Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Fryzury - Pytania do fryzjerki > Pielęgnacja włosów

Notka

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-26, 12:23   #1
zagubionaviola
Przyczajenie

suche i zniszczone włosy

Witam! Od dobrych paru lat używam prostownicy. Codziennie.. Mam włosy ani kręcone ani proste i niestety zeby wygladac normalnie muszę uzywac prostownicy, narazie nie potrafie przestac.. Mam bardzo zniszczone włosy. Jutr umowilam sie do fryzjera na podciecie koncowek, zrobilam wiec juz pierwszy krok, bo musze je w koncu jakos odbudowac. Ale wiem ze to nie wszystko.. Chciałabym kupic jakie dobre odzywki,czy maski. Nie mowie o tych z drogerii typu dove czy te najpopularniejsze chilowe odzywki po umyciu wlosow. Chodzi mi o silne maski, ktore naprawde poprawia stan moich wlosów. Proszę o pomoc!!
zagubionaviola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 12:48   #2
Kotka17
Zakorzenienie

Dot.: suche i zniszczone włosy

Cytat:
Napisane przez zagubionaviola Pokaż wiadomość
Witam! Od dobrych paru lat używam prostownicy. Codziennie.. Mam włosy ani kręcone ani proste i niestety zeby wygladac normalnie muszę uzywac prostownicy, narazie nie potrafie przestac.. Mam bardzo zniszczone włosy. Jutr umowilam sie do fryzjera na podciecie koncowek, zrobilam wiec juz pierwszy krok, bo musze je w koncu jakos odbudowac. Ale wiem ze to nie wszystko.. Chciałabym kupic jakie dobre odzywki,czy maski. Nie mowie o tych z drogerii typu dove czy te najpopularniejsze chilowe odzywki po umyciu wlosow. Chodzi mi o silne maski, ktore naprawde poprawia stan moich wlosów. Proszę o pomoc!!
o zgrozo który to już wątek z tym samym z kolei

tu linki do wątków:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...7#post24621767

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post24627808
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 13:49   #3
rockandrollqueen
Rozeznanie

Dot.: suche i zniszczone włosy

Cytat:
Napisane przez zagubionaviola Pokaż wiadomość
Radzę Ci odstawienie prostownicy, ja też kiedyś prostowałam włosy codziennie i wydawało mi się, że nie mogłabym bez tego żyć. Aż musiałam drastycznie ściąć swoje sianko (jeśli Twoje włosy są naprawdę bardzo zniszczone, to podcięcie też im się przyda). Teraz nie prostuję i żyję.

Włosy zdrowe i zadbane będą same układać sie lepiej, co do masek całe podforum o pielęgnacji włosów jest o tym, wystarczy poczytać.

Wiedźmin 2/7

rockandrollqueen jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:07   #4
CRO6
Przyczajenie

Suche, zniszczone, nie układające się włosy

Cześć. Już kiedyś tutaj pisałem, ale jakoś się tak stało, że nie miałem internetu przez długi okres czasu(wina operatora).
Jestem chłopakiem, mam 15 lat. Mam strasznie suche włosy, sztywne, nie układające się - i co jeszcze bardziej ironiczne - kręcące się. Znaczy nie kręcą się całe, tylko tak jakby podwijają się.. i nie da się ich wyprostować. Niestety, prostownicy w swoim podręcznym zestawie "bądź piękny" nie posiadam, toteż walka nieustannie trwa i nie zapowiada się rychły koniec tego. Do niedawna używałem gumy i stawiałem włosy do góry, to jakoś to wyglądało i ogólnie się nie kompromitowałem i przeszło to bez echa. Teraz jednak z racji, że moje uszy wtórują włosom i postanowiły mnie wkurzyć - zauważyłem, że odstają - to też krótkich włosów nie chce już mieć i chce mieć dłuższe i ogólnie być pro cool. Ale tutaj rodzi się problem - bo.. moje włosy są suche, strasznie sztywne i nic się z nimi nie da robić, nie mam pomysłu jak je układać, co robić, żeby się tak nie kręciły.
Stąd ten temat - ma ktoś jakiś pomysł co z tymi włosami mogę zrobić? Może jakaś fryzura? (najlepiej od razu jakby ktoś zarzucił, to też wytłumaczył, jak takową zrobić, bo metodą prób i błędów, to się pewnie pozbędę włosów ).
Za każdą pomoc będę wdzięczny, a i Bóg wam w dzieciach wynagrodzi. Chyba.
Także ten. Mam nadzieję na jakiś odzew i pozdrawiam
CRO6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:24   #5
Ainnel
Zadomowienie

Dot.: Suche, zniszczone, nie układające się włosy

Odpowiednia pielęgnacja pomoże Ci je wygładzić i zdecydować się, czy są proste ale bardzo przesuszone, czy kręcone i właśnie ten skręt podkreśli.
Na fryzurach męskich się nie znam, ale jeśli chce Ci się taplać w tym wszystkim to nakładaj na włosy oleje na kilka godzin (np. winogronowy, kokosowy, oliwę z oliwek) i zmywaj delikatnym szamponem, używaj odżywki która miałaby szansę odżywić włosy a nie byłaby napakowana silikonami (np. Garnier awokado i masło karite, ma delikatny zapach więc nie będziesz pachniał jak kobieta ). Przesuszenie powinno się zmniejszać i siłą rzeczy włosy będą się lepiej układały. Z tym, że chłopakom się zazwyczaj nie chce w to wszystko bawić, przynajmniej z tego co widzę wokół siebie.

Ainnel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:31   #6
CRO6
Przyczajenie

Cytat:
Z tym, że chłopakom się zazwyczaj nie chce w to wszystko bawić, przynajmniej z tego co widzę wokół siebie.
Że tak to podsumuję.. Aczkolwiek dzięki za pomoc, ale to trochę dużo.. jest jakiś prostszy sposób?
Stary 2011-12-07, 06:16   #7
pooolka
Raczkowanie

Jest tyle watkow o pielegnacji i poskomieniu wlosow, po co zasmiecac wizaz tym samym?

Ja zrobilabym na Twoim miejscu z tych kreciolkow atut, zadbalabym i pozostawila je krecone- dziewczynom sie to podoba. Bedziesz mial powodzenie
Zastanow sie nad olejowaniem , a tu link do zakreconych kobitek
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704

Edytowane przez pooolka
Czas edycji: 2011-12-07 o 06:20
pooolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 08:30   #8
patka92920
Raczkowanie

Exclamation suche matowe wypadające włosy

Witam wszystkich.
3 miesiące temu postanowiłam rozjaśnić włosy ( z czarnego przejść na rudy ). Zapewne każda z was potrafi sobie wyobrazić moje włosy po zabiegu.... Włosy były do łopatek, zostały ścięte hmm coś jak Kasia Zielińska - przeżyłam. Nie mają blasku-przeżyłam. Kruszyły się niemiłosiernie - przeżyłam. O dziwo nie wypadały i nie wypadają ale na mojej głowie jest ich coraz mniej! Zauważyłam powiększające się przedziałki, zakola- tego to już nie przeżyje. Zawsze wszyscy mi zazdrościli moich włosów grube gęse no i dłuuugie Co prawda kolor upragniony mam i staram sie zapuszczać ale co jak włosów ubywa a nie zauważyłam aby wypadały. Do pielęgnacji włosów stosuje serię gliss kura. Znajoma poleciła mi olejek rycynowy. Zastosowałam go dopiero 2 razy wiem, że nie powinnam się jeszcze spodziewać efektu ale ja już tracę siły. Stan moich włosów wpędza mnie w zły stan psychiczny.
Bardzo byłabym wdzięczna gdybyście polecili mi jakieś kosmetyki odżywki cokolwiek alby moje włosy wyglądały choć troszke lepiej. Z góry dziękuję za pomoc.
Patrycja
Stary 2012-02-07, 08:38   #9
Karolina1639
Raczkowanie

GG do Karolina1639
Dot.: suche matowe wypadające włosy

Wiesz mi przy wypadających i suchych włosach pomogły chodź troche takie kosmetyki jak : Szampon Seboradin , Maska Biovax do wypadających włosów, łykałam tabletki Humavit ze skrzypem polnym i one tez troche wzmocniły Moje włosy. Teraz widze ze mam pełno nowych wyrośnietych włosków przy czole wiec robią się trochę gęściejsze Wiem, że chciałoby sie poprawy natychmiast ale naprawde w regeneracji włosów trzeba być cierpliwym . Powodzenia życzę
Karolina1639 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 08:44   #10
patka92920
Raczkowanie

Gdzie takie kosmetyki mogę dostać i w jakiej cenie ponieważ jest to dość decydujący element
Stary 2012-02-07, 08:52   #11
Karolina1639
Raczkowanie

GG do Karolina1639

Cytat:
Napisane przez patka92920 Pokaż wiadomość
Gdzie takie kosmetyki mogę dostać i w jakiej cenie ponieważ jest to dość decydujący element
W Aptece są do kupienia
Biovax kosztuje cos ok 15zł a kosmetyki Seboradin szampon bądź maska coś ok 20zł . Tabletki Humavit kosztują 8 zł ale trzeba je jeść systematycznie . Teraz jeszcze dodatkowo po myciu włosów używam odżywki do spłukiwania Alterra dostępnej w rosmanie 8zł z aloesem i granatem włosy nie są takie suche po jej zastosowaniu a maskę z biovaxu najlepiej na początek stosować co 3 dni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (33,1 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WYP.jpg (21,9 KB, 8 załadowań)
Karolina1639 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:04   #12
sylvietta86
Raczkowanie

Polecam olejowanie, w sumie olejek rycynowy może być na początek, ale warto też sprawdzić inne, jest cały wątek w pielęgnacyjnym o tym Ponadto wiele Wizażanek chwali sobie odżywkę Farmona Jantar, podobno włosy się po niej zagęszczają, a poza tym ma bardzo dobry skład. Polecam poza tym odżywki z Isany i Alterry z Rossmanna, mają wiele odżywczych składników, a nie tak jak te wszystkie znane marki nafaszerowane silikonami od których włosy faktycznie błyszczą, ale nie mają nic wspólnego z odżywianiem... Dobrze też taką odżywką myć włosy, jest delikatniejsza od szamponu Odżywkę do spłukiwania np. Garnier Avokado i masło karite (jest świetna na zniszczone włosy) nałożyć na włosy, założyć foliowy czepek lub po prostu jednorazówkę foliową i na to czapkę lub ręcznik i trzymać przez godzinę lub dłużej a potem spłukać dokładnie. Może obciąży włosy, a może nie, warto spróbować. U mnie działa rewelacyjnie, a też schodziłam z ciemnego brązu do rudego i walczę właśnie z suchymi włosami:/ Ostatnio kupiłam sobie tabletki Calcium pantothenicum-
Kwas pantotenowy tu zawarty bierze udział w procesach wzrostowych organizmu, wpływa na regenerację skóry, wzrost włosów i paznokci. Koszt na DOZie 5,65 za 50 tabletek, więc raczej nie dużo, a warto spróbować Proponuję też poczytać wątek "Dla zakręconych", jest to skarbnica wiedzy na temat kosmetyków dobroczynnych dla włosów, nie tylko dla osób z lokami i falami Mam nadzieję, że powyższe się przyda Powodzenia w odbudowie kłaczków!
sylvietta86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:12   #13
madzia57
Raczkowanie

wcierki Radical do nabycia w Rossmannie-takie w ampułkach, rosną po nich nowe włoski chyba 30zł kosztują
madzia57 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:40   #14
OstraMieta
Rozeznanie

możesz też sięgnąć po Wax http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/img/kosmety...ic_19071_4.jpg
OstraMieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 08:07   #15
Kicia131
Zadomowienie

Nie polecam, skład ma nieciekawy i może podrażnić skalp

Ja polecam maskę/ odżywkę Alterra z granatem, Seboradin lotion z czarną rzepą do psikania w skórę głowy, szampon Seboradin (maski nie miałam, więc się nie wypowiem), odżywka Garnier z awokado i masłem Karite (taka żółta) no i Biowax z L'biotica. Humavit jak najbardziej też polecam, sama go teraz łykam Ale nie możesz spodziewać się efektów po kilku użyciach, trzeba systematyczności a włosy się odwdzięczą.
Ja rozjaśniałam ostatni raz w lipcu, a do tej pory włosy mi się troszkę łamią podczas czesania tak je wtedy skatowałam. Ale i tak jest o niebo lepiej! z masek ja jeszcze używam Kallosa (obecnie arganowy).
Życzę powodzenia!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi
Kicia131 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:01   #16
Monique DeVine
Raczkowanie

Z pewnością szampon NaturVital, ten w granatowej butelce. Polecany do wypadających włosów, dostępny chyba tylko w Naturach, koszt jakieś 20 złociszy. Po tygodniu stosowania widzę efekty (mniej włosów w sitku, są też gładsze, łatwiej je rozczesać, końcówki miękkie). Na wypadające włosy dobra jest tez nafta, z tym że skutkuje tylko wcierana w skalp. Nakładana na włosy może je jeszcze bardziej przesuszyć.

Egiosta to ktoś, kto myśli o sobie, zamiast myśleć o mnie...
Monique DeVine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 10:42   #17
Yourthoughts
Przyczajenie

Question Suche włosy, co można jeszcze zrobić?

Hej.
Mam okropnie suche, sianowate włosy. Możliwe, że są suche, bo używałam suszarki o dużej temperaturze przez długi czas. Ale teraz nie suszę ani nie prostuję i tak od jakichś 8 miesięcy, może dłużej. Używam teraz szamponu z l'oreala tego elseve total repair do włosów zniszczonych.
Wcześniej używałam z tej samej linii z l'oreala "upiększającego" i wygładzającego(kupiłam u fryzjera), ale z tego zrezygnowałam, bo włosy szybko się przetłuszczały. Używałam odżywek z Joanny, swego czasu zależało mi, żeby odżywki były jak najbardziej naturalne i bez silikonów, ale niestety nie dawały żadnych efektów. Potem używałam odżywki z Gliss kur, robiłam maseczki z jajek z oliwą z oliwek. Teraz używam maski z wyciągiem z łożysk roślinnych, po każdym umyciu i nie zmywam jej. Czasem używam też kremów nawilżających.Myję włosy codziennie. Używam też biosilku... teraz żałuję, bo po przejrzeniu wątków doczytałam, że wysusza, to prawda? + używanie żadnej odżywki mnie nie usatysfakcjonowało. Nic nie pomogło za bardzo. Jedyna rzecz, która mi się w nich podoba, to to, że są gęste i dość długie. Moje włosy może nie wyglądają aż tak beznadziejnie jak na początku, ale wciąż się puszą i są okropnie suche.
POMOCY
Co powinnam jeszcze robić? Co polecacie? Może jakieś odżywki konkretnie?

Edytowane przez Yourthoughts
Czas edycji: 2012-04-06 o 11:14
Yourthoughts jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 11:00   #18
Majka1503
EDUkator

Dot.: Suche włosy, co można jeszcze zrobić?

Spróbować olejowania
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=593364

Ale wtedy znowu odstawić silikony i sls najlepiej.

Drożdże: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o futro: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.

WYMIANKA

Majka1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 11:03   #19
Yourthoughts
Przyczajenie

Próbowałam ! olejowałam olejem kokosowym... nie pomogło.
Stary 2012-04-06, 11:25   #20
the rock
Zakorzenienie

Smaczny profil the rock
Smaczne przepisy1
GG do the rock

Cytat:
Napisane przez Yourthoughts Pokaż wiadomość
Próbowałam ! olejowałam olejem kokosowym... nie pomogło.
Zapraszam do wątku 'walko z zdrowe i piękne włosy'
http://wizaz.pl/forum/showthread.php...7#post33379267
A na nawilżenie polecam miód, aloes, dpantenol

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 12:08   #21
karolkao89
Zadomowienie

mi na suche wlosy pomaga plukanka z octu. 2 łyzki stolowe octu i pol litra gorącej wody. Dolać do tego trochę zimnej i po umyciu wlosow i spłykaniu woda, spłukać jeszcze raz tą płukanką. Tylko potem już nie spłukiwac wodą. Wbrew pozorom, włosy nie smierdza, a wręcz przeciwnie, bo już po chwili zapach octu paruje.
karolkao89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 16:07   #22
kicia069
Zadomowienie

Cytat:
Hej.
Mam okropnie suche, sianowate włosy. Możliwe, że są suche, bo używałam suszarki o dużej temperaturze przez długi czas. Ale teraz nie suszę ani nie prostuję i tak od jakichś 8 miesięcy, może dłużej. Używam teraz szamponu z l'oreala tego elseve total repair do włosów zniszczonych.
Wcześniej używałam z tej samej linii z l'oreala "upiększającego" i wygładzającego(kupiłam u fryzjera), ale z tego zrezygnowałam, bo włosy szybko się przetłuszczały. Używałam odżywek z Joanny, swego czasu zależało mi, żeby odżywki były jak najbardziej naturalne i bez silikonów, ale niestety nie dawały żadnych efektów. Potem używałam odżywki z Gliss kur, robiłam maseczki z jajek z oliwą z oliwek. Teraz używam maski z wyciągiem z łożysk roślinnych, po każdym umyciu i nie zmywam jej. Czasem używam też kremów nawilżających.Myję włosy codziennie. Używam też biosilku... teraz żałuję, bo po przejrzeniu wątków doczytałam, że wysusza, to prawda? + używanie żadnej odżywki mnie nie usatysfakcjonowało. Nic nie pomogło za bardzo. Jedyna rzecz, która mi się w nich podoba, to to, że są gęste i dość długie. Moje włosy może nie wyglądają aż tak beznadziejnie jak na początku, ale wciąż się puszą i są okropnie suche.
POMOCY

tak biosilk wysusza!! nie używaj go bo ma alkohol w składzie.
Podcięcie parę cm tez może pomóc.

Nie jesteś przypadkiem kręconowłosa? z regóły takie włosy mają podobne problemy do Twoich

ostawienie silikonów mogło nie pomóc, jeśli winowajcą mógłbyć szamon z Sodium Laureth Sulfate który zadziałał `zabójczo`.. spróbuj myć odżywką z prostym składem lub delikatnym szamponem typu hipp lub BD. możesz też do odżywek dodawać hydrolizant keratyny ;lub d panthenol
kicia069 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 16:38   #23
Yourthoughts
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kicia069 Pokaż wiadomość
tak biosilk wysusza!! nie używaj go bo ma alkohol w składzie.
Podcięcie parę cm tez może pomóc.

Nie jesteś przypadkiem kręconowłosa? z regóły takie włosy mają podobne problemy do Twoich
Mam czasem falowane włosy, czasem dość proste, jednym słowem takie do układania, ale nie są kręcone. Podcięłam, końcówki przez chwile wyglądały lepiej, ale teraz znowu jest beznadzieja.
Stary 2012-04-06, 20:08   #24
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor

Cytat:
Hej.
POMOCY
Zacznij od przeczytania pigułki nt. pielęgnacji i wątku o suchych włosach.

Nikt nie wskaże Ci gotowych rozwiązań, bo kazde włosy są inne. Poczytaj, wybierz odpowiedni wg Ciebie sposób pielęgnacji i testuj, bo tylko przez testowanie dowiesz się, co jest dla Twoich włosów najlepsze.

'Estelle' jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 01:21   #25
ponadkiloo
Przyczajenie

suche 'sklejone' włosy ogólny problem.

Dzień dobry , w ogóle zacznę od tego że jest tu mój pierwszy post , i od razu napiszę że jestem chłopakiem żeby nie było , i potrzebuję pomocy , a widzę że te forum jest ciągle aktywne to postanowiłem tu napisać o swoim problemie , może ktoś mi pomoże

Więc zacznę od tego że mam 17 lat , i jestem chłopakiem. Problem z włosami mam taki że po umyciu włosy gdy mi wyschną stają się jakieś hmm jak by ' suche ' takie nie przyjemne bardzo w dotyku , jak by sztywne , sklejone tak jak by to był jeden wielki włos , nawet nie da się ich w jakiś sposób ułożyć . Kiedyś były normalne , problem się zaczął po tym jak zacząłem je częściej myć gdy zacząłem używać żelu / gumy. Od 2-3 miesięcy nie używam już tego i włosy myję codziennie i codziennie jest to samo , jak chcę gdzieś wyjść to nawet nie mam co z nimi zrobić i jest problem. włosy mam krótkie.
Ale jak jest tak że umyję wieczorem , i rano gdy jak spłuczę samą wodą i próbuję jakoś ułożyć to są całkiem inne jak wyschną , a nie takie jak po umyciu szamponem. Stosowałem wiele szamponów i po każdym mam to samo. Czytałem że jak się je myje, to jak są umyte to powinny być hm ' śliskie ' w dotyku , jak są mokre , jak się myje a moje jak myję i tak patrzę to nie są śliskie tylko jak by hmm.. jak próbuję je złapać i tak pociągnąć to nie mogę bo tak jak by się 'kleiły' mi do rękii.

Może jest ktoś mi w stanie pomóc, może coś źle robię ? może potrzeba więcej informacji to postaram się napisać o tym więceej.
ponadkiloo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:17   #26
Inspire
Zakorzenienie

Dot.: suche 'sklejone' włosy ogólny problem.

Moze na początek pochwal się czego używasz do włosów.

Inspire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 11:57   #27
CRO6
Przyczajenie

Witam ponownie, po dłuższej przerwie.
Otóż ostatnio pisałem w grudniu o moich fantastycznie brzydkich włosach i sytuacja się nie zmieniła. Próbowałem odżywek, specjalnych szamponów, czego tam jeszcze, a włosy jak były brzydkie i jak nie chciały się układać, tak się nie układają - stwierdziłem, że mam dość. Obcinam je na krótko za każdym razem, ale musiałbym do fryzjera co tydzień chyba chodzić, bo dobrze to włosy wyglądają jak są w miarę krótkie, potem zaczynają rosnąć i nie da się ich nawet ułożyć. Próbowałem układać tylko przód na żele/gumy/lakiery/woski/inne cuda techniki, ale wyglądało brzydko, włosy były w tym suche, posklejane i ogólnie.. brzydkie. Potem próbowałem irokeza. Wyglądało nawet, nawet, ale włosy z przodu były pozakręcane, irokez był krzywy, bo włosy się kręciły i nie szło go nawet porządnie zrobić. Zabawna sprawa, nie?
Ale ostatnio po prostu znów dostałem nerwicy natręctw. Otóż, jak cywilizowany człowiek chciałem wyjść ze znajomymi. A, że jak na cywilizowanego człowieka przystało - wyglądać jakoś musiałem, to postanowiłem jak zwykle ułożyć sobie włosy. No i oczywiście, to co zwykle. Nóż, kombinerki, młotek i można przystąpić do pracy. Ale oczywiście.. włosy na boku głowy podkręcają się niemiłosiernie, są jakoś takie.. kurde, no - brzydkie i ogólnie nie fajne.. Próbowałem wszystkiego.. układać je jakoś normalnie, cokolwiek - ale nic. A jak opuszczałem na dół, to się strasznie podkręcały (zresztą, jak układałem to też, ale szczegół) i znów brzydko.
Nie mam już pomysłu co robić, mam dość kompleksów przez swoje cholerne włosy. True story.
Dlatego, potrzebuję jakiejkolwiek rady - jaką fryzurę, co zrobić, żeby się układały. Ale z góry zakładam, że żadne odżywki, czy specjalne szampony i inne tego typu, mnie nie interesują. Poradźcie cokolwiek, bo mam normalnie dość.
Liczę na odzew, ave.
Stary 2012-05-05, 15:47   #28
Denaris
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez CRO6 Pokaż wiadomość
Witam ponownie, po dłuższej przerwie.
Otóż ostatnio pisałem w grudniu o moich fantastycznie brzydkich włosach i sytuacja się nie zmieniła. Próbowałem odżywek, specjalnych szamponów, czego tam jeszcze, a włosy jak były brzydkie i jak nie chciały się układać, tak się nie układają - stwierdziłem, że mam dość. Obcinam je na krótko za każdym razem, ale musiałbym do fryzjera co tydzień chyba chodzić, bo dobrze to włosy wyglądają jak są w miarę krótkie, potem zaczynają rosnąć i nie da się ich nawet ułożyć. Próbowałem układać tylko przód na żele/gumy/lakiery/woski/inne cuda techniki, ale wyglądało brzydko, włosy były w tym suche, posklejane i ogólnie.. brzydkie. Potem próbowałem irokeza. Wyglądało nawet, nawet, ale włosy z przodu były pozakręcane, irokez był krzywy, bo włosy się kręciły i nie szło go nawet porządnie zrobić. Zabawna sprawa, nie?
Ale ostatnio po prostu znów dostałem nerwicy natręctw. Otóż, jak cywilizowany człowiek chciałem wyjść ze znajomymi. A, że jak na cywilizowanego człowieka przystało - wyglądać jakoś musiałem, to postanowiłem jak zwykle ułożyć sobie włosy. No i oczywiście, to co zwykle. Nóż, kombinerki, młotek i można przystąpić do pracy. Ale oczywiście.. włosy na boku głowy podkręcają się niemiłosiernie, są jakoś takie.. kurde, no - brzydkie i ogólnie nie fajne.. Próbowałem wszystkiego.. układać je jakoś normalnie, cokolwiek - ale nic. A jak opuszczałem na dół, to się strasznie podkręcały (zresztą, jak układałem to też, ale szczegół) i znów brzydko.
Nie mam już pomysłu co robić, mam dość kompleksów przez swoje cholerne włosy. True story.
Dlatego, potrzebuję jakiejkolwiek rady - jaką fryzurę, co zrobić, żeby się układały. Ale z góry zakładam, że żadne odżywki, czy specjalne szampony i inne tego typu, mnie nie interesują. Poradźcie cokolwiek, bo mam normalnie dość.
Liczę na odzew, ave.
Ogól się na łyso.
Denaris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 15:26   #29
sskyler
Przyczajenie

Exclamation Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Cześc
Mam duży problem od lat walczę z suchymi włosami . Stosowałam rożne kosmetyki , ale to nic nie dało ;( Na dodatek w dotyku są niczym siano i wypadaja . Boję się ze jezeli dalej tak bedzie to majac lat 20 nie bede na glowei miec ani jednego wlosa . Myslalam o scieciu tak z 10-15cm moze to by pomogło ? Ale nie chce zeby do tego doszlo bo przeciętnie wlosy rosna 12 cm na rok , a mi 5 to max nawet nie ;/ krusza się i tyle w temacie . Pomożcie !!!!
Wiem że uzywajac prostownicy robie zle , ale ,am wyjatkowo niesforne wlosy , sa krecone i nie potrafie ich ulozyc dopiero gdy wyprostuje wtedy moge cos zrobic + farba ,zaluje ze zaczelam ale to za pozno
sskyler jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 16:01   #30
Kinga_Jana
Raczkowanie

Dot.: Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Dopóki będziesz katować włosy prostownicą - nic na dłuższą metę nie pomoże. Ja nie prostuje już ponad rok i jest o niebo lepiej, ale sama pamiętam jak mi włosy leciały (zostawiałam je dosłownie wszędzie). Radzę podciąć te najbardziej zniszczone włosy, odstawić prostownicę, zapoznać się z wątkiem pielęgnacyjnym i powalczyć trochę o swoje włosy .
Jakich farb używasz?

Wszyscy jesteśmy architektami losu. Więc nie patrz żałośnie w przeszłość. To już nie wróci.
Kinga_Jana jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
matowe, suche, suche włosy odżywki, włosy, zniszczone, zniszczone końcówki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości