Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-01-26, 12:23   #1
zagubionaviola
Przyczajenie

suche i zniszczone włosy

Witam! Od dobrych paru lat używam prostownicy. Codziennie.. Mam włosy ani kręcone ani proste i niestety zeby wygladac normalnie muszę uzywac prostownicy, narazie nie potrafie przestac.. Mam bardzo zniszczone włosy. Jutr umowilam sie do fryzjera na podciecie koncowek, zrobilam wiec juz pierwszy krok, bo musze je w koncu jakos odbudowac. Ale wiem ze to nie wszystko.. Chciałabym kupic jakie dobre odzywki,czy maski. Nie mowie o tych z drogerii typu dove czy te najpopularniejsze chilowe odzywki po umyciu wlosow. Chodzi mi o silne maski, ktore naprawde poprawia stan moich wlosów. Proszę o pomoc!!
zagubionaviola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 12:48   #2
Kotka17
Zakorzenienie

Dot.: suche i zniszczone włosy

Cytat:
Napisane przez zagubionaviola Pokaż wiadomość
Witam! Od dobrych paru lat używam prostownicy. Codziennie.. Mam włosy ani kręcone ani proste i niestety zeby wygladac normalnie muszę uzywac prostownicy, narazie nie potrafie przestac.. Mam bardzo zniszczone włosy. Jutr umowilam sie do fryzjera na podciecie koncowek, zrobilam wiec juz pierwszy krok, bo musze je w koncu jakos odbudowac. Ale wiem ze to nie wszystko.. Chciałabym kupic jakie dobre odzywki,czy maski. Nie mowie o tych z drogerii typu dove czy te najpopularniejsze chilowe odzywki po umyciu wlosow. Chodzi mi o silne maski, ktore naprawde poprawia stan moich wlosów. Proszę o pomoc!!
o zgrozo który to już wątek z tym samym z kolei

tu linki do wątków:

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...7#post24621767

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post24627808
odżywianie włosków
Kotka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 13:49   #3
rockandrollqueen
Zadomowienie

Dot.: suche i zniszczone włosy

Cytat:
Napisane przez zagubionaviola Pokaż wiadomość
Radzę Ci odstawienie prostownicy, ja też kiedyś prostowałam włosy codziennie i wydawało mi się, że nie mogłabym bez tego żyć. Aż musiałam drastycznie ściąć swoje sianko (jeśli Twoje włosy są naprawdę bardzo zniszczone, to podcięcie też im się przyda). Teraz nie prostuję i żyję.

Włosy zdrowe i zadbane będą same układać sie lepiej, co do masek całe podforum o pielęgnacji włosów jest o tym, wystarczy poczytać.
Stary 2011-12-06, 22:07   #4
CRO6
Przyczajenie

Suche, zniszczone, nie układające się włosy

Cześć. Już kiedyś tutaj pisałem, ale jakoś się tak stało, że nie miałem internetu przez długi okres czasu(wina operatora).
Jestem chłopakiem, mam 15 lat. Mam strasznie suche włosy, sztywne, nie układające się - i co jeszcze bardziej ironiczne - kręcące się. Znaczy nie kręcą się całe, tylko tak jakby podwijają się.. i nie da się ich wyprostować. Niestety, prostownicy w swoim podręcznym zestawie "bądź piękny" nie posiadam, toteż walka nieustannie trwa i nie zapowiada się rychły koniec tego. Do niedawna używałem gumy i stawiałem włosy do góry, to jakoś to wyglądało i ogólnie się nie kompromitowałem i przeszło to bez echa. Teraz jednak z racji, że moje uszy wtórują włosom i postanowiły mnie wkurzyć - zauważyłem, że odstają - to też krótkich włosów nie chce już mieć i chce mieć dłuższe i ogólnie być pro cool. Ale tutaj rodzi się problem - bo.. moje włosy są suche, strasznie sztywne i nic się z nimi nie da robić, nie mam pomysłu jak je układać, co robić, żeby się tak nie kręciły.
Stąd ten temat - ma ktoś jakiś pomysł co z tymi włosami mogę zrobić? Może jakaś fryzura? (najlepiej od razu jakby ktoś zarzucił, to też wytłumaczył, jak takową zrobić, bo metodą prób i błędów, to się pewnie pozbędę włosów ).
Za każdą pomoc będę wdzięczny, a i Bóg wam w dzieciach wynagrodzi. Chyba.
Także ten. Mam nadzieję na jakiś odzew i pozdrawiam
CRO6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:24   #5
Ainnel
Zadomowienie

Dot.: Suche, zniszczone, nie układające się włosy

Odpowiednia pielęgnacja pomoże Ci je wygładzić i zdecydować się, czy są proste ale bardzo przesuszone, czy kręcone i właśnie ten skręt podkreśli.
Na fryzurach męskich się nie znam, ale jeśli chce Ci się taplać w tym wszystkim to nakładaj na włosy oleje na kilka godzin (np. winogronowy, kokosowy, oliwę z oliwek) i zmywaj delikatnym szamponem, używaj odżywki która miałaby szansę odżywić włosy a nie byłaby napakowana silikonami (np. Garnier awokado i masło karite, ma delikatny zapach więc nie będziesz pachniał jak kobieta ). Przesuszenie powinno się zmniejszać i siłą rzeczy włosy będą się lepiej układały. Z tym, że chłopakom się zazwyczaj nie chce w to wszystko bawić, przynajmniej z tego co widzę wokół siebie.

Ainnel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-06, 22:31   #6
CRO6
Przyczajenie

Cytat:
Z tym, że chłopakom się zazwyczaj nie chce w to wszystko bawić, przynajmniej z tego co widzę wokół siebie.
Że tak to podsumuję.. Aczkolwiek dzięki za pomoc, ale to trochę dużo.. jest jakiś prostszy sposób?
CRO6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-07, 06:16   #7
pooolka
Raczkowanie

Jest tyle watkow o pielegnacji i poskomieniu wlosow, po co zasmiecac wizaz tym samym?

Ja zrobilabym na Twoim miejscu z tych kreciolkow atut, zadbalabym i pozostawila je krecone- dziewczynom sie to podoba. Bedziesz mial powodzenie
Zastanow sie nad olejowaniem , a tu link do zakreconych kobitek
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=404704

Edytowane przez pooolka
Czas edycji: 2011-12-07 o 06:20
pooolka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 08:30   #8
patka92920
Raczkowanie

Exclamation suche matowe wypadające włosy

Witam wszystkich.
3 miesiące temu postanowiłam rozjaśnić włosy ( z czarnego przejść na rudy ). Zapewne każda z was potrafi sobie wyobrazić moje włosy po zabiegu.... Włosy były do łopatek, zostały ścięte hmm coś jak Kasia Zielińska - przeżyłam. Nie mają blasku-przeżyłam. Kruszyły się niemiłosiernie - przeżyłam. O dziwo nie wypadały i nie wypadają ale na mojej głowie jest ich coraz mniej! Zauważyłam powiększające się przedziałki, zakola- tego to już nie przeżyje. Zawsze wszyscy mi zazdrościli moich włosów grube gęse no i dłuuugie Co prawda kolor upragniony mam i staram sie zapuszczać ale co jak włosów ubywa a nie zauważyłam aby wypadały. Do pielęgnacji włosów stosuje serię gliss kura. Znajoma poleciła mi olejek rycynowy. Zastosowałam go dopiero 2 razy wiem, że nie powinnam się jeszcze spodziewać efektu ale ja już tracę siły. Stan moich włosów wpędza mnie w zły stan psychiczny.
Bardzo byłabym wdzięczna gdybyście polecili mi jakieś kosmetyki odżywki cokolwiek alby moje włosy wyglądały choć troszke lepiej. Z góry dziękuję za pomoc.
Patrycja
Stary 2012-02-07, 08:38   #9
Karolina1639
Raczkowanie

GG do Karolina1639
Dot.: suche matowe wypadające włosy

Wiesz mi przy wypadających i suchych włosach pomogły chodź troche takie kosmetyki jak : Szampon Seboradin , Maska Biovax do wypadających włosów, łykałam tabletki Humavit ze skrzypem polnym i one tez troche wzmocniły Moje włosy. Teraz widze ze mam pełno nowych wyrośnietych włosków przy czole wiec robią się trochę gęściejsze Wiem, że chciałoby sie poprawy natychmiast ale naprawde w regeneracji włosów trzeba być cierpliwym . Powodzenia życzę
Karolina1639 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 08:44   #10
patka92920
Raczkowanie

Gdzie takie kosmetyki mogę dostać i w jakiej cenie ponieważ jest to dość decydujący element
Stary 2012-02-07, 08:52   #11
Karolina1639
Raczkowanie

GG do Karolina1639

Cytat:
Napisane przez patka92920 Pokaż wiadomość
Gdzie takie kosmetyki mogę dostać i w jakiej cenie ponieważ jest to dość decydujący element
W Aptece są do kupienia
Biovax kosztuje cos ok 15zł a kosmetyki Seboradin szampon bądź maska coś ok 20zł . Tabletki Humavit kosztują 8 zł ale trzeba je jeść systematycznie . Teraz jeszcze dodatkowo po myciu włosów używam odżywki do spłukiwania Alterra dostępnej w rosmanie 8zł z aloesem i granatem włosy nie są takie suche po jej zastosowaniu a maskę z biovaxu najlepiej na początek stosować co 3 dni
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 9.jpg (33,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WYP.jpg (21,9 KB, 16 załadowań)
Karolina1639 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:04   #12
sylvietta86
Raczkowanie

Polecam olejowanie, w sumie olejek rycynowy może być na początek, ale warto też sprawdzić inne, jest cały wątek w pielęgnacyjnym o tym Ponadto wiele Wizażanek chwali sobie odżywkę Farmona Jantar, podobno włosy się po niej zagęszczają, a poza tym ma bardzo dobry skład. Polecam poza tym odżywki z Isany i Alterry z Rossmanna, mają wiele odżywczych składników, a nie tak jak te wszystkie znane marki nafaszerowane silikonami od których włosy faktycznie błyszczą, ale nie mają nic wspólnego z odżywianiem... Dobrze też taką odżywką myć włosy, jest delikatniejsza od szamponu Odżywkę do spłukiwania np. Garnier Avokado i masło karite (jest świetna na zniszczone włosy) nałożyć na włosy, założyć foliowy czepek lub po prostu jednorazówkę foliową i na to czapkę lub ręcznik i trzymać przez godzinę lub dłużej a potem spłukać dokładnie. Może obciąży włosy, a może nie, warto spróbować. U mnie działa rewelacyjnie, a też schodziłam z ciemnego brązu do rudego i walczę właśnie z suchymi włosami:/ Ostatnio kupiłam sobie tabletki Calcium pantothenicum-
Kwas pantotenowy tu zawarty bierze udział w procesach wzrostowych organizmu, wpływa na regenerację skóry, wzrost włosów i paznokci. Koszt na DOZie 5,65 za 50 tabletek, więc raczej nie dużo, a warto spróbować Proponuję też poczytać wątek "Dla zakręconych", jest to skarbnica wiedzy na temat kosmetyków dobroczynnych dla włosów, nie tylko dla osób z lokami i falami Mam nadzieję, że powyższe się przyda Powodzenia w odbudowie kłaczków!
sylvietta86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 09:12   #13
madzia57
Rozeznanie

wcierki Radical do nabycia w Rossmannie-takie w ampułkach, rosną po nich nowe włoski chyba 30zł kosztują
madzia57 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 13:40   #14
OstraMieta
Rozeznanie

możesz też sięgnąć po Wax http://www.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/img/kosmety...ic_19071_4.jpg
OstraMieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 08:07   #15
Kicia131
Zadomowienie

Nie polecam, skład ma nieciekawy i może podrażnić skalp

Ja polecam maskę/ odżywkę Alterra z granatem, Seboradin lotion z czarną rzepą do psikania w skórę głowy, szampon Seboradin (maski nie miałam, więc się nie wypowiem), odżywka Garnier z awokado i masłem Karite (taka żółta) no i Biowax z L'biotica. Humavit jak najbardziej też polecam, sama go teraz łykam Ale nie możesz spodziewać się efektów po kilku użyciach, trzeba systematyczności a włosy się odwdzięczą.
Ja rozjaśniałam ostatni raz w lipcu, a do tej pory włosy mi się troszkę łamią podczas czesania tak je wtedy skatowałam. Ale i tak jest o niebo lepiej! z masek ja jeszcze używam Kallosa (obecnie arganowy).
Życzę powodzenia!

Kupiłam konia! 11.03.2012 Messi

Od 14. kwietnia 2016 aparatka
Kicia131 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:01   #16
Monique DeVine
Raczkowanie

Z pewnością szampon NaturVital, ten w granatowej butelce. Polecany do wypadających włosów, dostępny chyba tylko w Naturach, koszt jakieś 20 złociszy. Po tygodniu stosowania widzę efekty (mniej włosów w sitku, są też gładsze, łatwiej je rozczesać, końcówki miękkie). Na wypadające włosy dobra jest tez nafta, z tym że skutkuje tylko wcierana w skalp. Nakładana na włosy może je jeszcze bardziej przesuszyć.

Egiosta to ktoś, kto myśli o sobie, zamiast myśleć o mnie...
Monique DeVine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 12:24   #17
svietka
Przyczajenie

BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Witam. Mam 20 lat, włosy farbuję od 7. Przed farbowaniem były długie w kolorze jasny blond. Aktualnie przeszły trwałą, farbowanie, rozjaśnianie (8 rozjaśniaczy w ciągu jednego dnia żeby zejść z brązu na blond, po tygodniu farbowanie na czarno), suszenie suszarką, prostownica. Aktualnie są do lekko za połowę szyi, kolor brąz jakiś wyblaknięty. Nie chce już farbować. Nie chce prostować i nie chce suszyć ich suszarką. Chce żeby znów były tak zdrowe jak kiedyś. Powinnam je ściąć ale boje się bo jestem raczej grubą osobą co prawda odchudzam się i dążę do zdrowej figury ale sam fakt krótkich włosów przy mojej pulchnej twarzy mnie przeraża, w końcu ciężko teraz byłoby je ukryć pod czapką. Proszę doradźcie mi coś..

Waga początkowa: 95 kg
Waga obecna: 91,7 kg
Cel #1: 89 kg ....

Dam radę !
svietka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 13:23   #18
Nadym
Przyczajenie

Dot.: BARDZO zniszczone włosy! Potrzebna pomoc.

Dziwię się, że ktoś podjął się rozjaśniania Twoich włosów 8 razy, tym bardziej po trwałej... Z natury jak przypuszczam masz dośc cienkie włoski. Ja bym zasugerował 3 rozwiązania. Albo keratynowe prostowanie globalkeratin, albo zabiegi L'oreal FiberCeutic (wypełnia ubytki we włosie) robi się go w salonach, a w domu pielęgnuje się maską. Jeszcze masz kerastase Ciment kąpiel i odżywkę, komlet ich kosztuje ok 200 zł. L'oreal zabieg 40 zł plus cięcie czy modelowanie, a maska do niego koło 60 zł. Zabiego i powtarzasz gdy poczujesz, że jeszcze trzeba. A globalkeratin to wydatek rzędu 350-400 zł. Albo cięcie...
Nadym jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:43   #19
Asiulkaa_
Raczkowanie

Najlepiej bylo by je sciac...Jesli sa przepalone ,rozjasiane to juz nic z nimi nie zrobisz. zacznij je wzmacniac od zewnatrzwitaminy,skrzyp ,itp ... Ja mam tak samo jak ty . I zapuszczam zeby w cholere odroslo to siano;p
Asiulkaa_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 14:54   #20
Anabella43
Raczkowanie

Wejdź w dział o pielęgnacji włosów tam znajdziesz pełno wiedzy na temat suchych i zniszczonych włosów i nie tylko. Dodatkowo poczytaj o olejowaniu, domowych maseczkach na wlosy i innych polecanych odzywkach i maskach przez Wizażanki.
Stary 2012-03-22, 14:57   #21
Kinia_F
BAN stały

Wpisy w blogu: 6

Asiulka a czy tran w płynie pomaga na włosy? ja też mam bardzo zniszczone wlosy. Ostatnio staram się ich nie suszyć i nie prostować. Chodze caly czas w spiętych, ale moje włosy wyglądają tragicznie. Są przesyszone, polamane i sterczące na wszystkie strony. Nie są proste, ani krecone, takie siano. Biorę witaminy, stosuję maseczki i odżywki i nic. Dodam, że długo rozjasniałam włosy robiłam pasemka, ale od pół roku farbuję na brązowo.
Kinia_F jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:55   #22
monak89
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez svietka Pokaż wiadomość
Witam. Mam 20 lat, włosy farbuję od 7. Przed farbowaniem były długie w kolorze jasny blond. Aktualnie przeszły trwałą, farbowanie, rozjaśnianie (8 rozjaśniaczy w ciągu jednego dnia żeby zejść z brązu na blond, po tygodniu farbowanie na czarno), suszenie suszarką, prostownica. Aktualnie są do lekko za połowę szyi, kolor brąz jakiś wyblaknięty. Nie chce już farbować. Nie chce prostować i nie chce suszyć ich suszarką. Chce żeby znów były tak zdrowe jak kiedyś. Powinnam je ściąć ale boje się bo jestem raczej grubą osobą co prawda odchudzam się i dążę do zdrowej figury ale sam fakt krótkich włosów przy mojej pulchnej twarzy mnie przeraża, w końcu ciężko teraz byłoby je ukryć pod czapką. Proszę doradźcie mi coś..
cofnąć się w czasie i pomyśleć
wątki o suchych i zniszczonych włosach :http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=209955
5 część wątku o olejowaniu, na pierwszej stronie jest link do pigułki :http://wizaz.pl/forum/showthread.php...8#post33080508
olejek himalaya - .

słodkie migdały - end.
oliwka hipp - end.

drożdże-tran-seboradin
hh 220'
monak89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 17:40   #23
Ania09121983
Zadomowienie

poszukaj na forum
jest mnóstwo tematów o zniszczonych włosach
ja moge polecic oleje oleje i jeszcze raz oleje...moje włosy sa baaardzo zadowolone
a bardzo zniszczone końcówki radzę poprostu ciachnąć

"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było".
Ania09121983 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 11:46   #24
the rock
Zakorzenienie

GG do the rock

Cytat:
Napisane przez Nadym Pokaż wiadomość
Dziwię się, że ktoś podjął się rozjaśniania Twoich włosów 8 razy, tym bardziej po trwałej... Z natury jak przypuszczam masz dośc cienkie włoski. Ja bym zasugerował 3 rozwiązania. Albo keratynowe prostowanie globalkeratin, albo zabiegi L'oreal FiberCeutic (wypełnia ubytki we włosie) robi się go w salonach, a w domu pielęgnuje się maską. Jeszcze masz kerastase Ciment kąpiel i odżywkę, komlet ich kosztuje ok 200 zł. L'oreal zabieg 40 zł plus cięcie czy modelowanie, a maska do niego koło 60 zł. Zabiego i powtarzasz gdy poczujesz, że jeszcze trzeba. A globalkeratin to wydatek rzędu 350-400 zł. Albo cięcie...
Coś czuję, że to była chałupnicza robota

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:51   #25
Fuzukatsu
Zadomowienie

Nic z tym nie zrobisz, nawet oleje nie pomogą, tylko cięcie.

Uda się!

"Kościół to korporacja, a krzyż to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 17:47   #26
xXxKYLIExXx
Zakorzenienie

8 razy rozjasniane

Edytowane przez xXxKYLIExXx
Czas edycji: 2012-03-23 o 17:50
xXxKYLIExXx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:31   #27
Meadow
Wtajemniczenie

GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

ciekawi mnie po co 8 razy... ja rozjaśniałam włosy koleżance która 3 lata nosiła czarne i starczyły 2 rozjaśniania (z czego drugie tylko na końcówki) na jasny blond... musiałaś chyba coś na prawdę słabego użyć
i też jestem za odpowiedzią: ściąć, bo niestety miałam "przyjemność" nosić zniszczone włosy kiedyś i wiem, że to najlepsze wyjście, a na pewno jakąś fajną fryzurkę się da dobrać

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2012-03-23 o 21:35
Meadow jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 08:47   #28
svietka
Przyczajenie

ściełam je. są krótkie 6-7 cm ale w tych miejscach już dużo zdrowsze od tych co poszły do ścięcia. odrosną, więc przestałam się przejmować. teraz tylko byle o nie zadbać. dzięki
svietka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 16:10   #29
Panna_Natalia
Raczkowanie

Zainwestuj w jakieś sumplementy i maski, teraz to już tylko odpowiednia pielęgnacja Ci pozostała. Z opisu wygląda, że przeszły przez mały horror...
Panna_Natalia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 07:58   #30
jpatala
BAN stały

A może zamiast suplementów wypróbujesz picie drożdży http://kobietapisze.pl/pijane-drozdzami/2012/02/20/ Podobno dają świetne efekty. Jakiś czas temu dziewczyny na forum też o tym pisały.
jpatala jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
#prostowanie, matowe, odżywki, pielegnacja, puszyste, rozjaśnianie włosów, sianowate, suche, suche włosy odżywki, włosy, wypadanie wlosow, zniszczone, zniszczone końcówki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (1 użytkowników i 1 gości)
WielkaDamaSama1
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości