Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-07-13, 19:56   #1291
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

jakie cuda wklejacie ale ja na poście jestem, na nic się nie skuszę

margoltka, jakie cudowne włosy, zazdroszczę błysku! i w ogóle po nich nie widać, że dużo ostatnio przeszły
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 20:49   #1292
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Anula pisałam cały dzień i wpis już jest na blogu. Więcej o hennie Lush'a nie wiem Jak masz ochotę, zapraszam. Dziewczyny Was oczywiście też.

Dziękuję Jak fajnie, że polecasz moją kapiel. Miłe uczucie, że jednak ktoś korzysta z moich przepisów
Widziałam Twój wpis hennowy. Przyda się, jak się kiedyś zdecyduję na hennę. Co być może zdarzy się szybciej niż sądzę, bo ostatnio ze zgrozą odkryłam, że z mojego jednego siwego włosa zrobiło się kilka.

Trudno nie korzystać i nie polecać fajnych przepisów.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
dziękuję melya , teraz jak napisałaś to faktycznie coś mi się kołacze że były wymieniane te produkty, ale nie przyswoiłam widać.

No ja tak dumam właśnie nad tą pomadą JMO ...

---to jedziemy z koksem-moje nabytki ostatniego czasu:

-deo alterra
- szampon alterra z kofeiną (jak dla mnie zaskakująco dobry póki co)
- krem łagodzący z rokitnikiem AA eco
-peeling rosmanowski wellness& beauty (dla mnie, jak ostatnio pisałam, rewelacja, będziem go kupować )
-maska organique ani-alergic

no i mydła-zrobiłam fotkę wszystkim-i tym z dzisiejszej dostawy i tym, które już miałam w zapasach
-oliwkowe shea ( z zapasów)
-po połówce plastra miodu i jogurtowego (drugie połówki zużyte)
-nagietkowy bobas i kleopatra z "okazji"
-biała róża
-maślanka avocado
-kremowa śmietanka
-dla japy małża połówki: różowy grapefruit i orzeźwiające maroko
-węglowe
Z węglowym było tak że zapomniałam go zamówić razem z okazjami (czyli jakieś pare tyg temu), a jak zamawiałam już mleczne to nie było dostępne. Napisałam do pni Ewy czy nie uchowało się chociaż próbne mydełko, bo koniecznie chciałam dokupić M.bo zużył, a mu służy do japy. I pani Ewa odpisała, że coś tam powinna mieć i gratis dorzuci. I słuchajcie, ten gratis to niemal pełnowymiarowa kostka mydła! rewelacyjna ta babeczka jest , ale to już wiecie
-no i mydło alepp z organique 5-8%. Skusiłam się dlatego, że akurat maska do włosów była na obniżce -20%, więc je sobie dobrałam żeby bon wykorzystać. Tak zawsze i chciałam i bałam się. I słusznie-bo jak zaach w opakowaniu z trudem, ale ujdzie, to już w myciu lipa. Odcięłam kawałek, umyłam ręcę i...nie wiem czy odważę się umyć ciało....no śmierdzi, no, co tu dużo gadać
Gdyby tylko ta pomada była tańsza...

Zgromadziłaś świetne nabytki! Ja po marsylskim mam zamiar trzymać się z daleka od wszelkich mydeł alep. Nie dla mnie takie smrodki.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 20:58   #1293
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Gdyby tylko ta pomada była tańsza...

Zgromadziłaś świetne nabytki! Ja po marsylskim mam zamiar trzymać się z daleka od wszelkich mydeł alep. Nie dla mnie takie smrodki.
a no właśnie...gdyby

mi też przeszła ochota, chyba że znajdę jakieś nieśmierdzące z domieskzami czegoś czy cóś (gdzieś mi się obiło o oczy), ale póki co zapas mydeł mam na jakieś 100 lat...także...
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 20:58   #1294
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Bardzo, bardzo dziękuję

Ojej nie wiem, czy znajdę przepis na koczka. Podpatrzyłam go u dziewczyn. Zdjęcia są gdzieś w stosie innych wątków, które przeglądałam. Wiążą jeszcze koczki szpilką. Ja mam jednak za krótkie włosy. Tutaj forum http://www.langhaarnetzwerk.de
przeszukam to forum, dziekuje slicznie

a ja skonczylam jedno mydlo, ktore mialam w uzyciu, i otworzylam nastepne w kolejce - mietowe mydlo phenome. i czasami na szybko sie nim umyje (zawsze z rekawicami takimi peelingujacymi) i nie posmaruje potem niczym i jest ok... skora miekka, zero wysuszenia - no ja jestem zadowolona! jeszcze czekaja mnie dwa inne mydelka i juz sie na nie ciesze
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 21:25   #1295
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Aleksandrap Pokaż wiadomość
Wczoraj dostałam swoje zamówienie z kaliny i bioarp.
Wypróbowałam:
- biusciasty krem - konsystencja masła, ładnie się rozsmarowuje, nie lepi się, dość szybko sie wchłania, pachnie owocowo,
- piling organic shop - z olejkiem migdałowym - bardzo słodki zapach, ostrość średnia, wydajny - wystarcza mała ilość na całe ciało,
- sól do kapieli - waniliowe mleko - zapach ok, ale nie powalający, trzeba wsypać dużo zeby poczuć zapach, jak na razie lepsze były perełki z magnolią
- krem do stóp z natura s. - przyjemny, mocno nawilżający, wydajny - nie trzeba dużo na stopę ,


Bardzo będę wdzięczna za opinie po dłuższym czasie stosowania na temat kremu cyckowego

Cytat:
Napisane przez innuendo Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
mam pytanie, szukałam dzisiaj jak dzika w rosmanie słynnego balsamu do kąpieli Babydream- na dzieciaczkowej półce nie ma, tam, gdzie jest olejek i emulsja na rozstępy tejże firmy też nie. Więc zapytuję gdzie, napaliłam się głupia .
Nie zawsze są

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
A ja tylko moment- zeby sie pochwalic-bylam wczoraj na kinie kobiecym w heliosie i wygralam bon do organique na 50zl i kule do kapieli. Dzis dymam po maske z magnolia
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Pięknie proszę o przypomnienie (starość nie radość które zdrowe kosmetyki są ok??? Te z myślnikiem zdrowe-kosmetyki???
www.sklep.zdrowe-kosmetyki.pl

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Gratulacje! Ja też się pochwalę, bo po raz pierwszy w życiu wygrałam w konkursie Był zorganizowany na blogu Zielona wśród ludzi

ps. wstawiłam więcej zdjęć, kolor jest bardzo trudno "złapać", a w rozpuszczonych jakoś nieostre wyszły
Margo, włosy masz piękne, nie wiem ale patrząc na fotki, az trudno uwierzyć, ze masz z nimi tyle problemów wypadaniowych. A może tylko Ci się wydaje, że tyle ich tracisz, a tak naprawdę mieści się to w granicach normy

Gratuluję wygranej (widziałam na blogu).

Anula. No właśnie, żeby wygrać trzeba wziąć udział. Ja wygrałam już 2 razy w konkursach wizażu.pl. Raz 3 kosmetyki, ale nie naturalne anti age Yoskine (te co reklamuje A.M. Jopek), a za drugim razem 4 produkty AA Eco i też się zastanawiałam, co ja takiego zamawiałam, jak mi przyszło awizo z poczty Warto, bo czasem wypełnienie zgłoszenia trwa kilka sekund, czasem kilka minut, a radosć jest niesamowita

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
TA tymczasem wrzucam zdjęcia, bo przyszła paczka z Kaliny. Evitka, Wachlarzyku - trzeba się umówić. Moja część:

Natura Siberica, Balsam do włosów osłabionych Ochrona i Energia
Organic Shop, Scrub do ciała Brazylijska kawa
Receptury Babuszki Agafii, Drożdżowa maska do włosów

Z Evitką wymieniamy się po połowie odżywki, więc będę miała jeszcze pół Objętości i Nawilżenia. Na razie powąchałam tylko scrub... I pachnie fantastycznie! Intensywny zapach kawy ze śmietanką i dużą ilością cukru. Dałam do powąchania TŻowi, to spytał z nadzieją "To jest do jedzenia...? ".


Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
A i ciągle mam zapytać-co fajnego polecacie w roli serum na końcówki, typu silikonowy biosilk?
Włosy mam oki, ale końce jakoś tak mi się lubią capierzyć, plątać, bywają szorstkie, choć nie są zniszczone. Jak nie znajdę fajnego naturalnego odpowiednika, to chyba zostanę przy silikonach (bezalkoholowych).
Próbowałam w tej roli kropelki oleju (np. śliwki), ale to jeszcze nie to
Ja na razie ratuję się czym popadnie, nawet balsamami do ciała. Sesą też na sucho, olejem nawet do stóp.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
to jedziemy z koksem-moje nabytki ostatniego czasu:

-deo alterra
- szampon alterra z kofeiną (jak dla mnie zaskakująco dobry póki co)
- krem łagodzący z rokitnikiem AA eco
-peeling rosmanowski wellness& beauty (dla mnie, jak ostatnio pisałam, rewelacja, będziem go kupować )
-maska organique ani-alergic

no i mydła-zrobiłam fotkę wszystkim-i tym z dzisiejszej dostawy i tym, które już miałam w zapasach
-oliwkowe shea ( z zapasów)
-po połówce plastra miodu i jogurtowego (drugie połówki zużyte)
-nagietkowy bobas i kleopatra z "okazji"
-biała róża
-maślanka avocado
-kremowa śmietanka
-dla japy małża połówki: różowy grapefruit i orzeźwiające maroko
-węglowe


Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
przeszukam to forum, dziekuje slicznie

a ja skonczylam jedno mydlo, ktore mialam w uzyciu, i otworzylam nastepne w kolejce - mietowe mydlo phenome. i czasami na szybko sie nim umyje (zawsze z rekawicami takimi peelingujacymi) i nie posmaruje potem niczym i jest ok... skora miekka, zero wysuszenia - no ja jestem zadowolona! jeszcze czekaja mnie dwa inne mydelka i juz sie na nie ciesze
Dobrze, że mi o nim przypomniałaś. Jest lato, miętowe muszę zużyc w następnej kolejności

Dziewczyny czytałam o tym rozjaśnianiu włosów, chyba Ivii, przepraszam, nie mogę odszukać postu. Powiem Wam jedno. NIE ROZJAŚNIAJCIE WŁOSÓW! Nie znam żadnej naturalnej brunetki czy szatynki, która cieszyłaby się pięknymi zdrowymi włosami w kolorze blond. Niby mówią, że lubią taki kolor, nie wyobrażają sobie powrócić do ciemnego, a tak naprawdę włosy im się zrobiły rzadkie, cienkie (wypadły), popalone i jak z gofrownicy - prostownica dzień w dzień w użyciu, albo co je spotykam, to fryz coraz krótszy i dobra mina do złej gry, że niby tak im się zachciało skrócić. Rozjaśniacze niszczą ciemne włosy (zawsze)!!! Nawet pod okiem specjalisty. Ja rozjaśniłam 2 razy i mam teraz masakrę, czekam, aż mi odrosną, bo już nie daję rady z odrostami, totalne siano, odżywki pomagają im jakoś wyglądać, ale włos rozjaśniony- to martwy włos

Ale galopujecie, przepraszam, ale ostatnio nie mam za bardzo głowy do wątku (brak czasu). Jeśli chodzi o wymianki, to niebawem odpiszę, wybaczcie

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-13 o 21:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-13, 23:10   #1296
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny czytałam o tym rozjaśnianiu włosów, chyba Ivii, przepraszam, nie mogę odszukać postu. Powiem Wam jedno. NIE ROZJAŚNIAJCIE WŁOSÓW! Nie znam żadnej naturalnej brunetki czy szatynki, która cieszyłaby się pięknymi zdrowymi włosami w kolorze blond. Niby mówią, że lubią taki kolor, nie wyobrażają sobie powrócić do ciemnego, a tak naprawdę włosy im się zrobiły rzadkie, cienkie (wypadły), popalone i jak z gofrownicy - prostownica dzień w dzień w użyciu, albo co je spotykam, to fryz coraz krótszy i dobra mina do złej gry, że niby tak im się zachciało skrócić. Rozjaśniacze niszczą ciemne włosy (zawsze)!!! Nawet pod okiem specjalisty. Ja rozjaśniłam 2 razy i mam teraz masakrę, czekam, aż mi odrosną, bo już nie daję rady z odrostami, totalne siano, odżywki pomagają im jakoś wyglądać, ale włos rozjaśniony- to martwy włos
Tak Korah, to byłam ja
Bardzo namawiał mnie fryzjer do rozjaśnienia, a że fryzjer z tych górnopółkowych to mu zaufałam. Może i intencje miał dobre bo miałam bardzo ciemny brąz, prawie czarny (po latach farbowania kolor mocno się utrwalił we włosie) a niby mam delikatne rysy i lepiej mi w jaśniejszych więc się skusiłam. Kosztowało to fortunę wszystko, spędziłam w salonie 5 godzin. Cięcie fantastyczne, nikt mnie nigdy tak nie obciął ale kolor miałam rudy a od rudego zawsze uciekałam. Teraz mam delikatnie jaśniejsze i cieplejsze niż naturalny mój kolor tj. jasno-średni brąz.
Końcówki rzeczywiście były popalone i musiałam je ściąć. Próbowałam ratować sesą ale pomogło tylko połowicznie.
najchętniej w ogóle bym nie farbowała... tylko te siwki wredne
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 08:29   #1297
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
A co ciekawego i do czego dodajesz?
Ogólnie to jak widzę, że jakiś ekstrakt jest w składzie to dodaję,żeby było go więcej Np. teraz mam oliwkę ujędrniającą z granatem aa nature spa i dowaliłam granatu i tokoferolu i jeszcze oleju z linianki siewnej, żeby się jakoś wchłaniała to dziwna rzecz

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Ogólnie kondycia włosów bardzo się poprawiła. T
Oby tak dalej Śliczne włoski, Margo

Evi poszalałaś

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość

Gdyby tylko ta pomada była tańsza...
Pomada JMO (i kilka innych rzeczy od nich) na wyprzedaży w Marionnaud (-40%)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 08:56   #1298
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Dziewczyny przeglądałam wczoraj w pracy gazetkę z Oriflame. Nie miałam pojęcia, że ta seria z ecocertem się rozbudowała. Ciekawe rzeczy tam podochodziły, żel pod prysznic, jakieś perfumy i inne takie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 11:51   #1299
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

. NIE ROZJAŚNIAJCIE WŁOSÓW! Nie znam żadnej naturalnej brunetki czy szatynki, która cieszyłaby się pięknymi zdrowymi włosami w kolorze blond. Niby mówią, że lubią taki kolor, nie wyobrażają sobie powrócić do ciemnego, a tak naprawdę włosy im się zrobiły rzadkie, cienkie (wypadły), popalone i jak z gofrownicy - prostownica dzień w dzień w użyciu, albo co je spotykam, to fryz coraz krótszy i dobra mina do złej gry, że niby tak im się zachciało skrócić. Rozjaśniacze niszczą ciemne włosy (zawsze)!!! Nawet pod okiem specjalisty. Ja rozjaśniłam 2 razy i mam teraz masakrę, czekam, aż mi odrosną, bo już nie daję rady z odrostami, totalne siano, odżywki pomagają im jakoś wyglądać, ale włos rozjaśniony- to martwy włos
A ja znam i na dodatek ma włosy w lepszej kondycji niż większość nie farbujących i dbających o włosy kobiet. Piękne naturalnie uniesione fale sięgające za łopatki, farbowane od 10 lat regularnie na blond.
Pewnie gdyby ich nie farbowała to byłyby jeszcze zdrowsze ale i tak wyglądają pięknie i zdrowo.
__________________
"mur nie przeszkadza, dopóki nie zaczniemy walić w niego głową"
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:17   #1300
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A ja znam i na dodatek ma włosy w lepszej kondycji niż większość nie farbujących i dbających o włosy kobiet. Piękne naturalnie uniesione fale sięgające za łopatki, farbowane od 10 lat regularnie na blond.
Pewnie gdyby ich nie farbowała to byłyby jeszcze zdrowsze ale i tak wyglądają pięknie i zdrowo.
Ja tak samo
Mam koleżankę z pieknymi, grubymi, lśniącymi i delikatnie falującymi włosami zawsze mnie wkurzało, że jej tak szybko rosną i ma takie zdrowe pomimo, że regularnie co miesiąc lata do fryzjera na farbowanko. Myslałam, że ma jasne włosy i tylko je farbuje na inny kolor blondu - a ona ostatnio dzień przed wizyta w salonie przylizała te swoje fale i pokazała mi od skóry swój naturalny kolor włosów...... ma prawie taki jak ja
to nie fair........
Zresztą znam wiele dziewczyn regularnie farbujących włosy i mają sie one świetnie!
Ja nie bardzo mogłam, moje włosy odchorowały każde chemiczne farbowanie...
Uważam, że wszystko zależy od włosa i nie należy się doszukiwac żadnej głębszej filozofii.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:17   #1301
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ogólnie to jak widzę, że jakiś ekstrakt jest w składzie to dodaję,żeby było go więcej Np. teraz mam oliwkę ujędrniającą z granatem aa nature spa i dowaliłam granatu i tokoferolu i jeszcze oleju z linianki siewnej, żeby się jakoś wchłaniała to dziwna rzecz

Oby tak dalej Śliczne włoski, Margo

Evi poszalałaś


Pomada JMO (i kilka innych rzeczy od nich) na wyprzedaży w Marionnaud (-40%)
to mnie wlasnie pograzylas a nie wiesz czy shine on tez jest w promocji?? poluje na burbon wanilie i shine on
Evitko piekna kolekcja mydelek

Edytowane przez effa_j
Czas edycji: 2012-07-14 o 12:25
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 12:32   #1302
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez effa_j Pokaż wiadomość
to mnie wlasnie pograzylas a nie wiesz czy shine on tez jest w promocji?? poluje na burbon wanilie i shine on
Evitko piekna kolekcja mydelek
a ja właśnie chyba burbon wanilie będę miała na zbyciu
no ja po prostu nie umiem aż tak mało nakładać na włosy

dziewczyny co polecacie ujędrniającego do ciała oj przydało by mi się coś niestety
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:35   #1303
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez fiolka85 Pokaż wiadomość
A ja znam i na dodatek ma włosy w lepszej kondycji niż większość nie farbujących i dbających o włosy kobiet. Piękne naturalnie uniesione fale sięgające za łopatki, farbowane od 10 lat regularnie na blond.
Pewnie gdyby ich nie farbowała to byłyby jeszcze zdrowsze ale i tak wyglądają pięknie i zdrowo.
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja tak samo
Mam koleżankę z pieknymi, grubymi, lśniącymi i delikatnie falującymi włosami zawsze mnie wkurzało, że jej tak szybko rosną i ma takie zdrowe pomimo, że regularnie co miesiąc lata do fryzjera na farbowanko. Myslałam, że ma jasne włosy i tylko je farbuje na inny kolor blondu - a ona ostatnio dzień przed wizyta w salonie przylizała te swoje fale i pokazała mi od skóry swój naturalny kolor włosów...... ma prawie taki jak ja
to nie fair........
Zresztą znam wiele dziewczyn regularnie farbujących włosy i mają sie one świetnie!
Ja nie bardzo mogłam, moje włosy odchorowały każde chemiczne farbowanie...
Uważam, że wszystko zależy od włosa i nie należy się doszukiwac żadnej głębszej filozofii.
To szczęściary. Możliwe, że wyjątki potwierdzają regułę. Ja osobiście nie znam. I to zwykle wygląda tak, że żeby wyjść z domu, to osoby ze sztucznym blondem muszą najpierw 2 godziny spędzić na zrobieniu włosów, może dlatego czasem wyglądają tak pięknie, oczywiście nie ma co filozofować, nie wątpię, że są włosy bardziej i mniej odporne na tak silną chemię. Dużo zależy od wyjściowego koloru wlosów i od ilości barwnika w nich. Osoby z większą jego ilością tak jak iivii uzyskają na początku kolor marchewki, a z mniejszą ilością naturalnego pigmentu, tak jak np ja od razu będą mieć blond, nie zależy to od koloru jaki widzimy, a od ilości wytworzonej melatoniny. Co nie zmienia faktu, że już nigdy nie rozjaśnię włosów.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:48   #1304
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To szczęściary. Możliwe, że wyjątki potwierdzają regułę. Ja osobiście nie znam. I to zwykle wygląda tak, że żeby wyjść z domu, to osoby ze sztucznym blondem muszą najpierw 2 godziny spędzić na zrobieniu włosów, może dlatego czasem wyglądają tak pięknie, oczywiście nie ma co filozofować, nie wątpię, że są włosy bardziej i mniej odporne na tak silną chemię. Dużo zależy od wyjściowego koloru wlosów i od ilości barwnika w nich. Osoby z większą jego ilością tak jak iivii uzyskają na początku kolor marchewki, a z mniejszą ilością naturalnego pigmentu, tak jak np ja od razu będą mieć blond, nie zależy to od koloru jaki widzimy, a od ilości wytworzonej melatoniny. Co nie zmienia faktu, że już nigdy nie rozjaśnię włosów.
nieprawda. Nie muszą ani spędzać 2 godzin, ani ich włosy nie wyglądają pieknie czasem. Po prostu mają "dobrej jakości" włos i tyle.



Siedzę z henną lushowską
Nie mam pojęcia jaki kolor mi wyjdzie, bo zmieszałam 1,5 kostki brun z jakimiś 2/3 częściami noir
Oczywiscie przy sporządzaniu papki i nakładaniu towarzyszył nam laptop i instrukcja Margo
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-07-14 o 12:55
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:55   #1305
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Ja mam włosy rozjaśniane. Co prawda z ciemnego blondu, który już dość mocno pociemniał przez farbowanie, ale jednak cały czas noszę jasny blond (miałam kilkumiesięczną przerwę ale nie czuję się dobrze w ciemniejszych włosach) taki słoneczny, nie platynowy czy biały rozjaśniam farbą rozjaśniającą, która zawiera chyba 9% utleniacza więc dość sporo. Jakie mam włosy- nie mnie to oceniać, spora część dziewczyn z wątku widziała na żywo, niech one się wypowiedzą. Jakiś czas nosiłam włosy prawie do pasa, teraz mam do zapięcia stanika. Nigdy nie spędzałam 2h na układaniu włosów, szkoda mi czasu i energii. Myję, suszę albo czekam aż wyschną i tyle
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 12:58   #1306
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja mam włosy rozjaśniane. Co prawda z ciemnego blondu, który już dość mocno pociemniał przez farbowanie, ale jednak cały czas noszę jasny blond (miałam kilkumiesięczną przerwę ale nie czuję się dobrze w ciemniejszych włosach) taki słoneczny, nie platynowy czy biały rozjaśniam farbą rozjaśniającą, która zawiera chyba 9% utleniacza więc dość sporo. Jakie mam włosy- nie mnie to oceniać, spora część dziewczyn z wątku widziała na żywo, niech one się wypowiedzą. Jakiś czas nosiłam włosy prawie do pasa, teraz mam do zapięcia stanika. Nigdy nie spędzałam 2h na układaniu włosów, szkoda mi czasu i energii. Myję, suszę albo czekam aż wyschną i tyle
Ja widziałam, ja widziałam wiele razy
Masz przepiękne włosiska zdrowe aż po końcóweczki, gruuube, pięknie się mienią i błyszczą!
Tylko pozazdrościć
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:01   #1307
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nieprawda. Nie muszą ani spędzać 2 godzin, ani ich włosy nie wyglądają pieknie czasem. Po prostu mają "dobrej jakości" włos i tyle.
Sama stwierdziłaś, że znasz tylko jedną taką osobę, a ja wcale, więc nie nazwałabym tego nieprawdą.




Swoją drogą olejek Sesa znacznie przyspieszył mi wzrost włosów. Zastanawiam się, czy nie ściąć tych odrostów radykalnie do długości mniej więcej takiej, jak ma Margoltka i cały czas stosować Sesę. Musiałabym skrócić ok 15-20 cm. Jestem w stanie naprawdę wiele poświęcić, żeby się pozbyć pamiątki.

---------- Dopisano o 12:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Ja mam włosy rozjaśniane. Co prawda z ciemnego blondu, który już dość mocno pociemniał przez farbowanie, ale jednak cały czas noszę jasny blond (miałam kilkumiesięczną przerwę ale nie czuję się dobrze w ciemniejszych włosach) taki słoneczny, nie platynowy czy biały rozjaśniam farbą rozjaśniającą, która zawiera chyba 9% utleniacza więc dość sporo. Jakie mam włosy- nie mnie to oceniać, spora część dziewczyn z wątku widziała na żywo, niech one się wypowiedzą. Jakiś czas nosiłam włosy prawie do pasa, teraz mam do zapięcia stanika. Nigdy nie spędzałam 2h na układaniu włosów, szkoda mi czasu i energii. Myję, suszę albo czekam aż wyschną i tyle
Nie jest to radykalna zmiana koloru.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:08   #1308
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Sama stwierdziłaś, że znasz tylko jedną taką osobę, a ja wcale, więc nie nazwałabym tego nieprawdą.
Nigdzie nie napisałam, że znam tylko jedną
Napisałam, że mam koleżanke - podałam ją jako przykład. Mam Ci wymienić wszystkie znajome i kobiety z rodziny podważające Twoją teorię wysnutą wyłącznie na podstawie Twoich własnych obserwacji? To, że Ty takich osób nie znasz nie oznacza jeszcze, że to co piszesz jest regułą wszechobowiązującą. Twoje obserwacje i wnioski są jedynie kroplą w morzu obserwacji i wniosków nas wszystkich więc nie rób ze swoich własnych reguł zasad ogólnie obowiązujących.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:10   #1309
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Nie jest to radykalna zmiana koloru.
W moim przypadku niekoniecznie, jednak znam osoby farbujące bardzo ciemne włosy na jasne odcienie, które mają piękne włosy.
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-14, 13:24   #1310
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Przyglądam się filtrom mineralnym P&R i posiadają w składzie jedynie dwutlenek tytanu, bez towarzystwa tlenku cynku, co raczej nie daje optymalnej ochrony przeciwsłonecznej. Zapowiadało się ciekawie.

Ja też uważam, że kondycja włosa jest w większości uzależniona od genów. Jedni maltretują i mają piękne, innym szkodzi wiatr i farbowanie. Takie życie...
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2012-07-14 o 13:27
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:24   #1311
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
W moim przypadku niekoniecznie, jednak znam osoby farbujące bardzo ciemne włosy na jasne odcienie, które mają piękne włosy.
Np. jaMam ciemny brąz naturalny i jak zachciało mi się płomiennej rudości to fryzjerka rozjaśniła mi włosy jednorazowo na obrzydliwy żółty blond.
Na drugi dzień farbowane były na rudy kolor,a włosy tego jakoś specjalnie nie odchorowały.
Anula,Gajusia,Magi,Hola widziały moje włosy po tym farbowaniu,więc widziały w jakim stanie miałam włosy
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:26   #1312
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Nigdzie nie napisałam, że znam tylko jedną
Napisałam, że mam koleżanke - podałam ją jako przykład. Mam Ci wymienić wszystkie znajome i kobiety z rodziny podważające Twoją teorię wysnutą wyłącznie na podstawie Twoich własnych obserwacji? To, że Ty takich osób nie znasz nie oznacza jeszcze, że to co piszesz jest regułą wszechobowiązującą. Twoje obserwacje i wnioski są jedynie kroplą w morzu obserwacji i wniosków nas wszystkich więc nie rób ze swoich własnych reguł zasad ogólnie obowiązujących.
A ty nie rób reguły z jednej prawdopodobnie wymyślonej na potrzeby odparcia moich racji koleżanki, bo tak to teraz zaczyna wyglądać.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:37   #1313
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Np. jaMam ciemny brąz naturalny i jak zachciało mi się płomiennej rudości to fryzjerka rozjaśniła mi włosy jednorazowo na obrzydliwy żółty blond.
Na drugi dzień farbowane były na rudy kolor,a włosy tego jakoś specjalnie nie odchorowały.
Anula,Gajusia,Magi,Hola widziały moje włosy po tym farbowaniu,więc widziały w jakim stanie miałam włosy
Anusia gdybym ja robiła z włosami to co Ty to byłabym łysa A Ty kurde masz włosy, których Ci zazdroszczę
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A ty nie rób reguły z jednej prawdopodobnie wymyślonej na potrzeby odparcia moich racji koleżanki, bo tak to teraz zaczyna wyglądać.

Proszę Cię nie przypisuj sobie aż takich zasług
I przy okazji - nie obrażaj mnie. Brzydzę się kłamstwem, a tak błaha sytuacja jak ta nie jest, nie była i nigdy nie bedzie powodem do tego, abym znizyła się do czegoś, czym się brzydzę (czyli do kłamstwa).
I pewnie wszystkie inne dziewczyny, które sie wypowiadały zaprzeczając Twojej teorii tez sobie wszystko wymysliły?
I to nie ja robię ze swoich obserwacji reguły obowiązujące wszystkich i to nie ja odrzucam wszelkie wpisy jej zaprzeczające.
Z mojej strony jest to koniec tematu, nie mam zamiaru dłużej zasmiecać wątku pustymi dywagacjami nad rzeczami oczywistymi. Za stara jest i za powazna na pyskówki takich lotów.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:40   #1314
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
W moim przypadku niekoniecznie, jednak znam osoby farbujące bardzo ciemne włosy na jasne odcienie, które mają piękne włosy.

Zgadzam się z tobą, na pewno są osoby, którym rozjaśnianie nie zniszczy włosów, ale tak jak powiedziałam, to są wyjątki, poza tym chyba zgodzisz się ze mną, że takie wieloletnie rozjaśnianie włosów nie wzmacnia, a prawie zawsze osłabia, chociaż są wyjątki, że to jest minimalny uszczerbek. Ja w każdym razie pozostanę wierna zdaniu, że brunetki marzące o platynowych włosach nie powinny spełniać tego marzenia metodą, o której mowa, to moja rada. Takie jest moje zdanie i przykro mi, jeśli ktoś czyjegoś zdania nie szanuje. Nawet fryzjerzy odradzają takie eksperymenty i często sie ich nie podejmują.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-07-14 o 13:42
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:40   #1315
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Margo jak Ty wytrzymałas tyle godzin z henną?
Ja siedzę 2 godziny i mam dość
Nawet na zakupy dzisiaj nie pojadę, bo nie ma technicznych możliwości pokazania sie ludziom i mi tez wycieka olej spod czepka, ale troszke tylko.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 13:59   #1316
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Użyłam parę razy King of skin lusha i chyba nie dla mnie.......
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-07-14 o 17:05
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 14:04   #1317
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Użyłam parę razy King of skin lusha i chyba nie dla mnie.......
A co z nim nie tak, bo opis zapachu ma bombowy! I jak to się dokładnie stosuje, bo widzę opisy spłukiwania?

No i czekam na Twoją recenzję hennowania!
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.

Edytowane przez natkaa
Czas edycji: 2012-07-14 o 14:05 Powód: błąd
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 14:10   #1318
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Aniu kochana jak ja się nie mogę doczekać Twoich ślicznych włosów po użyciu hennyJak wyjdzie Ci kolor podobny do Margo to padnę z zazdrości i rozjaśnię swoje włosy,żeby taki kolor mi wyszedł
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 14:13   #1319
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
A co z nim nie tak, bo opis zapachu ma bombowy! I jak to się dokładnie stosuje, bo widzę opisy spłukiwania?

No i czekam na Twoją recenzję hennowania!
Zapach zły nie jest, całkiem ładny, ale żadnego zachwytu we mnie nie wzbudził
Z tego co zrozumiłam stosuje się go podczas kąpieli, na mokra skórę a potem spłukuje nadmiar. Tak przynajmniej ja stosuję
Powiem tak - jest to ciekawe doświadczenie, odmiana, ale jeśli chodzi o nawilzenie i odżywienie skóry to nie widzę dobrych efektów dodatkowo mam wrażenie, ze skóra gorzej wygląda Ma dużo świetnych recenzji widocznie mi akurat nie do końca pasuje. Ale fajny gadżecik Jak chcesz to Ci podeslę i sobie przetestujesz.
Nie moge się doczekac kiedy zmyję hennę - siedzenie w czepku mnie wykańcza
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-07-14, 14:14   #1320
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ VI

dziewczyny, na temat rozjasniania wlosow chyba nie ma sensu dyskutowac, bo to nie dyskusja... ja tez znam rozjasniane dziewczyny i zazdroszcze im wlosow (ja nie farbuje, bo mam takie slabizny, ze strach nawet z henna podchodzic )

chcialam wrocic do tematu mydelek juz ktorys dzien pod rzad umylam sie mietowym phenome i nie smarowalam niczym potem. skore mam w jak najlepszym porzadku, niczego jej nie brakuje ale kojarze, ze ktores dziewczyny na to mietowe mydlo akurat narzekaly. co bylo powodem? boje sie, ze sie po jakims czasie "przejade" (albo wyjde jak zablocki na mydle... )
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:33.