Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2012-07-12, 16:20   #1231
Klolcia
Zadomowienie

Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

oj tam, oj tam..... samemu nudno tkwić w nałogu - w kupie raźniej!
Dlatego musimy się wspierac i pielęgnować nasz wspólny zakupoholizm
Ja własnie zaraz jade do złotych tarasów - Młoda juz tam na mnie czeka
Któraś chce dołączyć do zakupów?
Anula, udanych zakupów. Ja chyba będę zmuszona jutro jechać do złotych, bo mi jedna rzecz potrzebna. Ale to już nie na ten wątek
Klolcia jest offline  
Stary 2012-07-12, 16:28   #1232
Aleksandrap
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Ale sobie dogodziłyście.

Też tak mam! Właśnie sobie uświadomiłam, że od tygodnia nie używam balsamu JMO, bo mi go żal.

Super. Krem biuściasty i antycellulitowy są na mojej liście chciejstw (czekam na recenzję tego drugiego). Który krem do stóp wzięłaś? Ten do codziennej pielęgnacji? Chyba też się na niego skuszę następnym razem. W tym momencie do stóp mam tylko czyste masło shea.
Wzięłam ten przeciw odciskom, bardzo przyjemny antycel. czeka aż wykończe pozostałe produkty, ale mogę powiedzieć że ładnie pachnie

Aleksandrap jest offline  
Stary 2012-07-12, 17:21   #1233
jp91
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 4

Anka! Ja Ci dam parafinki
wyspałam się, idę na zakupy, ale ciuchowe

jp91 jest offline  
Stary 2012-07-12, 18:11   #1234
effa_j
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Piękna grupa wsparcia - pielęgnująca nałóg.

Którą? Tą TBS?
dobrze, ze to malo grozny nalog ewentualnie drenujacy portfel i siejacy spustoszenie na koncie
Nie, nie kupilam TBS bo nie wiem czy zmusze sie do szczotkowania wiec na poczatek wzielam najzwyklejsza szczote o taka http://www.leclerc.rzeszow.pl/zenner...10917,239.html.
effa_j jest offline  
Stary 2012-07-12, 18:44   #1235
beeets
Zakorzenienie

Trafiłam na kusząca ofertę Weleda
krem, który mnie interesuje za 24 zł, a normalnie za 60 zł.
ale nigdy tam nie zamawiałam.
Czy macie doświadczenie z tym sklepem?
http://www.bionica.pl/weleda-9-b.html?shopByBrand=1

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline  
Stary 2012-07-12, 18:49   #1236
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
Trafiłam na kusząca ofertę Weleda
krem, który mnie interesuje za 24 zł, a normalnie za 60 zł.
ale nigdy tam nie zamawiałam.
Czy macie doświadczenie z tym sklepem?
http://www.bionica.pl/weleda-9-b.html?shopByBrand=1
Nie mam doświadczeń z tym sklepem, natomiast sama firma Weleda jest mocno kontrowersyjna. Przeprowadzali testy swoich produktów w obozach koncentracyjnych.
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-07-12, 19:01   #1237
innuendo
Rozeznanie

Hej dziewczyny,
mam pytanie, szukałam dzisiaj jak dzika w rosmanie słynnego balsamu do kąpieli Babydream- na dzieciaczkowej półce nie ma, tam, gdzie jest olejek i emulsja na rozstępy tejże firmy też nie. Więc zapytuję gdzie, napaliłam się głupia .
Stary 2012-07-12, 19:19   #1238
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
Tak, ja stosuje maski po myciu. Chociaz ostatnio za namowa dziewczyn daje troche maski na wlosy juz naolejowane na noc. Szczerze to powiem Ci, ze ja nie wiem jaka jest roznica w ich dzialaniu. Pod prysznicem zmyly mi sie napisy z opakowan wiec pakuje po 3 kropelki kazdego do maski i siup na lepetyne
Szkoda szkoda...
A ja włosy farbuję co 1,5-2 miesiące, chociaż też częściej tego wymagają. Na szczęście niewiele mój kolor wyjściowy znacznie się nie różni
Czy ktoś może mnie oświecić, czym się różni w działaniu jedwab/keratyna/kolagen? Keratyna jest naturalnym budulcem, więc chyba najpierw ją włączę do swojej pielęgnacji. Wydaje się najbezpieczniejsza (aktualnie mi włosy lecą przez hormonalne wariacje, ale przeprowadzam ostrą kurację Alpicortem E i Jantarem)

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Nie przypominam sobie, żebym coś takiego na blogu napisała, tym bardziej, że mało co mnie obciąża Jedynym kosmetykiem nakładanym przed myciem o jakim pisałam, jest maska Pat&Rub. We wpisie zwróciłam uwagę na sposób użycia jej, ponieważ przy pierwszym nałożyłam ją po umyciu. Prawidłowe stosowanie jest przed.
Przy masce regenerującej Pat&Rub.
O, przy okazji chcę pochwalić te zdjęcia maseczki z płatkami rózy na niej, są super!)

Jeszcze odnośnie pielęgnacji stóp powiem, że zamierzam wykorzystać z porad "dopieszczających stopy", które spodobały mi się na blogu zielonykoszyczek

Edytowane przez sylvia_doll
Czas edycji: 2012-07-12 o 19:24
sylvia_doll jest offline  
Stary 2012-07-12, 19:29   #1239
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Wzięłam ten przeciw odciskom, bardzo przyjemny antycel. czeka aż wykończe pozostałe produkty, ale mogę powiedzieć że ładnie pachnie
O, to następnym razem też chyba wezmę ten na odciski, bo podejrzewam, że działa mocniej niż codzienny.

Cytat:
dobrze, ze to malo grozny nalog ewentualnie drenujacy portfel i siejacy spustoszenie na koncie
Nie, nie kupilam TBS bo nie wiem czy zmusze sie do szczotkowania wiec na poczatek wzielam najzwyklejsza szczote o taka http://www.leclerc.rzeszow.pl/zenner...10917,239.html.
Dokładnie - nałóg groźny dla portfela. A teraz nawet nie można się skarżyć, bo przecież na 1 stronie jest ostrzeżenie.

A szczotka wygląda fajnie. Próbowałaś już się masować?

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Nie mam doświadczeń z tym sklepem, natomiast sama firma Weleda jest mocno kontrowersyjna. Przeprowadzali testy swoich produktów w obozach koncentracyjnych.
Nie wiedziałam o tym...

Cytat:
Napisane przez innuendo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mam pytanie, szukałam dzisiaj jak dzika w rosmanie słynnego balsamu do kąpieli Babydream- na dzieciaczkowej półce nie ma, tam, gdzie jest olejek i emulsja na rozstępy tejże firmy też nie. Więc zapytuję gdzie, napaliłam się głupia .
Balsam dla matek BD jest przy zwykłych żelach pod prysznic i płynach do kąpieli.

---------- Dopisano o 19:29 ---------- Poprzedni post napisano o 19:25 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Jeszcze odnośnie pielęgnacji stóp powiem, że zamierzam wykorzystać z porad "dopieszczających stopy", które spodobały mi się na blogu zielonykoszyczek
Ja już nawet wykorzystałam. Zrobiłam TŻowi kąpiel mydlaną "na beznadziejne przypadki", jak to dobrze określiła Margo. Po wszystkim stwierdził, że ostatni raz miał tak gładkie stopy chyba jako niemowlę.
Melya jest offline  
Stary 2012-07-12, 19:34   #1240
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
kupiłam go dla mamy,mamie nie pasował,bo uczulił.
Wzięłam go ja i po jednym użyciu podziękowałam.Nawet nie wiem jak go opisaćnic bardziej dziwnego do twarzy nie miałam
Oddałam go babci,ale w sumie to nie wiem czy jest z niego zadowolona.
No piknie.

Cytat:
Po skończeniu nienaturalnego kremu nie mogłam się zdecydować i w końcu zostałam tylko z tym. Próbowałam przynajmniej dosypać mocznik, ale strasznie słabo się rozpuszczał. Zaserwowałam sobie nadprogramowy peeling.
Mel, ja se zrobiłam cudowny krem do stóp na bazie shea; tylko musisz mieć trochę emulgatora do tego - mocznik rozpuszczasz w hydrolacie i dodajesz do rozpuszczonego shea ( z rozpuszczonym emulgatorem Można dodać kwas l-mlekowy, jakies wyciągi.... potem trzeba zmiksować do wystudzenia i jest to cudowny krem do stóp; jak chcesz to Ci prześlę dokładne ilości (tzn. +/- dokładne
Cytat:

No ale mam nadzieję, że po wojnie klepnęli się jakoś w klatę czy coś

mhm0808 jest offline  
Stary 2012-07-12, 19:47   #1241
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Mel, ja se zrobiłam cudowny krem do stóp na bazie shea; tylko musisz mieć trochę emulgatora do tego - mocznik rozpuszczasz w hydrolacie i dodajesz do rozpuszczonego shea ( z rozpuszczonym emulgatorem Można dodać kwas l-mlekowy, jakies wyciągi.... potem trzeba zmiksować do wystudzenia i jest to cudowny krem do stóp; jak chcesz to Ci prześlę dokładne ilości (tzn. +/- dokładne
Shea mi się powoli kończy i w najbliższym czasie chyba nie będę zamawiać półproduktów. Ale na przyszłość się przyda, więc ślicznie proszę o przesłanie przepisu.
Melya jest offline  
Stary 2012-07-12, 19:53   #1242
sylvia_doll
Zakorzenienie

jp91, chodzi Ci o szampon z propolisem Pervoe Reshenie? Ten na wypadające włosy ma jedną okrutną opinię! Chociaż skład wspaniały

effa, też się skusiłam w Rossku dwa dni temu na taką myjącą gąbeczkę do masażu, ale spodziewałam się złuszczania a tu nic - muszę dość mocno trzeć nią tyłek
sylvia_doll jest offline  
Stary 2012-07-12, 19:59   #1243
gayenka
Zakorzenienie

Cytat:
Czy ktoś może mnie oświecić, czym się różni w działaniu jedwab/keratyna/kolagen? Keratyna jest naturalnym budulcem, więc chyba najpierw ją włączę do swojej pielęgnacji. Wydaje się najbezpieczniejsza
To nie jest pytanie na ten wątek. Zapytaj w którymś z wątków na forum fryzjerskim ew. gdzieś na Biochemii gdzie dziewczyny dokładnie zajmują się składami
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...

gayenka jest offline  
Stary 2012-07-12, 20:16   #1244
margoltka
Wtajemniczenie

Cytat:
...
Przy masce regenerującej Pat&Rub.
O, przy okazji chcę pochwalić te zdjęcia maseczki z płatkami rózy na niej, są super!)

Dziękuję bardzo za komplement. Płatki róż same spadły do pojemniczka z maską - zdjęcia robiłam pod przekwitającym już krzakiem dzikiej róży

Co do maski Pat&Rub nakładam ją przed myciem, bo tak zaleca producent. Nigdy nie twierdziłam, że cytuję " niektóre maski lepiej stosować przed myciem bo obciążają".

Cytat:
...
Ja już nawet wykorzystałam. Zrobiłam TŻowi kąpiel mydlaną "na beznadziejne przypadki", jak to dobrze określiła Margo. Po wszystkim stwierdził, że ostatni raz miał tak gładkie stopy chyba jako niemowlę.
Bardzo mi miło. Pomyśleć, że mojemu mężowi jeszcze takiej kąpieli nie przygotowałam

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko

mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-07-12 o 20:24
margoltka jest offline  
Stary 2012-07-12, 20:30   #1245
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Anka! Ja Ci dam parafinki
wyspałam się, idę na zakupy, ale ciuchowe

ja tez byłam na ciuchowych.
Cytat:
Anula udanych zakupow tylko pamietaj, ze poscisz
Tak się przejęłam tym postem kosmetycznym, że zapomniałam zajść i kupić kosmetyki dla jednej cudnej kobietki, której to obiecałam
Stary 2012-07-12, 20:33   #1246
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
jp91, chodzi Ci o szampon z propolisem Pervoe Reshenie? Ten na wypadające włosy ma jedną okrutną opinię! Chociaż skład wspaniały
Mam ten szampon (klik). Użyłam raz, więc może taka opinia nie jest nic warta, ale jest świetny, bardzo delikatny dla włosów.
A jeśli chodzi o keratyne, jedwab itd to prosze poczytać na zsk, mazidłach i innych stronach. A najlepiej napisać do obsługi czy to ZSK czy Mazideł, albo Lorri, aby mieć najbardziej rzeczowe i prawdziwe informacje.

jp91 jest offline  
Stary 2012-07-12, 20:45   #1247
fiolka85
Wtajemniczenie

Cytat:
a czy na niej pisało że jest do masażu na sucho?
własciwie to się zastanawiam czy różnica jest tylko twardości włosa czy jeszcze coś innego decyduje o tym czy szczotka nadaje się do masażu na sucho czy na mokro

Cytat:

Cytat:
No piknie.

No ale mam nadzieję, że po wojnie klepnęli się jakoś w klatę czy coś
ja też chcę mam nawet wszystkie wymienione składniki.
Zmiksować tzn trzeba mieć spieniacz do mleka?
Stary 2012-07-12, 21:26   #1248
effa_j
Wtajemniczenie

Cytat:
effa, też się skusiłam w Rossku dwa dni temu na taką myjącą gąbeczkę do masażu, ale spodziewałam się złuszczania a tu nic - muszę dość mocno trzeć nią tyłek
Ja mam szczoteSkore na ciele mam dosc wrazliwa i skonna do pekajacych naczynek takze jakiegos super zdzieraka to nie potrzebuje. Zluszczam sie regularnie peelingiem i syrena takze mi to wystarcza wiecej nie potrzebuje w szczegolnosci, ze stosuje samoopalacz

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

ja tez byłam na ciuchowych.

Tak się przejęłam tym postem kosmetycznym, że zapomniałam zajść i kupić kosmetyki dla jednej cudnej kobietki, której to obiecałam
Nic nie kupilas dla siebie??? bedziesz miala okazje isc jeszcze raz na zakupy i cwiczyc dalej swoja sila wole
Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
a czy na niej pisało że jest do masażu na sucho?
własciwie to się zastanawiam czy różnica jest tylko twardości włosa czy jeszcze coś innego decyduje o tym czy szczotka nadaje się do masażu na sucho czy na mokro

na mojej tylko pisalo przyrzad kosmetyczny szczotka do masazu.
Ta szczotka jest srednio twarda specjalnie wzielam delikatniejsza ze wzgledu na pekajace naczynka.

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-07-12 o 21:28
effa_j jest offline  
Stary 2012-07-12, 22:04   #1249
promolcia
Zadomowienie

Cytat:
Po skończeniu nienaturalnego kremu nie mogłam się zdecydować i w końcu zostałam tylko z tym. Próbowałam przynajmniej dosypać mocznik, ale strasznie słabo się rozpuszczał. Zaserwowałam sobie nadprogramowy peeling.
hehe...to nawet ja gupia wiem, że mocznik rozpuszcza się w wodzie

Cytat:
Mam ten szampon (klik). Użyłam raz, więc może taka opinia nie jest nic warta, ale jest świetny, bardzo delikatny dla włosów.
A jeśli chodzi o keratyne, jedwab itd to prosze poczytać na zsk, mazidłach i innych stronach. A najlepiej napisać do obsługi czy to ZSK czy Mazideł, albo Lorri, aby mieć najbardziej rzeczowe i prawdziwe informacje.
spojrzałam sobie na skład tego szamponu
on ma za detergent Magnesium Laureth Sulfate
toż to chyba nie jest naturalne
nie żebym się czepiała, niech każdy używa co tam chce...pytam tylko z czystej ciekawości... i proszę o oświecenie jeśli jestem w błędzie
promolcia jest offline  
Stary 2012-07-12, 22:10   #1250
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez promolcia Pokaż wiadomość

spojrzałam sobie na skład tego szamponu
on ma za detergent Magnesium Laureth Sulfate
toż to chyba nie jest naturalne
nie żebym się czepiała, niech każdy używa co tam chce...pytam tylko z czystej ciekawości... i proszę o oświecenie jeśli jestem w błędzie
To jest delikatny detergent, lżejszy niż SLS czy SLES. Nie widzę tragedii, tak samo jak przy stosowaniu ALS. Takie szampony z MLS czy ALS o wiele lepiej w moim przypadku myją a są o niebo delikatniejsze niż sls czy sles.

jp91 jest offline  
Stary 2012-07-12, 22:19   #1251
sylvia_doll
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję bardzo za komplement. Płatki róż same spadły do pojemniczka z maską - zdjęcia robiłam pod przekwitającym już krzakiem dzikiej róży

Co do maski Pat&Rub nakładam ją przed myciem, bo tak zaleca producent. Nigdy nie twierdziłam, że cytuję " niektóre maski lepiej stosować przed myciem bo obciążają".
Dosłownie nie napisałaś, racja. Chodziło mi generalnie o to, że dość dobitnie napisałaś, że maskę STOSUJEMY PRZED MYCIEM I jakoś tak wywnioskowałam, że skoro włosy wymagają poniekąd mycia szamponem, no to może jest jedną z tych obciążających.

Cytat:
Napiszę do kogoś, ok.
A ten szampon wydaje się cacko pierwsza klasa, nie wiem czemu nie ma dobrych komentarzy, może dlatego że jest go dość ciężko dostać i niewiele kobiet go wypróbowało. Przynajmniej ja go nie widziałam nigdzie jeszcze
sylvia_doll jest offline  
Stary 2012-07-12, 22:31   #1252
cloche
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki. Mam teraz Sante i może wystarczy. W przyszłym miesiącu postaram się kupić znów JMO.
margo, no a jak ten sante??????? ja jakis santowy testowalam na rece w sklepie i jako jedyny nie byl tlustym lepiszczem, ale z kolei obawialam sie, ze za tepy bedzie... w sensie... on taki troche pastowaty mi sie zdawal. dlatego ciekawam, jakie ty masz odczucia zaraz zajrze na bloga, bo moze juz pisalas...
cloche jest offline  
Stary 2012-07-12, 23:07   #1253
promolcia
Zadomowienie

Cytat:
To jest delikatny detergent, lżejszy niż SLS czy SLES. Nie widzę tragedii, tak samo jak przy stosowaniu ALS. Takie szampony z MLS czy ALS o wiele lepiej w moim przypadku myją a są o niebo delikatniejsze niż sls czy sles.
jeśli pozwolisz...pomęczę Cię jeszcze trochę bom dociekliwa
czy Twoim zdaniem/zgodnie z Twoją wiedzą jeśli kogoś drażni ALS (powoduje swędzenie) to prawdopodobnie na MLS będzie reagował podobnie? czy raczej nie powinno się generalizować i po prostu trzeba próbować ?
pytam, bo próbuje rozszerzyć wachlarz szamponów, które mogłabym stosować

przepraszam za te denerwujące pytania
promolcia jest offline  
Stary 2012-07-12, 23:20   #1254
jp91
Wtajemniczenie

Cytat:
jeśli pozwolisz...pomęczę Cię jeszcze trochę bom dociekliwa
czy Twoim zdaniem/zgodnie z Twoją wiedzą jeśli kogoś drażni ALS (powoduje swędzenie) to prawdopodobnie na MLS będzie reagował podobnie? czy raczej nie powinno się generalizować i po prostu trzeba próbować ?
pytam, bo próbuje rozszerzyć wachlarz szamponów, które mogłabym stosować

przepraszam za te denerwujące pytania
hm, myślę, że MLS jest delikatniejszy ale nie wiem jak Ci to wytłumaczyć logicznie. Jeśli ASL Cię podrażnia, to postaraj się szukać go dalej w składzie, nie na pierwszym miejscu, albo rozcieńczaj szampon wodą przed nałożeniem (ogólnie to zawsze powinno się tak robić, wtedy działanie detergentów jest mniej drażniące). Możliwe jest też, że ASL drażni Cię razem z innym składnikiem, ale to sama musiałabyś odkryć. Jak chcesz to możesz przeanalizować składy. Uważam, że zawsze warto próbować (na moim przykładzie - gliceryna w micelach, tonikach zawsze mnie zapycha, ale jakoś w wodzie micelarniej YR nie to pewnie kwestia innych dodatków w kosmetyku).
Z tego co znalazłam w internecie, to MSL nadaje się do skóry wrażliwej i co najwyżej może powodować podraznienie oczu (ot nowość), zaś ASL może drażnić w stężeniu powyżej 2%.
Sorry, ale to tylko tyle moge powiedzieć, szukaj chemika

jp91 jest offline  
Stary 2012-07-13, 01:46   #1255
Melya
Zadomowienie

Cytat:
Czyli jestem gorzej niż głupia. Wpisałam w Google "mocznik rozpuszcza się" i pierwsze, co mi wyskoczyło to "Mocznik rozpuszcza sie pieknie w wodzie, alkoholu, glicerynie i tluszczach.", więc nawet nie szukałam dalej. Teraz wszystko jasne.
Melya jest offline  
Stary 2012-07-13, 06:41   #1256
evitka21
Zakorzenienie

A ja tylko moment- zeby sie pochwalic-bylam wczoraj na kinie kobiecym w heliosie i wygralam bon do organique na 50zl i kule do kapieli. Dzis dymam po maske z magnolia

evitka21 jest offline  
Stary 2012-07-13, 07:31   #1257
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość

Cytat:
Shea mi się powoli kończy i w najbliższym czasie chyba nie będę zamawiać półproduktów. Ale na przyszłość się przyda, więc ślicznie proszę o przesłanie przepisu.
Dziewczyny, krem robiłam na bazie przepisu z zsk KLIK Tutaj są proporcje i warto się ich trzymać mniej więcej; ogólnie chodzi o to, że na 50ml masła i oleju (razem) daje się łyżeczkę emulgatora i to razem rozpuszczamy w kąpieli wodnej; natomiast w drugim naczyniu mocznik kwas w hydrolacie a mieszałam oba zwykłym mikserem kuchennym
Ja nigdy nie trzmam się ściśle przepisów (także tych kulinarnych) i zawsze mi jakoś tam wychodzi, także śmiało

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
A ja tylko moment- zeby sie pochwalic-bylam wczoraj na kinie kobiecym w heliosie i wygralam bon do organique na 50zl i kule do kapieli. Dzis dymam po maske z magnolia
Szczęściara

Pięknie proszę o przypomnienie (starość nie radość które zdrowe kosmetyki są ok??? Te z myślnikiem zdrowe-kosmetyki???

Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-07-13 o 07:33
mhm0808 jest offline  
Stary 2012-07-13, 07:48   #1258
anula_ga
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 10

Cytat:
Dosłownie nie napisałaś, racja. Chodziło mi generalnie o to, że dość dobitnie napisałaś, że maskę STOSUJEMY PRZED MYCIEM I jakoś tak wywnioskowałam, że skoro włosy wymagają poniekąd mycia szamponem, no to może jest jedną z tych obciążających.

Napiszę do kogoś, ok.
A ten szampon wydaje się cacko pierwsza klasa, nie wiem czemu nie ma dobrych komentarzy, może dlatego że jest go dość ciężko dostać i niewiele kobiet go wypróbowało. Przynajmniej ja go nie widziałam nigdzie jeszcze
to, że niewiele kobiet go wypróbowało może być powodem tego, że ma mało opinii - a nie powodem tego, że są one złe.....
Poza tym jest dostepny w sklepach internetowych, wystarczy poszukać.
Cytat:
farciara
Cytat:
Pięknie proszę o przypomnienie (starość nie radość które zdrowe kosmetyki są ok??? Te z myślnikiem zdrowe-kosmetyki???
z myślnikiem
Stary 2012-07-13, 08:50   #1259
Soph
Organizatorka

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Mój pędzel EDM też wiekowy staruszek, ma chyba z 5 lat. Najpierw odpadła mu rączka, teraz od miesiąca gubił po kilka włosków, a dziś po prostu kępami z niego wychodzą Ja kupiłam, jak dawali jeszcze na niego dożywotnią gwarancję, był wtedy szał na te pędzle. Tym bardziej to niefajne, że pędzel, który teoretycznie powinien być nie do zdarcia, tak "podupadł na zdrowiu"
Ale muszę przyznać, że póki był młody i zdrowy, sprawował się świetnie. Teraz pora na nową "miłość pędzlową"
nie wiem po co dożytwotnia gwarancja skoro pędzle powinno się wymieniać co jakiś czas ze względu na higienę
ja swój edm mam jakoś 1-2lata i planuję wymienić za niedługo.

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź, podeszłam na pocztę i mi wydali paczkę
od lewej: płyn do higieny intymnej Coslys, szmatki muślinowe BalmBalm, balsam po opalaniu ecocosmetics, Amla Khadi, żele pod prysznic Lavery werbena&limonka oraz miód&mleko, mydełko goodkarma je t'aime, szampon Eubiony zwiększający objętość, deo Madary i garść próbek

daj znać jak żele pod prysznic, deo i szampon

Cytat:
ale super, gratuluję
przypomniałaś mi, że miałam do nich wstąpić po kule do kąpieli i glinkę

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik

Edytowane przez Soph
Czas edycji: 2012-07-13 o 08:57
mikroREKLAMA
Wyprzedaż szafy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 043 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Soph jest offline  
Stary 2012-07-13, 11:28   #1260
iivii
Raczkowanie

Wczoraj miałam dzień produkcyjny. Zrobiłam serum dwufazowe z olejem arganowym i ekstraktem na naczynka, kolejną porcyjkę antycellulitowego balsamu kawowego i pastę migdałową do oczyszczania twarzy .

Serum od razu wypróbowałam pod maską algową i spisało się fajnie. Dzięki dużej zawartości olejków (arganowy, avocado, z pestek malin) jest odżywcze a żel hialuronowy dodaje mu lekkości.

Pastę zrobiłam z migdałów sparzonych wrzątkiem i obranych ze skórki. Nie wiem czy dobrze zrobiłam... Kierowałam się kolorem Angels on Bare Skin, które jest jaśniutkie natomiast pasta np z bloga siemprelabellaza była z całych migdałów i była już dość ciemna. Nie wiem czy dobrze zrobiłam traktując je wrzątkiem i obierając. Dodałam trochę oleju z kiełków pszenicy bo ładnie łagodzi mi podrażnienia i kroplę olejku lawendowego. Efekt myjący całkiem fajny, buzia gładka i miękka. Przetarłam jeszcze tonikiem żeby sprawdzić czy dobrze oczyściłam ale płatek był czysty. Myślicie, że lepiej zostawić skórki?

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-07-13 o 11:33
iivii jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości