eteryczny olejek jodłowy(pichtowy) a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-06-30, 19:37   #1
Kaaska
Raczkowanie

eteryczny olejek jodłowy(pichtowy) a trądzik

Witam!
Mam trądzik na twarzy, postać zaskórnikowa. Nie ma bolących gul, lecz cała twarz usiana jest w zaskórnikach i powierzchownych potówkach. Przeczytałam na tym forum o pewnej cudownej miksturze na zaskórniki - toniku z olejkiem pichtowym i petroleum. W sklepie zielarskim sprzedano mi eteryczny olejek jodłowy (pichtowy) firmy Avicenna Oil. Mam pytanie - czy ten olejek jest "właściwy"? Czytałam, że "prawdziwe" olejki pichtowe otrzymuje się nie z sosny pospolitej (tak jak ten, co kupiłam) lecz z jakiejś innej. Po drugie - czy muszę go mieszać z petroleum? Nie wystarczyłoby przecieranie skóry wacikiem nasączonym kilkoma kroplami samego olejku?

Edytowane przez Kaaska
Czas edycji: 2012-06-30 o 19:38
Kaaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 21:06   #2
Andzia85
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 16
Dot.: eteryczny olejek jodłowy(pichtowy) a trądzik

Witaj,
Nie jestem specjalistką w dziedzinie dermatologii, więc nie będę się wymądrzać, gdyż w dziedzina dotycząca leczenia trądziku jest długa i szeroka i pewnie niejedną książkę na ten temat można by było napisać. Sądzę jednak, że przy ostrzejszych formach trądziku wręcz wskazana jest wizyta u dermatologa, bądź udanie się do apteki w celu zasięgnięcia opinii farmaceuty. Ja ze swojej strony mogę polecić kremy przeciwtrądzikowe, które sama swego czasu stosowałam mianowicie: duac żel, brevoxyl, skinoren do kupienia w aptece bez recepty, są antybiotyki - kremy/ żele, więc trzeba się zapoznać z ulotką. Oczywiście można stosować różnego rodzaju preparaty wspomagające. ja posiadam olejek pichtowy firmy laboratoria natury poj. 50ml, 100% olejek z jodły białokorej (abies sibirica), jest to produkt sprawdzony, stosuję go od kilku lat, kilka kropli na wacik i przemywam twarz przed snem, zapach dość specyficzny, więc nie każdemu może odpowiadać. Na rynku można znaleźć obecnie wiele produktów na bazie olejku pichtowego min. toniki, kremy, balsamy do ciała, kremy do rąk.
Andzia85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 18:17   #3
Ciburaszka
Rozeznanie

Kiedyś używałam dokładnie tej mikstury co Ty, nie pamiętam proporcji
Pamiętam jednak ,że mi nie pomogło , używałam również jako toniku.
Wysuszało mi skórę , pewnie poprzez dużą zawartość alkoholu.
Inne dziewczyny chwaliły,że to bardzo dobry oczyszczacz, także spróbuj.
Pamiętaj żebyś dobrze nawilżała twarz.

Na wizażu był o tym wątek i to baaardzo długi na temat tej miksturki, dziewczyny testowały, wypowiadały się i radziły, poszukaj
Stary 2012-07-04, 19:16   #4
Kaaska
Raczkowanie

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Andzia85 - byłam u wielu dermatologów, stosowałam różne maści, które jedynie wysuszały mi twarz - Brevoxyl, Isotrexin, Metronidazol, itd. Próbowałam też maseczek oczyszczających - Eisenberg, Sisley, Biotherm czy Sampar. Niestety, wysuszały tylko zaskórniki, natomiast z poważniejszymi problemami nie umiały sobie poradzić. Kremów na twarz nie stosuję, ponieważ wszystkie, jakie miałam po prostu mnie zapychały. Zarówno te droższe, jak Estee Lauder, Dior czy Chanel, jak i te tańsze. Po odstawieniu wszelkich kremów problem pryszczy zniknął, pozostały te nieszczęsne zaskórniki. Spróbuję Twojej rady - przemywania twarzy wacikiem nasączonym olejkiem, ponieważ do tej pory wyglądało to tak, że jedną kroplę olejku wcierałam w czoło (na całą twarz bałam się zaaplikować), i... zauważyłam tak jakby pogorszenie cery? Tzn. zaskórniki, owszem, stały się mniejsze, ale zaczęły się pojawiać "poważniejsze" problemy. W każdym bądź razie spróbuję Twojej metody i napiszę efekty
Ciburaszka - czytałam wątek o tej magicznej miksturze , jednak nie wiem, czy petroleum nie zaszkodziłoby mojej cerze. Wiem, wiem, powinnam dokładnie stosować się do proporcji, lecz tyle lat zmagałam się z trądzikiem, że nie chciałabym, aby coś mnie znowu zapchało, dlatego postanowiłam spróbować z olejkiem pichtowym solo, bez żadnych rozcieńczaczy. Wcierałam kropelkę w czoło, i, fakt, zaskórniki zrobiły się mniejsze, ale pojawiło się kilka pryszczy. Może to olejek, a może inne czynniki? Nie wiem, na razie go odstawiłam, aczkolwiek dziś spróbuję przetrzeć czoło nasączonym wacikiem (może go rozcieńczę z wodą) i zobaczymy.
Kaaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 20:31   #5
Ciburaszka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kaaska Pokaż wiadomość
Ciburaszka - czytałam wątek o tej magicznej miksturze , jednak nie wiem, czy petroleum nie zaszkodziłoby mojej cerze. Wiem, wiem, powinnam dokładnie stosować się do proporcji, lecz tyle lat zmagałam się z trądzikiem, że nie chciałabym, aby coś mnie znowu zapchało, dlatego postanowiłam spróbować z olejkiem pichtowym solo, bez żadnych rozcieńczaczy. Wcierałam kropelkę w czoło, i, fakt, zaskórniki zrobiły się mniejsze, ale pojawiło się kilka pryszczy. Może to olejek, a może inne czynniki? Nie wiem, na razie go odstawiłam, aczkolwiek dziś spróbuję przetrzeć czoło nasączonym wacikiem (może go rozcieńczę z wodą) i zobaczymy.
Musisz próbować, może znajdziesz sposób odpowiedni dla siebie.
Stary 2012-07-08, 22:31   #6
Andzia85
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 16

A tutaj recepta na super specyfik, koszt aż 5 zł na receptę, do nabycia w aptece.
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf recepta - tonik.pdf (52,3 KB, 197 załadowań)
Andzia85 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości