Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2015-12-29, 21:17   #91
chimay
Zakorzenienie

Dot.: suche i zniszczone włosy

Cytat:
Napisane przez ewaaa1312 Pokaż wiadomość
Dzieki za wdzystkie rady

Jutro ide sciac to siano...byle mozna bylo zwiazac kucyka pozniej...a z kolorem to nie mam pojecia co zrobie...jakbym nie musiala wychodzic z domu to jeszcze nie bylo by tak dramatycznie...doradzcie mi co mam zrobic z kolorem..na gorze jest niemak platyna...a dol taki jasny z rudosciami...musze jakos wrocic do szkoly w pon...juz nie wiem co mam robic :////
Przeczytałaś coś z tego linka, który Ci podałam?
Jak dbać o bardzo zniszczone włosy KLIK
Pigmentacja włosów KLIK

Są tylko 2 opcje: albo znajdziesz dobrego fryzjera, który zna się na farbowaniu, a nie tylko kładzie farbę i kasuje za to kilkadziesiąt złotych (to samo zrobi Ci koleżanka za darmo). Albo poczytasz na temat farbowania, podejdziesz do tematu z głową i spróbujesz sama w domu.
Sięgnięcie po farbę trwałą czy półtrwałą skończy się zielono-burym kolorem.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 00:12   #92
ewaaa1312
Przyczajenie

Mam pytanie,

A jaki szampon jest bez protein ? Czy to moze byc np.bambi??

Bo teraz bede stosowac odzywki, maski itp. I chce raz w tyg myc takim szamponem myc wlosy zeby ich nieprzeproteinowac co o tym myslicie?
ewaaa1312 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 10:03   #93
ewaaa1312
Przyczajenie

Wiesz co fryzjerka mi sciela te wlosy...wycieniowala i powiem ci ze ta fryzurka dosyc dobrze wyglada i zrobila mi zabieg kreatynowy i ten dol zjasnial...takze ten blond nie wyglada juz zle a co do farbowania...to juz nigdy nie zafarbuje wlosow ! Xd moj naturalny to blond...takze te odrosty nie beda nue wiadomo jak przeszkadzac....do lata bede miec ombre najwazniejsze to zadbac o te wlosy teraz i zapuscic a co do linkow...wlasnie sie biore za czytanie dziekuje 😘😘
ewaaa1312 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 20:21   #94
xlikeacannonballx
Przyczajenie

Unhappy Pomocy! Wypadające włosy po kąpieli rozjaśniającej.

Witam! Jakiś czas temu rozjaśniałam włosy u fryzjera (około miesiąca). Niestety kolor wyszedł okropny. Po długim zastanowieniu i przeczytaniu wielu postów na ten temat, zdecydowałam się na kąpiel rozjaśniającą. Miałam w domu jedynie wodę utlenioną z rozjaśniacza (12%), którą zmieszałam pół na pół z przegotowaną wodą. Zmieszałam to z szamponem i odżywką (50ml szamponu:50ml odżywki:50ml wody). Po zmyciu włosy zrobiły się bardzo stały się bradzo szorstkie i zaczęły wypadać (zawsze wypadają, gdy są mokre, ale teraz wydaję się, że bardziej). Nie wiem co robić. Czy wypadanie ustatkuje się? Czy mogą mi wypaść wszystkie włosy? Nałożyłam na nie maskę z Biovaxa i teraz odczuwam lekkie mrowienie, ale wydaje mi się, że to bardziej dlatego, że się zestresowałam. Starałam się nie dotykać skóry głowy. Proszę o pomoc.

Edytowane przez xlikeacannonballx
Czas edycji: 2016-01-09 o 20:42
xlikeacannonballx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 07:15   #95
JulaBura
BAN stały

Dot.: Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Znam problem. U mnie najgorzej jest jesienią i zimą... pomagają mi olejki mam z venity arganowy z buriti który regeneruje końcówki włosów. Co do wypadania to zmiana diety i suplement pomogły.
JulaBura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-13, 15:43   #96
ramona28
BAN stały

Ja również mam ten problem w zimie. Zimne powietrze kiepsko działa na moje włosy bo się puszą, są suche oraz tracą blask. Dodatkowo jak mam na nich czapke i potem ją zdejmę to elektryzują się niemiłosiernie.
Od miesiąca mam fajną maske do włosów, która znacznie poprawia ich kondycję, konkretnie:
http://flax.com.pl/terapeutyczna-mas...osow-soja.html
Nakładam ją 30 minut raz na tydzień . Nie obciąza włosów oraz ich stan znacznie się poprawia.
ramona28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-14, 21:51   #97
markas
Przyczajenie

Dot.: Pomocy! Wypadające włosy po kąpieli rozjaśniającej.

Wszystkie raczej nie wypadną Ale zafundowałaś im straszny cyrk

Włosy wypadają z cebilkami czy kruszą się na długości? Bo jesli to drugie to możesz jedynie je odżywiać i zabezpieczać, spalonych włosów nic nie uratuje.

Jeśli wypadanie nie osłabnie w ciagu kilku dni polecam zadbać o skórę głowy (może być skrajnie przesuszona i podrażniona - składałaś na nią mieszankę?). Jeśli to nic nie da idź do dermatologa.

Wszystko powinno się jednak unormować w czasie i wrócić do normy. Powodzenia!
markas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 22:42   #98
barbarrakroczek
Przyczajenie

Witam. Kosmetyki też w stu procentach nie pomogą dlatego mogłabym Ci polecić stosowanie ziół które naprawdę mogą wiele. A więc zakup w w aptece nasiona z kozieradka jak również ze skrzypu. A następnie zaparz w szklance wrzątku po wystygnięciu wmasuj w skórę głowy i we włosy. Ja oba te produkty stosuję na zmianę tydzień jeden tydzień drugi i tak przez trzy miesiące na przemian. Robię od dwóch do trzech miesięcy przerwy i potem znowu. Chociaż po miesiącu regularnego stosowania zobaczymy znaczną poprawę włosów.
barbarrakroczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 14:11   #99
whocaresperfection
Przyczajenie

Właśnie zaparzyłam kozieradkę i wcieram. Mnie zapach aż tak nie przeszkadza ale nie mogę nabyć nawyku wcierania. Więc kozieradka jest wtedy kiedy mi sie przypomni. Może dlatego, że widzę po kilku aplikacjach więc dalej sobie odpuszczam i znowu zaczynam
whocaresperfection jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 21:01   #100
assiuci
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez whocaresperfection Pokaż wiadomość
Właśnie zaparzyłam kozieradkę i wcieram. Mnie zapach aż tak nie przeszkadza ale nie mogę nabyć nawyku wcierania. Więc kozieradka jest wtedy kiedy mi sie przypomni. Może dlatego, że widzę po kilku aplikacjach więc dalej sobie odpuszczam i znowu zaczynam
A kozieradka na co dobrze wpływa? nigdy nie wpadłam na żaden post z nią i nie bardzo o niej słyszałam 😮

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

[QUOTE=assiuci;54173526] na wypadanie czy porost baby hair jest kozieradka?

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

Cytat:
Napisane przez JulaBura Pokaż wiadomość
Znam problem. U mnie najgorzej jest jesienią i zimą... pomagają mi olejki mam z venity arganowy z buriti który regeneruje końcówki włosów. Co do wypadania to zmiana diety i suplement pomogły.
A mogłabyś napisać jak zmieniłaś swoją dietę że włosy zaczęły ci mniej wypadac?
assiuci jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-17, 21:50   #101
kascysko
Zakorzenienie

[QUOTE=assiuci;54173526]A kozieradka na co dobrze wpływa? nigdy nie wpadłam na żaden post z nią i nie bardzo o niej słyszałam 😮

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Cytat:
Napisane przez assiuci Pokaż wiadomość
na wypadanie czy porost baby hair jest kozieradka?

---------- Dopisano o 22:01 ---------- Poprzedni post napisano o 21:58 ----------

A mogłabyś napisać jak zmieniłaś swoją dietę że włosy zaczęły ci mniej wypadac?
Proszę, o kozieradce KLIK!
kascysko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 06:16   #102
assiuci
Zakorzenienie

[QUOTE=kascysko;54174324]
Cytat:
A kozieradka na co dobrze wpływa? nigdy nie wpadłam na żaden post z nią i nie bardzo o niej słyszałam 😮

Proszę, o kozieradce KLIK!
Dziękuję, poczytam! 😚
Stary 2016-01-18, 20:37   #103
assiuci
Zakorzenienie

A jakieś sprawdzone suplementy do lykania na włoski macie dobre kobiety?
Stary 2016-01-18, 21:25   #104
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Nie ma czegoś takiego jak sprawdzony suplement. To czy dany produkt u Ciebie zadziała zależy od tego, czy trafi w niedobory Twojego organizmu, ale jakie one są, to nikt Ci tutaj diagnozy nie postawi.

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
Stary 2016-01-19, 09:29   #105
whocaresperfection
Przyczajenie

Cytat:
A kozieradka na co dobrze wpływa? nigdy nie wpadłam na żaden post z nią i nie bardzo o niej słyszałam
Cytat:
Kozieradka u mnie hamuje wypadanie włosów, nie jestem jeszcze pewna czy babyhair pojawił się po niej czy właśnie po Biotebalu, który nie jest suplementem a lekiem. Dzięki dużej zawartości biotyny świetnie wpływa właśnie na stan włosów.

Edytowane przez whocaresperfection
Czas edycji: 2016-01-19 o 09:35
whocaresperfection jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 14:48   #106
AnaW77
Raczkowanie

Ja jakiś czas temu też rozjaśniałam włosy. Na początku wszystko ok, nic sie z nimi nie robiło. Po 4 rozjaśnianiu moje włosy stały się strasznie suche, plączą się podczas mycia i bez jakiejś maski nie da rady. Macie jakieś dobre, sprawdzone tabletki na polepszenie kondycji włosów ?
mikroREKLAMA
sklep
najtańsze biustonosze i bielizna w sieci

Ta reklama pokazywana jest pod 254 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
AnaW77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-19, 14:52   #107
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez AnaW77 Pokaż wiadomość
Ja jakiś czas temu też rozjaśniałam włosy. Na początku wszystko ok, nic sie z nimi nie robiło. Po 4 rozjaśnianiu moje włosy stały się strasznie suche, plączą się podczas mycia i bez jakiejś maski nie da rady. Macie jakieś dobre, sprawdzone tabletki na polepszenie kondycji włosów ?
Tabletki nie mają ŻADNEGO wpływu na stan włosów, które już masz. Tylko i wyłącznie pielęgnacja.

Stary 2016-01-19, 16:53   #108
assiuci
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez whocaresperfection Pokaż wiadomość
Kozieradka u mnie hamuje wypadanie włosów, nie jestem jeszcze pewna czy babyhair pojawił się po niej czy właśnie po Biotebalu, który nie jest suplementem a lekiem. Dzięki dużej zawartości biotyny świetnie wpływa właśnie na stan włosów.
Kozieradka zamówiona co do suplementow/tabletek.. słyszałam właśnie o biotebalu, kiedyś bralam vitapil, ale nie zauważyłam żadnej różnicy.

Na razie zostanę jednak przy skrzypie, pokrzywie i już niedługo kozieradce. Chciałabym przed ślubem aby podrosly mi jeszcze z 5cm włosy dlatego chwytam się wszystkich możliwości
Stary 2016-01-20, 08:36   #109
wiolkasu
Przyczajenie

Sytuacja się nie zmieniła ? A ty coś zmieniłaś, np odstawiłaś prostownicę ?
wiolkasu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 12:04   #110
assiuci
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wiolkasu Pokaż wiadomość
Sytuacja się nie zmieniła ? A ty coś zmieniłaś, np odstawiłaś prostownicę ?
Ja?
Stary 2016-01-29, 06:29   #111
joannagrel
Przyczajenie

Zima na moje włosy działa bardzo niekorzystnie. Częściej używam suszarki, gruba czapka też obowiązkowo i efekty są... U mnie bez konkretnej pielęgnacji pewnie nie nadawały by się "do ludzi". Dobry szampon (tyle nie wiem czy mój jest aż tak dobry), odżywka i olejki arganowe (mam venity -niedrogi a jest ok) i jak nie zapominam łykam też jakieś witaminki. Ale z utęsknieniem czekam już na wiosnę i lato! Włosy na pewno odżyją
joannagrel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 13:00   #112
n_bb
BAN stały

Cytat:
Napisane przez joannagrel Pokaż wiadomość
Zima na moje włosy działa bardzo niekorzystnie. Częściej używam suszarki, gruba czapka też obowiązkowo i efekty są... U mnie bez konkretnej pielęgnacji pewnie nie nadawały by się "do ludzi". Dobry szampon (tyle nie wiem czy mój jest aż tak dobry), odżywka i olejki arganowe (mam venity -niedrogi a jest ok) i jak nie zapominam łykam też jakieś witaminki. Ale z utęsknieniem czekam już na wiosnę i lato! Włosy na pewno odżyją
Ja mam podobnie. Używam suszarki bo nie wyjdę z domu z mokrymi włosami jak zdarzało się latem. Jednoczęsnie wiem,że suszarka potrafi je niszczyć oraz wysuszac. Codziennie równiez używam prostownicy. Przy takich działaniach trzeba zawsze zadbać o odpowiednia pielęgnację, dobre kosmetyki do włosów. Niekoniecznie musżą być drogie ale powinno się zwracać uwagę na ich skład. Świetne są na przykład nowe maski Perfect Me z biedronki. Szczególnie ta różowa z kreatyną. Są niedrogie a zawieraja olejki , które nawiłżają włosy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20160129_065318.jpg (110,0 KB, 5 załadowań)
n_bb jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-11, 14:19   #113
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez n_bb Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie. Używam suszarki bo nie wyjdę z domu z mokrymi włosami jak zdarzało się latem. Jednoczęsnie wiem,że suszarka potrafi je niszczyć oraz wysuszac. Codziennie równiez używam prostownicy. Przy takich działaniach trzeba zawsze zadbać o odpowiednia pielęgnację, dobre kosmetyki do włosów. Niekoniecznie musżą być drogie ale powinno się zwracać uwagę na ich skład. Świetne są na przykład nowe maski Perfect Me z biedronki. Szczególnie ta różowa z kreatyną.
Z keratyną, kreatyna też bywa w kosmetykach do włosów, ale bardzo rzadko i działa inaczej.

Cytat:
Napisane przez n_bb Pokaż wiadomość
Są niedrogie a zawieraja olejki , które nawiłżają włosy.
Oleje, bo jeśli już olejki, to eteryczne, a to jest coś innego i inaczej działa. No i oleje nie nawilżają. Przynajmniej nie bezpośrednio.

Wybacz, że się czepiam słów, ale potem wychodzą takie kwiatki, że ktoś wyciapie na włosy pół butelki olejku eterycznego zamiast oleju albo się dziwi, że olejuje, a włosy są suche.

Stary 2016-02-23, 21:55   #114
travis
Wtajemniczenie

GG do travis

dopadlo i mnie
moje wlosy nigdy nie bylo och i ah ale od kiedy zrobilam ombre (czyli 3 dni temu) mam masakre
siano, pusza sie, okropne sa. wykladaja jak konski ogon:d
wlansie zakupilam olej kolosowy i rycynowy, maske bananowa i mamz amiar walczyc od jutra.
Tragedia , a chcialam isc jeszcze rozjasnic ombre za 2 miesiace ale chyba oorzemysle ten za☠☠☠isty pomysl
the performance.
travis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 22:47   #115
basia989
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
dopadlo i mnie
moje wlosy nigdy nie bylo och i ah ale od kiedy zrobilam ombre (czyli 3 dni temu) mam masakre
siano, pusza sie, okropne sa. wykladaja jak konski ogon:d
wlansie zakupilam olej kolosowy i rycynowy, maske bananowa i mamz amiar walczyc od jutra.
Tragedia , a chcialam isc jeszcze rozjasnic ombre za 2 miesiace ale chyba oorzemysle ten za☠☠☠isty pomysl
Powodzenia z olejem kokosowym i rycynowym na suche, spalone rozjaśnianiem włosy, na pewno po tym zabiegu zyskały na porowatości. Olej rycynowy tylko je spuszy i przesuszy bardziej, kokosowy prawdopodobnie też. Sama kiedyś uparcie olejowałam rozjaśnione włosy olejem kokosowy, więcej szkody niż pożytku.
Stary 2016-02-24, 07:20   #116
assiuci
Zakorzenienie

Mi pomógł olejek ze słodkich migdałów na puszace się końcówki. Rycynowego do wlosow nie używałam a kokosowy... do wlosow porażka, zuzylam do ciała choć też szału nie robił.

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

A czy któraś używała szamponu i toniku alpecin? Miałam szampon i sprawdził się fajnie, mniej wypadajacych wlosow. Tonik leży jeszcze i czeka ale nie umiem się zabrać za niego. Nie ma 'instrukcji' po polsku i nie wiem jak co używać a jestem za dużym leniem żeby wszystko tłumaczyć :p
Stary 2016-02-24, 08:19   #117
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
A czy któraś używała szamponu i toniku alpecin? Miałam szampon i sprawdził się fajnie, mniej wypadajacych wlosow. Tonik leży jeszcze i czeka ale nie umiem się zabrać za niego. Nie ma 'instrukcji' po polsku i nie wiem jak co używać a jestem za dużym leniem żeby wszystko tłumaczyć :p
Używałam dwóch ich toników i naprawdę nie wiem, dla kogo to jest robione. Mam pancerną skórę głowy, ale pomimo tego tonik ja wysuszył i ściągnął (obraz z kamerki trychologicznej). Te toniki są robione (chyba w większości) na alkoholu izopropylowym, czyli najmocniejszym z alkoholi w kosmetyce. Typowe niemieckie podejście do tematu - nawalić alko i cieszyć się, że nie trzeba dawać innych konserwantów, +10 punktów do ekologiczności

Stary 2016-02-24, 08:25   #118
assiuci
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Używałam dwóch ich toników i naprawdę nie wiem, dla kogo to jest robione. Mam pancerną skórę głowy, ale pomimo tego tonik ja wysuszył i ściągnął (obraz z kamerki trychologicznej). Te toniki są robione (chyba w większości) na alkoholu izopropylowym, czyli najmocniejszym z alkoholi w kosmetyce. Typowe niemieckie podejście do tematu - nawalić alko i cieszyć się, że nie trzeba dawać innych konserwantów, +10 punktów do ekologiczności
Czyli moze lepiej w ogole nie uzywac? Nie chce sobie jeszcze bardziej glowy podrazniac.
Stary 2016-02-24, 08:27   #119
chimay
Zakorzenienie

Cytat:
Czyli moze lepiej w ogole nie uzywac? Nie chce sobie jeszcze bardziej glowy podrazniac.
Jeśli masz podrażnioną lub wrażliwą skórą a w składzie jest Isopropyl Alcohol, to sobie odpuść. Ewentualnie zrób próbę na małym kawałku skóry głowy.

Stary 2016-02-24, 08:47   #120
assiuci
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jeśli masz podrażnioną lub wrażliwą skórą a w składzie jest Isopropyl Alcohol, to sobie odpuść. Ewentualnie zrób próbę na małym kawałku skóry głowy.
Podrażnienia raczej nie ma a skórę głowy mam chyba w porządku, bardziej 'tłusta'. Tylko ze ogólnie włosy mam zniszczone i chciałam je odzywic bardziej. Kiedyś stosowalam jantar i było w porządku więc może lepiej przy nim zostanę bo boję się jakichś reakcji alergicznych i problemów skórnych które mogą jednak się pojawić.
Odpowiedz

Tagi
matowe, odżywki, pielegnacja, puszyste, rozjaśnianie włosów, sianowate, suche, suche włosy odżywki, włosy, wypadanie wlosow, zniszczone, zniszczone końcówki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości