Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-02-18, 23:38   #151
pamelaa
Przyczajenie

Dot.: Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Pokaż wiadomość
Niektóre dziewczyny nie wyjdą z domu bez wyprostowania włosów. Tak to już jest, że jak ma się kręcone to chce się proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wyglądają ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra..
a pomyśl sobie co mają osoby, którym szybko rosną włosy...farbowanie co tydzień-dwa, toż to śmierć dla włosów
pamelaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 20:30   #152
alabio
Raczkowanie

Cytat:
Niektóre dziewczyny nie wyjdą z domu bez wyprostowania włosów. Tak to już jest, że jak ma się kręcone to chce się proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wyglądają ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra.
dla mnie to też najgorsze
Cytat:
Chyba każdy mocny środek tak robi z włosami. Tylko czy nie działa on źle na farbę - nie wypłukuje się po tym?
no na naturalny włos podziała inaczej , a na farbowane inaczej. Może nawet zmienić odcień
Cytat:
Moje włosy też super wyglądają po farbowaniu ale nie mogę tego robić zbyt często, bo są dość słabe i podatne na uszkodzenia.
to musisz mieć bardzo słabe jeżeli loreal ci nie pomaga, lub spróbuj pośrednich srodkow do farbowania

-
alabio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 00:45   #153
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pamelaa Pokaż wiadomość
a pomyśl sobie co mają osoby, którym szybko rosną włosy...farbowanie co tydzień-dwa, toż to śmierć dla włosów
Znasz kogoś kto farbuje co tydzień? Trochę zazdrość ale z drugiej strony..
Cytat:
Napisane przez alabio Pokaż wiadomość
dla mnie to też najgorsze
Ja na szczęście tak nie mam ale niektóre dziewczyny mają i nie przywiązują do tego uwagi. Strasznie to wygląda.
Cytat:
no na naturalny włos podziała inaczej , a na farbowane inaczej. Może nawet zmienić odcień
To pewnie od farby zależy i kondycji włosa.
Cytat:
to musisz mieć bardzo słabe jeżeli loreal ci nie pomaga, lub spróbuj pośrednich srodkow do farbowania
Takie geny niestety co masz na myśli z tymi pośrednimi środkami do farbowania?
Stary 2017-02-21, 18:38   #154
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
Znasz kogoś kto farbuje co tydzień? Trochę zazdrość ale z drugiej strony..
ja znam dwie dziewczyny, które wiem, że farbowały włosy tak średnio co 10 dni, ale kondycja ich włosów nie była najlepsza
Cytat:
Ja na szczęście tak nie mam ale niektóre dziewczyny mają i nie przywiązują do tego uwagi. Strasznie to wygląda.
ja uważam, że właśnie najgorsze są kontrasty - ciemne na jasnych, ale i jasne na ciemych ;/
Cytat:
Takie geny niestety co masz na myśli z tymi pośrednimi środkami do farbowania?
też się chętnie dowiem
Stary 2017-02-26, 16:34   #155
fikolka
Raczkowanie

Dobre kosmetyki do włosów są oczywiście bardzo ważne (ja stawiam na odżywkę w płynie z Gliss Kura), ale włosy najlepiej odżywiać od wewnątrz - zbilansowana dieta, plus jakiś suplement diety, ponoć Biotebal jest dobry. No i nie farbować za często.
Stary 2017-03-01, 20:17   #156
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
ja znam dwie dziewczyny, które wiem, że farbowały włosy tak średnio co 10 dni, ale kondycja ich włosów nie była najlepsza
To i tak zazdro, bo moje by odpadły W sumie jak się zastanowię, to też kojarzę laski które co miesiąc miały inny kolor włosów. To chyba jeszcze bardziej niszczy, niż farbowanie często jednym.

Cytat:
ja uważam, że właśnie najgorsze są kontrasty - ciemne na jasnych, ale i jasne na ciemych ;/
Ja tak się bawiłam jak byłam młodsza robiąc sobie "naturalne" ombre. Mam ciemny blond, a farba była jasna. Teraz do pracy średnio wypada

Cytat:
Napisane przez fikolka Pokaż wiadomość
Dobre kosmetyki do włosów są oczywiście bardzo ważne (ja stawiam na odżywkę w płynie z Gliss Kura), ale włosy najlepiej odżywiać od wewnątrz - zbilansowana dieta, plus jakiś suplement diety, ponoć Biotebal jest dobry. No i nie farbować za często.
Mówisz o zwykłej odżywce do włosów po umyciu szamponem? Te sumplementy mi zupełnie nic nie dają.
Stary 2017-03-01, 20:36   #157
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
To i tak zazdro, bo moje by odpadły W sumie jak się zastanowię, to też kojarzę laski które co miesiąc miały inny kolor włosów. To chyba jeszcze bardziej niszczy, niż farbowanie często jednym.
Pewnie różnica w pigmentach rzeczywiście może bardziej niszczyć włosy. Ale do tej pory nie znam takiego produktu, który potrafiły utrzymać włosy w dobrym stanie przy farbowaniu. Oczywiście wspomagają, ale idealne nie są.
Cytat:
Ja tak się bawiłam jak byłam młodsza robiąc sobie "naturalne" ombre. Mam ciemny blond, a farba była jasna. Teraz do pracy średnio wypada
O ciekawe no tak, rzeczywiście już w pewnym wieku można pozwolić sobie jedynie na jakąś stonowaną koloryzację
Cytat:
Mówisz o zwykłej odżywce do włosów po umyciu szamponem? Te sumplementy mi zupełnie nic nie dają.
Nie ma w takiej cenie czegoś, co byłoby godne uwagi, niestety. Czasem trzeba więcej zainwestować, ale mieć efekt.
Stary 2017-03-01, 22:03   #158
RoyalSweet
Przyczajenie

Zniszczone włosy

Cześć, mam rozjaśniane włosy. Bardzo zniszczone. Nie mogę ich ściąć bo musiałabym mieć włosy krótkie jak facet. Wiem że już ich nie zregeneruje więc mam pytanie czy ktoś ma godną polecenia odżywkę , szampon po której włosy chociaż jakoś wyglądają na normalne. Oczywiście pytam o tańsze kosmetyki, tak do 30 zł. Pozdrawiam.
RoyalSweet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 09:08   #159
JulietMonique
Przyczajenie

Moje włosy strasznie się łamią. Próbowałam już chyba wszystkiego i nic nie pomaga
JulietMonique jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:46   #160
claudineee
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Zniszczone włosy

a stosowałaś może Biotebal? są tabletki, szampon i odżywka - możesz to kupić tylko w aptece, cena tak 30 zł, ale efekty są naprawde supper, włosy się odzywiają, ja miałam problem z wypadaniem włosów, a wyraźnie mi sie wzmocniły, no i kuracja trwa 3 msc
claudineee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 22:02   #161
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
Pewnie różnica w pigmentach rzeczywiście może bardziej niszczyć włosy. Ale do tej pory nie znam takiego produktu, który potrafiły utrzymać włosy w dobrym stanie przy farbowaniu. Oczywiście wspomagają, ale idealne nie są.
Chyba każda farba inaczej się wchłania. Np czerwony barwnik wypłukuje się najszybciej, a blond podobno najbardziej się wżera we włosa.

Cytat:
O ciekawe no tak, rzeczywiście już w pewnym wieku można pozwolić sobie jedynie na jakąś stonowaną koloryzację
Szczególnie jeśli jest się aktywnym zawodowo i obowiązuje dresscode

Cytat:
Nie ma w takiej cenie czegoś, co byłoby godne uwagi, niestety. Czasem trzeba więcej zainwestować, ale mieć efekt.
Myślę, że to kwestia tego że witaminy i inne związki mineralne są tam w śladowych ilościach albo w nisko wchłanialnych postaciach.

Cytat:
Napisane przez RoyalSweet Pokaż wiadomość
Cześć, mam rozjaśniane włosy. Bardzo zniszczone. Nie mogę ich ściąć bo musiałabym mieć włosy krótkie jak facet. Wiem że już ich nie zregeneruje więc mam pytanie czy ktoś ma godną polecenia odżywkę , szampon po której włosy chociaż jakoś wyglądają na normalne. Oczywiście pytam o tańsze kosmetyki, tak do 30 zł. Pozdrawiam.
Spróbuj szamponów i masek z efektem laminowania. Farbujesz włosy?
Stary 2017-03-08, 11:45   #162
Lola9802
Raczkowanie

Cześć. Mam grube włosy, które długo utrzymywały dobrą kondycję, ale ostatnio coś się popsuło. Byłam u fryzjera i ścięcie suchych końców trochę poprawił ich stan wizualny i kondycję, ale mimo stosowania olejków i odżywek to jakoś słabo na nie reagują. Włosy są po farbowaniu (rok temu). Znacie może jakieś (nawet drogie) intensywnie regenerujące preparaty, ale takie, których skuteczność możecie potwierdzić. Może któraś z Was miała taki problem? Dzięki z góry za odpowiedź.
Lola9802 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 12:26   #163
Hankaak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lola9802 Pokaż wiadomość
Cześć. Mam grube włosy, które długo utrzymywały dobrą kondycję, ale ostatnio coś się popsuło. Byłam u fryzjera i ścięcie suchych końców trochę poprawił ich stan wizualny i kondycję, ale mimo stosowania olejków i odżywek to jakoś słabo na nie reagują. Włosy są po farbowaniu (rok temu). Znacie może jakieś (nawet drogie) intensywnie regenerujące preparaty, ale takie, których skuteczność możecie potwierdzić. Może któraś z Was miała taki problem? Dzięki z góry za odpowiedź.
Nie zregenerujesz włosów od razu. Wymaga to niestety czasu - a najlepiej też - przycinania regularnie końcówek. Co do preparatów - chyba najsensowniejsze jest olejowanie. Znajdź swój olej zgodnie z tym, jaką masz porowatość włosów i nakładaj 1-2 w tygodniu. Mi osobobiście najlepiej pomaga mieszanka z lnianego i migdałowego lub arganowego (włosy średnioporowate).
Na wypadanie? Naturalna Maseczka drożdżowa (też do kupienia), wcieranie oleju rycynowego w skalp (przy okazji olejowania) - ale mogą wyjść podrażnienia. I od środka - skrzypy, picie/jedzenie siemienia lnianego. Mi te dwa zabiegi pomogły w ciągu miesiąca - widoczne efekty.
To są moje sposoby, ale każda ma inne, bo zależy od rodzaju włosów, skóry i predyspozycji...
Stary 2017-03-08, 19:52   #164
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
Chyba każda farba inaczej się wchłania. Np czerwony barwnik wypłukuje się najszybciej, a blond podobno najbardziej się wżera we włosa.
No tak, szczególnie jeżeli to blond po rozjaśnianiu.
Cytat:
Szczególnie jeśli jest się aktywnym zawodowo i obowiązuje dresscode
Otóż to. Tym samym nie można też pozwolić sobie na odrosty, bo bardzo to nieprofesjonalnie wygląda...a niby taka mała rzecz.
Cytat:
Spróbuj szamponów i masek z efektem laminowania. Farbujesz włosy?
Ja znam tylko odżywkę z Mariona. Pomaga Ci to coś? ja nie widzę efektów
Stary 2017-03-10, 20:23   #165
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lola9802 Pokaż wiadomość
Jakie konkretnie masz z nimi problemy? Możliwe, że stosujesz zły olejek. Spróbuj też szamponów i odżywek z apteki. One mają najlepszy skład i silnie działają, bo są przeznaczone dla ludzi z poważnymi problemami, po chemioterapii itp.

Cytat:
No tak, szczególnie jeżeli to blond po rozjaśnianiu.
Rozjaśnianie to już w ogóle dramat dla włosów. Czasem o tym myślę ale wiem, że to by była bardzo zła decyzja w przypadku moich włosów.

Cytat:
Otóż to. Tym samym nie można też pozwolić sobie na odrosty, bo
bardzo to nieprofesjonalnie wygląda...a niby taka mała rzecz.
Odrosty i zaniedbane paznokcie, to najgorsze co może być, jeśli masz w pracy kontakt z ludźmi. Od razu zraża potencjalnych klientów i wylądowałabym na dywaniku w ciągu 10 minut
Stary 2017-03-14, 08:08   #166
donusiaa
wiatr we włosach

Dobry i zadbany wizerunek w pracy to podstawa. Zresztą gdyby tego u mnie nie wymagali, to i tak czułabym się sama nieswojo z zaniedbanymi włosami i paznokciami. Jakiś czas temu zbyt wiele farbowań mocno przesuszyło i poniszczyło mi włosy, aż straciły blask i gorzej się je układało. Udało mi się zatrzymać ten proces i zregenerować moje osłabione kosmyki kuracją seboradin regenerujący. Mam w niej maskę, szampon i lotion i taka potrójna siła szybko odżywiła i wzmocniła moje włosy. teraz z dumą mogę chodzić nawet w rozpuszczonych włosach, które mój facet tak uwielbia
donusiaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-15, 17:46   #167
szmiiinka
Przyczajenie

Cytat:
Jakie konkretnie masz z nimi problemy? Możliwe, że stosujesz zły olejek. Spróbuj też szamponów i odżywek z apteki. One mają najlepszy skład i silnie działają, bo są przeznaczone dla ludzi z poważnymi problemami, po chemioterapii itp.
Ale takie kosmetyki są drogie...myślę, że olejki z dobrym naturalnym składem można znaleźć też w drogeriach - ja używałam jakiegoś z Rossmana, tylko nie pamiętam nazwy. Pani mi doradziła, wystarczy popytać. Wtedy zaczęły mi włosy szybko rosnąć, nie nadążałam z farbowaniem
Cytat:
Rozjaśnianie to już w ogóle dramat dla włosów. Czasem o tym myślę ale wiem, że to by była bardzo zła decyzja w przypadku moich włosów.
Chyba lepiej farbować na kolor zbliżony do naturalnego, wtedy też nie ma takiego problemu z odrostem i można tylko sobie stosować spray na odrost.
Cytat:
Odrosty i zaniedbane paznokcie, to najgorsze co może być, jeśli masz w pracy kontakt z ludźmi. Od razu zraża potencjalnych klientów i wylądowałabym na dywaniku w ciągu 10 minut
Najgorzej jak ma się taką pracę, w której pracujesz w takich godzinach, że po powrocie do domu nie ma siły na farbowanie. A w weekend wyskoczy zawsze coś do zrobienia w domu.
Stary 2017-03-15, 22:49   #168
paulina21_09
Przyczajenie

Jest wiele preparatów na suche i zniszczone włosy - sera, maski, olejki, wody krystaliczne... Ja przekonałam się do produktów na bazie naturalnych ekstraktów, ale nie takich z drogerii, tylko tych, które naprawdę mają dużą zawartość wartościowych składników aktywnych. Warto doradzić się konsultantki jaki produkt będzie odpowiedni dla skóry głowy oraz włosów, ponieważ problem zazwyczaj nie leży jedynie w zniszczonych końcówkach.
Stary 2017-03-24, 18:20   #169
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szmiiinka Pokaż wiadomość
Ale takie kosmetyki są drogie...myślę, że olejki z dobrym naturalnym składem można znaleźć też w drogeriach - ja używałam jakiegoś z Rossmana, tylko nie pamiętam nazwy. Pani mi doradziła, wystarczy popytać. Wtedy zaczęły mi włosy szybko rosnąć, nie nadążałam z farbowaniem
No niestety swoje kosztują. Zgadzam się, że w drogeriach też często można znaleźć perełki. Wystarczy czytać składy i poedukować się troszkę w temacie.

Cytat:
Chyba lepiej farbować na kolor zbliżony do naturalnego, wtedy też nie ma takiego problemu z odrostem i można tylko sobie stosować spray na odrost.
Wiele dziewczyn bardzo chce mieć zupełnie inny kolor, niż ich naturalny. A jak w grę zaczyna wchodzić siwienie, to nie ma rady

Cytat:
Najgorzej jak ma się taką pracę, w której pracujesz w takich godzinach, że po powrocie do domu nie ma siły na farbowanie. A w weekend wyskoczy zawsze coś do zrobienia w domu.
Pół biedy jak się farbuje w domu. Gorzej jak trzeba do fryzjera się umówić, a tam terminy długie i jeszcze godziny pracy się nie zgrywają. Znam ten temat
Stary 2017-03-26, 17:55   #170
alabio
Raczkowanie

Cytat:
Pół biedy jak się farbuje w domu. Gorzej jak trzeba do fryzjera się umówić, a tam terminy długie i jeszcze godziny pracy się nie zgrywają. Znam ten temat
nawet jak w domu to nie osiagniesz takiego samego efektu ,chocby ze wzgledu na farby prof ,a nie prof . no ale...

Cytat:
.
zawsze mówili,że najlepiej podkręcić tylko kolor farba ,a nie robić diametralną zmiane ;] spray?

Cytat:
tu sie zgadzam,odrost i to jeszcze bardzo kontrastowy ;/
alabio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 12:06   #171
tevarrena
Raczkowanie

Niewątpliwie musisz je odpowiednio wzmocnić. Na pewno musisz zastanowić się nad zmianą diety. Wprowadź do niej więcej warzyw i owoców, dzięki czemu dostarczysz im potrzebnych minerałów. Pij dużo wody i nawadniaj organizm, włosy też na tym skorzystają. No i na końcu, zainwestuj w dobre kosmetyki odżywcze. Bardzo dobrze na włosy działają te z firmy Kerastase, które zbierają same pozytywne opinie. Ja czytałam o nich na http://mangopress.pl/co-to-sa-kosmet...-potrzebujesz/ i postanowiłam przetestować. Rzeczywiście, efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania, a włosy wżyciu nie były tak dobrze odżywione, miękkie i gęste. Spróbuj, myślę że Ci pomogą.
tevarrena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 14:43   #172
olazalewska
Przyczajenie

Dot.: suche i zniszczone włosy

hej odezwij sie do mnie, moge mieć coś na Twój problem

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

hej moge miec rozwiaznie Twojego problemu, odewzij się
olazalewska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 21:53   #173
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
nawet jak w domu to nie osiagniesz takiego samego efektu ,chocby ze wzgledu na farby prof ,a nie prof . no ale...
Jakoś się nie zgodzę, ale to chyba zależy od wymagań tego, co chce się mieć na głowie

Cytat:
tu sie zgadzam,odrost i to jeszcze bardzo kontrastowy ;/
taki jest najgorszy!
Stary 2017-03-30, 11:08   #174
donn30
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 2

U m nie znowu te bardziej naturalne nie zawsze się sprawdzają, chociaż wolałabym pewnie takich używać. A polecisz coś konkretnego?
Stary 2017-05-27, 22:47   #175
Nette
Rozeznanie

Keratynowe prostowanie włosów lub inny zabieg dla zniszczonych włosów. Co wybrać?

Cześć

Niestety, chyba zniszczyłam sobie włosy. Kiedyś miałam bardzo zdrowe, ale zaczęłam rozjaśniać na własną rękę (żelem L'Oreal Się, kolor wychodzi fajny). Jakiś czas wszystko było OK, a teraz, po dwóch latach używania rozjaśniacza (kilka użyć przez parę dni na odrosty, potem 6-8 tygodni przerwy) zauważyłam, że włosy są w strasznym stanie.
Wyłamały się od gumki (i ta warstwa jest okropna, ale przestałam używać lakieru do włosów i chyba teraz aż tak szybko się nie niszczą), są suche, plączą się, trudno je rozczesać i wysuszyć, wysuszone puszą się.
Używam szamponu i odżywki (aktualnie to Experto Repair, ale zmieniam kosmetyki żeby znaleźć jak najlepszy), maski do włosów, 100% olejku arganowego - 2 razy w tygodniu.
I dalej klapa.

Dlatego zaczęłam googlować metody na szybkie poprawienie stanu włosów i wpadło mi w oko keratynowe prostowanie włosów. Z tym, że jakaś stona internetowa (należąca chyba do salonu) wymienia poniższe przeciwwskazania.

Cytat:
Komu nie polecamy wykonywać zabiegu keratynowego prostowania włosów:
A) osobom, których włosy są bardzo zniszczone i mają tendencję do wykruszania się
B) osobom, które myślą, że będą miały idealnie proste włosy po☠wykonaniu zabiegu
C) osobom, które często chodzą na basen
D) osobom, które nie mają w zwyczaju dbać o włosy
E) osobom, które często rozjaśniają włosy
Moje włosy:
A) Są zniszczone nie wiem czy kwalifikuje się to na "bardzo";
B) Nie dotyczy, nie chcę mieć idealnie prostych włosów;
C) Chodzę na basen ze zmienną częstotliwością, czasem 1x na 2 tyg., czasem 3x w tygodniu, nie wiem, czy to się kwalifikuje jako "często";
D) Nie wiem co przez to autor rozumie, myję codziennie szamponem, używam odżywki do spłukiwania, rozczesuję, suszę, używam odrobiny olejku - poza tym "cięższe" olejowanie 2x w tyg.,1x tyg. maska. Wydaje mi się, że dbam.
E) Winna - rozjaśniam i nie chciałabym z tego rezygnować.

I teraz pytanie do specjalistek: czy faktycznie to zabieg nie dla mnie? Czy może jest jakaś alternatywa, coś co poratowałoby zniszczone włosy i dało szybko widoczny efekt?
Albo ewentualnie możecie polecić jakieś zabiegi/salony (w Krakowie), które będą w stanie podratować stan moich włosów?
Nette jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 12:46   #176
adziakf
Raczkowanie

a kuracja olejem kokosowym na ciepło? próbował ktoś?
adziakf jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
matowe, odżywki, pielegnacja, puszyste, rozjaśnianie włosów, sianowate, suche, suche włosy odżywki, włosy, wypadanie wlosow, zniszczone, zniszczone końcówki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości