Farbowanie henną - część III - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-18, 18:02   #2341
Oleczka12345
Przyczajenie

Dot.: Farbowanie henną - część III

jak robie brwi i mi troszkę na skórze zostanie ,to przejadę dwa razu wodą po goleniu mojego męża i po sprawie
Oleczka12345 jest offline  
Stary 2013-02-18, 18:05   #2342
Miskaa78
Kazar Lady

Cytat:
Napisane przez Oleczka12345 Pokaż wiadomość
jak robie brwi i mi troszkę na skórze zostanie ,to przejadę dwa razu wodą po goleniu mojego męża i po sprawie
brwi nie robisz przecież czystą henną

photoholic próbuj jeszcze cytryną, mleczkami, peelingiem - też nieraz sie uciapię to 2 dni szoruję ( pocieszyłam)

Sarkazm to obrona osób inteligentnych przed otaczającą głupotą..

Miskaa78 jest offline  
Stary 2013-02-18, 18:11   #2343
goldika
Zakorzenienie

Mam już u siebie Neem możecie mi napisać czy mogę śmiało zmieszać z Amlą?
ile trzymać taką mieszankę na głowie?

Czy po użyciu tej mieszanki zwykła farba dobrze chwyci włosy? Ile powinnam odczekać po Neem'owaniu z farbowaniem?

Bardzo przepraszam za ilość pytań

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2013-02-18, 18:25   #2344
Dikej
Rozeznanie

GG do Dikej

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
A wiecie może czym zmyć hennę ze skóry? Wczoraj farbowałam i mi trochę na żuchwę zjechało a teraz nie chce zejść. Próbowałam już płynów do demakijażu, kremów, micelarnych jakichś też, nawet cytryny. Wyglądam jak pani z obsługi telefonicznej, jakbym miała narysowany mikrofon.
Całe włosy niby ciemna czerwień/rudy a baby hair i przy czole marchewka. Wygląda to dziko
Jak cytryna nie pomogła to zakryj pudrem, po ok 2 dniach samo zejdzie.

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline  
Stary 2013-02-18, 18:32   #2345
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
A wiecie może czym zmyć hennę ze skóry? Wczoraj farbowałam i mi trochę na żuchwę zjechało a teraz nie chce zejść. Próbowałam już płynów do demakijażu, kremów, micelarnych jakichś też, nawet cytryny. Wyglądam jak pani z obsługi telefonicznej, jakbym miała narysowany mikrofon.
Całe włosy niby ciemna czerwień/rudy a baby hair i przy czole marchewka. Wygląda to dziko
zwykła woda z mydłem najbardziej skuteczna. Henna daje kolor na skórze- ale skóra twarzy jest niełaskawa dla henny. jedynie na dłoniach i stopach henna utrzymuje się dłużej niż 2-3 dni i daje piękny kolor.

Siwe włosy- po pierwszym kontakcie z henną i indygo mogą nie złapać- operację trzeba powtórzyć Dobrze też dwustopniowo je potraktować- solidnie henną, a drugiego dnia indygo albo mieszanka z indygo.

Olu napisałam Ci na priv
bez bazy z henny indygo pomału się będzie wypłukiwać. Możesz próbować spokojnie to przeczekać- albo nałożyć samą hennę albo np khadi jasny brąz.
Nie stosuj teraz tylko farb chemicznych żeby pokryć to indygo- sole metali mogą wejść w reakcję z henną i indygo i kolor będzie jeszcze mniej ciekawy.

Nie przesadzaj też z tym zmywaniem- może akurat któryś ze składników twoich szamponów utrwala indygo? Myj włosy tak jak zwykle.
hennaya jest offline  
Stary 2013-02-18, 18:41   #2346
Oleczka12345
Przyczajenie

Dziękuję za odpowiedz ,jeszcze poczekam zobacze jak będzie do niedzieli.
Stary 2013-02-18, 18:49   #2347
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość

Czy po użyciu tej mieszanki zwykła farba dobrze chwyci włosy? Ile powinnam odczekać po Neem'owaniu z farbowaniem?

Neem i amla to w sumie odżywki.
Amla jest kwaśna, i tu bym się trochę zastanowiła nad odczynem- ale kilka dni przerwy da radę
Neem zawsze i wszędzie, przed i po odżywi włosy i nawilży. Nie ma własnego koloru, odczyn neutralny.
hennaya jest offline  
Stary 2013-02-18, 18:52   #2348
goldika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
Neem i amla to w sumie odżywki.
Amla jest kwaśna, i tu bym się trochę zastanowiła nad odczynem- ale kilka dni przerwy da radę
Neem zawsze i wszędzie, przed i po odżywi włosy i nawilży. Nie ma własnego koloru, odczyn neutralny.
dzięki

własnie Neem zostało mi tutaj polecone bo nie chcę farbować henną tylko farbami, a tęskno mi za błyskiem i odżywieniem

Panna Młoda'13

goldika jest offline  
Stary 2013-02-18, 19:34   #2349
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Bardziej zabarwisz skórę, niż brwi, lepiej nie rób Efekt jest nietrwały

---------- Dopisano o 19:34 ---------- Poprzedni post napisano o 19:33 ----------

Cytat:
Napisane przez goldika Pokaż wiadomość

Dodaję neem bezpośrednio do farby, samorobionych masek. Jeśli do farby - trzymam 2h, tyle co normalnie farbę. Jeśli do masek - to różnie.
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-18, 19:56   #2350
Oleczka12345
Przyczajenie

nie ,nie farbuje brwi henną czystą w proszku i nie mam takiego zamiaru. Zawsze na brwi daję zwykłą taką w żelu i dobrze schodzi tym co napisałam i tak sobie pomyślałam że może spróbować .
Stary 2013-02-18, 20:33   #2351
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
nie ,nie farbuje brwi henną czystą w proszku i nie mam takiego zamiaru. Zawsze na brwi daję zwykłą taką w żelu i dobrze schodzi tym co napisałam i tak sobie pomyślałam że może spróbować .
A, to ok
Oleje też ładnie ze skóry zmywają
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-20, 18:47   #2352
gusia825
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość

Siwe włosy- po pierwszym kontakcie z henną i indygo mogą nie złapać- operację trzeba powtórzyć Dobrze też dwustopniowo je potraktować- solidnie henną, a drugiego dnia indygo albo mieszanka z indygo.

Dziś zrobiłam dwustopniowo na ciemny brąz i efekt jest mega dużo lepszy Przy okazji wszystkie rudości zniknęły i wreszcie nie widać odrostu, a na to też liczyłam Mam nadzieję, że to też pomoże mi z trwałością indygo

Dziewczyny nie miałyście problemów z przeciekaniem wody z mieszanki henny położonej już na włosy? Po jakimś czasie zaczyna mi to diabelstwo wyciekać spod turbanu i kapać Może ma ktoś na to jakiś praktyczny patent?
gusia825 jest offline  
Stary 2013-02-20, 20:21   #2353
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziś zrobiłam dwustopniowo na ciemny brąz i efekt jest mega dużo lepszy Przy okazji wszystkie rudości zniknęły i wreszcie nie widać odrostu, a na to też liczyłam Mam nadzieję, że to też pomoże mi z trwałością indygo

Dziewczyny nie miałyście problemów z przeciekaniem wody z mieszanki henny położonej już na włosy? Po jakimś czasie zaczyna mi to diabelstwo wyciekać spod turbanu i kapać Może ma ktoś na to jakiś praktyczny patent?

ja podkładam pod turban ( w moim przypadku czapkę ) tony papieru kuchennego czasami wypływa czasami nie
Stary 2013-02-20, 20:21   #2354
Dink
Rozeznanie

Miałam tak raz, ale to pewnie dlatego, że zrobiłam za rzadką mieszankę, za dużo dodałam wody, jak zrobiłam gęściejsza papkę to nie spływała
Dink jest offline  
Stary 2013-02-20, 20:28   #2355
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Też mi się tak raz zrobiło, za dużo wody

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-02-20, 20:33   #2356
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Też mi się tak raz zrobiło, za dużo wody
Stary 2013-02-20, 21:58   #2357
photoholic
Raczkowanie

Mi też spływało i zacieki nadal są . Już czwarty dzień, myłam już mydłem szarym, cytryną itd. Trudno, chyba nie mam wyjścia jak poczekać nie wiadomo ile.
photoholic jest offline  
Stary 2013-02-20, 22:18   #2358
Dallila
Raczkowanie

A gdzie ja czytałam, że henna nie barwi skóry...?
Może to zależy od henny...? BAQ pewnie skórę barwić musi, w końcu głównie do tego służy Khadi mnie nie brudziła, ale też w sumie dosyć szybko starłam zacieki.

Moja henna i neem przyszły, jutro zamierzam nałożyć
Dallila jest offline  
Stary 2013-02-20, 22:37   #2359
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
A gdzie ja czytałam, że henna nie barwi skóry...?
Może to zależy od henny...? BAQ pewnie skórę barwić musi, w końcu głównie do tego służy Khadi mnie nie brudziła, ale też w sumie dosyć szybko starłam zacieki.

Moja henna i neem przyszły, jutro zamierzam nałożyć
henna baq barwi ale najbardziej dłonie, ze skóry twarzy schodzi szybko i nie barwi aż tak mocno.
ja na razie nie hennuję bo będę kłaść keratynę na włosy
Stary 2013-02-20, 22:57   #2360
Dallila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
ja na razie nie hennuję bo będę kłaść keratynę na włosy
O, a o tej keratynie gdzie mogę poczytać?
Dallila jest offline  
Stary 2013-02-20, 23:05   #2361
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
O, a o tej keratynie gdzie mogę poczytać?
a tu - http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=501187
Stary 2013-02-21, 09:31   #2362
pamak
Przyczajenie

Od prawie 2 lat farbuję włosy (koloru szaroburego, takie nie wiadomo co) drogeryjnymi farbami na rudo. Oczywiście włosy są w koszmarnym stanie.

Zamówiłam Hennę z Amlą Khadi, jutro farbuję
Dystrybutor dodał na opakowaniu swoją naklejkę, w której sugeruje odstawić mieszankę na 8 godzin i dopiero nakładać, ale Khadi zaleca nakładanie od razu po wystygnięciu. Znakiem tego nie sugeruję się sprzedawcą, robię jak Khadi każe

Dodawał ktoś papryki do mieszanki? Wybaczcie, jeśli ktoś pisał wcześniej, jestem w trakcie zapoznawania się z tematem, przejrzałam poprzednie wątki, a ten czytam jeszcze dokładniej (jestem gdzieś w okolicach strony 50), ale z racji tego, że jutro farbuję, postanowiłam zapytać

Po farbowaniu pochwalę się efektem, mam nadzieję, że złapie odrosty
Trzymajcie kciuki

Edytowane przez pamak
Czas edycji: 2013-02-21 o 09:34
pamak jest offline  
Stary 2013-02-21, 09:37   #2363
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
Mi też spływało i zacieki nadal są . Już czwarty dzień, myłam już mydłem szarym, cytryną itd. Trudno, chyba nie mam wyjścia jak poczekać nie wiadomo ile.
znany sposób na utrwalenie i pogłębienie koloru henny na skórze (mehndi, body art)- nakłada się hennę na skórę, pozwala jej trochę przeschnąć- i na to lekko nakłada się cukier rozpuszczony w soku z cytryny. Sok z cytryny tak naprawdę utrwala hennę na skórze, więc jeśli chcecie ją zmywać, to na pewno nie sokiem z cytryny
to samo dotyczy zresztą skóry dłoni oraz paznokci- jeśli wasze hennowe mieszanki zawierają sok z cytryny, dużo łatwiej będą zabarwiać skórę i paznokcie niż mieszanki bez cytryny.

Padło kiedyś pytanie o amlę- czy wzmacnia czerwień henny. Jeśli już, to dodana w małej ilości. Henna zmieszana z amlą w proporcji 1:1 da odcień kasztanowy a nie ogniście rudy.
Nawet jeśli nakłada się samą amlę na włosy to przyciemnia ona kolor o ok jeden odcień.
hennaya jest offline  
Stary 2013-02-21, 09:56   #2364
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Mam prośbę o poradę. Zafarbowałam siostrze henną jasny brąz khadi włosy. Miała wcześniej jakieś zmasakrowane rude (popielaty odrost, wiśniowe odcienie przy końcówkach sprany rudy) włosy. Wyszedł taki rudawy brąz, dosyć chłodny i ciemny. Teraz się zastanawiam jak jej troszkę "rozjaśnić" te włosy lub nadać miedziany a nie rudawo - wisniowy pobłysk
Może Henna z Amlą kasztanowo - miedziany brąz? A może macie pomysł co dodać innego, może cassia?

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-02-21, 10:13   #2365
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Mam prośbę o poradę. Zafarbowałam siostrze henną jasny brąz khadi włosy. Miała wcześniej jakieś zmasakrowane rude (popielaty odrost, wiśniowe odcienie przy końcówkach sprany rudy) włosy. Wyszedł taki rudawy brąz, dosyć chłodny i ciemny. Teraz się zastanawiam jak jej troszkę "rozjaśnić" te włosy lub nadać miedziany a nie rudawo - wisniowy pobłysk
Może Henna z Amlą kasztanowo - miedziany brąz? A może macie pomysł co dodać innego, może cassia?
Rozjasnic to sie chyba nie da Jesli teraz sa dosc ciemne.

Swoja droga rozumienie tych wszystkich miedzi, wisni i rudosci jest chyba u kazdego inne

Bo dla mnie miedziany jest rudawy...w przeciwienstwie do wisni

Tak samo jak dla mnie chlodny kolor jest przeciwienstwem rudawego

Sama amla ma sklonnosci od przyciemniania wlosow, wiec henna z amla nie wydaje sie najlepszym pomyslem jesli zalezny nam na tym by wlosy nie zrobily sie ani troche ciemniejsze

Ogolnie cassia w teorii jest bezbarwna ale ma wlasciwosci sprawiania, ze wlosy sa bardziej "zlote", wiec raczej w ta strone bym poszla
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-21, 10:16   #2366
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Rozjasnic to sie chyba nie da Jesli teraz sa dosc ciemne.

Swoja droga rozumienie tych wszystkich miedzi, wisni i rudosci jest chyba u kazdego inne

Bo dla mnie miedziany jest rudawy...w przeciwienstwie do wisni

Tak samo jak dla mnie chlodny kolor jest przeciwienstwem rudawego

Sama amla ma sklonnosci od przyciemniania wlosow, wiec henna z amla nie wydaje sie najlepszym pomyslem jesli zalezny nam na tym by wlosy nie zrobily sie ani troche ciemniejsze

Ogolnie cassia w teorii jest bezbarwna ale ma wlasciwosci sprawiania, ze wlosy sa bardziej "zlote", wiec raczej w ta strone bym poszla
Jej włosy ogólnie są nie do określenia
Myślę, że wymieszam hennę z amlą, neem i cassią. A może odpuścić sobie hennę skoro ostatnio farbowałam khadi jasny brąz? Chciałabym jej nadać jakiś jednolity odcień tego brązu jaki wyszedł. Ma ktoś propozycję w jakich proporcjach itd?

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-02-21, 10:19   #2367
gusia825
Raczkowanie

Następnym razem może spróbuję zagęścić mieszankę Co do zmywania ze skóry to nigdy nie miałam większego problemu, najpierw wcieram w buzię na czole i w kark kropelkę oliwy a po zakończonym farbowaniu przemywam wacikiem zamoczonym w wodzie z mydłem i prawie nie ma śladów. Pewnie gdyby henna była na skórze dłużej to ciężko byłoby ją tak wywabić
gusia825 jest offline  
Stary 2013-02-21, 10:51   #2368
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez pamak Pokaż wiadomość
Od prawie 2 lat farbuję włosy (koloru szaroburego, takie nie wiadomo co) drogeryjnymi farbami na rudo. Oczywiście włosy są w koszmarnym stanie.

Zamówiłam Hennę z Amlą Khadi, jutro farbuję
Dystrybutor dodał na opakowaniu swoją naklejkę, w której sugeruje odstawić mieszankę na 8 godzin i dopiero nakładać, ale Khadi zaleca nakładanie od razu po wystygnięciu. Znakiem tego nie sugeruję się sprzedawcą, robię jak Khadi każe

Dodawał ktoś papryki do mieszanki? Wybaczcie, jeśli ktoś pisał wcześniej, jestem w trakcie zapoznawania się z tematem, przejrzałam poprzednie wątki, a ten czytam jeszcze dokładniej (jestem gdzieś w okolicach strony 50), ale z racji tego, że jutro farbuję, postanowiłam zapytać

Po farbowaniu pochwalę się efektem, mam nadzieję, że złapie odrosty
Trzymajcie kciuki
Dużo czytałam o dodawaniu papryki do henny, bo sama byłam tym zainteresowana. Niestety nic to nie daje Podobno można dodać zmielonych goździków dla bardziej czerwonego koloru, ale sama jeszcze nie próbowałam.
201612280917 jest offline  
Stary 2013-02-21, 11:00   #2369
pamak
Przyczajenie

O goździkach też czytałam, ale do jutra raczej ich nie załatwię. Zresztą mam nadzieję, że kolor wejdzie bardziej w rudość, niż w czerwień Zobaczymy
Nawet jak wyjdzie odcień inny niż bym sobie tego życzyła, to będę bardziej zadowolona z niego niż z mojego naturalnego A na dodatek nie zniszczę włosów
pamak jest offline  
Stary 2013-02-21, 11:05   #2370
sylwka37
koci świat

kolor henny jest trudny do przewidzenia ten sam kolor nawet na podobnych włosach może wyjść troszkę inny !!! Włosy po hennie są tak piękne że nigdy z niej nie zrezygnuję
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości