Proszę o pomoc w zmianie swojego image :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-27, 08:53   #1
Amesia
Rozeznanie

Proszę o pomoc w zmianie swojego image :)

Witam Was Wszystkie

Jestem tutaj nowa aczkolwiek liczę na to ,że mi pomożecie
Otóż, chciałabym zrobić coś z włosami ale nie mam pojęcia co :O
Jestem naturalną brunetką ale od paru lat farbowałam się na rudy i pora cos zmienić Cerę niestety mam bardzo jasną , latem wiadomo... nabiera brazowego odcienia a zimą ratuje sie beta karotenem wiec jest troche cieplejsza Oczy mam ciemno brązowe choc niektórzy mowia ,że czarne
Myslalam nad hmm... jakims jasnym brązem , karmelowym /zlocistym blondem , moze capuciono?

hmm... sama nie wiem :O

problemem sa okulary :O nie wiem czy na zdjeciu dobrze widac ale oprawki są granatowe , szkielka rowniez nie sa to fotochromy a one sa cały czas takie :O aczkolwiek jak juz bym sie szarpnela na jakis fajny kolor to i okulary moge zmienic

Podaje linki do zdjec :
http://imageshack.us/photo/my-images/208/otoja.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/338/dscf1167h.jpg/

Błagam Was o pomoc
Amesia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 10:38   #2
Amesia
Rozeznanie

Dot.: Proszę o pomoc w zmianie swojego image :)

Zuzanno, o własnie chodziło mi o taki kolor włosów , jak na moje oko jest to hm... miodowy blond? chyba ,że się mylę .

A takiej fryzurki na razie nie mogę sobie wyczarować i chyba sporo potrwa za nim będę mogła moje aktualne zdjecie to jest to drugie , mam stoponiowane włosy zanim odchoduję i wyrownają sie to niestety trochę minie

a jesli chodzi o buzie to mam drobną? a ja zawsze uważałam, że ze mnie taka pućka na buzi jest

Okulary muszę nosić tylko rowniez nie wiem jakie oprawki :O i koniecznie muszą być z "farbowanymi" szkiełkami ale nie wiem jaki kolor :O

P.S. faktycznie na tym 1 zdjeciu wyszlam duzo starzej :P tylko sęk w tym ze ja starsznie niefotogeniczna jestem :P

Dziekuję
Stary 2012-06-27, 11:42   #3
Amesia
Rozeznanie

Fryzure faktycznie da sie zrobić ale okulary nie bardzo przypadaja mi do gustu . wiem z doswiadczenie ze najlepiej mi pasuja kiedy maja tylko u góry oprawke a u dołu nie a "ramka" jest delikatna a nie gruba
tutaj dochodzi jeszcze ten fakt ze najlepiej by było jakby jakby kolor szkielek ( potocznie nazywam to farbowaniem szkielka , sa takie kolorem przydymione od gory do dolu ,tego na zdjeciu niestety tak nie widac - a nie wiem jak to profesjonalnie sie nazywa ) byl taki sam jak oprawki a czarnego sobie nie zrobie , nawet takiego koloru nie ma aby je pofarbowac :P

z tego co pamietam ( a niestety w necie nie moge znalezc takiego próbnika ) to szkielka mozna zafarbowac na miedzy innymi :
zielony
jasny fioletowy
ciemny filoetowy
granatowy
brązowy
czerwony
deliktanie rozowy

i trzeba by bylo znaleźć kolor który pasowałby do koloru włosów .

Nie wiem jak wy drogie Panie ale moim skromnym zdaniem ten granat nie wygladalby źle ale jak szaleć i zmieniać cos to iść na całego , okularki tez nowe by sie przydaly dla odmiany :P
Stary 2012-06-27, 17:15   #4
kaska222
Moderator

Zalacz zdjecia w zalaczniku.Regulamin.

RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2012-06-29 o 19:30 Powód: bl:
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 515 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 18:47   #5
Amesia
Rozeznanie

okej,juz zalczam zdjecia

eh... a moze jeszcze jakies sugestie? jaki makijaz ?

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

nie moge zalcazyc zdjec w zalaczniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg dscf1167h.jpg (55,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg otoja.jpg (4,3 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2012-06-29 o 19:31 Powód: zalaczenie zdjec
Stary 2012-06-30, 00:12   #6
Wampierz
Zakorzenienie

Jedno zdjęcie jest malutkie, a drugie w sepii. To powinny być zdjęcia dobrze oddające kolory, inaczej nic nie będziemy w stanie doradzić.

Czy okulary nosisz przyciemniane ze względów zdrowotnych?
Wampierz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 13:03   #7
Amesia
Rozeznanie

Juz wrzuciłam zdjecie robione bez makijazu po imprezie wiec sie nie wystraszcie :P niestety raczej nie mam innych , musialabym dobrze poszukac :O unikam aparatu jak tylko mogę tutaj mam wlosy upiete do gory :O

Z tego co zdarzylam zorientowac sie , zdjecia sa widocznie po jakims czasie
Stary 2012-06-30, 13:06   #8
Amesia
Rozeznanie

Jesli chodzi o przyciemniane okulary to nie noszę ich ze wzgędów zdrowotnych jako takich. Po prostu oczy mam wrazliwe na slonce a nie mogę nosić przeciwsłonecznych więc okulistka takie rozwiazanie mi zaproponowala
Stary 2012-07-01, 16:40   #9
Amesia
Rozeznanie

Dlaczego posty są wyświetlane z takim opóźnieniem ?

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:27 ----------

Wczoraj załączylam zdjecie oraz odp a postu nadal nie ma niby wyskoczylo ze post musi byc sprawdzony przez moderatora ale jak nie bylo tak i nie ma mojego postu

---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:29 ----------

Jeszcze raz spróbuję

Przyciemniane okulary noszę gdyż moje oczy są nadwrażliwe na słonce i okulistka zaproponowala takie rozwiązanie .

---------- Dopisano o 16:40 ---------- Poprzedni post napisano o 16:34 ----------

zobaczymy czy zdjecie bedzie widac
Stary 2012-07-01, 18:12   #10
Wampierz
Zakorzenienie

Wyświetlaja mi się zdjęcia, ale jedno jest maleńkie, a drugie nie oddaje prawdziwych kolorów.
Stary 2012-07-01, 18:45   #11
Amesia
Rozeznanie

Wsatwilam jeszcze jedno ale jak widac nie chce sie wyswietlic :O

a mianowicie to :
http://imageshack.us/photo/my-images/210/img9658u.jpg/

ale ani post ani foty ni widu ni słychu :O

niestety innych nie mam , jestem niefotogeniczna i unikam aparatu jak ognia :O
Stary 2012-07-05, 21:36   #12
Wampierz
Zakorzenienie

Według mnie najładniej wyglądasz właśnie na tym ostatnim zdjęciu, dobrze ci z odsłoniętym czołem. Kolor włosów też całkiem fajny, naturalnie wygląda. Na twoim miejscu unikałabym przesadnie geometrycznych fryzur, wg mnie kiepsko komponują się z okularami, szczególnie takimi prostokątnymi.
Całkiem fajny efekt dają te okulary, przyciemniaja oprawę oka, prawie jak makijaż.

Jeśli chodzi o kolory, to nie radziłabym ci za bardzo rozjaśniać włosów, szczególnie na takie "biondy". Dalej nie mam pewności, jaka jest twoja kolorystyka, ale coś mi się zdajesz być zimą... również fakt, że pasują ci granatowe szkła sugeruje raczej chłodniejszy typ.
Według mnie nie powinnaś schodzić jaśniej niż średni brąz, ew. jakieś pasma jaśniejsze ale raczej miejscowo niż balejaż na całej głowie. Jeśłi ci zalezy na blondzie, to chyba raczej chłodne czy neutralne odcienie bardziej by pasowały.

Oczywiście, mogę się mylić, nigdy nie widziałam cię na żywo. Ale coś mi przypominasz znajome zimy, a to nie sa osoby, którym dobrze w ciepłych kolorach włosów...
Stary 2012-07-06, 13:18   #13
Amesia
Rozeznanie

Jestem raczej zimą jak pisałam, cimny braz oczy, naturalny kolor włosów to ciemny brąz a cerę mam bardzo bardzo jasną , moglabym nawet napisac ze jestem blada jak trup ale ratuje sie beta karotenem wiec robi sie bardziej śniada .

W sumie az tak bardzo nie zalezy mi na blondzie aczkolwiek chcialabym sprobować, tak mnie korci ^^ nie ma juz tych postow ale ktos mi zaproponowal taki kolor (podaje nizej) i wlasciwie o taki mi chodzilo .
Z tym, że jestem swiadoma ze tutaj bedzie potrzebna dekoloryzcja gdyz z tych rudych trudno jest wtjsc na jakis jasny kolor zeby nie przypominal marchewki .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 0ad7a54f00106af24af6cb70.jpg (7,5 KB, 4 załadowań)
Stary 2012-07-07, 12:29   #14
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Amesia Pokaż wiadomość
Jestem raczej zimą jak pisałam, cimny braz oczy, naturalny kolor włosów to ciemny brąz a cerę mam bardzo bardzo jasną , moglabym nawet napisac ze jestem blada jak trup ale ratuje sie beta karotenem wiec robi sie bardziej śniada .

W sumie az tak bardzo nie zalezy mi na blondzie aczkolwiek chcialabym sprobować, tak mnie korci ^^ nie ma juz tych postow ale ktos mi zaproponowal taki kolor (podaje nizej) i wlasciwie o taki mi chodzilo .
Z tym, że jestem swiadoma ze tutaj bedzie potrzebna dekoloryzcja gdyz z tych rudych trudno jest wtjsc na jakis jasny kolor zeby nie przypominal marchewki .
Według mnie to niedobry kolor dla zimy. Już raczej jakiś chłodny kolor by ci pasował.

Naprawdę walka z własnym typem i zmienianie go na siłę to kawał roboty, a efekty dyskusyjne. Uważaj na beta-karoten, osobom o jasnej cerze potrafi nadać dziwny, żółtawy kolor, i to wcale nie wygląda jak opalenizna. Poza tym nadmiar karotenu może powodować miejscowe przebarwienia, np barwnik zacznie się bardziej osadzać w okolicach ust i nosa.
Jeśli odcień skóry wydaje ci się nieprzyjemny i za blady, spróbuj może raczej jakiegoś produktu delikatnie rozświetlającego o złocistym lub różowym odcieniu, albo różu do policzków. To naprawdę najczęściej wystarcza, zmiana jest na tyle subtelna że nie widać, że coś zrobiłaś, a twarz się ożywia.

Ogólnie często jest tak, że podoba nam się wygląd kobiet o typie urody innym niż nasz, ale naśladowanie ich zwykle nie ma sensu, bo będzie miało zupełnie inny efekt. Złotawe odcienie włosów fajnie wyglądają na kobietach o ciepłym typie urody, ale nie dlatego, że te odcienie tak ocieplają i nadają im ten fajny wygląd, tylko odwrotnie - te włosy im pasują do cery i oczu i razem to świetnie wygląda. Część osób ma kolorystykę na tyle neutralną, że pasują im zarówno ciepłe jak i chłodne kolory, ale to raczej mniejszość. Uważaj, żeby nie sugerować się zdjęciami, jeśli przedstawiają kobiety o innym typie urody - na tobie ten sam kolor będzie wyglądać zupełnie inaczej.

BTW nie jestem przeciwniczką eksperymentowania, ale jeśli nie masz doświadczenia z farbowaniem to możesz się rozczarować. Natomiast jeśli jesteś zdecydowana na zmiany i nie boisz się, że np. kolor ci nie wyjdzie albo okaże się niezbyt pasujący i będzie trzeba poprawiać, to spoko - możesz mieć fajną zabawę.
Stary 2012-07-08, 18:47   #15
Amesia
Rozeznanie

Nie chcę na siłę zmieniać swojego typu urody a po prostu chce wreszcie coś zmienić . Wolę jasniejszy kolor gdyż w ciemnych brązach , czekoladach itd źle sie czuje .

Jesli chodzi o beta karotem to biore zalecana dzienna dawkę i na szczescie brawnik mi zle nie osadza sie wiec poki co jest okej i bede brała jego nadal

Myslalam tez o takim kolorze . Wydaje mi sie ze żmuda Trzebiotowska ma poodbny typ urody (chyba ze sie myle ) tj ciemne oczy , ciemne brwi i taki kolor jak ponizej jej pasuje wiec moze i dla mnie bedzie

Odn. samego farbowania mam nadzieje ze po prostu jesli pokaze fryzjerowi co chce i stwredzi ze kompletnie nie bedzie mi pasowalo to wybije mi to z glowy

A jaka fryzurke byscie porponowaly? eh...rowniez chce zmienic kompetnie mi nie ukladaja sie a dochodzi fakt ze one mi same kreca tzn ni to krecone ni to proste , takie troszke siano wiec prostownica niestety jest tutaj potrzebna ewentulnie silnie wygladzajace maseczki ktore okielznaja moj nieład
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ruda7.jpg (35,2 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg marta-żmuda-trzebiatowska.jpg (11,4 KB, 10 załadowań)
Stary 2012-07-09, 10:36   #16
Konwalia11
Zadomowienie

Cytat:
Nie chcę na siłę zmieniać swojego typu urody a po prostu chce wreszcie coś zmienić . Wolę jasniejszy kolor gdyż w ciemnych brązach , czekoladach itd źle sie czuje .

Jesli chodzi o beta karotem to biore zalecana dzienna dawkę i na szczescie brawnik mi zle nie osadza sie wiec poki co jest okej i bede brała jego nadal

Myslalam tez o takim kolorze . Wydaje mi sie ze żmuda Trzebiotowska ma poodbny typ urody (chyba ze sie myle ) tj ciemne oczy , ciemne brwi i taki kolor jak ponizej jej pasuje wiec moze i dla mnie bedzie

Odn. samego farbowania mam nadzieje ze po prostu jesli pokaze fryzjerowi co chce i stwredzi ze kompletnie nie bedzie mi pasowalo to wybije mi to z glowy

A jaka fryzurke byscie porponowaly? eh...rowniez chce zmienic kompetnie mi nie ukladaja sie a dochodzi fakt ze one mi same kreca tzn ni to krecone ni to proste , takie troszke siano wiec prostownica niestety jest tutaj potrzebna ewentulnie silnie wygladzajace maseczki ktore okielznaja moj nieład
Hmmm, moze powinnas zrewidowac swoje przekonanie co do tego, ze jestes Zima ;-) Z tego co piszesz wygladasz mi na jesien, a Trzebiatowska to tez jesien przeciez. No i zimom jest najlepiej w ciemnych zimnych brazach a nawet czerniach, a Ty piszesz, ze sie zle w takich kolorach czujesz. Do tego - jesli karoten sprawia, ze wygladasz korzystniej to raczej daleko Ci do chlodnych typow...

Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-09, 23:33   #17
Wampierz
Zakorzenienie

Cytat:

Według mnie ta aktorka okropnie wygląda w tym kolorze włosów, jak w peruce, ale każdy co innego lubi.
Jak chcesz brąz, to myślę, że bezowe czy lekko popielate odcienie moga być lepsze, niż takie tabaczkowe. Ale jak już pisałam, ja tylko zgaduję. Ombre hair ewentualnie mogłyby wyglądać w porządku albo taki balejaż jak od słońca, byle nie pomarańczowy. Weź też pod uwagę, że jak rozjaśnisz włosy to brwi mogą być za ciemne.

Faktycznie konsultacja z fryzjerką na żywo to dobry pomysł, byle to była jakaś zaufana osoba, a nie przypadkowa, zorientuj się, która jest dobra w dobieraniu kolorów i farbowaniu.

Co do faktury włosów, poeksperymentuj raczej z maskami lub olejowaniem i produktami do układania włosów (sera, mleczka, kremy), one ładnie okiełznują taki nieład do postaci fal. Prostownica szkodzi i wymaga czasu, a jeśli pogoda będzie wilgotna to i tak efekt szlag trafi.
Stary 2012-07-11, 13:49   #18
Amesia
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Hmmm, moze powinnas zrewidowac swoje przekonanie co do tego, ze jestes Zima ;-) Z tego co piszesz wygladasz mi na jesien, a Trzebiatowska to tez jesien przeciez. No i zimom jest najlepiej w ciemnych zimnych brazach a nawet czerniach, a Ty piszesz, ze sie zle w takich kolorach czujesz. Do tego - jesli karoten sprawia, ze wygladasz korzystniej to raczej daleko Ci do chlodnych typow...
Ja chyba sama nie wiem czy zima czy jesień :O
Tak jak pisalam... naturalne wlosy mialam ciemny brąz, oczy rowniez ciemny brąz choc niektorzy mowia ze czarne :O a karnacja? z natury mam bardzo jasna , taka białą :O brwi czarne .
Ale fakt faktem w czarnych wlosach i ciemno brazowych zle sie czuje . Jeszcze ciemny braz z uporem by uszedl ale czarny nieodwolanie odpada .
Beta karoten nadaje mojej cerze taki hm... jakby oliwko ciemniejszy koloryt i to u mnie zdecydowanie lepiej wyglada niz taka blada jak u trupa cera
Mam rude wlosy aktualnie , wszyscy mi mowia ze w takowych mi najlepiej jest ale jednak chce cos zmienic ale nie na ciemny kolor ktory dotakowo mnie postarza

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Według mnie ta aktorka okropnie wygląda w tym kolorze włosów, jak w peruce, ale każdy co innego lubi.
Jak chcesz brąz, to myślę, że bezowe czy lekko popielate odcienie moga być lepsze, niż takie tabaczkowe. Ale jak już pisałam, ja tylko zgaduję. Ombre hair ewentualnie mogłyby wyglądać w porządku albo taki balejaż jak od słońca, byle nie pomarańczowy. Weź też pod uwagę, że jak rozjaśnisz włosy to brwi mogą być za ciemne.

Faktycznie konsultacja z fryzjerką na żywo to dobry pomysł, byle to była jakaś zaufana osoba, a nie przypadkowa, zorientuj się, która jest dobra w dobieraniu kolorów i farbowaniu.

Co do faktury włosów, poeksperymentuj raczej z maskami lub olejowaniem i produktami do układania włosów (sera, mleczka, kremy), one ładnie okiełznują taki nieład do postaci fal. Prostownica szkodzi i wymaga czasu, a jeśli pogoda będzie wilgotna to i tak efekt szlag trafi.
Faktycznie wyglada u Trzebiotowkiej troche jak chełm ale myslalam zeby po prostu dodac jakies refleksy aby kolor nie byl jednowymiarowy :O
Na brwi zawsze mozna zrobic henne :P

Jesli chodzi o fryzjera w sumie nie mam zaufanego ale wybralam podobno najlepszego w moim miescie aczkolwiek wiadomo... jeden fryzjer a wiele opinii , chyba sie taki nie urodzil co by kazdej babcie dogodzil i nie mial nieprzychylnych opinii. Mam wszak nadzieje ze dla mnie "zrobi dobrze"

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:47 ----------

a jaka fryzurka? :O nadal nie wiem :O
moze poprosilabym o jakies zdjecia :O
nie chce scinac na krotko to wiem na pewno :O ale co z nimi zrobic itd to juz sama nie wiem :O

I jeszcze odn wyzej... tak myślałam zeby jakies maseczki wygladzajace itd uzyc chociaz glowe myje na noc i one zawsze na 2 dzien sa powywijane ,jakby we mnie piorun trzelil :O
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości