Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-08-31, 20:47   #4321
Ishani
Zadomowienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz to mogę Ci trochę olejku na niedoskonałości wysłać, spróbujesz sobie Jest bardzo wydajny, mój TŻ używa na całą twarz codziennie od 2 miesięcy, a zużył dopiero z 10% buteleczki Ale to dopiero w połowie września bym mogła, bo przedwczoraj wróciliśmy od rodziców TŻ-ta i mądrze pakując się zostawiliśmy tam lodówkowe kosmetyki, sklerozy jedne Na szczęście krem kojąco-oczyszczający został w Toruniu i ma się czym TŻ smarować, bo już mi panikował z braku olejku
Byłoby super To daj znać! Zgadamy się i też Ci coś fajnego wyślę ^^

Hej, słyszałyście a propo Alterry:
"UWAGA UWAGA!!! Przed chwilą zadzwonił do mnie przedstawiciel ROSSMANNA. Zostałam poinformowana, że do sklepów powrócą olejki: BRZOZA i POMARAŃCZA, MIGDAŁ i PAPAJA, OLIWKA i LIMETKA. Wszystkie w nowych opakowaniach z dozownikiem. Niestety nie powróci odżywka morela&pszenica, ALE na jej miejsce zostanie wprowadzony NOWY produkt Alterry o takkich samych właściwościach. Tym samym myślę, że nasz protest można uznać za zakończony Nie udało się nakłonić ich do wznowienia sprzedaży wszystkich olejków, ale myślę, że i tak osiągnęliśmy sukces: przywrócenie trzech olejków i wprowadzenie nowej odżywki, to już bardzo bardzo dużo! Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do całej akcji!"

Bardzo fajnie Zwłaszcza, że kupiłam ostatnio olejek migdał i papaja i zapach jest tak cudownyyy..

Edytowane przez Ishani
Czas edycji: 2012-08-31 o 21:00
Ishani jest offline  
Stary 2012-08-31, 20:49   #4322
mlodziudka85
Zadomowienie

[QUOTE=Ishani;36244844]
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz to mogę Ci trochę olejku na niedoskonałości wysłać, spróbujesz sobie Jest bardzo wydajny, mój TŻ używa na całą twarz codziennie od 2 miesięcy, a zużył dopiero z 10% buteleczki Ale to dopiero w połowie września bym mogła, bo przedwczoraj wróciliśmy od rodziców TŻ-ta i mądrze pakując się zostawiliśmy tam lodówkowe kosmetyki, sklerozy jedne Na szczęście krem kojąco-oczyszczający został w Toruniu i ma się czym TŻ smarować, bo już mi panikował z braku olejku [COLOR="Silver"]

"UWAGA UWAGA!!! Przed chwilą zadzwonił do mnie przedstawiciel ROSSMANNA. Zostałam poinformowana, że do sklepów powrócą olejki: BRZOZA i POMARAŃCZA, MIGDAŁ i PAPAJA, OLIWKA i LIMETKA. Wszystkie w nowych opakowaniach z dozownikiem. Niestety nie powróci odżywka morela&pszenica, ALE na jej miejsce zostanie wprowadzony NOWY produkt Alterry o takkich samych właściwościach. Tym samym myślę, że nasz protest można uznać za zakończony Nie udało się nakłonić ich do wznowienia sprzedaży wszystkich olejków, ale myślę, że i tak osiągnęliśmy sukces: przywrócenie trzech olejków i wprowadzenie nowej odżywki, to już bardzo bardzo dużo! Dziękuję wszystkim za przyłączenie się do całej akcji!"

Bardzo fajnie Zwłaszcza, że kupiłam ostatnio olejek migdał i papaja i zapach jest tak cudownyyy..
no i super. Brzoze i nową odżywkę chętnie wypróbuję
mlodziudka85 jest offline  
Stary 2012-08-31, 21:10   #4323
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Czy naprawdę powrót olejków jest wynikiem tego "protestu"?
Czy nie jest to prostu działanie takie, jak wielu innych firm - zmiana opakowania, wymiana asortymentu......alterra to nie pierwsza firma, która wycofuje starą szate graficzną albo rezygnuje z niekórych produktów zastępując je innymi. Normalna sprawa.

Skończyłam krem pod oczy bio2you i wreszcie otworzyłam kremik oliwkowy safea za kilka dni dam znać cz y jest tak samo dobry jak wersja arganowa.

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-08-31 o 21:13
anula_ga jest offline  
Stary 2012-08-31, 21:30   #4324
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Skończyłam krem pod oczy bio2you i wreszcie otworzyłam kremik oliwkowy safea za kilka dni dam znać cz y jest tak samo dobry jak wersja arganowa.
daj,daj,bo jak skończe phenome(za jakieś 5 miesięcy) to planuje safea-tylko nie wiem jeszcze który

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-08-31, 21:37   #4325
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
daj,daj,bo jak skończe phenome(za jakieś 5 miesięcy) to planuje safea-tylko nie wiem jeszcze który
nie planuj kochana, bo safea juz nie ma
ja zdobyłam ten krem dzięki uprzejmości właścicielki zdrowe-kosmetyki, która sprowadziła mi resztki kosmetyków ze starymi składami (jeszcze jakies ich resztki są w sklepie, mają krótsze daty, bo to końcówka serii). Firma nieco zmienia nazwę i niestety zmienia składy - nowe składy mam w 4 literach. To moje ostatnie kremy tej firmy
Stary 2012-08-31, 21:48   #4326
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość

Cytat:
Czy nie jest to prostu działanie takie, jak wielu innych firm - zmiana opakowania, wymiana asortymentu......alterra to nie pierwsza firma, która wycofuje starą szate graficzną albo rezygnuje z niekórych produktów zastępując je innymi. Normalna sprawa.

Od początku wycofywania tak popularnego asortymentu podejrzewałam, że będą po prostu nowe opakowania, lub "nowe" produkty. Alverde też miało już trzeci raz zmianę szaty. Poza tym nawet gdyby mieli zlikwidować te produkty, protest by tego nie powstrzymał. To nie jest nasza rodzima firma i protest u nas na nikim nie robi wrażenia. Nie mamy po prostu na takie sprawy wpływu.

Co do papajowego olejku, chętnie oddam. Dla mnie okropnie męczący, a rezultaty bez szału

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-08-31 o 21:51
margoltka jest offline  
Stary 2012-08-31, 21:54   #4327
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Od początku wycofywania tak popularnego asortymentu podejrzewałam, że będą po prostu nowe opakowania, lub "nowe" produkty. Alverde też miało już trzeci raz zmianę szaty. Poza tym nawet gdyby mieli zlikwidować te produkty, protest by tego nie powstrzymał. To nie jest nasza rodzima firma i protest u nas na nikim nie robi wrażenia. Nie mamy po prostu na takie sprawy wpływu.

Co do papajowego olejku, chętnie oddam. Dla mnie okropnie męczący, a rezultaty bez szału
dokładnie
nie przeceniajmy swoich możliwości
Stary 2012-09-01, 07:19   #4328
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
nie planuj kochana, bo safea juz nie ma
ja zdobyłam ten krem dzięki uprzejmości właścicielki zdrowe-kosmetyki, która sprowadziła mi resztki kosmetyków ze starymi składami (jeszcze jakies ich resztki są w sklepie, mają krótsze daty, bo to końcówka serii). Firma nieco zmienia nazwę i niestety zmienia składy - nowe składy mam w 4 literach. To moje ostatnie kremy tej firmy

toż to ja parę dni temu szukałam ich w gogle i znalazłam jeden i drugi safea pod oczy

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline  
Stary 2012-09-01, 09:45   #4329
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:

toż to ja parę dni temu szukałam ich w gogle i znalazłam jeden i drugi safea pod oczy
ale znalazłaś w sklepie, czy znalazłaś w sklepie i był dostepny i nie po termienie?
one figuruja w wielu sklepach jako niedostępne.
poza tym wydaje mi się, że najdłuzsza data tych konkretnych kremów to był czerwiec 2012

Ale jeśli gdzies jest to daj znaka gdzie - od razu kupię!
Ja przeszukiwałam net wiele razy i nie znalazłam niestety.

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-09-01 o 09:46
anula_ga jest offline  
Stary 2012-09-01, 09:51   #4330
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
ale znalazłaś w sklepie, czy znalazłaś w sklepie i był dostepny i nie po termienie? ;)
one figuruja w wielu sklepach jako niedostępne.
poza tym wydaje mi się, że najdłuzsza data tych konkretnych kremów to był czerwiec 2012

Ale jeśli gdzies jest to daj znaka gdzie - od razu kupię!
Ja przeszukiwałam net wiele razy i nie znalazłam niestety.
nie mam pojęcia czy był dostępny

możliwe,że tylko sobie był na stronie i nic więcej.

myślałam,że dodałam ten sklep do ulubionych,ale nie mam

anakazar jest offline  
Stary 2012-09-01, 09:56   #4331
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
nie mam pojęcia czy był dostępny

możliwe,że tylko sobie był na stronie i nic więcej.

myślałam,że dodałam ten sklep do ulubionych,ale nie mam
ja miałam nawet z 5 czy 6 takich sytuacji - krem był w sklepie, figurował jako dostępny, mozna go było dodac do koszyka i kupić. Ale po wysłaniu zapytania mailem dostawałam odpowiedź, że niestey kremu juz nie ma u dystrybutora i nie bedzie po prostu wiele sklepów najpierw sprzedaje, a dopiero potem ściąga towar pod potrzeby konkretnego zamówienia. I nie wszystkie były swiadome, ze jakis konkretny produkt nie jest już osiagalny, dopóki ktoś nie próbuje go kupić. Zresztą z szamponem kuomaye miałam takie same cyrki
Stary 2012-09-01, 10:12   #4332
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
ja miałam nawet z 5 czy 6 takich sytuacji - krem był w sklepie, figurował jako dostępny, mozna go było dodac do koszyka i kupić. Ale po wysłaniu zapytania mailem dostawałam odpowiedź, że niestey kremu juz nie ma u dystrybutora i nie bedzie po prostu wiele sklepów najpierw sprzedaje, a dopiero potem ściąga towar pod potrzeby konkretnego zamówienia. I nie wszystkie były swiadome, ze jakis konkretny produkt nie jest już osiagalny, dopóki ktoś nie próbuje go kupić. Zresztą z szamponem kuomaye miałam takie same cyrki
czyli pewno dobrze prawisz szkoda no,bo już wiedziałam,który krem po phenomenalnym kupię,a tu dupa

anakazar jest offline  
Stary 2012-09-01, 10:51   #4333
anula_ga
Zakorzenienie

Cytat:
czyli pewno dobrze prawisz szkoda no,bo już wiedziałam,który krem po phenomenalnym kupię,a tu dupa
ja mam teraz wersję oliwkową - oliwke jeszcze można dorwać
Stary 2012-09-01, 11:32   #4334
Soph
Organizatorka

Cytat:
też mam wrażenie, że to była zmiana opakowań
dobrze, że teraz niczym z Alterry się nie zachwycam
chociaż mam w planach krem do mycia twarzy, bo Sanoflore się skończył,
a nie wiem co mogłabym kupić innego..

rozpoczęłam dzień od minimalizacji zbiorów kolorówki, poszło 60-70% do wyrzucenia,
same produkty nienaturalne, kilka tuszy, podkłady, róż, eyeliner, kredki do oczu, szminki, masaa cieni

dobrze, że zamówienie z Meow jest w drodze

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2012-09-01, 12:09   #4335
123sciri
Rozeznanie

Cytat:

bo drożdżowa to własnie taka na układanie
avocado mam od Effci - świetna! Zapach kocham

Miałam Wam napisac i ciągle zapominam......
Spray żywe witaminy NS podoba mi się - ujarzmia końcówki, widze to zwłaszcza wtedy, kiedy nie susze włosów, tylko same schną. Nie sterczą wtedy we wszystkie strony. Są takie wilgotne i śliskie w dotyku
No i jeszcze jedna rzecz - dzisiaj użyłam sprayu nie tylko na końcówki, ale psiknęłąm sobie troszkę po całości i ewidentnie dodaje włosom objętości!
oj nie a ja poszcze we wrześniu gdyż się całkowicie spłukałam

zdążyłam przed postem skorzystać z promocji w p&r i uzupełniłam rzeczy dla dzieciaków -powiem szczerze że wyjątkowo mi podpasywały ich produkty zwłaszcza krem do pupy i zel do mycia ciała i włosów

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline  
Stary 2012-09-01, 12:19   #4336
anula_ga
Zakorzenienie

Nałożyłam na głowę olej regenerujący - ależ on pięknie i delikatnie pachnie
Ma delikatny zapach kwiatków, ale nie mogę załapać których - znajomy jakiś.... frezja? różyczka? irys? nie potrafię teraz go przyporządkowac, więc nie pytajcie którymi, ale pachnie śłicznie! I delikatnie, myslę że nawet nasze nadwrazliwe wątkowiczki byłyby zadowolone
Jest dużo mniej wydajny niż sesa - napewno przez bardziej lejącą i mniej tłustą konsystencję zużyłam jakieś 11ml, zamiast standardowych 7,5 bardziej wsiąka we włosy, więc musiałam go dołożyć, żeby nie zostac z częścią suchych

---------- Dopisano o 12:19 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Soph Pokaż wiadomość
też mam wrażenie, że to była zmiana opakowań
dobrze, że teraz niczym z Alterry się nie zachwycam
chociaż mam w planach krem do mycia twarzy, bo Sanoflore się skończył,
a nie wiem co mogłabym kupić innego..

rozpoczęłam dzień od minimalizacji zbiorów kolorówki, poszło 60-70% do wyrzucenia,
same produkty nienaturalne, kilka tuszy, podkłady, róż, eyeliner, kredki do oczu, szminki, masaa cieni
dobrze, że zamówienie z Meow jest w drodze

jesienne porządki zaczęłaś? to teraz jest miejsce na nowe naturalki
Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
oj nie a ja poszcze we wrześniu gdyż się całkowicie spłukałam

zdążyłam przed postem skorzystać z promocji w p&r i uzupełniłam rzeczy dla dzieciaków -powiem szczerze że wyjątkowo mi podpasywały ich produkty zwłaszcza krem do pupy i zel do mycia ciała i włosów
wstrzymaj sie jeszcze, może ta objetość to tylko zbieg okoliczności.
Ale końcówki bardzo lubia ten spray, nie wiem tylko czy to jest efekt jedynie powierzchowny, czy może na dłuższą metę polepszy ich nawilżenie- okaże sie za jakiś czas
Stary 2012-09-01, 13:08   #4337
Soph
Organizatorka

Cytat:

jesienne porządki zaczęłaś? to teraz jest miejsce na nowe naturalki
porządki przed przeprowadzką
dokładnie, można skupić się na zakupach
chociaż z naturalnej kolorówki mam wszystko oprócz tuszu

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2012-09-01, 19:27   #4338
Fryne
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 12

ło matko! jedyne dwa tygodnie wakacji i mam Was około 30 stron do nadrobienia mąż mnie ubije, bo będę tydzień siedziała wlepiona w monitor

kosmetyki z kategorii 'bardzo nie eko i be' wykorzystałam prawie do końca i zaczynam pielęgnacje eko na jakieś 95%.
złożyłam już dzisiaj zamówienie na szampon urtekram z glinką, krem alva oczyszczający rhassoul, lavaerde białą glinkę do mycia twarzy i AMB dwufazowy koncentrat rewitalizujący.

Teraz wypadałoby zaopatrzyć się jeszcze w jakiś balsam do ciała, odżywkę do włosów i jakieś maseczki do twarzy (najchętniej oczyszczające i nawilżające). To moje must-have'y.

Jak starczy kasy to może jeszcze gdzieś jakieś pilingi do pyska i ciała, marzy mi się to serum org therapy i czarne mydło jeszcze

z doniesień post-wakacyjnych chciałam tylko powiedzieć, że codziennie nakładane oleje (dwa razy: rano i na noc; na zmianę Alterry limonka z oliwą oraz wspaniały Alepii) pięknie uchroniły moje kudły przed słońcem, solą morską i chlorem w basenie mam śliczne błyszczące nawilżone włosy, uuuuffff. dzisiaj zaczynam traktować je Sesą egzotyczną.

to wracam do czytania Was
Fryne jest offline  
Stary 2012-09-01, 20:50   #4339
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez Fryne Pokaż wiadomość
Jak starczy kasy to może jeszcze gdzieś jakieś pilingi do pyska i ciała, marzy mi się to serum org therapy i czarne mydło jeszcze
Nie wydawaj kasy na peeling do ciała... najlepszy na świecie można zrobić samodzielnie - z fusów po kawie (+trochę cukru lub soli i ewentualne kilka kropel olejków eterycznych) na namydlone, ale nie bardzo mokre ciało nakładasz i masujesz... polecam

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-09-01, 20:55   #4340
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Nie wydawaj kasy na peeling do ciała... najlepszy na świecie można zrobić samodzielnie - z fusów po kawie (+trochę cukru lub soli i ewentualne kilka kropel olejków eterycznych) na namydlone, ale nie bardzo mokre ciało nakładasz i masujesz... polecam

ja mimo starań lepszego gotowca od tych samorobów nie znalazłam.

anakazar jest offline  
Stary 2012-09-01, 21:11   #4341
Fryne
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 12

Cytat:
hihi, no to za zaoszczędzone pieniądze (z tych, co to ich starczyło ) kupię coś innego
Fryne jest offline  
Stary 2012-09-01, 23:30   #4342
milka-pilka
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
o jaki fajny, prosty przepis - muszę spróbować

co ile robicie peeling ciała, co tydzień, dwa? czy to po prostu zależy od wrażliwości i indywidualnych potrzeb skóry?
milka-pilka jest offline  
Stary 2012-09-02, 02:04   #4343
Riddim
Zadomowienie

Witajcie
Przychodzę z prośbą o radę do dziewczyn naturalnie () bardziej doświadczonych. Mam problem z nawilżaniem skóry bez jej zapychania (parafina, glliceryna, trójglicerydy, full wypas ). Próbowałam już oczywiście zestawu olej + kwas hialuronowy, u mnie po takim zestawie rzeczywiście widoczne jest odżywienie, ale skóra z czasem jest bardziej i bardziej sucha, ściągnięta. I co z tym fantem zrobić? Aloes? Myślałam o tym przepisie KLIK. Czy można olej z róży zamienić na inny olej? Jeśli tak to jaki byłby dobry?

W tej chwili stosuję hydrolat oczarowy + co drugi dzień olej + kw. hial. (zauważyłam, że latem olej codziennie to przesada) + dwa razy w tygodniu krem z gliceryną. Póki co jest dobrze, ale jesienią i zimą to będzie zdecydowanie za mało, dlatego proszę ładnie o wskazówki

Edytowane przez Riddim
Czas edycji: 2012-09-02 o 02:05 Powód: niepoprawnie wstawiony link
Riddim jest offline  
Stary 2012-09-02, 08:20   #4344
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

co ile robicie peeling ciała, co tydzień, dwa? czy to po prostu zależy od wrażliwości i indywidualnych potrzeb skóry?
ja nie robię jakoś regularnie,np.musowo co tydzień.Robię jak czuję,że potrzebuję

po trzech użyciach kremu gaia jestem oczarowana na tyle,żeby skorzystać z ich weekendowej promocji i zamówię krem

anakazar jest offline  
Stary 2012-09-02, 08:25   #4345
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez milka-pilka Pokaż wiadomość

Jakby co, to nie ja wymyśliłam osobiście stosuję, kiedy mi się przypomni.... ten peeling ma jeden drobny minus - strasznie brudzi w łazience ale taka świeżo zmielona kawa, ufam, że ma oprócz peelingujących też właściwości ujędrniające

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
W tej chwili stosuję hydrolat oczarowy + co drugi dzień olej + kw. hial. (zauważyłam, że latem olej codziennie to przesada) + dwa razy w tygodniu krem z gliceryną. Póki co jest dobrze, ale jesienią i zimą to będzie zdecydowanie za mało, dlatego proszę ładnie o wskazówki
hmmm ja też zauważyłam, że sam olej mnie wysusza, natomiast dodatek HA jest trudny w obsłudze, ściąga skórę na twarzy;
Po pierwsze lepiej sprawdza się u mnie żel hialuronowo peptydowy niż zwykły ; mogłabyś też pokombinować trochę z olejami.... olej olejowi nie równy; no i jakieś lekkie kremy nawilżające jako uzupełnienie pielęgnacji to dobry wybór. Ja używam na zmianę kremu(bio2you) i oleju (wspaniałego) na mgiełce Phenome

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-09-02, 10:17   #4346
Funghi
Raczkowanie

Ja właśnie też poczyniłam zakupy w Gaia. Zamówiłam jeden kremik na spróbowanie
Funghi jest offline  
Stary 2012-09-02, 11:28   #4347
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie

Cytat:
To prawda. Stosowałam kilka naturalnych peelingów i niestety nigdy nie byłam zadowolona, a ten z kawy miodzio jest.

A ja się widziałam dwa dni temu z Melyą i odebrałam moje zamówienie. Maska do włosów jajeczna bardzo ładnie pachnie, pianka do mycia twarzy jeszcze ładniej, tonik też jest okay.
Mój zachwyt nad szamponem i odżywką nadal trwa. Ostatnio umyłam włosy szamponem i nie dałam już odżywki i bez problemu rozczesałam!

Masakra, ale ja teraz rzadko tu bywam, nie mam pojęcia, co tu się dzieje i nawet nie mam siły nadrabiać 50 czy 100 stron.

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-09-02 o 11:32
SekretnyWachlarz jest offline  
Stary 2012-09-02, 12:25   #4348
kotwilka
Wtajemniczenie

Skończyła mi się truskawkowa odżywka Madre Labs i juz za nią tęsknie - po niczym tak dobrze nie rozczesywały mi się włosy.
Dziś umyłam szamponem trusk. Madre Labs i na to Biovax do wypadających i mgiełka Mare i włosy są boskie - dawno tak ładnych nie miałam - łatwe do rozczesania, puszyste ale nie spuszone

Czy któraś z Was brała na promocji w iHerbie krem pod oczy BeeCeuticals? Bo ja wczoraj otworzyłam i jestem zauroczona, bardzo łatwo się rozsmarowuje, migiem wchłania i fajnie nawilża, trochę jakby lekkim masełkiem się smarować, aż dziwne że jest bez silikonów

Cytat:
Napisane przez Riddim Pokaż wiadomość
Witajcie
Przychodzę z prośbą o radę do dziewczyn naturalnie () bardziej doświadczonych. Mam problem z nawilżaniem skóry bez jej zapychania (parafina, glliceryna, trójglicerydy, full wypas ). Próbowałam już oczywiście zestawu olej + kwas hialuronowy, u mnie po takim zestawie rzeczywiście widoczne jest odżywienie, ale skóra z czasem jest bardziej i bardziej sucha, ściągnięta. I co z tym fantem zrobić? Aloes? Myślałam o tym przepisie KLIK. Czy można olej z róży zamienić na inny olej? Jeśli tak to jaki byłby dobry?

Moje typy na zimę to Declare SkiNatura krem nawilżający (ok. 90 zł niestety), a z tańszych opcji frakcja sojowa z Naturalisa lub krem pomarańczowy z Fitomedu. Żadna z tych pozycji mnie nie zapchała a jestem mega podatna. Można je nakładać na jakieś lekkie serum oparte o humektanty (aloes, żel hialuronowy, mocznik, pantenol, nieduże stężenie kwasu AHA - poszukaj przepisów na serum na blogu Siempre la Belleza lub naturalnapielegnacja.blog spot.com ). Serum z Twojego linku też ma fajny skład, choć zamówienie wszystkich składników nie wyjdzie za tanio (chyba że już je masz ). Olej z róży jest fajny na blizny i trądzik, możesz go też zamienić na jojoba.

Ja też miałam boom na żel hailuronowy+oleje, ale u mnie szału one nie robią, jakoś jednak bardziej podchodzą mi kremy, które mają składniki aktywne, ceramidy etc. Sam HA i olej to za mało, żeby skóra była u mnie dostatecznie nawilżona.

kotwilka jest offline  
Stary 2012-09-02, 13:37   #4349
anakazar
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Funghi Pokaż wiadomość
Ja właśnie też poczyniłam zakupy w Gaia. Zamówiłam jeden kremik na spróbowanie
jaki wzięłaś?
ciekawe jaką niespodziankę dostaniemy

anakazar jest offline  
Stary 2012-09-02, 13:48   #4350
Kretka666
Zakorzenienie

Cytat:
jaki wzięłaś?
ciekawe jaką niespodziankę dostaniemy
Właśnie, jakie wzięłyście kremy?
Ja jako niespodziankę dostałam raz 15 ml kremu koktajl warzywny

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości