Farbowanie henną - część III - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-28, 13:12   #2521
201607231719
Konto usunięte

Dot.: Farbowanie henną - część III

Postanowione. Przenoszę się na kasję.
Henna BAQ daje piękny kolor, ale mój naturalny odrost wygląda przy nich na... siwe. A teraz nie będę w stanie farbować co dwa, trzy tygodnie. No i na moich naturalnych kolor wychodzi dość ciemny,wyglądam trochę staro.

Będę nakładać na całość
Oczywiście kasja od hennayi
201607231719 jest offline  
Stary 2013-02-28, 18:43   #2522
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Postanowione. Przenoszę się na kasję.
Henna BAQ daje piękny kolor, ale mój naturalny odrost wygląda przy nich na... siwe. A teraz nie będę w stanie farbować co dwa, trzy tygodnie. No i na moich naturalnych kolor wychodzi dość ciemny,wyglądam trochę staro.

Będę nakładać na całość
Oczywiście kasja od hennayi
hmm ależ mi smutno no cóż czekam na twoje włosy - proszę priorytetem
Stary 2013-02-28, 18:49   #2523
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
hmm ależ mi smutno no cóż czekam na twoje włosy - proszę priorytetem
Oczywiście
Na razie mam mały odrost, poczekam na większy

A kasja też się szybko wypłukuje z początku? Też unikać protein,nawilżaczy,olejów wynikających krótko po koloryzacji?
Stary 2013-02-28, 19:02   #2524
sylwka37
koci świat

hmm pewnie też !!!! Hennaya by się musiała wypowiedzieć . Ja chwilę po hennowaniu olejuję i nic mi nie schodzi no ale moje to już chyba zahennowane na amen
Stary 2013-02-28, 19:17   #2525
EwK_89
Przyczajenie

Hej Dziewczyny, nie jestem specjalistką w hennowaniu włosów, więc zwracam się do Was z pytaniem: zafarbowałam włosy po raz drugi henną (khadi, brąz orzechowy) kilka dni temu i niestety (chyba nie z winy henny, a mojej własnej), kolor wyszedł nie do końca równo, tzn przy skórze z przodu trochę bardziej rudy, czasami wręcz wydaje mi się, że wpadający w bordowy, natomiast z tyłu ładny brązowy. Kolor, wypłukując się, niestety się jednocześnie nie zrównuje, stąd moje pytanie: jak myślicie, jeśli położę sobie hennę jeszcze raz za kilka dni na te włosy "różnokolorowe"(nie umiem tego inaczej nazwać) kolor będzie równy, czy muszę raczej zaczekać, aż henna całkowicie się wymyje?
EwK_89 jest offline  
Stary 2013-02-28, 19:25   #2526
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez EwK_89 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny, nie jestem specjalistką w hennowaniu włosów, więc zwracam się do Was z pytaniem: zafarbowałam włosy po raz drugi henną (khadi, brąz orzechowy) kilka dni temu i niestety (chyba nie z winy henny, a mojej własnej), kolor wyszedł nie do końca równo, tzn przy skórze z przodu trochę bardziej rudy, czasami wręcz wydaje mi się, że wpadający w bordowy, natomiast z tyłu ładny brązowy. Kolor, wypłukując się, niestety się jednocześnie nie zrównuje, stąd moje pytanie: jak myślicie, jeśli położę sobie hennę jeszcze raz za kilka dni na te włosy "różnokolorowe"(nie umiem tego inaczej nazwać) kolor będzie równy, czy muszę raczej zaczekać, aż henna całkowicie się wymyje?
prawdopodobnie nie nałożyłaś dokładnie na włosy . Niestety mieszanki z indygo wypłukują się, możesz nałożyć hennę kiedy chcesz tylko staraj się aby każde pasmo było dobrze pokryte lepiej więcej nałożyć niż mniej
Stary 2013-02-28, 19:29   #2527
EwK_89
Przyczajenie

Cytat:
prawdopodobnie nie nałożyłaś dokładnie na włosy . Niestety mieszanki z indygo wypłukują się, możesz nałożyć hennę kiedy chcesz tylko staraj się aby każde pasmo było dobrze pokryte lepiej więcej nałożyć niż mniej
Właśnie tak podejrzewam, ponieważ zrobiłam to tak trochę "na szybko" i bez niczyjej pomocy, no i mam za swoje A czy jesli odstęp między hennowaniem będzie ok tygodniowy, to nie jest to za krótki okres czasu? Czy lepiej trochę przeczekać?
EwK_89 jest offline  
Stary 2013-02-28, 19:46   #2528
EwK_89
Przyczajenie

Lightbulb Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Nie wiem, dlaczego moja poprzednia wiadomość się nie pojawiła
Tak właśnie podejrzewam, farbowałam włosy "na szybko", bez niczyjej pomocy i mam za swoje. A czy moge nałożyć hennę w odstępie tygodnia od poprzedniego farboania? Czy raczej powinnam odczekać trochę?
EwK_89 jest offline  
Stary 2013-02-28, 20:42   #2529
pamak
Przyczajenie

Farbowanie henną z amlą Khadi na włosach rudych po drogeryjnych farbach. Mieszankę przygotowałam zgodnie z ulotką, zalałam gorącą wodą, wymieszałam - i na włosy. Trzymałam 3 godziny.

Mój naturalny kolor widać na 2 zdjęciu.
Przed farbowaniem miałam na głowie trzy kolory - naturalne odrosty, odrosty po szamponie koloryzującym i reszta włosów ruda po chemicznych farbach.
Jestem zadowolona, całkiem przyzwoicie złapało odrosty i póki co (odpukać) nie wypłukują się. Widać, że ich kolor jest trochę inny, ale nie biją w oczy
Zdjęcie 1 i 2 - przed farbowaniem
Zdjęcie 3 - włosy zaraz po farbowaniu
Zdjęcie 4 i 5 - na drugi dzień, zdjęcia robione jedno za drugim w tym samym świetle, nie wiem skąd ta różnica w kolorze
Zdjęcie 6 - na trzeci dzień, po pierwszym myciu.

Zużyłam sporo henny, szło mi średnio, jeszcze dużo się muszę nauczyć
Zaraz po farbowaniu włosy były nieźle przesuszone, ale na drugi dzień było lepiej (bez żadnej pielęgnacji).
Jedyne, co mnie niepokoiło, to pierwszego dnia łamały mi się o wiele bardziej niż zwykle, wyrwałam mnóstwo przy rozczesaniu, pewnie przez przesuszenie Zauważyłam też wzmożone wypadanie, ale po kilku dniach przeszło.

Naczytałam się o migrenach przy hennowaniu, więc trochę się tego obawiałam, jako, że cierpię na migreny, ale całe szczęście obeszło się bez bólu głowy
Zapach mi nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie - mi, i mojemu TŻ bardzo się podoba
Myślę, że mogę śmiało zadeklarować, że to moje pierwsze i nie ostatnie hennowanie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC07508a.jpg (74,9 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07512a.jpg (97,2 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07514a.jpg (155,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07520a.jpg (75,0 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07521a.jpg (87,2 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC07538.jpg (107,5 KB, 41 załadowań)
pamak jest offline  
Stary 2013-02-28, 20:43   #2530
hennaya
Raczkowanie

Cytat:
Oczywiście
Na razie mam mały odrost, poczekam na większy

A kasja też się szybko wypłukuje z początku? Też unikać protein,nawilżaczy,olejów wynikających krótko po koloryzacji?
kasja nie koloruje włosów tak trwale i intensywnie jak henna czy indygo; można powiedzieć że jest to raczej odżywka koloryzująca niż farba. Możesz spróbować mieszać kasję z henną, np 2 części kasji 1 część henny-efekty będą trwalsze. Sama kasja nie złapie trwale. Wymywa się i bez pomocy protein, nawilżaczy itd.
hennaya jest offline  
Stary 2013-02-28, 20:54   #2531
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez pamak Pokaż wiadomość
Farbowanie henną z amlą Khadi na włosach rudych po drogeryjnych farbach. Mieszankę przygotowałam zgodnie z ulotką, zalałam gorącą wodą, wymieszałam - i na włosy. Trzymałam 3 godziny.

Mój naturalny kolor widać na 2 zdjęciu.
Przed farbowaniem miałam na głowie trzy kolory - naturalne odrosty, odrosty po szamponie koloryzującym i reszta włosów ruda po chemicznych farbach.
Jestem zadowolona, całkiem przyzwoicie złapało odrosty i póki co (odpukać) nie wypłukują się. Widać, że ich kolor jest trochę inny, ale nie biją w oczy
Zdjęcie 1 i 2 - przed farbowaniem
Zdjęcie 3 - włosy zaraz po farbowaniu
Zdjęcie 4 i 5 - na drugi dzień, zdjęcia robione jedno za drugim w tym samym świetle, nie wiem skąd ta różnica w kolorze
Zdjęcie 6 - na trzeci dzień, po pierwszym myciu.

Zużyłam sporo henny, szło mi średnio, jeszcze dużo się muszę nauczyć
Zaraz po farbowaniu włosy były nieźle przesuszone, ale na drugi dzień było lepiej (bez żadnej pielęgnacji).
Jedyne, co mnie niepokoiło, to pierwszego dnia łamały mi się o wiele bardziej niż zwykle, wyrwałam mnóstwo przy rozczesaniu, pewnie przez przesuszenie Zauważyłam też wzmożone wypadanie, ale po kilku dniach przeszło.

Naczytałam się o migrenach przy hennowaniu, więc trochę się tego obawiałam, jako, że cierpię na migreny, ale całe szczęście obeszło się bez bólu głowy
Zapach mi nie przeszkadzał, a wręcz przeciwnie - mi, i mojemu TŻ bardzo się podoba
Myślę, że mogę śmiało zadeklarować, że to moje pierwsze i nie ostatnie hennowanie

piękne włosy i kolor
Stary 2013-02-28, 20:55   #2532
pamak
Przyczajenie

Dziękuję, ale włosy są w tragicznym stanie, może tego nie widać na zdjęciach
pamak jest offline  
Stary 2013-02-28, 20:57   #2533
sylwka37
koci świat

Cytat:
Dziękuję, ale włosy są w tragicznym stanie, może tego nie widać na zdjęciach
nie widać wyglądają bardzo zdrowo
Stary 2013-02-28, 21:01   #2534
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
To 4 zdjecie jest "przepalone", za jasne...widac to po niebie przede wszystki

Aparat nieco zbzikowal jak widac ...moim zdaniem przez ten snieg w prawym dolnym rogu

Ale ogolnie kolore wyglada bosko
quleczka jest offline  
Stary 2013-02-28, 21:22   #2535
sylwka37
koci świat

pisałyście swego czasu że b.często hennuję ale okazuje się że to genetyczne zaraziłam moją mamę hennowaniem i robi to co tydzień - fakt że farby chemiczne też tak kładła dlatego namawiałam ją na hennę bo nie jest szkodliwa dla włosów. Niestety nie wyrabiam z zamawianiem dla niej henny bo ona musi mieć zawsze w zapasie jak jej mówię że ma się trochę uspokoić z tym hennowaniem odpowiada - kazałaś to teraz mi kupuj !!!!! I co mam odpowiedzieć rodzicielce ? nic - grzecznie kupuję
ja następnym razem pokombinuję z amlą - zobaczymy co wyjdzie
Stary 2013-03-01, 10:06   #2536
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez hennaya Pokaż wiadomość
kasja nie koloruje włosów tak trwale i intensywnie jak henna czy indygo; można powiedzieć że jest to raczej odżywka koloryzująca niż farba. Możesz spróbować mieszać kasję z henną, np 2 części kasji 1 część henny-efekty będą trwalsze. Sama kasja nie złapie trwale. Wymywa się i bez pomocy protein, nawilżaczy itd.
Dziękuje
Stary 2013-03-02, 18:18   #2537
xslovenka
Raczkowanie

I minął tydzień od pierwszego hennowania. Kolor ulegał zmianom.
Pierwsze zdjęcie to po 2 dniach. Włosy nabrały nieco czerwieni, stonowały trochę. A Kolejne to już dziś robione (cóż nie jestem wirtuozem foto, a mój aparat ma już 11 lat, więc wybaczcie za jakość ) w świetle dziennym (hurra wiosna idzie ) z czego 2 przedostatnie bez flesza.
W słońcu są piękne, a normalnie to taki rudo-brąz.
Kondycja b. dobra. Włosów przed zdjęciami nie olejowałam, nie używałam żadnych masek i odżywek tylko szampon Altrery z kofeiną i nic więcej, schły samoistnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SNV35071.jpg (64,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNV35106.jpg (148,4 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNV35139.jpg (174,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNV35131.jpg (264,5 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNV35079.jpg (151,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SNV35080.jpg (142,9 KB, 20 załadowań)
xslovenka jest offline  
Stary 2013-03-02, 18:43   #2538
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Pierwsze zdjęcie to po 2 dniach. Włosy nabrały nieco czerwieni, stonowały trochę. A Kolejne to już dziś robione (cóż nie jestem wirtuozem foto, a mój aparat ma już 11 lat, więc wybaczcie za jakość ) w świetle dziennym (hurra wiosna idzie ) z czego 2 przedostatnie bez flesza.
Kondycja b. dobra. Włosów przed zdjęciami nie olejowałam, nie używałam żadnych masek i odżywek tylko szampon Altrery z kofeiną i nic więcej, schły samoistnie.
Ładnie wyszło !!! Tylko kolor szybko zjaśniał ale ten jasny też ładny
Stary 2013-03-02, 18:57   #2539
klara78
Zakorzenienie

Do Sylwki
Przepraszam, ze Cie nekam, ale bylas bardzo pomocna jesli chodzi o przygotowanie farby z eld tycjan i chna I stad jeszcze jedno moje pytanie... Gdy bede to cudo splukiwac to sama woda? Bo producent niby zaleca uzycia szamponu z henna. Mam taki do wlosow rudych, ale nie jakis specjalnie naturalny, tylko Isane rossmanowska. A w Waszych watkach to najczesciej piszecie, ze najlepiej tylko woda
klara78 jest offline  
Stary 2013-03-02, 19:40   #2540
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez klara78 Pokaż wiadomość
Do Sylwki
Przepraszam, ze Cie nekam, ale bylas bardzo pomocna jesli chodzi o przygotowanie farby z eld tycjan i chna I stad jeszcze jedno moje pytanie... Gdy bede to cudo splukiwac to sama woda? Bo producent niby zaleca uzycia szamponu z henna. Mam taki do wlosow rudych, ale nie jakis specjalnie naturalny, tylko Isane rossmanowska. A w Waszych watkach to najczesciej piszecie, ze najlepiej tylko woda
ja spłukuję tylko wodą , jeśli będziesz miała mocno poplątane możesz użyć odżywki.
Stary 2013-03-02, 21:34   #2541
klara78
Zakorzenienie

Cytat:
ja spłukuję tylko wodą , jeśli będziesz miała mocno poplątane możesz użyć odżywki.
Bardzo dziekuje
klara78 jest offline  
Stary 2013-03-02, 21:59   #2542
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez klara78 Pokaż wiadomość
Bardzo dziekuje
a nie ma za co też na początku hennowania była zakręcona
Stary 2013-03-03, 12:56   #2543
sylvia_doll
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Hennaya - a jak to jest z dekoloryzacją henny? Gdybym nagle chciała do blondu zejść
Nieco problematycznie. O dwa-trzy tony można dość łatwo zejść przy pomocy kąpieli rozjaśniających (jest o tym nawet calutki wątek na wizażu) - tak właśnie planuję podziałać z moim brązowo-rudym kolorem bo pragnę mieć oczoyebny miedziany/złocisty rudy
sylvia_doll jest offline  
Stary 2013-03-03, 18:57   #2544
hahihehy
Rozeznanie

Dzisiaj również henna, tylko nieco inaczej niż zwykle
Troszkę henny z amlą w ciepełku na 15 minut + duuuużo indygo + cukier, żeby się lepiej trzymało. Zrobiłam za dużo, a było mi żal wyrzucić, więc resztę zamroziłam i będę sukcesywnie zużywać. Niby indygo się nie mrozi, ale zobaczę jak to będzie. A nóż jednak będzie dawało jakiś efekt kolorystyczny. Jeszcze nie opracowałam techniki nakładania paciaji na rzęsy, ale praktyka czyni mistrza. Kiedyś się nauczę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg henna.jpg (25,2 KB, 30 załadowań)

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-03-03, 19:22   #2545
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Dzisiaj również henna, tylko nieco inaczej niż zwykle
Troszkę henny z amlą w ciepełku na 15 minut + duuuużo indygo + cukier, żeby się lepiej trzymało. Zrobiłam za dużo, a było mi żal wyrzucić, więc resztę zamroziłam i będę sukcesywnie zużywać. Niby indygo się nie mrozi, ale zobaczę jak to będzie. A nóż jednak będzie dawało jakiś efekt kolorystyczny. Jeszcze nie opracowałam techniki nakładania paciaji na rzęsy, ale praktyka czyni mistrza. Kiedyś się nauczę
ciekawe czy coś chwyci daj zdjęcie po zmyciu henny Super to wymyśliłaś - jakby co będę papugować bo mi permanentny z brwi na miedziano schodzi

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Nieco problematycznie. O dwa-trzy tony można dość łatwo zejść przy pomocy kąpieli rozjaśniających (jest o tym nawet calutki wątek na wizażu) - tak właśnie planuję podziałać z moim brązowo-rudym kolorem bo pragnę mieć oczoyebny miedziany/złocisty rudy
czy po takiej kąpieli rozjaśniającej można od razu hennę położyć ??? czy taka kąpiel mocno niszczy włosy ??? bo mi dopiero doszły jako tako do siebie i nie za bardzo chciałabym je katować a z drugiej strony tak bardzo mi się marzy rudy i jak zwykle dylemat
Stary 2013-03-03, 19:23   #2546
quleczka
Zakorzenienie

wow, z rzesami to podziwiam nie mozesz kogos poprosic by ci nalozyl na zamkniete oczy?

ja jednak wole raz na miesiac pojsc do kosmetyczki by mi henne zrobila
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-03, 19:38   #2547
hahihehy
Rozeznanie

Trzymałam godzinę i... no nic Nie widzę praktycznie żadnego efektu kolorystycznego, ale dam kilka dni na utlenienie. Za tydzień leci henna na włosy, to brwi zrobię dwustopniowo

---------- Dopisano o 19:38 ---------- Poprzedni post napisano o 19:36 ----------

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
wow, z rzesami to podziwiam nie mozesz kogos poprosic by ci nalozyl na zamkniete oczy?
życia mi szkoda, żeby leżeć przez ponad godzinę w bezruchu
Cytat:
ja jednak wole raz na miesiac pojsc do kosmetyczki by mi henne zrobila
kosmetyczka używa syntetycznego barwnika i dodatkowo jeszcze aktywuje go wodą utlenioną. dla moich prawie niewidocznych włosków to byłoby zabójstwo

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-03-03, 19:45   #2548
sylwka37
koci świat

hmm może hennę za krótko odstawiłaś ? bo tylko na 15 min uwolniła za mało barwnika - może by ją odstawić tak jak na włosy, na kilka godzin ?
Stary 2013-03-03, 19:46   #2549
quleczka
Zakorzenienie

Nie no, na pewno naturalna jest lepsza ale nie wyobrazam sobie godziny chodzenia z czyms na rzesach

Na mur beton wlazloby mi to do oka...bo mrugam czesto

Ja robie regularnie co 1-2 miesiace u kosmetyczki...i nie zauwazylam zeby rzesy byly w gorszym stanie Za to efekt super bo naturalnie mam dosc jasne rzesy.
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-03, 20:05   #2550
201607231719
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez xslovenka Pokaż wiadomość
Ale ładny kolor
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości