Onycholiza czy zwykłe zaniedbanie ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-19, 13:54   #1
disappear enigma
Raczkowanie

Onycholiza czy zwykłe zaniedbanie ?

Witam .

Mam pytanie. Od ok. 6 miesięcy nosiłam tipsy (z przerwami raz na miesiąc na ponad tydzień). Bardzo dbałam aby robić dobrymi produktami, odkażałam płytkę specjalnymi specyfikami, dbałam by nie nosić za długo jednych paznokci. Zdejmowałam delikatnie, teraz chcę powrócić do ''natury'', ale niestety teraz wręcz zerwałam tipsy (wiem, wiem jestem głupia, żałuję tego ). Na niektórych paznokciach kawałek odszedł od łożyska (malutki kawałek 1 mm). Czy to zwykłe moje zaniedbanie czy muszę się już martwić onycholizą ? Czy po prostu ja sama zafundowałam sobie onycholizę ? Paznokcie mają normalne zabarwienie, lekko różowe, końcówki białe. Po prostu mniej więcej na środku mam ten ubytek... Czy mogę stosować na paznokcie odżywkę ? Czy smarować nią ten ubytek ? Łykam już suplement diety na paznokcie i piję pokrzywę, o lakierach czy tipsach nie ma mowy, nie stykam ich bezpośrednio z detergentami, wsmarowywuje kremy... Czy coś jeszcze mogę lub powinnam/niepowinnam robić ? Proszę o pomoc .
P.S Przeczytałam pozostałe wątki (jakie znalazłam przynajmniej) znalazłam wzmiankę m.in o olejku herbacianym, ale wolę się upewnić, co mam robić kto pyta nie błądzi .

"Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta"
disappear enigma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 17:43   #2
trufle
Zadomowienie

Dot.: Onycholiza czy zwykłe zaniedbanie ?

Masz tak tylko na jednym paznokciu? Jeśli tak to chyba nie ma się czym martwić, byle nie moczyć dużo rąk w wodzie
trufle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 22:16   #3
disappear enigma
Raczkowanie

Na kilku. Ale kilka paznokci jest w stanie bardzo dobrym. Ale już ładnie ta powstała ''dziurka'' zarasta . W nieco ponad tydzień zarosła z 2 mm. Więc chyba jest dobrze ?

"Aby oszukać kobietę, potrzebny był wąż, ale aby oszukać męzczyznę, wystarczyła kobieta"
disappear enigma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 19:27   #4
trufle
Zadomowienie

Jeśli zarasta, to chyba tak
trufle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 12:05   #5
maarlin
Raczkowanie

dziewczyny mam probem,wpisuję tu,żeby nie zaśmiecać,jesł źle to przepraszam i proszę o przeniesienie.Namiętnie robię hybrydy i dość często choć nieregularnie olejuję,po ostatnim zdjęciu hybryd okazało się że wdała mi się onycholiza. Nie mam w zwyczaju dłubać pod paznokciami ani nic takiego ,jednak moja praca wymaga moczenia dłoni w wodzie z chemikaliami(przynajmniej ostatni miesiąc był specyficzny pod tym względem) i tu moje pytanie czy zbyt duży przyrost paznokcia może spowodować onycholizę?Czy jednak chemia i detergenty mogły się przyczynić do powstania onycholizy?Będę wdzięczna za odpowiedzi.
maarlin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 11:49   #6
czuszka82
Moderator z pazurem

przyrost na pewno nie. Mnie się kiedys zrobiła na palcu u stopy ale to przez grzebanie. Na dloniach nigdy nie wystąpiła mimo że hybryduję 2,5 roku. Obstawiałabym jakieś nawet mikro uszkodzenie płytki + działanie chemikaliów.
Stary 2015-12-17, 12:44   #7
maarlin
Raczkowanie

W takim razie będę musiała w miesiącach intensywniejszych rezygnować z hybryd,ech...ale zdrowie ważniejsze.Dziękuję za odpowiedź
maarlin jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
onycholiza, paznokcie, pomoc, tipsy

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości