Farbowanie henną - część III - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-23, 18:39   #2431
jasuteinka
Przyczajenie

Dot.: Farbowanie henną - część III

już sama nie wiem .. co teraz hmm... ach muszę po prostu zamówić czarną

Edytowane przez jasuteinka
Czas edycji: 2013-02-23 o 18:51
jasuteinka jest offline  
Stary 2013-02-23, 19:06   #2432
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Dallila Pokaż wiadomość
Ja chyba jednak coś źle robię...
Wyszło mi ciut bardziej rudo, niż po Khadi z amlą i jatrophą, choć - niestety - do koloru Tisiphone to mi lata świetlne...
Natomiast mam wrażenie, że odrosty złapały mi znacznie słabiej, a najbardziej rudo mam tam, gdzie wcześniej miałam farbowane chemicznie.
No i kompletnie nie zabarwiam skóry. Nic a nic. Na waszych zdjęciach mam wrażenie, że macie ciut zabarwioną skórę głowy (nie mówiąc o zabrudzeniach na czole, o którym wspominacie - ja nic, zero). Może więc henna słabiej mi chwyta, może coś skopałam...?
Niestety przetrzymałam hennę rozrobioną dłużej niż 10 godzin (tak wyszło ). I dodałam odżywki dla lepszego rozprowadzania henny. Może to źle...? Pomocy...
Po 10h powoli traci swoją moc koloru. Długo stała? Jeśli nie mogę zrobić to sobie mrożę ją.

Odżywki nigdy nie dodawałam, tylko neem, więc nie wiem jak wpływa na kolor.

Skoro wyciekało i nie zabarwiło skóry to mogła być zbyt rozcieńczona i/lub zbyt długo stała.
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-23, 19:09   #2433
quleczka
Zakorzenienie

a moze cos nie tak z przygotowaniem, ze nie uwolnila w pelni swojego barwnika? Tak tylko zgaduje
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-23, 19:27   #2434
xslovenka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jasuteinka Pokaż wiadomość
Zainteresowałam się farbami Khadi z henny dzięki śledzeniu na bieżąco bloga Idalii , postanowiłam zamówić farbę Khadi. Tylko teraz mam problem ponieważ kolor wyjściowy
To czarny po chemicznej farbie + 5 cm odrostu mysi brąz. Nie chce już malować włosów na czarno i chciałabym mieć włosy w kolorze rudym ale niestety nie wiem czy farby Khadi bądź czysta henna o odcieniach rudych pokryją ten czarny kolor jaki mam po chemicznej farbie na tyle żeby znikł mi z włosów?
Proszę o poradę czy farby Khadi dadzą sobie rade z tym czarnym kolorem? Wchodziłam na ich stronę i autorskie zdjęcia ale niestety nie znalazłam odpowiedzi na mój problem

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Proszę powiedz mi jaki miałaś klor wyjsciowy i czy to był kolor farby chemicznej ponieważ ja sama teraz planuję zafarbować włosy henną na taki kolor co ty masz tylko mam problem bo wyjściowy kolor to czarny z odrostami 5 cm brązu i nie wiem czy mi wyjdzie a już mam dość tego czarnego
Quleczka ma rację, co do czarnego. Otrzymasz po prostu refleks, zaś na odrostach może Ci mocno złapać.

Dla porównania dodaję 2 zdjęcia moich włosów. Pierwsze to jest po chemii na czubku wyszła poświata, ale w rzeczywistości włosy nie były takie jasne, zaś końce to taki ciemny bardzo kasztan prawie czarny.
Drugie to zdjęcie moich naturalnych włosów I w sumie po chemii otrzymany kolor to bardziej coś jak moje naturalne plus poblask, jak na pierwszym. Farba chemiczna (Joanna) się nieźle sprała po 2 tygodniach.

W poniedziałek lub niedzielę dodam zdjęcia, jaki duokolor otrzymałam po utlenieniu henny.Cóż pozostanie akcja zapuszczanie i ścinanie końcówek, by to wyrównać.
Z początku miałam wziąć hennę z jatrophą, ale sprzedawczyni mnie ubiegła, że będzie bardzo intensywna i może wpaść pod czerwień, za to kasztanowo-miedziana da b. naturalny efekt.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg odblask.jpg (23,5 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg natural.jpg (62,1 KB, 13 załadowań)
xslovenka jest offline  
Stary 2013-02-23, 20:37   #2435
Dallila
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Po 10h powoli traci swoją moc koloru. Długo stała? Jeśli nie mogę zrobić to sobie mrożę ją.

Odżywki nigdy nie dodawałam, tylko neem, więc nie wiem jak wpływa na kolor.

Skoro wyciekało i nie zabarwiło skóry to mogła być zbyt rozcieńczona i/lub zbyt długo stała.
No... długo... prawie drugie tyle
Dallila jest offline  
Stary 2013-02-24, 14:13   #2436
kropaa
Raczkowanie

Cześć dziewczyny, powracam do was z pytaniem. Farbuje włosy Henna Khadi Alma & Jatropha i chciała bym zmienić kolor na ciemniejszy zbliżony do czerni, zastanawiam się nad szamponetką loreal casting creme gloss - podobno trudno ją zmyć ale czy złapie na farbowanych włosach henną? Jeśli macie jakieś doświadczenia to proszę o odpowiedz.
kropaa jest offline  
Stary 2013-02-24, 14:35   #2437
jasuteinka
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Quleczka ma rację, co do czarnego. Otrzymasz po prostu refleks, zaś na odrostach może Ci mocno złapać.

Dla porównania dodaję 2 zdjęcia moich włosów. Pierwsze to jest po chemii na czubku wyszła poświata, ale w rzeczywistości włosy nie były takie jasne, zaś końce to taki ciemny bardzo kasztan prawie czarny.
Drugie to zdjęcie moich naturalnych włosów I w sumie po chemii otrzymany kolor to bardziej coś jak moje naturalne plus poblask, jak na pierwszym. Farba chemiczna (Joanna) się nieźle sprała po 2 tygodniach.

W poniedziałek lub niedzielę dodam zdjęcia, jaki duokolor otrzymałam po utlenieniu henny.Cóż pozostanie akcja zapuszczanie i ścinanie końcówek, by to wyrównać.
Z początku miałam wziąć hennę z jatrophą, ale sprzedawczyni mnie ubiegła, że będzie bardzo intensywna i może wpaść pod czerwień, za to kasztanowo-miedziana da b. naturalny efekt.
Świetnie ci wyszły aż zazdroszczę Ci moja chemiczna czerń to też z Joanny ale trochę sie "sprała" bo już pół roku nie malowałam więc nie powinno u mnie być żadnych zielonych odcieni na głowie po hennie

---------- Dopisano o 14:28 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Dziewczyny postanowiłam że wyjdę z tej chemicznej czerni brązem khadi dłużej się zejdzie ale trudno, mam nauczkę że już nigdy nie zafarbuję włosów czarnym kolorem a po drugie wyrzekam się farb chemicznych. Tyle lat farbowałam chemicznymi i powiem że włosy jak włosy ale skóra głowy nabawiła się alergii na środki chemiczne już nawet szampony mnie uczulają ale kupiłam sobie babydream i wyobraźcie sobie że głowa mnie nie swędzi i nie piecze jak po zwykłych szamponach ufff

---------- Dopisano o 14:35 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kropaa Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, powracam do was z pytaniem. Farbuje włosy Henna Khadi Alma & Jatropha i chciała bym zmienić kolor na ciemniejszy zbliżony do czerni, zastanawiam się nad szamponetką loreal casting creme gloss - podobno trudno ją zmyć ale czy złapie na farbowanych włosach henną? Jeśli macie jakieś doświadczenia to proszę o odpowiedz.
Doświadczeń zbytnich nie mam ale dużo blogów przeczytałam zanim zdecydowałam się na hennie i powiem Ci że ogólnie rzecz ujmując wątpię żeby ci złapało na włosach nawet czytałam że może wyjść zielony odcień ale poczekaj może reszta dziewczyn bardziej doświadczonych udzieli ci odpowiedzi, Albo kup sobie też henne tylko ciemną np. ciemny brąz albo czarną i bedziesz miała efekt ciemnych włosów, prędzej ci wyjdzie niż chemiczną na jednym z blogów który czytałam dziewczyna po jasnym orzechowym brązie khadi przyciemniła je właśnie czarną khadi wyglądają super dam ci linka http://www.idaliablog.com/2011/11/cz...#axzz2Lp7u7gBd poczytaj sobie tam również są inne wpisy

Edytowane przez jasuteinka
Czas edycji: 2013-02-24 o 14:39
jasuteinka jest offline  
Stary 2013-02-24, 14:47   #2438
kropaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jasuteinka Pokaż wiadomość

Doświadczeń zbytnich nie mam ale dużo blogów przeczytałam zanim zdecydowałam się na hennie i powiem Ci że ogólnie rzecz ujmując wątpię żeby ci złapało na włosach nawet czytałam że może wyjść zielony odcień ale poczekaj może reszta dziewczyn bardziej doświadczonych udzieli ci odpowiedzi, Albo kup sobie też henne tylko ciemną np. ciemny brąz albo czarną i bedziesz miała efekt ciemnych włosów, prędzej ci wyjdzie niż chemiczną na jednym z blogów który czytałam dziewczyna po jasnym orzechowym brązie khadi przyciemniła je właśnie czarną khadi wyglądają super dam ci linka http://www.idaliablog.com/2011/11/cz...#axzz2Lp7u7gBd poczytaj sobie tam również są inne wpisy
O kurczę to zmieszania kolorów się nie spodziewałam. Właśnie co do khadi black to mam złe doświadczenia, farbowałam ją wcześniej i w sztucznym świetle wyglądało ok natomiast w świetle dziennym widziałam moje jasne odrosty, po mimo że w 100% stosowałam się do ulotki.. dla tego chciałam spróbować z tą loreal. Dzięki za str i poczekam jeszcze może ktoś ma więcej doświadczenia.
kropaa jest offline  
Stary 2013-02-24, 14:47   #2439
fluoxetine
Wtajemniczenie

Cytat:
Złapie. Farbowałam Castingiem hennowane włosy i nie było żadnych rewelacji. Przy przyciemnianiu henny nie ma problemu - gorzej, gdy chce się rozjaśnić. Ale tu też zielony/niebieski refleks grozi tylko po użyciu mieszanek z indygo.
176/56
fluoxetine jest offline  
Stary 2013-02-24, 17:49   #2440
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie co do khadi black to mam złe doświadczenia, farbowałam ją wcześniej i w sztucznym świetle wyglądało ok natomiast w świetle dziennym widziałam moje jasne odrosty, po mimo że w 100% stosowałam się do ulotki...
Co oznacza 100% stosowanie sie do ulotki? Robilas dwustopniowo czy od razu czarna?
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-24, 19:03   #2441
kropaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Co oznacza 100% stosowanie sie do ulotki? Robilas dwustopniowo czy od razu czarna?
Nie farbowałam dwu stopniowo ponieważ kładłam w tedy khadi na swój naturalny kolor włosów, nie mam siwych włosów więc nie było takiej potrzeby by robić to dwu stopniowo. W 100 % stosowałam się do ulotki czyli przed nałożeniem farby myłam włosy szamponem bez sylikonów, zalewałam khadi wodą o temp 50 stopni itd......
kropaa jest offline  
Stary 2013-02-24, 19:17   #2442
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Nie farbowałam dwu stopniowo ponieważ kładłam w tedy khadi na swój naturalny kolor włosów, nie mam siwych włosów więc nie było takiej potrzeby by robić to dwu stopniowo.
Ale jak rozumiem naturalnie masz jasne wlosy, tak? Chyba, ze zle zrozumialam....bo piszesz, o jasnych odrostach, ktore widac.

Wtedy tez jest polecane farbowanie dwustopniowe wlasnie

Zerknij na gwiazdke/wskazowke na http://www.khadi.pl/probnik-kolorow-farb-khadi - przy farbowaniu na czarno oraz http://www.khadi.pl/farbowanie-wlosow-blond-siwych
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-24, 20:33   #2443
kropaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ale jak rozumiem naturalnie masz jasne wlosy, tak? Chyba, ze zle zrozumialam....bo piszesz, o jasnych odrostach, ktore widac.

Wtedy tez jest polecane farbowanie dwustopniowe wlasnie

Zerknij na gwiazdke/wskazowke na http://www.khadi.pl/probnik-kolorow-farb-khadi - przy farbowaniu na czarno oraz http://www.khadi.pl/farbowanie-wlosow-blond-siwych
Mój naturalny kolor to średni brąz (dla mnie jest to jasny kolor bo mym ideałem jest czerń ) Dziękuję za linki zapoznam się z nimi chętnie
kropaa jest offline  
Stary 2013-02-24, 20:46   #2444
quleczka
Zakorzenienie

Ok, w takim razie inaczej po prostu zrozumialysmy jasny

Ogolnie w probniku khadi przy czystym indygo...wszystko ponizej ciemnego brazu jest zaznaczone jako sugerowane farbowanie dwuetapowe bo podobno lepiej wtedy indygo lapie
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-24, 21:46   #2445
Magiusa
Zakorzenienie

Dzień dobry,
Również chciałabym do Was dołączyć. Obecnie farbowałam włosy tylko farbami chemicznymi od wielu lat ( jakieś 10). W międzyczasie przeszłam przez wszystkie chyba marki i dostępne w drogeriach i salonach. Przeszłam też przez wiele kolorów - obecnie ciemny blond/jasny brąz.
Jako, że :
1. po pierwsze wiecznie nie mogę zapuścić włosów, bo co zapuszczę to muszę ściąć końcówki gdyż są rozdwojone
2. jestem w ciąży, a jako, że henna wzmacnia włosy wolę o nie zadbać i za kilka miesięcy ( po porodzie) mieć mniejszy problem z wypadaniem.
dlatego postanowiłam zacząć używać henny. Na razie zamówiłam przez net Khadi jasny brąz i na dniach pewnie zafarbuję ( wkleję efekty przed i po).
Mam do Was jednak pytanie, bo na różnych stronach znajduję sprzeczne informację.
Na niektórych napisane jest iż henna ( Khadi) wnika we włosy dlatego mimo, że zblednie ( podobnie jak farba) nigdy do końca się nie wymyje i po kilku użyciach właściwie kolor jest na tyle związany z włosem, że można prawie farbować tylko odrosty.
Na innych z kolei czytam, iż henna wymywa się całkowicie po kilku myciach.
Jakie są Wasze doświadczenia?

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ

Magiusa jest offline  
Stary 2013-02-25, 08:42   #2446
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Ok, mam pytanie
Moja siostra miała chemicznie (i szamponami koloryzującymi) farbowane na rudo włosy. Zanim zahennowałam jej na jasny brąz stan wyjściowe był taki: popielaty ciemny blond odrost ok 2 cm, wiśniowy hełm i rudo, sprane włosy na długości Zahennowałam jej khadi jasny brąz, efekt widać w załączniku. Oczywiście jedna henna nie pozwoliła "wyrównać" koloru, ale zrobiła mniej szkaradny rudy i troszkę odżywiła włosy.
Chciałabym pójść w kierunku jasny, złocisty brąz (rudy jej nie bardzo pasuje), co zrobić, jaką mieszankę?
Dysponuje: henną, indygo, cassią, neem, amlą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1518.jpg (65,1 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1519.jpg (63,7 KB, 48 załadowań)

Moja pielęgnacja
earthpace jest teraz online  
Stary 2013-02-25, 09:08   #2447
pamak
Przyczajenie

Zauważyła któraś z Was wzmożone wypadanie włosów po hennie?

Przed farbowaniem wypadała mi ich niewielka ilość, a teraz sypią się z głowy (farbowałam w pt), dziś myłam po raz pierwszy i wypadło mi kilkakrotnie więcej włosów niż zwykle
pamak jest offline  
Stary 2013-02-25, 09:12   #2448
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez pamak Pokaż wiadomość
Zauważyła któraś z Was wzmożone wypadanie włosów po hennie?

Przed farbowaniem wypadała mi ich niewielka ilość, a teraz sypią się z głowy (farbowałam w pt), dziś myłam po raz pierwszy i wypadło mi kilkakrotnie więcej włosów niż zwykle
Może to efekt, jaki ja zawsze otrzymuję po wzmożonej pielęgnacji włosów? Najpierw lecą, a potem rosną jak szalone.
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-25, 09:23   #2449
pamak
Przyczajenie

Oby Świadomie dbam o włosy od listopada, ale takiego wypadania nie zauważyłam. Trochę mnie to martwi, bo już i tak jestem niemal łysa (jak wyschną mi włosy to zrobię ostatnie zdjęcia i pochwalę się kolorem, przy okazji będzie widać jak rzadką mam teraz czuprynę ). Baby hair rosną, ale nie w takich ilościach jak bym sobie tego życzyła
pamak jest offline  
Stary 2013-02-25, 11:59   #2450
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Hennowałam wczoraj włosy po raz pierwszy henną BAQ... Ładne są

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-02-25, 12:14   #2451
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez magyarparaszt Pokaż wiadomość
Hennowałam wczoraj włosy po raz pierwszy henną BAQ... Ładne są
zdjęcia poproszę niech mnie ściśnie z zazdrości masz tak piękne włosy -daj popatrzeć
Stary 2013-02-25, 13:28   #2452
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
zdjęcia poproszę niech mnie ściśnie z zazdrości masz tak piękne włosy -daj popatrzeć
Hmmm jak znajdę kogoś kto mi zrobi to wrzucę

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-02-25, 19:17   #2453
opl
BAN stały

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ah i szampon z SLS wypłukują indygo. Bardzo bardzo Lepiej ich nie używać 1-2 tygodnie po hennie.
Dobry szampon (domywający, bez SLS) to Natura Siberica. W porządku są też Alterra np. z kofeiną.

Na ciemny brąz przechodziłam z mojego naturalnego (popielaty brąz) z blond końcówkami. Najpierw zafarbowałam khadi naturalna henna, wyszedł ciemny mahoń/wiśnia na górze, końcówki ogniście rude/pomarańczowe I na to dopiero nałożyłam khadi ciemny brąz. Pierwsze 2 henny wypłukiwały się na rudo tzn rude tony (brr, koszmar). Ale później, w miarę hennowania, wypłukuje się na brąz. Zatem wydaje mi się, że lepiej robić cierpliwie mieszankę khadi (czy tam samemu mieszać) niż zrobić dwu etapowe farbowanie, bo przez jakiś czas na bank będzie się wypłukiwać na rudy.
Poza tym kolor przyciemnia indygo a ochłodzić go może amla, ale amla z kolei sprzyja hennie a indygo średnio poprzez kwaśne środowisko Chyba zatem warto dodać do khadi ciemny brąz np. 2-3 łyżki indygo i np 1 amli jeżeli chce się tunningować mieszankę (polecam to rozwiązanie).
Czytałam wasze dalsze wypowiedzi. Miałam już zamówić hennę do dwuetapowego zabiegu ale chyba się nie skuszę. Wciąż się obawiam, że jak zrobię tak jak w PDF to potem szybko zmyje się znowu indygo i zostanie okropny rudy z pierwszego etapu. Ja już wyglądam jak idiotka z rudymi odrostami i ciemniejszą resztą (acz już nie chłodną jak po samym farbowaniu).

Mnie po hennowaniu zdarza się nie myć włosów przez tydzień - tzn. tylko wodą je przemywam. Wtedy kolor jeszcze trzyma a po I myciu szamponem, widać prześwity na odrostach. Więc jak widzicie, moja henna ma dużo czasu by dojrzeć a to i tak na marne bo już I mycie szamponem psuje genialny efekt :|

Wiem, pewnie piszę trochę chaotycznie. Przepraszam.

---------- Dopisano o 19:16 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
Napisane przez gusia825 Pokaż wiadomość
Dziś zrobiłam dwustopniowo na ciemny brąz i efekt jest mega dużo lepszy Przy okazji wszystkie rudości zniknęły i wreszcie nie widać odrostu, a na to też liczyłam Mam nadzieję, że to też pomoże mi z trwałością indygo

Dziewczyny nie miałyście problemów z przeciekaniem wody z mieszanki henny położonej już na włosy? Po jakimś czasie zaczyna mi to diabelstwo wyciekać spod turbanu i kapać Może ma ktoś na to jakiś praktyczny patent?
Daj znać jak z trwałością.
Mi wycieka tylko gdy mam za rzadką mieszankę.

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez photoholic Pokaż wiadomość
Mi też spływało i zacieki nadal są . Już czwarty dzień, myłam już mydłem szarym, cytryną itd. Trudno, chyba nie mam wyjścia jak poczekać nie wiadomo ile.
Mnie o dziwo nigdy nie zostają zacieki a zawsze jestem umorusana henną, szczególnie na i za uszami. Nie wiem jak ja to robię, że to Khadi się mnie nie trzyma
opl jest offline  
Stary 2013-02-25, 19:42   #2454
earthpace
Zakorzenienie

Opl, ale ile razy już hennowałaś?
Zmywalność indygo wg mnie zależy od miliona czynników. Może masz takie włosy, że ciężko się indygo na nich utrzymać a może to kwestia szamponów jakie używasz? Nie wydaje mi się, aby nie mycie kilka dni po hennie coś w tej kwestii poprawiało. Henna Ci się świetnie trzyma o czym świadczy zmywanie na rudo to z indygo jest problem. Z moich obserwacji na bank
- indygo wyparowuje jak mieszanki zalewa się gorącą wodą i odstawia;
- indygo znika przy zwiększaniu kwasowości mieszanki (cytryny, więcej henny, amli.. );
- ciężko łapie włosy niedoczyszczone przed zabiegiem lub "zablokowane" wskutek częstego olejowania;
- indygo zmywają szybko szampony z SLS i suflatami;
- ale jeszcze gorzej indygo reaguje na mycie głowy gorącą i ciepłą wodą;
- olejowanie pare dni po hennie przyśpiesza jej wypłukiwanie;
- na trwałość indygo najlepiej wpływa regularne hennowanie..
- można używać wody demineralizowanej zamiast zwykłej, ale dopiero zrobiłam to raz i jeszcze nie umiem ocenić efektu;

Ponadto można próbować "utrzymać" indygo poprzez:
- maski z indygo,
- shikakai, kalpi tone, maka

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-02-25 o 22:22
earthpace jest teraz online  
Stary 2013-02-25, 21:03   #2455
kamilanet_pl
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to kamilanet_pl

mi pomaga jeszcze dodawanie soli do mieszanki
+ to o czym wspomniała earthpace
kamilanet_pl jest offline  
Stary 2013-02-25, 21:36   #2456
quleczka
Zakorzenienie

Dokladnie, o soli jest tez na stronie ich O soli i mocnej herbacie

http://www.khadi.pl/przedluzanie-trwalosci-koloru

No i o tych wszystkich uwagach juz wspomnianych czyli:
- nie za ciepla woda
- zero kwasnych rzeczy jak w przypadku tradycyjnej henny
- usuniecie wczesniej silikonow z wlosow itp
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-25, 21:41   #2457
sylwka37
koci świat

Żeby zatrzymać indygo niestety trzeba cierpliwości i wytrwałości i przestrzegania zasad podanych wyżej przez wizażanki. Dobrze że ja hennuję czystą henną bo też bym chyba nie dała rady
Stary 2013-02-25, 21:42   #2458
jasuteinka
Przyczajenie

Właśnie dziś dostałam mejla iż moja Khadi została wysłana juppiii wybrałam jednak ciemny brąz. Już się doczekać nie mogę
Stary 2013-02-26, 15:25   #2459
Magiusa
Zakorzenienie

A to ja już po farbowaniu po raz pierwszy henną Khadi jasny brąz.
Wrażenia:
1. Podczas mieszania i nakładania faktycznie średnio przyjemny zapach siana ze szpinakiem, ale gdy już miałam mieszankę pod folią i ręcznikiem niewiele czułam. Do tego np. dziś ( dzień po farbowaniu) w przeciwieństwie do wielu opinii, moje włosy w ogóle nie pachną tą mieszanką, wiec spoko
2. Włosy po zmyciu faktycznie dość mocno splątane, ale w trakcie wysychania stopniowo się rozplątywały
3. Obecnie są miękkie, sypkie i ładnie błyszczą ( choć z niecierpliwością czekam na jutro gdy sobie je naolejuje)
4. Cieszę się, że wybrałam jasny brąz, gdyż po trzymaniu mieszanki na głowie przez 2 h są dość znacznie przyciemnione ( mam nadzieję, że się nieco wymyje kolor)
Zdjęć niestety na razie nie mam bo nikt mi nie zrobił, ale może w weekend się uda to podrzucę.
Osobiście nie zamierzam wracać do chemicznych farb, gdyż naprawdę bardzo chciałabym zadbać o zdrowe i silne włosy, a brązy na których mi zależy myślę, że mogę spokojnie uzyskać henną

07.07.2012

12.06.2013 DARUŚ
&
20.02.2015 BARTUŚ

Magiusa jest offline  
Stary 2013-02-26, 17:00   #2460
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Mam właśnie zamiar zamówić na allegro henne Khadi ciemny brąz Mam do was dziewczyny pytanie, bo jestem świeżakiem w tym temacie 100g wystarczy na moje włosy (avatar) ? Aktualnie są troche krótsze i do gęstych nie należą :P Czy dla pewności zamówić 2 opakowania i zużyć 150g?
xxdisturbedxx jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości