Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Część V - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-07-16, 09:37   #1111
Hazel_Eyed
Zadomowienie

Dot.: Grupa wsparcia - wracamy do naturalnych włosów. Offtop: cz; V.

makeupnotwar też minerałków używam taki podkład praktycznie codziennie nakładam, chyba że nigdzie nie wychodzę i na prawdę mi się nie chce

Poza tym lubię mocniej podkreślone oczy dlatego często maluję je cieniami
Chociaż na codzień zdaza się, że moj makijaż to takie minimum: podkład + róż i/lub bronzer (wszystko mineralne), do tego tusz do rzęs (czasem zdazy mi się użyć też zalotki) i przeczesanie brwi żelem albo czystą szczoteczką.
Na imprezę do tego dochodza jeszcze rozświetlacz i mocno podkreślone oko cieniami czasem jakieś sztuczne rzęsy. No i błyszczyk, pomadek praktycznie nie używam, choć mam kilka to jakoś rzadko po nie sięgam.

Edytowane przez Hazel_Eyed
Czas edycji: 2012-07-16 o 09:38
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2012-07-16, 09:51   #1112
Farmetka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez makeupnotwar Pokaż wiadomość
ja kiedyś byłam zwolenniczką nomakeup, teraz lubię siebie w makijażu, zwłaszcza wśród ludzi. większa pewność siebie, podobnie jak z łachami. im lepiej jestem ubrana (a znam się na modzie, ubieram bardzo ciekawie, kupuję rzeczy vintage, jestem mistrzynią grzebania w lumpeksach) tym lepiej. pokażę wam na przykład moją spódnicę, prezent od kochanej siostry, od projektantki. mnie na razie nie byłoby stać, ale już rozważam zakup przynajmniej jeszcze jednego koloru. piękna, co?
a ja róznie, czasem w makijażu a czasem bez. W domu smigam najczęściej bez makijażu. Kiedyś wychodząc mówie do TŻta, ze idę popudrować się bo idę do "ludzi" a on na to: dlaczego dla mnie się nie pudrujesz też jestem człowiek. Kurcze, miał rację
Lubie podkłady mineralne odkąd poprawiła mi sie cera, nie używam od kilku miesięcy fluidu i nie zamierzam do niego wracać. Lubie róz na policzkach, jakis bronzer i cienie, zwłaszcza cała paleta czekoladek A no i tusz oraz czasem korektor miejscowy hehe

btw pokaż coś se swojej kolekcji strojów to może cos podpatrzę a spódnica fajna, tylko nie mój styl
- Własne naturalki - cały czas

Wymiana:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...1#post61765591
Farmetka jest offline  
Stary 2012-07-16, 10:24   #1113
kat123
Zakorzenienie

Dziewczyny, a macie na końcówkach włosów takie białe punkty? Ja zawsze mam i się zastanawiam czy to normalne -tzn. jeden włos na czubku (końcu) ma biały punkcik, nie wiem jak to nazwać

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-07-16, 10:57   #1114
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość
makeupnotwar też minerałków używam taki podkład praktycznie codziennie nakładam, chyba że nigdzie nie wychodzę i na prawdę mi się nie chce
w kosmetykach jestem taka noga, że nawet nie wiem, na czym polega ten cały kosmetyk mineralny
Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a macie na końcówkach włosów takie białe punkty? Ja zawsze mam i się zastanawiam czy to normalne -tzn. jeden włos na czubku (końcu) ma biały punkcik, nie wiem jak to nazwać
mi się takie robią sporadycznie, jak mija dużo czasu od ostatniego podcięcia końcówek wtedy mam znak, że czas to zrobić.
TwojaKokaina jest offline  
Stary 2012-07-16, 11:14   #1115
anngeli
Zadomowienie

Też nie wiem o co chodzi w tych mineralnych, nie używam żadnych fluidów, podkładów i innych takich.
Mój makijaż to 2 tusze do rzęs, jakiś delikatny cień, kredka do brwi brązowa (mimo, że mam je ciemne, lubię je wyczesać ) i błyszczyk lub szminka z essence najlepiej w kolorze nude

Mój odrost i włosy mają się co raz lepiej, jest już zauważalny co mnie cieszy niezmiernie.
Kupiłam sobie balsam do kąpieli ten dla mam różowy i umyłam nim głowę wczoraj, jak na razie jestem zadowolona. Będę go używała na zmianę z nowym szamponem alterry (ten z kofeiną) stosował już ktoś?
Obkupiłam się też w 2 butelki Jantaru i czekam na paczkę z lotionem z tej firmy rosyjskiej rozsławionej na blogach.
Niestety nie był dostępny ten przeciw wypadaniu więc wzięłam Naturalny ziołowy lotion do włosów - wzmacniający. Zobaczymy jakie będą efekty, dla moich włosów zapowiada się dobre lato, bo brak farbowania + stopniowe ulepszanie pielęgnacji. A i portfel się ucieszy, bo kupiłam tylko to czego mi brakowało, z odżywkami i maskami muszę się na razie wstrzymać i zużyć te które jeszcze mam, a chyba ze 2 podaruje mamie, niech też ma ładne włosy

TŻ mi pojechał za granicę i mi trochę smutno bez niego, z resztą w głosie się wydało, że jemu też. Śpią w Polsce, ale pracują w Niemczech. Niecałe 100km w dół od Szczecina.
Znacie jakieś dobre kosmetyki do włosów z Niemiec które TŻ mógłby mi tak kupić? Trzeba wykorzystać szczęście w nieszczęściu
Może sama za jakiś czas tam blisko niego pojadę...

Szkoda, że pogoda się popsuła. Nie lubię jak jest tak stale zachmurzone, poproszę słoneczko i jakieś 24 stopnie, bez mocnego skwaru ale cieplutko.

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2012-07-16, 11:15   #1116
Konwalia11
Zadomowienie

Hej hej, witam po (deszczowym i wietrznym...) weekendzie.
Ciekawe dyskusje sie tu tocza.
Kat - sliczne zdjecia. Zazdroszcze slicznej cery!
Haha, tez kiedys sobie wyskubalam za bardzo brwi - nie wiem dlaczego, ale twarz robi sie wtedy jakas taka pucolowata Mam zdjecie z tego okresu i tak: trwala (!!!) spowodowala ze wlosy szpetnie zrudzialy (!!!) i do tego te wyskubane brwi (!!!) - jak pokazalam kolezankom to zdjecie, to myslaly, ze jaja sobie robie i ze to nie ja - nikt mnie na nim nie poznaje Jak to czlowiek sam sobie krzywde potrafi zrobic na zyczenie.
A makijaz to podobnie jak Kat - cienie do powiek wygladaja u mnie komicznie. Z makijazu stosuje tylko:
1. Do oczu: podkreslam jedynie szara kredka - nie stosuje maskary, bo rzesy mam czarne i wyrazne a tusze draznia mi oczy.
2. Do cery: podklad niestety musze stosowac - bo mam przebarwienia, ale szczerze nienawidze tego robic. Stosuje teraz serum przeciwko przebarwieniom i modle sie, zeby w koncu zniknely, to zrezygnuje z podkladow calkowicie.
3. Na wyjatkowe okazje: roz na policzki. Lubie roz, ale ciezko mi uzyskac efekt naturalnych rumiencow - nienawidze miec na policzku smug.
To bardzo malo, ale ze wzgledu na uprawianie sportow nie moge sobie pozwolic na wiecej - wszystko splywa.
Chyba sie wkoncu skusze na te pudry mineralne, tylko ze skad wziasc probki? Badz co badz nie sa tanie a mnie - bladolicej - ciezko dobrac odcien...

Pisalyscie tez o przyjazniach, ktore z czasem sie rozpadaja - coz, czasem tak bywa. Ja tez mam bardzo mala garstke przyjaciol i znajomych i tez mi z tym dobrze. Asertywnosci sie nauczylam juz dawno, ale uwazam, ze asertywnosc nie musi (i nie powinna) byc chamska - a czesto te pojecia bywaja mylone. Ostatnio naduzywa sie pojecia "szczerosc" po to, aby wywalic komus wiadro pomyj na glowe lub wbic szpile - to nie w moim stylu. Jestem mila i grzeczna, ale stanowcza. Staram sie nikogo nie urazic, ale nie daje sobie wlezc w posciel w buciorach. Uwazam sie za indywidualistke i nie biegam za trendami - to nie przysparza mi popularnosci, poniewaz czesto przeciwstawiam sie "wiekszosci". W sumie to jestem zdania, ze nikt nie ma obowiazku mnie lubic dlatego nie obrazam sie, jesli ktos idzie swoja droga. Mialam tak z dwoma przyjaciolkami - kiedys bylysmy bardzo blisko, a teraz coz - kontakt powoli sie urywa, nie ma za bardzo o czym rozmawiac, ale na kawe zawsze jestem chetna Wydaje mi sie, ze to zwykla kolej rzeczy i takie przyjaznie albo sie pielegnuje, albo umieraja smiercia naturalna...

Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-07-16, 11:19   #1117
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Cytat:
Końcówki mogą Ci się zacząć rozdwajać. Trzeba to poobcinać. Aha i według mnie jesteś właśnie typem kolorystycznym lato. Delikatny makijaż i pastelowe kolory są w sam raz dla Ciebie

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline  
Stary 2012-07-16, 11:21   #1118
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hazel_Eyed Pokaż wiadomość

Poza tym lubię mocniej podkreślone oczy dlatego często maluję je cieniami
Chociaż na codzień zdaza się, że moj makijaż to takie minimum: podkład + róż i/lub bronzer (wszystko mineralne), do tego tusz do rzęs (czasem zdazy mi się użyć też zalotki) i przeczesanie brwi żelem albo czystą szczoteczką.
Na imprezę do tego dochodza jeszcze rozświetlacz i mocno podkreślone oko cieniami czasem jakieś sztuczne rzęsy. No i błyszczyk, pomadek praktycznie nie używam, choć mam kilka to jakoś rzadko po nie sięgam.
a jakich firm używasz? ja kiedyś edm, ale po tych wszystkich aferach przerzuciłam się na lucy minerals i bardzo sobie chwalę

Cytat:
Napisane przez TwojaKokaina Pokaż wiadomość
w kosmetykach jestem taka noga, że nawet nie wiem, na czym polega ten cały kosmetyk mineralny
tutaj jest mały artykuł na ten temat: http://www.zeberka.pl/art.php?id=579

Kat, Farmetka - może kiedyś. chyba za bardzo mamy tradycyjny i nieskłonny do szaleństw wątek żebym tu wklejała swoje stylizacje. nie za bardzo to widzę

makeupnotwar jest offline  
Stary 2012-07-16, 11:24   #1119
TwojaKokaina
Zakorzenienie

anngeli - na długo wyjechał? co do niemieckich to na pewno alverde, coś ala alterra, podobne są i na pewno w rossmannie dostaniesz

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

Cytat:

tutaj jest mały artykuł na ten temat: http://www.zeberka.pl/art.php?id=579
o, dziękuję. poczytam zaraz

nadrobiłam nieczytane wpisy na blogu, a tu już kilka wiadomości na forum, ale przynajmniej mam co czytać
Stary 2012-07-16, 11:25   #1120
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Mój makijaż wygląda tak:
-krem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...wa-wersja.html
- podkład obecnie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,49...ci-pianki.html (ale to 2 razy w tyg). Mam w planach kupić właśnie mineralny, ale nie znam się na nich. Może mi jakiś polecicie dostępny UK oczywiście??
- cienie w musie
-tusz do rzęs
-pomadka
-róż
-eyeliner (czasem)
To mój stały zestaw Minimum to tylko wytuszowane rzęsy i podkręcone zalotką.

Stary 2012-07-16, 11:51   #1121
anngeli
Zadomowienie

Cytat:
anngeli - na długo wyjechał? co do niemieckich to na pewno alverde, coś ala alterra, podobne są i na pewno w rossmannie dostaniesz

---------- Dopisano o 11:24 ---------- Poprzedni post napisano o 11:23 ----------

o, dziękuję. poczytam zaraz

nadrobiłam nieczytane wpisy na blogu, a tu już kilka wiadomości na forum, ale przynajmniej mam co czytać
Nie wie jeszcze dokładnie, bo wyjechał wczoraj pierwszy raz (nowa praca).
I będzie zajeżdżał chyba co 2 tygodnie na weekend, ale nie wiem dokładnie jak to będzie. Jeżeli praca będzie opłacalna i nie taka ciężka to chciałby jakieś 2 lata, może więcej może mniej.
Wszystko będzie odkładał na mieszkanie/dom. A jeśli mojej rodzinie uda się wcześniej podzielić ziemię ze spadku, to max 1,5 roku bo wtedy wystarczy ją sprzedać i się wybudować albo kupić mieszkanie.
Nie chcemy wchodzić w kredyty, bo nie dość, że komuś za przeproszeniem ładujesz prawie jeszcze raz tyle w tyłek kasy to jeszcze ta świadomość tego zobowiązania, zamiast żyć sobie spokojnie.
Oczywiście, gdybyśmy nie mieli innego wyboru, to kredyt byłby musem, ale w tym przypadku lepiej poczekać i się obyć bez.

Ostatnio z mamą liczyłam "etapy" którymi będę liczyć swój postęp, pierwszy to za miesiąc (17 .08) moje imieniny później jakoś w październiku na początku, następnie Wigilia, w lutym moje urodziny, Wielkanoc(kwiecień), Wesele przyjaciół (przedostatni tydzień czerwca).
Myślę, że przez ten czas odrost urośnie na prawdę wielki, włosy co za tym idzie też, zejdę w dużym stopniu z cieniowania, kondycja będzie już "normalna" i będę się sama mogła uczesać na to wesele, bo fryzjerom to ja już nie ufam, chyba, że kogoś na prawdę zaufanego spotkam.
Niby to tylko uczesanie, ale przy ostatnim czesaniu jak kiedyś pisałam zafundowano mi krzywą grzywkę i lekkie cieniowanie...

Idę zaraz do sklepu

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline  
Stary 2012-07-16, 11:58   #1122
Talantea
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Mój makijaż wygląda tak:
-krem http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,20...wa-wersja.html
- podkład obecnie http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,49...ci-pianki.html (ale to 2 razy w tyg). Mam w planach kupić właśnie mineralny, ale nie znam się na nich. Może mi jakiś polecicie dostępny UK oczywiście??
- cienie w musie
-tusz do rzęs
-pomadka
-róż
-eyeliner (czasem)
To mój stały zestaw Minimum to tylko wytuszowane rzęsy i podkręcone zalotką.

Nie znam sie na mineralnych , sama jestem ciekawa i moze kupie jakis.
Moj makijaz wyglada podobnie jak twoj tylko uzywam cieni prasowanych

Talantea jest offline  
Stary 2012-07-16, 12:19   #1123
kat123
Zakorzenienie

I znowu mi się urlop zmienił. Miałam jechać w poniedziałek a jadę w niedzielę i na cały tydzień. Jakieś zamieszanie mają w moim ośrodku z pokojami
Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Hej hej, witam po (deszczowym i wietrznym...) weekendzie.
Ciekawe dyskusje sie tu tocza.
Kat - sliczne zdjecia. Zazdroszcze slicznej cery!
Haha, tez kiedys sobie wyskubalam za bardzo brwi - nie wiem dlaczego, ale twarz robi sie wtedy jakas taka pucolowata Mam zdjecie z tego okresu i tak: trwala (!!!) spowodowala ze wlosy szpetnie zrudzialy (!!!) i do tego te wyskubane brwi (!!!) - jak pokazalam kolezankom to zdjecie, to myslaly, ze jaja sobie robie i ze to nie ja - nikt mnie na nim nie poznaje Jak to czlowiek sam sobie krzywde potrafi zrobic na zyczenie.
A makijaz to podobnie jak Kat - cienie do powiek wygladaja u mnie komicznie. Z makijazu stosuje tylko:
1. Do oczu: podkreslam jedynie szara kredka - nie stosuje maskary, bo rzesy mam czarne i wyrazne a tusze draznia mi oczy.
2. Do cery: podklad niestety musze stosowac - bo mam przebarwienia, ale szczerze nienawidze tego robic. Stosuje teraz serum przeciwko przebarwieniom i modle sie, zeby w koncu zniknely, to zrezygnuje z podkladow calkowicie.
3. Na wyjatkowe okazje: roz na policzki. Lubie roz, ale ciezko mi uzyskac efekt naturalnych rumiencow - nienawidze miec na policzku smug.
To bardzo malo, ale ze wzgledu na uprawianie sportow nie moge sobie pozwolic na wiecej - wszystko splywa.
Chyba sie wkoncu skusze na te pudry mineralne, tylko ze skad wziasc probki? Badz co badz nie sa tanie a mnie - bladolicej - ciezko dobrac odcien...

Pisalyscie tez o przyjazniach, ktore z czasem sie rozpadaja - coz, czasem tak bywa. Ja tez mam bardzo mala garstke przyjaciol i znajomych i tez mi z tym dobrze. Asertywnosci sie nauczylam juz dawno, ale uwazam, ze asertywnosc nie musi (i nie powinna) byc chamska - a czesto te pojecia bywaja mylone. Ostatnio naduzywa sie pojecia "szczerosc" po to, aby wywalic komus wiadro pomyj na glowe lub wbic szpile - to nie w moim stylu. Jestem mila i grzeczna, ale stanowcza. Staram sie nikogo nie urazic, ale nie daje sobie wlezc w posciel w buciorach. Uwazam sie za indywidualistke i nie biegam za trendami - to nie przysparza mi popularnosci, poniewaz czesto przeciwstawiam sie "wiekszosci". W sumie to jestem zdania, ze nikt nie ma obowiazku mnie lubic dlatego nie obrazam sie, jesli ktos idzie swoja droga. Mialam tak z dwoma przyjaciolkami - kiedys bylysmy bardzo blisko, a teraz coz - kontakt powoli sie urywa, nie ma za bardzo o czym rozmawiac, ale na kawe zawsze jestem chetna Wydaje mi sie, ze to zwykla kolej rzeczy i takie przyjaznie albo sie pielegnuje, albo umieraja smiercia naturalna...
Dziękuję mam tylko problem z wągrami (czy co to jest) na nosie -wiecie -takie ciemne punkciki w porach. Muszę chyba się w końcu ruszyć z tym do kosmetyczki, może da się to jakoś usunąć

A co do mojej przyjaciółki. nie zobaczymy się. Przyjeżdża tylko na tydzień i akurat ja jest nad morzem, jak jej to napisała skwitowała to tylko słowem "trudno" i potem tylko po godzinie dopisała, że może "next time" ech, wylewnie. I znowu zrobiło mi się przykro

Co do mylenia szczerości i chamstwa zgadzam się, niektórzy tak właśnie myślą, wielce "szczerzy" a tak naprawdę złośliwi i chamscy -mam kilka takich osób w swoim otoczeniu
Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Końcówki mogą Ci się zacząć rozdwajać. Trzeba to poobcinać. Aha i według mnie jesteś właśnie typem kolorystycznym lato. Delikatny makijaż i pastelowe kolory są w sam raz dla Ciebie
Ej, ale ja dopiero co obcięłam połowę włosów bez sensu oby jednak nie zaczęły, bo się chyba na łyso ogolę
Cytat:
Kat, Farmetka - może kiedyś. chyba za bardzo mamy tradycyjny i nieskłonny do szaleństw wątek żebym tu wklejała swoje stylizacje. nie za bardzo to widzę
Nie chcesz to nie, ale wątkiem się kobieto nie zasłaniaj, bo głupoty gadasz

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-07-16, 12:28   #1124
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
Ej, ale ja dopiero co obcięłam połowę włosów bez sensu oby jednak nie zaczęły, bo się chyba na łyso ogolę
mi sie wczesniej takie kropeczki pojawialy zaraz po scieciu
ale jak dbalam to i pol roku odbywalo sie bez dalszego rozdwajania sie

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-07-16, 12:37   #1125
TwojaKokaina
Zakorzenienie

anngeli - świetnie Cię rozumiem, bo z mamą też jesteśmy na nie, jeśli chodzi o kredyty też chciałabym się wyprowadzić stąd, bo tu przyszłości nie ma, ale u nas sprawa z mieszkaniem nie jest jasna, bo część jest braci i jeden nie chce oddać swojej części, tylko chce kasę, a nie mamy go z czego spłacić. musiałybyśmy sprzedać mieszkanie, a wtedy my byśmy nie miały gdzie mieszkać.

kat - na to jedynie Ci poradzi wyduszanie, czyli oczyszczanie manualne. sama kiedyś na to chodziłam. zbawieniem okazało się OCM

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

własnie spojrzałam na all na pudry mineralne i są tanie z loreala, więc może zamówię, bo akurat mają transparentny a naturalną pielęgnacje lubię i żal mi cerę zapychać.
Stary 2012-07-16, 12:40   #1126
Tygrryska
Zakorzenienie

Pudry Loreal'a to akurat nie sa prawdziwe mineraly

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-07-16, 12:43   #1127
TwojaKokaina
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Tygrryska Pokaż wiadomość
Pudry Loreal'a to akurat nie sa prawdziwe mineraly
serio?

widziałam tez jakieś essence i nie wiem teraz już, które są, a które nie
Stary 2012-07-16, 12:56   #1128
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
serio?

widziałam tez jakieś essence i nie wiem teraz już, które są, a które nie
ja akurta super sie nie znam na tym, pewnie zaraz ktoras z dziewczyn lepiej obeznanych podpowie cos wiecej

ja uzywam Everyday Minerals a nastepnym razem zamowie Lily Lolo

one sa dosc drogie, ale starczaja na dlugo
uzywam prawie codziennie i te pudeleczko mam od grudnia chyba
i jeszcze na troche starczy

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-07-16, 13:35   #1129
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Tygrryska ma rację. Twojakokaina - loreal to tzw. pseudominerały, wypuszczone na rynek po boomie na te prawdziwe. nie polecam, kupiłam pseudominerał z rimmela i był ohydny po prostu

był kiedyś podkład mineralny z essence, pierwszy chyba dostępny w PL stacjonarnie ever, ja go sobie bardzo chwaliłam, ale od dawna jest wycofany

ja polecam edm, lucy minerals, pixie (polska firma ), lily lolo, meow

ja też jedno pudełeczko mam otwarte od roku i ciągle się nie skończyło. za jakieś 150zł w zeszłym roku kupiłam na promocji w lucy 4 podkłady, liner, rozświetlacz, pędzelek długo jeszcze nie będę musiała nic zamawiać...

Edytowane przez makeupnotwar
Czas edycji: 2012-07-16 o 13:37
Stary 2012-07-16, 13:38   #1130
kat123
Zakorzenienie

Cytat:
mi sie wczesniej takie kropeczki pojawialy zaraz po scieciu
ale jak dbalam to i pol roku odbywalo sie bez dalszego rozdwajania sie
No ja właśnie po każdym obcięciu mam. To może się nie rozdwoją
Cytat:

kat - na to jedynie Ci poradzi wyduszanie, czyli oczyszczanie manualne. sama kiedyś na to chodziłam. zbawieniem okazało się OCM
Kiedyś pójdę, może nad morzem jak będzie padać

Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline  
Stary 2012-07-16, 13:51   #1131
Hazel_Eyed
Zadomowienie

Cytat:
a jakich firm używasz? ja kiedyś edm, ale po tych wszystkich aferach przerzuciłam się na lucy minerals i bardzo sobie chwalę
aktualnie Pixie ale trochę mnie ta firma irytuje, bo na wątku czytałam (i na aukcjach ich na allegro też) że mają wycofywać większość odcieni, w tym te co mi pasują, i trochę mnie to rozczarowało właśnie... taka dziwna polityka... i chyba będę szukać w innych firmach, póki co próbowałam też próbek Lily Lolo (ale z odcieniem nie trafilam), z Blusche (całkiem ok), Barefaced Beauty i na razie tyle

Z takich stacjonarnie dostępnych ponoć z Joko jest jakiś puder mineralny sypki, który na prawdę jest mineralny (a nie tylko tak się zwie ) ale nie próbowałam go, muszę się za nim rozglądnąć
Hazel_Eyed jest offline  
Stary 2012-07-16, 13:54   #1132
Tygrryska
Zakorzenienie

Cytat:
ja polecam edm, lucy minerals, pixie (polska firma ), lily lolo, meow
oo sprawdze sobie te inne firmy tez
a zamawiasz na tej polskiej stronie??

Cytat:
ale wlasnie teraz jak scielam te wlosy ktore przeszly wiecej niz jedno farbowanie
to te kropki mi sie nie pojawiaja

a tak w ogole to przez Ciebie chyba nie wytrzymam i pojde wczesniej do fryzjera niz planowalam

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-07-16, 14:26   #1133
Konwalia11
Zadomowienie

Anngeli - popieram taktyke omijania kredytow szerokim lukiem Jakos oszczedzanie nie lezy obecnie w modzie i z przerazeniem patrze na bezmyslne zaciaganie kredytow doslownie na wszystko Moim zdaniem zle sie to skonczy nie tylko dla pojedynczych osob ale i dla gospodarki ogolnie.
Dziewczyny, znowu kusicie - tym razem mineralami. Zbankrutuje niedlugo przez ten Wizaz. Zrobilam dluga liste wszystkich skladnikow ktore chce z ZSK i to juz troche kosztuje a teraz ten pomysl z mineralami wyjatkowo przypadl mi do gustu. Mialam kiedys probki jednej firmy ale jakos tak... wydawalo mi sie, ze wysuszaja mi skore no i za diabla nie moglam ich prawidlowo nalozyc Teraz zastanawiam sie, skad tu wytrzasnac probki Lily Lolo. Kurcze, znowu sie napalilam

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-07-16, 14:31   #1134
TwojaKokaina
Zakorzenienie

dziewczyny, dziękuję Wam za porady
Stary 2012-07-16, 15:57   #1135
Kamila_Blondi
Zadomowienie

Cytat:
Może masz włosy podcinane tępymi nożyczkami? Od tego też mogą zacząć robić się kropki, bo wtedy włos jest "miażdżony".
a tych podkładów to będę musiała sobie poszukać na ebay

Stary 2012-07-16, 15:58   #1136
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
Anngeli - popieram taktyke omijania kredytow szerokim lukiem Jakos oszczedzanie nie lezy obecnie w modzie i z przerazeniem patrze na bezmyslne zaciaganie kredytow doslownie na wszystko Moim zdaniem zle sie to skonczy nie tylko dla pojedynczych osob ale i dla gospodarki ogolnie.
Dziewczyny, znowu kusicie - tym razem mineralami. Zbankrutuje niedlugo przez ten Wizaz. Zrobilam dluga liste wszystkich skladnikow ktore chce z ZSK i to juz troche kosztuje a teraz ten pomysl z mineralami wyjatkowo przypadl mi do gustu. Mialam kiedys probki jednej firmy ale jakos tak... wydawalo mi sie, ze wysuszaja mi skore no i za diabla nie moglam ich prawidlowo nalozyc Teraz zastanawiam sie, skad tu wytrzasnac probki Lily Lolo. Kurcze, znowu sie napalilam
niestety, moja teściowa ma jedną radę na wszystko - KREDYT ja nie umiem oszczędzać, dlatego finansami zajmie się niedługo mój narzeczony. on wszystko planuje racjonalnie, ale nie jest dusigroszem, uwielbia kupować nowe ubrania (zwłaszcza koszule) i GADŻETY wszelkiej maści, więc nie ma niebezpieczeństwa, że nagle będą jakieś wymówki. chociaż ta wspólna kasa to duże wyzwanie dla mnie.

Tygrryska - ostatnio po gigazamówieniu z lucy rok temu dawno nic nie kupowałam więc nie jestem na bieżąco. staram się (z powodzeniem) o kosmetyczny minimalizm

Stary 2012-07-16, 16:20   #1137
Tygrryska
Zakorzenienie

wlasnie sobie przegladalam swoje stare zdjecia.. troszke mi sie zatesknilo do moich wlosow jak byly "za cycki"

ale! musze przyznac ze jednak lepiej bedzie mi w tych moich, troszke ciemniejszych wlosach
i nie wiem czemu farbowalam na takie cieple kolory

natura zdecydowanie wie co robi

Tygrryska jest offline  
Stary 2012-07-16, 16:41   #1138
spiritusmovens
Rozeznanie

Cytat:
ja wszystkim wszem i wobec polecam kosmetyki mineralne - mamy o nich całe podforum tu na wizażu nie ma z nimi problemu, dziesiątki odcieni podkładów (!!!), nietestowane na zwierzętach. zazwyczaj to małe firmy, więc nie wspieramy jakiś loreali.

u mnie:
@ podkład mineralny (mam idealnie dobrany odcień, a konsystencja proszku sprawia, że to no-makeup, nikt nie powie, że to podkład ) - idealnie wyrównuje koloryt i maskuje naczynka
@ tusz do rzęs, którym poprawiam lekko brwi, jeśli nie chce mi się wyciągać paletki essence
@ jak mam czas to machnę kreskę eylinerem w żelu bobby brown albo kredką, ale to różnie bywa. ostatnio maluję, bo w tej fryzurze źle wyglądam bez wyrazistego makijażu
---> to zestaw minimum, chociaż bez makijażu też chodzę. poza tym stosuję cienie, rozświetlacze czy bronzery mineralne, ale to w zależności od nastroju. a na randki z narzeczonym/ważne momenty czerwona szminka o mega trwałości z revelonu

ja kiedyś byłam zwolenniczką nomakeup, teraz lubię siebie w makijażu, zwłaszcza wśród ludzi. większa pewność siebie, podobnie jak z łachami. im lepiej jestem ubrana (a znam się na modzie, ubieram bardzo ciekawie, kupuję rzeczy vintage, jestem mistrzynią grzebania w lumpeksach) tym lepiej. pokażę wam na przykład moją spódnicę, prezent od kochanej siostry, od projektantki. mnie na razie nie byłoby stać, ale już rozważam zakup przynajmniej jeszcze jednego koloru. piękna, co?
rany jaki piękny kolor mój ulubiony

Włosy
spiritusmovens jest offline  
Stary 2012-07-16, 17:40   #1139
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
niestety, moja teściowa ma jedną radę na wszystko - KREDYT ja nie umiem oszczędzać, dlatego finansami zajmie się niedługo mój narzeczony. on wszystko planuje racjonalnie, ale nie jest dusigroszem, uwielbia kupować nowe ubrania (zwłaszcza koszule) i GADŻETY wszelkiej maści, więc nie ma niebezpieczeństwa, że nagle będą jakieś wymówki. chociaż ta wspólna kasa to duże wyzwanie dla mnie.
My mamy osobne konta i sadze, ze tak pozostanie do slubu- TZ zarabia znacznie wiecej ode mnie i jakos tak glupio bym sie czula. Malzenstwo to jednak cos wiecej (albo chocby jak u Was - narzeczenstwo). Z oszczedzaniem to u mnie tez kiepsko, ale dostalam nauczke i sie poprawilam. Po tym, jak dosc dobrze zarabialam zostalam bez pracy i oczywiscie bez kasy, bo wszystko przehulalam
A co do kredytow - mnie drazni postawa "zastaw sie a postaw sie" - a coraz wiecej tego u tzw. "nowobogackich". Znam ludzi oplywajacych w miliony ale tak skromnych, ze nikt nie wpadlby na to, ze to milionerzy Maja oni cele spoleczne i charytatywne i po prostu nie zwracaja uwagi na to, czy imponuja innym bibelotami czy nie. U mnie zasluzyli sobie tym na ogromny szacunek poniewaz sama mierze ludzi po tym, kim sa, a nie wedlug tego, co maja.
Cytat:
wlasnie sobie przegladalam swoje stare zdjecia.. troszke mi sie zatesknilo do moich wlosow jak byly "za cycki"

ale! musze przyznac ze jednak lepiej bedzie mi w tych moich, troszke ciemniejszych wlosach
i nie wiem czemu farbowalam na takie cieple kolory

natura zdecydowanie wie co robi
Tez bym juz chciala "za cycki" ale konsekwentnie...obcinam - nie moge patrzec na rudzielce i juz!

Konwalia11 jest offline  
Stary 2012-07-16, 18:31   #1140
makeupnotwar
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez spiritusmovens Pokaż wiadomość
rany jaki piękny kolor mój ulubiony

Cytat:
My mamy osobne konta i sadze, ze tak pozostanie do slubu- TZ zarabia znacznie wiecej ode mnie i jakos tak glupio bym sie czula. Malzenstwo to jednak cos wiecej (albo chocby jak u Was - narzeczenstwo). Z oszczedzaniem to u mnie tez kiepsko, ale dostalam nauczke i sie poprawilam. Po tym, jak dosc dobrze zarabialam zostalam bez pracy i oczywiscie bez kasy, bo wszystko przehulalam
A co do kredytow - mnie drazni postawa "zastaw sie a postaw sie" - a coraz wiecej tego u tzw. "nowobogackich". Znam ludzi oplywajacych w miliony ale tak skromnych, ze nikt nie wpadlby na to, ze to milionerzy Maja oni cele spoleczne i charytatywne i po prostu nie zwracaja uwagi na to, czy imponuja innym bibelotami czy nie. U mnie zasluzyli sobie tym na ogromny szacunek poniewaz sama mierze ludzi po tym, kim sa, a nie wedlug tego, co maja.
u nas niestety ta dysproporcja będzie się zwiększać i to jest już w tym momencie jasne. facet 6 lat starszy od TŻta zarabia 12 tysięcy na rękę, więc ogólnie TŻ liczy na to, że i jemu się uda w branży niby idzie kryzys, ale on ma doświadczenie w zawodzie i pracuje w jednej z największych takich firm w europie, lubią go w pracy i cenią, dostał awans ostatnio, więc ogólnie jest spokojny. rozmawialiśmy już o tym kiedyś i gdyby każdy miał swoje, ja bym musiała wegetować żeby dokładać się 50/50, więc to też trochę bez sensu. ewentualnie zostanie tak, jak jest - mamy jedno wspólne konto na domowe wydatki, a tak to każdy swoje. polecam takie wyjście, zwłaszcza przy mieszkaniu razem. na razie zarabiamy podobnie, ja trochę mniej, ale jestem na ostatnim roku studiów, więc nie jest źle. ogólnie uważam, że złota zasada to nie bać się rozmawiać o pieniądzach w związku, bo później różne dziwne zgrzyty wychodzą...

zgadzam się z Twoim postem. jeśli jest coś, czego nienawidzę, to zastaw się a postaw się. moja teściowa to uosabia i już zdążyła nam opowiedzieć, jaki to będzie wielki kredyt na 2-dniowe wesele nasze... którego nie planujemy mieć ona nic nie rozumie, jeszcze później ma do nas jakieś ale w stylu: taaak, a niby skąd macie na to pieniądze? jak tż jej odpowiada, że na te wakacje zbieraliśmy cały rok, to robi wielkie oczy i mówi że to niemożliwe głupia jest i tyle.

Zamknij wątek

Tagi
blond, farbowanie, kolor blond farbowanie, naturalne włosy, naturalny kolor, platynowy blond, włosy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości