Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów Twoje włosy są suche, pozbawione blasku, zniszczone? Tutaj dowiesz się, jak pielęgnować włosy, by były zdrowe i lśniące. Jakich kosmetyków do włosów warto używać?

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2016-10-03, 13:13   #151
Malwiniakar
BAN stały

Dot.: Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Nie prawda z tą prostownicą owszem ona niszczy włosy ale przy odpowiednim zabezpieczeniu nie jest źle, wiem bo sama tak robię i moje włosy są super.
ja kupuję produkty do włosów tylko w jednym sprawdzonym sklepie, na organicznewlosy.pl i jestem baaaardzo zadowolona. nigdy nie miałam probluemu z zamówieniami ani z jakością otrzymywanych produktów.
Malwiniakar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-13, 10:26   #152
sobdom
Przyczajenie

Pomocy - włosy moja zmora

Co ja mam zrobic z moimi wlosami? Sa geste, puszace, niesforne , suche-straszne .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2016-10-13 10.16.49.jpg (103,7 KB, 37 załadowań)
sobdom jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 08:41   #153
szarlottee
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez domimalko Pokaż wiadomość
Hej, puszystość włosów jest ich cechą raczej pożądaną Chodzi Ci pewnie o puszenie się włosów? Spokojnie, dasz sobie z tym radę - też miałam takie włosy i jako nastolatka strasznie się frustrowałam, że są takie spuszone i szorstkie, a one... były po prostu falowane (typ 2a - poczytaj sobie na forum o typach włosów). Sprawdź czy nie da się ich wystylizować w loki/fale (wątek dla kręconowłosych).

Niezależnie od tego, czy są kręcone czy tylko suche, powinny Ci pomóc rzeczy, które mnie pomogły (teraz już mam na tyle okiełznane włosy, że muszę robić to wszystko z dużo mniejszym natężęniem):

- olejowanie, na początku przed każdym myciem; mnie na początku doskonale służyły oleje z parafiną, takie jak te z firmy ktc (na przyklad jaśminowy), bo momentalnie zamykały wilgoć we włosach i zabezpieczały je.
- SERUM SILIKONOWE bez alkoholu (mega ważne! alcohol denat strasznie wysusza), nakładam na mokre włosy, jeszcze przed rozczesywaniem. Potem w ciągu dnia, gdy tylko czuję, że się puszą. Zabezpiecza przed łamaniem oraz okiełznuje
- masaż głowy szczotką Tangle Teezer. Szczotka jest absolutnym must-have przy suchych, poddatnych na zniszczenia i złamania włosach. Dodatkowo, jeśli je mocno związujesz, przyda się skórze głowy, przywracający krążenie masaż (uśmierzy napięcie oraz pomoże przeciwdziałać wypadaniu).
- dieta musi być urozmaicona, duuużo wody, dużo białka, warzyw i owoców, ale wiadomo, że czasem trudno nam uzupełnić wszystkie brakujące mikroelementy. Ty ciągle rośniesz, więc potrzebujesz ich dużo. U mnie bardzo sprawdzają się kapsułki Oeparol, nie są najtańśze, bo op. 60 szt ok. 25 zł, ale skórę, włosy i paznokcie mam po nich fantastyczne. Biorę 2x2, rozgryzając je przed popiciem wodą. Możesz też wypróbować picie skrzypokrzywy.
- u mnie strzałem w dziesiątkę jest mycie włosów odżywką/maską (Nivea Long Repair <3 Kallos Algae, Kallos Omega, Sleek Line) a skalpu szamponem (Radical p. wypadaniu włosów); generalnie odżywki/maski wybieraj takie, które mają w sobie i proteiny i emolienty i humektanty, jednak z przewagą emolientów = olei, aby odżywić i wygładzić.
- polecam uzywanie płukanek na koniec mycia, chłodnych i kwaśnych - zamykają łuski i nabłyszczają; czasem może pomóc chłodna (nie zimna!) woda, ale u mnie nie zdaje egzaminu
- susz chłodnym nawiewem, ale dopiero jak troszkę podeschną na powietrzu (chyba, że nie masz czasu czekać, to luuz ),trzyając suszarkę pionowo w dół, aby powietrze "spływało" po włosach, wygładzając je.

Powodzenia ) Daj znać, jak Ci idzie
Ja od siebie dodam, że można jeszcze zainwestować w jakąś odżywkę w sprayu, po którą można sięgnąć pomiędzy jednym myciem a drugim. Co do olejowania u mnie sprawdziło się olejowanie na odżywkę. Sięgałam po olej migdałowy, lniany, z pestek śliwki (też miałam włosy zniszczone od prostowania). Zamiast prostownicy można używać suszarki i wyciągać włosy na okrągłej szczotce, a jeśli to sprawia Ci problem to w wielu sklepach dostępne są suszarko-lokówki. Świetna sprawa Sama mam włosy falowane i wyciąganie na okrągłej szczotce daje radę Kiedy zadbasz o włosy i staną się nawilżone i gładkie, dużo łatwiej będzie Ci nad nimi zapanować. Zniszczone włosy łatwiej się puszą, a prostownica tylko tymczasowo je wygładza. Tak naprawdę tylko pogarsza ich stan.

Cytat:
Napisane przez Malwiniakar Pokaż wiadomość
Nie prawda z tą prostownicą owszem ona niszczy włosy ale przy odpowiednim zabezpieczeniu nie jest źle, wiem bo sama tak robię i moje włosy są super.
ja kupuję produkty do włosów tylko w jednym sprawdzonym sklepie, na organicznewlosy.pl i jestem baaaardzo zadowolona. nigdy nie miałam probluemu z zamówieniami ani z jakością otrzymywanych produktów.
Nie zgodzę się z Tobą. Są włosy o różnej grubości i każde inaczej reagują na prostownicę. Jedne włosy będą się szybko niszczyć, a inne mogą dużo wytrzymać. Sama mam włosy delikatne i cienkie, przez co bardzo szybko ulegają zniszczeniom. Regularne stosowanie prostownicy bardzo szybko zniszczyłoby je.
szarlottee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-17, 20:08   #154
manikan
Przyczajenie

może jakaś dobra odzywka i olej kokosowy, co Ty na to ??
manikan jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 10:35   #155
natic88
Przyczajenie

Dot.: suche i zniszczone włosy

Nie pomogą żadne odżywki czy maski ,problem tkwi w środku czyli struktura włosów . Pracuje w tej branży to wiem. Mogłabym zaproponować kapsułki owowco warzywne są idealne na bardzo zniszczone włosy szczególnie blond włosy po rozjaśnieniu a także na paznokcie i cerę. Nie będę tu robić reklamy produktu wiec jesteś jesteś zainteresowana napisz do mnie: natalia.klak88@gmail.com
natic88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 19:39   #156
Ferrivia
Raczkowanie

Odżywki i maski jak najbardziej pomogą.
Ferrivia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-28, 10:31   #157
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez Ferrivia Pokaż wiadomość
Odżywki i maski jak najbardziej pomogą.
Na pewne rzeczy tak, na inne nie. Nie wszystko da się załatwić pielęgnacją. Jeśli włos wyrósł już mając "nienormalną" strukturę, to kosmetykami się jej nie naprawi.
Tak jest w niektórych schorzeniach o podłożu hormonalnym np przy łysieniu androgenowym jednym z objawów (zanim zacznie się duża utrata włosów) jest to, że włosy wyrastające z czubka głowy, który najbardziej właśnie dotyka to zaburzenie, są suche z natury, grube, sztywne i puszące się. Co by na nie nie nałożył, nie będą one wyglądać dobrze. Ewentualnie można je trochę wizualnie podratować konkretnymi zabiegami typu prostowanie keratynowe, ale nie pielęgnacją

Moje włosy

Linki w przypadkowych słowach w moich postach nie pochodzą ode mnie, jest to niechciana reklama wstawiana przez Wizaż. Linki pochodzące ode mnie wstawiam pod słowem KLIK.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 20:36   #158
Ferrivia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na pewne rzeczy tak, na inne nie. Nie wszystko da się załatwić pielęgnacją. Jeśli włos wyrósł już mając "nienormalną" strukturę, to kosmetykami się jej nie naprawi.
Tak jest w niektórych schorzeniach o podłożu hormonalnym np przy łysieniu androgenowym jednym z objawów (zanim zacznie się duża utrata włosów) jest to, że włosy wyrastające z czubka głowy, który najbardziej właśnie dotyka to zaburzenie, są suche z natury, grube, sztywne i puszące się. Co by na nie nie nałożył, nie będą one wyglądać dobrze. Ewentualnie można je trochę wizualnie podratować konkretnymi zabiegami typu prostowanie keratynowe, ale nie pielęgnacją
Tak też jest, po prostu odpowiedziałam na słowa, że problem leży tylko i wyłącznie w strukturze włosa Jeśli włosy wyrosną same z siebie już uszkodzone na podłożu chorobowym to jasne, że sama pielęgnacja nie starczy. Ale jeśli są suche bo powiedzmy, zabrakło im odpowiedniej pielęgnacji czy cokolwiek innego to maski i odżywki pomogą. Sama się zmagam z problemami włosowymi spowodowanymi chorą od wielu lat tarczycą i póki co pielęgnacja daje sobie radę. Pewnie po prostu trafiłam do tej grupy szczęśliwców, których większość włosów ma co zdrowszą i normalniejszą strukturę Źle to ujęłam w swojej poprzedniej odpowiedzi, za co od razu przepraszam
Ferrivia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 20:01   #159
aneka7811
Przyczajenie

a może pora wprowadzić jakąś dietę?
Stary 2017-02-03, 12:45   #160
orchis_27
Raczkowanie

W jaki sposób uratować końcówki po farbowaniu?

Jeszcze do wczoraj moje końcówki były w obłędnym stanie, dopóki nie sięgnęłam po farbę po której kolor wyszedł tragiczny. Dziś planuję ponownie pofarbować włosy ale boje się właśnie o te końcówki. To kompletne siano - to słychać, widać i czuć (nie wspomnę o ich plątaniu się). Dziewczyny, macie jakieś sprawdzone sposoby na tego typu problem? Nie chcę ścinać włosów, są do połowy pleców, żal będzie. Jakieś odżywki, maski, wcierki? Co polecacie?
Stary 2017-02-03, 21:03   #161
boskapolka
Raczkowanie

Ja polecam olejowanie !!!
np. olej lniany

https://www.facebook.com/65135810504...type=3&theater
Stary 2017-02-05, 08:04   #162
loreta2007
Przyczajenie

Thumbs up Dot.: Suche,wypadające bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobić ?

Dziewczyny , nic nie słyszałyście o OLAPLEXIE? Jest okrutnie drogi bo 100 ml kosztuje ok 120 zł ale to RE-WE-LA-CYJNY środek na zniszczone włosy. Polecam go w 100 %
loreta2007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:57   #163
AmyPond
Przyczajenie

Jak większość miałam ten sam problem. Najlepszy sposób to ścięcie jak największej ilości tych zniszczonych włosów. One zawsze kiedyś odrosną, możesz wspierać to wcierkami i zdrową dietą. Krzywda już się dokonała i możesz też poprawić ich stan dzięki olejom, ale nawet one nie działają cudów.
AmyPond jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 21:22   #164
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez zagubionaviola Pokaż wiadomość
Chodzi mi o silne maski, ktore naprawde poprawia stan moich wlosów. Proszę o pomoc!!
Jeżeli silne i dobre to jak dla mnie tylko loreal professionnel - te z serii repair złoto-żółte są genialne dla zniszczonych włosów. Gorzej, gdy i tak się jednocześnie prostuje się włosy i farbuje...
pamelaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-16, 09:00   #165
alicja985
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez IngaRucka Pokaż wiadomość
No i właśnie ja mam suche, zniszczone, łamliwe końcówki do tego... a przy okazji skórę wrażliwą... i jak to cos wypróbować nowego!
Tym bardziej sięgnij po Revitacell, raz już go tu bodaj chwaliłam. Jeśli chodzi o regenerację skóry głowy, to ich środek jest wręcz fenomenalny. Ma co prawda wadę, bo przetłuszcza włosy i na drugi dzień koniecznie trzeba je umyć, ale... to akurat drobne poświęcenie, które warto zaliczyć.
alicja985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 21:05   #166
alabio
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez pamelaa Pokaż wiadomość
Jeżeli silne i dobre to jak dla mnie tylko loreal professionnel - te z serii repair złoto-żółte są genialne dla zniszczonych włosów. Gorzej, gdy i tak się jednocześnie prostuje się włosy i farbuje...
ja też stosuje loreal , do farbowania i pielegnacji. i są po farbowaniu ładne lśniące i odżywione . jestem zadowolona z produktów do farbowania
alabio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 23:21   #167
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
Niektóre dziewczyny nie wyjdą z domu bez wyprostowania włosów. Tak to już jest, że jak ma się kręcone to chce się proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wyglądają ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra.
Cytat:
Napisane przez alicja985 Pokaż wiadomość
Tym bardziej sięgnij po Revitacell, raz już go tu bodaj chwaliłam. Jeśli chodzi o regenerację skóry głowy, to ich środek jest wręcz fenomenalny. Ma co prawda wadę, bo przetłuszcza włosy i na drugi dzień koniecznie trzeba je umyć, ale... to akurat drobne poświęcenie, które warto zaliczyć.
Chyba każdy mocny środek tak robi z włosami. Tylko czy nie działa on źle na farbę - nie wypłukuje się po tym?
Cytat:
Napisane przez alabio Pokaż wiadomość
ja też stosuje loreal , do farbowania i pielegnacji. i są po farbowaniu ładne lśniące i odżywione . jestem zadowolona z produktów do farbowania
Moje włosy też super wyglądają po farbowaniu ale nie mogę tego robić zbyt często, bo są dość słabe i podatne na uszkodzenia.
Stary 2017-02-18, 23:38   #168
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Galatte Pokaż wiadomość
Niektóre dziewczyny nie wyjdą z domu bez wyprostowania włosów. Tak to już jest, że jak ma się kręcone to chce się proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wyglądają ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra..
a pomyśl sobie co mają osoby, którym szybko rosną włosy...farbowanie co tydzień-dwa, toż to śmierć dla włosów
Stary 2017-02-20, 20:30   #169
alabio
Raczkowanie

Cytat:
Niektóre dziewczyny nie wyjdą z domu bez wyprostowania włosów. Tak to już jest, że jak ma się kręcone to chce się proste i na odwrót. Dla mnie i tak najgorzej wyglądają ciemne odrosty przy jasnym kolorze farby. Masakra.
dla mnie to też najgorsze
Cytat:
Chyba każdy mocny środek tak robi z włosami. Tylko czy nie działa on źle na farbę - nie wypłukuje się po tym?
no na naturalny włos podziała inaczej , a na farbowane inaczej. Może nawet zmienić odcień
Cytat:
Moje włosy też super wyglądają po farbowaniu ale nie mogę tego robić zbyt często, bo są dość słabe i podatne na uszkodzenia.
to musisz mieć bardzo słabe jeżeli loreal ci nie pomaga, lub spróbuj pośrednich srodkow do farbowania

-
alabio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 00:45   #170
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
a pomyśl sobie co mają osoby, którym szybko rosną włosy...farbowanie co tydzień-dwa, toż to śmierć dla włosów
Znasz kogoś kto farbuje co tydzień? Trochę zazdrość ale z drugiej strony..
Cytat:
dla mnie to też najgorsze
Ja na szczęście tak nie mam ale niektóre dziewczyny mają i nie przywiązują do tego uwagi. Strasznie to wygląda.
Cytat:
no na naturalny włos podziała inaczej , a na farbowane inaczej. Może nawet zmienić odcień
To pewnie od farby zależy i kondycji włosa.
Cytat:
to musisz mieć bardzo słabe jeżeli loreal ci nie pomaga, lub spróbuj pośrednich srodkow do farbowania
Takie geny niestety co masz na myśli z tymi pośrednimi środkami do farbowania?
Stary 2017-02-21, 18:38   #171
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
Znasz kogoś kto farbuje co tydzień? Trochę zazdrość ale z drugiej strony..
ja znam dwie dziewczyny, które wiem, że farbowały włosy tak średnio co 10 dni, ale kondycja ich włosów nie była najlepsza
Cytat:
Ja na szczęście tak nie mam ale niektóre dziewczyny mają i nie przywiązują do tego uwagi. Strasznie to wygląda.
ja uważam, że właśnie najgorsze są kontrasty - ciemne na jasnych, ale i jasne na ciemych ;/
Cytat:
Takie geny niestety co masz na myśli z tymi pośrednimi środkami do farbowania?
też się chętnie dowiem
Stary 2017-02-26, 16:34   #172
fikolka
Raczkowanie

Dobre kosmetyki do włosów są oczywiście bardzo ważne (ja stawiam na odżywkę w płynie z Gliss Kura), ale włosy najlepiej odżywiać od wewnątrz - zbilansowana dieta, plus jakiś suplement diety, ponoć Biotebal jest dobry. No i nie farbować za często.
Stary 2017-03-01, 20:17   #173
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
ja znam dwie dziewczyny, które wiem, że farbowały włosy tak średnio co 10 dni, ale kondycja ich włosów nie była najlepsza
To i tak zazdro, bo moje by odpadły W sumie jak się zastanowię, to też kojarzę laski które co miesiąc miały inny kolor włosów. To chyba jeszcze bardziej niszczy, niż farbowanie często jednym.

Cytat:
ja uważam, że właśnie najgorsze są kontrasty - ciemne na jasnych, ale i jasne na ciemych ;/
Ja tak się bawiłam jak byłam młodsza robiąc sobie "naturalne" ombre. Mam ciemny blond, a farba była jasna. Teraz do pracy średnio wypada

Cytat:
Napisane przez fikolka Pokaż wiadomość
Dobre kosmetyki do włosów są oczywiście bardzo ważne (ja stawiam na odżywkę w płynie z Gliss Kura), ale włosy najlepiej odżywiać od wewnątrz - zbilansowana dieta, plus jakiś suplement diety, ponoć Biotebal jest dobry. No i nie farbować za często.
Mówisz o zwykłej odżywce do włosów po umyciu szamponem? Te sumplementy mi zupełnie nic nie dają.
Stary 2017-03-01, 20:36   #174
pamelaa
Przyczajenie

Cytat:
To i tak zazdro, bo moje by odpadły W sumie jak się zastanowię, to też kojarzę laski które co miesiąc miały inny kolor włosów. To chyba jeszcze bardziej niszczy, niż farbowanie często jednym.
Pewnie różnica w pigmentach rzeczywiście może bardziej niszczyć włosy. Ale do tej pory nie znam takiego produktu, który potrafiły utrzymać włosy w dobrym stanie przy farbowaniu. Oczywiście wspomagają, ale idealne nie są.
Cytat:
Ja tak się bawiłam jak byłam młodsza robiąc sobie "naturalne" ombre. Mam ciemny blond, a farba była jasna. Teraz do pracy średnio wypada
O ciekawe no tak, rzeczywiście już w pewnym wieku można pozwolić sobie jedynie na jakąś stonowaną koloryzację
Cytat:
Mówisz o zwykłej odżywce do włosów po umyciu szamponem? Te sumplementy mi zupełnie nic nie dają.
Nie ma w takiej cenie czegoś, co byłoby godne uwagi, niestety. Czasem trzeba więcej zainwestować, ale mieć efekt.
Stary 2017-03-01, 22:03   #175
RoyalSweet
Przyczajenie

Zniszczone włosy

Cześć, mam rozjaśniane włosy. Bardzo zniszczone. Nie mogę ich ściąć bo musiałabym mieć włosy krótkie jak facet. Wiem że już ich nie zregeneruje więc mam pytanie czy ktoś ma godną polecenia odżywkę , szampon po której włosy chociaż jakoś wyglądają na normalne. Oczywiście pytam o tańsze kosmetyki, tak do 30 zł. Pozdrawiam.
RoyalSweet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 09:08   #176
JulietMonique
Przyczajenie

Moje włosy strasznie się łamią. Próbowałam już chyba wszystkiego i nic nie pomaga
JulietMonique jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-02, 11:46   #177
claudineee
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Zniszczone włosy

a stosowałaś może Biotebal? są tabletki, szampon i odżywka - możesz to kupić tylko w aptece, cena tak 30 zł, ale efekty są naprawde supper, włosy się odzywiają, ja miałam problem z wypadaniem włosów, a wyraźnie mi sie wzmocniły, no i kuracja trwa 3 msc
claudineee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-07, 22:02   #178
Galatte
Raczkowanie

Cytat:
Pewnie różnica w pigmentach rzeczywiście może bardziej niszczyć włosy. Ale do tej pory nie znam takiego produktu, który potrafiły utrzymać włosy w dobrym stanie przy farbowaniu. Oczywiście wspomagają, ale idealne nie są.
Chyba każda farba inaczej się wchłania. Np czerwony barwnik wypłukuje się najszybciej, a blond podobno najbardziej się wżera we włosa.

Cytat:
O ciekawe no tak, rzeczywiście już w pewnym wieku można pozwolić sobie jedynie na jakąś stonowaną koloryzację
Szczególnie jeśli jest się aktywnym zawodowo i obowiązuje dresscode

Cytat:
Nie ma w takiej cenie czegoś, co byłoby godne uwagi, niestety. Czasem trzeba więcej zainwestować, ale mieć efekt.
Myślę, że to kwestia tego że witaminy i inne związki mineralne są tam w śladowych ilościach albo w nisko wchłanialnych postaciach.

Cytat:
Napisane przez RoyalSweet Pokaż wiadomość
Cześć, mam rozjaśniane włosy. Bardzo zniszczone. Nie mogę ich ściąć bo musiałabym mieć włosy krótkie jak facet. Wiem że już ich nie zregeneruje więc mam pytanie czy ktoś ma godną polecenia odżywkę , szampon po której włosy chociaż jakoś wyglądają na normalne. Oczywiście pytam o tańsze kosmetyki, tak do 30 zł. Pozdrawiam.
Spróbuj szamponów i masek z efektem laminowania. Farbujesz włosy?
Stary 2017-03-08, 11:45   #179
Lola9802
Raczkowanie

Cześć. Mam grube włosy, które długo utrzymywały dobrą kondycję, ale ostatnio coś się popsuło. Byłam u fryzjera i ścięcie suchych końców trochę poprawił ich stan wizualny i kondycję, ale mimo stosowania olejków i odżywek to jakoś słabo na nie reagują. Włosy są po farbowaniu (rok temu). Znacie może jakieś (nawet drogie) intensywnie regenerujące preparaty, ale takie, których skuteczność możecie potwierdzić. Może któraś z Was miała taki problem? Dzięki z góry za odpowiedź.
Lola9802 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-08, 12:26   #180
Hankaak
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lola9802 Pokaż wiadomość
Cześć. Mam grube włosy, które długo utrzymywały dobrą kondycję, ale ostatnio coś się popsuło. Byłam u fryzjera i ścięcie suchych końców trochę poprawił ich stan wizualny i kondycję, ale mimo stosowania olejków i odżywek to jakoś słabo na nie reagują. Włosy są po farbowaniu (rok temu). Znacie może jakieś (nawet drogie) intensywnie regenerujące preparaty, ale takie, których skuteczność możecie potwierdzić. Może któraś z Was miała taki problem? Dzięki z góry za odpowiedź.
Nie zregenerujesz włosów od razu. Wymaga to niestety czasu - a najlepiej też - przycinania regularnie końcówek. Co do preparatów - chyba najsensowniejsze jest olejowanie. Znajdź swój olej zgodnie z tym, jaką masz porowatość włosów i nakładaj 1-2 w tygodniu. Mi osobobiście najlepiej pomaga mieszanka z lnianego i migdałowego lub arganowego (włosy średnioporowate).
Na wypadanie? Naturalna Maseczka drożdżowa (też do kupienia), wcieranie oleju rycynowego w skalp (przy okazji olejowania) - ale mogą wyjść podrażnienia. I od środka - skrzypy, picie/jedzenie siemienia lnianego. Mi te dwa zabiegi pomogły w ciągu miesiąca - widoczne efekty.
To są moje sposoby, ale każda ma inne, bo zależy od rodzaju włosów, skóry i predyspozycji...

Tagi
#prostowanie, matowe, odżywki, pielegnacja, puszyste, rozjaśnianie włosów, sianowate, suche, suche włosy odżywki, włosy, wypadanie wlosow, zniszczone, zniszczone końcówki

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości