Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Część V - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-02-22, 16:04   #3751
201604291140
Konto usunięte

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Olasi Pokaż wiadomość
coś dla przestrogi jak się kończą zabawy z lokówka i prostownica http://www.wykop.pl/link/1421059/jak...zy-bezcenny/:D
201604291140 jest offline  
Stary 2013-02-23, 22:24   #3752
anusiakk_kk
Zadomowienie

a ja się chwalę
1 zdjęcie październik 2011 rok, po ostatnim farbowaniu i zrobieniu ombre na końcówkach zaczęłam je stopniowo ścinać aż w kwietniu 2012 mialam włosy do ramion + pielęgnacja olejek fur mama i alterra granat, krem do rąk biedronkowy zielony na końcówki, jedwab na końcówki, ciagle wiązałam w warkoczyk nawet jak szłam spać, od czerwca 2012 aż do października łykałam tabletki humavit z drożdżami piwnymi
2 zdjęcie luty 2013
jestem mega zadowolona bo włosy w całości są naturalne, wciąż używam oliwek na włosy, nie biorę żadnych suplementów, chociaż na wiosnę znowu kupię humavit i podetnę nieco włosy; muszę przyznać że nudzi mnie troche ich kolor chociaż końcówki nie wiedzieć czemu mam jaśniejsze i jak zwiążę włosy to widać jakbym miała ombre , powstrzymuję się przed pofarbowaniem na mój ukochany rudy bądź na brąz (a końcówki zostawić nietknięte)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC06170.jpg (138,0 KB, 136 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-02-23 14.51.09.jpg (90,0 KB, 144 załadowań)

Edytowane przez anusiakk_kk
Czas edycji: 2013-02-23 o 22:25
anusiakk_kk jest offline  
Stary 2013-02-23, 22:49   #3753
kat123
Zakorzenienie

bardzo, ale to bardzo ładne włoski! i długość dla mnie wymarzona ;-)

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2013-02-23, 22:52   #3754
anusiakk_kk
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
bardzo, ale to bardzo ładne włoski! i długość dla mnie wymarzona ;-)
dziękuję za miły komplement
w prawdzie ja dopiero pare dni temu zauwazylam jakie sa długie bo drapałam się po plecach przy rozpuszczonych wlosach (WIEM WIEM TO GŁUPIE) i dopiero w tedy dosięgnełam ręką włosów i zdałam sobie sprawę że są PRAWIE po pas jak odchylę lekko głowę, a głupia sytuacja bo zawsze po umyciu jak mi włosy wyschną to wiążę je w warkocz

nie chcę myśleć jakie mi urosną za 2-3miesiące, ale w tedy je raczej zetne do takiej długości jak mam teraz bo już sądzę że są odpowiedniej długości
anusiakk_kk jest offline  
Stary 2013-02-23, 23:55   #3755
natalkaa7522
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anusiakk_kk Pokaż wiadomość
a ja się chwalę
1 zdjęcie październik 2011 rok, po ostatnim farbowaniu i zrobieniu ombre na końcówkach zaczęłam je stopniowo ścinać aż w kwietniu 2012 mialam włosy do ramion + pielęgnacja olejek fur mama i alterra granat, krem do rąk biedronkowy zielony na końcówki, jedwab na końcówki, ciagle wiązałam w warkoczyk nawet jak szłam spać, od czerwca 2012 aż do października łykałam tabletki humavit z drożdżami piwnymi
2 zdjęcie luty 2013
jestem mega zadowolona bo włosy w całości są naturalne, wciąż używam oliwek na włosy, nie biorę żadnych suplementów, chociaż na wiosnę znowu kupię humavit i podetnę nieco włosy; muszę przyznać że nudzi mnie troche ich kolor chociaż końcówki nie wiedzieć czemu mam jaśniejsze i jak zwiążę włosy to widać jakbym miała ombre , powstrzymuję się przed pofarbowaniem na mój ukochany rudy bądź na brąz (a końcówki zostawić nietknięte)
Piękne są teraz I nie farbuj, bo masz naprawdę ładny naturalny kolor.
Stary 2013-02-24, 00:40   #3756
anusiakk_kk
Zadomowienie

dzieki

postaram się nie farbować sa takie blondo brązo rudawe ;>
za kazdym razem jak pomysle o farbowaniu to napije sie szklanki wody zeby mi przeszła ta mysl:P

moze slonko mi je jakoś ładnie złapie i będę jeszcze bardziej zadowolona w sumie juz niczego od nich nie chcę niech będą takie jakie są
anusiakk_kk jest offline  
Stary 2013-02-24, 11:31   #3757
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
a ja się chwalę
2 zdjęcie luty 2013
super! bardzo szybko Ci takie dlugie odrosly
niech Cie farbowanie nie kusi

Tygrryska jest offline  
Stary 2013-02-27, 11:45   #3758
monika1983k
Rozeznanie

cześć dziewczyny moj odrost na zdjeciach za kilka dni planuje wybrac się do fryzjera żeby wycieniował mi suche koncówki poki co zapuszczam zdrowe włoski ale korci korci zeby za kilka miesiecy zrobic blond pasemka na zdjeciach tego nie widac ale mam duzo siwych wlosów jak były blond nie było tego widac
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1100028.jpg (29,7 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100030.jpg (46,2 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P1100031.jpg (44,3 KB, 46 załadowań)
Stary 2013-02-27, 14:47   #3759
anusiakk_kk
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez monika1983k Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny moj odrost na zdjeciach za kilka dni planuje wybrac się do fryzjera żeby wycieniował mi suche koncówki poki co zapuszczam zdrowe włoski ale korci korci zeby za kilka miesiecy zrobic blond pasemka na zdjeciach tego nie widac ale mam duzo siwych wlosów jak były blond nie było tego widac
powodzenia w zapuszczaniu naturalsów hehe

najtrudniejszy okres zapuszczania jak odrost będzie na wysokości ucha, także trzymaj się ciepło i nie daj się zwieść głosowi w głowie ktory mówi "pomaluj" hehe
anusiakk_kk jest offline  
Stary 2013-03-02, 07:47   #3760
201604291140
Konto usunięte

już czuję jakie mięgutkie są moje naturalsy-odrościochy <3

nic a nic nie kusi mnie farbowanie. już nie chodzę codziennie po drogeriach przeglądać rude farby :P
Stary 2013-03-02, 11:46   #3761
ojp
Wtajemniczenie

A jakich szczotek używacie do rozczesywania włosów ? Słyszałyście o Tangle Teezer ?

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline  
Stary 2013-03-02, 12:40   #3762
kreconowlosa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość

nic a nic nie kusi mnie farbowanie. już nie chodzę codziennie po drogeriach przeglądać rude farby :P
kocham rudy, ale wolę naturę. odrost i tak się pojawia, a kolor jest sztuczny
Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
A jakich szczotek używacie do rozczesywania włosów ? Słyszałyście o Tangle Teezer ?
ja mam kręcone włosy, więc używam grzebień z szeroko rozstawionymi zebami. teraz mam drewniany

jutro stuknie mi 18 miesięcy bez farby
kreconowlosa jest offline  
Stary 2013-03-02, 14:21   #3763
anusiakk_kk
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
już czuję jakie mięgutkie są moje naturalsy-odrościochy <3

i dlaczego mi wspominasz o pięknym rudym ?? :P

ja nie mogę oglądać swoich zdjęć z czasów pięknych rudych włosów.. JUZ NIC NIE MÓWIE O RUDOŚCIACH! ahhh

---------- Dopisano o 14:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:20 ----------

Cytat:
słyszałam o TT, ale jakoś mnie nie przekonuje, zamierzam kupić szczotkę ze szczeciną dzika jak tylko spotkam
anusiakk_kk jest offline  
Stary 2013-03-02, 15:48   #3764
swan999
Zakorzenienie

Cytat:
Ja od prawie tygodnia jestem posiadaczką Tangle Teezer i jestem z niej mega zadowolona Póki co odstawiłam inne szczotki i grzebienie na bok. Po TT włosy są bardziej błyszczące i miękkie, i co najważniejsze nie puszą się i bardzo łatwo można je rozczesać, nawet mokre. Mogłaby być trochę tańsza, ale nie będę się czepiać.

Od ostatniego farbowania minęły 43 dni, a moje naturalki mają ok. 2,5cm. A mają być do pasa To sobie trochę poczekam...
Za jakiś miesiąc ścinam kilka centymetrów farbowańców by się ich zacząć pozbywać
swan999 jest offline  
Stary 2013-03-02, 19:29   #3765
kat123
Zakorzenienie

Miałam szczotkę z dzika i Tangle bez porównania jest lepszy, a poza tym o wiele łatwiejszy w utrzymaniu. Może drogi, ale warto

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2013-03-02, 19:58   #3766
anusiakk_kk
Zadomowienie

to pomyślę nad TT
swoją drogą zastanawiam się gdzie mogę taką dostać w anglii, w sensie stacjonarnie, bo możliwe ze bede miala okazje namowić znajomego na zakup, ktory niebawem przyjedzie
anusiakk_kk jest offline  
Stary 2013-03-02, 20:23   #3767
ojp
Wtajemniczenie

Cytat:
to pomyślę nad TT
swoją drogą zastanawiam się gdzie mogę taką dostać w anglii, w sensie stacjonarnie, bo możliwe ze bede miala okazje namowić znajomego na zakup, ktory niebawem przyjedzie

Ja kupiłam moją w Bootsie, za 10.99f Widziałam, że na Allegro tańsze są, nie wiem od czego to zależne.

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline  
Stary 2013-03-03, 14:52   #3768
BreakIt
Raczkowanie

Farbuje włosy na blond od długiego czasu nie sa nawet specjalnie zniszczone, ale blond po pierwsze mnie znudził a po drugie jakos ostatnio ten mój kolor jest coraz brzydszy tzn coraz mniej rownomierny, tu jakaś lekka żółć, tu jakis popiel , nie podoba mi sie to ;p

mam naturalne włosy w odcieniu blond-jasny brąz, jak powinien wygladac "powrót do natury" ? ;p czy to bedzie trudne ? czy po prostu trzeba znalezc farbe w moim naturalnym odcieniu (aktualnie hoduje odrosty ) i ona powinna złapać? bede wdzieczna za wszystkie sugestie od dziewczyn które wracały kiedys z jasnego blondu do natury
BreakIt jest offline  
Stary 2013-03-04, 14:48   #3769
bajacyna
Przyczajenie

Dzień Dobry Dziewczyny

Czy mogę się podpiąć i dołączyć?

Decyzję o hodowaniu odrostów podjęłam ponad rok temu i dzielnie trwałam. Kiedyś włosy rozjaśniałam i jak tylko zaczęły mi odrastać naturalne zauważyłam różnicę (wcześniej byłam przekonana, że moje włosy są w super stanie i świetnie znoszą koloryzację). Zachwycona efektami gładkich, mocnych, zdrowych i błyszczących włosów napaliłam się na naturalną czuprynę. A ostatnio mam jakieś dni zwątpienia. Szkoda mi moich odrostów za ucho. Wiem, że jak teraz się skuszę na farbę to już nie powrócę do zmagań z zapuszczaniem naturalnego włosia. W dodatku ta dziwna moda na ombre już raczej nie powróci i będzie mi trudniej chodzić z odrostami. A z drugiej strony korci mnie zmiana. W dodatku mężowi bardziej podobam się w farbowanej czuprynie.
Jak Wy radziłyście sobie z takimi kryzysami?
Wiem, że farba to zło, wiem, że po każdej wizycie u fryzjera wychodzę niezadowolona, a jakieś licho mnie ciągnie.

Pozdrawiam
bajacyna jest offline  
Stary 2013-03-04, 16:21   #3770
synekdocha
Przyczajenie

ŁZS -> farbowanie -> odrosty

Witajcie!
Mam ŁZS, raczej w stronę odmiany suchej i mega wrażliwej na wszystko.
Niestety farbuję włosy na ciemny brąz / czarny od dobrych kilku lat (ok 6), czego aktualnie niesamowicie żałuję bo i zrobiły się cieńsze, słabsze (kiedyś miałam grube i gęste), a skóra głowy cierpi niemiłosiernie - okrutny łupież, swędzenie całej skóry głowy, co z atym idzie już od dłuższego czasu mam bardzo obniżony nastrój i kompleksy
. Najchętniej rzuciłabym to farbowanie już w cholerę, że tak to brzydko ujmę i powróciła do naturalnego koloru. ALE JAK ?
Najbardziej boję się widocznego odrostu ( bo mój naturalny kolor włosów to ciemny, mysi blond ). Na dekoloryzację chyba nie ma sensu iść bo jak się dowiedziałam, wyszedłby z tego jedynie trochę jaśniejszy odcień od obecnego , a i włosy byłyby do niczego + nie sprzyjałoby to kompletnie ŁZS...
nie mam pojęcie co robić bo mam już dość tego błędnego koła z farbowaniem i cierpieniem mojej skóry głowy co naprawdę odbija się na psychice, co na pewno rozumieją dziewczyny z problemami skórnymi...
proszę o radę czy jakieś wskazówki, byłabym na prawdę bardzo wdzięczna
pozdrawiam,
Ola
synekdocha jest offline  
Stary 2013-03-04, 17:08   #3771
sylwia031195
Raczkowanie

jak na łądny kolor to farbuj, tylko odżywiaj je, żeby wyglądały zdrowo i nie były suche jak siano
takie jest moje zdanie, pozdrawiam.
sylwia031195 jest offline  
Stary 2013-03-04, 18:43   #3772
moniqua11
Raczkowanie

Cześć dziewczyny
Ja też już od ponad roku nie rozjaśniam włosów. Mam bardzo delikatne i mało w dodatku, poniszczyły się tylko i zrobiły się na końcach jak miotła. Dodam, że przechodze przez to drugi raz bo znowu mi się zachciało blondu.
Mój naturalny kolor to blond, mysi blond. Ja maluję włosy balsamami Wella Touch, nie niszczy włosów a w dodatku je odżywia. Kocham moje włosy po wyjściu od fryzjera. Tydzień po malowaniu są tak miękkie, że chce je ciągle dotykać. Maluję kolorem zbliżonym do moich dlatego, że nie zniosłabym mojego widoku z odrostami.
Po myciu koniecznie maska nawilżająca Wella Enrich i przed suszeniem, oczywiście zimnym strumieniem, na końce włosów olek Wella Luxeoil.
W taki sposób ratuje moje zniszczone włosy i nie mogę się doczekać kiedy się ich "pozbędę".
moniqua11 jest offline  
Stary 2013-03-04, 18:56   #3773
anusiakk_kk
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez bajacyna Pokaż wiadomość
Dzień Dobry Dziewczyny

Czy mogę się podpiąć i dołączyć?

Decyzję o hodowaniu odrostów podjęłam ponad rok temu i dzielnie trwałam. Kiedyś włosy rozjaśniałam i jak tylko zaczęły mi odrastać naturalne zauważyłam różnicę (wcześniej byłam przekonana, że moje włosy są w super stanie i świetnie znoszą koloryzację). Zachwycona efektami gładkich, mocnych, zdrowych i błyszczących włosów napaliłam się na naturalną czuprynę. A ostatnio mam jakieś dni zwątpienia. Szkoda mi moich odrostów za ucho. Wiem, że jak teraz się skuszę na farbę to już nie powrócę do zmagań z zapuszczaniem naturalnego włosia. W dodatku ta dziwna moda na ombre już raczej nie powróci i będzie mi trudniej chodzić z odrostami. A z drugiej strony korci mnie zmiana. W dodatku mężowi bardziej podobam się w farbowanej czuprynie.
Jak Wy radziłyście sobie z takimi kryzysami?
Wiem, że farba to zło, wiem, że po każdej wizycie u fryzjera wychodzę niezadowolona, a jakieś licho mnie ciągnie.

Pozdrawiam
mój chlopak tez mówi że w rudym najlepiej ale zaraz dodaje ze w tym blondzie naturalnym też pięknie

jak sobie radze? ciagle o tym mysle aaaaaaaaallllllleee nie pofarbuje bo po chwili w głowie mam myśl że musiałaby malować co miesiac jak nie czesciej zeby utrzymać piękny kolor
anusiakk_kk jest offline  
Stary 2013-03-06, 12:56   #3774
anilew
Przyczajenie

Zejście do naturalki- czy pigmentacja?

Swoje naturalne włosy miałam średni blond, później zaczęło się farbowanie, rozjaśniaczem i głównie farbami blond. Niedawno postanowiłam że zejdę z blondu do naturalnego koloru, chciałam zrobić dekoloryzacje, ale dowiedziałam się że nie mogę, bo to nic nie da. Więc postanowiłam męczyć się z odrostami i tym sposobem zejść do naturalnego koloru. Postanowiłam że trochę przyciemnię włosy żeby nie było tak znać moich odrostów: pofarbowałam farbą z londy 16 bez odrostów- wyszło mi cappucino. Później na jakimś blogu dowiedziałam się że nawet jak zejdę do swoich naturalnych to one już nigdy nie będą takie jak przed farbowaniem i tam polecono mi zrobić pigmentacje. Nie wiem co mam teraz zrobić?
Czy nawet jak zrobię tą pigmentacje to potem będą mogła zejść do swojego naturalnego, bo będę juz miała swój barwnik? Poradźcie mi co ja mam teraz zrobić? Bardzo bym chciała mieć już swoje naturalne włosy, nie chce farbować.
Ps: Są bardzo popalone i zniszczone.
anilew jest offline  
Stary 2013-03-06, 21:22   #3775
Crocifissa
Raczkowanie

Hej, przez lata farbowałam swoje włosy (naturalny ciemny blond z jasnymi refleksami) na różne odcienie czerni, a później brązu. Generalnie włosy były tragiczne.

Powrót do naturalnego koloru zaczęłam niewiele myśląc. Nie farbowałam po prostu. O dziwo, odrost przeszedł w miarę łagodnie, ale jasne odrosty przy super ciemnych włosach to była tragedia. Przemęczyłam się kilka miesięcy i ścięłam mega długie włosy do pasa na fryzurę "z produ dłuższe do ramion, z tyłu krótsze do połowy karku" i to była słuszna decyzja.

Z moimi popalonymi i suchymi jak pieprz włosami nic już się nie dało zrobić. Dodam, że pierwsze próby z farbowaniem miały miejsce przy współpracy z Palette... Zaznajomione panie wiedzą, jakie to zło.

Generalnie pomimo tego, że u fryzjera byłam bliska płaczu, a panie w kolejce za mną na krzesłach głośno komentowały mój "życiowy błąd", uważam że ścięcie włosów było najlepszą jak dotąd decyzją.

Ku mojemu zdziwieniu, włosy bez balastu zniszczonych kłaków odrosły BARDZO szybko, przestały wypadać, zrobiło się ich po prostu więcej.

Może czasem zamiast kombinować z dekoloryzacjami itp, a zatem z kolejną porcją chemii dla włosów, warto zastanowić się nad krótką fryzurką?
Crocifissa jest offline  
Stary 2013-03-06, 23:06   #3776
Tiku
Przyczajenie

Farbowanie włosów nie ma najmniejszego sensu. Serio, nie mówię tego z przekąsem, bo sama, kochane, mimo młodego wieku chętnie rzuciłam się na farbę... czarną. W porównaniu właśnie z mysim, ciemnym blondem, wiecie, początkowo szał, wielka zmiana... z jednej strony idealnie, bo początkowo podniosło to moją wiarę w siebie, ale im dalej, tym ciężej. Chcąc więc zmiany, nie bójcie się tego momentu przechodzenia z farby na naturę, bo jest to długa walka i sama jestem dopiero u jej początku. Wiem już jednak teraz, że będzie warto. Niedługo idę do fryzjera, a mimo pełnej serca pielęgnacji włosów moje rozjaśnione włosy kruszą się już boleśnie u końców... już nie mówiąc, że są tak cienkie, że lekki powiew wiatru może je unieść... to żałosny widok i MNIE boli bardziej niżeli głupie odrosty, serio. Tęcza na głowie, jaką mam teraz (ach, rozjaśnianie♡) to nic, a wizja odrostu nawet na pół głowy mnie nie przeraża, bo podchodzę do tego optymistycznie.
Wspieram każdą, która wątpi na początku. Jestem z Wami, nie poddawajcie się, nie ulegajcie presji społeczeństwa. (Mi dziewczyny z klasy mówią, że mam nie ścinać włosów, BO SĄ WYSTARCZAJĄCO KRÓTKIE, więc wiecie, autorytetem dla mnie one nie grzeszą, jeśli wolą długość ponad jakość...) Nie idźcie na skróty i jeśli chcecie zmienić coś w życiu, zadbajcie o pielęgnację, a nie próbujcie zakryć błędy życia kolejnymi farbami (nawet mimo wiedzy, że 90% wybranych dotąd kolorów nie bardzo do Was pasuje). Dążcie do piękna przede wszystkim dla siebie, nie innych. ♡
Tiku jest offline  
Stary 2013-03-07, 09:29   #3777
kreconowlosa
Raczkowanie

Crocifissa - zgadzam się z Twoją wypowiedzią sama póki co podcinam regularnie włosy, zapuszczać będę jak wrócę całkiem do swoich. jeszcze trochę czasu przede mną. w sobotę wybieram się do fryzjera i zobaczymy na ile cm się zdecyduję ostatecznie

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez anilew Pokaż wiadomość
Swoje naturalne włosy miałam średni blond, później zaczęło się farbowanie, rozjaśniaczem i głównie farbami blond. Niedawno postanowiłam że zejdę z blondu do naturalnego koloru, chciałam zrobić dekoloryzacje, ale dowiedziałam się że nie mogę, bo to nic nie da. Więc postanowiłam męczyć się z odrostami i tym sposobem zejść do naturalnego koloru. Postanowiłam że trochę przyciemnię włosy żeby nie było tak znać moich odrostów: pofarbowałam farbą z londy 16 bez odrostów- wyszło mi cappucino. Później na jakimś blogu dowiedziałam się że nawet jak zejdę do swoich naturalnych to one już nigdy nie będą takie jak przed farbowaniem i tam polecono mi zrobić pigmentacje. Nie wiem co mam teraz zrobić?
Czy nawet jak zrobię tą pigmentacje to potem będą mogła zejść do swojego naturalnego, bo będę juz miała swój barwnik? Poradźcie mi co ja mam teraz zrobić? Bardzo bym chciała mieć już swoje naturalne włosy, nie chce farbować.
dlaczego nie będą takie jak przed farbowaniem? cebulki mogły dostać w d.., ze tak powiem, ale bez przesady. jak przestaniesz farbować to odzyją. wszystkie tu mamy normalnie swoje naturalne włosy, a nawet piękniejsze niż kiedyś
kreconowlosa jest offline  
Stary 2013-03-07, 12:41   #3778
201604291140
Konto usunięte

Dot.: Zejście do naturalki- czy pigmentacja?

moje włosy chwila moment i będą miały 3,5cm . prawie 70 dni za mną, nic z przyspieszaczy im nie pomogło, ale za to moje odrosty są w genialnej kondycji i się zagęściły. bez żalu ścinam co 2-3 tygodnie po kilka cm włosów, sama łapię kosmyki i ciacham nożyczkami rossmanna . chcę zejść przynajmniej z cieniowana, jeszcze jakieś 5cm mi zostało. moje farbowańce dzięki pielęgnacji ładnie się nawilżyły, aż szok, że teraz tak wyglądają - choć zabrało im to 7 miesięcy regularnej pielęgnacji co 2gi dzień - olejowania na noc, masek na 1h pod czepek i całej serii innych standardowych kroków. uratowało mnie zaprzestanie czesania włosów - teraz robię to tylko po myciu - i zabezpieczanie końcówek silikonem. mój odrost praktycznie w ogóle nie różni się od przyciemnionej części. nie mogę się doczekać kiedy odrost sięgnie połowy szyi - wtedy zetnę włosy na prosto do tej długości, teraz nie ma po co ścinać mocnej niż kilka cm za ramiona. lata się nosiłam z powrotem do naturalek, wreszcie to robię

Cytat:
Napisane przez anilew Pokaż wiadomość
jak sama nazwa mówi "dekoloryzacja" to usuwanie koloru. ty miałaś włosy rozjaśniane, w tym procesie twój naturalny pigment został utleniony i już go nie ma. pigmentacja to przyciemnienie włosów, nadanie pigmentu, którego pozbyłaś się przy rozjaśnianiu. nie da się nagle wrócić do naturalnych włosów przez używanie chemii, musisz je zapuszczać od początku i męczyć się z odrostami. pigmentacja w twoim przypadku jest po to, by farbowańce tak nie odznaczały się od odrostu. najlepiej już nic z włosami nie rób i czekaj na odrosty. jak farbowańce za bardzo ci się wypłukają to tylko je przyciemniaj, odrostów nie ruszaj.

Edytowane przez 201604291140
Czas edycji: 2013-03-07 o 12:47
Stary 2013-03-08, 13:18   #3779
anilew
Przyczajenie

dzięki za rady i za wsparcie..
anilew jest offline  
Stary 2013-03-10, 08:07   #3780
bajacyna
Przyczajenie

Dzięki Dziewczyny za te wpisy ku chwale naturalnych włosów
Przetrwałam swój dołek
Ostatecznie doszłam do wniosku, że dużo już za mną i szkoda tych starań, szkoda moich mocnych i zdrowych włosów, i szkoda przyszłego czasu. Teraz jestem w 8 miesiącu ciąży i przy małym dziecku, siedzeniu w domu, związywaniu włosów farbowanie wydaje mi się pozbawione sensu. Za to jest to idealny czas na dalsze zapuszczanie odrostów. Tym bardziej, gdy słońce rozjaśni naturalnie moje odrosty i będą mniej się odcinały od farbowanych końcówek. Przetrwałam zimę, gdy odrosty są ciemniejsze i różnica bardziej widoczna, więc przed latem wracać do rozjaśniacza to pomyłka. Poza tym jak będę znowu zaczynać od nowa i zwlekać to dotrwam do czasu pojawienia się siwych włosów i... farbowania ich. Ostatni dzwonek, by się jeszcze w spokoju nacieszyć naturalnymi włosami, bo muszą przecież odrosnąć wszystkie i muszę mieć czas na nacieszenie się całą czupryną naturalną. A u niektórych osób pierwsze siwaki pojawiają już około 30tki. Mnie to przekonało, więc jeśli któraś z Was jest 25+ to może ten argument w chwilach kryzysu zadziała.

I zapomniałam - odkryłam, że odrost jest już do ramion W załączeniu kontrast pomiędzy odrostem a farbowaniem latem i mój ciemny odrost teraz.

Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_6492 kopiad.jpg (68,4 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PICT0074r.jpg (6,5 KB, 70 załadowań)

Edytowane przez bajacyna
Czas edycji: 2013-03-10 o 08:23
bajacyna jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, farbowanie, kolor blond farbowanie, naturalne włosy, naturalny kolor, platynowy blond, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości