Farbowanie henną - część III - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-27, 12:03   #2491
sylwka37
koci świat

Dot.: Farbowanie henną - część III

wiem wiem że obiecałaś ale bym chciała jeszcze na tobie je pooglądać
a po drugie wiesz że pasemka już nie modne ??? nie chciałabym abyś była nie modna
Stary 2013-02-27, 12:05   #2492
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
wiem wiem że obiecałaś ale bym chciała jeszcze na tobie je pooglądać
a po drugie wiesz że pasemka już nie modne ??? nie chciałabym abyś była nie modna
Pożyjemy zobaczymy
Dzięki za miłe słowa.

Myślę, że mój kolor jest wynikiem pozostawienia henny BAQ na równo 10h. Najwięcej barwnika się uwalnia i trzyma mocno włosa
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-27, 12:14   #2493
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Hehe, pewnie dla koleżanki jeszcze za wcześnie na dostrzeżenie jasnych stron tej sytuacji, ale faktycznie ważne, że nie dostała indygo

Hennaya, mogłabym Cię prosić o rzucenie oka na mój post?
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2446
hmmm jasny złocisty brąz- cóż jaśniejszy chyba nie będzie niż teraźniejszy kolor- ale dałabym mieszankę z henny, kasji i amli- z przewagą amli- powiedzmy 50% amli, i po 25% henny i kasji. Piekny kasztanowy kolor wyszedł jednej z moich klientek -zmieszała amlę i hennę 50/50, a tu kasja na złocistość niech będzie
Jeśli w dalszym ciągu będzie 'za rudo' -zrobić mieszankę z dodatkiem indygo, wystarczy 3-4 łyżki stołowe- ale wtedy kolor będzie trochę ciemniejszy- za to trwalszy. Aha, indygo do pasty wędruje przed samym nałożeniem na włosy.
Zdjęcie upragnionego koloru trochę by tu pomogło, bo różnie nazywamy te same kolory czasem

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Całe szczęście sytuacja została w miarę opanowana. Na początku brzmiało to wszystko strasznie i osobiście spanikowałam. Teraz myślę, że łatwo wróci z pomocą fryzjera do swojego koloru, bo podobno dużo barwnika się wypłukało. Wątpię jednak, żeby skusiła się jeszcze na naturalne farby a szkoda, bo kasja mogłaby ładnie wyglądać na jej włosach.

Nie chciałam pisać na początku u kogo zamawiała, żeby Was nie zniechęcać, ale skoro Hennaya sama się przyznała... Sprzedawcy na allegro często wykręcają się od odpowiedzialności, natomiast Hennaya wzięła winę na siebie i zaoferowała pomoc za co jest u mnie plus. Czasu się już nie cofnie, ale to też jest ważne

Btw. myślę, że każdy może też wyciągnąć z tego nauczkę, żeby czytać etykiety. Pewnie jak ktoś miał do czynienia z henną by się skapnął na samym początku, że dostał inną nawet jakby nie przeczytał etykiety, ale niech to będzie przestroga dla osób, które zaczynają. Pomyłki się zdarzają.
wszystko święta prawda... wina moja jest naprawdę duża, bo klientka nie miała wcześniej kontaktu z henną czy kasją, i naprawdę mogła etykietkę potraktować ulgowo.
W proszku henna i kasja są prawie nie do odróżnienia. Kasja ma tylko lżejszy, lekko kwiatowy zapach.

Jeden z moich poprzednich dostawców wysłał mi zamiast zamówionej kasji dodatkowe 4kg henny... w torbach hurtowych po 2kg proszku- z wielkim napisem 'cassia' na nich. Już je zaczęłam pakować w 100g opakowania, ale coś mi nie pasowało. Zmieszałam trochę proszku z wodą, czekam- barwnik puścił czerwony że hej! 4kg tej 'kasji'- niejedną głowę bym zarudziła.
Już nigdy więcej nie zamawiałam nic u tego dostawcy. Henna torpeda to była, niesamowicie intensywna.
hennaya jest offline  
Stary 2013-02-27, 12:53   #2494
earthpace
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
hmmm jasny złocisty brąz- cóż jaśniejszy chyba nie będzie niż teraźniejszy kolor- ale dałabym mieszankę z henny, kasji i amli- z przewagą amli- powiedzmy 50% amli, i po 25% henny i kasji. Piekny kasztanowy kolor wyszedł jednej z moich klientek -zmieszała amlę i hennę 50/50, a tu kasja na złocistość niech będzie
Jeśli w dalszym ciągu będzie 'za rudo' -zrobić mieszankę z dodatkiem indygo, wystarczy 3-4 łyżki stołowe- ale wtedy kolor będzie trochę ciemniejszy- za to trwalszy. Aha, indygo do pasty wędruje przed samym nałożeniem na włosy.
Zdjęcie upragnionego koloru trochę by tu pomogło, bo różnie nazywamy te same kolory czasem
Pięknie dziękuje. Nie wiem czy jest jakiś kolor docelowy do którego dążę, raczej chcę kolor ochłodzić/zbrązowić, ale nie przyciemniać (stąd cassia). Efekty pokażę!

Cytat:
wszystko święta prawda... wina moja jest naprawdę duża, bo klientka nie miała wcześniej kontaktu z henną czy kasją, i naprawdę mogła etykietkę potraktować ulgowo.
W proszku henna i kasja są prawie nie do odróżnienia. Kasja ma tylko lżejszy, lekko kwiatowy zapach. .
Ten się nie myli, kto nic nie robi Ja wiem, że mi łatwo mówić, bo nie mam teraz niechcianych, rudych włosów, ale jest to dobry moment aby podkreślić jak ważne jest farbowanie na pasmach zanim przystąpi się do pełnej zabawy lub po prostu zachowanie ekstra - ostrożności. Wiem, że zaczynam zrzędzić jak stara maruda, ale.. Ostatnio, takie mam wrażenie, dużo osób porywa się na hennę [może moda?] bez większego zgłębienia tematu (wystarczy popatrzeć na niektóre pytania w tym wątku), jest to jednak farba roślinna i nie daje tak przewidywalnych efektów jak farba chemiczna. I zresztą - chyba w tym jej urok? Acz ma to swoje minusy.
Im więcej osób będzie kupować, tym więcej będzie lekkomyślnych kupujących, skarżących się, że ich włosy są niebieskie po indygo, bo nikt im nie powiedział, że na blond nie wolno I takich przykrych sytuacji jak z tą "krypto-henną" będzie pewnie więcej.
Obserwując ten wątek (który się rozpędza, jest masę pytań, większość się notorycznie powtarza) mam wrażenie, że pojawia się coraz więcej osób nastawionych na ekspresowe hennowanie. A wydaje mi się, że hennowanie akurat wymaga nieco większej świadomości niż szampon koloryzujący i farba. Także jeśli mogę wystosować jakiś apel do forumowiczek to ładnie proszę o troszkę więcej zaangażowania w czytanie (naprawdę bogatego) piśmiennictwa w Internecie nt henny oraz trochę więcej dystansu do możliwych efektów (ostrożności) a na bank nikt nie będzie nie zadowolony.. a biedna hennaya nam nie umrze na wyrzuty sumienia
Przepraszam za wymądrzanie! Oczywiscie nie kieruje go do wszystkich a już na bank nie do stałych abonentek tego tematu od których będę się jeszcze 100 lat uczyć w temacie.
Pozdrawiam!

Moja pielęgnacja

Edytowane przez earthpace
Czas edycji: 2013-02-27 o 12:55
earthpace jest offline  
Stary 2013-02-27, 12:58   #2495
sylwka37
koci świat

Cytat:
Pięknie dziękuje. Nie wiem czy jest jakiś kolor docelowy do którego dążę, raczej chcę kolor ochłodzić/zbrązowić, ale nie przyciemniać (stąd cassia). Efekty pokażę!

Ten się nie myli, kto nic nie robi Ja wiem, że mi łatwo mówić, bo nie mam teraz niechcianych, rudych włosów, ale jest to dobry moment aby podkreślić jak ważne jest farbowanie na pasmach zanim przystąpi się do pełnej zabawy lub po prostu zachowanie ekstra - ostrożności. Wiem, że zaczynam zrzędzić jak stara maruda, ale.. Ostatnio, takie mam wrażenie, dużo osób porywa się na hennę [może moda?] bez większego zgłębienia tematu (wystarczy popatrzeć na niektóre pytania w tym wątku), jest to jednak farba roślinna i nie daje tak przewidywalnych efektów jak farba chemiczna. I zresztą - chyba w tym jej urok? Acz ma to swoje minusy.
Im więcej osób będzie kupować, tym więcej będzie lekkomyślnych kupujących, skarżących się, że ich włosy są niebieskie po indygo, bo nikt im nie powiedział, że na blond nie wolno I takich przykrych sytuacji jak z tą "krypto-henną" będzie pewnie więcej.
Obserwując ten wątek (który się rozpędza, jest masę pytań, większość się notorycznie powtarza) mam wrażenie, że pojawia się coraz więcej osób nastawionych na ekspresowe hennowanie. A wydaje mi się, że hennowanie akurat wymaga nieco większej świadomości niż szampon koloryzujący i farba. Także jeśli mogę wystosować jakiś apel do forumowiczek to ładnie proszę o troszkę więcej zaangażowania w czytanie (naprawdę bogatego) piśmiennictwa w Internecie nt henny oraz trochę więcej dystansu do możliwych efektów (ostrożności) a na bank nikt nie będzie nie zadowolony.. a biedna hennaya nam nie umrze na wyrzuty sumienia
Przepraszam za wymądrzanie! Oczywiscie nie kieruje go do wszystkich a już na bank nie do stałych abonentek tego tematu od których będę się jeszcze 100 lat uczyć w temacie.
Pozdrawiam!

pięknie to wszystko ujęłaś
Stary 2013-02-27, 13:01   #2496
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Ale kasja to chyba wlasnie nieco "zlotosci" dodaje...wiec w ochladzaniu koloru to moze przeszkadzac chyba...
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-27, 13:08   #2497
Ariada
Zadomowienie

Cytat:
Ile m/w kosztuje ten balsam mrs potters. I które polecacie? Jak maski z tej linii?

Myślę, że do 1 hennowania warto podejść mając w ręku jakąś gotową mieszankę renomowanej marki ;-) ogarnąć co, jak działa, jak włosy reagują, co wychodzi, później dowiedzieć się co chcemy, poczytać, zmądrzeć i dopiero jechać z mieszankami Przy 1 hennowaniu khadi 2 godziny siedziałam niemalże omdlona z przerażenia czy a nuż jednak nie wyjdą mi niebieskie włosy (farbowałam z ombre na naturalną hennę ). A teraz planuje sobie mieszać już sama.
Tylko to nie miała być żadna mieszanka, a po prostu cassia i zaszła pomyłka
Ariada jest offline  
Stary 2013-02-27, 13:10   #2498
magyarparaszt
Ha ha ha ha ha

Cytat:
lepiej nie duś tego babsztyla bo skąd hennę będziemy brać
Prawda

A henna BAQ od hennayi jest zarąbista, podoba mi się mój kolor Ale mam tylko dupne foty z komórki

magyarparaszt jest offline  
Stary 2013-02-27, 13:12   #2499
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
Ale kasja to chyba wlasnie nieco "zlotosci" dodaje...wiec w ochladzaniu koloru to moze przeszkadzac chyba...
Ochłodzić w sensie odejść od rudości, iść w kierunku brązu. Cassia, wydaje mi się, nie ociepla koloru, ale raczej go ożywia i rozświetla. No nic, może to spory o nomenklaturę, każdy mówi co innego na co innego.

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-02-27, 13:16   #2500
quleczka
Zakorzenienie

ja juz dawno doszlam do tego, ze jesli chodzi o kolory (szczegolnie wlosow) to kazdy ma pod danym slowem na mysli co innego
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-27, 13:21   #2501
sylwka37
koci świat

A ja wczoraj nie wytrzymałam i pohennowałam włosy ależ mi skórę głowy pofarbowało na ostry pomarańcz taki mógłby mi na włosach chwycić
Stary 2013-02-27, 14:15   #2502
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
A ja wczoraj nie wytrzymałam i pohennowałam włosy ależ mi skórę głowy pofarbowało na ostry pomarańcz taki mógłby mi na włosach chwycić
Mnie też nęci położenie czegoś na włosy Ostatnio 16 01 coś miałam na głowie Kolor się w miarę trzyma, ale ostatnio zczekoladowiał i jakoś uderza w niej moje rejony (chłodny ciemny brąz to mój target)

Padnie chyba na maskę indygo + placenta + kalpi tone. Ale dodam chyba trochę henny, bo boję się zbyt niebieskiego przyciemnienia. A może nie powinnam się bać? Jak myślicie?

A później planuje położyć cassie i neem dla odżywienia

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline  
Stary 2013-02-27, 18:46   #2503
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
Mnie też nęci położenie czegoś na włosy Ostatnio 16 01 coś miałam na głowie Kolor się w miarę trzyma, ale ostatnio zczekoladowiał i jakoś uderza w niej moje rejony (chłodny ciemny brąz to mój target)

Padnie chyba na maskę indygo + placenta + kalpi tone. Ale dodam chyba trochę henny, bo boję się zbyt niebieskiego przyciemnienia. A może nie powinnam się bać? Jak myślicie?

A później planuje położyć cassie i neem dla odżywienia
trochę henny dodaj koniecznie
hennaya jest offline  
Stary 2013-02-27, 19:27   #2504
sylwka37
koci świat

Wczorajsze hennowanie włosów i skóry głowy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 001.jpg (35,2 KB, 35 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 002.jpg (33,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 003.jpg (31,7 KB, 19 załadowań)
Stary 2013-02-27, 19:41   #2505
hahihehy
Rozeznanie

czekałam na te foty od momentu, kiedy wyczytałam w jakimś wątku, że się będziesz hennować
pięknie wyszło! uwielbiam te refleksy

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-02-27, 19:56   #2506
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
czekałam na te foty od momentu, kiedy wyczytałam w jakimś wątku, że się będziesz hennować
pięknie wyszło! uwielbiam te refleksy
hehehe dzięki te refleksy powstają z moich siwaków tzw naturalny balejaż
Stary 2013-02-27, 21:42   #2507
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Wczorajsze hennowanie włosów i skóry głowy
Ale piękny kolor! Intensywny.
Też mam refleksy, a siwków nie posiadam jak na razie

Balsam mrs potters w kauflandzie kosztuje niecałe 8zł za 500 ml.Wzięłam ten z aloesem i jedwabiem. Fajny jest
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-27, 22:10   #2508
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Ale piękny kolor! Intensywny.
Też mam refleksy, a siwków nie posiadam jak na razie

Balsam mrs potters w kauflandzie kosztuje niecałe 8zł za 500 ml.Wzięłam ten z aloesem i jedwabiem. Fajny jest
dziękuję
kolor na żywo nie jest tak intensywny i bardziej wpada w czerwień niż w rudość - na zdjęciach tak wychodzi
Stary 2013-02-27, 22:22   #2509
klara78
Zakorzenienie

Ok.... Troche boje sie pytac, bo moze faktycznie o tym juz bylo. Serio wczoraj czytalam caly dzien prawie i chcialabym sie upewnic Nabylam henne eld kolory tycjan i chna, ktore mam zamiar zmieszac. Czy zrobic tak jak napisano na opakowaniu, czyli zmieszac proszek tylko z goraca woda i jak ostygnie to nakladac? Czy zmieszac to jeszcze dodatkowo z czyms dla lepszego efektu? Czytalam np o soku z cytryny. I faktycznie nakladac od razu, czy czekac kilka lub kilkanascie godzin i dopiero wtedy? Prosze Was o rade i z gory dziekuje
klara78 jest offline  
Stary 2013-02-27, 22:26   #2510
quleczka
Zakorzenienie

W realu z tego co kojarze to nawet mniej niz 8zl Niedawno kupowalam
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-27, 22:37   #2511
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez klara78 Pokaż wiadomość
Ok.... Troche boje sie pytac, bo moze faktycznie o tym juz bylo. Serio wczoraj czytalam caly dzien prawie i chcialabym sie upewnic Nabylam henne eld kolory tycjan i chna, ktore mam zamiar zmieszac. Czy zrobic tak jak napisano na opakowaniu, czyli zmieszac proszek tylko z goraca woda i jak ostygnie to nakladac? Czy zmieszac to jeszcze dodatkowo z czyms dla lepszego efektu? Czytalam np o soku z cytryny. I faktycznie nakladac od razu, czy czekac kilka lub kilkanascie godzin i dopiero wtedy? Prosze Was o rade i z gory dziekuje
zrób tak jak na opakowaniu - widocznie to są już gotowe mieszanki ziół , chociaż kolor chna wydaje mi się być czystą lawsonią - zobacz co mają w składzie.
Stary 2013-02-27, 22:45   #2512
klara78
Zakorzenienie

Cytat:
zrób tak jak na opakowaniu - widocznie to są już gotowe mieszanki ziół , chociaż kolor chna wydaje mi się być czystą lawsonią - zobacz co mają w składzie.
Ta lawsonia jest w tycjanie, a na chnie jest napisane, ze w skladzie jest proszek z henny (henna powder) albo chna powder
klara78 jest offline  
Stary 2013-02-27, 22:53   #2513
sylwka37
koci świat

Cytat:
Ta lawsonia jest w tycjanie, a na chnie jest napisane, ze w skladzie jest proszek z henny (henna powder) albo chna powder
tylko to jest w składzie podane ??? bo jeśli tylko to to wydaje się że to jedno i to samo a czystą hennę trzeba zalać ciepłą wodą i odstawić przykrytą folią na kilka godzin.
Stary 2013-02-27, 23:01   #2514
klara78
Zakorzenienie

Cytat:
tylko to jest w składzie podane ??? bo jeśli tylko to to wydaje się że to jedno i to samo a czystą hennę trzeba zalać ciepłą wodą i odstawić przykrytą folią na kilka godzin.
Do tej lawsonii jest jeszcze dodane cos co nie brzmi dobrze i zbytnio naturalnie A w chnie tylko proszek
klara78 jest offline  
Stary 2013-02-27, 23:06   #2515
sylwka37
koci świat

czyli ja bym tą chnę odstawiła na kilka godzin a tą drugą rozmieszała przed samym nałożeniem i wtedy zmieszała je razem i na głowę. O eldzie mówi się że dodaje trochę chemii do swoich niby naturalnych ziołowych farb
Stary 2013-02-28, 08:01   #2516
klara78
Zakorzenienie

Cytat:
czyli ja bym tą chnę odstawiła na kilka godzin a tą drugą rozmieszała przed samym nałożeniem i wtedy zmieszała je razem i na głowę. O eldzie mówi się że dodaje trochę chemii do swoich niby naturalnych ziołowych farb
Bardzo Ci dziekuje Przepraszam, wczoraj padla mi bateria i dlatego odpwiadam dopiero dzisiaj. Trudno z ta chemia, pewnie i tak o niebo mniej niz w zwyklych farbach
klara78 jest offline  
Stary 2013-02-28, 09:07   #2517
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
O tym kiedys byla dyskusja

Na basmie ( tej co ma dawac czarny) tez jest informacja jakby to byla tylko henna/lawsonia... a to jak wiadomo niemozliwe

Wiec nie sugerowalabym sie za bardzo tymi napisami

http://zwyczajnienic.blogspot.com/20...czyli-nie.html
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-28, 10:52   #2518
klara78
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
O tym kiedys byla dyskusja

Na basmie ( tej co ma dawac czarny) tez jest informacja jakby to byla tylko henna/lawsonia... a to jak wiadomo niemozliwe

Wiec nie sugerowalabym sie za bardzo tymi napisami

http://zwyczajnienic.blogspot.com/20...czyli-nie.html
Wlasnie dzis rano tez bylam na tej stronce
U nas bylo tylko to eld, nastepnym razem moze faktycznie kupie przez internet cos innego
klara78 jest offline  
Stary 2013-02-28, 10:56   #2519
sylwka37
koci świat

Cytat:
Wlasnie dzis rano tez bylam na tej stronce
U nas bylo tylko to eld, nastepnym razem moze faktycznie kupie przez internet cos innego
ja też zaczynałam od Eld bo jest najbardziej dostępne a ja jak coś sobie wymyślę muszę mieć od razu - dopiero jak się wczytałam w temat to zaczęłam zamawiać prawdziwą naturalną hennę .
Stary 2013-02-28, 11:05   #2520
klara78
Zakorzenienie

Cytat:
ja też zaczynałam od Eld bo jest najbardziej dostępne a ja jak coś sobie wymyślę muszę mieć od razu - dopiero jak się wczytałam w temat to zaczęłam zamawiać prawdziwą naturalną hennę .
No dlatego tez wlasnie mam eld Nie doczekalabym paczki, chociaz chyba i tak farbowac bede dopiero w przyszlym tygodniu...
klara78 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości