Stary 2013-02-17, 16:13   #2308
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Leany Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Mam do Was pytanie jako do ekspertek w dziedzinie henny. Dwa dni temu pofarbowałam moje naturalne włosy (średni blond) mieszanką henny Khadi, pół na pół Cassia i Orzechowy Brąz. Wyszła mi taka wiewióra, nie brzydka, ale nie za bardzo mi pasuję. Wiem, że henna jest dosyć nieprzewidywalna, ale zastanawiam się czy warto pociągnąć włosy jeszcze raz samym orzechowym brązem (bo mi dość sporo zostało). Myślicie, że jest szansa, iż odcień wyjdzie ciemniejszy i przede wszystkim chłodniejszy ? Czy lepiej sobie już odpuścić hennowanie i spróbować zmyć to co mam na głowie ?
Najlepiej niech się wypowiedzą ekspertki, bo dałaś dużo kasji, nie wiem jak załapie henna.

---------- Dopisano o 16:09 ---------- Poprzedni post napisano o 16:06 ----------

Cytat:
Napisane przez opl Pokaż wiadomość
Nie ukrywam, że przeraża mnie wizja "podstawy" z czystej henny - czyli rudość. Boję się, że indygo i tak by się wypłukało po byle myciu i ukazało tę podstawę. Sama się zastanawiałam czy nie lepiej najpierw indygo a potem ciemny brąz Khadi. Ale co ja tam wiem
Indygo bez henny się nie ma czego trzymać. Wydaje mi się, że baza z henny, a potem indygo to - na chłopski rozum - najprostszy sposób na trwałą czerń.

---------- Dopisano o 16:13 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Cytat:
Napisane przez admeytal Pokaż wiadomość
Cóż to za hna? skąd? nie słyszałam o czymś takim.

Jeśli masz delikatne włosy - daruj sobie dekoloryzacje. Zniszczysz włosy.Jedynym sensownym rozwiązaniem jest przyspieszać porost, dbać o nie, olejować, dobrze się odżywiać i czekać, aż same odrosną
Stary 2013-02-17, 16:41   #2309
pinkfox
Przyczajenie

Hej dziewczyny,
Przeglądam, czytam i widzę że macie niezłe doświadczenie. Może któraś potrafiłaby mi powiedzieć, dlaczego na moich włosach farbowanie henną w proszku ELD nie przyniosło efektów? Wybrałam kolor basma (skład: ziele lawsonii), nakładałam go na sprany rudy. Trzymałam 2 godziny i nie złapało nic. Dzisiaj próbowałam poprawić "henną" ELD w kremie (to jest już z barwnikami i różnymi ulepszaczami) i przyciemnił mi włosy tylko troszeczkę.
Jestem w kropce, bo chemią nic już teraz nie poprawię.
Marzy mi się ciemny kasztan, w słońcu mahoniowy, mam na to w ogóle jeszcze szansę?
Będę BARDZO wdzęczna za jakieś wskazówki
pinkfox jest offline  
Stary 2013-02-17, 16:52   #2310
opl
BAN stały

Cytat:
Indygo bez henny się nie ma czego trzymać. Wydaje mi się, że baza z henny, a potem indygo to - na chłopski rozum - najprostszy sposób na trwałą czerń.
Ale ja nie chcę uzyskać czerni. Chcę jedynie jakoś utrwalić ciemny chłodny brąz by nie zmywał się do rudości i przy odrostach nawet do naturalnego koloru. Dlatego pomyślałam, że może dodatek Czarnej Henny lub Indygo Khadi jakoś w tym pomoże.

Edytowane przez opl
Czas edycji: 2013-02-17 o 18:13
opl jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości