Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-28, 19:20   #91
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Dot.: Ratunku!!!Zniszczone wlosy :-(((

Cytat:
Napisane przez paplinka87 Pokaż wiadomość
Żadnych sylikonow bo oblepiaja włosy i żadne składniki odżywczesie nie wchłoną w lodyge.Regenerację z olaplex polecam ,maskę do włosów zniszczonych bez silikonow,olejowanie.Jeśl i stać cię na Olaplex to polecam regenaracje u fryzjera a potem kupić sobieolaplexnr."3"do domku.robić tylko odrost u fryzjera nie kombinować nic na końcach.Poszukaj dobrego fryzjera który pracuje na olaplexie doprowadzi Ci włosy do ładu .
Po 1.silikony to nie tarcza metalowa. Przez nie skladniki sie tez wchlaniaja.

Po 2. Zaden olaplex nie doprowadzi tych wlosow do stanu normalnosci. 'Gumowe' wlosy to najciezsze,nieodwracalne uszkodzenie wlosow. Nadaje sie tylko do obciecia.

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
2 285 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:25   #92
ewaaa1312
Przyczajenie

Dot.: Ratunku!!!Zniszczone wlosy :-(((

Tylko ja juz je scielam...one sa do ramion...zaluje ze poszlam dzisiaj do tego fryzjera...pani powiedziala ze przez pasemka zniwelujemy zolc...uwierzylam:-/ strasznie leca..jestem zalamana...boje sie ze wylysieje :-/// a czy moge za pare dni polozyc na to szamponetke ciemny blond ?? Musze jakos wygladac jak wroce do szkoly..:-//
ewaaa1312 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 19:59   #93
paplinka87
Raczkowanie

Dot.: suche i zniszczone włosy

Nie piszę tu o gumie ,ale reszta włosów ,piszesz do ramion może być jeszcze do odratowania.Ja bym nic nie kładka sama,możesz pogorszyc stan włosów i skóry głowy sama piszesz że włosy lecą ...wdtrzymaj się do odrostu lub pujdz do fryzjera niech on ci nałożyła jakąś maskę koloryzujaca lub zrobi sama pigmentacje włosa.
paplinka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 20:21   #94
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Cytat:
Napisane przez paplinka87 Pokaż wiadomość
Żadnych sylikonow bo oblepiaja włosy i żadne składniki odżywczesie nie wchłoną w lodyge.Regenerację z olaplex polecam ,maskę do włosów zniszczonych bez silikonow,olejowanie.Jeśl i stać cię na Olaplex to polecam regenaracje u fryzjera a potem kupić sobieolaplexnr."3"do domku.robić tylko odrost u fryzjera nie kombinować nic na końcach.Poszukaj dobrego fryzjera który pracuje na olaplexie doprowadzi Ci włosy do ładu .
Mocno zniszczone włosy nie obejdą się bez silikonów. Coś musi je chronić przed dalszymi zniszczeniami.

Cytat:
Napisane przez ewaaa1312 Pokaż wiadomość
Tylko ja juz je scielam...one sa do ramion...zaluje ze poszlam dzisiaj do tego fryzjera...pani powiedziala ze przez pasemka zniwelujemy zolc...uwierzylam:-/ strasznie leca..jestem zalamana...boje sie ze wylysieje :-/// a czy moge za pare dni polozyc na to szamponetke ciemny blond ?? Musze jakos wygladac jak wroce do szkoly..:-//
Żeby kombinować cokolwiek z kolorem, musiałabyś znaleźć fryzjera, który ma o tym pojęcie, bo inaczej jest duża szansa, że trafisz na takiego, który po prostu położy Ci farbę i jeszcze nieźle Cię za to skasuje - sama taką niemiłą przygodę kiedyś miałam, wyszłam z zielonkawymi plackami na spalonym blondzie, a też chciałam tylko trochę przyciemnić. Musiałby być to fryzjer, który potrafi ocenić stan włosa, zrobić pigmentację, dobrać kolor, ewentualnie farbować partiami w zależności od kondycji danej partii włosów. Popatrz na podforum fryzjerskim, są tam wątki o fryzjerach w konkretnych miastach, może coś znajdziesz tam, gdzie mieszkasz.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 20:57   #95
ewaaa1312
Przyczajenie

Strasznie sie boje ze bede przez to lysa ..bo robilam 2 rozjasniania pod rzad po tyg...myslicie ze pi maskach wcierkach tabletkach to nadmierne wypadanie ustapi?? Tak sie boje :-// nawet nie mam odawgi zeby je umyc...tylko spryskalam glis kurem di mokrosci olejkami...i pod workiem siedze
Stary 2015-12-29, 07:29   #96
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
Strasznie sie boje ze bede przez to lysa ..bo robilam 2 rozjasniania pod rzad po tyg...myslicie ze pi maskach wcierkach tabletkach to nadmierne wypadanie ustapi?? Tak sie boje :-// nawet nie mam odawgi zeby je umyc...tylko spryskalam glis kurem di mokrosci olejkami...i pod workiem siedze
Wszystko zależy od tego, czy włosy Ci faktycznie wypadają (gdy minie podrażnienie skóry głowy wypadanie minie - i absolutnie nie stosuj żadnych wcierek teraz! Może będzie potrzebna wizyta u dermatologa, jeśli potrwa to dłużej niż 3-4 tygodnie) czy się po prostu kruszą po tej fryzjerskiej historii. Wtedy w zasadzie widoków na wielką poprawę nie ma poza cięciem.
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 11:14   #97
ewaaa1312
Przyczajenie

No krusza sie strasznie...sa w okropnym stanie...nie wiem co mam robic...tak sie boje :/// a dlaczego wcierka moze zaszkodzic??
Stary 2015-12-29, 11:45   #98
Roza_2
Przyczajenie

Hejka. Polecam Wam olej kokosowy, który jest dobry na wszystko a na pewno na włosy idealny. Jeżeli włosy Ci wypadają to musisz mieć jakies niedobory witamin w organizmie, albo za dużo chemii przyjmujesz. Zdrowa zbilansowana dieta to podstawa zdrowych włosów, paznokci i skóry.
Roza_2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 11:52   #99
the rock
Zakorzenienie

GG do the rock

Cytat:
Napisane przez Roza_2 Pokaż wiadomość
Hejka. Polecam Wam olej kokosowy, który jest dobry na wszystko a na pewno na włosy idealny. Jeżeli włosy Ci wypadają to musisz mieć jakies niedobory witamin w organizmie, albo za dużo chemii przyjmujesz. Zdrowa zbilansowana dieta to podstawa zdrowych włosów, paznokci i skóry.
czy ty widziałaś co ona napisała ?

regeneruję włosy - start 11.11.11
Ewka i nie tylko 22.10.12
- 25 kg
the rock jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 12:07   #100
ewaaa1312
Przyczajenie

Siedze teraz w masce do wlosow rozjasnianych...pod folia i recznikiem...moze mi pomoze...a jutro pojade do fryzjera i zetne te najbardziej zniszczone...jestem taka zla na wlasna glupote :-// i na ta fryzjerke..ktora mi polozyla ts chemie mimo iz mowilam jej co z nimi bylo robione...chcialam zeby je wytonowala...a ona ze nie ma tonerow:// mieszkam w malym miasteczku i te nasze salony tak niestety wygladaja...myslicie ze jak mega zadbam teraz o te wlosy tzn.przez ten tydz ...to w niedziele bede mogla polozyc jakas delikatna szamponetke zeby jakos wrocic do szkoly ?? Tak strasznie ta cala sytuacje przezywam 😭😭😭😭😭
Stary 2015-12-29, 12:48   #101
khloe
Strzelaj lub emigruj!

Cytat:
Siedze teraz w masce do wlosow rozjasnianych...pod folia i recznikiem...moze mi pomoze...a jutro pojade do fryzjera i zetne te najbardziej zniszczone...jestem taka zla na wlasna glupote :-// i na ta fryzjerke..ktora mi polozyla ts chemie mimo iz mowilam jej co z nimi bylo robione...chcialam zeby je wytonowala...a ona ze nie ma tonerow:// mieszkam w malym miasteczku i te nasze salony tak niestety wygladaja...myslicie ze jak mega zadbam teraz o te wlosy tzn.przez ten tydz ...to w niedziele bede mogla polozyc jakas delikatna szamponetke zeby jakos wrocic do szkoly ?? Tak strasznie ta cala sytuacje przezywam 😭😭😭😭😭
A moze wkleisz zdjecie wlosiw? Moze tylko.co sie wydaje.ze tak zle ten kolor wyglada....

-33 kg khloe mniej!

Przejechane na rowerze w 2017 roku:
2 285 km!

LUXdziewczyna
Zaginiona córka Grabaża
khloe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 12:55   #102
ewaaa1312
Przyczajenie

Aktualnie siedze w tej masce jeszcze...jak wysusze to wstawie ;-)
Stary 2015-12-29, 14:01   #103
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Jest ryzyko, że skończysz z zielenią na głowie. Skoro nie masz dostępu do dobrego fryzjera, to najpierw poczytaj sobie o tym, co można zrobić z tak zniszczonymi włosami, jeśli chodzi o koloryzację i dopiero ewentualnie bierz się za korygowanie koloru. Najwięcej informacji znajdziesz na blogu Mysi KLIK. Poczytaj wpisy nt farbowania trudnych przypadków, pigmentacji itp i dopiero ewentualnie kombinuj.

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2015-12-29, 18:05   #104
Małgosia791
spin doctor

Mam prośbę, czy możecie mi polecić dobrą silikonową odżywkę, szampon i serum? Zauważyłam, ze moim włosom bardzo służą silikony i chciałabym pójść z pielęgnacją w tę stronę

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ściąć największe zniszczenia, stosować bogate, ciężkie maski i odżywki, dużo nawilżaczy, obowiązkowo serum silikonowe. Gumowate włosy są z reguły nie do odratowania.
A mogłabyś podać konkretne nazwy?
Stary 2015-12-29, 18:25   #105
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Małgosia791 Pokaż wiadomość
A mogłabyś podać konkretne nazwy?
Wszelkie produkty z "olejowe, bogate, odżywcze" w nazwie np Isana olejowa, Elseve magiczne oleje, Timotei Precious Oil, Dove Pure Care Dry Oil. Przy tego typu produktach trzeba tylko uważać na proteiny, sprawdzać składy pod ich kątem i nie stosować ich za długo ani jako jedyne kosmetyki, bo mało które włosy zniosą codzienne dawki protein.
Dość ciężkie maski ma Omia.
Nawilżacze: Alterra granat i aloes, NaturVital maska aloesowa, Bioetika nawilżająca, Equilibra nawilżająca z aloesem (ale uwaga, bo ma też keratynę).

Moje włosy

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-12-29 o 18:27
Stary 2015-12-29, 21:26   #106
kascysko
Zakorzenienie

Cytat:
No krusza sie strasznie...sa w okropnym stanie...nie wiem co mam robic...tak sie boje :/// a dlaczego wcierka moze zaszkodzic??
Podrażniona farbowaniem skóra głowy + wcierka - resztę możesz sobie dopowiedzieć.
Cytat:
myslicie ze jak mega zadbam teraz o te wlosy tzn.przez ten tydz ...to w niedziele bede mogla polozyc jakas delikatna szamponetke zeby jakos wrocic do szkoly ?? Tak strasznie ta cala sytuacje przezywam 😭😭😭😭😭
Myślę, że nie.
Stary 2015-12-29, 21:51   #107
ewaaa1312
Przyczajenie

Dzieki za wdzystkie rady

Jutro ide sciac to siano...byle mozna bylo zwiazac kucyka pozniej...a z kolorem to nie mam pojecia co zrobie...jakbym nie musiala wychodzic z domu to jeszcze nie bylo by tak dramatycznie...doradzcie mi co mam zrobic z kolorem..na gorze jest niemak platyna...a dol taki jasny z rudosciami...musze jakos wrocic do szkoly w pon...juz nie wiem co mam robic :////
Stary 2015-12-29, 22:17   #108
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Dzieki za wdzystkie rady

Jutro ide sciac to siano...byle mozna bylo zwiazac kucyka pozniej...a z kolorem to nie mam pojecia co zrobie...jakbym nie musiala wychodzic z domu to jeszcze nie bylo by tak dramatycznie...doradzcie mi co mam zrobic z kolorem..na gorze jest niemak platyna...a dol taki jasny z rudosciami...musze jakos wrocic do szkoly w pon...juz nie wiem co mam robic :////
Przeczytałaś coś z tego linka, który Ci podałam?
Jak dbać o bardzo zniszczone włosy KLIK
Pigmentacja włosów KLIK

Są tylko 2 opcje: albo znajdziesz dobrego fryzjera, który zna się na farbowaniu, a nie tylko kładzie farbę i kasuje za to kilkadziesiąt złotych (to samo zrobi Ci koleżanka za darmo). Albo poczytasz na temat farbowania, podejdziesz do tematu z głową i spróbujesz sama w domu.
Sięgnięcie po farbę trwałą czy półtrwałą skończy się zielono-burym kolorem.

Moje włosy

Stary 2016-01-01, 01:12   #109
ewaaa1312
Przyczajenie

Mam pytanie,

A jaki szampon jest bez protein ? Czy to moze byc np.bambi??

Bo teraz bede stosowac odzywki, maski itp. I chce raz w tyg myc takim szamponem myc wlosy zeby ich nieprzeproteinowac co o tym myslicie?
Stary 2016-01-01, 11:03   #110
ewaaa1312
Przyczajenie

Wiesz co fryzjerka mi sciela te wlosy...wycieniowala i powiem ci ze ta fryzurka dosyc dobrze wyglada i zrobila mi zabieg kreatynowy i ten dol zjasnial...takze ten blond nie wyglada juz zle a co do farbowania...to juz nigdy nie zafarbuje wlosow ! Xd moj naturalny to blond...takze te odrosty nie beda nue wiadomo jak przeszkadzac....do lata bede miec ombre najwazniejsze to zadbac o te wlosy teraz i zapuscic a co do linkow...wlasnie sie biore za czytanie dziekuje 😘😘
Stary 2016-01-09, 21:21   #111
xlikeacannonballx
Przyczajenie

Unhappy Pomocy! Wypadające włosy po kąpieli rozjaśniającej.

Witam! Jakiś czas temu rozjaśniałam włosy u fryzjera (około miesiąca). Niestety kolor wyszedł okropny. Po długim zastanowieniu i przeczytaniu wielu postów na ten temat, zdecydowałam się na kąpiel rozjaśniającą. Miałam w domu jedynie wodę utlenioną z rozjaśniacza (12%), którą zmieszałam pół na pół z przegotowaną wodą. Zmieszałam to z szamponem i odżywką (50ml szamponu:50ml odżywki:50ml wody). Po zmyciu włosy zrobiły się bardzo stały się bradzo szorstkie i zaczęły wypadać (zawsze wypadają, gdy są mokre, ale teraz wydaję się, że bardziej). Nie wiem co robić. Czy wypadanie ustatkuje się? Czy mogą mi wypaść wszystkie włosy? Nałożyłam na nie maskę z Biovaxa i teraz odczuwam lekkie mrowienie, ale wydaje mi się, że to bardziej dlatego, że się zestresowałam. Starałam się nie dotykać skóry głowy. Proszę o pomoc.

Edytowane przez xlikeacannonballx
Czas edycji: 2016-01-09 o 21:42
xlikeacannonballx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 08:15   #112
JulaBura
BAN stały

Znam problem. U mnie najgorzej jest jesienią i zimą... pomagają mi olejki mam z venity arganowy z buriti który regeneruje końcówki włosów. Co do wypadania to zmiana diety i suplement pomogły.
JulaBura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 16:43   #113
ramona28
BAN stały

Ja również mam ten problem w zimie. Zimne powietrze kiepsko działa na moje włosy bo się puszą, są suche oraz tracą blask. Dodatkowo jak mam na nich czapke i potem ją zdejmę to elektryzują się niemiłosiernie.
Od miesiąca mam fajną maske do włosów, która znacznie poprawia ich kondycję, konkretnie:
http://flax.com.pl/terapeutyczna-mas...osow-soja.html
Nakładam ją 30 minut raz na tydzień . Nie obciąza włosów oraz ich stan znacznie się poprawia.
ramona28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 22:51   #114
markas
Przyczajenie

Dot.: Pomocy! Wypadające włosy po kąpieli rozjaśniającej.

Wszystkie raczej nie wypadną Ale zafundowałaś im straszny cyrk

Włosy wypadają z cebilkami czy kruszą się na długości? Bo jesli to drugie to możesz jedynie je odżywiać i zabezpieczać, spalonych włosów nic nie uratuje.

Jeśli wypadanie nie osłabnie w ciagu kilku dni polecam zadbać o skórę głowy (może być skrajnie przesuszona i podrażniona - składałaś na nią mieszankę?). Jeśli to nic nie da idź do dermatologa.

Wszystko powinno się jednak unormować w czasie i wrócić do normy. Powodzenia!
markas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 23:42   #115
barbarrakroczek
Przyczajenie

Witam. Kosmetyki też w stu procentach nie pomogą dlatego mogłabym Ci polecić stosowanie ziół które naprawdę mogą wiele. A więc zakup w w aptece nasiona z kozieradka jak również ze skrzypu. A następnie zaparz w szklance wrzątku po wystygnięciu wmasuj w skórę głowy i we włosy. Ja oba te produkty stosuję na zmianę tydzień jeden tydzień drugi i tak przez trzy miesiące na przemian. Robię od dwóch do trzech miesięcy przerwy i potem znowu. Chociaż po miesiącu regularnego stosowania zobaczymy znaczną poprawę włosów.
barbarrakroczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 15:11   #116
whocaresperfection
Przyczajenie

Właśnie zaparzyłam kozieradkę i wcieram. Mnie zapach aż tak nie przeszkadza ale nie mogę nabyć nawyku wcierania. Więc kozieradka jest wtedy kiedy mi sie przypomni. Może dlatego, że widzę po kilku aplikacjach więc dalej sobie odpuszczam i znowu zaczynam
whocaresperfection jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 22:01   #117
assiuci
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez whocaresperfection Pokaż wiadomość
Właśnie zaparzyłam kozieradkę i wcieram. Mnie zapach aż tak nie przeszkadza ale nie mogę nabyć nawyku wcierania. Więc kozieradka jest wtedy kiedy mi sie przypomni. Może dlatego, że widzę po kilku aplikacjach więc dalej sobie odpuszczam i znowu zaczynam
A kozieradka na co dobrze wpływa? nigdy nie wpadłam na żaden post z nią i nie bardzo o niej słyszałam 😮

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

[QUOTE=assiuci;54173526] na wypadanie czy porost baby hair jest kozieradka?

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
Znam problem. U mnie najgorzej jest jesienią i zimą... pomagają mi olejki mam z venity arganowy z buriti który regeneruje końcówki włosów. Co do wypadania to zmiana diety i suplement pomogły.
A mogłabyś napisać jak zmieniłaś swoją dietę że włosy zaczęły ci mniej wypadac?
assiuci jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 22:50   #118
kascysko
Zakorzenienie

[QUOTE=assiuci;54173526]A kozieradka na co dobrze wpływa? nigdy nie wpadłam na żaden post z nią i nie bardzo o niej słyszałam 😮

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
na wypadanie czy porost baby hair jest kozieradka?

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

A mogłabyś napisać jak zmieniłaś swoją dietę że włosy zaczęły ci mniej wypadac?
Proszę, o kozieradce KLIK!
Stary 2016-01-18, 07:16   #119
assiuci
Zakorzenienie

[QUOTE=kascysko;54174324]
Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
A kozieradka na co dobrze wpływa? nigdy nie wpadłam na żaden post z nią i nie bardzo o niej słyszałam 😮

Proszę, o kozieradce KLIK!
Dziękuję, poczytam! 😚
Stary 2016-01-18, 21:37   #120
assiuci
Zakorzenienie

A jakieś sprawdzone suplementy do lykania na włoski macie dobre kobiety?
Odpowiedz

Tagi
#prostowanie, matowe, odżywki, pielegnacja, puszyste, rozjaśnianie włosów, sianowate, suche, suche włosy odżywki, włosy, wypadanie wlosow, zniszczone, zniszczone końcówki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości