Co ja m闚ie, a co s造szy fryzjer? - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2012-07-06, 12:02   #1
angel with dirty face
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 19
Question

Co ja m闚ie, a co s造szy fryzjer?

Cze嗆, chcia豉bym zapyta jak wyt逝maczy fryzjerce jaki chc kolor w這s闚. Ostatnio by豉m u fryzjerki, pokaza豉m jej zdj璚ie w這s闚 jakie bym chcia豉 do tego wyt逝maczy豉m jej o co mi chodzi i wysz豉m z tragedi na g這wie. Mianowicie chodzi這 mi o w這sy jasny br您 z refleksami w odcieniu z這ty blond, a wysz豉m z PASEMKAMI g瘰tymi platynowy blond na moich mysich w這sach;/ Poni瞠j do陰cz zdj璚ie w這s闚 jakie mi si marz. Chcia豉bym wiedzie co powiedzie fryzjerowi, 瞠by spe軟i moje oczekiwania. Zdj璚ie na telefonie wygl康a troszeczk inaczej ni na kompie.

Dzi瘯uje za wszelkie rady i odpowiedzi
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg w這sy pi瘯ne (2).jpg (37,9 KB, 149 za豉dowa)
angel with dirty face jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-06, 13:58   #2
blond bunny
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 069
Dot.: Co ja m闚ie, a co s造szy fryzjer?

Cytat:
Napisane przez angel with dirty face Poka wiadomo嗆
Cze嗆, chcia豉bym zapyta jak wyt逝maczy fryzjerce jaki chc kolor w這s闚. Ostatnio by豉m u fryzjerki, pokaza豉m jej zdj璚ie w這s闚 jakie bym chcia豉 do tego wyt逝maczy豉m jej o co mi chodzi i wysz豉m z tragedi na g這wie. Mianowicie chodzi這 mi o w這sy jasny br您 z refleksami w odcieniu z這ty blond, a wysz豉m z PASEMKAMI g瘰tymi platynowy blond na moich mysich w這sach;/ Poni瞠j do陰cz zdj璚ie w這s闚 jakie mi si marz. Chcia豉bym wiedzie co powiedzie fryzjerowi, 瞠by spe軟i moje oczekiwania. Zdj璚ie na telefonie wygl康a troszeczk inaczej ni na kompie.

Dzi瘯uje za wszelkie rady i odpowiedzi
generalnie jest w tym pewna twoja wina jasny braz z refleksami... i tu pewien klopot- refleksy to pasemka o ton, dwa jasniejsze niz baza.
czyli jesli cale mialas jasny braz to refleksy powinny byc ciemny blond zloty np albo sredni blond zloty- na pewno nie klasyczny zloty blond. i jakiemu fryzjerowi bys tak tego nie powiedziala to odbierze to tak jak ja.

a fryzjer u ktorego bylas poszedl widac na latwizne nie wglebiajac sie w to co tlumaczysz.

jak chcesz spodziewac sie efektu idealnego- to:
1.wez zdjecie! najlepiej duze! albo zblizenie na kolor
2. popros o palete kolorow- i pokaz fryzjerowi palcem o jakie 2 kolory ci chodzi tzn ta ciemna baza i te jasniejsze
3. licz sie z tym ze byc moze za ten efekt zaplacisz wiecej niz jest w cenniku dlaczego?
jesli masz ciemne wlosy albo farbowane na ciemny kolor, to aby wyszly ci zloty blond refleksy a nie zolte czy rude trzeba pasemka rozjasnic rozjasniaczem i ns stonowac je farba. cena wiec bedzie wyzsza niz za same refleksy/pasemka itp bo wiecej roboty i produktow poszlo.

jako podpowiedz- na tym foto baza to ciemny blond 6, a refleksy/ pasemka 9.3. zaleznie od palety moze by tak, ze farba powinna byc 7 a nie 6 bo 6 moze wyjsc jak braz juz ale to juz fryzjer powinien wiedziec co uzyc i jak wychodzi.

i jak to zrealizujesz to jesli efekt bedzie odbiegac od tego co chcesz- to bym zrobila afere lub nie zaplacila/zadala reklamacji itp. bo to znak ze trafilas na fryzjera tylko z nazwy, nie z powo豉nia.
powodzenia!
Stary 2012-07-06, 14:09   #3
angel with dirty face
Przyczajenie

Dziekuje za odpowiedz, ale...
Po pierwsze refleksy to nie to samo co pasemka. Pasemka to grube pasma na ca陰 g這we a refleksy to cienkie pasemka po這穎ne tylko na cz窷ci w這s闚, maj dac efekt rozjasnienia. Wi璚 je郵i fryzjerka robi mi pasma grube raz po razie to widocznie nie wie co to jest refleks Druga sprawa ja jako osoba nie znaj帷a si na fryzjerstwie i koloryzacji nie jestem w stanie wybra z palety takiego koloru, aby wyszed mi po膨dany efekt, mo瞠 dlatego, 瞠 te pr鏏ki sa na prawd malutkie i dla mnie to nie odzwierciedla tego co b璠e mia豉 na g這wie, dlatego w豉郾ie by豉m u fryzjerki ze zdj璚iem, 瞠by to zobrazowa, ale oczywi軼ie to by這 zupe軟e nieporozumienie;/ A apropos tego czy po jasnym br您ie wyjdzie 鈔edni z這ty braz a nie klasyczny mi to nic nie m闚i, bo ja si najzwyczajniej na tym nie znam Co do koszt闚 to zawsze id ze zdjecie i pytam sie ile zrobienie danego koloru kosztowa這by na mojej g這wie i raczej z tym problemu nie ma

No nic dzi瘯uj za odpowiedz
Stary 2012-07-06, 14:22   #4
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez angel with dirty face Poka wiadomo嗆
Dziekuje za odpowiedz, ale...
Po pierwsze refleksy to nie to samo co pasemka. Pasemka to grube pasma na ca陰 g這we a refleksy to cienkie pasemka po這穎ne tylko na cz窷ci w這s闚, maj dac efekt rozjasnienia. Wi璚 je郵i fryzjerka robi mi pasma grube raz po razie to widocznie nie wie co to jest refleks Druga sprawa ja jako osoba nie znaj帷a si na fryzjerstwie i koloryzacji nie jestem w stanie wybra z palety takiego koloru, aby wyszed mi po膨dany efekt, mo瞠 dlatego, 瞠 te pr鏏ki sa na prawd malutkie i dla mnie to nie odzwierciedla tego co b璠e mia豉 na g這wie, dlatego w豉郾ie by豉m u fryzjerki ze zdj璚iem, 瞠by to zobrazowa, ale oczywi軼ie to by這 zupe軟e nieporozumienie;/ A apropos tego czy po jasnym br您ie wyjdzie 鈔edni z這ty braz a nie klasyczny mi to nic nie m闚i, bo ja si najzwyczajniej na tym nie znam Co do koszt闚 to zawsze id ze zdjecie i pytam sie ile zrobienie danego koloru kosztowa這by na mojej g這wie i raczej z tym problemu nie ma

No nic dzi瘯uj za odpowiedz
umowmy sie, refleksy podobnie jak pasemka moga byc grube tzn szerokie jak skunks albo cieniutkie jak niteczki. moze byc ich wiele lub tylko kilka.
po prostu musisz z gory zaznaczyc czy zalezy ci na cieniutkich czy na szerszych, ile ich ma byc, czy tylko na koronie glowy (to sa refleksy) czy na calosci porostu.

refleksy maja nadac fryzurze efekt jakby slonce rozjasnilo kilka pasm- max 2 tony jasniej, wszystko inne to pasemka! czyli np na brazie zloty blond pasma szersze czy jak niteczki to pasemka nie refleksy.

ty nie masz wiedziec co ci wyjdzie a pokazac palcem po ogladnieciu tych probek jakie kolory ci sie podobaja i je chcesz- to juz fryzjer ma wiedziec po tym jakie farby pomieszac- te probki to nie gotowy efekt tylko ulatwienie w pracy i porozumieniu z klientem.

gdybys przyszla do mnie bez fotki, i mowila to co teraz to mimo najszczerszych checi tez bym pewnie zle ci wlosy zrobila
dlatego ja zwykle w pracy sugeruje sie fotka a nie tym co klient mowi- bo nieraz tak kreca ze sami nie wiedza o czym mowia.
nawet ty teraz- ze chcialas cieniutkie refleksy- a na fotce dziewczyna ma dosc szerokie pasemka....
Stary 2012-07-06, 19:11   #5
angel with dirty face
Przyczajenie

Kurcze to widzisz ja naczyta豉m si w internecie co to jest refleks i zupe軟ie nie zgadza sie to z tym co ty m闚isz, no ale c騜 r騜ni ludzie r騜nie rozumieja pewne sprawy. Ja do fryzjerki posz豉m ze zdj璚iem, wi璚 mia豉 na czym sie podeprze a to co mia豉m na g這wie nie by這 zbli穎ne do tego co m闚i豉m i tego co jej pokaza豉m na zdj璚iu, wi璚 tu nie mam mowy o nie zrozumieniu mnie. A dla mnie na zdj璚iu nie ma grubych pasemek i nie wiem gdzie je widzisz

Dzi瘯i za odpowiedz
Stary 2012-07-06, 19:16   #6
fryz5
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 138

a ja na zdj璚iu widze lekkie ombre o 2 tony (jak m闚i bunny) ja郾iejsze + delikatne refleksy.
Stary 2012-07-06, 19:24   #7
blond bunny
Zakorzenienie

fryz zgodze sie ze ombre plus cieniutkie refleksy albo tez cieniutkie i grube refleksy,jesli spojrzec na 1cm pasmo blond w splocie i zawijasie-koczku. Ma albo to albo to,a po tym foto ciezko jednoznacznie stwierdzic.
Stary 2012-07-06, 19:28   #8
fryz5
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 4 138

no dok豉dnie nie wiadomo jak wygl康a po rozpuszczeniu, jedno jest pewnie wygl康a jak naturalny blond mu郾i皻y wakacyjnym s這鎍em
Stary 2012-07-06, 19:57   #9
petrol
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 67

Mam bardzo podobny kolor (pasemka), a moja fryzjerka uzyskuje go u篡waj帷 farby Lecher (jasny blond be穎wy) ze s豉b wod 3% - 6%.
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0097.jpg (95,6 KB, 116 za豉dowa)
petrol jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-06, 20:04   #10
blond bunny
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez petrol Poka wiadomo嗆
Mam bardzo podobny kolor (pasemka), a moja fryzjerka uzyskuje go u篡waj帷 farby Lecher (jasny blond be穎wy) ze s豉b wod 3% - 6%.
piekny kolor i wloski
ale swoje masz chyba dosyc jasne? czy baza jest farbowana?
na co krecilas?
Stary 2012-07-06, 20:12   #11
petrol
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 67

Dzi瘯uj Pierwszy raz tu pokaza豉m w這ski, tym bardziej mi這 mi us造sze co mi貫go

Moja "baza" to niez豉 mieszanka , moje naturalne w這sy (do ucha) to ciemny blond, a te od ucha w d馧, to w這ski dawno temu rozja郾iane (ostatni raz we wrze郾iu 2011). Od tej pory tylko je "przyciemniam" w豉郾ie t farbk Geneza ze s豉b wod

Aaa i podkr璚one prostownic )
petrol jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-07, 10:21   #12
playboykaa77
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 458

Cytat:
Napisane przez petrol Poka wiadomo嗆
ale fajne chyba sobie zrobie cos takiego po wakacjach
playboykaa77 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2012-07-07, 11:45   #13
Wtycia
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 103

petrol, mam w豉郾ie podobn koloryzacj ;p tylko u mnie to s poprostu odro郾i皻e natruralne w這sy (ciemnego blondu do jasnego rudego). Bardzo mi sie podoba taki efekt i boje si 瞠 go ju nie uzyskam, bo w這sy b璠 podcinane i rude konce zgin ;<

Tagi
kolor br您, refleksy blond

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.