Długość włosów, fryzura, itp. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-07-02, 21:40   #1
DrainiaC
Przyczajenie

GG do DrainiaC

Długość włosów, fryzura, itp.

Witam serdecznie. Krótko - mam średnio długie włosy zaczesane na chama -.-. Pytanie do was: Drogie Wizażanki/Drodzy Wizażyści - Zapuszczać włosy, a może obciąć i ułożyć swoją fryzurę na jakiś ciekawy... "układ"? Aktualny układ... nie za bardzo mi się podoba. Dodam tylko, że lubię mieć zakryte uszy (czy to ważne? xD) Czekam na propozycje. Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 398417_302306209823959_100001337481547_742376_2028406985_n.jpg (19,3 KB, 196 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC00453.jpg (180,3 KB, 184 załadowań)
DrainiaC jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 04:52   #2
uca
Rozeznanie

Dot.: Długość włosów, fryzura, itp.

Po prostu idz do dobrego fryzjera i niech on sie tym zajmie. Na wizazu jest podforum gdzie wizazanki polecaja fajnych fryzjerow. Zdjecia sa niewyrazne i ciezko ci cos doradzic.
uca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 05:35   #3
jasza
Raczkowanie

Dużo zależy od tego czy będzie Ci się chciało układać fryzurę. Czy chcesz żeby efekt był bardziej wystylizowany, czy też może 'na luzie'.
Nie wiem jaki masz ogólnie styl, jakie fasony preferujesz. To może być ważne przy doborze fryzury.

Zakładam, że nie chcesz bardzo krótkich włosów. Na chwilę obecną proponuję podcięcie kosmyków z tyłu, tych które kładą się na kark, a to co jest na górze myślę, że możesz trochę zapuścić. Podcięcie tyłu jest konieczne bo teraz masz coś w rodzaju plerezy

Postaram się poszukać później jakiś zdjęć z konkretnym rozwiązaniem.
jasza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 13:42   #4
DrainiaC
Przyczajenie

GG do DrainiaC

Dziękuję za odpowiedzi.

@jasza - no raczej wolę takie właśnie "na luzie" - jestem leniem xD
I tak - nie chcę krótkich włosów, czuję się w nich "pusto". Ok, podetnę ten tył
Stary 2012-07-04, 03:55   #5
uca
Rozeznanie

Ten tyl mi sie kojarzy z Wodeckim , znalazlam w internecie fotki dluzszych meskich wlosow, moze cie ktoras zainspiruje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3ade4e648d1e3442_Long_Mens_Hairstyles_2010_B.jpg (28,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 55325129_10.jpg (131,4 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg men-hairstyles-2012-2013-7.jpg (30,3 KB, 1 załadowań)
uca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 17:16   #6
jasza
Raczkowanie

W takim razie stwierdzam, że widzisz mi się we fryzurze typu surfer. Bez zbędnej stylizacji, ale to wymaga dobrego cięcia. Tył obowiązkowo wymaga skrócenia lub wystopniowania/wycieniowania, teraz jest zbyt ciężki.

Przy dobrym cięciu wystarczy odrobina gumy do włosów, ale i bez niej można się obyć.

Generalnie pierwsze 3 propozycje oscylują wokół takiego właśnie stylu. Ta dłuższa wersja może być kontrowersyjna, nie wszystkim podobają się tak długie włosy u faceta. Tu nie jestem obiektywna bo uwielbiam dłuższe włosy
Myślę że w takim cięciu było by Ci dobrze, tylko musiałbyś je zapuścić do równej długości, a to oznacza kilka miesięcy kiepskiej fryzury.

Alternatywnie mogłoby Ci być dobrze w rozwiązaniach typu sweet boy, ale to wymaga układania i odpowiedniej oprawy strojem itd. Pytanie czy byś się dobrze w tym czuł.

Jeżeli wolisz bardziej zadziorną wersję to proponuję coś a'la Anthony Kiedis w teledysku do Otherside. Tylko tu też trzeba by było to układać.

Podsumowując, nieobiektywnie, stawiam na dłuższego surfera ale w innych wariantach też będziesz dobrze wyglądać, oczywiście o ile fryzjer nie schrzani sprawy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg serfer dłuższe.jpg (27,5 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg serfer krótki.jpg (34,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nieład.jpg (13,2 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sweet boy.jpg (14,3 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sweet boy w nieładzie.jpg (19,4 KB, 6 załadowań)
Stary 2012-07-18, 23:25   #7
DrainiaC
Przyczajenie

GG do DrainiaC

Witam ponownie. Dorzucę garstkę aktualniejszych zdjęć. Wizyta u fryzjera dopiero w najbliższy piątek , także jeszcze się zastanawiam.

Myślałem o takiej miłej, gęstej kopułce. Nie znam się na nazewnictwie, ale przypomniał mi się bohater pewnego anime, który miał fryzurę, która hmmm... spodobała mi się i nie wydawała się jakoś "zdenaturalizowana" przez animację - to w załączniku też.

I w sumie jestem w punkcie troszke przycięcia włosów. Aktualnie mam (jeśli patrząc 'grzywką') nieco poniżej dolnej wargi.

Ogólnie rzecz biorąc podoba mi się taka szpiczastość w propozycji czwartej od jaszy. Ah no i oczekuję oczywiście nieobiektywnych opinii

uce - w sumie te propozycje niezbyt mi przypadły do gustu. Pomijając pierwszą to nie lubię odkrywać czoła.
Skłaniam się ku jakiejś dłuższej grzywce przykrywającej jedno oko... Co o tym myślicie...?

Ah i odnośnie jeszcze włosów - wyglądają one jakoś dziwnie płasko, prosto... Czy ja to tak widzę przez prostą fryzurę? xD

Pozdrawiam i dziękuję za kolejne rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 120718_204207.jpg (47,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 120718_204232.jpg (38,4 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 120718_204245.jpg (79,3 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 63428.jpg (11,3 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg araragi.jpg (17,5 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bakemonogatari_koyomi0082.jpg (24,3 KB, 4 załadowań)
Stary 2012-07-19, 01:06   #8
jasza
Raczkowanie

Będzie Ci dobrze w takiej fryzurze. W połączeniu z jasnym kolorem włosów efekt będzie niebanalny.

To, że włosy są "płaskie" wynika z tego, że są długie i opadają pod własnym ciężarem.
Fryzura która Ci się podoba wymaga mocnego wycieniowania, a wtedy pasma się uniosą i nie będą leżeć płasko.

Jest tylko jeden problem. Widzę, że Twoje włosy mają tendencję do falowania. Po wycieniowaniu mogą się zacząć odrobinę kręcić.
Pytanie czy zaakceptujesz prawdopodobne loczki. Ciężko będzie uzyskać taki efekt jak z anime bez prostowania.

Co nie zmienia faktu, że nawet z lekkimi falami może to nieźle wyglądać i nie będzie wymagać zbytniego układania, o ile nie zależy Ci na dokładnym odwzorowaniu.
Pozostaje tylko problem fryzjera, bo takie cięcie musi być bardzo dobrze wykonane.
Stary 2012-07-19, 19:28   #9
DrainiaC
Przyczajenie

GG do DrainiaC

Witam. Myślę, by zanieść jeszcze jakąś fotkę, by fryzjerowi byłoby łatwiej "zrobić" ten twór na mojej głowie. I teraz 3 pierwsze zdjęcia z załączników to myślę, takie podobne do właśnie Koyomiego (owego bohatera anime xD). Tzn 2 zdjęcie to takie bardziej bez cieniowania, hm? 4 propozycja to chyba już całkiem coś innego, ot tak

Pozdrawiam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryzura-meska-5592.jpg (45,9 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzura-6636.jpg (26,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzura-meska-5582.jpg (11,0 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryzura-meska-5498.jpg (12,1 KB, 1 załadowań)
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości