Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Część V - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2013-05-18, 17:59   #4141
Polinezyjka
Zakorzenienie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość
Straciłam odrost, który miał już 2cm Byłam wczoraj u fryzjera, żeby zrobić kilka jaśniejszych pasemek, bo fatalnie czuję się w ciemnym kolorze, do tego jest lato, a nie chcę wyglądać jak wampir albo strzyga. Pasemka wyszły NIEBIESKIE... Ale to tak niebieskie, jak chabry na łące Trzeba było to zakryć farbą, tak więc wyglądam jak wyglądałam, do tego odrosty też złapały farbę (mniej, ale jednak). Przysięgam, że już nigdy więcej nie tknę henny i indygo, nigdy. Gdybym wiedziała, że będą z tym takie problemy to bym się na to w życiu nie zdecydowała, czytając o farbach khadi natrafiłam tylko na informacje o super-trwałości, dobroczynnym wpływie itp., o rozjaśnianiu wszystkie strony milczą... Przeklinam swoją głupotę, teraz zanim odrosną mi moje włosy rozsądnej długości poczekam sobie 4-5 lat. Czuję się fatalnie
O rany - czyli to wina henny że wyszły Ci niebieskie pasemka? dobrze rozumiem ? Nie miałam pojęcia, że henna rozjaśnia? Kurcze współczuję bardzo, ale dopiero zaczynasz zapuszczać odrosty więc tak naprawdę to parę lat trzeba na to przewidzieć by całość włosów była naturalna .
Polinezyjka jest teraz online  
Stary 2013-05-18, 18:22   #4142
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie

A niedawno chciałam włosy henna farbować Szukałam dużo informacji na temat Khadi i naprawdę NIGDZIE nie ma nic o działaniu rozjaśniającym. Tylko zachwyty nad henną w internecie można spotkać. A na stronie producenta są zdjęcia włosów przed i po oraz opinie użytkowniczek tej "naturalnej farby". Oczywiście wszystkie pochlebne o leczniczym działaniu henny....:tasacz ek:
Moje włosy są w etapie w którym zostaje kitka, kok. Doprowadzają mnie do wściekłości. Mam ochotę obciąć je na M.Cyrus. I chyba zrobie tak jeśli zabiegi nic nie pomogą na ten wstrętny rudy...

Edytowane przez JoannaIrminaTitina
Czas edycji: 2013-05-18 o 18:24
JoannaIrminaTitina jest offline  
Stary 2013-05-18, 18:33   #4143
Lady_Caroline
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez JoannaIrminaTitina Pokaż wiadomość
A niedawno chciałam włosy henna farbować Szukałam dużo informacji na temat Khadi i naprawdę NIGDZIE nie ma nic o działaniu rozjaśniającym. Tylko zachwyty nad henną w internecie można spotkać. A na stronie producenta są zdjęcia włosów przed i po oraz opinie użytkowniczek tej "naturalnej farby". Oczywiście wszystkie pochlebne o leczniczym działaniu henny....:tasacz ek:
Moje włosy są w etapie w którym zostaje kitka, kok. Doprowadzają mnie do wściekłości. Mam ochotę obciąć je na M.Cyrus. I chyba zrobie tak jeśli zabiegi nic nie pomogą na ten wstrętny rudy...
A ja chciałam użyć Cassi do odżywienia, ale boję się, że kolor się ociepli, a w takim odcieniu wyglądam bardzo źle...
Jaki masz kolor odrostow? Może lepiej pofarbować resztę na zbliżony kolor?
Stary 2013-05-18, 19:18   #4144
Alassiel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Polinezyjka Pokaż wiadomość
O rany - czyli to wina henny że wyszły Ci niebieskie pasemka? dobrze rozumiem ? Nie miałam pojęcia, że henna rozjaśnia? Kurcze współczuję bardzo, ale dopiero zaczynasz zapuszczać odrosty więc tak naprawdę to parę lat trzeba na to przewidzieć by całość włosów była naturalna .
Nie tyle henny, co indygo, bo indygo to niebieski barwnik. Farbowałam włosy orzechowym brązem, a to mieszanka właśnie indygo z małym dodatkiem henny (czerwony barwnik) i innych ziółek. Ale kolor wymywał mi się do średniego brązu z rudymi refleksami i też liczyłam na to, że pasemka wyjdą trochę jaśniejsze i cieplejsze, ale wciąż w normalnym kolorze. Rozjaśniacz miałam na głowie dosłownie kilka minut, do tego był łagodny, włosy ani trochę się nie zniszczyły. Już prędzej bym się spodziewała glonowatej zieleni, a tą można by stonować jakąś jasną farbą z odrobiną czerwieni i byłoby dobrze. A tak?
Co do pogrubionego - pisząc, że strony milczą o rozjaśnianiu miałam na myśli, że nigdzie nie jest napisane, że przy rozjaśnianiu mogą wyjść takie kwiatki. Wiedziałam, że henna wnika do włosa i łączy się z keratyną, że ciężko ją usunąć bez zniszczenia struktury włosa, ale nie przypuszczałam, że będę mieć taki problem... A gdybym wiedziała to bym w życiu nie sięgnęła po te farby, już bym wolała katować włosy chemią.
I cóż z tego, że odrost był mały i jestem na początku drogi, jak teraz wiem, że będę musiała parę lat męczyć się z ogromną różnicą kolorów i będę wyglądać okropnie... A włosy to nie cienie pod oczami, które można przykryć korektorem albo fałdka na brzuchu, która "zniknie" pod odpowiednią bluzką. Straciłam kompletnie motywację.

Alassiel jest offline  
Stary 2013-05-18, 20:47   #4145
patttrycja
Przyczajenie

Dla mających ciemniejszy odrost i jaśniejszą resztę i chcących te jasne części przyciemnić w chłodniejsze tony -- polecam szampon w pudrze Heenara. Myłam włosy tym pudrem i zostawiłam na kilka 2-5 minut. Szczerze mówiąc nie wiedziałam, że tak się stanie ale efekt choc zupełnie nie zamierzony bardzo fajny. Dobre jest też to, że wypłukuje się niczym szamponetka, a łapie głównie farbowańce Na moich włosach - polski blond - odrost około 5 cm i rozjaśnionej reszcie kolory prawie się zrównały.
patttrycja jest offline  
Stary 2013-05-18, 21:36   #4146
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie

Pofarbowanie moich kłaczków graniczy z niemożliwością...jeszcze nigdy nie znalazłam farby w odcieniu naturalnych włosów....
Alassiel- po roku będziesz już miała pewnie boba ze swoich włosów. Nie przejmuj się.
A może inny fryzjer?
Stary 2013-05-19, 00:39   #4147
201604291140
Konto usunięte

Mi dzisiaj stuknęło równe 140dni, odrost 7cm . Za 10 dni zdjęcie! Bardzo mnie to motywuje.

Interesowałam się pewien okres czasu henną, oczywiście Khadi . Rozglądałam się za rudym, ale jak zobaczyłam na wizażu i blogach co poniektórym dziewczynom wychodzi na włosach, to skapitulowałam. Miała wyjść naturalna rudość, a najczęściej była to czerwień lub perfidna pomarańczka, która wręcz się skrzyła. Potem pomyślałam o brązach. W porównaniu jednej włosomaniaczki na pewnym blogu zobaczyłam hennę brązową po miesiącu - dziewczyna była zadowolona, a mnie ten efekt przeraził. Miała naturalne włosy przed hennowaniem, po wypłukaniu się farby włosy były zwyczajnie wypłowiałe, lekko rudawe i jaśniejsze niż miała wcześniej - w bardzo nieprzyjemny sposób jak dla mnie. Jeszcze mi chodzi po głowie henna gloss, czyli zmieszanie odrobiny proszku henny (brąz) z odżywką. Włosy po tym mają mieć rewelacyjny blask. Mimo wszystko boję się wypłowienia koloru, bym znów nie musiała farbować włosy. Nie po to tak je pielęgnuję, by potem się jeszcze kolorem martwić.
201604291140 jest offline  
Stary 2013-05-19, 10:16   #4148
Polinezyjka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez animale Pokaż wiadomość
Mi dzisiaj stuknęło równe 140dni, odrost 7cm . Za 10 dni zdjęcie! Bardzo mnie to motywuje.

Interesowałam się pewien okres czasu henną, oczywiście Khadi . Rozglądałam się za rudym, ale jak zobaczyłam na wizażu i blogach co poniektórym dziewczynom wychodzi na włosach, to skapitulowałam. Miała wyjść naturalna rudość, a najczęściej była to czerwień lub perfidna pomarańczka, która wręcz się skrzyła. Potem pomyślałam o brązach. W porównaniu jednej włosomaniaczki na pewnym blogu zobaczyłam hennę brązową po miesiącu - dziewczyna była zadowolona, a mnie ten efekt przeraził. Miała naturalne włosy przed hennowaniem, po wypłukaniu się farby włosy były zwyczajnie wypłowiałe, lekko rudawe i jaśniejsze niż miała wcześniej - w bardzo nieprzyjemny sposób jak dla mnie. Jeszcze mi chodzi po głowie henna gloss, czyli zmieszanie odrobiny proszku henny (brąz) z odżywką. Włosy po tym mają mieć rewelacyjny blask. Mimo wszystko boję się wypłowienia koloru, bym znów nie musiała farbować włosy. Nie po to tak je pielęgnuję, by potem się jeszcze kolorem martwić.
rany a ja ciągle mam w głowie przekonanie, że farbowanie henną jest bardzo bezpieczne i najlepsze co można wybrać - to po waszych postach never podziękuje w takim razie - a prawe mówiąc to zaczęłam się przyzwyczajać do mojego naturalnego koloru
Polinezyjka jest teraz online  
Stary 2013-05-19, 10:27   #4149
ojp
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez klaudek884 Pokaż wiadomość
Witajcie wszyscy! Bardzo chętnie dołączam się do was w walce o naturalne włosy Nie farbuję od sierpnia 2012 r. Moje naturalne to chłodny, ciemny blond, odrost mysi. Resztę mam w kolorze ciepłego blondu z miedzianym połyskiem, który mi się bardzo podoba, ale zdrowie włosów jest teraz dla mnie ważniejsze.
Niestety coraz częściej myślę, o tym, jak to źle wygląda i bardzo chciałabym uzyskać na długości kolor zbliżony do naturalnego...Jest bardzo wiele wątków w tym temacie (przeglądam je cały czas), czy udało się komuś skutecznie zafarbować włosy na kolor mysi blond?

Poniżej moje aktualne kolory włosów.

Wyglądają jak moje w zeszłym roku, Hahahaha ! Serio, dokładnie tak samo. Jesteś pewna, że to mysi kolor ? Ja bym oreśliła jako brąz, patrząc na zdjęcie. Szkoda, że to całe ombre nie było popularne ponad ok temu (nie słyszałam o tym wtedy), bo ja strasznie czułam się w takich włosach, połowa naturalki, a połowa jakieś jasne siano.

Cytat:
Napisane przez Alassiel Pokaż wiadomość
Straciłam odrost, który miał już 2cm Byłam wczoraj u fryzjera, żeby zrobić kilka jaśniejszych pasemek, bo fatalnie czuję się w ciemnym kolorze, do tego jest lato, a nie chcę wyglądać jak wampir albo strzyga. Pasemka wyszły NIEBIESKIE... Ale to tak niebieskie, jak chabry na łące Trzeba było to zakryć farbą, tak więc wyglądam jak wyglądałam, do tego odrosty też złapały farbę (mniej, ale jednak). Przysięgam, że już nigdy więcej nie tknę henny i indygo, nigdy. Gdybym wiedziała, że będą z tym takie problemy to bym się na to w życiu nie zdecydowała, czytając o farbach khadi natrafiłam tylko na informacje o super-trwałości, dobroczynnym wpływie itp., o rozjaśnianiu wszystkie strony milczą... Przeklinam swoją głupotę, teraz zanim odrosną mi moje włosy rozsądnej długości poczekam sobie 4-5 lat. Czuję się fatalnie
Ojej. Nie martw się, wiem, że jest Ci przykro, ale nie ma co smucić się z powodu rzeczy, których przewidzieć nie mogłaś ! Ja Cię "pobiję", bo miałam już długie i fajne włosy, farbowałam w domu z siostrą na czekoladowy kolor, trzymałam za długo - wyszedł prawie czarny. Popłakałam się, bo nie chciałam mieć już czarnego (miałam jakiś czas), więc zdecydowałam się na dekoloryzacje u fryzjera, która była strzałem w kolano. Po dekoloryzacji od razu farbowanie na lekki brąz, poleciałam do domu, myję włosy, a one sztywne, że się nawet grzebieniem nie da przjechać. Wtedy znowu rozpacz i łzy. Walczyłam długo, żeby przywrócić im jakąkolwiek miękkość, gdybym miała krótkie włosy, to pal licho, ale moje miały wtedy z 35 cm ? Od lipca 2011 nie farbuję włosów, w końcu mam swoje naturalki na całej długości. Także głowa do góry, każda z nas pewnie wiele przeszła, człowiek uczy się na błędach !

Cytat:
Czekamy na zdjęcie.

Aparatka: 16.08.2007-10.09.2009
11.03.2015-?

Walczę:
82,6 kg --> 80,2 kg --> 75,9 ?

cel I: 79 kg
cel II: 75 kg
cel III: 71 kg

"Per aspera ad astra".
ojp jest offline  
Stary 2013-05-19, 11:11   #4150
Lady_Caroline
Zadomowienie

Ja mam dopiero 2 cm... Ale mam nadzieję, że gdy już odrosną, to będą się pięknie kręcić, bo przestały po katowaniu ich prostownicą i rozjaśniaczem. Wtedy miałam taki okres, że za wszelką cenę chciałam mieć proste włosy, a teraz marze o tym, by wrocił skręt. Głupia.
Stary 2013-05-19, 11:44   #4151
klaudek884
Z Krainy Snów

Wpisy w blogu: 6

Pisałyście o hennie. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie, jeśli chcemy pokolorować włosy bardziej naturalnie, ale absolutnie nie na włosy farbowane, bo nigdy nie wiadomo jak wyjdzie. Poza tym po hennie nie powinno się farbować farbami chemicznymi, ani tym bardziej rozjaśniać. bo efekty mogą być opłakane.
Tak więc henna jak najbardziej ale na naturalki, oraz dobrze się sprawdza na cienkich włosach, bo usztywnia je i sprawia, że są grubsze. Trzeba jednak pamiętać, że mocno wysusza, więc sporo nawilżenia się przyda, aby pozbyć się sianka.
klaudek884 jest offline  
Stary 2013-05-19, 13:28   #4152
swan999
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez klaudek884 Pokaż wiadomość
Pisałyście o hennie. Myślę, że to jest dobre rozwiązanie, jeśli chcemy pokolorować włosy bardziej naturalnie, ale absolutnie nie na włosy farbowane, bo nigdy nie wiadomo jak wyjdzie. Poza tym po hennie nie powinno się farbować farbami chemicznymi, ani tym bardziej rozjaśniać. bo efekty mogą być opłakane.
Tak więc henna jak najbardziej ale na naturalki, oraz dobrze się sprawdza na cienkich włosach, bo usztywnia je i sprawia, że są grubsze. Trzeba jednak pamiętać, że mocno wysusza, więc sporo nawilżenia się przyda, aby pozbyć się sianka.
W 100% się zgadzam, henna tylko na naturalki
swan999 jest offline  
Stary 2013-05-19, 19:53   #4153
Alassiel
Raczkowanie

Tylko ja nie mam problemu z tym, jak po farbowaniu farbami ziołowymi (bo pisanie "henna" to duże uproszczenie) wyglądają moje włosy. Ja mam problem z pozbyciem się niechcianego pigmentu. Zanim sięgnęłam po takie farby przeczytałam dokładnie wszystkie informacje na stronie Khadi, wiedziałam jak henna działa, jakie daje efekty, że ciężej się jej pozbyć, bo się wbudowuje we włos itp. I tak sobie radośnie farbowałam włosy przez pół roku, a o tym, że przy rozjaśnianiu mogą wyjść kwiatki dowiedziałam się przypadkiem, tu na wizażu, w wątku nie poświęconym takim farbom... Dlatego też nie chciałam całych włosów potraktować silnym rozjaśniaczem, tylko zrobić parę refleksów, bo skoro kolor się spłukiwał to znaczy, że było fizycznie możliwe, żeby się pasemka delikatnie rozjaśniły. W piątek okazało się, że to jednak niemożliwe I jestem zła, bo gdybym pół roku temu znalazła gdzieś informację "rozjaśnianie powoduje glony" to bym się trzymała z daleka od wszystkiego co ma w składzie hennę i indygo - znam siebie i wiedziałam, że choć wtedy byłam zachwycona ciemnymi włosami to kiedyś mi się odwidzi. Tak więc odwidziało i teraz parę lat będę chodzić jak wariatka z dwukolorowymi włosami. Wspaniale. Jak tu znaleźć motywację do walki o swoje włosy?

Alassiel jest offline  
Stary 2013-05-20, 00:27   #4154
201604291140
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez ojp Pokaż wiadomość
Wyglądają jak moje w zeszłym roku, Hahahaha ! Serio, dokładnie tak samo. Jesteś pewna, że to mysi kolor ? Ja bym oreśliła jako brąz, patrząc na zdjęcie.
Też obstawiam brąz, mam taki sam kolor naturalsów
201604291140 jest offline  
Stary 2013-05-20, 10:57   #4155
elpii
Rozeznanie

tez powracam do swoich naturalnych wlosow. chce miec dlugie przepiekne naturalne wlosy nie chce sie juz bawic w te wieczne farbowania i co dwumiesieczne okropne odrosty. schodze z farby nugatowej a moje naturalne to braz. ostatnim razem farbowalam nie tak dawno bo z poczatku marca ale musialam bo mialam tecze na glowie. teraz widac tylko ciemniejszy odrost. dam rade
elpii jest offline  
Stary 2013-05-21, 07:37   #4156
klaudek884
Z Krainy Snów

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Też obstawiam brąz, mam taki sam kolor naturalsów
To mnie trochę pocieszyłyście, zawsze myślałam, że to mysi Mam teraz większą motywację do naturalnego powrotu
klaudek884 jest offline  
Stary 2013-05-21, 11:11   #4157
Lady_Caroline
Zadomowienie

A probowałyście może rozjaśniać miodem?
Stary 2013-05-21, 12:55   #4158
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
A probowałyście może rozjaśniać miodem?
Ja używam miód. W ogóle to ze trzy razy w miesiącu robię sobie maseczkę na włosy: żółtko, oliwa z oliwek, miód i cytryna.
201610111032 jest offline  
Stary 2013-05-21, 16:04   #4159
Lady_Caroline
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez miszona Pokaż wiadomość
Ja używam miód. W ogóle to ze trzy razy w miesiącu robię sobie maseczkę na włosy: żółtko, oliwa z oliwek, miód i cytryna.
I jak? Rozjaśnia troche?
Stary 2013-05-21, 16:08   #4160
201610111032
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Pokaż wiadomość
I jak? Rozjaśnia troche?
Trudno powiedzieć bo mam farbowane włosy na blond, a naturalnych dopiero 3 cm. Ale nie robię tej maseczki dla rozjaśnienia ale dla poprawienia kondycji włosów.
201610111032 jest offline  
Stary 2013-05-21, 16:15   #4161
201612231846
Konto usunięte

Wpisy w blogu: 5

Ja też wracam do naturalnego koloru

http://wizaz.pl/forum/album.php?albu...ctureid=155298

Tutaj chyba jest najbardziej widoczny odrost .

Po umyciu moje włosy są prawie w jednolitym kolorze. Zdjęcie zrobione po ścięciu końcówek

http://wizaz.pl/forum/album.php?albu...ctureid=155299

Mój odrost ma teraz jakieś 12cm
201612231846 jest offline  
Stary 2013-05-22, 15:51   #4162
JoannaIrminaTitina
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez domiwika93 Pokaż wiadomość
Ja też wracam do naturalnego koloru

http://wizaz.pl/forum/album.php?albu...ctureid=155298

Tutaj chyba jest najbardziej widoczny odrost .

Po umyciu moje włosy są prawie w jednolitym kolorze. Zdjęcie zrobione po ścięciu końcówek

http://wizaz.pl/forum/album.php?albu...ctureid=155299

Mój odrost ma teraz jakieś 12cm
Chciałabym mieć takie włosy, nie widać różnicy!! Może lekka. U mnie już 11cm odrostu ale na końcach siano niemożlwe
Robię co mogę na te przebrzydłe końce, ale to nic nie daje .
Próbowałam zrobić zdjęcie parę razy ale nie mam jak chwycić różnicy, słaby aparat
Dzisiaj zmierzyłam kłaczki a więc:
-11cm swoich ZDROWYCH kłaczków
-30cm rudego siana
W sierpniu obetnę je o 10-15cm (końcówki są aż spalone od farb) i spróbuje w jakiś sposób złagodzić różnicę. A teraz nie pozostaje nic poza koczkiem, tak wielkie odrosty w rozpuszczonych za pięknie nie wyglądają
Stary 2013-05-22, 16:07   #4163
Kenamysz
Przyczajenie

Hej! Dołączam do Was! Od 7 miesięcy nie farbuję włosów. Chcę odzyskać swój naturalny mysi kolor, który bez potrzeby chemii rozjaśnia się latem od słonecznych promieni Niestety mam słabe, cienkie i rzadkie włosy, które bardzo wolno rosną. Na razie odrosło mi tyle:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SAM_2623.jpg (43,1 KB, 74 załadowań)
Kenamysz jest offline  
Stary 2013-05-22, 16:23   #4164
jjulitaa
Raczkowanie

Cześć dziewczyny
Pomysł powrotu do naturalnego koloru chodził mi po głowie od roku. Jednak dopiero dziś postanowiłam, że to zrobię !
I baardzo się ucieszyłam jak znalazłam ten wątek.
Chętnie do was dołączę, wolnymi wieczorami będą przeglądać wasze perypetie i zdjęcia umieszczone wcześniej.

Ja mam dodatkowy problem, gdyż włosy naturalne mam ciemny brąz, prawie czarne, a farbuję na jasny platynowy blond. Czy któraś z was hoduje odrost z taką różnicą w kolorach?
Dużo osób wytrzymuje w postanowieniu?
jjulitaa jest offline  
Stary 2013-05-22, 16:45   #4165
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jjulitaa Pokaż wiadomość

Ja mam dodatkowy problem, gdyż włosy naturalne mam ciemny brąz, prawie czarne, a farbuję na jasny platynowy blond. Czy któraś z was hoduje odrost z taką różnicą w kolorach?
Dużo osób wytrzymuje w postanowieniu?
Ja hodowałam (blond vs odrost brąz) ale zaraz jak się pojawił 1,5 cm odrost zafarbowałam na zbliżony kolor u fryzjerki. Choć w sumie nie wiem czy było warto, bo farba i tak spłynęła no i po prostu po pół roku obcięłam mocniej włosy.
Ale warto, naprawdę Oto dowód (na obu zdjęciach włosy po samoistnym wyschnięciu, po lewej sprzed roku, po prawej z dziś):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fale 2012.06.25.jpg (51,7 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fale 2013.05.22.jpg (40,3 KB, 51 załadowań)

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.

Edytowane przez kat123
Czas edycji: 2013-05-22 o 16:47
kat123 jest offline  
Stary 2013-05-22, 17:24   #4166
Catacomb_Kitten
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja hodowałam (blond vs odrost brąz) ale zaraz jak się pojawił 1,5 cm odrost zafarbowałam na zbliżony kolor u fryzjerki. Choć w sumie nie wiem czy było warto, bo farba i tak spłynęła no i po prostu po pół roku obcięłam mocniej włosy.
Ale warto, naprawdę Oto dowód (na obu zdjęciach włosy po samoistnym wyschnięciu, po lewej sprzed roku, po prawej z dziś):
Wow, jestem pod wrażeniem, świetne włosy, i widać że takie zdrowe, gratuluję!
I zazdroszczę takiego świetnego naturalnego koloru, bardzo ładny brąz chciałoby się taki
Stary 2013-05-22, 17:29   #4167
Natalisis
Raczkowanie

jjulitaa ja też mam rozjaśnianie włosy na blond. Co prawda nie platynowy, ale bardzo jasny, a mój kolor to ciemny blond - jasny brąz (zależy od pory roku, bo ogólnie lubi ciemnieć lub jaśnieć). Na razie mam dopiero centymetr odrostu więc się to póki co w oczy nie rzuca. Mam nadzieję, że będzie mi o tyle łatwiej, że mam balejaż a nie jednolity kolor i może różnica nie będzie tak widoczna. W każdym bądź razie co bym na głowie nie miała farbować już nie zamierzam i ze względu na kondycję włosów i na to, że nabawiłam się alergii na farby. Więc pozostaje mi tylko cierpliwie czekać aż włosy odrosną. Na pociesznie powiem Wam dziewczyny, że już raz wróciłam do swojego koloru i da się to zrobić. Ale oczywiście po ponad roku noszenia swoich kudełków dałam się namówić na farbę i teraz znów będę się męczyć, a miałabym już piękne długaśne naturalki. Dlatego przyłączam się do Was i mam nadzieję, że wszystkie wytrwają.

kat123 piękne masz włoski Kondycja i kolor super. Aż Ci zazdroszczę (oczywiście pozytywnie).
Natalisis jest offline  
Stary 2013-05-22, 17:51   #4168
jjulitaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość

O jest różnica i to jaka.
Ja się boję, że za hoduje naturalne i będą brzydkie. Nie kolor tylko wygląd bo mam włosy cienkie i dość rzadkie.
Chyba masz spory miesięczny przyrost?

Ja mam odrost już 2 cm ostatnie farbowanie 31 marca. Czyli mam już 52 dni bez farbowania . Dobrze, że zdecydowałam się na zapuszczanie teraz, a nie pofarbowaniu.

Cytat:
Napisane przez Natalisis Pokaż wiadomość
jjulitaa ja też mam rozjaśnianie włosy na blond. Co prawda nie platynowy, ale bardzo jasny, a mój kolor to ciemny blond - jasny brąz (zależy od pory roku, bo ogólnie lubi ciemnieć lub jaśnieć). Na razie mam dopiero centymetr odrostu więc się to póki co w oczy nie rzuca. Mam nadzieję, że będzie mi o tyle łatwiej, że mam balejaż a nie jednolity kolor i może różnica nie będzie tak widoczna. W każdym bądź razie co bym na głowie nie miała farbować już nie zamierzam i ze względu na kondycję włosów i na to, że nabawiłam się alergii na farby. Więc pozostaje mi tylko cierpliwie czekać aż włosy odrosną. Na pociesznie powiem Wam dziewczyny, że już raz wróciłam do swojego koloru i da się to zrobić. Ale oczywiście po ponad roku noszenia swoich kudełków dałam się namówić na farbę i teraz znów będę się męczyć, a miałabym już piękne długaśne naturalki. Dlatego przyłączam się do Was i mam nadzieję, że wszystkie wytrwają.

kat123 piękne masz włoski Kondycja i kolor super. Aż Ci zazdroszczę (oczywiście pozytywnie).

O to masz dobrze z tym balejażem. Coraz częściej słyszę, o pojawiającej się alergii na farbę. A wstyd przyznać zawsze robiłam bez próby uczuleniowej, będąc pewna, że jak nic się nie działo to niemożliwe abym miała alergię.
Wklejam fotkę na jaki ja farbuję. Strasznie się boję jak to będzie wyglądało z odrostem > 5cm.

I tak sobie wymyśliłam , że tego blondu co mam nie będę farbowała pod naturalny, bo może jednak jak już będę miała sporo naturalnych nie będę się czuła dobrze w tym kolorze i wrócę do blondu. I wtedy będę miała + te do długości. Heh nie wiem czy zrozumiale opisałam swój genialny plan
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg przod1.jpg (24,0 KB, 30 załadowań)
jjulitaa jest offline  
Stary 2013-05-22, 18:08   #4169
anusia1990
Zakorzenienie

mala inspiracja dla blondynek
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0342506.jpg (23,4 KB, 75 załadowań)
anusia1990 jest offline  
Stary 2013-05-22, 19:12   #4170
Alassiel
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez anusia1990 Pokaż wiadomość
mala inspiracja dla blondynek
A nie masz czegoś odwrotnego? Ostatnio chyba godzinę szukałam w internecie chociażby jednego zdjęcia, gdzie by włosy były ciemne, a odrost jasny... Obawiam się, że będzie to wyglądać okropnie

jjulitaa, ja mam taką dużą różnicę, tylko odwrotnie - włosy farbowałam na ciemny brąz, a moje odrosty są (a właściwie były, bo je niedawno straciłam...) w kolorze złocistego jasnego blondu. Nie wiem jak przeżyję to zapuszczanie

Alassiel jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blond, farbowanie, kolor blond farbowanie, naturalne włosy, naturalny kolor, platynowy blond, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości