Farbowanie henną - część III - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-03-14, 19:42   #2641
sylwka37
koci świat

Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez quleczka Pokaż wiadomość
no to zdecydowanie czysta henna nie jest dla ciebie....z zadnej firmy...bo sila rzecza ona daje rudosci/czerwienie

co do gestosci to ja zrobilam z kolei za gesta...taka, ze ciezko bylo rozprowadzic

farbowalam w piatek, dam znac wiecej jak efekty, jak tylko troche sie ogarne...mam urwanie glowy ostatnio
bardzo jestem ciekawa efektów - cierpliwie czekam na foty
Stary 2013-03-14, 20:07   #2642
quleczka
Zakorzenienie

Mam chwile czasu to opisze co robilam i co wyszlo

Wyszlo na plus w tym sensie, ze nie poszlo specjalnie w czerwien

No to powiem tak...mialam nadzieje, ze wyjada jasniejsze nieco, a ogolnie w swietle sztucznym wygladaja na zdecydowanie ciemniejsze niz byly. Czesc znajomych spotykajac sie ze mna wieczorem stwierdzila, ze przyciemnilam wlosy.

Za to w sloneczny jasny dzien kolorek jest naprawde fajny Załączam dwa zdjecia, w dzien pod swiatlo, tak by fajnie promienie rozswietlily wlosy. Wtedy jest super Robione 3 dni po farbowaniu.

Za to w swietle sztucznym lub ogolnie w pomieszczeniu z dala od okna sa jeszcze ciemniejsze niz to co na 3 zdjeciu ( to moje wlosy "w cieniu" przed). Sprobuje jakies fotki tego.

Ogolnie to w sumie fajne, ze wlosy nie sa "plaskie" tylko maja rozne kolory w zaleznosci od swietla. Tylko moglby byc w cieniu jednak nie az tak ciemne. Zawsze bylam szatynka, a teraz to w cieniu prawie brunetka Wiem, ze na zdjeciach tego nie widac

Pytanie do Was - jak dlugo macie "rudawa" wode przy myciu wlosow? Farbowalam w piatek, w sobote juz normalnie szamponem umylam i od soboty caly czas jednak woda kolorowa...i slad na poduszce tez zostal po pierwszych nocach

Robilam:
- 2 czesci henny ( czyli 100g)
- 1 czesc kasji (50g)
- zalane dosc cieplym wywarem z 6 torebek rumianku
- na wlosach ok. 1,5-2h

Poniewaz moja mama pierwszy raz w zyciu farbowala komus wlosy i do tego na poczatku zrobilysmy zdecydowanie byt gesta henne...to samo nakladanie zajelo ponad 30 minut i latwe nie bylo

Ogolnie fajnie i szykuje sie do kolejnego farbowania...tylko teraz moja obawa jest taka, ze z kazdym kolejnym zrobi sie jeszcze troszke ciemniej. Oby nie

Nastepnym razem chyba pol na pol kasja z henna albo nawet wiecej kasji
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg _MG_6084.jpg (83,2 KB, 171 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg _MG_6083.jpg (90,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_6039.jpg (107,4 KB, 58 załadowań)

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-03-14 o 20:08
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-14, 20:19   #2643
sylwka37
koci świat

Cytat:
Mam chwile czasu to opisze co robilam i co wyszlo

Wyszlo na plus w tym sensie, ze nie poszlo specjalnie w czerwien

No to powiem tak...mialam nadzieje, ze wyjada jasniejsze nieco, a ogolnie w swietle sztucznym wygladaja na zdecydowanie ciemniejsze niz byly. Czesc znajomych spotykajac sie ze mna wieczorem stwierdzila, ze przyciemnilam wlosy.

Za to w sloneczny jasny dzien kolorek jest naprawde fajny Załączam dwa zdjecia, w dzien pod swiatlo, tak by fajnie promienie rozswietlily wlosy. Wtedy jest super Robione 3 dni po farbowaniu.

Za to w swietle sztucznym lub ogolnie w pomieszczeniu z dala od okna sa jeszcze ciemniejsze niz to co na 3 zdjeciu ( to moje wlosy "w cieniu" przed). Sprobuje jakies fotki tego.

Ogolnie to w sumie fajne, ze wlosy nie sa "plaskie" tylko maja rozne kolory w zaleznosci od swietla. Tylko moglby byc w cieniu jednak nie az tak ciemne. Zawsze bylam szatynka, a teraz to w cieniu prawie brunetka Wiem, ze na zdjeciach tego nie widac

Pytanie do Was - jak dlugo macie "rudawa" wode przy myciu wlosow? Farbowalam w piatek, w sobote juz normalnie szamponem umylam i od soboty caly czas jednak woda kolorowa...i slad na poduszce tez zostal po pierwszych nocach

Robilam:
- 2 czesci henny ( czyli 100g)
- 1 czesc kasji (50g)
- zalane dosc cieplym wywarem z 6 torebek rumianku
- na wlosach ok. 1,5-2h

Poniewaz moja mama pierwszy raz w zyciu farbowala komus wlosy i do tego na poczatku zrobilysmy zdecydowanie byt gesta henne...to samo nakladanie zajelo ponad 30 minut i latwe nie bylo

Ogolnie fajnie i szykuje sie do kolejnego farbowania...tylko teraz moja obawa jest taka, ze z kazdym kolejnym zrobi sie jeszcze troszke ciemniej. Oby nie

Nastepnym razem chyba pol na pol kasja z henna albo nawet wiecej kasji
bardzo ładny kolor Ja mam tylko rudawą wodę przy spłukiwaniu henny potem już nie
Stary 2013-03-14, 22:04   #2644
Suvia
Zakorzenienie

po mieszance naturalnej i cassi jestem. I bez zmian kurczę, nigdy się tego indygo nie pozbędę ;/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_00006.jpg (200,6 KB, 49 załadowań)

~ Hank Moody
Suvia jest offline  
Stary 2013-03-14, 22:19   #2645
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
po mieszance naturalnej i cassi jestem. I bez zmian kurczę, nigdy się tego indygo nie pozbędę ;/
ogólnie kolor bardzo fajny !!! te pod spodem z tyłu już chyba powoli łapią hennę naturalną
w ogóle jakie to wszystko przekorne - jednym indygo zmywa się w sekundę a ty jak chcesz się pozbyć to trzyma się jak przyklejone
Stary 2013-03-14, 22:24   #2646
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwka37 Pokaż wiadomość
Ja mam tylko rudawą wodę przy spłukiwaniu henny potem już nie
Kurcze, a ja juz 6 myc...i juz lekko rudawa ale jednak dalej widac, ze calkiem czysta nie jest

Jestem ciekawa co bedzie za miesiac...bo juz widze, ze sie troche kolor splukal

Suvia- dol to juz masz faktycznie chyba sama henne, ale koncowki to jednak jeszcze widac, ze indygo
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-14, 22:41   #2647
hahihehy
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
w ogóle jakie to wszystko przekorne - jednym indygo zmywa się w sekundę a ty jak chcesz się pozbyć to trzyma się jak przyklejone
Ooo dokładnie tak! Mi się indygo nadal bardzo wymywa, mimo że farbowałam już kilka razy, więc podkład z henny mam dobry.
Ale nawet zdążyłam pokochać tę czerwień na moich włosach. Ostatnio farbowałam włosy 5 lutego i widzę już znaczny odrost. Moje naturalki przy hennie wyglądają strasznie płasko i bezpłciowo. Taki płowy brąz, jakbym sobie talku przy skórze nasypała Nie jest to jakoś bardzo widoczne, bo tylko ja na to zwracam uwagę, ale jeszcze bardziej zachęca do farbowania.
Mówiłam już, że uwielbiam hennę?

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-03-15, 13:34   #2648
Suvia
Zakorzenienie

Cytat:
ogólnie kolor bardzo fajny !!! te pod spodem z tyłu już chyba powoli łapią hennę naturalną
dzięki
gdybym mogła czas cofnąć... Dwa razy raptem machnęłam brąz khadi- raz ciemny brąz, raz orzech. I w dodatku jeden i drugi pomieszany był z henną naturalną... A chwyciło jakbym jechała rok na samym brązie

Cytat:
Suvia- dol to juz masz faktycznie chyba sama henne, ale koncowki to jednak jeszcze widac, ze indygo
pozostaje często ciachać końcówki, aż się w końcu wyrówna

A tu na prześwietlonym z lekka zdjęciu kolor jest prawie taki jaki bym chciała. Boże ale ja fiksuję ostatnio na punkcie tych włosów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0029 (Kopiowanie).jpg (100,1 KB, 33 załadowań)

~ Hank Moody

Edytowane przez Suvia
Czas edycji: 2013-03-15 o 15:36
Suvia jest offline  
Stary 2013-03-15, 14:40   #2649
earthpace
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
Ooo dokładnie tak! Mi się indygo nadal bardzo wymywa, mimo że farbowałam już kilka razy, więc podkład z henny mam dobry.
Ale nawet zdążyłam pokochać tę czerwień na moich włosach. Ostatnio farbowałam włosy 5 lutego i widzę już znaczny odrost. Moje naturalki przy hennie wyglądają strasznie płasko i bezpłciowo. Taki płowy brąz, jakbym sobie talku przy skórze nasypała Nie jest to jakoś bardzo widoczne, bo tylko ja na to zwracam uwagę, ale jeszcze bardziej zachęca do farbowania.
Mówiłam już, że uwielbiam hennę?
Kurcze, mam ten sam problem. Farbowałam ostatnio na początku stycznia i mam takie odrosty popielato- brązowe, resztę włosów chłodny ciemny brąz z przebłyskami czekolady. Ogólnie, na bogatości. O dziwo nikt mojego odrostu nie dostrzega bądź jestem otoczona ludźmi, którzy nie chcą ranić moich uczuć (ja dostrzegam i jestem załamana swoim naturalnym kolorem). Teraz jestem w kropce, mój naturalny jest brzydki (wole ciemniejszy brąz), na długości ta ciepła czekolada (ble), czy farbować dalej henną czy już czekać aż mi odrosną włosy.

A razie wu, ponawiam pytanie jaką mieszankę zrobić aby uzyskać ciemny, ciemny, chłodny brąz?

Moja pielęgnacja
earthpace jest teraz online  
Stary 2013-03-15, 18:20   #2650
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Zdjęcie 1- przed hennowaniem
Zdjęcie 2 - po nałożeniu czystej henny i roczesaniu na sucho
Zdjęie 3 - po nałożeniu henny + indygo 1:1

Jestem bardzo zadowolona z efektów, włosy stały się bardziej mięsiste, odbiły się u nasady i przy tej samej metodzie suszenia wydaje się, że jest ich więcej

Powiem tak, że człowiek uczy się na błędach Wczoraj na noc rozrobiłam czystą hennę na konsystencje ciasta nalesnikowego, 100g wystarczyło mi na cały łepek a resztkę (ok łyżki stołowej) zamroziłam tak jak doradzałyście Henne nakładałam na suche włosy, niestety wyszła mi chyba troszke za rzadka, bo mimo szczelnego opatulenia głowy folią spożywczą, kapało mi co chwilę z czoła i uszu, także prosto położyłam się do łóżka, żeby nie siedzieć w pozycji pionowej Dzisiaj przed nałożeniem kolejnej henny dodałam indygo i rozrobiłam do konsystencji ciasta na racuchy? W każdym bądź razie było troche gęstsze i najlepsze na koniec! nie wystarczyło mi błotka na całe włosy! Więc zatrudniłam mojego TŻ-ta do rozmrażania wczorajszej henny, dodaliśmy do niej indygo i wode i jakoś udało mi się upaciać reszte włosów z tyłu, niestety zostal mi 1 rudy przeswit, ale zakryje go kolejnym razem
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1008.jpg (197,6 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1012.jpg (200,4 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1013.jpg (189,2 KB, 52 załadowań)
₪ ø lll·o.
51cm... - 65

Edytowane przez xxdisturbedxx
Czas edycji: 2013-03-15 o 18:34
xxdisturbedxx jest offline  
Stary 2013-03-15, 19:01   #2651
hahihehy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
A razie wu, ponawiam pytanie jaką mieszankę zrobić aby uzyskać ciemny, ciemny, chłodny brąz?
U mnie henna + amla + indygo w proporcjach 1:1:1 (+ Kalpi Tone + Eclipta Alba) dały taki ładny brąz.
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2254
Im więcej dodasz indygo tym ciemniejszy będzie. Ja miałam taki sam efekt kolorystyczny po orzechowym brązie Khadi, więc myślę, że do ciemnego najlepiej mieszankę zrobić w stosunku 10:10:15

blogujemy (nie tylko) włosowo
naturalna pielęgnacja, kosmetyki DIY, recenzje, teoria pielęgnacji włosów i inne
hahihehy jest offline  
Stary 2013-03-15, 20:28   #2652
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez hahihehy Pokaż wiadomość
U mnie henna + amla + indygo w proporcjach 1:1:1 (+ Kalpi Tone + Eclipta Alba) dały taki ładny brąz.
http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=2254
Im więcej dodasz indygo tym ciemniejszy będzie. Ja miałam taki sam efekt kolorystyczny po orzechowym brązie Khadi, więc myślę, że do ciemnego najlepiej mieszankę zrobić w stosunku 10:10:15
Hahihehy - twoje włosy

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Cytat:
Napisane przez xxdisturbedxx Pokaż wiadomość
Zdjęcie 1- przed hennowaniem
Zdjęcie 2 - po nałożeniu czystej henny i roczesaniu na sucho
Zdjęie 3 - po nałożeniu henny + indygo 1:1

Jestem bardzo zadowolona z efektów, włosy stały się bardziej mięsiste, odbiły się u nasady i przy tej samej metodzie suszenia wydaje się, że jest ich więcej

Powiem tak, że człowiek uczy się na błędach Wczoraj na noc rozrobiłam czystą hennę na konsystencje ciasta nalesnikowego, 100g wystarczyło mi na cały łepek a resztkę (ok łyżki stołowej) zamroziłam tak jak doradzałyście Henne nakładałam na suche włosy, niestety wyszła mi chyba troszke za rzadka, bo mimo szczelnego opatulenia głowy folią spożywczą, kapało mi co chwilę z czoła i uszu, także prosto położyłam się do łóżka, żeby nie siedzieć w pozycji pionowej Dzisiaj przed nałożeniem kolejnej henny dodałam indygo i rozrobiłam do konsystencji ciasta na racuchy? W każdym bądź razie było troche gęstsze i najlepsze na koniec! nie wystarczyło mi błotka na całe włosy! Więc zatrudniłam mojego TŻ-ta do rozmrażania wczorajszej henny, dodaliśmy do niej indygo i wode i jakoś udało mi się upaciać reszte włosów z tyłu, niestety zostal mi 1 rudy przeswit, ale zakryje go kolejnym razem
bardzo ładnie ci wyszło - tylko faktycznie jeden loczek lekko rudawy i końcówki włosów po prawej stronie ale wygląda to ciekawie
Stary 2013-03-15, 21:44   #2653
Kyou
Raczkowanie

dzisiaj przyszła moja henna, jutro pierwsze farbowanie Na ile mniej więcej zostawiacie henne po rozrobieniu? Farbować będę koło 15 myślę, i się zastanawiam, czy jak postoji gdzieś od 10 to będzie dobrze?
Kyou jest offline  
Stary 2013-03-15, 21:48   #2654
sylwka37
koci świat

Cytat:
Napisane przez Kyou Pokaż wiadomość
dzisiaj przyszła moja henna, jutro pierwsze farbowanie Na ile mniej więcej zostawiacie henne po rozrobieniu? Farbować będę koło 15 myślę, i się zastanawiam, czy jak postoji gdzieś od 10 to będzie dobrze?
bardzo dobrze
Stary 2013-03-15, 22:16   #2655
Kyou
Raczkowanie

Cytat:
bardzo dobrze
dzięki no to mam nadzieję, że jakoś sobie jutro z tym poradzę. ^^ niestety do pomocy będe mieć tylko mojego chłopaka, który jest temu bardzo niechętny i tak się zastanwiam nad najlepszym sposobem nakładania tej henny. czytałam coś o jakimś koczku pare stron temu, ale nie do końca rozumiem..
Kyou jest offline  
Stary 2013-03-15, 22:45   #2656
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Cytat:
dzięki no to mam nadzieję, że jakoś sobie jutro z tym poradzę. ^^ niestety do pomocy będe mieć tylko mojego chłopaka, który jest temu bardzo niechętny i tak się zastanwiam nad najlepszym sposobem nakładania tej henny. czytałam coś o jakimś koczku pare stron temu, ale nie do końca rozumiem..
http://www.youtube.com/watch?v=RfZyn0c8eHU Obejrzyj sobie
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
Stary 2013-03-15, 22:59   #2657
quleczka
Zakorzenienie

Super Dzieki za linka Pokaze mamie przed nastepnym podejsciem do henny

Swoja droga czy ktorejs z was wypadaly wlosy bardziej po hennie lub kasji?

Wszedzie jest o wrecz przeciwnych efektach i na nie liczylam Poki co widze tylko, ze moje naturalnie mocno cienkie wlosy sa grubsze gdy zbiore je w kucyk.

Za to od paru dni mam mocne zaostrzenie łojotokowego zapalenia skóry...i nie wiem czy piatkowe farbowanie ma cos wspolnego z tym czy jakis pechowy zbieg okolicznosci.

Ogolnie skora swedzi i jest podrazniona, a wlosy leca znacznie bardziej niz zwykle

Ehhh, zaczyna mnie to martwic bo co zlapie wlosy to przynajmniej 5-10 w rece zostaje....i tak za kazdym razem. No i to swedzenie

No nic, poczekam, bede uzywac sprawdzonego szamponu, odstawie nowe odzywki...moze sie uspokoi.

Juz dawno mi tak wlosy nie wypadaly i cieszylam sie ostatnio wzglednym spokojem od łzs.

Edytowane przez quleczka
Czas edycji: 2013-03-15 o 23:01
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-15, 23:14   #2658
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Cytat:
Super Dzieki za linka Pokaze mamie przed nastepnym podejsciem do henny

Wszedzie jest o wrecz przeciwnych efektach i na nie liczylam Poki co widze tylko, ze moje naturalnie mocno cienkie wlosy sa grubsze gdy zbiore je w kucyk.

Za to od paru dni mam mocne zaostrzenie łojotokowego zapalenia skóry...i nie wiem czy piatkowe farbowanie ma cos wspolnego z tym czy jakis pechowy zbieg okolicznosci.

Ogolnie skora swedzi i jest podrazniona, a wlosy leca znacznie bardziej niz zwykle

Ehhh, zaczyna mnie to martwic bo co zlapie wlosy to przynajmniej 5-10 w rece zostaje....i tak za kazdym razem. No i to swedzenie

No nic, poczekam, bede uzywac sprawdzonego szamponu, odstawie nowe odzywki...moze sie uspokoi.

Juz dawno mi tak wlosy nie wypadaly i cieszylam sie ostatnio wzglednym spokojem od łzs.
Może to jakaś reakcja alergiczna? To była Twoja pierwsza aplikacja henny U mnie średnio co 5 przejechanie palcami pomiędzy włosami czasem zostaje 1 wlos, czasem nie. Ale nie mam pojecią czy to zasługa henny, czy kozieradki, która wcieram w skalp od miesiąca, bo też cierpialam na straszne wypadanie włosków
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
Stary 2013-03-15, 23:29   #2659
Kyou
Raczkowanie

Cytat:
O dzięki wielkie mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, nigdy nawet sama sobie włosów zwykłą farbą nie farbowałam ^^ no nic, musi być te pierwszy raz, najwyżej zleci mi pół dnia na nakładanie henny dokładnie ....
Kyou jest offline  
Stary 2013-03-15, 23:36   #2660
quleczka
Zakorzenienie

jak moja mama dala rade nalozyc za gesta mieszanke na moje dlugie i latwo placzace sie wlosy...to i twoj facet da rade

moja mama tez nigdy wczesniej dlugich wlosow nie farbowala...sama ma takie max. 5-10cm
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-15, 23:38   #2661
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Cytat:
O dzięki wielkie mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie, nigdy nawet sama sobie włosów zwykłą farbą nie farbowałam ^^ no nic, musi być te pierwszy raz, najwyżej zleci mi pół dnia na nakładanie henny dokładnie ....
Ciężej niż farbą chemiczną, ale dasz radę Mnie to strasznie ręce bolały od trzymania ich w górze i kręcenia ślimaczków na całej długości Przynajmniej nie trzeba sie bawic szczoteczką, czy pędzelkiem, henna na łapki w rękawiczkach i chlast na włosy
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
Stary 2013-03-16, 09:25   #2662
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Mnie to strasznie ręce bolały od trzymania ich w górze i kręcenia ślimaczków na całej długości
A czemu slimaczki na calej dlugosci? W filmiku jest jeden maly na srodku i potem kolejne wlosy zawija w okol niego, wiec im wieksza "gora" na srodku tym mniej zawijania

Swoja droga nie wyobrazam sobie pokrycie przy samej skorze bez jakiegos pedzelka...ale moze jak sie ma wprawe to sie da

U mnie to wygladalo tak, ze przy skorze dokladnie pedzelkiem....a dalej juz glownie z pomoca rak
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-16, 10:25   #2663
pamak
Przyczajenie

Cytat:
Mi wypadały po hennie z amlą. Potem się w miarę uspokoiło, ale w dalszym ciągu wypada mi więcej włosów, niż miesiąc - dwa miesiące temu. Zaczęłam więc wcierać kozieradkę, bo przy moich rzadkich włosach nie ma co czekać aż przejdzie samo

A co do rudej wody po myciu - miałam tak przez około tydzień czasu (myję włosy codziennie)
pamak jest offline  
Stary 2013-03-16, 13:24   #2664
xxdisturbedxx
Raczkowanie

GG do xxdisturbedxx

Cytat:
A czemu slimaczki na calej dlugosci? W filmiku jest jeden maly na srodku i potem kolejne wlosy zawija w okol niego, wiec im wieksza "gora" na srodku tym mniej zawijania

Swoja droga nie wyobrazam sobie pokrycie przy samej skorze bez jakiegos pedzelka...ale moze jak sie ma wprawe to sie da

U mnie to wygladalo tak, ze przy skorze dokladnie pedzelkiem....a dalej juz glownie z pomoca rak
W sensie,że jak mam pasmo włosów juz upaciane henna, to krece je wokol wlasnej osi najpierw, a później zawijam każde następne wokół tego pierwszego ja wcieram ręką henne u nasady, a poźniej rozprowadzam na reszcie pasma, czasem trzeba jeszcze dolożyc jej z miseczki, żeby pokryla grubo cale pasmo
₪ ø lll·o.
51cm... - 65
Stary 2013-03-16, 22:48   #2665
Naur
Raczkowanie

Jutro lub pojutrze zamierzam pierwszy raz farbować wlosy henną i mam pytanie: czy można bezpośrednio po splukaniu i umyciu wlosów z henny nałożyć odżywkę?
Naur jest offline  
Stary 2013-03-17, 07:16   #2666
quleczka
Zakorzenienie

W teorii podobno powinno sie nie stosowac nic po hennie przez 48h...ani szamponu ani odzywek tylko dać jej się utlenić do końca.

Ja przyznaje sie bez bicia, ze henne robilam wieczorem, a rano umylam glowe...ale ja to zrobilam glownie dlatego, ze kolor byl fajny i nie chcialam by "nabieral glebi".

Tak czy inaczej, moze 48h nie jest konieczne ale wydaje mi sie, ze przynajmniej bezposrednio po farbowaniu lepiej niczego nie dawac bo to moze skrocic trwalosc koloru
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-17, 09:57   #2667
psotka8
Raczkowanie

Może ktoś podzieli się doświadczeniem? Farbuje khadi naturalną, kolor mi się podoba, trwałość też, wszystko ok poza ceną a niedawno zauważyłam hennę ELD, pisze że naturalna ale ma podejrzanie niska cenę (około 4 zł/25g). Używał jej ktoś? Jest faktycznie naturalna czy nie do końca? To jest najbardziej istotne bo raz na pół roku robię kąpiel rozjaśniającą (żeby była marchewka).
psotka8 jest offline  
Stary 2013-03-17, 10:07   #2668
quleczka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez psotka8 Pokaż wiadomość
Może ktoś podzieli się doświadczeniem? Farbuje khadi naturalną, kolor mi się podoba, trwałość też, wszystko ok poza ceną
Co do eld sie nie wypowiem bo nie farbowalam...ale jesli nawet jest to sama henna to nie tak dobrej jakosci.

Z tego co mowila moja mama uzywajaca jej lata temu, to nie byl taki idealnie drobny proszek.

Poza tym sklad ELD nawet na basmie, czyli farbie czarnej podaje tylko henne...wiec zgaduj zgadula co do skladu

Z henny najwyzszej jakosci, pisze tutaj na watku hennaya, ktora sprzedaje henne na allegro.

Cena 15zl czyli o polowe taniej niz khadi, ktore wlasnie planuje podwyzke.
quleczka jest offline  
Stary 2013-03-17, 11:45   #2669
201612280917
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez psotka8 Pokaż wiadomość
Może ktoś podzieli się doświadczeniem? Farbuje khadi naturalną, kolor mi się podoba, trwałość też, wszystko ok poza ceną a niedawno zauważyłam hennę ELD, pisze że naturalna ale ma podejrzanie niska cenę (około 4 zł/25g). Używał jej ktoś? Jest faktycznie naturalna czy nie do końca? To jest najbardziej istotne bo raz na pół roku robię kąpiel rozjaśniającą (żeby była marchewka).
Henna ELD oprócz lawsonii zawiera odpowiednie barwniki. No i jak to przeliczysz, to 100 gram kosztuje 16 zł, czyli tyle, ile henna BAQ od Hennai.
Ja aktualnie używam Eld w paście (kosztuje 8,50 za 60 gram, na moje włosy potrzeba dwóch opakowań), ale to tylko dlatego, że u mnie henna daje pomarańczowy kolor, a mi zależy na czerwonym odcieniu.

W załączniku włosy po wczorajszym farbowaniu eld (zmieszałam rubinę i rubinę burgund). Spałam w warkoczu, więc dlatego są takie pomiętolone
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMAG0668.jpg (117,4 KB, 33 załadowań)
201612280917 jest offline  
Stary 2013-03-17, 12:12   #2670
psotka8
Raczkowanie

Dziękuje za odpowiedzi a na allegro hennayi ma taki sam nick? Jeśli jesteście pewne że to czysta henna to chyba się skuszę bo w khadh męczy mnie też to, że po pewnym czasie włosy idą w mahoń i czerwień a ja uwielbiam marchewkowy rudy
psotka8 jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości