Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Część V - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-03-20, 14:11   #3841
kat123
Zakorzenienie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Raju, jakie śliczne loczki Mania, piękne masz włosy! Powodzenia w zapuszczaniu

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2013-03-20, 14:14   #3842
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Tyle olei i brak chęci? seboradin to wcierka?

No w sumie nie dowiedziałam się, ale się dowiem, bo TVN wprowadzi niedługo nowy program, coś jak z Gesslerową tylko w gabinetach fryzjerskich ogólnie mówili, że w Polsce fryzjerstwo jest w tyle i nadal nie sterylizuje się narzędzi itd. Jak pokazywali krótkie sceny z gabinetów to aż się na ten syf włos jeżył
wcierka, konkretnie taka
w zeszłym roku używałam tej wersji i mi pasowałą, jedyne co to zapach

olejków używam też do ciała
a z włosami to właśnie mi teraz ciężko coś dobrać bo albo mi się obciążają albo robią się suchawe ale pewnie też są już zmęczone zimą, cały czas czapka, ogrzewanie, czasem zmokną

co do tych zakładów fryzjerskich to mnie nie dziwi hehe
ale ja teraz mam zamiar rzadko tam zaglądać

Cytat:
Napisane przez Mania1987 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny. Nie udzielam się bo już nie zapuszczam odrostów, ale codziennie Was podczytuję. Fajnie, że ciągle hodujecie naturalki Wrzucam moje zdjęcie na dowód, że się nie złamałam i nie zafarbowałam i od pół roku mam już swój naturalny kolor. Teraz walczę o długość i o pielęgnację skrętu, który się ujawnił dzięki braku farbowania.
Powodzenia w dalszym zapuszczaniu i nie dajcie się farbom
jakie kręciołki

Tygrryska jest offline  
Stary 2013-03-20, 14:27   #3843
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
Oooo dzięki choć u mnie na szczęście nic się nie dzieje, a stosuję 8w1 i diamentową od... no pół roku na pewno i mam ją zawsze na paznokciach bo jak tylko nie użyję np. jako bazy pod lakier to po kilku dniach zaczynają się znowu rozdwajać. A z odżywką twarde i mocne. A zwykle latam tylko z kilkoma warstwami tej odżywki i moje pazurki wyglądają przyzwoicie swego czasu zaczęły "oddychać" pod lakierem, ale i na to znalazłam sposób -lekko opiłować płytkę z góry i już lakier nie bąbelkuje ale już wiem, że jakby się coś takiego działo to od czego. Ważna informacja

Ja dłuuugo nie olejowałam, niemal całą zimę i teraz znowu mam do tego zapał rycynka, kokos i pomarańczowa Alterra czekają na mnie a moje włoski w moim folderze (link w podpisie), jakbyś chciała więcej zdjęć to mogę wrzucić i tu, bo mam na kompie... chociaż stronę lub dwie temu wrzucałam więcej W lipcu były najkrótsze, potem podcinane po 1-2 cm co 3 miesiące.
A faktycznie, jest folder, jeju...jakie ładne Chciałabym mieć chociaż już takiego bobika jakiego miałaś w marcu rok temu teraz mam mega krótkie ale na szczęście szybko mi rosną, teraz miały tylko mały zastój przez leki ale już jest wszystko okey, teraz tylko dbać, wcierki używać i witaminki jeść

Cytat:
Hej Dziewczyny. Nie udzielam się bo już nie zapuszczam odrostów, ale codziennie Was podczytuję. Fajnie, że ciągle hodujecie naturalki Wrzucam moje zdjęcie na dowód, że się nie złamałam i nie zafarbowałam i od pół roku mam już swój naturalny kolor. Teraz walczę o długość i o pielęgnację skrętu, który się ujawnił dzięki braku farbowania.
Gratulacje Fajnie, że masz już taką długość i to naturalnych - zazdroszczę bardzo i mnie osobiście motywują takie zdjęcia. Ile Ci zajęło wyhodowanie naturalsów do takiej długości?

Kupiłam sobie dzisiaj taką małą,okrągłą szczotkę z naturalnym włosiem, żebym mogła jakoś czasami układać te włoski, oczywiście suszarka z letnim nawiewem i jonizacją Bo jak sama wczoraj umyłam i nie ułożyłam to typowy chłopak z lat 90'

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2013-03-20, 14:45   #3844
Mania1987
Raczkowanie

GG do Mania1987

anngeli 20 miesięcy temu ostatnio farbowałam, ostatni raz były obcinane we wrześniu i wtedy już miałam całe swoje ale były sporo krótsze
Mania1987 jest offline  
Stary 2013-03-20, 14:57   #3845
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
anngeli 20 miesięcy temu ostatnio farbowałam, ostatni raz były obcinane we wrześniu i wtedy już miałam całe swoje ale były sporo krótsze
to ładnie Ci włosy rosną
ja nie farbuje 18 miesięcy a mam krótsze a moje są proste

Tygrryska jest offline  
Stary 2013-03-20, 15:08   #3846
Mania1987
Raczkowanie

GG do Mania1987

Tygrryska dosyć szybko mi rosną, nie narzekam. Ale Ty masz śliczny kolor
Mania1987 jest offline  
Stary 2013-03-20, 18:19   #3847
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Tygrryska dosyć szybko mi rosną, nie narzekam. Ale Ty masz śliczny kolor
dziękuję ale kolor jak kolor

mi rosną 1-1,3 cm za pół roku będzie długość w miarę ok
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5324_370775946371160_866319710_n.jpg (26,4 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez Tygrryska
Czas edycji: 2013-03-20 o 18:24
Tygrryska jest offline  
Stary 2013-03-20, 21:30   #3848
kreconowlosa
Raczkowanie

Cytat:
cudowne! gratuluję Ci udanego powrotu do naturalek i życze dalszych sukcesów w zapuszczaniu piekne masz włosy

kat - mam pytanko do Ciebie odnośnie rycyny. robisz coś z nią, żeby się łatwiej nakładało? ;>
kreconowlosa jest offline  
Stary 2013-03-20, 21:59   #3849
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kreconowlosa Pokaż wiadomość
kat - mam pytanko do Ciebie odnośnie rycyny. robisz coś z nią, żeby się łatwiej nakładało? ;>
Kiedyś dodawalam Alterry lub podgrzewalam. Teraz nakladam ją prosto z butelki, tzn. wlewam trochę na dłoń, rozcieram i przeciagam po włosach ;-)

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2013-03-20, 23:13   #3850
Tygrryska
Zakorzenienie

ja rycynę zawsze dodaję do innego olejku

Tygrryska jest offline  
Stary 2013-03-20, 23:41   #3851
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
O to szybko mi na szczęście też szybko rosły zawsze gdy nie katowałam ich farbowaniem... Nie wiem jak to możliwe, chyba się obrażały na mnie wtedy Tak na poważnie, to wstyd mi, że dopiero teraz zrozumiałam jak dostawały w kość... Jednak jak widać sama sobie wymierzyłam karę i skrzywdziłam się fryzurką na chłopaka. Ale przynajmniej wiem, że teraz się uda i warto się przemęczyć.

Udało mi się dzisiaj kupić sukienkę, bo 31 marca idziemy na chrzest i później uroczystość w domu kuzynki -TŻ i on jest chrzestnym. Chciałam sukienkę niezbyt wystawną by móc urozmaicić ją dodatkami, jasną, uroczą a zarazem nie w stylu "babcinym". Udało mi się znaleźć w Reserved. Niby ktoś by pomyślał - jest tyle sukienek ale po 1 nietypowa okazja, nie mogę się ubrać zbyt ostro a zaraz nie jak szara myszka bo (pkt 2) - nic mi się nie podobało do tych włosów na chłopaka... (coś na styl zdjęcia ale moja jest bardziej dopasowana w pasie bo ma ściągacz) zdjęcie nr 2 to dokładnie ta sukienka ale na manekinie wygląda ciekawiej niż na zdjęciu teraz czas na jakieś ciekawe dodatki i mocne kolczyki.

Co do rycyny, jeśli już mam chęć się z nią babrać a robię to rzadko bo jednak stawiam na ampułki + masaż skalpu itp.
To rozprowadzam go przedziałkami patyczkiem kosmetycznym który co przedziałek zamaczam od nowa w buteleczce, żeby żadna strona nie była poszkodowana a później masuję skalp masażerem którego mam ze skrzypowity, przy krótkich włosach metoda idealna wg mnie, przy dłuższych był większy problem ale może plątały się bo były zniszczone.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg -9f177c9f50b1338d5625.jpg (41,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mojaW0066.jpg (50,4 KB, 39 załadowań)

6.07.2008r.
T.

Edytowane przez anngeli
Czas edycji: 2013-03-20 o 23:42
anngeli jest offline  
Stary 2013-03-21, 10:39   #3852
kreconowlosa
Raczkowanie

Cytat:
Kiedyś dodawalam Alterry lub podgrzewalam. Teraz nakladam ją prosto z butelki, tzn. wlewam trochę na dłoń, rozcieram i przeciagam po włosach ;-)
Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
ja rycynę zawsze dodaję do innego olejku
pamiętam jak kiedyś próbowałam nałożyć samą rycynę, to masakra, ciężko było
a mam w domu, więc może spróbuję
Stary 2013-03-21, 20:18   #3853
moooniek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość

Udało mi się dzisiaj kupić sukienkę, bo 31 marca idziemy na chrzest i później uroczystość w domu kuzynki -TŻ i on jest chrzestnym. Chciałam sukienkę niezbyt wystawną by móc urozmaicić ją dodatkami, jasną, uroczą a zarazem nie w stylu "babcinym". Udało mi się znaleźć w Reserved. Niby ktoś by pomyślał - jest tyle sukienek ale po 1 nietypowa okazja, nie mogę się ubrać zbyt ostro a zaraz nie jak szara myszka bo (pkt 2) - nic mi się nie podobało do tych włosów na chłopaka... (coś na styl zdjęcia ale moja jest bardziej dopasowana w pasie bo ma ściągacz) zdjęcie nr 2 to dokładnie ta sukienka ale na manekinie wygląda ciekawiej niż na zdjęciu teraz czas na jakieś ciekawe dodatki i mocne kolczyki.
świetna mogę zapytać ile za nią dałaś?
Stary 2013-03-22, 08:39   #3854
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
bardzo fajna sukienka

Cytat:
ja wlasnie zmylam mieszankę olejku rycynowego, kokosowego i oliwy z oliwek

Tygrryska jest offline  
Stary 2013-03-22, 08:57   #3855
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Ja jak miałam farbowańce to też miałam z tym problem ale teraz jakoś nakładanie jej solo idzie mi dobrze

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2013-03-22, 18:22   #3856
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez moooniek Pokaż wiadomość
świetna mogę zapytać ile za nią dałaś?
Dziękuję 69 zł, nie jest dużo wg mnie , ale mało też aż tak nie zważywszy na to, że gdyby nie dodatki które każdy dobierze indywidualnie to tylko kawałek białego materiału i firanki ze ściągaczem Ale jak wiadomo takie proste rzeczy czasami przesadnie bywają wyceniane...

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
bardzo fajna sukienka

ja wlasnie zmylam mieszankę olejku rycynowego, kokosowego i oliwy z oliwek
Dziękuję

W niedziele minie tydzień jak obcięłam włosy ;o niby szybko mi to zleciało ale i tak odliczam dni, na które uroczystości ile minie już dni i ile mogą mi odrosnąć haha dobry jest ten kalkulator rozbudowany "obliczanie daty" z dokładnością co do dnia. W sumie mogłabym to samo bez problemu policzyć, ale lubię sobie tak włączyć i obliczać, zwłaszcza odległe daty albo te wstecz dużo
W moje imieniny minie 5 równych miesięcy za to na Mikołajki juz 8 miesięcy, 2 tyg i 5 dni czyli już sporo odrosną bo na Wigilię już będą miały 9miechów i tydzień. A na urodziny w lutym prawie 11 miesięcy.
Ciekawe jak najbardziej uda mi się pobudzić porost i w jak szybkim tempie uzyskam fryzurę w której nie będę czuła się i wyglądała jak chłopak albo gdy zetnę ost. końce farbowanych
Dość tych marzeń, szykuję się na wypadzik do znajomych.
Nie wiem w co się ubrać, bo wraz ze ścięciem włosów straciłam zmysł ubierania się We wszystkim czuję się albo staro abo jak facet... Błagam kłaki rośnijcie, niby dla niektórych to tylko włosy ale dla mnie to aż bo to zmienia cały wygląd kobiety a kolory włosów nie raz wpływają na garderobę podobno (głównie na kolory ubrań) więc coś w tym jest.
Miłego wieczoru

6.07.2008r.
T.

Edytowane przez anngeli
Czas edycji: 2013-03-22 o 18:25
anngeli jest offline  
Stary 2013-03-23, 11:46   #3857
jaroszania
Wtajemniczenie

GG do jaroszania

witam,
nie farbuję włosów od 20.12.2012. Na razie mój odrost ma około 3,5cm. Jestem teraz jestem na najgorszym etapie bo bardzo mnie korci zafarbowanie włosów:/ Farbowane mam jasne, swoje mysie. Wygląda to niestety dosyć niechlujnie i mam dylemat czy czasem nie przyciemnić ich farbą i dopiero wtedy wracać do naturalnych. Z drugiej strony ostatnio wzmocniły mi się włosy, poprawiła się ich kondycja i trochę szkoda mi je męczyć.Jestem już po jednej próbie, ale niestety po roku zapuszczania złamałam się i zafarbowałam potrzebuję rady i wsparcia;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg odrost1.jpg (86,5 KB, 40 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg odrost2.jpg (107,2 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg odrost3.jpg (118,9 KB, 55 załadowań)

nie farbuję od 20.12.2012
jaroszania jest offline  
Stary 2013-03-23, 11:52   #3858
moooniek
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję 69 zł, nie jest dużo wg mnie , ale mało też aż tak nie zważywszy na to, że gdyby nie dodatki które każdy dobierze indywidualnie to tylko kawałek białego materiału i firanki ze ściągaczem Ale jak wiadomo takie proste rzeczy czasami przesadnie bywają wyceniane...
Cena przyjemna, tez bym ja kupila, tylko kolor mi troche nie odpowiadda
Stary 2013-03-23, 14:06   #3859
swan999
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jaroszania Pokaż wiadomość
witam,
nie farbuję włosów od 20.12.2012. Na razie mój odrost ma około 3,5cm. Jestem teraz jestem na najgorszym etapie bo bardzo mnie korci zafarbowanie włosów:/ Farbowane mam jasne, swoje mysie. Wygląda to niestety dosyć niechlujnie i mam dylemat czy czasem nie przyciemnić ich farbą i dopiero wtedy wracać do naturalnych. Z drugiej strony ostatnio wzmocniły mi się włosy, poprawiła się ich kondycja i trochę szkoda mi je męczyć.Jestem już po jednej próbie, ale niestety po roku zapuszczania złamałam się i zafarbowałam potrzebuję rady i wsparcia;-)
Witaj

mój odrost też ma akurat 3,5 cm (ostatnio farbowałam 18.01.2013) i też kusiła mnie farba, ale wytrwałam i nie żałuję Szkoda mi teraz niszczyć włosów farbą by zatuszować odrosty, bo też zauważyłam już znaczną poprawę w ich stanie. Trzymam za Ciebie kciuki Damy radę
swan999 jest offline  
Stary 2013-03-23, 19:04   #3860
201604291140
Konto usunięte

Cytat:
witam,
no co ty że masz 3,5cm . ja nie farbuję od 31.12.12, mam odrost +4cm i mój odrościoch wygląda na przynajmniej 1,5cm krótszy od twojego. nawet jeżeli uznać, że nie masz równo zrobionego przedziałka i ciężko długość ocenić, to i tak mój jest dużo krótszy od twojego.
201604291140 jest offline  
Stary 2013-03-23, 19:37   #3861
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Błagam kłaki rośnijcie, niby dla niektórych to tylko włosy ale dla mnie to aż bo to zmienia cały wygląd kobiety a kolory włosów nie raz wpływają na garderobę podobno (głównie na kolory ubrań) więc coś w tym jest.
Miłego wieczoru
zdecydowanie
zreszta przy kazdej zmianie koloru troche sie zmienia tez makijaz, kolory...

Cytat:
witam,
tak wygladaja troche jak moje

Tygrryska jest offline  
Stary 2013-03-26, 11:59   #3862
aprilrain
Raczkowanie

Ja też rycynę mieszam z innymi olejkami, bo samą jak nakładam to chyba wyrywam sobie włosy, wszędzie ich pełno. Też mam teraz lotion Seboradin, a nawet 2, bo i żeń-szeń i rzepa. Zobaczymy czy pobudzą moje włosy do wzrostu. I niestety znowu lecą mi włosy z głowy. Są bardzo wrażliwe na stres. Boję się ile mogę z nich stracić, już jesienią sporo wypadło. A teraz jestem kłębkiem nerwów. Mam nadzieję, że Seboradin z tym sobie też poradzi. Najwyżej kupię znowu Radical ampułki, ale trochę szkoda mi kasy, jak mam śmierdziuchy.
aprilrain jest offline  
Stary 2013-04-01, 22:38   #3863
anngeli
Zadomowienie

Myślałam, że będę miała coś do nadrabiania ale jak widać nic
Wszyscy zabiegani, święta itp.
Mnie teraz większe zabieganie czeka, co mnie przeraża, stresuje i momentami łapię deprechę, że sobie nie poradzę
Jak by było mało - wygląd mi nie pomaga, bo jak patrzę w lustro to jestem załamana... nie cierpię aż tak krótkich włosów
Niektórzy mi mówią, że już widać po tych 2tyg. że coś ruszyło i że rosną... Ja jakoś w to nie wierzę.
Stosuję płukanki przyciemniające. A na ważne wyjścia szamponetki z joanny te 4-8 zmyć. Na sam koniec, jak się nie chce wypłukać to chwilkę przytrzymam nizoral na głowie i po szamponetce ani śladu.
Mam ogólnie wrażenie, że włosy się trochę jak by przyciemniły...?
Te na długości również, nie wiem czy olej rycynowy ma w tym jakiś swój udział, czy te ziołowe płukanki.
Dobrze w sumie, bo odrostu nie widać tak ale znów ciężko mi wtedy stwierdzić czy coś urosło bo ja oczywiście pesymistka tego nie widzę
Pogoda też do du... wszystko na nie.
Dobrze, że mam TŻ który też czasami mnie wnerwia ale jednak jest moją podporą, poza rodzicami. Bardzo to doceniam ale wiadomo - człowieka czasami złapie taki stan dziwny, chyba bardzo mi brak słońca bo mi czarne myślenie wchodzi
Dobranoc...spać też nie mogę ale staram się heh

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2013-04-02, 12:42   #3864
kreconowlosa
Raczkowanie

anngeli - lepiej nie kombinuj z szamponetkami, bo tak to nigdy nic nie osiągniesz pomyśl sobie, że się poświęciłaś, bo ścięłaś włosy, więc walcz dalej a nizorale zdrowe dla włosów nie są niestety.
Stary 2013-04-02, 14:10   #3865
anngeli
Zadomowienie

Wiem, ale one się przecież zmywają i użyłam jej 2 w odstępach czasowych sporych, raz jeszcze przed ścięciem i teraz tylko ze względu na chrzciny na których byłam.
Kolejny raz użyję dopiero pod koniec czerwca na wesele do znajomych o ile będzie taka potrzeba, bo myślę, że jednak przyjdzie do nas lato i za sprawą słoneczko wszystko się wyrówna i nie będę musiała, z resztą też sama nie mam na to ochoty.
Póki co używam tylko czasami płukanki z kory dębu albo z orzechów i tych kalpi toone które dodatkowo działają wzmacniająco, z resztą jak większość ziół indyjskich

Ale jest postęp - zauważyłam dzisiaj jak umyłam głowę po tej całej stylizacji której się poddałam w niedziele rano, że włosy są jakieś dłuższe i faktycznie kosmyki które nie łapały się na szczotkę już się dają układać. Minęły dopiero 2 tyg. i 2 dni ale jeżeli po tych wcierkach niektórym włosy rosną 2-3 cm/ miesięcznie a na blogu u Anwen nawet większe miary widziałam, to może mi po połowie miesiące chociaż ten 1-1,5 cm urosło już szkoda, że nie mierzę regularnie odrostu bo wizualnie to niby większy ale wiadomo, różne światło mnie potrafi zmylić.
Do później

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2013-04-02, 14:57   #3866
Tygrryska
Zakorzenienie

na poczcie czeka na mnie khadi

anngeli, rzeczywiście uważaj z tymi szamponetkami.. chyba tutaj komuś w końcu nie chciała całkiem zejść..

a włoski na pewno Ci ładnie rosną
ja też nie mierzę ale od czasu robię zdjęcie porównawcze

Tygrryska jest offline  
Stary 2013-04-02, 15:35   #3867
natalkaa7522
Zakorzenienie

Ja też nie mierzę tylko robię zdjęcia
Stary 2013-04-02, 15:50   #3868
AmaiMomo
Zadomowienie

Hej,

Dawno mnie tutaj nie było. Prawdopodobnie już mnie nie pamiętacie, bo przez dłuuugi okres czasu w ogóle się nie udzielałam w tym wątku i na Wizażu.

Przyszłam się pochwalić, że udało mi się w jakiś 85-90% zapuścić już moje naturalki. Niestety nie jestem z nich zadowolona - mam wrażenie, że natura troszkę się w moim przypadku pomyliła. Czuję się trochę...staro w tym kolorze.

Niemniej jednak dałam radę! Mogę z czystym sumieniem polecić Jantar i odżywkę Wax.

W dalszym ciągu zapuszczam włosy. Udało mi się już całkowicie pozbyć grzywki. Teraz czekam tylko na odpowiedni moment, by zejść umiejętnie z nieudanego cieniowania i degażowania oraz pikowania, które skutecznie pozbawiły moje włosy objętości.

Pozdrawiam i życzę owocnego zapuszczania włosów i oczywiście satysfakcji ze swojego naturalnego koloru.
AmaiMomo jest offline  
Stary 2013-04-02, 16:30   #3869
Gosia_14
Rozeznanie

No ja własnie zaczynam miec wątpliwości co do mojego koloru włosów,nie podoba mi się. Teraz mam okres na blond i nie wiem co zrobic.
Gosia_14 jest offline  
Stary 2013-04-02, 16:31   #3870
natalkaa7522
Zakorzenienie

Nie farbuj.

Tagi
blond, farbowanie, kolor blond farbowanie, naturalne włosy, naturalny kolor, platynowy blond, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości